تحصیل در استان یوکان

تحصیل در استان یوکان

سازمان ملل‌متحد به‌طور مداوم کانادا را به‌عنوان یکی از بهترین مکان‌های جهان برای زندگی رتبه‌بندی نموده است. کانادا جایگاه تثبیت شده‌ای در بین مقاصد پیشرو برای تحصیل در جهان دارد. بیش از 200000 دانشجوی برتر و بین‌المللی و محققین برجسته هر ساله تحصیل در کانادا را انتخاب می‌کنند. دانشگاه‌های کانادا به‌دلیل استانداردهای بالای علمی و تأکید بر تحقیقات در آموزش پس از دوران متوسطه، در سطح بین‌المللی مورد توجه قرار می‌گیرند.

کانادا یکی از چند فرهنگی‌ترین جمعیت در جهان را دارد. تقریباً تمام گروه‌های قومی جهان در کانادا نمایندگی دارند. فضای متنوع فرهنگی باعث شده است که کانادا یکی از مقصدهای برتر تحصیلی برای جوانان بین‌المللی در سراسر جهان باشد. استان یوکان در غرب کشور کانادا می‌تواند یکی از این مقاصد باشد که علی‌رغم سطح بالای کیفیت زندگی و وجود مراکز علمی و اموزشی قابل قبول کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

استان یوکان کوچک‌ترین استان شمال غرب کانادا است که دارای جمعیت بالغ بر 30000 نفر بوده و با محوریت شهر مرکزی وایت هورس (whitehorse) شناخته می‌شود. یوکان در گوشه شمال غربی کانادا قرار دارد و با بریتیش کلمبیا، سرزمین‌های شمال غربی و همچنین آلاسکا همسایه است. کوه‌های سر به فلک کشیده، جنگل‌های ساحلی، رودخانه‌های خروشان و یخچال‌های طبیعی عظیم آن روح شما را انرژی می‌بخشد.

با توجه‌به این‌که اخذ مدرک معتبر دانشگاهی از هر یک از مراکز آموزشی کشور کانادا می‌تواند مسیر اخذ اقامت دائم در این کشور را برای شما هموار سازد، مراکز آموزشی استان زیبای یوکان می‌تواند گزینه مناسبی برای آغاز تحصیلات در مقاطع اولیه باشد که امکان اخذ اقامت دائم کانادا به آسانی برای شما ممکن می‌‌سازد.

در این مقاله دانشگاه‌های معتبر و کالج‌ها، مدارس برجسته، شرایط تحصیل، امکان اشتغال پس از فارغ‌التحصیلی و سایر نکات مهم و جزئیات تحصیل در استان یوکان را بررسی می‌نماییم.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما را رزرو کنید.

در یک نگاه!

معرفی دانشگاه‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری
معرفی کالج‌های کانادا
 • ددلاین اپلای
 • حداقل نمرات زبان مورد نیاز برای پذیرش
 • میانگین شهریه و سایر اطلاعات ضروری

سیستم آموزشی در یوکان

در استان یوکان تحصیلات در مقطع پیش از ورود به دانشگاه، از مهد کودک تا پایه 12 می‌باشد که تمامی شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند می‌توانند حداکثر تا سن 20 سالگی به طور رایگان از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

برنامه تحصیلی استان یوکان در هماهنگی با برنامه‌های آموزشی استان همجوار بریتیش کلمبیا است و قوانین منحصر به‌فردی را دارا نیست. همچنین مراکز آموزشی در استان یوکان با هدف افزایش مهارت‌های عملی دانش‌آموزان و دانشجویان امکان فعالیت در برنامه‌های کارورزی و کارآموزی متعددی را برای آن ها فراهم می‌سازد.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

تحصیل در دانشگاه و کالج های یوکان

استان یوکان دارای یک دانشگاه برجسته در سطح کلاس جهانی می‌باشد که امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی در آن فراهم است. تاریخچه دانشگاه یوكان به تأسیس مركز آموزش فنی و حرفه‌ای وایت هورس (كه اندكی پس از آن به مركز آموزش و مشاغل یوكان تغییر نام یافت) واقع در كنار رودخانه یوكان در مركز شهر وایت هورس (بزرگ ترین شهر استان یوکان) بر می‌گردد.

دانشگاه یوکان بیش از 50 برنامه اموزشی را با هدف تحقق سیاست‌های چشم‌انداز منطقه امریکای شمالی در قالب دوره‌های آموزشی و کاراموزی همراه با اعطا مدرک بین‌المللی ارائه می‌نماید.

دانشگاه یوکان هفت دانشکده آموزشی و مهارت‌افزایی دارد که در زمینه‌های بهداشت، آموزش و خدمات انسانی، هنرهای آزاد، مدیریت، گردشگری، علوم پایه، تجارت، فناوری معدن و استخراج و تربیت مدرس فعالیت می‌کند. این دانشگاه 13 ساختمان دارد که تمام آن‌ها چشم‌انداز طبیعی کم‌نظیری را پیش چشم شما قرار می‌دهند.

تمرکز اصلی دانشگاه یوکان بر تربیت نیروی کار حرفه‌ای متخصص و ایجاد امکان اشتغال آن‌ها پس از تحصیل از طریق همکاری نزدیک با صنعت و تجارت می‌باشد.

مرکز تحقیقات دانشگاه یوکان (YRC) در همکاری با شرکای ملی و بین‌المللی خود، در زمینه تغییرات اقلیمی، نوآوری در اقلیم سرد، علوم زیست محیطی، جامعه شناسی و توسعه فناوری فعالیت می‌نماید. این مرکز در تلاش است تا از طریق مشارکت با دولت کانادا و سایر کشورهای تراز اول جهان مشکلات منطقه شمالی کره زمین را از طریق تربیت محققین متخصص حل نماید.

مرکز تحقیقات دانشگاه یوکان (YRC) رتبه دوم تحقیقات را در کشور کانادا دارد و دهمین واحدآموزشی است که بودجه گسترده دولتی را برای انجام تحقیقات دریافت می‌نماید.

سال تاسیس1963
تعداد کارکنان آموزشی402
تعداد دانش جویان6192
زمینه‌های پژوهشیهنرهای کاربردی علم و مدیریت کاربردی – بهداشت و خدمات انسانی مرکز نوآوری شمال در معدن حکومت، تاریخ و فرهنگ ملل اول انستیتوی عدالت اجتماعی شمال مجله North Review مرکز تحقیقات یوکان
رشته‌های تحصیلی ارائه شدهعلوم تربیت و آموزش معلمان (برنامه های گسترده) هنر (برنامه‌های گسترده) علوم انسانی (برنامه‌های گسترده) علوم اجتماعی و رفتاری (برنامه‌های گسترده) مدیریت و تجارت (برنامه‌های گسترده) علوم زندگی (برنامه‌های گسترده) علوم فیزیکی (برنامه‌های گسترده) ریاضیات و آمار (برنامه‌های گسترده) محاسبات (برنامه‌های گسترده) سلامتی (برنامه‌های گسترده) خدمات اجتماعی (برنامه‌های گسترده) خدمات شخصی (برنامه‌های گسترده) خدمات امنیتی (برنامه‌های گسترده)

سال تحصیلی در دانشگاه ها و کالج های یوکان برای کلیه دانشجویان از ماه سپتامبر اغاز شده و در ماه آوریل به پایان می‌رسد.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در یوکان

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

تحصیل در مدارس یوکان

با توجه‌ به این‌که مدرک دیپلم کانادایی در سطح آموزش جهانی از اعتبار بالایی برخوردار است تحصیل در مدارس کانادا می‌تواند آینده درخشانی را جهت ورود آسان و رایگان به مراکز آموزش عالی در کشور کانادا و سایر کشورهای تراز اول جهان برای فرزندان شما به همراه داشته باشد. مدارس استان یوکان با توجه به جمعیت کم این استان و وجود جامعه چند زبانه و چند فرهنگی می‌تواند مقصد مناسبی برای تحصیل فرزندان شما باشد که امکان اخذ اقامت دائم را برای آن ها آسان می‌نماید.

تحصیل در مدارس استان یوکان به دو زبان انگلیسی و فرانسوی امکان پذیر است و شما می‌توانید متناسب با دانش زبان فرزند خود مدرسه مورد نظر را انتخاب نمایید. همچنین مدارس یوکان دارای سرویس حمل و نقل رایگان می‌باشند.

در سیستم آموزشی یوکان تحصیل در مدارس معمولا از سن 5 سالگی آغاز شده و تا 18 سالگی به پایان می‌رسد. سال تحصیلی برای مدارس در تمام مقاطع، از ماه سپتامبر تا ماه ژوئن می‌باشد. تعطیلات رسمی برای دانش‌آموزان، تعطیلات سال نو در ماه دسامبر و ژانویه همراه با یک ماه تعطلات بهاری در ماه مارس یا آوریل است.

استان یوکان در کلیه مقاطع تحصیلی دارای بیش از 30 مدرسه می‌باشد که شما می‌توانید متناسب با سطح زبان و تحصیلات فرزندتان مدرسه مناسب را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید.

تحصیل فرزندان در کانادا
کتاب تحصیل فرزندان در کانادا
 • مزایای کانادا برای تحصیل فرزندان
 • هزینه های تحصیل در کانادا
 • شرایط و مدارک لازم برای تحصیل

مهاجرت از طریق برنامه استانی یوکان

استان یوکان با توجه به طبیعت بکر و کم نظیر و فرصت‌های اقتصادی گسترده‌ای که دارد می‌تواند مقصد مهاجرتی ایده‌آلی برای کسانی باشد که می‌خواهند برنامه مهاجرت خود را در کانادا اغاز نمایند. برنامه انتخاب یوکان (YNP) سیاست‌های برنامه استانی یوکان را در بر می‌گیرد که شامل چهار برنامه می‌باشد:

اکسپرس اینتری یوکان

بر اساس برنامه اکسپرس اینتری کارفرمایان مشاغل در استان یوکان در صورتی‌که نتوانند برای موقعیت‌های شغلی مورد نیاز خود از شهروندان کانادا استفاده کنند با بررسی لیست متقاضیان این برنامه (متقاضیانYEE) می‌توانند فرصت‌های شغلی را در اختیار مهاجران قرار دهند.

نیروی متخصص

بر اساس این برنامه کارفرمایان در استان یوکان می‌توانند اسپاسنر نیروی متخصص خارجی شوند تا فرد بتواند برنامه اقامت دائم خود در کانادا پیگیری نماید.

انتخاب از طریق کسب و کار

این برنامه بر اساس سرمایه‌گذاری کارفرمایان خارجی برای راه‌اندازی کسب و کار در استان یوکان و یا مشارکت در یکی از کسب و کارهای فعال در این استان عمل می‌کند.

نیروی کار ضروری

در این برنامه کارفرمایان می‌توانند اسپانسر مهاجرتی نیروی کار خارجی بشوند که در زمینه هر یک از مشاغل نیمه تخصصی یا غیر تخصصی مورد نیاز استان یوکان تجربه دارند.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاوره‌ تخصصصی می‌توانید همین الان جلسه‌ی خصوصی رزرو کنید.

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

جهت مشاهده ویدیوها و پادکست های تجربیات تحصیل در کشور کانادا، از زبان دانشجویان ایرانی در کانادا، بر روی دکمه زیر کلیک کنید:

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

زبان رایج در استان یوکان کدام است ؟

استان یوکان جامعه ای چند فرهنگی دارد که در حدود یک چهارم ساکنین آن بومی هستند. این استان 14 ملیت اولیه کانادایی با 8 گویش مختلف را در خود جای داده است.
. فقط انگلیسی: 86.3 درصد
. فقط فرانسوی: 0.3 درصد
. انگلیسی و فرانسوی: 13.1 درصد
. سایر زبان ها: 0.3 درصد

آب و هوای یوکان چگونه است ؟

استان یوکان به دلیل قرار گرفتن در غربی‌ترین منطقه کشور کانادا دارای آب‌ و هوای سرد و برفی است که زمستان‌های سختی را پشت سر می‌گذارد اما وجود همین آب و هوای سرد و برفی مناظر طبیعی بسیار زیبایی را به‌ویژه در شهر وایت هورس شکل داده است که هر ساله میزبان بازی‌ها و فستیوال‌های زمستانی کانادا است.

هزینه زندگی در یوکان چگونه است ؟

اگر چه در استان یوکان زمین زیادی در دسترس است، با این وجود هزینه زندگی در یوکان و در سرزمین‌های شمال غربی نسبتاً زیاد است. اجاره بسیار گران است و یافتن مسکن ارزان‌قیمت دشوار است اما می‌توان بیان داشت که درصورت اشتغال در این استان میزان درآمد به گونه‌ای است که بتوان به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی و مسکن برآمد.
از اول آوریل سال 2020، حداقل دستمزد در استان یوکان به 13.71 دلار در ساعت افزایش یافته است. همه کارفرمایان باید حداقل دستمزد ساعتی یا بالاتر را به کارمندان پرداخت کنند.
در Whitehorse، بزرگ‌ترین شهر یوکان، انتظار می‌رود که ماهانه 750 دلار برای یک آپارتمان دانشجویی و 950 دلار در ماه برای یک آپارتمان مستقل یک خوابه پرداخت کنید. یک اتاق در یک خانه مشترک از ماهانه حدود 500 دلار شروع شود.

بزرگ ترین شهر استان یوکان کجاست ؟

بزرگ ترین شهر استان یوکان Whitehorse (نام برگرفته شده از رودخانه‌ای که در شهر قرارگرفته و شبیه یال اسب است) می‌باشد که در مجاورت رودخانه یوکان (لوئز) واقع شده است. این شهر یک مرکز حمل و نقل مهم در مسیر بزرگراه آلاسکا به حساب می‌آید که از طریق راه‌های هوایی به شهرهای بزرگ امریکای شمالی متصل می‌شود.
وایت هورس پرجمعیت‌ترین شهر استان یوکان می‌باشد که اقتصاد اصلی آن مبتنی بر خدمات و سرویس‌های دولتی و به ویژه صنعت مرتبط با معادن است.
وجود دانشگاه یوکان در این شهر، وایت هورس را به مقصدی مورد توجه برای مهاجران تحصیلی تبدیل نموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.