چگونه مهاجرت کنیم

مهاجرت به خارج از کشور

پس از تصمیم به مهاجرت و انتخاب کشور مقصد، باید به دنبال راه­های قانونی برای مهاجرت به کشور دیگر باشید. هر کشوری دارای قوانین مربوط به خود می­باشد. روش­های مهاجرت که باعث اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور می­شود را در این مقاله بررسی می­کنیم. در این مقاله روش­های مهاجرت را خدمت شما ارائه می­دهیم که با توجه به شرایط­تان بتوانید از هرکدام از روش­های مهاجرت به دلخواه استفاده کنید.

در مرحله­ی اول برای مهاجرت باید ریسک­هایی که پیشرو دارید را بشناسید، از ابتدای راه برنامه ریزی کنید که اگر از طریق روش انتخابی موفق به مهاجرت نشدید، چه راه و روش دیگری دارید. بنابراین، اولین قدم برای مهاجرت، داشتن یک برنامه­‌ی صحیح و مناسب است. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

هدف از مهاجرت چیست

اول از همه باید هدف­تان از مهاجرت به کشور دیگر را مشخص کنید و بعد دنبال کشور مناسب برای مهاجرت باشید. سپس درخواست اخذ ویزای متناسب با نوع مهاجرت­تان را دهید؛ به منظور اخذ ویزا باید اطلاعات کافی از مجوزهای لازم برای اقامت و مهاجرت داشته باشید. برای انتخاب مناسب­ترین روش مهاجرت باید از افراد متخصص مشاوره بگیرید. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

هدف از مهاجرت چیست

انواع روش های مهاجرتی

روش‌های مهاجرت عبارتند از :

 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تولد
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت توریستی
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • مهاجرت از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق خویشاوندی
 • مهاجرت از طریق همراه.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

یکی از انواع روش‌های مهاجرت به کشورهای مختلف، مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری است. به منظور مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری، به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری نیاز دارید. این نوع روش مهاجرت برای افرادی مناسب است که بودجه­‌ی کافی دارند و سرمایه­‌ی قابل توجه برای سرمایه‌گذاری در یکی از بخش­‌های اقتصادی کشورهای خارجی را دارند؛ این افراد می‌توانند ویزای سرمایه‌گذاری دریافت کنند و از این روش به هر کشوری مهاجرت کنند. ویزای سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، مدیران شرکت­‌ها، برای ثبت شرکت و ایجاد اشتغال صادر می‌­شود. معمولاً ویزای سرمایه‌گذاری به افرادی داده می‌شود که بودجه کافی برای این کار را داشته باشند.

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا ایجاد کسب و کار موفق است. شما می‌توانید خودتان کسب و کار را شروع نکنید و به دولت برای سرمایه گذاری، مبلغی را واگذار کنید. هدف از این برنامه­‌ی مهاجرتی، تقویت اقتصاد و بازار کار کانادا است. مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری، اجازه اقامت دائم در کانادا برای فرد و اعضای خانواده‌ را فراهم می‌­آورد.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق کار

یکی از دلایل مهاجرت، پیدا کردن شغل مناسب و با درآمد خوب است. با داشتن تخصص و صرف هزینه کم می‌توانید اقامت کشور کانادا را اخذ کنید. نیروی کار متخصص به تقویت بازار کار و رشد اقتصادی کشور کانادا کمک می‌کند. افرادی که مهارت یا تخصص دارند، علاقمند هستند برای پیدا کردن موقعیت شغلی بهتر با درآمد بالا به کشورهای خارجی مهاجرت کنند. افراد وقتی مهاجرت از طریق کار را انتخاب می­‌کنند که در کشورشان امکانات لازم برای زندگی را نداشته باشند و به منظور ارتقاء سطح زندگی به کشوری با موقعیت‌های شغلی بهتر مهاجرت می­‌کنند. یکی از علت‌­های مهاجرت کاری، ارتقاء شغلی و بهبود سطح مهارت است.

 افرادی که از طریق برنامه‌­ی مهاجرت از طریق کار موفق به اخذ پذیرش می‌شوند، مجوز اقامت دائم در کانادا را کسب می‌کنند و امکان مهاجرت به این کشور به همراه خانواده را دارند. اگر سابقه­‌ی کار، تخصص یا مهارت دارید، با استفاده از این روش می­توانید اقدام به مهاجرت کنید. کشور کانادا سیستم امتیازبندی به نام اسکیل ورکر دارد، با کسب امتیازات لازم، از ابتدا اقامت دائم این کشور به شما داده می­‌شود. این کشور دارای صنعتی پرقدرت است و نیاز فراوانی به نیروی متخصص و نیروی کار دارد.

مهاجرت از طریق تولد

اگر کودک در یکی از کشورهای خارجی متولد شود، مشمول حق شهروندی است. حق شهروندی فرزندان، مزایای زیادی را برای پدر و مادر به وجود به همراه دارد. کودک بعد از متولد شدن در کشور خارجی، اقامت دائمی این کشور را اخذ می‌کند. اما تا زمانی که به سن 18 سالگی نرسیده، نمی‌تواند حامی والدین خود باشد. دو کشور کانادا و آمریکا از پرطرفدارترین کشورهایی هستند که والدین مایل هستند که فرزند خود را در این دو کشور به دنیا آورند.

مهاجرت تحصیلی

یکی از روش‌­های مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است. این نوع روش مهاجرتی، مطمئن‌ترین و ارزان‌ترین انواع روش­‌های مهاجرت است. از این طریق برای محصلین امکان کار و دریافت ویزای کار وجود دارد. روش مهاجرت از راه تحصیل، تنها روشی است که به دانشجویان تمام مقاطع تحصیلی تعلق می­‌گیرد و افرادی که قادر به اخذ ویزای تحصیلی باشند، می­‌توانند به عنوان شهروند، اجازه اقامت موقت در یک کشور را بدست آورند. کشورهای پیشرفته با هدف جذب افراد با استعداد به صورت سالانه دانشجویان بین‌المللی زیادی را در دانشگاه­‌ها پذیرش می­‌کنند و با اعطای کمک ‌هزینه و بورسیه‌های مختلف تحصیلی از آنها حمایت می­‌کنند.

مهاجرت تحصیلی برای دانشجویان به منزله تحصیل در دوره‌های مختلف در دانشگاه‌ها و همچنین امکان ادامه تحصیل برای دانش آموزان در مدارس خارج از کشور است. میزان کیفیت سیستم آموزشی کانادا نسبت به کشور های دیگر بیشتر است و امکانات و تجهیزات آموزشی در بسیار از مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا بسیار مناسب است؛ به همین علت آسان‌ترین روش مهاجرت به کانادا، مهاجرت از راه تحصیل است. از معایب روش مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که نمی‌­توان با استفاده از این روش بصورت مستقیم اقامت دائم کانادا و تابعیت این کشور را اخذ کرد.

یکی از انتخاب­‌هایی که افراد تحصیل کرده برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دارند، مهاجرت تحصیلی و ادامه تحصیل در کشور مقصد به همراه بورسیه تحصیلی است. اگر رزومه­‌ی خوبی دارید و به ادامه تحصیل در خارج از کشور تمایل دارید، می‌­توانید اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی کنید. کشور مطرح اروپایی مثل کانادا شرایط ایده‌آلی برای بورسیه‌­ی تحصیلی فراهم می‌­کند؛ اگر قصد مهاجرت از راه تحصیل و اخذ بورسیه را دارید به شما انتخاب کشور کانادا را پیشنهاد می­‌کنیم.

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت توریستی

مهاجرت توریستی از طریق دریافت ویزای مهاجرتی امکان پذیر است. ویزای توریستی، سندی است که به افراد داده می‌­شود تا بتوانند در مدت معین در یک کشور حضور داشته باشند. گردشگران با استفاده از روش مهاجرت توریستی، به کشورهای مختلف سفر می‌کنند و شرایط زندگی و سطح رفاهی کشور را بررسی کرده و بعد اقدام به اخذ اقامت دائم می­‌کنند.

مهاجرت از طریق ثبت شرکت

افرادی که در حوزه­‌ی تجارت فعالیت می­‌کنند و مدیر شرکت هستند، تمایل به استفاده از این روش مهاجرتی را دارند.

افرادی که از طریق ثبت شرکت اقدام به اخذ ویزا می­کنند، باید اول از همه یک شرکت را در کانادا ثبت کرده باشند. در این روش برای شما شرکتی ثبت می‌شود و اجازه کار و انجام هر نوع فعالیت تجاری را دارید.

مهاجرت از طریق ازدواج

از روش­‌های دیگر مهاجرت، ازدواج است. برای اخذ اقامت در یک کشور از این طریق، ازدواج متقاضی باید حتما ثبت شده باشد. ازدواج با شهروند خارجی یا فرد مقیم یک کشور دیگر، امکان اقامت دائم و تابعیت کانادا را فراهم می­‌کند؛ اما باید صحت ازدواج­تان را اثبات کنید. بنابراین توصیه می‌شود اگر هدف­تان این است که از طریق ازدواج واقعی وارد یک کشور شوید، دست به این عمل بزنید. در غیر این صورت ویزای شما رد خواهد شد.

 به علت افزایش ازدواج‌­­های غیر واقعی و صوری، کشورها با اعمال قوانین جدید، شرایط دشوارتری را برای اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج برای متقاضیان ایجاد کردند. یکی از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق ازدواج، توان مالی تبعه کشور مقصد برای پرداخت هزینه‌­های زندگی دو نفر است. فردی که شما می‌خواهید با او ازدواج کنید باید بتواند حداقل شرایط مورد نیاز برای تامین مخارج زندگی برای شما در کشور کانادا را فراهم کند.

مهاجرت از طریق پناهندگی

مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از نامناسب‌­ترین روش‌­های مهاجرت به کشورهای خارجی است. روش پناهندگی یعنی که یک فرد از کشورش به یک کشور خارجی فرار کرده است. پناهنده، فردی است که در کشور خود به واسطه عضویت در گروه‌ها و یا به علت عقاید و باورهایش، ترس از شکنجه شدن و مورد آزار و اذیت قرار گرفتن را داشته باشد. پناهنده، فردی است که به علت ترس یا شرایط دشوار به اجبار از کشور خارج می‌­شود و امکان برگشت دوباره به کشورش را ندارد. خطرات پناهندگی زیاد است و ارزش ندارد که افراد جان و مال خود را از راه مهاجرت به خطر بیندازند. این روش مهاجرتی، روشی پُرریسک محسوب می‌­شود. افرادی که به خطرات مهاجرت از طریق پناهندگی توجهی نداشته باشند نه تنها مال خود را از دست می‌­دهند، بلکه ممکن است جان خود را در این راه از دست بدهند یا اگر زنده بمانند ممکن است به کشور مقصد با سرافکندگی برگردانده شوند. در حال حاضر، کشورهای زیادی، مخالف مهاجرت از طریق پناهندگی هستند.

مهاجرت از طریق خویشاوندی

مهاجرت از طریق خویشاوندی از روش‌­های دیگر مهاجرت به کانادا محسوب می‌­شود. این روش، این امکان را برای افراد مقیم یک کشور فراهم می­‌کند که خانواده خود را هم به این کشور بیاورند. با استفاده از روش مهاجرت از طریق خویشاوندی، فرد می­تواند برای همسرش درخواست اقامت دائم کند و بعد از ارسال تقاضانامه، شرایط بررسی و بعد از پذیرش به شخص ویزای مهاجرتی اعطا می‌­شود.

مهاجرت از طریق همراه

در این روش مهاجرتی، متقاضی، ویزای همراه دریافت می­‌کند. ویزای همراه به فردی داده می‌­شود که اجازه­‌ی همراهی فرزند خود در یکی از کشورهای خارجی را برعهده خواهد داشت. با این حال، دریافت ویزای همراه و استفاده از این روش مهاجرتی به راحتی امکان پذیر نیست. قوانین مهاجرت از طریق همراه برای افرادی که به سن قانونی نرسیدند دارای محدودیت است. همچنین، اگر فرد بتواند یک شغل مناسب در کشور دیگر پیدا کند، می‌تواند با استفاده از ویزای همراه، اعضای خانواده را تا مدت زمان مشخص به همراه خود به کشور مقصد ببرد.

مهاجرت از طریق کارآفرینی

کارآفرینی، یکی از روش­های پرطرفدار برای اخذ اقامت است. افرادی که قصد مهاجرت از طریق کارآفرینی را دارند، باید در نظر داشته باشند که طرح تجاری مناسب را ارائه دهند. این طرح باید طرحی مفید و سودمند باشد. اگر طرح تجاری و میزان سرمایه مورد تایید قرار گیرد، برای افراد اجازه ورود به کشور صادر می‌­شود. قبل از اقدام برای کارآفرینی و مهاجرت از این طریق، باید از تمام قوانین و جزئیات آگاه باشید. گام اول در دریافت ویزای کارآفرینی این است که افراد را متقاعد کنید که حرفه یا ایده کسب و کارتان ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

تراست مفتخر است که مشتریان خود را با رضایت کامل به سوی مقصد خود راهی کند. شما می‌توانید صفر تا صد کار مهاجرت خود را به وکلا و مشاوران متعهد و پیگیر بسپارید و دیگر هیچ نگرانی از این بابت نداشته باشید. برای تماس با وکلا و گرفتن مشاورۀ تخصصی می‌توانید همین الان جلسۀ خصوصی رزرو نمایید.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا
آیا می شود برای دو برنامه مهاجرتی کانادا به صورت هم زمان اقدام کرد؟

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.