نوناووت

ایالت نوناووت کانادا

درباره ایالت نوناووت

نوناووت جدیدترین ایالت کانادا است که مساحت آن معادل اروپای غربی است. این ایالت در شمال کانادا قرار دارد و مجمع‌الجزایر قطبی را شامل می‌شود. شهر مرکزی این ایالت، ایکالویت است. در ادامه برای آشنایی بیشتر با ایالت نوناووت و چگونگی مهاجرت و تحصیل و اشتغال در این ایالت با تیم تراست همراه باشید.

آب و هوای نوناووت

هوای نوناووت، در زمستان سرد است بارش برف به عنوان پدیده غالب در این ایالت محسوب می‌شود. در تابستان تقریبا هوا معتدل است به همین دلیل اکثر گردشگران این فصل را برای گردش در نوناووت انتخاب می‌کنند.

هزینه های زندگی در نوناووت

هزینه‌های زندگی در نوناووت به شرح زیر هستند و تمامی هزینه‌ها به دلار کانادا محاسبه شده‌اند:

هزینه رستوران در نوناووت

رستوران هاقیمتمحدوده قیمتی
یک وعده، رستوران ارزان۲۵۱۲.۲۰ – ۳۰
یک وعده برای دو نفر، رستوران با قیمت متوسط، با پیش غذا، غذای اصلی و دسر۱۹۰۱۰۰ – ۲۱۰
وعده غذایی مک در مک دونالد (یا وعده غذایی مشابه)۱۲
کاپوچینو (معمولی)۵.۵۰۴.۵۰ – ۶
نوشابه کوکاکولا/ پپسی (بطری ۰.۳۳ لیتری)۴.۳۳۳ – ۷
آب (بطری ۰.۳۳ لیتری)۴.۳۳۳ – ۵

هزینه اقلام غذایی در نوناووت

اقلام غذاییقیمتمحدوده قیمتی
شیر (معمولی)۵.۸۳۴ – ۷
یک قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)۵.۷۲۵ – ۶.۴۴
برنج (سفید)، (۱ کیلوگرم)
تخم مرغ (معمولی) (۱۲)۸
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۲۶۱۲ – ۴۰
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۱۶۱۰ – ۲۲
گوشت راسته گاو (۱ کیلوگرم) (یا گوشت قرمز راسته مشابه)۱۰
سیب (۱ کیلوگرم)۹۶ – ۱۲
موز (۱ کیلوگرم)۷
پرتغال (۱ کیلوگرم)۱۲
گوجه فرنگی (۱کیلوگرم)۶
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)۵
پیاز (۱ کیلوگرم)۷
کاهو (۱ عدد)۵.۵۰۵ – ۶
آب (بطری ۱.۵ لیتری)۵

هزینه حمل و نقل در نوناووت

حمل و نقلقیمتمحدوده قیمتی
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)
بلیط ماهیانه (قیمت معمولی)
تاکسی (تعرفه معمولی)۷۷ – ۸
تاکسی به ازای هر کیلومتر (تعرفه معمولی)
تاکسی به ازای هر ساعت توقف (تعرفه معمولی)
بنزین (۱ لیتر)۱.۳۷۱.۲۵ – ۱.۴۹
فولکس واگن گلف ترندلاین (یا خودرو نو مشابه)
تویوتا کرولا سدان کامفورت (یا خودرو نو مشابه)

هزینه تسهیلات عمومی در نوناووت

هزینه های اشتراک (ماهانه)قیمتمحدوده قیمتی
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای یک آپارتمان ۸۵ متر مربع۳۵۰
یک دقیقه هزینه تلفن همراه از پیش پرداخت شده با تعرفه معمولی (بدون تخفیف و طرح)۰.۱۰
اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، نامحدود، کابل/ ADSL)۱۱۳.۳۳۹۰ – ۱۳۰

هزینه ورزش و تفریح در نوناووت

تفریح و ورزشقیمتمحدوده قیمتی
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای یک فرد بالغ۱۱۰۱۰۰ – ۱۲۰
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)
سینما، اکران بین المللی، یک صندلی۱۲.۲۵۱۱ – ۱۳.۵۰

هزینه مراقبت از کودک در نوناووت

هزینه نگهداری از کودکانقیمتمحدوده قیمتی
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، کل روز، خصوصی، ماهانه برای یک کودک۲۵۰۰
مدرسه ابتدایی بین المللی، هزینه سالانه برای یک کودک

هزینه کفش و لباس در نوناووت

کفش و لباسقیمتمحدوده قیمتی
شلوار جین (لویز ۵۰۱ یا مشابه)
لباس تابستانی در مغازه های زنجیره ای (زارا، H & M و …)
یک جفت کفش پیاده روی نایکی (قیمت متوسط)
یک جفت کفش چرمی مردانه

هزینه خرید و اجاره ‌ی ماهانه خانه در نوناووت

اجاره ماهانهقیمتمحدوده قیمتی
آپارتمان (یک خوانه) مرکز شهر۲۳۰۰۲۰۰۰ – ۲۵۰۰
آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز شهر۲۵۰۰
آپارتمان (سه خوابه) مرکز شهر۳۸۰۰۳۶۰۰ – ۴۰۰۰
آپارتمان (سه خوابه) خارج از مرکز شهر
قیمت خرید خانهقیمت
محدوده قیمتی
محدوده قیمتیمحدوده قیمتیمحدوده قیمتی
محدوده قیمتی
محدوده قیمتی
محدوده قیمتی
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان مرکز شهر۴۰۳۶.۴۷
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان خارج از مرکز شهر

حقوق و وام در نوناووت

حقوق و درآمدقیمتمحدوده قیمتی
میانگین حقوق ماهانه (بعد از پرداخت مالیات)۴۷۱۸.۳۳ 
نرخ درصد سود سپرده گذاری (٪)، سالانه، برای سپرده گذاری ۲۰ ساله۲.۱۰

تحصیل در نوناووت

مدارس در ایالت نوناووت به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. در این ایالت بیشتر دانش‌آموزان، در مدارس دولتی  تحصیل می‌کنند. تاسیس مدارس خصوصی  در کانادا به معنای ضعیف‌تر بودن سطح آموزش در مدارس دولتی نیست بلکه برخی از خانواده‌ها به دلیل کم‌تر بودن تعداد دانش‌آموزان در مدارس خصوصی ثبت نام در این نوع مدارس را ترجیح می‌دهند. اکثر مهاجرین در ایالت نوناووت، مدارس دولتی را برای تحصیل فرزندان خود برمی‌گزینند. لازم به ذکر است که در مدارس خصوصی شهریه بیشتری در مقایسه با مدارس دولتی از مهاجرین دریافت می‌شود. اگر فکر می‌کنید که فرزندتان در یادگیری مطالب به زبان انگلیسی دچار مشکل می‌شود می‌توانید او را در مدارس خصوصی ثبت نام کنید. در این مدارس، معلم به صلاحدید خود و با توجه به تسلط دانش‌آموز بر زبان انگلیسی وقت بیشتری را برای او صرف می‌کند تا بتواند مانند سایر دانش‌آموزان پیش برود.

لازم به ذکر است که مدارس شبانه‌روزی در کانادا زیر مجموعه مدارس خصوصی قرار دارند. در مدارس شبانه‌روزی، دانش‌آموز در خوابگاه اختصاصی مدرسه اقامت دارد. شهریه تحصیل در مدارس شبانه‌روزی،  بین 30 هزار تا 60 هزار دلار است.

به مدارس دولتی در ایالت نوناووت مانند سایر ایالات در کانادا بودجه دولتی تعلق می‌گیرد. البته مالیات‌های محلی و استانی نیز به تامین هزینه‌های لازم برای ارتقای آموزش در مدارس کمک می‌کنند. جالب است بدانید که مدارس دولتی ایالت نوناووت در هر منطقه زیر نظر یک هیات آموزش فعالیت می‌کنند. مسائل مختلف مدارس مانند تجهیزات آموزشی، استخدام معلمین و پروژه‌های مختلف، زیر نظر هیات مذکور هستند.

سیاست در نوناووت

دولت‌ محلی در نوناووت را نمی‌توان به معنای دقیق یک دولت نامید بلکه به صورت تسامحی این عبارت  به کار برده می‌شود. دولت‌ محلی مجموعه‌ای از مدیران و تصمیم‌گیران ایالتی هستند که وظایف و تعهدات خود را فقط در محدوده ایالت نوناووت انجام می‌دهند و برای اجرای  برنامه‌هایی که در سطح کشور باید انجام شوند تابع دولت مرکزی هستند. در این ایالت پارلمان، با حضور نمایندگان از شهرهای مختلف نوناووت برای ایالت قانون‌گذاری می‌کند.

پوشش مردم نوناووت

پوشش مردم نوناووت

در ایالاتی که نزدیک به قطب هستند مانند نوناووت سرمای هوا باعث می‌شود تا مردم از پوششی  که کمی متفاوت‌تر از سایر ایالات است  استفاده کنند. در نوناووت مردم از  کلاه پشمی خزدار، گوشبند، دستکش و شالهای پشمی استفاده کنند. در مغازه‌های این ایالت، شما می‌توانید لباس‌های زمستانی بومیان مثل نیم تنه پوستی، شال بافته شده، لباس‌های سنتی قبایل اوجیبونی را خریداری کنید. در بیشتر فصئل سال ساکنین ایالت از چکمه استفاده می‌کنند.

ثبت شرکت در نوناووت

برای ثبت شرکت در ایالت نوناووت مقرراتی وضع شده است که باید از آن‌ها اطلاع داشته ابتدا باید از طریق برنامه کارآفرینی وارد طرح ثبت شرکت در کانادا بشوید. ورود به این برنامه مستلزم مراجعه به اداره مهاجرت نوناووت است که در آن باید برای ثبت شرکت، پرونده تشکیل بدهید. برای ثبت شرکت در این ایالت لازم است با پروسه آن آشنا شوید:

 • اگر در برنامه کارآفرینی نوناووت ثبت نام کرده‌اید باید اثبات کنید که در 3 سال گذشته مدیریت یک فعالیت تجاری را بر عهده داشته‌اید. در واقع برای ثبت شرکت در کانادا باید سابقه شغلی شما بیانگر توانایی برای اداره یک شرکت تجاری باشد.

3) باید با امضای تعهد‌نامه، تصمیم قطعی خود از تاسیس شرکت را ثابت کنید. در این تعهد‌نامه باید با توجه به شرایط و میزان سرمایه‌، نوع شرکت را انتخاب کنید. همچنین باید مکانی را که برای استقرار شرکت در نظر گرفته‌اید تعیین کنید. مشخص نمودن مدت زمان فعالیت شرکت نیز یکی دیگر از بندهای تعهدنامه است که در اساسنامه شرکت نیز باید به آن اشاره شود. همچنین شما باید حداقل یک  کارمند تمام وقت را که جزء اعضای خانواده‌تان نباشد در تعهدنامه معرفی کنید و کانادایی یا غیر کانادایی بودن او ملاک نیست. موضوع فعالیت شرکت نیز باید مشخص باشد. به یاد داشته باشید که شما متعهد هستید که فقط در چهارچوب موضوع شرکت فعالیت کنید. مثلا اگر یک شرکت خدماتی در کانادا تاسیس کرده باشید حق انجام کارهای تولیدی ندارید و این اقدام شما تخلف محسوب می‌شود.

 • اشخاصی قصد دارند از طریق ثبت شرکت در کانادا، ویزای این کشور را به دست بیاورند. این دسته از متقاضیان متعهد هستند که ظرف سه سال تعهدات قانونی خود را در رابطه با شرکت انجام دهند در غیر این صورت ویزای کانادایی آن‌ها لغو خواهد شد.
 • ارائه مدرک تحصیلی نیز یکی دیگر از شرایط عمومی ثبت شرکت در کانادا است. لازم نیست مدرک تحصیلی شما حتما مرتبط با رشته مدیریت باشد زیرا همه تجار، در این رشته تحصیل نکرده‌اند.
 • ارائه مدرک زبان معتبر نیز یکی دیگر از شرایط لازم برای ثبت شرکت در کانادا است. مدرک زبان بستگی به ایالتی دارد که قصد تاسیس شرکت در آن را دارید. شما می‌توانید با توجه به این موضوع، در آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه شرکت کنید. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در ایالت کبک را دارند باید در آزمون زبان فرانسه شرکت کنند. تافل و آیلس مدارکی هستند در تمام ایالات پذیرفته می‌شوند البته ممکن است اداره مهاجرت، مدارک دیگر را نیز معتبر بداند.

کار در نوناووت

برای یافتن شغل در نوناووت باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • در ایالت نوناووت مانند سایر ایالات کانادا برای یافتن شغل باید در ابتدا کد SIN را دریافت کنید. به همراه داشتن این کد 9 رقمی بدین معناست که شما در کانادا از بیمه اجتماعی برخوردار هستید.
 • مدارکی که برای مصاحبه از سوی کارفرما از شما درخواست می‌شود باید قبلا از سوی مرکز مدارک بین‌المللی کانادا تایید شده باشد
 • سعی کنید به دنبال یافتن شغلی متناسب با رشته تحصیلی و مهارت خود باشید.
 • اگر در زمان مصاحبه تسلط کافی بر زبان انگلیسی نداشته باشید احتمال استخدام شما ضعیف می‌شود بنابراین بهتر است مهارت شنیداری و گفتاری قابل قبولی در زبان انگلیسی داشته باشید.
 • حضور شما در کانادا باید قانونی باشد. در غیر این صورت اگر شروع به کار کنید احتمال الزام به ترک کانادا از سوی پلیس این کشور وجود دارد.

 سرمایه‌گذاری در نوناووت

 • برای سرمایه‌گذاری در نوناووت، شما باید در گام اول، وارد برنامه سرمایه‌گذاری در ایالت مورد نظر بشوید.
 • در ایالت نوناووت شرایط معینی برای سرمایه‌گذاری خارجی در نظر گرفته شده است.
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه. در این مورد مدرک زبان CLB نیز پذیرفته می‌شود وکسب نمره قبولی در آن نیز راحت‌تر از آیلس و تافل است. شما با صرف کم‌ترین زمان می‌توانید این مدرک را دریافت کنید.
 • در صورتی که بتوانید امتیاز لازم را در برنامه سرمایه‌گذاری ایالت نوناووت به دست بیاورید دعوت به مصاحبه می‌شوید. پس از طی شدن مراحل مذکور باید برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری اقدام کنید.
 • اگر تمام مراحل فوق را با موفقیت طی کنید باید مدارک را به اداره‌ای که در ایالت نوناووت مشخص شده است ارائه کنید. سپس با انجام دادن تشریفاتی که در هر ایالت می‌تواند کمی متفاوت باشد سرمایه خود را وارد کانادا می‌کنید.
 • یکی از شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در نوناووت این است که شما باید یک شهروند کانادایی یا شخی را که مقیم دائم  کانادا است در تجارت خود استخدام نمایید( معمولا حضور شهروند کانادایی یا مقیم دائم در یک قسمت مشخص از شرکت، الزام آور نیست).
سرمایه گذاری در نوناووت

پوشش بیمه سلامت در نوناووت

در نوناووت نیز مانند سایر ایالات در کانادا، مردم از پوشش بیمه سلامت دولتی برخوردار هستند. در این ایالت هزینه درمان رایگان است و فقط برای اجام خدمات دندانپزشکی و انجام خدمات زیبایی هزینه پرداخت می‌کنند.

فرهنگ غذایی مردم نوناووت

فرهنگ غذایی مردم نوناووت

در نوناووت، مردم از غذاهای محلی و فست‌فود استفاده می‌کنند. در این ایالت به دلیل سرد بودن هوا، مردم انواع مختلف سوپ را در برنامه غذایی خود قرار می‌دهند و به عنوان پیش‌غذا نیز در منوی رستوران‌ها مشاهده می‌شود. در ایالت نوناووت فرهنگ غذایی مردم تفاوت چندانی با سایر ایالات ندارد و مردم از غذاهای متنوعی اعم از گوشتی و گیاهی در وعده‌های غذایی خود استفاده می‌کنند. غذای دریایی و وال نیز در نوناووت زیاد استفاده می‌شود.

بهترین رستوران‌ها در نوناووت

رستوران یومی شاوارنا ( yummy shawarma): در این رستوران غذاهای خاورمیانه، لبنانی و فست‌فود با کیفیت بسیار خوب در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. شما می‌توانید برای وعده ناهار و شام به این رستوران مراجعه کنید.

آدرس: Mivvik. St Building 1089e, Iqaluit, Nunavut Canada

شماره تماس: +1 876-979-1515

رستوران بیگ رک باربیکیو( big racks barbecue): اگر در طول سفر خود به ایالت نوناووت قصد دارید در کنار گردش و تفریح از وعده‌های غذایی خود نیز لذت ببرید به این رستوران مراجعه کنید. در رستوران بیگ رک باربیکیو، کباب و غذاهای کانادایی را می‌توانید سفارش بدهید.

آدرس: 810 Aviq Street, Iqaluit, Nunavut X0A 0H0 Canada

شماره تماس: +1 867-979-5555

رستوران اسنک( snack): رستوران اسنک، انتخاب بسیار ایده‌آلی برای طرفداران غذاهای آمریکایی، کانادایی و فست‌فود است. در این رستوران می‌توانید ساندویچ‌های جدید و فست‌فودهایی را که با دیزاین جذاب تهیه می‌شوند سفارش بدهید.

آدرس: 163 Ring Road, Iqaluit, Nunavut X0A 0H0 Canada

شماره تماس: +1 867-979-6767

فستیوال‌ ها در نوناووت

فستیوال‌ ها در نوناووت

فستیوال return of the sun: در این فستیوال که در ماه اواسط ماه ژانویه برگزار می‌شود به دلیل قرار داشتن ننوناووت به مدت چند هفته در تاریکی، مردم بازگشت خورشید را جشن می‌گیرند. این جشن معمولا به مدت 5 روز برگزار می‌شود و در آن شو لباس نیز برگزار می‌شود.

فستیوال Toonik tyme: این فستیوال به مناسبت فرا رسیدن فصل بهار در ایالت نوناووت برگزار می‌شود. برای این جشن بزرگ مسابقات ورزشی نیز تدارک دیده می‌شود. معمولا هنرمندان نیز در فستیوال تونیک تایم، برنامه‌های شاد و مفرحی را برای مردم اجرا می‌کنند.

فستیوال Nunavut day: یک روز بعد از روز ملی کانادا، در نوناووت جشن بزرگی به عنوان روز نوناووت بر پا می‌شود. در این جشن، مردم از نمایش‌های مختلف، اجرای موسیقی و سایر برنامه‌های مفرح لذت می‌برند.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مردم در کدام یک از مناطق نوناووت سکونت دارند؟

بیش از نیمی از مردم در منطقه کویکتالوک (Qikiqtaaluk) زندگی می‌کنند.

در نوناووت مردم به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

زبان مادری 83 درصد از مردم در نوناووت، اینوییت (Inuit) است. البته صحبت کردن به زبان انگلیسی نیز در این ایالت، بدون مانع است.

چه حیواناتی در نوناووت زندگی می‌کنند؟

خرس قطبی و گوزن کانادایی جزء حیواناتی هستند که در حیات وحش ایالت نوناووت مشاهده می‌شوند.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات