ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

آیا تا به حال آرزوی این را داشته اید در کشوری زندگی کنید که تمام هزینه های زندگی شما زیر 1000 دلار باشد؟ خوب، اگر قبلا به این موضوع فکر کرده اید، خوشحال باشید چرا که کشورهای زیر دقیقا همین شکل هستند. این لیست بر اساس هزینه های اقامت و زندگی در ماه، برای یک فرد مجرد که به تنهایی زندگی می کند، تهیه شده است.

در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا به برخی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت بپردازیم:

لیست ارزان ترین کشورها برای مهاجرت

کانادا برای مهاجرت

وقتی صحبت از مهاجرت به کانادا می شود، یکی از رایج ترین سوالاتی که متقاضیان مهاجرتی ما از وکلای مهاجرتی تراست می پرسند این است که “هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است؟”

این یک سؤال بسیار مهم است، در واقع، احتمالاً به همان اندازه مهم است که آیا واجد شرایط مهاجرت به کانادا هستید یا نه یا برای کدام برنامه ها واجد شرایط هستید. هیچ کس نمی خواهد فرآیند درخواست مهاجرت را شروع کند و در نیمه راه متوجه شود که بودجه کافی برای مهاجرت به کانادا را ندارد.

کانادا یکی از کشورهایی است که هزینه های زندگی و تحصیلی مقرون به صرفه ای دارد و این هزینه مقرون به صرفه به معنی بی ارزش بودن تحصیلات یا بی کیفیت بودن زندگی در این کشور نیست. اتفاقا کانادا به عنوان یکی از ابر قدرت های جهان شناخته می شود و به همین دلیل مردم علاقه زیادی برای مهاجرت به این کشور دارند.

مقرون به صرفه ترین گزینه های مهاجرتی برای مهاجرت به کانادا

پیدا کردن ویزای مهاجرتی یا برنامه مناسب می تواند دشوار باشد، به خصوص زمانی که شما نه تنها سعی می کنید هزینه های روزانه خود را مدیریت کنید، بلکه به آینده نگاه می کنید و اینکه چگونه می تواند بر شرایط مالی شما تأثیر مثبت بگذارد فکر کنید.

شروع یک زندگی جدید در خارج از کشور در چند سال گذشته بسیار محبوب شده است. بیش از 20 درصد از جمعیت کانادا متولد خارج هستند و این تعداد در حال افزایش است!

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا IRCC  قبلاً اهداف مهاجرتی جدید خود را برای سه سال آینده منتشر کرده است و در نظر دارد تا سال 2023 از 1.23 میلیون تازه وارد دعوت کند تا به جامعه خود بپیوندند. با این حال، روند مهاجرت به خارج از کشور باید به درستی صورت گیرد. برخی از هزینه هایی که افراد در روند مهاجرت به کانادا باید بپردازند عبارت اند از:

 • معاینات پزشکی
 • نامه عدم سوء سابقه
 • ارزیابی مدارک تحصیلی
 • تست زبان
 • تمکن مالی کافی
 • ترجمه سند
 • هزینه های درخواست دولتی
 • هزینه های مهاجرت اقتصادی
 • هزینه پرواز
 • هزینه اقامت
 • هزینه حمل و مقل
 • و …

برنامه های رایگان مهاجرت به کانادا

اکنون قبل از اینکه از فرصت برای شروع درخواست ویزای خود استفاده کنید، مهم است که توجه داشته باشید که برنامه های زیر هزینه پردازش درخواست را دریافت نمی کنند، اما ممکن است با هزینه های فدرال برای ویزا یا مجوزهایی مانند مجوز کار یا درخواست اقامت دائم مواجه شوید.

برنامه نامزدهای استانی یوکان (YPNP)

Yukon PNP دارای برنامه های مختلفی است که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، یعنی Critical Impact Worker Stream، Skilled Worker Stream، Express Entry و Yukon Community Program.

این برنامه های مهاجرتی بر اساس سطح مهارت هستند و همه داوطلبان به جز اکسپرس انتری مجبور نیستند برای ارسال درخواست های خود برای مهاجرت به کانادا هزینه ای بپردازند.

در زیر برخی از الزامات مهاجرت به کانادا برای برنامه های PNP یوکان آورده شده است.

نام جریانالزامات
Critical Impact Worker Streamحداقل 6 ماه سابقه کار مرتبط تمام وقت حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) 4 به زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن در کانادا هر گونه تحصیلات عالی مورد نیاز برای موقعیت شغلی با کد NOC C یا D
Skilled Worker Streamحداقل 12 ماه سابقه کار مرتبط تمام وقت حداقل معیار زبان کانادایی (CLB) 5 در انگلیسی یا فرانسوی برای NOC B و CLB 7 برای NOC 0 و A حداقل تحصیلات دبیرستانی یا معادل آن در کانادا هر گونه تحصیلات عالی مورد نیاز برای موقعیت شغلی با کد NOC 0 A یا B
Yukon Community Programفقط کارفرمایان در یکی از شهرهای زیر می توانند کارمند خارجی را معرفی کنند. Carcross Carmacks Dawson City haines Junction Watson lake Whitehorse.  

برنامه نامزدهای استانی نوا اسکوشیا (NSNP)

Nova Scotia PNP یکی دیگر از برنامه های مهاجرتی کانادا است که هزینه درخواستی را دریافت نمی کند. برنامه های مهاجرتی مختلفی تحت NSNP وجود دارد که هر کدام مجموعه ای از الزامات خاص خود را دارند. جریان های زیر هیچ هزینه پردازشی ندارند:

نام جریانالزامات
Physician Streamپزشکان عمومی و پزشکان خانواده و پزشکان متخصص با پیشنهاد شغلی امضا شده و تأیید شده در اداره بهداشت نوا اسکوشیا
Skilled Worker Streamیک پیشنهاد کار دائمی تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا داشته باشید. دارای 1 سال سابقه کار مرتبط با شغل (کارگران نیمه ماهر و کم مهارت باید قبلاً شش ماه سابقه کار با کارفرما داشته باشند.) سن 21 تا 55 سال داشتن دیپلم دبیرستان دارای مهارت های کافی برای کسب موقعیت شغلی اگر یک کارگر ماهر هستید، توانایی زبانی برابر با معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 5 را ثابت کنید.
اگر زبان اول شما انگلیسی یا فرانسوی است، این مدرک کافی است. کارگران نیمه ماهر و کم مهارت باید نتایج آزمون را داشته باشند تا ثابت کنند که CLB 4 را دارند حتی اگر زبان اول آن ها انگلیسی یا فرانسوی باشد. منابع مالی کافی برای اقامت موفقیت آمیز در نوا اسکوشیا را نشان دهید.
Occupations In Demand Streamیک پیشنهاد شغلی دائمی تمام وقت از یک کارفرمای نوا اسکوشیا در NOC 3413  (دستیاران پرستار) یا NOC 7511  (رانندگان کامیون حمل و نقل).
دارای 1 سال سابقه کار مرتبط با شغل سن 21 تا 55 سال داشتن دیپلم دبیرستان، دارای مهارت های کافی برای کسب موقعیت شغلی توانایی زبانی برابر با معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 4 را ثابت کنید، حتی اگر زبان اول شما انگلیسی یا فرانسوی باشد. منابع مالی کافی برای اقامت در نوا اسکوشیا را داشته باشید.

برنامه نامزد استانی مناطق شمال غربی (NWT PNP)

برنامه نامزدهای استانی مناطق شمال غربی برای کمک به کارفرمایان NWT طراحی شده است تا کارگران خارجی را به صورت دائمی استخدام کنند.

فقط کارفرمایان می توانند برای کارگران خارجی برای دریافت نامزدی از این مناطق برای درخواست اقامت دائم درخواست دهند. این جریان ها عبارتند از:

نام جریانالزامات
Entry-level/Semi-Skilled Streamبه مدت شش ماه تمام وقت در همان موقعیت با کارفرما کار کرده باشید با شرایط مجوز کار موقت خارجی خود از وضعیت خوبی برخوردار باشید حداقل زبان مورد نیاز که تضمین می کند اتباع خارجی قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در منطقه داشته باشید
Skilled Worker Streamباید بتوانید نشان دهید که آموزش، تجربه و تحصیلات لازم برای برآوردن نیازهای شرح شغل را دارند.
داشتن یک سال تجربه تمام وقت در شغل مربوطه حداقل زبان مورد نیاز برای اطمینان از اینکه تبعه خارجی قادر به برقراری ارتباط به زبان انگلیسی یا فرانسوی است. باید یک پیشنهاد شغلی تمام وقت در منطقه داشته باشید

ارزان ترین برنامه های مهاجرت به کانادا

برخی از ارزان ‌ترین برنامه ‌های مهاجرتی موجود تحت برنامه ‌های نامزد استانی قرار دارند. اگرچه گزینه درخواست مهاجرت اقتصادی فدرال برای نامزدهای استانی 1325 دلار کانادا برای پردازش و اقامت دائم هزینه دارد، گاهی اوقات درخواست مستقیم به استان یا قلمرو انتخابی شما گزینه بسیار ارزان تری است.

در زیر برخی از هزینه های PNP های مختلف از مقرون به صرفه ترین تا گران ترین آن ها هنگام درخواست مستقیم به یک استان یا منطقه آورده شده است.

هزینه های پردازش برنامه برای PNP

PNPهزینه
سیستم INB برنامه نامزدهای استانی نیوبرانزویک (NBPNP).۲۵۰ دلار
برنامه نامزدهای استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP)۲۵۰ دلار
سیستم INB برنامه نامزد استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP).۳۰۰ دلار
برنامه نامزد مهاجرت ساسکاچوان (SINP)۳۵۰ دلار
برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP)۵۰۰ دلار
پورتال آنلاین برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (AINP).500 دلار (به استثنای جریان کشاورز خوداشتغال)
برنامه نامزدهای استانی بریتیش کلمبیا (BCPNP)1150 دلار (به استثنای پروژه های مهاجرت کارآفرین و استراتژیک)
برنامه نامزد مهاجرت انتاریو (OINP)۱۵۰۰ دلار الی ۲۰۰۰ دلار

سایر گزینه های مقرون به صرفه مهاجرت به کانادا

Family Sponsorship

مقرون به صرفه ترین راه بعدی برای مهاجرت به کانادا از طریق حمایت مالی خانواده است. اگر یکی از اعضای خانواده شما در کانادا زندگی می کند که شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد، می توانید برای حمایت از خانواده درخواست دهید.

 فردی که از شما حمایت می کند باید 18 سال یا بیشتر داشته باشد و بودجه کافی برای حمایت از شما بدون کمک اجتماعی از طرف دولت داشته باشد. برای پردازش درخواست شما بین 150 دلار (حمایت مالی) تا 1050 دلار (همسر یا شریک زندگی، والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ) هزینه خواهد داشت.

Caregiver Programs

کانادا دو برنامه جدید Caregiver دارد که با هدف کمک به ارائه دهندگان ماهر و با تجربه مراقبت از کودکان در خانه و کارگران خدمه ای در خانه به کانادا مهاجرت می کنند. هزینه های پردازش درخواست 1050 دلار به علاوه 155 دلار برای مجوز کار است.

 همه نامزدها باید:

 • پیشنهاد شغلی کانادایی داشته باشند.
 • نتایج آزمون زبان را داشته باشند که نشان دهد آن ها می توانند به طور موثر به زبان انگلیسی یا فرانسوی ارتباط برقرار کنند.
 • دارای مدرک دیپلم کانادایی یا گواهی حداقل یک ساله یا ECA که نشان دهد صلاحیت آن ها مطابق با استانداردهای کانادا است
 • دارای سابقه کاری مرتبط با شغل

Federal Economic Immigration Programs

بیشتر هزینه های پردازش برنامه مهاجرت فدرال 1325 دلار هزینه دارد. این برنامه ها عبارتند از:

 • The Agri-food Pilot;
 • The Atlantic Immigration Pilot;
 • Express Entry (Federal Skilled Worker Program; Federal Skilled Trade Program; Canadian Experience Class;
 • Rural & Northern Immigration Pilot
 • Quebec Skilled Workers program.

برای کسب اطلاعت بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

دلایل مهاجرت به کانادا

 • کانادا رتبه اول را در جهان دارد
 • کانادایی ها کیفیت زندگی بالایی دارند
 • کانادا یکی از امن ترین کشورهای جهان است
 • اکثر مؤسسات در کانادا توسط دولت تأمین مالی می شوند
 • اقتصاد کانادا در حال رونق است
 • کانادا یکی از تحصیلکرده ترین کشورهای جهان است
 • بازار کار کانادا همیشه در حال گسترش است
 • کانادا دارای سیستم حمل و نقل عمومی در سطح جهانی است
 • کانادا جامعه چند فرهنگی دارد
 • کشور کانادا بسیار زیبا است

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کنید.

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله انواع روش های مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

بلغارستان برای مهاجرت

زندگی در کشور بلغارستان می تواند تا حد زیادی هزینه های زندگی شما را کاهش دهد چرا که این کشور علاوه بر اینکه جزء ارزان ترین کشورها برای زندگی به شمار می رود، از ارزان ترین کشورها برای سفرتفریحی نیز به شمار می رود. با خرید اوراق قرضه دولتی این کشور به ارزش ۵۰۰۰۰۰ یورو، می توانید ظرف مدت ۵ سال، اقامت دائم این کشور را به راحتی اخذ کنید.

اجازه اقامت موقت در بلغارستان را می توان برای مدت شش ماه تا یک سال دریافت کرد و تا پنج سال قابل تمدید است. پس از یک دوره پنج ساله، دارندگان آن، واجد شرایط برای اقامت دائم هستند. قانون شهروندی بلغارستان بیان می کند که اتباع غیر اتحادیه اروپا که دارای مجوز اقامت دائم به مدت پنج سال هستند می توانند برای شهروندی بلغارستان و پاسپورت بلغاری درخواست دهند.

درخواست شهروندی و مدارک مربوطه باید به وزارت دادگستری ارائه شود. زمان مورد نیاز برای ثبت «دفتر نمایندگی تجاری» در بلغارستان، از جمله زمان آماده سازی برای مجموعه مورد نیاز مدارک درخواست ویزای D، تقریباً 15 روز کاری است. سه نوع اجازه اقامت وجود دارد – موقت، دائم و تمدید شده.

راه های زیادی برای دریافت مجوز اقامت وجود دارد. افراد غیر اتباع مقیم بلغارستان بر اساس قانون اساسی بلغارستان حقوق و تعهدات خاصی دارند و باید قوانین بلغارستان و قوانین اقامت را بپذیرند.

شهروندان اتحادیه اروپا برای اقامت در بلغارستان نیازی به ویزا ندارند و اتباع کشورهای ثالث می توانند بدون نیاز به ویزا تحت شرایط و ضوابط تعیین شده توسط قوانین اتحادیه اروپا از بلغارستان عبور کنند. افراد غیر تبعه ای که مایل به دریافت مجوز اقامت مداوم، اجازه اقامت دائم یا اجازه کار هستند، مشمول مجموعه قوانین و الزامات دیگری هستند.

قانون مهاجرت در بلغارستان

قانون بلغارستان در مورد مهاجرت به طور قابل توجهی توسط بلغارستان اصلاح شد که پیامد های مهمی برای افراد غیر اتباع دارد. وزارت امور داخله بلغارستان مجاز به امضای قراردادها و حق جمع آوری و رسیدگی به درخواست های ویزا است.

 سفارتخانه های بلغارستان نیز مجاز به رسیدگی به مجوز اقامت یا ویزا هستند. تا سال 2011، تنها دو نوع ویزی اقامت وجود داشت: طولانی مدت و دائم. در آن سال، نوع سوم مجوز اضافه شد: مجوز تمدید شده و تحولی جدید در قوانین مهاجرتی بلغرستان به وجود آمد.

دلایل مهاجرت به بلغارستان

 • داشتن شرایط عالی برای راه اندازی استارت آپ
 • هزینه مقرون به صرفه زندگی
 • تقریباً 4/5 سال در بلغارستان آفتابی است، که دلیل دیگری برای دوست داشتن زندگی در این کشور است. به خصوص اگر از آن دسته افرادی هستید که در اثر آب و هوای بد افسرده می شوند
 • فرصت های شغلی زیاد
 • امکان تحصیل در دانشگاه های عالی

یونان برای مهاجرت

از آنجایی که یونان یکی از کشورهای ارزان برای مهاجرت، زندگی و کار به شمار می رود، تعجبی ندارد که بیش از ۵۰ درصد از نیروی کار این کشور، نیروی کار خارجی باشند. زندگی در یونان می تواند فرصت های شغلی زیادی را برای افراد به وجود بیاورد و این کشور در میان ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود.

هزینه زندگی در یونان

به طور کلی، هزینه زندگی در یونان بسیار کمتر از هزینه زندگی در فرانسه، آلمان یا بریتانیا است. مهاجرت به یونان به این معنی است که آینده شغلی شم کاملا تامین خواهد شد. باید 150 یورو برای قبوض آب و برق در ماه، 30 یورو برای اینترنت و 35 یورو برای یک وعده غذای دو نفره در رستوران بپردازید.

دلایل مهاجرت به یونان

 • دارا بودن شاهکارهای باشکوه دوران باستان
 • غذا و نوشیدنی فوق العاده خوشمزه
 • مناظر نفس گیر
 • پایین بودن هزینه های زندگی
 • زندگی شبانه پر جنب و جوش

قبرس برای مهاجرت

کشور قبرس، علاوه بر اینکه، در میان ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود، روش های مهاجرتی ساده ای نیز دارد و همین امر باعث می شود تا محبوبیت زیادی برای متقاضیان مهاجرت به خارج از کشور داشته باشد.اگر ویزای شینگن دارید، این به شما امکان می دهد بدون ویزای اضافی وارد قبرس شوید.

انواع ویزا در قبرس

ویزای کوتاه مدت

این ویزا که اغلب توسط گردشگران استفاده می شود، به شما این امکان را می دهد که به دلایلی غیر از مهاجرت (به عنوان مثال تجاری یا تفریحی) به مدت یک تا 90 روز در یک دوره شش ماهه وارد قبرس شوید. هزینه درخواست 20 یورو است.

ویزای چند بار ورود

این نوع ویزا برای افرادی است که مکرراً به قبرس سفر می کنند، چه برای تجارت یا تفریح، تا پنج سال طول می کشد. مدت اقامت در هر نیم سال نمی تواند بیش از سه ماه باشد. هزینه درخواست 60 یورو است.

ویزای دانشجویی

این ویزا به دانشجویان اجازه می دهد تا برای تحصیل بیش از 90 روز در قبرس بمانند. برای این نوع ویزا، پاسپورت شما باید یک سال پس از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد و حداقل یک صفحه خالی داشته باشد.

شما همچنین به مدارک زیر نیاز دارید:

 • چهار عکس در اندازه پاسپورت
 • نامه پذیرش از یک موسسه آموزشی در قبرس
 • اصل یا کپی تایید شده مدارک تحصیلی اثبات کننده صلاحیت ها به همراه ترجمه انگلیسی
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی پلیس از کشور شما که در شش ماه گذشته صادر شده است
 • بیمه درمانی مسافرتی

با این ویزا می توانید تا 20 ساعت در صنایع مورد تایید کار کنید. هزینه درخواست ویزا 30 یورو است.

ویزای کاری

قبل از دریافت ویزای کار قبرس، متقاضیان باید مجوز کار قبرس را داشته باشند. هنگامی که این مورد را کسب کردید، باید در سفارت یا کنسولگری منطقه خود وقت بگیرید و مدارک ذکر شده در بالا را که برای همه ویزاها مورد نیاز است و همچنین موارد زیر همراه داشته باشید:

 • گواهی تایید پزشکی
 • گواهی پلیس
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی بیمه سلامت مسافرتی
 • قرارداد کار با مهر وزارت کار

هزینه درخواست ویزا 20 یورو است.

ویزای طولانی مدت

این ویزا به شهروندان غیر اتحادیه اروپا اجازه می دهد تا حداکثر یک سال در قبرس بمانند. برای اقامت بیش از 90 روز در قبرس، همه اتباع خارجی باید مجوز اقامت صادر شده توسط وزارت کشور قبرس را دریافت کنند. هزینه درخواست ویزا 60 یورو است.

ویزاهای صادر شده در مرز

در موارد اضطراری، ویزای کوتاه مدت و ATV را می توان با تایید مدیر اداره ثبت احوال و مهاجرت پس از ورود به یک بندر قانونی ورود به قبرس اعطا کرد. هزینه درخواست 20 یورو است.

تمدید ویزا

افرادی که ویزاهای کوتاه مدت، چند بار ورود یا صادر شده در مرز دارند، می توانند برای ویزای تمدید شده حداکثر تا 90 روز از تاریخ ورود ظرف شش ماه درخواست دهند. هزینه درخواست 30 یورو است.

دلایل مهاجرت به قبرس

 • جامعه بزرگ مهاجران
 • استاندارد بالا و هزینه کم زندگی
 • خدمات بهداشتی خوب
 • کیفیت آموزشی بسیار بالا
 • نرخ پایین جرم و جنایت و جامعه بردبار
 • فرصت های شغلی فراوان
 • آب و هوای عالی در قبرس
 • آلودگی محیطی کم
 • مالیات کم در قبرس
 • دو زبان به طور گسترده صحبت می شود

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

موناکو برای مهاجرت

موناکو که به عنوان دومین کشور کوچک جهان به شمار می رود، در ردیف ارزان ترین کشورها برای مهاجرت قرار می گیرد و علاوه بر آن مردم این کشور از درآمد خود مالیات نمی پردازند بلکه مالیات به ثروت آن ها تعلق می گیرد.

جالب است بدانید کسانی که اقامت موناکو را دارند بدون داشتن ویزا می توانند به کشورهای حوزه شینگن سفر کنند.

اگر مایل به اقامت در موناکو هستید، باید برای اجازه اقامت اقدام کنید. برای دریافت اجازه اقامت باید:

 • داشتن اقامت در موناکو، مالک خانه یا آپارتمان یا مدیر یا دارنده واحد شرکتی یا اجاره خانه و آپارتمان (قرارداد اجاره حداقل 12 ماهه).
 • داشتن منابع مالی کافی، این شرط با سپرده گذاری در بانک مونگاسک انجام می شود. اکثر بانک ها برای افتتاح حساب به سپرده های اولیه از 500000 یورو تا 1000000 یورو نیاز دارند.
 • شما می توانید افراد تحت تکفل خود را در درخواست بگنجانید، مشروط بر اینکه ملک دارای اتاق خواب های کافی باشد تا تعداد افراد متقاضی را در خود جای دهد.
 • اولین کارت اقامت “Carte de resident temporaire” است و اعتبار آن یک ساله است و سالانه حداکثر تا 3 سال قابل تمدید است.
 • مدت زمان خاصی برای اقامت وجود ندارد، اما ممکن است از شما خواسته شود که با استفاده از قبض برق ثابت کنید که مدتی در سال در کشور سپری می کنید.
 • پس از سه سال، “Carte de Resident Ordinaire” را دریافت خواهید کرد که اعتبار آن سه سال است و باید هر سه سال یکبار تمدید شود.
 • پس از 10 سال اقامت، می توانید برای اقامت دائم، “Carte de Privilege” درخواست دهید، که بنا به صلاحدید مقامات موناکو اعطا می شود. ممکن است از شما خواسته شود که حداقل دو زبان انگلیسی، فرانسوی و ایتالیایی صحبت کنید و 6 ماه در سال را در داخل کشور سپری کرده باشید. اگر درخواست شما تایید نشد، همچنان کارت اقامت سه ساله را دریافت خواهید کرد.

دلایل مهاجرت به موناکو

فواره ها در غروب در میدان کازینو در موناکو

 • املاک لوکس – یکی از دلایلی که بسیاری از مردم برای زندگی در موناکو انتخاب می کنند، خرید یک ملک لوکس است. املاک باشکوه موناکو سرمایه گذاران را از سراسر جهان جذب می کند. خانه های مجلل موناکو را به مکانی عجیب و شگفت انگیز برای زندگی تبدیل کرده است.
 • امن ترین مکان برای زندگی – علیرغم همه امکانات که به نمایش گذاشته می شود، موناکو یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی در جهان است. میزان جرم و جنایت پایین است و نیروی پلیس به دلیل کارآمدی خود مشهور است.
 • موقعیت عالی برای کسب و کار – موناکو مکانی عالی برای زندگی است زیرا برای سفر آسان بین شهرهای بزرگ اروپایی و مقاصد خیره کننده در موقعیت مناسبی قرار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

گرجستان برای مهاجرت

گرجستان علاوه بر اینکه یکی از کشورهای ارزان برای مهاجرت به شمار می رود، روش های مهاجرتی ساده ای را برای متقاضیان در نظر گرفته است و یکی از محبوب ترین کشورها برای زندگی، کار و تحصیل به شمار می رود.

برای مهاجرت به گرجستان، افراد علاقه مند باید مراحل مختلفی را طی کنند. در حالی که همه اتباع خارجی ملزم به دریافت ویزا قبل از ورود به کشور به طور منظم نیستند، این امر حتی برای کشورهای معاف زمانی که یک شهروند خارجی مایل به اقامت بیش از یک سال در گرجستان است، تغییر می کند.

نحوه مهاجرت به کشور و انواع اصلی مجوزهای اقامت در دسترس برای اتباع خارجی را در زیر بخوانید.

دلایل و مراحل مهاجرت به گرجستان

کسانی که مایل به مهاجرت به گرجستان هستند باید چندین مرحله مهم را در نظر بگیرند. این فرآیند برای هر مهاجر جدید منحصر به فرد خواهد بود، زیرا به وضعیت شخصی فرد مربوط می شود، اینکه آیا شغلی تضمین شده است یا نه و آیا خانواده نیز به آن ملحق می شود یا خیر.

در زیر، ما برخی از مهم ترین مواردی را که باید برای کسانی که به گرجستان مهاجرت می کنند در نظر بگیرند، فهرست می کنیم:

 • کار: اشتغال یکی از دلایل اصلی انتخاب بسیاری از اتباع خارجی برای مهاجرت به گرجستان است. در بیشتر موارد، آن ها قبل از اینکه جابجایی خود را دائمی کنند، یک قرارداد کاری یا یک سرمایه گذاری تجاری منعقد می کنند.
 • اقامت: جستجوی محل اقامت، یعنی اجاره یا خرید ملک نیز می تواند قبل از ورود به کشور انجام شود، مگر اینکه گزینه های دیگری امکان پذیر باشد (مانند زندگی موقت با یک مقیم گرجستان).
 • مکان: انتخاب محل زندگی در گرجستان می تواند بر فرصت های شغلی یا تجاری موجود تأثیر بگذارد. تفلیس شهر انتخابی برای بسیاری از مهاجران است.
 • زبان: یادگیری زبان گرجی برای کسانی که مایل به مهاجرت به گرجستان هستند الزامی است. هنگام درخواست شهروندی، آزمون زبان گرفته می شود.
 • البته، بسیاری از جنبه های دیگر نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت، و موارد ذکر شده در بالا به سادگی چهار مورد از اصلی ترین آنها هستند. مهاجرانی که با فرزندان خود به کشور مهاجرت می کنند نیز می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد سیستم آموزشی، مدارس یا دبیرستان های نزدیک محل زندگی خود بیابند. برای دانشجویان، دانشگاه دولتی تفلیس یا دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس گزینه های محبوبی برای تحصیلات عالی هستند.

برخی دیگر از دلایل مهاجرت به گرجستان عبارت اند از:

 • گرجستان محله های امنی برای زندگی دارد
 • مسکن ها در این کشور مقرون به صرفه هستند
 • محصولات تازه مخصوصا میوه های تازه در این کشور وجود دارد
 • این کشور فستیوال های زیادی دارد
 • آب و هوای این کشور در بیشتر فصول سال عالی است
 • فرصت های زیادی برای تحصیل در این کشور وجود دارد
 • گرجستان طبیعت بی نظیری برای زندگی دارد

قزاقستان برای مهاجرت

هزینه زندگی در قزاقستان بسیار پایین است مخصوصا هزینه مواد غذایی هزینه مقرون به صرفه ای دارد. قزاقستان به ایران نزدیک است به همین دلیل محبوبیت زیادی برای متقاضیان ایرانی دارد. اصلی ترین روش های مهاجرت به قزاقستان عبارت اند از:

 • مهاجرت از طریق کار به قزاقستان
 • مهاجرت از طریق تحصیل به قزاقستان
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به قزاقستان
 • مهاجرت از طریق ازدواج به قزاقستان
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند به قزاقستان
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به قزاقستان

دلایل مهاجرت به قزاقستان

 • مناظر منحصر به فرد و عالی دارد
 • قزاقستان غرق در تاریخ مذهبی حماسی است
 • قزاقستان فرهنگ فوق العاده پر جنب و جوشی دارد
 • مردم قزاق ذاتا خونگرم هستند
 • هزینه زندگی در این کشور ارزان است
 • معماری عجیب و غریب و منحصر به فرد دارد

ترکیه برای مهاجرت

ترکیه از نظر موقعیت جغرافیایی درست در جایی است که میان ایرانیان محبوبیت زیادی دارد و افراد زیادی این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. ترکیه یکی از ارزان ترین کشورها برای زندگی، کار و تحصیل به شمار می رود.  

مراحل مهاجرت به ترکیه

مرحله اول

اولین قدم این است که انتخاب کنید چگونه قصد مهاجرت به ترکیه را دارید. مانند خرید ملک در ترکیه، اجاره ملک، کار در ترکیه، راه اندازی شرکت خصوصی در ترکیه و ….

مرحله دوم

مرحله دوم نحوه رسیدن به ترکیه است. بسته به نوع مهاجرتی که انتخاب می کنید، این مراحل ممکن است از 3 روز تا 3 ماه طول بکشد.

مرحله سوم

در این مرحله تمامی مراحل مهاجرت به ترکیه باید توسط وکلای ترکیه و کارشناسان رسمی دادگستری ترکیه مورد بررسی قانونی قرار گیرد و سپس اجرا شود.

انواع روش های مهاجرت به ترکیه

بسته به دلیلی که برای مهاجرت به ترکیه انتخاب می کنید، علاوه بر مدتی که قصد اقامت در ترکیه را دارید، ممکن است به ویزاها و مدارک مختلفی نیاز داشته باشید.

به عنوان مثال، برخی ممکن است بخواهند به ترکیه مهاجرت کنند تا با خرید ملک، شهروندی ترکیه را دریافت کنند، در حالی که برخی ممکن است اقامت ترکیه را برای مقاصد توریستی انتخاب کنند.

صرف نظر از اینکه از کجا آمده اید یا چرا به ترکیه آمده اید، به پاسپورت معتبر کشور خود نیاز دارید. پاسپورت شما باید حداقل 90 روز اعتبار داشته باشد. حتی اگر پاسپورت شما 6 ماه اعتبار دارد، توصیه می کنیم قبل از سفر به ترکیه آن را تمدید کنید و بعد از آن به ترکیه سفر کنید.

نیاز به ویزای ترکیه به کشور مبدا، طول سفر و دلایل آن بستگی دارد. بسیاری از کشورها موافقت نامه های معافیت ویزا را امضا کرده اند که به شهروندان آنها اجازه می دهد تا حداکثر سه ماه بدون ویزا به ترکیه سفر کنند. اتباع برخی کشورها نیز می توانند پس از ورود به ترکیه ویزا دریافت کنند.

دلایل مهاجرت به ترکیه

 • ترکیه که دارای چهار فصل نیز می باشد، یکی از کشورهای نادری است که دارای آب و هوای زمینی متنوعی از آب و هوای مدیترانه ای تا آب و هوای اقیانوسی است. این کشور که توسط دریاهای آزاد و کوه ها احاطه شده است، هزاران شگفتی طبیعی را به ساکنان خود ارائه می دهد.
 • ترکیه و همچنین ویژگی های جاذبه های گردشگری، شامل غنای کامل میراث فرهنگی است. این کشور که فرهنگ و تاریخ را در اطراف انباشته کرده است، ساختمان های قدیمی دارد که باید از آن ها دیدن کنید و بازدید از بسیاری از آن ها رایگان است
 • ترکیه، به لطف تنوع گسترده فرهنگ ها، غذاهای غنی دارد که برای هر سلیقه ای جذاب خواهد بود. غذاهای ترکی به طور کلی تازه، ارزان و سالم هستند. تقریباً همه انواع سبزیجات و میوه هایی که در جهان یافت می شوند به دست می آیند. رستوران‌ها و غذاهای خیابانی در این کشور که به خاطر طعم ‌های جذاب پیش‌غذاهای خاص خود مشهور هستند، همچنان بازدیدکنندگان را به وجد می‌آورند.
 • ترکیه، به لطف آب و هوا، از معدود کشورهایی است که فعالیت های متنوعی در تمام طول سال دارد.
 • خدمات بهداشتی ترکیه جزو بهترین ها در جهان محسوب می شود. در 20 سال گذشته، اقتصاد قوی و زیرساخت های پزشکی کشور توسعه یافته است. بیمارستان‌های مناطق کوچک علاوه بر داشتن بیمارستان‌ های مدرن و تجهیزات پزشکی روز در مراکز کشور، از تجهیزات تخصصی با استاندارد های شهرهای بزرگ نیز برخوردار هستند. موسسات آموزشی متخصصان حرفه ای در زمینه پزشکی تربیت می کنند. بیمه درمانی اتباع خارجی مقیم ترکیه اجباری است و خارجی ها تقریباً در هر منطقه می توانند بهترین خدمات درمانی را دریافت کنند.
 • ترکیه با پروژه های عظیم و اقتصاد رو به رشد خود در طول سالیان متمادی توجه سرمایه گذارانی را که قصد سرمایه گذاری دارند به خود جلب کرده است. پروژه های دولتی که به قدردانی و رشد سرمایه گذاری های انجام شده کمک می کند، فضایی را به نفع سرمایه گذاران ایجاد می کند.
 • در ترکیه، با وجود توسعه جهانی، هزینه زندگی بسیار پایین است. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات می تواند مطابق با تمام بودجه ها با خدمات مشاوره ای مناسب محقق شود. علاوه بر این، هزینه های اجاره پایین است. اگرچه در منطقه متفاوت است، اما زندگی در بهترین شرایط را می توان با بودجه کم به دست آورد. یک ناهار خوشمزه برای دو نفر در یک رستوران متوسط 45 لیر لیر قیمت دارد. همچنین بازارهایی وجود دارد که می توان در آن ها با قیمتی مقرون به صرفه خرید کرد. ترکیه که در آن می توانید بهترین شرایطی را که می توانید در کنار زندگی لوکس داشته باشید، یکی از کشورهای نادری است که می توانید از این مزایا برخوردار شوید.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه مهاجرتی تراست برای مهاجرت

 • صفر تا صد اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی از مدارس، کالج و دانشگاه های کانادا
 • کاریابی، اخذ مجوز LMIA و ویزای کاری
 • استارت آپ
 • ثبت شرکت
 • اسپانسرشیپ و سوپر ویزا
 • ویزای همراه و توریستی
 • اکسپرس اینتری و برنامه های استانی (PNP)
 • کارآفرینی، راه اندازی و خرید بیزینس
 • ویزای خوداشتغالی
 • تمدید PR و اخذ شهروندی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

 شرایط مهاجرت به کانادا چیست؟

شرایطی که قبل از مهاجرت به کانادا باید رعایت شود به برنامه یا ویزایی که برای درخواست انتخاب می کنید بستگی دارد. با این حال، همه متقاضیان ملزم به رعایت معیارهای پذیرش عمومی هستند.

 برای مهاجرت به کانادا به چه میزان پول نیاز دارید؟

این یک بار دیگر به برنامه مهاجرتی انتخابی شما بستگی دارد، با این حال، برای اکثر برنامه ها باید بودجه کافی برای اقامت داشته باشید.

سریع ترین راه ها برای مهاجرت به کانادا چیست؟

باور کنید یا نه، سریع ترین راه برای مهاجرت به کانادا، سیستم اکسپرس انتری نیست! زمان پردازش PNP بریتیش کلمبیا دو تا سه ماه است. برنامه هایی که توسط سیستم اکسپرس مدیریت می شوند، می توانند منتظر رسیدگی به درخواست های خود در کمتر از شش ماه باشند.

 آیا مهاجرت به کانادا مشکل است؟

بله و خیر. اگر می‌دانید که برای کدام برنامه یا ویزا واجد شرایط هستید و بیشترین شانس موفقیت را به شما می‌دهد و همچنین مدارک پشتیبانی را که باید ارسال کنید، می‌تواند کاملاً ساده باشد.
با این حال، بیش از 100 ویزا و برنامه برای انتخاب وجود دارد که هر کدام مجموعه شرایط خاص خود را دارند. داشتن یک متخصص مهاجرت برای راهنمایی و پشتیبانی شما در طول این فرآیند می تواند آن را بسیار ساده تر و کمتر استرس زا کند.
مشاوران ما در موسسه مهاجرتی تراست در این مسیر همراه شما خواهند بود.

 آیا می توانم بدون شغل به کانادا مهاجرت کنم؟

بله برنامه هایی مانند برنامه کارگران ماهر فدرال یا برنامه تجارت ماهر فدرال که توسط سیستم اکسپرس انتری مدیریت می شود، نیازی به داشتن یک پیشنهاد شغلی کانادایی ندارند.
با این حال، داشتن یک شغل در کانادا می‌تواند شانس موفقیت شما را افزایش دهد زیرا می‌توانید امتیاز بیشتری برای اقامت دائم  PR دریافت کنید و امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع CRS خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید