رفع ریجکتی ویزای کانادا

رفع ریجکتی ویزای کانادا

کانادا یکی از کشورهای توسعه یافته است که به دلیل برخورداری از آب و هوای مطبوع، اقتصادی قوی و شرایط اجتماعی مناسب، به عنوان یکی از مقاصد مهم برای ورود مهاجر‌ها از کشورهای مختلف، شناخته می‌شود. استانداردهای بالای زندگی در کانادا و وجود دانشگاه‌های معتبر در این کشور، سالانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را برای تحصیل در کانادا تشویق می‌کند. در سال‌های گذشته تعداد زیادی از ایرانی‌ها برای رسیدن به اهداف مختلفی در زمینه تحصیل، شغل و… به کانادا مهاجرت کرده‌اند و یا برنامه مهاجرت به کانادا را در ذهن خود می‌پرورانند. ورود به کانادا مانند هر کشور دیگری مستلزم دریافت ویزا است. شاید شما هم از تجربه ریجکت شدن درخواست برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا مطلع باشید و حتمأ از خودتان می‌پرسید که چرا درخواست صدور ویزا در مواردی از سوی سفارت کانادا رد می‌شود؟ در زمان تنظیم درخواست باید به چه نکاتی توجه کنم تا در همان درخواست اول بتوانم ویزای کانادا را دریافت کنم؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود هستید در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

موارد ریجکتی ویزای کانادا

موارد ریجکتی ویزای کانادا

بعضی از متقاضیان ویزای کانادا با ریجکت درخواست خود از سوی سفارت کانادا مواجه می‌شوند. در این بخش قصد داریم به دلایل ریجکت درخواست صدور ویزای کانادا بپردازیم:

 1.  ثابت نکردن توانایی مالی برای تامین مخارج در زمان حضور در کانادا. اگر برای کارمندان سفارت محرز شود که از لحاظ مالی امکان زندگی در کانادا را ندارید و پرداخت شهریه دانشگاه یا تامین هزینه‌های زندگی در کانادا برای مدتی که هنوز  موفق به یافتن شغل مورد نظر نشده‌اید امکان‌پذیر نیست درخواست شما رد خواهد شد.
 2. یکی دیگر از مواردی که به ریجکت درخواست صدور ویزای تحصیلی منجر می‌شود در دست نداشتن نامه پذیرش از سوی دانشگاه کانادایی است.  برخی از متقاضیان تصمیم دارند که ابتدا ویزای تحصیلی را دریافت کنند و پس از ورود به کانادا برای گرفتن پذیرش اقدام نمایند. این دسته از متقاضیان باید بدانند که ممکن است برای درخواست صدور ویزا با مشکل مواجه بشوند زیرا برای کارمند سفارت محرز نشده است که با قصد تحصیل وارد کانادا می‌شوید.
 3. اگر کارمند سفارت متوجه شود که قصد شما از ورود به کانادا اقامت دائم در این کشور است، احتمالأ درخواست با ریجکت مواجه خواهد شد. تجربه نشان داده است که متقاضیان مهاجرت به کانادا نباید در زمانی که برای مصاحبه در سفارت کانادا حضور پیدا می‌کنند، هدف خود از اقامت دائم در کانادا را برای افسر مهاجرت آشکار کنند. اگر به هر دلیل به کانادا مهاجرت می‌کنید باید در زمان دریافت ویزا، به شکلی قصد خود برای بازگشت به کشور را ثابت کنید. مثلأ به آفیسر ثابت کنید که به دلیل حضور خانواده‌تان در ایران یا هر دلیل دیگری قصد ترک کانادا را خواهید داشت.
 4. جالب است بدانید که در مواردی، تغییر رشته تحصیلی نیز می‌تواند منجر به ریجکت درخواست صدور ویزای کانادا بشود. مثلأ ممکن است شخصی تحصیلات خود را در دوره دبیرستان، در گرایش علوم انسانی به پایان رسانده باشد اما قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته‌های علوم تجربی را داشته باشد. قصد چنین شخصی برای ورود به کانادا برای تحصیل، در سفارت با ابهام مواجه می‌شود و در نتیجه درخواست صدور ویزا رد خواهد شد.
 5. بدیهی است که ناقص بودن مدارکی که برای صدور ویزای کانادا از سوی سفارت درخواست می‌شود یکی دیگر از دلایل ریجکت ویزا است. در مواردی نیز مدارک را به طور کامل ارسال می‌کنید اما در زمان بارگذاری ممکن است از کیفیت خوبی برخوردار نباشند که این موارد نیز می‌تواند منجر به ریجکت ویزای کانادا بشود.
 6. ضعیف بودن سابقه سفرهای خارجی متقاضی، مخصوصأ به کشورهای حوزه شنگن. خوب است بدانید که اگر شما تا زمان درخواست ویزای کانادا، سابقه سفر به کشورهای خارجی را نداشته باشید ویزای کانادا برای شما صادر نخواهد شد و چه بسا در مواردی، متقاضی به کشورهای خارجی سفر کرده است اما سفری به کشورهای حوزه شنگن نداشته و همین موضوع ممکن است باعث ریجکت ویزای کانادا بشود.
 7. بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند به اشتباه تصور می‌کنند که در صورت معرفی دوستان و آشنایان خود در کانادا موفق به دریافت ویزای این کشور خواهند شد. این درحالی است که اگر کارمند سفارت متوجه شود که شما برای ادامه اقامت در کانادا، دلیلی مانند حضور خویشاوندان یا دوستان خود را دارید، درخواست ریجکت می‌شود.
 8. وجود پیشینه ارتکاب جرم. اگر متقاضی دریافت ویزای کانادا، در کشور مبدأ مرتکب جرائم عمدی شده باشد درخواست او برای دریافت ویزای کانادا ریجکت خواهد شد. جرائم غیرعمد مانند سوانح رانندگی، برای صدور ویزا، مشکلی ایجاد نمی‌کنند اما اگر گواهی پیشینه ارتکاب جرم که از پلیس کشور مبدأ آن را دریافت می‌کنید حکایت از بروز رفتارهای پرخطر از سوی شما داشته باشد، ویزای کانادا صادر نخواهد شد.
 9. اگر آفیسر متوجه شود که شما در ارائه اطلاعات، فرد صادقی نیستید درخواست صدور ویزا را رد می‌کند.
 10. رعایت نکردن قوانین مهاجرتی کانادا. اگر قبلأ در کانادا حضور داشته‌اید و به دلیل رعایت نکردن قوانین مهاجرتی کانادا از این کشور اخراج شده باشید صدور مجدد ویزای کانادا بعید به نظر می‌رسد.

دلیل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

دلیل ریجکتی ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به دو شکل تک ورودی و چند ورودی صادر می‌شود. در ویزای تک ورودی دارنده آن فقط برای یک بار می‌تواند وارد کانادا بشود و پس از خروج از کانادا برای ورود مجدد باید ویزا دریافت کند اما دارنده ویزای چند ورودی یا ویزای مولتی کانادا، به مدت 10 سال مجاز به ورود و خروج از کانادا خواهد بود. اما چون گذرنامه ایرانی‌ها فقط برای 5 سال معتبر است؛ ویزای مولتی کانادا نیز به مدت 5 سال دارای اعتبار است. وقتی متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا، درخواست خود را برای سفارت این کشور ارسال می‌کند ممکن است با ریجکت ویزای توریستی مواجه شود. این اتفاق به دلایلی که در زیر به آن‌ها اشاره شده است رخ می‌دهد:

 1. برخی از مسافرین، در ابتدا اقدام به دریافت ویزای توریستی می‌کنند اما بعد از ورود به کانادا با قصد زندگی در این کشور به اقامت خود ادامه می‌دهند. چنین اقدامی برای دولت کانادا قابل قبول نیست و یک امر غیر قانونی محسوب می‌شود. اگر نتوانید قصد بازگشت به کشور خود را ثابت کنید درخواست صدور ویزای توریستی رد خواهد شد.
 2. نداشتن تاریخچه سفر. معمولأ متقاضیانی که سابقه سفر به کشورهای خارجی مخصوصأ کشورهای حوزه شنگن را نداشته باشند وقتی برای ویزای توریستی کانادا اقدام می‌کنند با ریجکت ویزای توریستی مواجه می‌شوند.
 3. اگر شغل متقاضی در ایران مشخص نباشد این وضعیت دلیلی بر مهاجرت در قالب ویزای توریستی محسوب می‌شود.

ثابت نشدن توانایی مالی متقاضی برای تامین هزینه زندگی خود در طول مدت اقامت در کانادا. برای اثبات این مورد باید پرینت گردش مالی 6 ماه قبل خود را ارائه کنید.

دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

دلیل ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا

بعضی از متقاضیان تحصیل در کانادا که برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام می‌کنند با ریجکت درخواست خود از سوی سفارت کانادا مواجه می‌شوند. معمولأ چند دلیل مهم برای ریجکت ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد:

 1. اگر هدف متقاضی برای تحصیل در کانادا برای افسر سفارت کانادا ثابت نشود. نامه پذیرش از دانشگاه کانادا بهترین دلیل برای اثبات هدف تحصیل در کانادا است
 2. موفق نشدن در توجیه کارمند سفارت برای بازگشت به کشور خود پس از پایان تحصیل در کانادا
 3. ناقص بودن مدارک لازم برای صدور ویزای تحصیلی کانادا

دلیل ریجکتی ویزای سرمایه‌ گذاری کانادا

اگر قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارید باید با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری، فعالیت خود را در کانادا شروع کنید. در مواردی، متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا با ریجکت درخواست خود به دلایل زیر از سوی سفارت این کشور مواجه می‌شوند:

 1. برای سرمایه‌گذاری در کانادا ابتدا باید وارد برنامه سرمایه‌گذاری در ایالت مورد نظر بشوید. موفق نشدن در یکی از برنامه‌های سرمایه‌گذاری در کانادا، ریجکت ویزای سرمایه‌گذاری را به دنبال خواهد داشت.
 2. در هر یک از ایالات کانادا شرایط مشخصی برای سرمایه‌گذاری خارجی در نظر گرفته شده است. شما باید با در نظر داشتن شرایط خاص هر ایالت و با فراهم کردن مدارک لازم برای ورود سرمایه خارجی به آن، برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا اقدام کنید.
 3. نداشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه. در این مورد مدرک زبان CLB نیز پذیرفته می‌شود وکسب نمره قبولی در آن نیز راحت‌تر از آیلس و تافل است. اگر تقریبا سه ماه وقت بگذارید و روی یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسه متمرکز بشوید می‌توانید در این آزمون نمره قبولی را به دست بیاورید. ارائه نکردن مدرک زبان نیز یکی از مواردی است که می‌تواند منجر به ریجکت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا بشود.
 4. در صورتی که تمام مراحل قانونی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشید باید مدارک لازم را به اداره‌ای که در هر ایالت برای سرمایه‌گذاران خارجی مشخص شده است تحویل بدهید. تحویل ندادن مدارک در این مرحله نیز باعث ریجکت ویزای سرمایه‌گذاری کانادا می‌شود.
 5. یکی از شرایط سرمایه‌گذاری در کانادا این است که شما باید یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم را در تجارت خود استخدام کنید( معمولا حضور شهروند کانادایی یا مقیم دائم در یک بخش معین الزام آور نیست. فقط کافی است که در بین کارکنان شرکت، یک کانادایی هم حضور داشته باشد). در زمان انجام روند قانونی برای سرمایه‌گذاری در کانادا، چنین تعهدی از شما گرفته می‌شود. عمل نکردن به این تعهد نیز می‌تواند ریجکت ویزای سرمایه گذاری کانادا را به دنبال داشته باشد.

دلیل ریجکتی ویزای کاری کانادا

دلیل ریجکتی ویزای کاری کانادا

عده زیادی از متقاضیان مهاجرت به کانادا به قصد یافتن شغلی مناسب، این کشور را برای زندگی خود انتخاب می‌کنند. مهاجرها در کانادا در صورتی مجاز به کار کردن هستند که ویزای کاری کانادا را به دست آورده باشند. در مواردی متقاضیان با ریجکت درخواست خود از سوی سفارت کانادا مواجه می‌شوند. در این بخش به دلایل ریجکت ویزای کاری کانادا می‌پردازیم:

 1. اگر نامه دعوت به همکاری از سوی یک کارفرمای کانادایی را ارائه نکنید
 2. موفق نشدن در برنامه skill worker Canada. شرکت‌کنندگان در این برنامه باید دو مرحله را پشت سر بگذارند. در مرحله اول باید با کسب 67 امتیاز، مجوز ورود به مرحله دوم را به دست بیاورید. موفق نشدن در مرحله دوم و ارائه نکردن دعوتنامه دولت کانادا که برای شرکت‌کنندگان در این برنامه صادر می‌شود؛ یکی از دلایل ریجکت ویزای کاری کانادا است.
 3. داشتن بیماری مسری که برای جامعه کانادا خطرناک باشد.

دلیل ریجکتی ویزای همراه کانادا

متقاضی دریافت ویزای کانادا می‌تواند برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود نیز به عنوان همراهان او در کانادا درخواست صدور ویزا بدهد. طبق قانون مهاجرت کانادا، احراز نشدن شرایطی از سوی سفارت کانادا منجر به ریجکت درخواست ویزای همراه کانادا خواهد شد:

 1. نداشتن تمکن مالی برای حمایت از همراهان در کانادا
 2. اگر موفق به توجیه آفیسر سفارت برای قصد بازگشت به کشور خود نشده باشید.
 3. مطرح شدن درخواست متقاضی اصلی و همراهان در قالب یک درخواست.

دلیل ریجکتی ویزای ازدواج کانادا

دلیل ریجکتی ویزای ازدواج کانادا

یکی از راهکارها برای اقامت در کانادا ازدواج با یک شهروند کانادایی یا دارنده اقامت دائم این کشور است. با این حال در مواردی درخواست ویزای ازدواج کانادا به دلایل زیر ریجکت می‌شود:

 1. واقعی نبودن ازدواج. اگر آفیسر در سفارت کانادا متوجه شود که ازدواج صوری بوده است درخواست صدور ویزای ازدواج کانادا را رد می‌کند
 2. ناتوان بودن همسر از لحاظ مالی برای ساپورت مالی شما در کانادا

اعتراض به ریجکت ویزای کانادا

بسیاری از متقاضیانی که درخواست آن‌ها برای صدور ویزای کانادا با ریجکت مواجه شده است به دنبال پیدا کردن راه حلی برای رفع ریجکت یا اعتراض بر تصمیم سفارت کانادا هستند. این دسته از متقاضیان باید بدانند که امکان اعتراض نسبت به ریجکت ویزا در مورد اقامت کوتاه‌مدت در کانادا وجود ندارد. مثلأ اگر برای مقاصد گردشگری قصد سفر به کانادا را داشته باشید و درخواست شما ریجکت شود نمی‌توانید نسبت به چنین تصمیمی که از سوی سفارت کانادا اتخاذ گردیده است اعتراض کنید یا مثلأ در صورتی که قصد سفر به کانادا برای حضور در یک کنفرانس را داشته باشید اما برای شما ویزا صادر نشود مجاز به اعتراض نیستید. اما برای متقاضیانی که به قصد اقامت طولانی مدت برای دریافت ویزای کانادا اقدام کرده باشند و درخواست آن‌ها ریجکت شده باشد امکان اعتراض وجود دارد. این دسته از متقاضیان مهاجرت به کانادا می‌توانند با استفاده از یکی از شیوه‌های زیر به ریجکت ویزای کانادا اعتراض کنند:

 1. ارسال ایمیل به سفارت کانادا. در این ایمیل می‌توانید افسر رسیدگی‌کننده به پرونده را برای رفع ریجکت و صدور ویزای کانادا توجیه کنید.
 2. تنظیم درخواستی برای رسیدگی مجدد و ارسال آن به مرکز رسیدگی به پرونده‌های مربوط به ویزای کانادا ( CPC)
 3. درخواست تجدید‌نظر نسبت به ریجکت ویزا در مرکز قضاوت مهاجرت (IAD)
 4. ارسال درخواست رسیدگی برای دادگاه فدرال کانادا

شیوه رفع ریجکتی ویزای کانادا

شیوه رفع ریجکتی ویزای کانادا

اگر سفارت کانادا، درخواست صدور ویزا را به هر دلیلی ریجکت کرده باشد موارد را به شما اعلام خواهد کرد. پس از دریافت برگه مربوط به دلایل ریجکت  ویزای کانادا باید برای رفع نواقص اقدام کنید و مجددأ درخواست خود را برای سفارت کانادا ارسال نمایید. در این مرحله باید هزینه‌های لازم برای صدور ویزای کانادا را مجددأ پرداخت کنید. البته هزینه انگشت‌نگاری، دوباره دریافت نمی‌شود. طبق قوانین مهاجرتی کانادا، هزینه انگشت‌نگاری هر 10 سال یک بار دریافت خواهد شد.

نت آفیسر کانادا چیست

نت آفیسر، پرونده‌ای است که در آن اطلاعات متقاضی ویزای کانادا نوشته شده است. حتی اشخاصی هم که قصد مهاجرت به کانادا را ندارند و برای مقاصد دیگری به این کشور سفر می‌کنند نت آفیسر دارند. اطلاعات نت آفیسر فقط در اختیار شهروندان کانادایی و دارندگان کارت اقامت دائم قرار می‌گیرد. در این پرونده تمام مراحل رسیدگی به درخواست صدور ویزای کانادا بیان شده است. برای اشخاصی که مدارک خود را به صورت آن‌لاین در سایت سفارت کانادا بارگذاری کرده باشند، اطلاعات پرونده در فرمت پی دی اف، ایمیل خواهد شد.

اخذ نت آفیسر کانادا

اخذ نت آفیسر کانادا

فرم دریافت نت آفیسر کانادا باید از سوی یک وکیل یا یک فرد کانادایی با ذکر مشخصات کامل او تکمیل شود. در این فرم باید مشخصات متقاضی دریافت ویزای کانادا نیز ذکر شده باشد. پس از امضای فرم از سوی اشخاص مذکور، وکیل کانادایی باید آن را در سایت اداره مهاجرت کانادا بارگذار کند. برای بارگذاری درخواست و استفاده از خدمات نت آفیسر باید شماره پرونده‌ای را که در سفارت کانادا برای رسیدگی به درخواست صدور ویزا به شما تعلق گرفته است در سایت وارد کنید. بعد از 30 تا 40 روز، فایل پرونده به آدرس ایمیل شخص کانادایی ارسال خواهد شد.

با توجه به مطالب گفته شده در مقاله، ت.صیه می‌شود زمانی برای دریافت ویزای کانادا اقدام کنید که تمام مدارک درخواستی از سوی سفارت کانادا آماده باشد. در زمان بارگذاری مدارک در سایت سفارت نیز از ارسال آن‌ها اطمینان حاصل کنید. در تمامی مراحل دریافت ویزای کانادا با صداقت رفتار کنید و از بیان قصد خود برای اقامت دائم در کانادا پرهیز کنید. رعایت نکردن هر یک از این توصیه‌ها می‌تواند منجر به ریجکت درخواست ویزای کانادا بشود. اگر مواردی غیر از آنچه در این مقاله بیان شد منجر به ریجکت درخواست شما شده است لطفأ با ما در میان بگذارید.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

مدت زمان رسیدگی به درخواست رفع ریجکت ویزای کانادا

معمولأ مدت زمان رسیدگی به درخواست، یک ماه به طول می‌انجامد. اما در شرایط فعلی و با توجه به سیوع بیماری کووید 19 امکان طولانی‌تر شدن روند رسیدگی به درخواست بعید نیست.

آیا هزینه‌ای که برای صدور ویزای پرداخت شده، با ریجکت شدن درخواست، قابل استرداد است؟

این مبلغ قابل استرداد نیست مگر در صورتی که متقاضی، مقیم دائم کانادا باشد که در این صورت مبلغ پرداخت شده به کارفرمای او در کانادا، مسترد خواهد شد و متقاضی می‌تواند مبلغ را از کارفرمای خود دریافت کند.

آیا  ایجاد فاصله زمانی بین ریجکت ویزای کانادا و درخواست بعدی برای دریافت ویزای کانادا موثر است؟

خیر شما فقط با رفع موانع و مواردی که باعث ریجکت درخواست شده است می‌توانید ویزای کانادا را به دست بیاورید.

بعد از ریجکت ویزای کانادا با چه فاصله زمانی می‌توانم درخواست خود را مجددأ مطرح کنم؟

این مورد محدودیتی وجود ندارد و شما در هر زمانی می‌توانید درخواست خود را برای دریافت ویزای کانادا دوباره مطرح کنید.

اگر درخواست برای صدور ویزای کانادا، چندین مرتبه ریجکت شود آیا از طرح درخواست مجدد محروم می‌شوم؟

اگر درخواست برای دریافت ویزای کانادا به موجب بخش 221 ( مورد B) از قانون مهاجرت کانادا ریجکت شده باشد برای طرح مجدد درخواست خود با محدودیتی از لحاظ تعداد دفعات درخواست مواجه نمی‌شوید. طبق این قانون، متقاضیانی که به دلیل ناقص بودن مدارک، درخواستشان با ریجکت مواجه شده است محدودیتی برای طرح مجدد نخواهند داشت.

آیا ریجکت شدن ویزای انگلستان در ریجکت شدن ویزای کانادا تأثیرگذار است؟

خیر

2 دیدگاه برای “رفع ریجکتی ویزای کانادا

  سلام
  روش مهاجرتی مهم است و اینکه از چه طریقی قرار است اپلای صورت بپذیرد.
  با توجه به اینکه بچه 8 ساله همراه محسوب می‌شود برای خانواده تراول هیستوری مطرح می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.