راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

مهاجرت ایرانیان و اخذ اقامت

در سال‌های اخیر به دلیل وجود شرایط اقتصادی نامطلوب، جهت‌گیری‌های سیاسی و عدم توجه کافی به نخبگان در ایران تعداد زیادی از متخصصین، ورزشکاران، هنرمندان و صاحبان سرمایه،  مهاجرت از ایران را در برنامه کوتاه‌مدت یا بلندمدت زندگی خود گنجانده‌اند. اشخاصی که قصد مهاجرت از ایران را دارند با اولین سوالی که مواجه می‌شوند این است که کدام کشور برای زندگی مهاجرین ایده‌آل است و در کدام کشور می‌توان در شرایط مطلوب اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … زندگی کرد. برای بسیاری از متقاضیانی که قصد مهاجرت خانوادگی را دارند ضوابط و معیارهای مختلفی جهت  انتخاب یک کشور مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر برای انتخاب بهترین کشور و البته مقصدی که راحت‌تر بتوانید به آنجا مهاجرت کنید دچار سردرگمی شده‌اید در این مقاله با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید.

کانادا

در طی چند سال گذشته، تعداد زیادی از ایرانیان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند. در واقع کانادا به دلیل برخورداری از شرایط مطلوب برای زندگی مهاجرین و برخورداری شهروندان آن از امکانات بسیار خوب در زمینه‌های مختلف آموزشی، خدمات درمانی و بازار کار پر رونق، به مقصد جذابی برای مهاجرین از سرتاسر دنیا تبدیل شده است.

تقریبا در تمامی ایالات کانادا، مهاجرین از کشورهای مختلف حضور دارند و همین ویژگی باعث شده است تا شما راحت‌تر بتوانید در این کشور و در کنار سایر مهاجرین به طور مسالمت‌آمیز زندگی کنید.شما میتوانید در صفحه بهترین راه مهاجرت به کانادا در مورد مهاجرت به کانادا بیشتر اطلاعات کسب کنید

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا
راحت‌ ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و اخذ اقامت

لازم به ذکر است که کانادا، متخصصین و سرمایه‌گذاران خارجی را با آغوش باز می‌پذیرد. بنابراین اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که به شما به عنوان یک بیگانه نگاه نشود و بتوانید مانند شهروندان در آن کشور از حقوق اجتماعی برخوردار باشید بهترین گزینه کشور کانادا است. در این کشور شما می‌توانید در صورت داشتن مهارت و تخصص، با سایر شهروندان برای رسیدن به موقعیت‌های شغلی مطلوب به رقابت بپردازید. همچنین حضور تعداد زیادی از ایرانیان در کانادا و مخصوصأ در شهرهای ونکوور و تورنتو حس غربت را تا حد زیادی در شما تسکین می‌دهد. شما با اقامت در کانادا می‌توانید تحصیل در مدارس با کیفیت و آموزش مدرن کانادا را به فرزند خود هدیه کنید.

در کنار تمام مزایایی که زندگی در کانادا برای شما و خانواده‌تان به ارمغان می‌آورد باید راحت‌تر بودن مراحل قانونی مهاجرت به این کشور در مقایسه با کشوری مانند آمریکا را نیز اضافه کرد. زندگی در کانادا از لحاظ استانداردهای زندگی اگر بالاتر از آمریکا نباشد، کم‌تر هم نیست. خوب است بدانید که بعضی از شهروندان آمریکایی در مواجه با اتباع سایر کشورها خود را کانادایی معرفی می‌کنند. شما با انتخاب کانادا برای مهاجرت، در کشوری زندگی خواهید کرد که در برخی از زمینه‌ها خدمات اجتماعی آن از آمریکا بهتر است و در عین حال از سختی مهاجرت به کشوری مانند آمریکا رهایی پیدا کرده‌اید.

زندگی در کانادا

حتما برای شما این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که چرا مهاجرت به کانادا برای ایرانیان راحت است اگر با ما همراه باشید در ادامه دلایل این ادعا را توضیح خواهیم داد:

 • طبق برنامه‌های کارگر با مهارت فدرال و کارگر با مهارت کبک که از سوی دولت کانادا برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در نظر گرفته شده است، اشخاص برای دریافت کارت اقامت دائم در کانادا ملزم به داشتن یک پیشنهاد رسمی همکاری از سوی کارفرمای کانادایی نیستند.
 • دولت کانادا بیش از 80 شیوه مهاجرتی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در نظر گرفته است و همین امر باعث شده تا اکثر متقاضیان بتوانند در قالب یکی از برنامه‌های مهاجرتی زندگی در کانادا را تجربه نمایند.
 • شخصی که اقامت دائم کانادا را به دست می‌آورد از نظر قانونی مجاز به سکونت و اشتغال در هر نقطه از کانادا خواهد بود و این امتیازی است که مهاجرت به کانادا را برای متقاضیان، راحت و البته خوشایند می‌سازد.
 • دولت کانادا، برنامه‌های مهاجرتی را برای اتباع سایر کشورها در نظر گرفته است تا بتوانند به صورت خانوادگی به کانادا مهاجرت کنند. این امتیازی است که برای مهاجرت به سایر کشورها ممکن است از آن برخوردار نباشید یا در صورت مجاز بودن، به راحتی نتوانید از آن استفاده کنید. شما با شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا می‌توانید همسر و فرزندان خود را نیز به عنوان متقاضی مهاجرت به کانادا معرفی کنید. همچنین شهروندان کانادا و دارندگان کارت اقامت دائم کانادا می‌توانند با شرکت در برنامه‌های فمیلی اسپانسرشیپ برای مهاجرت پدر، مادر، پدربزرگ، مادربزرگ و فرزند و همسر خود به کانادا، اسپانسر بشوند.
 • هر یک از ایالات کانادا، برنامه‌های مختلفی را برای پذیرش مهاجرین در نظر دارند. چنین برنامه‌هایی این فرصت را در اختیار متقاضیان مهاجرت به کانادا قرار می‌دهد تا شانس خود را برای شرکت در برنامه مهاجرتی استانی که احتمال پذیرش در آن بیشتر است امتحان کنند. این در حالی است که در سایر کشورها معمولأ برنامه‌های مهاجرتی، استانی نیستند.
 • در بعضی از برنامه‌های مهاجرتی کانادا شما با پشت سر گذاشتن مدت زمان بسیار کمی می‌توانید اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید. مثلا با شرکت در برنامه CEC( Canadian experience class) می‌توانید با حداقل یک سال کار در کانادا، اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید و این یک شانس خارق‌العاده برای مهاجرت به این کشور است.
 • یکی از مهم‌ترین دلایلی که مهاجرت به کانادا را برای ایرانی‌ها آسان می‌سازد عدم موضع‌گیری دولت کانادا در مقابل مهاجرت ایرانی‌ها به این کشور است. این در حالی است که به دلیل سیاست‌های مهاجرتی آمریکا نسبت پذیرش ایرانی‌ها، مهاجرت هموطنان به این کشور به خصوص در سال‌های اخیر با مشکل مواجه شده است.
 • اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور را دارید خوب است بدانید که سرمایه‌ای که در برنامه‌های مهاجرتی از طریق سرمایه‌گذاری در کانادا در نظر گرفته شده به مراتب از سرمایه‌ای که آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی در نظر می‌گیرند کم‌تر است.
 • شاید باور نکنید که شما از طریق ازدواج هم می‌توانید به کانادا مهاجرت کنید. اگر به صورت قانونی با یک شخصی که شهروند یا مقیم کانادا است ازدواج کنید می‌توانید اقامت دائم کانادا را به دست بیاورید.
 • شما با دریافت ویزای تحصیلی کانادا می‌توانید به این کشور مهاجرت کنید. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی، آسان است زیرا در مقایسه با کشورهای اروپایی، مزایا و تسهیلات بیشتری را در اختیار دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف مخصوصأ دکتری و پسادکتری قرار می‌دهند و بر خلاف برخی دیگر از کشورها راه تحصیل در دانشگاه‌های معتبر را برای متقاضیانی که واجد شرایط هستند صرف نظر از ملیت آن‌ها هموارد نموده است. کانادا برای مهاجرت اتباع خارجی واجد شرایط، قوانین سخت‌گیرانه‌ای اعمال نمی‌کند و شما با طی نمودن مراحل قانونی می‌توانید به راحتی به کانادا مهاجرت کنید. همین موضوع که کانادا موضع خاصی در مقابل برخی از کشورها در پذیرش مهاجر اعمال نمی‌کند، آن را به یک مقصد جذاب و در عین حال راحت برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است
 • ممکن است شما با دریافت ویزای کاری به کانادا مهاجرت کنید اما بعد از ورود به این کشور مدتی طول بکشد تا کار مورد نظر خود را پیدا کنید یا حتی ممکن است به دلایلی به همکاری خود با کارفرمای کانادایی خاتمه بدهید. هیچ یک از این موارد باعث اخراج شما از کانادا نخواهد شد. در واقع فقط کافی است که ویزای کاری کانادا را به دست بیاورید. در این صورت 80 درصد از مسیر را برای دریافت مجوز اقامت دائم کانادا طی نموده‌اید.
اقامت در کانادا

جالب است بدانید که در حال حاضر در بین ایالات کانادا، بریتیش کلمبیا راحت‌ترین برنامه مهاجرتی را برای متقاضیان مهاجرت به کانادا در نظر گرفته است. بنابراین بهتر است از طریق برنامه مهاجرتی PNP برای اقامت در کانادا اقدام کنید.

استرالیا

یکی دیگر از کشورهایی که مهاجرت به آن برای ایرانیانی که قصد زندگی در خارج از کشور را دارند توصیه می‌شود، استرالیا است. استرالیا یکی از کشورهای پیشرفته و مدرنی است که با برخورداری از وضعیت اقتصادی بسیار مطلوب و سیستم آموزشی مدرن به یکی از مقاصد جذاب برای ایرانیان تبدیل شده است. در واقع هموطنانی که سکونت در کشورهایی با آب و هوای سرد را نمی‌پسندند با انتخاب استرالیا می‌توانند زندگی در یک کشور خوش آب و هو را تجربه کنند. شما می‌توانید از طریق تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، کار و… برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید. اما واقعیتی که متقاضیان مهاجرت به خارج از ایران باید آن را در نظر داشته باشند این است که هزینه زندگی در استرالیا در مقایسه با کانادا بسیار بیشتر است. شما برای تحصیل در استرالیا باید تقریبا دو برابر هزینه کنید. همچنین هزینه زندگی در این کشور نیز به مراتب بیشتر از کانادا است. بنابراین اگر جزء آن دسته از متقاضیانی هستید که از لحاظ مالی در شرایط مساعدی قرار نگرفته‌اید بهتر است ابتدا تلاش خود را برای مهاجرت به کانادا انجام بدهید.

مهاجرت به استرالیا

ترکیه

ترکیه به دلیل مجاورت با ایران و برخورداری از شرایط اقتصادی مطلوب، یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت است. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از ایرانیان به دلیل شرایط راحت‌تر مهاجرت به ترکیه در مقایسه با کشورهای اروپایی، مهاجرت به این کشور را انتخاب کرده‌اند. یکی از نکات جالب توجه برای مهاجرت به ترکیه این است که شما با خرید ملک در این کشور می‌توانید مجوز اقامت در آن را به دست بیاورید. این در حالی است که خرید ملک در کشوری مانند کانادا، برای شما اقامت این کشور را به همراه نخواهد داشت. شما از طریق ویزای تحصیلی و ویزای کار هم می‌توانید اقامت ترکیه را به دست بیاورید. همچنین به دلیل شرایط فرهنگی و اجتماعی بهتر ترکیه در مقایسه با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان راحت‌ و مطلوب است.

مهاجرت به ترکیه

امارات

اگر بخواهیم یکی از بهترین و راحت‌ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان را در بین کشورهای اطراف، معرفی کنیم باید کشور امارات را معرفی کنیم. امارات در بین کشورهای عربی نیز برای مهاجرت ایرانیان مناسب‌ترین گزینه است. اقتصاد قوی و نرخ پایین بیکاری در این کشور در کنار شرایط نسبتأ آسان برای پذیرش مهاجرین خارجی و نزدیک بودن آن به ایران، امارات را جزء چند کشور اول برای مهاجرت آسان ایرانیان قرار داده است. در امارات، مهاجرین از بیمه درمانی برخوردار هستند و بخش قابل توجهی از مهاجرینی که با هدف یافتن کار به این کشور مهاجرت کرده‌اند کمک هزینه‌ای را برای اسکان در این کشور دریافت می‌کنند.

مهاجرت به دبی

بحرین

بحرین یکی از  بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان محسوب می‌شود. بعد مسافتی کم، آسیایی بودن این کشور و شرایط اقتصادی بسیار خوب، آن را به کشوری جذاب برای مهاجرت تبدیل کرده است. نرخ پایین بیکاری در بحرین و دریافت راحت‌تر ویزا برای اقامت در این کشور ویژگی‌هایی است که نظر هر شخص متقاضی مهاجرت را به خود جلب می‌نماید. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از ایرانیان به دلیل شرایط مهاجرتی راحت به بحرین، این کشور را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب کرده‌اند.

مهاجرت به بحرین

سنگاپور

سنگاپور نیز یکی از کشورهایی است که به دلیل برخورداری از اقتصاد قوی، نرخ پایین بیکاری و شرایط آموزشی مطلوب نظر بسیاری از ایرانیان متقاضی مهاجرت را به خود جلب کرده است. فاصله کم ایران با سنگاپور در مقایسه با کشورهای اروپایی و در نظر گرفتن مقررات مهاجرتی آسان‌تر از سوی دولت این کشور، آن را به یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است.

مهاجرت به سنگاپور

نیوزلند

نیوزلند کشوری است که در همسایگی کانادا قرار دارد و قوانین مهاجرت وضع شده در آن شباهت زیادی به قوانین استرالیا دارد. بسیاری از مهاجرین، نیوزلند را به دلیل برخورداری از شرایط آب و هوایی مطلوب، اقتصاد قوی و نرخ پایین بیکاری انتخاب می‌کنند. اگر موفق به دریافت اقامت نیوزلند بشوید، مجوز سفر به 172 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا را به دست می‌آورید. شما می‌توانید با دریافت ویزای کاری، تحصیلی و اقدام به سرمایه‌گذاری یا ازدواج و غیره به نیوزلند مهاجرت کنید. متقاضیان مهاجرت به نیوزلند در صورتی می‌توانند مجوز اقامت در این کشور را به دست بیاورند که طبق امتیازات تعیین شده از سوی دولت نیوزلند شما بتوانید نمره حدنصاب را به دست بیاورید. دولت نیوزلند برای هر یک از شیوه‌های مهاجرت به این کشور امتیاز مشخصی را در نظر گرفته است.

مهاجرت به نیوزلند

آلمان

یکی دیگر از کشورهای بسیار جذاب برای ایرانیان در حوزه مهاجرت و اقامت، آلمان است. این کشور به دلیل برخورداری از اقتصادی قوی و برخورداری شهروندان از آموزش رایگان، یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرت محسوب می‌شود. شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای تحصیلی و ویزای سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به آلمان اقدام کنید.

آلمان

انگلیس

دولت انگلیس، به متقاضیان مهاجرت به این کشور با شرایطی، مجوز اقامت را اعطا می‌کند. شما اگر قصد مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه‌گذاری را داشته باشید باید ویزای سرمایه‌گذاری(TIER1) را دریافت کنید. متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری باید 200000 هزار پوند انگلیس را برای راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور، به همراه داشته باشند. برای سرمایه‌گذاری در انگلیس در صورتی ویزای مذکور به شما اعطا خواهد شد که بتوانید موفقیت‌آمیز بودن کسب و کار خود را اثبات کنید اما برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری در کانادا نیازی به انجام چنین دفاعی نیست. شما می‌توانید از طریق دریافت ویزای دانشجویی(TIER4) نیز برای مهاجرت به انگلستان اقدام کنید.

اقامت در انگلیس

اتریش

اتریش نیز یکی دیگر از کشورهایی است که ایرانیان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا، راحت‌تر می‌توانند به آن مهاجرت کنند. اتریش در اروپا قرار دارد و با برخورداری از شرایط اقتصادی مطلوب، نرخ پایین بیکاری و سیستم آموزشی پیشرفته توانسته است نظر بسیاری از ایرانیان را برای مهاجرت و اقامت در آن جلب نماید. شما می‌توانید بعد از 6 سال کار در اتریش، مجوز اقامت در این کشور را به دست بیاورید. شما همچنین می‌توانید از طریق تحصیل، ازدواج و سرمایه‌گذاری نیز اقامت اتریش را به دست بیاورید. لازم به ذکر است که متقاضیان تحصیل در اتریش باید برای مدت تقریبا زیادی در نوبت مصاحبه سفارت منتظر بمانند به همین دلیل اگر برای شروع به تحصیل، عجله دارید بهتر است کشوری مانند کانادا را انتخاب نمایید. برای زندگی در اتریش باید بتوانید به زبان آلمانی صحبت کنید. واحد پول ملی در این کشور، یورو است.

اتریش

مجارستان

مجارستان یکی از کشورهایی است که با اقامت در آن از مزایای زندگی در یک کشور عضو اتحادیه اروپا با هزینه کم‌تر برخوردار خواهید شد. شما می‌توانید با دریافت ویزای کاری، تحصیلی و از طریق ازدواج برای مهاجرت به مجارستان اقدام کنید. لازم به ذکر است که مجارستان کشور مطلوبی برای سرمایه‌گذاری نیست بنابراین بهتر است از سایر روش‌ها برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی اندک است و شما می‌توانید به دلیل مجاورت آن با آلمان و رسمیت زبان آلمانی در این کشور، بعد از مدتی برای اقامت در آلمان اقدام کنید.

مهاجرت به مجارستان

سوئد

سوئد یکی از کشورهای بسیار پیشرفته در شمال اروپا است. دولت سوئد این امکان را برای اتباع سایر کشورها فراهم نموده است تا بتوانند از طریق تحصیل، کار، ازدواج، سرمایه‌گذاری وغیره برای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. برای دریافت ویزای سوئد باید مراحل قانونی نه چندان سختی را که برای اتباع کشورهای غیر از اتحادیه اروپا تعیین گردیده پشت سر بگذارید.

سوئد
Panorama of Stockholm, Sweden

هلند

هلند یکی از کشورهای اروپایی است که می‌توانید با زحمت کم‌تری در مقایسه با برخی دیگر از کشورها به آن مهاجرت کنید. کشور هلند در اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان خارجی، سخت‌گیری کم‌تری را به خصوص در بحث ایجاد فاصله بین مقاطع تحصیلی اعمال می‌کند.

مهاجرت به هلند

نتیجه: درست است که نزدیک بودن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و ترکیه به ایران، مهاجرت به آن‌ها را برای ایرانی‌ها جذاب کرده است اما باید بهتر است این واقعیت را نیز در نظر داشت که سیستم آموزشی مدرن کانادا هم در مدارس و هم در دانشگاه‌های این کشور و قدرت اقتصادی کانادا به دلیل تجمع متخصصین و سرمایه‌گذاران، به هیچ وجه با کشورهای عربی و ترکیه قابل مقایسه نیست. به علاوه، ایرانی‌ها از لحاظ فرهنگی و اجتماعی زندگی بهتری را در کانادا تجربه خواهند کرد.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید