مهاجرت رشته زبان انگلیسی

مهاجرت رشته زبان انگلیسی
پارامترهای مهمکشور مناسب ( به ترتیب)
کیفیت زندگیکانادا- استرالیا – هلند
بازار کارکانادا – آلمان – استرالیا
تحصیلات ارزانآلمان- کانادا
مهاجرت خانوادگیکانادا  – آلمان _ استرالیا
کسب اقامت آسانکانادا – آلمان – استرالیا
آب و هوااسترالیا – فرانسه
ارزان بودنآمریکا – کانادا – استرالیا
دانشگاه های برترآمریکا – انگلستان – آلمان
نزدیکی به ایراناسترالیا – آلمان-  فرانسه
امنیتکانادا – استرالیا – هلند
پویاییآمریکا – استرالیا – کانادا
سیستم آموزشیکانادا – آلمان – انگلستان
بورسیه تحصیلیآلمان – فرانسه – انگلستان

در جدول بالا لیستی از بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق رشته زبان انگلیسی، به همراه پارامترها و فاکتورهایی است که این رتبه بندی بر اساس آنها شکل گرفته است.

این کشورها با در نظر گرفتن تحقیقات فراوان و گذر از فیلترها و بررسی پارامترهایی که در جدول بالا مشاهده می کنید؛ توسط وبسایت معتبر US collegeinternational  به عنوان بهترین کشورها در زمینه مهاجرت رشته زبان انگلیسی معرفی شده اند.

این وبسایت معتبر، کشور کانادا و استرالیا را در مقام های نخست در رده بندی بهترین کشورها برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی معرفی کرد و طبق آمارها کشورهای استرالیا، آمریکا و همچنین کشورهای اروپایی مثل آلمان و هلند پس از این دو کشور در ادامه لیست قرار گرفتند.

برای مشاهده لیست بهترین کشورهای جهان برای تحصیل در سایر رشته های تحصیلی می توانید سری به سایت US collegeinternational بزنید.

رتبه بندی بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت تحصیلی در رشته زبان انگلیسی

کشورهای زیادی وجود دارند که می‌توانید در آن‌ ها زبان انگلیسی مطالعه کنید. برخی از کشورها از لحاظ زندگی دانشجویی بهتر از سایر کشورها هستند و امکانات بیشتر و رفاه زندگی بهتری در اختیار دانشجو قرار می دهند؛ اما این موارد کافی نیست و برای مهاجرت پارامترهای بیشتری باید بررسی شود.

در ادامه با پارامترهایی که یک کشور را برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی، از سایر کشورهای مهاجر پذیر متمایز می کند را بررسی خواهیم کرد.

کیفیت زندگی:

کیفیت زندگی توسط سازمان جهانی بهداشت به عنوان ادراک فرد از موقعیت خود در زندگی، در چارچوب فرهنگ و سیستم های ارزشی کشوری که در آن زندگی می کنند و در ارتباط با اهداف، انتظارات، استانداردها و نگرانی های خود تعریف می شود. کیفیت شغلی، تحصیلی و آموزشی، آزادی های فردی و اجتماعی و غیره جزو المان های اصلی هستند که کیفیت زندگی شخص را شکل می دهند.

طبق گزارش US News 2021، کشور کانادا در صدر لیست کشورهای با کیفیت زندگی بالا معرفی شده و آلمان رتبه سوم این لیست بلند بالا را به خود اختصاص داده است. برای مشاهده لیست کامل بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت می توانید به این لینک رجوع کنید.

بازار کار:

بازار کار به عرضه و تقاضای نیروی کار اشاره دارد که در آن کارکنان عرضه و کارفرمایان تقاضا را تامین می کنند. بازار کار و فرصت های شغلی جزء اصلی اقتصاد هر کشوری است و به طور پیچیده با بازارهای سرمایه، کالا و خدمات مرتبط است.

با توجه به عدم وجود نیروی جوان و نیروی کار کافی در کانادا و پیشرفت وضعیت اقتصادی این کشور؛ کانادا، آلمان و استرالیا را می توان به عنوان بهترین کشورها از لحاظ بازار کار نام برد.

تحصیلات ارزان:

یکی از بزرگترین دغدغه های دانشجویان و متقاضیان دریافت ویزای تحصیلی برای مهاجرت، امکان تحصیل رایگان یا ارزان قیمت و یا گرفتن بورسیه است.

تحصیل در کانادا نسبت به سایر کشورهای مناسب برای مهاجرت تحصیلی، فرصتی فوق‌ العاده محسوب می‌شود؛ چرا که امکان دریافت بورسیه تحصیلی و پوشش هزینه ‌های زندگی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان مهیاست.

مهاجرت خانوادگی:

یکی دیگر از پارامترهایی که متقاضیان رشته زبان انگلیسی برای انتخاب کشور مقصد خود باید به آن توجه کنند امکان مهاجرت خانوادگی و یا مهاجرت با همراه است.

مزیت کشور کانادا نسبت به سایر کشور‌ها، در امکان‌ اخذ ویزا برای والدین دانش ‌آموز دارای پذیرش از کالج‌ یا دبیرستان و همچنین امکان اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان دانشجو از نکات مثبت این کشور است.

کسب اقامت آسان:

هر کشوری قوانین خودش را برای ورود مهاجر دارد و می توان گفت معمولا کشورهای توسعه یافته تمایل کمتری به پذیرش مهاجر دارند. اما مهاجرت تحصیلی  از این قاعده مستثنا است. برای مثال کانادا سالانه تا 300 هزار مهاجر از سراسر دنیا قبول می‌کند و علاوه بر سطح رفاه و امکانات بالا، قوانین سخت گیرانه ای برای مهاجرت ندارد و امکان اخذ اقامت دائم پس از سه سال اقامت در این کشور وجود دارد.

لازم به ذکر است که کشور آلمان و استرالیا نیز جزو کشورهایی با اقامت آسان ( البته از نظر مهاجرت برای رشته زبان انگلیسی) هستند.

آب و هوا:

وضعیت آب و هوا و جغرافیای یک کشور، یکی از مهمترین پارامترها برای انتخاب کشور مقصد است. برخلاف پارامترهای دیگر که کانادا مقام نخست را در دست داشت، این بار استرالیا و فرانسه با آب و هوای معتدل خود پرچمدار بهترین کشورها برای مهاجرت رشته زبان انگلیسی از لحاظ آب و هوا هستند.

ارزان بودن:

هزینه بزرگترین دغدغه یک دانشجو است که در بهترین حالت می تواند کار پاره وقت داشته باشد؛ بنابراین در نظر گرفتن هزینه ها و ارزان بودن زندگی در یک کشور می تواند تاثیر زیادی روی انتخاب شخص برای کشور مقصد باشد.

طبق گزارشی از QS topuniversities؛ که در آن ارزانترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی لیست شده بودند، کانادا و استرالیا به عنوان کشورهای با هزینه زندگی مناسب نام برده شده اند.

دانشگاه های برتر:

نسبت دانشجویان بین المللی، نسبت هیئت علمی بین المللی، استناد به هر دانشکده و شهرت علمی از جمله فاکتورهایی است که منبع معتبر  QS topuniversities استفاده کرده است تا لیستی از بهترین دانشگاه های جهان در سال 2022 را منتشر کند.

در این بین اسامی دانشگاه های معتبر و تراز اولی در آمریکا، بریتانیا و آلمان به چشم می خورد. لیست کامل دانشگاه های معتبر را در این لینک می توانید ببینید.

نزدیکی به ایران:

اگر برای مهاجرت تحصیلی رشته زبان انگلیسی اقدام می کنید، رفت و آمد بین شهری و داخل شهری برای شما یک روتین اجباری است؛ بنابراین باید در انتخاب کشور مقصد خود دقت زیادی داشته باشید و کشوری را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید که امکانات رفت و آمد و زیرساخت‌ های استانداردی را برای شما فراهم کند. استرالیا، آلمان و فرانسه از این نظر گزینه های مناسبی هستند.

امنیت:

فراتر از دسترسی آسان به غذا و مسکن، آموزش با کیفیت و مراقبت های بهداشتی، پارامتری به نام امنیت برای زندگی دانشجویی اهمیت زیادی دارد. به گزارش US News، کانادا با امتیازی معادل 96.7؛ به عنوان امن ترین کشور جهان شناخته شده است و پس از آن استرالیا رتبه 6 را دارد.

پویایی:

تحقیقات نشان می دهد که جدا شدن از ریتم عادی زندگی روزمره، استرس را کاهش می دهد و سلامت و تندرستی را بهبود می بخشد. زندگی در یک کشور شاد و بدون استرس روزانه رویای بسیاری از جوانان است و برای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در بین کشورهای مناسب برای مهاجرت از طریق رشته زبان انگلیسی؛ آمریکا، استرالیا و پس از آن کانادا جزو کشورهای پویا هستند.

سیستم آموزشی:

بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2021 بر اساس یک نظرسنجی جهانی مبتنی بر فاکتورهایی مثل داشتن یک سیستم آموزشی عمومی توسعه‌یافته، میزان علاقه مردم به تحصیل در آن کشور و آموزش با کیفیت بالا رتبه‌ بندی شده‌اند.

در بین لیست بهترین کشورها برای تحصیل که از سوی US News منتشر شد، کانادا، آلمان و انگلستان در این رده بندی جلو هستند.

بورسیه تحصیلی:

تعداد زیادی از کسانی که برای رشته زبان و ادبیات انگلیسی برای مهاجرت اقدام می کنند، ویزای کاری پس از تحصیل نیاز دارند تا از این طریق اقامت دائم آن کشور را به دست آورند.

بسیاری از دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند، قادر به تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار هستند. آلمان و فرانسه در بین کشورهای مناسب برای مهاجرت با رشته ی زبان انگلیسی، به دادن بورسیه مشهور هستند.

بالاخره کدام کشور را برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی انتخاب کنیم؟

یکی از رویاهای دانشجویان و علاقه مندان به رشته زبان انگلیسی، تحصیل در خارج از کشور است اما با این حال انتخاب کشور مناسب از میان لیست بلند بالای کشورهای خارجی با شرایط پذیرش مناسب؛ چندان آسان به نظر نمی رسد.

به نظر می رسد کشورهای انگلیسی زبان و یا کشورهایی که زبان غالبشان انگلیسی است گزینه های مناسبی برای مهاجرت در رشته زبان انگلیسی باشند؛ اما فراموش نکنید فاکتورهای مهم دیگری هم مثل نزدیکی به ایران، آب و هوا، شرایط پذیرش و هزینه زندگی هم چندان بی تاثیر نیست.

در ادامه این مطلب قصد داریم تا کشورهای مناسب برای مهاجرت با رشته ی زبان انگلیسی را به شما معرفی کرده و برخی ویژگی های آنها که ممکن است روی انتخاب شما تاثیر بگذارند را بررسی کنیم.

مقصد نهایی برای مهاجرت تحصیلی با رشته زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای انتخاب کشور مقصدتان به آن توجه کنید، زبانی است که در طول روز باید با آن مکالمه کنید و به آن گوش دهید. تصور کنید که در طول روز و از صبح که به دانشگاه یا سرکار می روید مجبور باشید به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنید و به حرف مردم گوش دهید، فکر نمی کنید که این خودش تمرینی در راستای رشته مورد علاقه‌تان یعنی زبان انگلیسی است؟

بنابراین می توان نتیجه گرفت کشورهای زبان انگلیسی مثل کانادا، انگلستان و آمریکا گزینه های مناسبی برای شما هستند و این مواجه مستقیم با زبانی غیر از زبان مادری این فرصت را به شما می‌دهد که زبان را در بزرگسالی و با دانشی که در این رشته کسب می‌کنید، بهتر بشناسید.

اما آیا صرف زبان و گویش یک کشور می تواند دلیلی برای انتخاب آن کشور برای مهاجرت و ادامه زندگی ما باشد؟ برای خیلی از علاقه مندان و درخواست کنندگان مهاجرت از طریق رشته زبان انگلیسی فاکتورهای دیگری مثل نزدیکی به ایران، آب و هوا، هزینه های زندگی، وجود دانشگاه های معتبر یا بازار کار رشته انگلیسی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اگر به دنبال بهترین کشور برای تحصیل در رشته زبان و ادبیات انگلیسی هستید، نمرۀ آزمون‌ های زبان و میزان تسلط بر زبان انگلیسی شما یکی از تاثیرگذارترین فاکتورها است.

در بسیاری از دانشگاه‌ها، نمرۀ آزمون‌ های مهارت زبان مثل آیلتس و تافل یکی از معیارهای اصلی دریافت پذیرش شما محسوب می‌شود. بنابراین سعی کنید کشوری را انتخاب کنید که از پس حداقل نمره آزمون زبان آن بر بیایید.

فراموش نکنید که شما برای ادامه تحصیل در رشته زبان انگلیسی قصد مهاجرت دارید و یا می خواهید در دوره ها و کورس های آموزشی شرکت کنید؛ بنابراین رتبه ‎بندی دانشگاه‌ ها برای رشته‌ های زبان انگلیسی کشور مورد نظر باید برایتان مهم باشد.

رتبه‌بندی دانشگاهی کیو اس (QS) یکی از معتبرترین رتبه بندی های حال حاضر است و می توانید با مشاهده لیست کاملی که برای سال 2022 منتشر کرده، انتخاب خود را قطعی کنید. در بین این لیست بهترین و معتبرترین دانشگاه های کانادا، آمریکا و استرالیا به چشم می خورد.

شمایی که به دنبال مهاجرت هستید، برای ساختن آینده ای روشن و زندگی بهتر اقدام کرده اید؛ پس آب و هوا و جغرافیای کشور مقصد و نزدیکی به خانواده شما در ایران، رفاه  زندگی مطلوب اجتماعی و از همه مهم تر ویزای کار پس از تحصیل نیز برایتان اهمیت زیادی دارد.

اگر این فاکتورها را منصفانه نگاه کنیم، به این نتیجه می رسیم کشورهای اروپایی مثل آلمان، فرانسه و هلند در این موارد بهتر از کشورهایی مثل کانادا یا آمریکا هستند.

حالا که پارامترها و فاکتورهای مختلف را که برای مهاجرت اهمیت دارند، از منظرهای مختلف بررسی کردیم؛ به نظر می رسد وقت جمع بندی رسیده است.

جدولی که پیشتر برای شما تهیه کردیم می تواند به تنهایی نتیجه صحبت های ما باشد، در این جدول پارامترهایی را خاطر نشان کردیم که برای انتخاب یک کشور برای مهاجرت مهم است و با توجه به هر پارامتر، بهترین کشورها را بعنوان نمونه آورده ایم.

با یک حساب سر انگشتی می توان گفت کانادا، انگلستان و استرالیا  با اینکه معایبی مثل دوری از ایران و یا شرایط آب و هوای نامناسبی دارند؛ 3 کشور برتر در زمینه مهاجرت با رشته زبان انگلیسی هستند و پس از آنها آمریکا، آلمان و هلند قرار دارند. در ادامه مزایا و معایب، حداقل نمرات آیلتس مورد نیاز برای پذیرش در این کشورها و اطلاعات دیگری راجع به آنها را بررسی خواهیم کرد.

کشورهایی برای مهاجرت رشته زبان انگلیسی و معایب و مزایای آنها

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به کانادا

 • رتبه کانادا در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 1
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 37 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به کانادا

 • کیفیت زندگی بسیار بالا
 • بازار کار عالی
 • تحصیلات ارزان و امکان گرفتن بورسیه
 • سیستم آموزشی استاندارد
 • اعتبار مدرک این کشور در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • ۵ نماینده در ۱۰۰ دانشگاه‌ برتر رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امکان تحصیل در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته زبان انگلیسی
 • امکان اخذ اقامت دائم
 • امکان اخذ ویزای کاری پس از تحصیل
 • وجود برترین دانشگاه های معتبر جهان
 • مناظر بکر و طبیعت عالی
 • امکان رشد و پیشرفت
 • رفاه اجتماعی عالی
 • امنیت فوق العاده
 • سهولت دسترسی و رفت و آمد و موارد بیشمار دیگر اشاره کرد.

روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، ثبت شرکت یا owner operator، انتقال درون شرکتی یا ICT، استارتاپ ویزا، سرمایه گذاری یا کار آفرینی، اکسپرس اینتری، برنامه های استانی برنامه های استان کبک، اسپانسر شیب، خود اشتغالی و جاب آفر یا پیشنهاد شغلی امکان پذیر است.

تحصیل در مراکز آموزشی کانادا و پس از آن دریافت اقامت دائم کانادا اصلی ترین راه مهاجرت برای کسانی است که قصد تحصیل در رشته زبان انگلیسی دارند. 26 دانشگاه این کشور در بالاترین رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان قرار دارند و به همین علت مهاجرت به کانادا برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی یکی از مطلوب ترین شریط تحصیلی در دنیا به شما می رود.

از سوی دیگر اکسپرس اینتری سریعترین و ارزان ترین راه مهاجرت به کانادا محسوب می شود؛ اما باید توجه کرد که به هیچ عنوان کسب امتیازات لازمه در آن آسان نیست.

معمولا در این سیستم امتیاز بندی، باید تحصیلات شما فوق لیسانس به بالا باشد، نمره آیتلس 7.5 به بالا داشته باشید، سن شما بین 19 تا 29 سال باشد و حداقل 3 سال سابقه کار قابل اثبات داشته باشید.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم کانادا پس از تحصیل

یکی دیگر از مزایای کشور کانادا برای دانشجویان بین المللی که قصد اخذ  اقامت دائم کانادا را دارند این است که پس از تحصیل حدود 6 ماه و از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا (express entry)؛ می توانند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند. در این لینک می توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی کانادا

The University of British Columbia

University of Toronto

McGill University

University of Alberta

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد و این مقدار بین 5.5 تا 7 می باشد.

امتیازات کانادا در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی100
کار آفرینی83.9
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص72.1
رشد اقتصادی24
بازار کار خوب100
قدرت سیاسی و اقتصادی41.1
اقتصاد بازار محور83.9
پویایی97.2
برابری نژادی100
عدالت اجتماعی100
امنیت96.7
نظام آموزشی توسعه یافته97.8
سیستم بهداشتی توسعه یافته95.9

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به استرالیا

 • رتبه استرالیا در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 5
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 25 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به استرالیا

 • کیفیت بالای زندگی
 • دوره‌ ها و برنامه‌ های آموزشی بسیار معتبر
 • تحت پوشش قرار گرفتن هزینه های بستری و درمانی شهروندان در بیمارستان های دولتی
 • آب و هوای خوب
 • اعتبار مدرک این کشور در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امکان کار پاره وقت به صورت همزمان
 • چشم انداز شغلی خوب پس از پایان تحصیل
 • نظام آموزشی استاندارد و با کیفیت
 • مناظر زیبا و دیدنی
 • ۷ نماینده در ۱۰۰ دانشگاه برتر رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امنیت بالا در جامعه
 • ضمانت اشتغال در زمینه تحصیلی

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به استرالیا

 • هزینه بالا و گرانی
 • دور بودن به ایران

روش های مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق ویزای کاری، ویزای اسپانسر کارفرما، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج و خانواده و ویزای تلنت استرالیا امکان پذیر است.

استرالیا یکی از بهترین سیستم‌ های آموزشی را در اختیار مهاجران قرار می دهد. این کشور 42 دانشگاه دارد که 7 مورد از آن‌ ها در رنکینگ های جهانی QS و ARWU در سال 2021 رتبه‌های زیر 100 دارند و با ۷ نماینده در ۱۰۰ دانشگاه برتر رشته زبان و ادبیات انگلیسی؛ یکی از گزینه های ایده آل برای تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی برای مهاجرت به شمار می رود.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم استرالیا پس از تحصیل

بعد از پایان تحصیل، ویزایی 18 ماهه برای شما صادر شده و در طول آن می توانید برای پیدا کردن کار در استرالیا اقدام کنید؛ البته باید حداقل دو سال در استرالیا تحصیل کرده‌ باشید و پس از گذشت 3 سال می توانید اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی استرالیا

UNSW Sydney

University of Melbourne

The University of Queensland

Monash University

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به استرالیا

حداقل نمره معادل آیلتس برای مهاجرت تحصیلی به استرالیا 6 است و برای شانس پذیرش بیشتر آیلتس 6.5 پیشنهاد می‌گردد.

امتیازات استرالیا در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی89.5
کار آفرینی69.1
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص53.1
رشد اقتصادی48.7
بازار کار خوب84.9
قدرت سیاسی و اقتصادی28.3
اقتصاد بازار محور71.6
پویایی97.7
برابری نژادی57.6
عدالت اجتماعی87.1
امنیت91.3
نظام آموزشی توسعه یافته91
سیستم بهداشتی توسعه یافته83.5

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آلمان

 • رتبه آلمان در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 3
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 80 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آلمان

 • کیفیت زندگی بسیار بالا
 • بازار کار برای دانشجویان بین المللی
 • تحصیلات ارزان و امکان گرفتن بورسیه
 • سیستم آموزشی استاندارد
 • اعتبار مدرک این کشور در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • نماینده در ۱۰۰ دانشگاه‌ برتر رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امکان تحصیل در در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته زبان انگلیسی
 • خوابگاه های دانشجویی ارزان
 • مناظر بکر و طبیعت عالی
 • امکان کار پاره وقت در حوزه مربوطه
 • رفاه اجتماعی عالی
 • امنیت فوق العاده
 • سهولت دسترسی و رفت و آمد و موارد بیشمار دیگر اشاره کرد.

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آلمان

 • عدم وجود برابری نژادی
 • دشواری گرفتن تابعیت از مهم ترین معایب آلمان برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود.

روش های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، از طریق دوره زبان، از طریق کار، سرمایه گذاری یا کارآفرینی، از طریق تولد و همچنین از طریق ازدواج امکان پذیر است.

در سال های اخیر تحصیل در آلمان مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. اننتخاب آلمان بعنوان هدف مهاجرت تحصیلی دلایل زیادی از جمله سطح علمی بالای دانشگاه، امکان تحصیل ارزان یا رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی با کیفیت عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط بسیار خوب کار پس از پایان تحصیل و دلایل دیگری باعث شده است آلمان یکی از انتخاب های مهاجرت و تحصیل باشد.

البته توجه داشته باشید که یکی از بزرگترین عیب های آلمان دشواری گرفتن تابعیت پس از  تحصیل است و افراد برای تحقق این امر باید پس از پایان تحصیل خود در آلمان استخدام شوند و ویزای تحصیلی آلمان را به نوع کاری تغییر دهند.

فارغ التحصیلان و دانشجویان بین المللی به مدت 18 ماه فرصت دارند که در آلمان بمانند و به جستجوی کار بپردازند در صورتی که نتوانند در این زمان در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند باید کشور آلمان را ترک کنند.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم آلمان پس از تحصیل

پس از فراغت تحصیل در آلمان می توانید به صورت نامحدود در آلمان زندگی و کار کنید و خانواده خود را به آلمان دعوت کنید. بعد از گذشت 8 سال از اقامت شما می توانید درخواست شهروندی یا سیتیزن شیپی بدهید.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی آلمان

Hochschule Mannheim –University of Applied Sciences.

Karlsruhe Institute of Technology.

Berlin International University of Applied Sciences.

Bremen University of Applied Science

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در آلمان بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد و این مقدار بین 5.5 تا 6.5 می باشد.

امتیازات آلمان در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی84.9
کار آفرینی99.5
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص75.8
رشد اقتصادی87.2
بازار کار خوب93.2
قدرت سیاسی و اقتصادی86.1
اقتصاد بازار محور66.4
پویایی94.3
برابری نژادی35.4
عدالت اجتماعی72.0
امنیت71.3
نظام آموزشی توسعه یافته97.5
سیستم بهداشتی توسعه یافته98.1

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آمریکا

 • رتبه آمریکا در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 6
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 328 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آمریکا

 • کیفیت زندگی نسبتا بالا
 • نظام آموزشی پیشرفته
 • بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی به دلیل داشتن برترین دانشگاه های جهان
 • ۳۳‌  نماینده در رشته زبان و ادبیات انگلیسی در بین 100 دانشگاه برتر جهان
 • شانس بیشتر برای پذیرش در رشته مورد نظر
 • محیط چند فرهنگی دانشگاه‌ ها
 • فرصت های شغلی مناسب برای افراد ماهر و تحصیلکرده
 • دسترسی به منابع مهم
 • امکان تحصیل و تحقیق زیر نظر برترین اساتید این رشته
 • بهره مندی از بزرگترین و غنی ‌ترین کتابخانه‌ های دنیا
 • طبیعت زیبا و بازار کار فعال
 • امکان مهاجرت شغلی بعد از فارغ‌ التحصیلی از ویژگی های کشور آمریکاست که آن را به یکی از بهترین گزینه های مهاجرت تحصیلی برای رشته های زبان و ادبیات انگلیسی تبدیل کرده است.

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به آمریکا

 • هزینه بالای زندگی
 • قوانین مهاجرتی سختگیرانه
 • ممنوعیت ایرانیان برای تحصیل در آمریکا طبق فرمان ممنوعیت سوم ترامپ

روش های مهاجرت به آمریکا

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد، پناهندگی، مهاجرت نخبگان، مهاجرت سرمایه‌ گذاری، مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری و مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای خانوادگی از راه های مهاجرت به ایلات متحده آمریکا است.

مهاجرت تحصیلی یکی از رایج‌ ترین روش‌ های مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان است. متقاضیان برای تحصیل در آمریکا برای رشته های زیان و ادبیات انگلیسی باید ویزای دانشجویی آن را که در دسته‌های M و F قرار می‌گیرد، دریافت کنند. داشنجویان پس از چند سال تحصیل و کار می توانند موفق به اخذ گرین کارت آمریکا شوند.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم آمریکا پس از تحصیل

4 سال. فارغ التحصیلان می توانند پس از گذشت 4 سال از داشتن ویزای H-1B برای اخذ اقامت دائم آمریکا (گرین کارت) اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کسب اقامت دائم آمریکا از راه تحصیل، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی آمریکا

University of Pennsylvania

Princeton University

University of California, Los Angeles

University of Michigan

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به آمریکا

برای این که بتوانید به عنوان یک دانشجو به کشور ایالات متحده مهاجرت کنید، لازم است تا حداقل نمره آیلتس 6.5 را کسب کنید.

امتیازات آمریکا در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی46
کار آفرینی97.3
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص77
رشد اقتصادی42.3
بازار کار خوب82.2
قدرت سیاسی و اقتصادی100
اقتصاد بازار محور48.8
پویایی100
برابری نژادی6.3
عدالت اجتماعی34.9
امنیت10.8
نظام آموزشی توسعه یافته70.2
سیستم بهداشتی توسعه یافته31.9

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به انگلستان

 • رتبه انگلستان در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 8
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: خوب
 • جمعیت: بیش از 66 میلیون و 800 هزار نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به انگلستان

 • جامعه چندفرهنگی
 • ۲۲ نماینده در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر در رشته زبان انگلیسی
 • تنوع و تعدد موضوعات و زیرشاخه‌ های این رشته در دانشگاه‌ های انگلستان
 • حق انتخاب بیشتر درباره موضوعات پایان‌ نامه و تز دکتری در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • قرار گیری در معرض انواع لهجه‌ ها و گویش‌ های زبان انگلیسی
 • ارتباط تنگاتنگ تاریخ و زبان که منجر به شناخت بهتر و کامل‌ تری از زبان انگلیسی می شود
 • اعتبار بالای مدرک رشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه های انگلستان
 • بهره مندی از اساتید معتبر رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • دسترسی شهروندان به مراقبت های بهداشتی رایگان و کم هزینه از جمله مواردی است که انگلستان را به یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت رشته های زبان انگلیسی تبدیل کرده است.

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به انگلستان

 • هزینه های سنگین زندگی
 • مشکلات در بازار کار
 • جرم و جنایت
 • سختی قوانین مهاجرت

روش های مهاجرت به انگلستان

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه‌ گذاری، مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج، مهاجرت به انگلستان از طریق تولد و در آخر پناهندگی از روش های مهاجرت به بریتانیا است.

ویزای تحصیلی این کشور که با نام Tier 4 نیز شناخته می‌شود، برای دانش‌ آموزان، دانشجویان و تحصیل در دوره‌ های کوتاه‌ مدت در نظر گرفته شده است. دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در بریتانیا به مدت 4 ماه مهلت دارند تا کار پیدا کرده و اقامت خود را از طریق دریافت ویزای کاری تمدید کنند.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم انگلستان پس از تحصیل

برای اخذ اقامت دائم انگلستان باید حداقل 5 سال در یک شغل مرتبط با رشته و مدرک تحصیلی خود کار کرده باشید. پس از گذشت 5 سال و اخذ ویزای کاری Tier-2 پس از تحصیل؛ می توانید برای دریافت اخذ اقامت دائم در انگلستان اقدام کنید. امکان اخذ این ویزا برای فارغ‌ التحصیلانی وجود دارد که دارای پیشنهاد کاری از سمت سازمان‌ هایی هستند که در لیست حامیان Tier 2 قرار دارند.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی انگلستان

University of Oxford

Loughborough University

University of St Andrews

Durham University

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به انگلستان

اگر قصد تحصیل یا ادامه تحصیلات تکمیلی رشته زبان انگلیسی برای مهاجرت به کشور انگلستان را دارید به حداقل نمره آیلتس 5.5 نیاز خواهید داشت.

امتیازات انگلستان در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی69
کار آفرینی88.2
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص77.4
رشد اقتصادی25.6
بازار کار خوب63.4
قدرت سیاسی و اقتصادی83.7
اقتصاد بازار محور59.3
پویایی80.7
برابری نژادی50
عدالت اجتماعی67
امنیت55.4
نظام آموزشی توسعه یافته96
سیستم بهداشتی توسعه یافته89.5

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به فرانسه

 • رتبه فرانسه در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 11
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: متوسط
 • جمعیت: بیش از 60 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به فرانسه

 • شرایط ایده آل تحصیلی و آموزشی
 • دسترسی آسان به مراقبت های بهداشتی
 • دارای شاخص های بالای توسعه انسانی
 • تحصیلات ارزان و امکان گرفتن بورسیه
 • سیستم آموزشی استاندارد
 • اعتبار مدرک این کشور در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • 2 نماینده در ۱۰۰ دانشگاه‌ برتر رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امکان تحصیل در در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
 • مناظر بکر و طبیعت عالی
 • امنیت شغلی
 • رفاه اجتماعی عالی
 • تاریخ و فرهنگ غنی
 • سهولت دسترسی و رفت و آمد و موارد بیشمار دیگر اشاره کرد.

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به فرانسه

 • هزینه زندگی بالا
 • دشواری تمدید ویزا
 • زبان سخت فرانسه از مهم ترین معایب آلمان برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود.

روش های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، از طریق دوره زبان، از طریق کار، سرمایه گذاری یا کار آفرینی، از طریق تولد و همچنین از طریق ازدواج امکان پذیر است.

خواسته بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه برای رشته زبان انگلیسی را دارند، محیط آموزشی بهتر، سطح علمی بالاتر و شرایط ایده آل زندگی است و فرانسه تمام این موارد را در خود دارد اما بحث گرانی و هزینه های بالای زندگی در فرانسه شوخی بردار نیست و برای یک دانشو که در بهترین حالت بتواند کار پاره وقتی پیدا کند مثل یک کابوس است.

مقاطع تحصیل در فرانسه به سه دسته تقسیم می شود، که شرایط پذیرش در آن ها شامل موارد زیر می شود:

در مقطع لیسانس داشتن مدرک ۱۲ ساله دیپلم مبنی بر تحصیل در مقطع دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم و داشتن مدرک زبان B2 فرانسه واجب است.

در مقطع فوق لیسانس در کشور فرانسه داشتن مدرک لیسانس الزامی است و دانشجویان در این مقطع می توانند زبان تحصیلی خود را انتخاب نمایند یعنی بین فرانسوی و انگلیسی حق انتخاب دارند. دانشجویانی که قصد مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می‌توانند ۲۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند.

تحصیل دکترا در فرانسه نیازمند یک تاییدیه از استاد راهنما یا سوپروایزر و همچنین نیاز به یک رزومه علمی قوی است. شایان ذکر است که دانشجویان بین المللی مقطع دکتری مجاز به ۴۰ ساعت کار در هفته هستند.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم فرانسه پس از تحصیل

برای گرفتن اقامت دائم فرانسه باید دو ماه قبل از اتمام تحصیل خود اقدام کنید. در این صورت اخذ مجوز OFII برای مجوز اقامت چندین ساله فرانسه امکان پذیر می باشد و متقاضیان باید 5 سال یا بیشتر در کشور فرانسه ساکن باشند تا موفق به اخذ اقامت دائم شوند.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی فرانسه

Paris Sciences et Lettres (PSL)

 Sorbonne University

Paris Diderot University

Ecole Normale Superieure de Lyo

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به فرانسه

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در فرانسه بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد و این مقدار بین 6 تا 7.5 می باشد.

امتیازات فرانسه در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی55.5
کار آفرینی66.9
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص29.1
رشد اقتصادی73.4
بازار کار خوب31.0
قدرت سیاسی و اقتصادی86.1
اقتصاد بازار محور66.4
پویایی65.1
برابری نژادی45.9
عدالت اجتماعی50.1
امنیت37.3
نظام آموزشی توسعه یافته92.1
سیستم بهداشتی توسعه یافته69.1

مهاجرت رشته زبان انگلیسی به هلند

 • رتبه هلند در رنکینگ کلی کشورها (US news 2021): 10
 • شرایط اقتصادی و بازار کار: عالی
 • جمعیت: بیش از 150 میلیون نفر

مزایای مهاجرت رشته زبان انگلیسی به هلند

 • شرایط ایده آل تحصیلی و آموزشی
 • دسترسی آسان به مراقبت های بهداشتی
 • دارای شاخص های بالای توسعه انسانی
 • تحصیلات ارزان و امکان گرفتن بورسیه
 • اقتصاد پیشرفته
 • نرخ پایین بیکاری
 • وجود 2 دانشگاه های بزرگ و عالی در رشته زبان و ادبیات انگلیسی
 • امکان تحصیل در در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری
 • آب و هوای معتدل و طبیعت بکر و عالی
 • امکان صحبت به زبان های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی
 • رفاه اجتماعی عالی
 • تاریخ و فرهنگ غنی
 • سهولت دسترسی و رفت و آمد و موارد بیشمار دیگر اشاره کرد.

معایب مهاجرت رشته زبان انگلیسی به هلند

 • هزینه بالای تحصیل و مسکن از مهم ترین معایب آلمان برای مهاجرت تحصیلی به شمار می رود.

روش های مهاجرت به هلند

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل، از طریق دوره زبان، از طریق کار، سرمایه گذاری یا کار آفرینی، از طریق تولد، از طریق رشته های ورزشی یا هنری و همچنین از طریق ازدواج امکان پذیر است.

سیستم خوب آموزشی یکی از دلایل مهاجرت به هلند از طریق تحصیل است. اما به نظر می رسد گرانی و هزینه های بالای تحصیلی و همچنین زندگی و اسکان در این کشور اروپایی باعث شده تا بسیاری از ایرانیان قید مهاجرت تحصیلی به این کشور را بزنند؛ حتی با وجود آب وهوای مناسب و نزدیکی به ایران و سایر امکاناتی که این کشور در اختیار مهاجران قرار داده است.

هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف از 8 هزار یورو الی 20 هزار یورو می باشد که البته در بعضی مقاطع و رشته ها ممکن است این هزینه بالاتر هم باشد. کشور هلند سالانه مبلغ 5 هزار یورو را به عنوان مبلغ بورسیه برای دانشجویان خارجی در نظر می گیرد و متقاضیان از یکم فوریه تا یکم می هر سال مهلت دارند تا برای بورسیه درخواست خود را ارسال کنند.

از سوی دیگر فارغ التحصیلان در این کشور می توانند در صورت تبدیل ویزای خود به ویزای کاری، اقامت خود را تمدید کنند. این افراد از طرف دولت یک سال زمان دارند که به جستجوی کار پرداخته و در صورت موفقیت توانند اقامت خود را تمدید کرده و پس از 5 سال به اقامت دائم دست یابند.

زمان لازم برای کسب اقامت دائم هلند پس از تحصیل

جستجوی کار با مهلت یک ساله بعد از تحصیل و پیدا کردن کار به واسطه پیشنهاد شغلی در حین تحصیل دو روش متدوال برای اخذ اقامت پس از تحصیل کشور هلند است. متقاضیان پس از 5 سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور هلند می شوند.

دانشگاه های معتبر دارای رشته زبان انگلیسی هلند

Vrije Universiteit Amsterdam

Leiden University

Radboud University

Utrecht University

آیلتس مورد نیاز برای مهاجرت به هلند

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در فرانسه بسته به دانشگاه، متفاوت می باشد و این مقدار بین 5.5 تا 6.5 می باشد.

امتیازات هلند در رتبه بندی US news 2021

پارامترهاامتیازات (از 100)
کیفیت زندگی86.3
کار آفرینی70.4
به کارگیری نیروی ماهر و متخصص21.6
رشد اقتصادی20.4
بازار کار خوب49.0
قدرت سیاسی و اقتصادی17.2
اقتصاد بازار محور36.8
پویایی87.5
برابری نژادی91.8
عدالت اجتماعی86.2
امنیت90.5
نظام آموزشی توسعه یافته92.8
سیستم بهداشتی توسعه یافته93.2

آغوش باز کانادا برای دانشجویان رشته زبان انگلیسی

کانادا سرزمینی با امکانات بی پایان است. هر ساله نزدیک به 500000 دانشجوی بین المللی کانادا را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. چرا به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا تحصیل کنید؟ دلایل زیادی وجود دارد که این کشور با این آب و هوای نه چندان مطلوب را به بهترین گزینه برای تحصیل در رشته زبان انگلیسی تبدیل کرده است.

وقتی در کانادا تحصیل می کنید، درست مثل این است که روی آینده خود سرمایه گذاری می کنید. به هر حال، تحصیل در کانادا درها را به روی فرصت های شغلی و تجاری و زندگی در کانادا پس از تحصیل باز می کند.

مدارک دانشگاهی و دیپلم های کالج کانادا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و معتبر  و با این حال شهریه های دانشگاه ها در میان کشورهای انگلیسی زبان پایین تر است.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، شما از همان آزادی هایی برخوردار خواهید بود شهروندان کانادایی دارند، مثل احترام به حقوق بشر، برابری و یک جامعه پایدار و صلح آمیز. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید سری به سایت رسمی آموزش کانادا بزنید.

پنج دلیلی که به خاطر آن نباید از تحصیل در کانادا بگذرید!

کانادا همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان رتبه بندی می شود و در حال حاضر رتبه اول بهترین کشور برای کیفیت زندگی را در US News دارد.

تحصیل در کانادا و اخذ مدارک معتبر بین المللی از مربیان و دانشگاهیان برتر جهان مهم ترین دلیل برای مهاجرت تحصیلی در کانادا است. در ادامه از ویژگی هایی برای شما سخن می گوییم تا تردید شما را برای انتخاب کانادا برای مهاجرت در رشته زبان انگلیسی به طور کامل از بین ببرد!

با بهترین ها و زبده ترین های رشته خود آشنا می شوید

کانادا به دلیل کیفیت عالی آموزش در سراسر جهان شناخته شده است، از مدرسه ابتدایی گرفته تا تحصیلات پس از دبیرستان. در سطح دانشگاه، از هر 5 دانشگاه، 2 نفر دارای حداقل 1 مدرک بین المللی هستند.

به علاوه 10 دانشگاه از 250 دانشگاه برتر در سراسر جهان  در کانادا مستقر هستند. فراموش نکنید جای بهتری برای یادگیری و مهاجرت از طریق رشته زبان وجود ندارد!

کانادایی ها با آغوش باز پذیرای شما هستند

کلیشه “گرم و دوستانه” در مورد کانادایی ها کاملا درست است. وقتی به کانادا می‌آیید، کشوری دلپذیر با فرهنگ منحصربه‌فرد که تنوع را در بر می‌گیرد، آشنا خواهید شد و طبیعتا از تعداد زیاد مهاجران ایرانی شگفت زده می شوید.

از مراکز شهری گرفته تا شهرهای کوچک، کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

بالاترین رتبه کیفیت زندگی در جهان

اگر به دنبال زندگی با کیفیت و شاد هستید، کانادا را فراموش نکنید. کانادایی ها و دانشجویان بین المللی در کانادا از استاندارد زندگی بالایی برخوردار هستند. در واقع کانادا از نظر کیفیت زندگی در رتبه اول جهان قرار دارد و بر اساس رتبه بندی دانشگاه های جهانی نیز 4 شهر از 100 شهر دانشجویی برتر جهان در کانادا واقع شده است.

مسیر آینده هموار است

لازم به ذکر است که تنها در دهه گذشته، کانادا 1.6 میلیون شغل جدید برای فارغ التحصیلان ایجاد کرد. ما هم دوست داریم درس بخوانیم.

طبق تحقیقات دانشجویان کالج و دانشگاه های کانادایی با پتانسیل درآمد قوی فارغ التحصیل می شوند و این به این دلیل است که با دریافت مدارک معتبر تحصیلی، رزومه قوی تر و بالطبع مشاغل بهتری در انتظار آنها است. کانادا امروزه برای مهاجرت با رشته مترجمی زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه ها است.

نعمتی به نام هزینه پایین تحصیل!

کانادا به داشتن پایین ترین شهریه های دانشگاه در میان کشورهای انگلیسی زبان معروف است. بودجه شما هر چه باشد، در طیف متنوعی از گزینه های آموزشی کانادا، چیزی را پیدا خواهید کرد که مناسب شما باشد.

برای شما مثالی از هزینه های تحصیل رشته زبان انگلیسی در کانادا را بررسی می کنیم و لیست کامل آن را در این لینک می توانید مشاهده کنید.

دانشگاهشهریه سالانه
St. Thomas University13,041 USD
University of Regina14,323 USD
Trent University18,723 USD

 برنامه های تحصیلی برجسته در کانادا

تحصیل در کانادا درها را به روی امکانات بی پایان باز کرده و گزینه های تحصیلی مناسب را در هر سطحی به شما ارائه می دهد. وقتی در کانادا تحصیل می کنید امکانات تحصیلی بی شماری بدست می آورید، مانند:

 • دریافت یک آموزش با کیفیت بالا که در سراسر جهان شناخته شده است.
 • از کارشناسان و دانشگاهیان برجسته جهان می آموزید.
 • ارتباطات ارزشمندی ایجاد می کنید که آینده شما را شکل خواهد داد.
 • برای یک شغل در بازار جهانی آماده می شوید.

در مورد برنامه های ویژه در کانادا در این صفحه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا

آینده خود را با مدرک تحصیلات تکمیلی از یک دانشگاه کانادا متحول کنید. با شهرت جهانی برای برتری در آموزش و پژوهش، کانادا انتخاب ایده آلی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا  رشته زبان انگلیسی و مهاجرت است. موارد زیر دلایلی است که باید برای تحصیلات تکمیلی خود به کانادا بروید:

از موسسات دانشگاهی در سطح جهانی بهره مند شوید

برنامه های کارشناسی ارشد و دکتری کانادا در سطح بین المللی برای استانداردهای آکادمیک بالا شناخته شده است. کانادا دارای 8 دانشگاه از 200 دانشگاه برتر رتبه‌بندی شده (2021) است و فرهنگ تحقیقاتی پر رونقی دارد.

در سال 2018، دولت کانادا بزرگترین سرمایه گذاری خود را تا به امروز در تحقیق و توسعه در دانشگاه های کانادا انجام داد: 925 میلیون دلار برای علم و 275 میلیون دلار اضافی برای تحقیقات علوم اجتماعی متمرکز بین المللی.

دانشگاه های کانادا امکاناتی در سطح جهانی با محققان و اساتید بسیار ماهر که در رشته های خود برجسته هستند؛ ارائه می دهند.

ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه‌ های کانادا باعث پیشرفت شغلی شما می‌شود و به شما کمک می‌کند تا شبکه‌ ای از همکاران و محققان ماهر در رشته‌های خود ایجاد کنید؛ ارتباطاتی که مادام العمر دوام خواهند داشت. درباره دانشگاه های کانادا و حوزه های تحقیقاتی برتر آنها این لینک را مطالعه کنید.

فرانسه یا انگلیسی، انتخاب با شماست!

انتخاب کانادا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا به شما این امکان را می دهد که به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا به هر دو زبان تحصیل کنید. فرصت هایی برای زندگی در یک جامعه انگلیسی زبان، در حالی که تحصیلات خود را به زبان فرانسه تکمیل می کنید نیز در اختیار شما قرار گرفته است.

اقامت و کار در کانادا

تکمیل تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا رشته زبان انگلیسی در یکی از دانشگاه های کانادا به شما کمک می کند تا میزان احتمال اشتغال خود را در کانادا و سراسر جهان افزایش دهید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی که کانادا را می شناسد و دوست دارد، ممکن است بخواهید در آنجا بمانید و کار کنید. برای داوطلبان واجد شرایط، تعدادی برنامه وجود دارد که می تواند به تسهیل این روند پس از فارغ التحصیلی کمک کند. مطلب کامل این برنامه ها را می توانید از این منبع مطالعه کنید.

 کانادا بهشت مترجمان زبان انگلیسی

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان مترجم هستید، خوش شانس هستید! مترجمان دقیقاً در سراسر کانادا مورد تقاضا هستند و ممکن است بتوانید ویزای اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

اگر مترجم هستید، تحصیلاتتان در رشته زبان و ادبیات انگلیسی بوده و به عنوان مترجم زبان انگلیسی کار کرده اید، ممکن است واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید.

به هر شغلی که در فهرست NOC کانادا قرار دارد، یک کد مهاجرتی اختصاص داده می شود و شماره کد برای کسانی که به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان مترجم هستند، 5125 است. این کد همچنین به عنوان کد NOC برای مترجمان شناخته می شود.

شاید شنیده باشید که داشتن یک پیشنهاد شغلی برای مهاجرت به کانادا، پیش نیاز دسترسی به فرآیند اکسپرس اینتری است؛ اما به عنوان یک مترجم گزینه های دیگری نیز برای ویزای کانادا از همان ابتدا دارید و این خبر خوبی برای مترجمانی در سراسر جهان است که امیدوارند در کانادا زندگی و کار کنند.

مترجمان واجد شرایط درخواست مهاجرت به کانادا، تحت برنامه مهاجرت دولت کانادا هستند. زیرا تقاضا برای مترجمی در کانادا بسیار زیاد است و به همین علت این شغل را در لیست مشاغل هدف قرار داده اند که به عنوان لیست NOC (کد ملی شغل در تقاضا) شناخته می شود.

آیا می توان بدون پیشنهاد شغلی به عنوان مترجم به کانادا مهاجرت کرد؟ پاسخ مثبت است، مشروط بر اینکه در درخواست اکسپرس انتری خود امتیاز کل CRS معقولی داشته باشید و بتوانید آستانه 67 امتیاز مهاجرت برای ویزای کار ماهر فدرال کانادا را برآورده کنید.

شایان ذکر است که تأمین یک پیشنهاد شغلی (مستند شده به روش صحیح برای مقاصد مهاجرتی یعنی LMT) به شما یک افزایش فوری CRS 200 امتیازی می دهد، بنابراین منطقی است که این فرآیند را در اسرع وقت شروع کنید.

حقوق یک مترجم در کانادا چقدر است؟

متوسط حقوق یک مترجم در کانادا 55575 دلار در سال یا 28.50 دلار در ساعت است. موقعیت های شغلی اولیه از 45000 دلار در سال شروع می شود، در حالی که اکثر نیروهای کار با تجربه تا 77367 دلار در سال درآمد دارند.

در آخر

تیم تراست مفتخر است که با بهره گیری از بهترین وکلا و متخصصان امور مهاجرتی، شما را از صفر تا 100 مراحل مهاجرت همراهی کند. پس همین الان وقت مشاوره تخصصی امور مهاجرت خود را با وکلای ما رزرو کنید.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

نمی دانید از کجا شروع کنید؟

مشاورین ما برای راهنمایی شما آماده هستند. همین حالا تماس بگیرید!

سوالات متداول

آسان ترین راه برای مهاجرت به کانادا چیست؟

شماره 1 – اکسپرس اینتری
اکسپرس انتری سریع ترین و محبوب ترین برنامه مهاجرتی کانادا است. داوطلبانی که از طریق سیستم اکسپرس انتری اقدام می کنند می توانند به محض شش ماه اقامت دائم دریافت کنند.
در طول سه سال آینده، کانادا قصد دارد بیش از 240000 تازه وارد را از طریق سه جریان اکسپرس انتری دعوت کند:
کارگر ماهر فدرال (FSW)
کلاس تجربه کانادایی (CEC)
مشاغل ماهر فدرال (FST)
شماره 2 – برنامه های نامزد استانی
در طول همه‌ گیری کرونا، استان ‌ها به انتخاب کارگران خارج از کشور برای اقامت دائم کانادا ادامه دادند. امسال، کانادا قصد دارد از 83500 مهاجر جدید از طریق PNP استقبال کند.
 برنامه های نامزدی بیشماری توسط ده استان و سه منطقه کانادا ارائه شده است. هر PNP معیارهای منحصر به فرد خود را دارد. بسیاری از PNP ها برای درخواست نامزدی نیاز به نزدیکی به استان دارند. با این حال، برخی از برنامه ها وجود دارد که از کاندیداهای خارج از کشور صرفاً بر اساس توانایی آنها در پاسخگویی به نیازهای بازار کار استان دعوت به عمل می آورد. 
شماره 3 – مهاجرت تجاری
اگر تجربه مدیریت دارید یا مالک کسب و کار خود هستید؛ ساده ترین راه برای مهاجرت به کانادا می تواند یک برنامه مهاجرت تجاری فدرال یا استانی باشد. دولت فدرال برای افرادی که قصد دارند در کانادا خوداشتغال شوند یا کسب و کاری در کانادا راه اندازی کنند، برنامه های مهاجرتی ارائه می دهد.
همچنین چندین PNP خاص برای نامزدهای خارج از کشور وجود دارد که علاقه مند به راه اندازی یک تجارت یا استارت آپ در یک استان خاص کانادا هستند.
شماره 4 – حمایت مالی یا اسپانسرشیپ
اگر یک عضو خانواده واجد شرایط دارید که مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد، حمایت مالی خانواده احتمالاً ساده ترین راه برای شما برای مهاجرت به کانادا خواهد بود.
کانادا چندین برنامه مهاجرتی ارائه می دهد که به ساکنان دائمی و شهروندان این فرصت را می دهد تا اعضای خانواده خود را به این کشور بیاورند. امسال کانادا قصد دارد از 105000 مقیم دائم جدید، از طریق برنامه های حمایت از خانواده استقبال کند.

چگونه می توانم برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر برنامه شما تحصیل در کانادا است، پیشنهاد می کنیم راهنمای گام به گام درخواست مجوز تحصیل کانادا را پیشاپیش بخوانید:
مرحله 1- درک الزامات: در حالت ایده آل، شما باید حداقل یک سال قبل برنامه ریزی برای مهاجرت با رشته ی زبان انگلیسی در کانادا را شروع کنید. الزامات رایج برای همه دانشگاه ها و موسسات شامل گذرنامه به روز شده، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی به همراه مدرکی مبنی بر قبولی در آزمون های زبان مشخص شده با حداقل نمرات و مدرکی مبنی بر اینکه می توانید هزینه تحصیل خود و همچنین هزینه های زندگی در کشور می باشد.
مرحله 2- دوره و موسسه خود را انتخاب کنید: اولین قدم برای انتخاب یک موسسه، تعیین وضعیت آن به عنوان یک موسسه آموزشی است که برای شما مناسب باشد، برای مثال فقط DLI ها می توانند دانشجویان خارجی را بپذیرند. علاوه بر این هنگام درخواست برای تحصیل در کانادا، باید یک دوره اصلی خاص را مشخص کرده و رشته ای را انتخاب کنید که واقعاً به آن علاقه دارید.
مرحله 3- در آزمون مهارت زبان شرکت کنید: برای مهاجرت با رشته زبان انگلیسی به کانادا، هر دانشجوی بین المللی باید مهارت خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی اثبات کند. آیلتس بهترین آزمون برای تسلط بر زبان انگلیسی است و برخی از موسسات نیز نمره آزمون Cambridge English: Advanced یا TOEFL را می پذیرند. همچنین برای زبان فرانسه، می توانید DALF، DELF یا TCF را انتخاب کنید، اگرچه آزمون TEF رایج ترین گزینه است.
مرحله 4- درخواست و اپلای برای دانشگاه ها: اکنون زمان آن است که با لیست دانشگاه های انتخابی خود تماس بگیرید، فرم درخواست آنها را دریافت کرده و آنها را از قبل ارسال کنید. انتخاب درخواست برای دوازده دانشگاه می تواند سودمند باشد، اما باید هزینه درخواست را در نظر بگیرید که از 100 تا 250 دلار متغیر است.
مرحله 5- برای مجوز تحصیلی درخواست دهید: اکنون که موسسه ای آماده پذیرش شماست، زمان آن فرا رسیده است که برای مجوز تحصیل کانادا اقدام کنید. می توانید به صورت آنلاین درخواست دهید یا به مرکز درخواست ویزای محلی خود مراجعه کنید. درخواست شما باید همراه با نامه پذیرش دریافت شده در مرحله قبل، پاسپورت و مدرکی باشد که نشان دهد شما دارای بودجه کافی برای تحصیل در کانادا هستید.
مرحله 6- زمان سفر: مجوز شما از یک تاریخ مشخص شروع خواهد داشت که آن تاریخ لازم الاجرا شدن مجوز است. به خاطر داشته باشید که قبل از این تاریخ اجازه ورود به کانادا را نخواهید داشت. بر این اساس سفر خود را برنامه ریزی کنید.

برای مهاجرت دانشجویی به کانادا به چه مقدار پول نیاز دارم؟

حداقل بودجه مورد نیاز برای حمایت از خود به عنوان یک دانش آموز (و اعضای خانواده که با شما می آیند):
خارج از کبک
فرد مورد نظر               بودجه در سال (بدون شهریه)      بودجه در ماه (با شهریه) 
محصل                                    10000 دلار کانادا                        833 دلار کانادا
اولین عضو خانواده                     4000 دلار کانادا                          333 دلار کانادا
هر یک از اعضای خانواده              3000 دلار کانادا                          255 دلار کانادا
که بعدها اضافه می شوند

داخل کبک
فرد مورد نظر               بودجه در سال (بدون شهریه)      بودجه در ماه (بدون شهریه) 
1 نفر زیر 18 سال                            6569 دلار کانادا                        547 دلار کانادا
1 نفر 18 سال یا بیشتر                     13134 دلار کانادا                       1095 دلار کانادا

چگونه می توانم در کانادا به صورت رایگان تحصیل کنم؟

اگر می خواهید در کانادا به صورت رایگان یا ارزان تحصیل کنید، می توانید دانشگاهی را با شهریه پایین انتخاب کنید و شغل پاره وقت بگیرید. یکی دیگر از راه های کاهش هزینه های خود، گرفتن بورسیه است. چندین سازمان و مؤسسه وجود دارند که انواع مختلفی از بورس تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

آیا می توانم در رشته ادبیات انگلیسی در کانادا تحصیل کنم؟

اگر علاقه مند به تحصیل و مهاجرت با رشته ادبیات انگلیسی در کانادا هستید، می توانید 64 گرایش کارشناسی ارشد را انتخاب کنید. بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها در کانادا رشته زبان انگلیسی کارشناسی ارشد را ارائه می دهند، مانند:
University of Windsor
Brescia University College
Trent University
St. Thomas University

با مدرک ادبیات انگلیسی در کانادا چه شغل هایی می توانید بدست آورید؟

در زیر نمونه ای از انواع مشاغلی که فارغ التحصیلان این رشته در کانادا می توانند دنبال کنند آورده شده است:
روابط عمومی
ناشر
کپی رایتر تبلیغاتی
کارآموز رسانه – تبلیغات
روزنامه نگار چاپی
ویرایشگر
کارشناس انتشارات
نویسنده
منتقد
محقق
مترجم زبان
گزارشگر تلویزیون و رادیو
متخصص منابع انسانی
محقق بازاریابی
ویرایشگر و ده ها شغل دیگر که در این لینک می توانید مطالعه کنید.

کدام شغل در کانادا برای دانشجویان بین المللی بهتر است؟

5 شغل پاره وقت پردرآمد در کانادا برای دانشجویان بین المللی وجود دارد:
فریلنسر
متصدی بار و سالن کار
راننده سواری
معلم خصوصی
دستیار معلم

کدام شغل پردرآمدترین شغل در کانادا است؟

در ادامه 5 شغل پردرآمد در کانادا بر اساس داده های وب سایت ویزای کانادا به همراه حدود حقوق این مشاغل را برای شما گلچین کرده ایم:
پزشک : 150000 دلار کانادا در سال.
وکیل : 135000 دلار کانادا در سال.
حفاری معدن / نفت و گاز : 77250 دلار کانادا در سال.
دندانپزشک : 75000 دلار کانادا در سال.
پرستار: 74000 دلار کانادا در سال.

کدام شهر در کانادا فرصت های شغلی بیشتری دارد؟

12 شهر کانادا که بیشترین فرصت شغلی را برای محصلان، دانشجویان و نیروهای کار ماهر دارد: ( این لیست طبق گزارش skilledworker تهیه و به ترتیب از بیشترین تا کمترین رتبه بندی شده است)
پیتربورو (Peterborough)
ونکوور (Vancouver)
گوئلف  (Guelph)
ادمونتون (Edmonton)
کیچنر (Kitchener)
ویکتوریا (Victoria)
مونکتون (Moncton)
شربروک (Sherbrooke)
اتاوا (Ottawa)
همیلتون (Hamilton)
مونترال (Montreal)
تورنتو (Toronto)

میزان حقوق مشاغل مختلف برای رشته زبان انگلیسی در کانادا چقدر است؟

حقوق و دستمزد سالانه برخی مشاغلی که مرتبط با رشته زبان انگلیسی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید:
نویسنده:  46هزار دلار کانادا – 80 هزار دلار کانادا
کپی رایتر: 41 هزار دلار کانادا – 71 هزار دلار کانادا
ویرایشگر و ادیتور: 31 هزار دلار کانادا – 73 هزار دلار کانادا
مدیر بازاریابی محتوا: 63 هزار دلار کانادا – 102 هزار دلار کانادا
استاد، تحصیلات تکمیلی / آموزش عالی: 60 هزار دلار کانادا – 92 هزار دلار کانادا
تحلیلگر تحقیقاتی: 46 هزار دلار کانادا – 77 هزار دلار کانادا
متخصص محتوای وب: 33 هزار دلار کانادا – 55 هزار دلار کانادا

دیدگاهتان را بنویسید