تحصیل در استان یوکان

تحصیل در استان یوکان

سازمان ملل‌متحد به‌طور مداوم کانادا را به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای زندگی رتبه‌بندی نموده است. کانادا جایگاه تثبیت شده‌ای در بین مقاصد پیشرو برای تحصیل در جهان دارد. بیش از 200000 دانشجوی برتر و بین‌المللی و محققین برجسته هر ساله تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های کانادا به‌دلیل استانداردهای بالای علمی و تأکید بر تحقیقات در آموزش پس از دوران متوسطه، در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار می‌گیرند.

کانادا یکی از چند فرهنگی‌ترین جمعیت در جهان را دارد. تقریباً تمام گروه‌های قومی جهان در کانادا نمایندگی دارند. فضای متنوع فرهنگی باعث شده است که کانادا یکی از مقصدهای برتر تحصیلی برای جوانان بین‌المللی در سراسر جهان باشد. استان یوکان در غرب کشور کانادا می‌تواند یکی از این مقاصد باشد که علی‌رغم سطح بالای کیفیت زندگی و وجود مراکز علمی و اموزشی قابل قبول کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

استان یوکان کوچک‌ترین استان شمال غرب کانادا است که دارای جمعیت بالغ بر 30000 نفر بوده و با محوریت شهر مرکزی وایت هورس (whitehorse) شناخته می‌شود. یوکان در گوشه شمال غربی کانادا قرار دارد و با بریتیش کلمبیا، سرزمین‌های شمال غربی و همچنین آلاسکا همسایه است. کوه‌های سر به فلک کشیده، جنگل‌های ساحلی، رودخانه‌های خروشان و یخچال‌های طبیعی عظیم آن روح شما را انرژی می‌بخشد.

با توجه‌به این‌که اخذ مدرک معتبر دانشگاهی از هر یک از مراکز آموزشی کشور کانادا می‌تواند مسیر اخذ اقامت دائم در این کشور را برای شما هموار سازد، مراکز آموزشی استان زیبای یوکان می‌تواند گزینه مناسبی برای آغاز تحصیلات در مقاطع اولیه باشد که امکان اخذ اقامت دائم کانادا به آسانی برای شما ممکن می‌‌سازد.

در این مقاله دانشگاه‌های معتبر و کالج‌ها، مدارس برجسته، شرایط تحصیل، امکان اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی و سایر نکات مهم و جزئیات تحصیل در استان یوکان را بررسی می‌نماییم.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما را رزرو کنید.

سیستم آموزشی در یوکان

در استان یوکان تحصیلات در مقطع پیش از ورود به دانشگاه، از مهد کودک تا پایه 12 می‌باشد که تمامی شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند می‌توانند حداکثر تا سن 20 سالگی به طور رایگان از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

برنامه تحصیلی استان یوکان در هماهنگی با برنامه‌های آموزشی استان همجوار بریتیش کلمبیا است و قوانین منحصر به‌فردی را دارا نیست. همچنین مراکز آموزشی در استان یوکان با هدف افزایش مهارت‌های عملی دانش‌آموزان و دانشجویان امکان فعالیت در برنامه‌های کارورزی و کارآموزی متعددی را برای آن ها فراهم می‌سازد.

سیستم آموزشی در یوکان

تحصیل در دانشگاه و کالج های یوکان

استان یوکان دارای یک دانشگاه برجسته در سطح کلاس جهانی می‌باشد که امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن فراهم است. تاریخچه دانشگاه یوكان به تأسیس مركز آموزش فنی و حرفه‌ای وایت هورس (كه اندكی پس از آن به مركز آموزش و مشاغل یوكان تغییر نام یافت) واقع در كنار رودخانه یوكان در مركز شهر وایت هورس (بزرگ ترین شهر استان یوکان) بر می‌گردد.

دانشگاه یوکان بیش از 50 برنامه اموزشی را با هدف تحقق سیاست‌های چشم‌انداز منطقه امریکای شمالی در قالب دوره‌های آموزشی و کاراموزی همراه با اعطا مدرک بین‌المللی ارائه می‌نماید.

دانشگاه یوکان هفت دانشکده آموزشی و مهارت‌افزایی دارد که در زمینه‌های بهداشت، آموزش و خدمات انسانی، هنرهای آزاد، مدیریت، گردشگری، علوم پایه، تجارت، فناوری معدن و استخراج و تربیت مدرس فعالیت می‌کند. این دانشگاه 13 ساختمان دارد که تمام آن‌ها چشم‌انداز طبیعی کم‌نظیری را پیش چشم شما قرار می‌دهند.

تمرکز اصلی دانشگاه یوکان بر تربیت نیروی کار حرفه‌ای متخصص و ایجاد امکان اشتغال آن‌ها پس از تحصیل از طریق همکاری نزدیک با صنعت و تجارت می‌باشد.

مرکز تحقیقات دانشگاه یوکان (YRC) در همکاری با شرکای ملی و بین‌المللی خود، در زمینه تغییرات اقلیمی، نوآوری در اقلیم سرد، علوم زیست محیطی، جامعه شناسی و توسعه فناوری فعالیت می‌نماید. این مرکز در تلاش است تا از طریق مشارکت با دولت کانادا و سایر کشورهای تراز اول جهان مشکلات منطقه شمالی کره زمین را از طریق تربیت محققین متخصص حل نماید.

مرکز تحقیقات دانشگاه یوکان (YRC) رتبه دوم تحقیقات را در کشور کانادا دارد و دهمین واحدآموزشی است که بودجه گسترده دولتی را برای انجام تحقیقات دریافت می‌نماید.

سال تاسیس1963
تعداد کارکنان آموزشی402
تعداد دانش جویان6192
زمینه‌های پژوهشیهنرهای کاربردی علم و مدیریت کاربردی – بهداشت و خدمات انسانی مرکز نوآوری شمال در معدن حکومت، تاریخ و فرهنگ ملل اول انستیتوی عدالت اجتماعی شمال مجله North Review مرکز تحقیقات یوکان
رشته‌های تحصیلی ارائه شدهعلوم تربیت و آموزش معلمان (برنامه های گسترده) هنر (برنامه‌های گسترده) علوم انسانی (برنامه‌های گسترده) علوم اجتماعی و رفتاری (برنامه‌های گسترده) مدیریت و تجارت (برنامه‌های گسترده) علوم زندگی (برنامه‌های گسترده) علوم فیزیکی (برنامه‌های گسترده) ریاضیات و آمار (برنامه‌های گسترده) محاسبات (برنامه‌های گسترده) سلامتی (برنامه‌های گسترده) خدمات اجتماعی (برنامه‌های گسترده) خدمات شخصی (برنامه‌های گسترده) خدمات امنیتی (برنامه‌های گسترده)

سال تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های یوکان برای کلیه دانشجویان از ماه سپتامبر اغاز شده و در ماه آوریل به پایان می‌رسد.

تحصیل در دانشگاه و کالج های یوکان

تحصیل در مدارس یوکان

با توجه‌ به این‌که مدرک دیپلم کانادایی در سطح آموزش جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند آینده درخشانی را جهت ورود آسان و رایگان به مراکز آموزش عالی در کشور کانادا و سایر کشورهای تراز اول جهان برای فرزندان شما به همراه داشته باشد. مدارس استان یوکان با توجه به جمعیت کم این استان و وجود جامعه چند زبانه و چند فرهنگی می‌تواند مقصد مناسبی برای تحصیل فرزندان شما باشد که امکان اخذ اقامت دائم را برای آن ها آسان می‌نماید.

تحصیل در مدارس استان یوکان به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و شما می‌توانید متناسب با دانش زبان فرزند خود مدرسه مورد نظر را انتخاب نمایید. همچنین مدارس یوکان دارای سرویس حمل و نقل رایگان می‌باشند.

در سیستم آموزشی یوکان تحصیل در مدارس معمولا از سن 5 سالگی آغاز شده و تا 18 سالگی به پایان می‌رسد. سال تحصیلی برای مدارس در تمام مقاطع، از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن می‌باشد. تعطیلات رسمی برای دانش‌آموزان، تعطیلات سال نو در ماه دسامبر و ژانویه همراه با یک ماه تعطلات بهاری در ماه مارس یا آوریل است.

استان یوکان در کلیه مقاطع تحصیلی دارای بیش از 30 مدرسه می‌باشد که شما می‌توانید متناسب با سطح زبان و تحصیلات فرزندتان مدرسه مناسب را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

مهاجرت از طریق برنامه استانی یوکان

استان یوکان با توجه به طبیعت بکر و کم نظیر و فرصت‌های اقتصادی گسترده‌ای که دارد می‌تواند مقصد مهاجرتی ایده‌آلی برای کسانی باشد که می‌خواهند برنامه مهاجرت خود را در کانادا اغاز نمایند. برنامه انتخاب یوکان (YNP) سیاست‌های برنامه استانی یوکان را در بر می‌گیرد که شامل چهار برنامه می‌باشد:

اکسپرس اینتری یوکان

بر اساس برنامه اکسپرس اینتری کارفرمایان مشاغل در استان یوکان در صورتی‌که نتوانند برای موقعیت‌های شغلی مورد نیاز خود از شهروندان کانادا استفاده کنند با بررسی لیست متقاضیان این برنامه (متقاضیانYEE) می‌توانند فرصت‌های شغلی را در اختیار مهاجران قرار دهند.

نیروی متخصص

بر اساس این برنامه کارفرمایان در استان یوکان می‌توانند اسپاسنر نیروی متخصص خارجی شوند تا فرد بتواند برنامه اقامت دائم خود در کانادا پیگیری نماید.

انتخاب از طریق کسب و کار

این برنامه بر اساس سرمایه‌گذاری کارفرمایان خارجی برای راه‌اندازی کسب و کار در استان یوکان و یا مشارکت در یکی از کسب و کارهای فعال در این استان عمل می‌کند.

نیروی کار ضروری

در این برنامه کارفرمایان می‌توانند اسپانسر مهاجرتی نیروی کار خارجی بشوند که در زمینه هر یک از مشاغل نیمه تخصصی یا غیر تخصصی مورد نیاز استان یوکان تجربه دارند.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاوره‌ تخصصصی می‌توانید همین الان جلسه‌ی خصوصی رزرو کنید

مهاجرت از طریق برنامه استانی یوکان

زبان رایج در استان یوکان کدام است ؟

استان یوکان جامعه ای چند فرهنگی دارد که در حدود یک چهارم ساکنین آن بومی هستند. این استان 14 ملیت اولیه کانادایی با 8 گویش مختلف را در خود جای داده است.

زبان رسمیجمعیت (درصد)
فقط انگلیسی86.3
فقط فرانسوی0.3
انگلیسی و فرانسوی13.1
سایر زبان ها0.3

آب و هوای یوکان چگونه است ؟

استان یوکان به دلیل قرار گرفتن در غربی‌ترین منطقه کشور کانادا دارای آب‌ و هوای سرد و برفی است که زمستان‌های سختی را پشت سر می‌گذارد اما وجود همین آب و هوای سرد و برفی مناظر طبیعی بسیار زیبایی را به‌ویژه در شهر وایت هورس شکل داده است که هر ساله میزبان بازی‌ها و فستیوال‌های زمستانی کانادا است.

هزینه زندگی در یوکان چگونه است ؟

اگر چه در استان یوکان زمین زیادی در دسترس است، با این وجود هزینه زندگی در یوکان و در سرزمین‌های شمال غربی نسبتاً زیاد است. اجاره بسیار گران است و یافتن مسکن ارزان‌قیمت دشوار است اما می‌توان بیان داشت که درصورت اشتغال در این استان میزان درآمد به گونه‌ای است که بتوان به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی و مسکن برآمد.

از اول آوریل سال 2020، حداقل دستمزد در استان یوکان به 13.71 دلار در ساعت افزایش یافته است. همه کارفرمایان باید حداقل دستمزد ساعتی یا بالاتر را به کارمندان پرداخت کنند.

در Whitehorse، بزرگ‌ترین شهر یوکان، انتظار می‌رود که ماهانه 750 دلار برای یک آپارتمان دانشجویی و 950 دلار در ماه برای یک آپارتمان مستقل یک خوابه پرداخت کنید. یک اتاق در یک خانه مشترک از ماهانه حدود 500 دلار شروع شود.

هزینه زندگی در یوکان چگونه است ؟

بزرگ ترین شهر استان یوکان کجاست ؟

بزرگ ترین شهر استان یوکان Whitehorse (نام برگرفته شده از رودخانه‌ای که در شهر قرارگرفته و شبیه یال اسب است) می‌باشد که در مجاورت رودخانه یوکان (لوئز) واقع شده است. این شهر یک مرکز حمل و نقل مهم در مسیر بزرگراه آلاسکا به حساب می‌آید که از طریق راه‌های هوایی به شهرهای بزرگ امریکای شمالی متصل می‌شود.

وایت هورس پرجمعیت‌ترین شهر استان یوکان می‌باشد که اقتصاد اصلی آن مبتنی بر خدمات و سرویس‌های دولتی و به ویژه صنعت مرتبط با معادن است.

وجود دانشگاه یوکان در این شهر، وایت هورس را به مقصدی مورد توجه برای مهاجران تحصیلی تبدیل نموده است.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات