کار در بریتیش کلمبیا

کار در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های غربی کاناداست. همین موقعیت جغرافیایی این استان آن را به مرکزی برای تجارت در بین کانادا، آسیا و اقیانوسیه تبدیل کرده است. از سوی دیگر، رشد سریع اقتصادی بریتیش کلمبیا و سطح زندگی مردم در این استان، آن را به یکی از مقصدهای محبوب مهاجران از سراسر جهان تبدیل کرده است. در این مقاله شرایط کار در بریتیش کلمبیا و دلایل جذابیت این استان برای مهاجران را بررسی می‌کنیم.

چرا کار در بریتیش کلمبیا

کانادا یکی از کشورهایی است که مرزهای خود را به روی مهاجران سراسر جهان گشوده است. از این روی، ایرانیانی که قصد مهاجرت کاری به خارج از کشور را دارند، بیش از پیش مسیر کانادا را در پیش می‌گیرند. در این میان، استان بریتیش کلمبیا جذابیت زیادی برای ایرانیان در جستجوی کار در خارج از کشور دارد. می‌توان دلیل این جذابیت را به صورت زیر توضیح داد.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در بریتیش کلمبیا

حدود 27 درصد از جمعیت استان بریتیش کلمبیا را مهاجران تشکیل می‌دهند. و مردم با صمیمیت به استقبال مهاجرانی می‌روند که برای کار در بریتیش کلمبیا آمده‌اند. یکی از جذابیت‌های این استان آن است که روابط اجتماعی از تنوع فرهنگی، نژادی و زبانی بسیاری برخوردار است.

همچنین، سطح رفاه و زندگی در کانادا و بریتیش کلمبیا بالاست. بخش توسعه‌ی انسانی سازمان ملل همیشه کانادا را در فهرست بهترین کشورها برای زندگی طبقه‌بندی می‌کند. از سوی دیگر، اقیانوس آرام و رشته کوه‌های بریتیش کلمبیا تأثیر بسیار مثبتی بر آب و هوای آن گذاشته‌اند. به صورتی که آب و هوای این استان متفاوت از آنچه است که در استان‌های شرقی کانادا وجود دارد.

مسئولین بریتیش کلمبیا امکانات مختلفی را نیز برای سفر درون استانی تدارک دیده‌اند. تمام ساکنان و از جمله کسانی که برای کار در بریتیش کلمبیا مهاجرت کرده‌اند، می‌توانند با استفاده از روش‌های مختلفی از قبیل ترانزیت، تاکسی، فری بریتیش کلمبیا و کرایه‌ی خودرو به گردش در نقاط مختلف این استان بپردازند. در مجموع باید گفت که زندگی در کانادا و بریتیش کلمبیا آرزوی شمار فراوانی از مهاجران از سراسر جهان است.

اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینه‌ی مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهند بود.

راهنمای تازه واردان ونکوور
راهنمای تازه واردان ونکوور
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین ونکوور
 • شروع زندگی در ونکوور

بازار کار در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های صنعتی و رو به رشد کاناداست. آیا می‌دانستید که استان بریتیش کلمبیا انتظار دارد که 861 هزار شغل جدید را در بین سال‌های 2019 و 2029 ایجاد کند؟ به این ترتیب خبر خوب را به کسانی که در پی کار در بریتیش کلمبیا هستند، باید داد: بریتیش کلمبیا رکورددار ایجاد فرصت‌های جدید شغلی در کاناداست. البته در نظر داشته باشید که حدود سه چهارم این مشاغل نیازمند مدرک دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک خواهند بود.

برخی از صنایع توانسته‌اند بیشترین میزان رشد و منافع مادی را در این استان ثبت کنند. این صنایع عبارتند از عمده فروشی و تک فروشی و حمل و نقل و انبارداری. اقتصاددان و مشاور تجاری مشهور بریتیش کلمبیا، کن پیکوک، معتقد است که تک فروشی پیشرفت کرده است، زیرا در این مدت تجارت بین کانادا و کشورهای دیگر از طریق آب شاهد کاهش بوده است.

گزارش‌های اقتصادی اخیر نشان می‌دهند که بازار کار در سراسر کانادا توسعه یافته است. لیکن، بازار کار در بریتیش کلمبیا همچنان نیازمند ایجاد فرصت‌های شغلی جدید است تا بتواند همگام با افزایش جمعیت و پذیرش مهاجر پیش برود.

لازم به ذکر است که بزرگ‌ترین صنایع مشغول فعالیت در بریتیش کلمبیا عبارتند از کشاورزی، ساخت و ساز، فیلم‌سازی و تلویزیون، ماهیگیری، جنگلداری، تکنولوژی‌های پیشرفته، تولیدات صنعتی، معدن‌کاوی و گردشگری.

استاندارد حقوق کار در بریتیش کلمبیا

استاندارد حقوق کار در بریتیش کلمبیا

طبق قانون کار در بریتیش کلمبیا، کارفرمایان باید هر دو هفته یک بار با کارمندان خود تسویه کنند. در ضمن هیچ کارمندی نباید بیش از 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته کار کند. افراد مشغول به کار در بریتیش کلمبیا برای هر ساعت کار دستمزدی در حدود 14 دلار دریافت می‌کنند؛ که البته این حدأقل حقوق دریافتی در این استان است.

همچنین، طبق استاندارد حقوق کار، هر کارمندی که بیش از 5 ساعت در روز کار کند، باید به مدت حدأقل نیم ساعت وقت استراحت و صرف غذا داشته باشد. کارمندانی هم که اضافه کاری می‌کنند، دستمزدی معادل یک و نیم برابر حقوق کار در ساعات کاری معمول دریافت خواهند کرد. البته، در صورتی که تعداد ساعات کاری به 12 ساعت در روز برسد، دستمزد باید معادل دو برابر حقوق معمول باشد.

همچنین، کارمندان مشغول به کار در بریتیش کلمبیا در هر سال (12 ماه تمام) حق استفاده از 2 هفته تعطیلات با حقوق را خواهند داشت. در صورت پایداری کار در یک شرکت مشخص برای 5 سال، کارمند خواهد توانست از حق تعطیلات با حقوق سه هفته‌ای در سال استفاده کند.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در بریتیش کلمبیا

درآمد افراد با توجه به شغل، میزان تسلط و تحصیلات آنها می‌تواند متفاوت باشد. اما به غیر از حوزه‌ی پزشکی، که به تحصیلات عالی در سطح دکتری نیاز دارد، مشاغل دیگری نیز هستند که می‌توانند برای افرادی که زندگی و کار در بریتیش کلمبیا را تعقیب می‌کنند، درآمدزا باشند. ولی در نظر داشته باشید که در اغلب موارد در هر صورت به تحصیلات دانشگاهی نیاز خواهید داشت.

می‌توان گفت که مشاغلی مانند مدیر فروش شرکت، مدیر سیستم‌های کامپیوتری و اطلاعاتی، مدیر ساخت و ساز و … از محبوب‌ترین مشاغل در بریتیش کلمبیا هستند. برای اطلاعات بیشتر به جدول زیر مراجعه کنید:

عنوان شغلیدرآمد ساعتیمیانگین درآمد
مدیر فروش شرکتاز 67/18 تا 50/62 دلار06/36 دلار
مدیر سیستم‌های کامپیوتری و اطلاعاتیاز 04/24 تا 10/60 دلار27/43 دلار
مدیر ساخت و سازاز 25 تا 58 دلار39 دلار
مدیر تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومیاز 67/18 تا 50/62 دلار06/36 دلار
مدیر بیمه، مشاور املاک و واسطه‌گریاز 70/20 تا 54/61 دلار27/43 دلار
مدیر منابع انسانیاز 85/22 تا 60 دلار87/40 دلار
مدیر مهندسیاز 08/23 تا 10/7167/45 دلار
مدیر بانک، مؤسسه‌های اعتبار مالی و سایر سرمایه گذاری‌هااز 08/23 تا 85/53 دلار44/37 دلار
مشاوراز 50/16 تا 87/40 دلار83/25 دلار
طراح و مهندس نرم افزاراز 20 تا 69/57 دلار42/39 دلار

همان طور که مشاهده می‌کنید، مدیران و مهندسانی که برای کار در بریتیش کلمبیا اقدام می‌کنند، با اقبال مالی بهتری نسبت به مشاغل دیگر روبرو خواهند شد.

تراست بسیار مفتخر است که متخصصان و وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین الان می‌توانید وقت مشاوره‌ی تخصصی با وکلای حرفه‌ای ما را رزرو کنید.

بزرگ‌ترین شرکت‌های بریتیش کلمبیا

بزرگ‌ترین شرکت‌های بریتیش کلمبیا

موقعیت جغرافیایی بریتیش کلمبیا شرایط را برای حضور شرکت‌های مختلف کانادایی و بین المللی فراهم آورده است. می‌توان گفت که تنوع فعالیت‌های اقتصادی و تجاری در این استان مشاغل قابل توجهی را برای هر متخصص و کارگر ماهری به وجود آورده است.

ما در اینجا فرض می‌کنیم کسانی که قصد کار در بریتیش کلمبیا را دارند، احتمالاً در صنایع مختلفی مشغول فعالیت هستند. بنابراین، بزرگ‌ترین شرکت‌های این استان بر اساس حوزه‌ی فعالیت را به شما معرفی خواهیم کرد.

حوزه‌ی خدمات مالی

 • Insurance Corp. of British Columbia
 • HSBC Canada
 • WorkSafeBC
 • Pacific Blue Cross
 • Canada Genuity

حوزه‌ی تولید و حمل و نقل

 • Finning International
 • Premium Brands Holdings Corp.
 • Catalyst Paper Corp.
 • GFS British Columbia
 • Ritchie Bros. Auctioneers

حوزه‌ی علم و تکنولوژی

 • Telus Corp.
 • Maxar Technologies
 • Sierra Wireless
 • Paladin Group of Companies
 • Westport Fuel Systems

حوزه‌ی منابع طبیعی

 • Teck Resources
 • West Fraser Timber Co.
 • First Quantum Minerals
 • Canfor Corp.
 • Goldcorp

حوزه‌ی املاک و مستغلات

 • Ledcor Group of Companies
 • Charlwood Pacific Group
 • Imperial Parking Corp.
 • BC Housing Management Commission
 • Polygon Family of Companies

توجه داشته باشید که این لیست را می‌توان به تمامی حوزه‌های فعالیت اقتصادی و برای تمامی افرادی که به دنبال کار در بریتیش کلمبیا هستند، گسترش داد. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران مجرب تراست تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا
سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

نکاتی درباره‌ جستجوی کار در بریتیش کلمبیا

برای اقدام مهمی مانند مهاجرت به یک کشور خارجی، لازم است اطلاعات لازم را گردآوری و مشاوره‌های لازم را دریافت کنید. در صورتی که کانادا و بریتیش کلمبیا را به عنوان مقصد خود برای مهاجرت انتخاب کرده‌اید، چند نکته را مد نظر داشته باشید.

شما باید، پیش از اقدام، مطمئن شوید که صلاحیت کار در بریتیش کلمبیا را خواهید داشت یا به دست خواهید آورد. در مرحله‌ی بعدی لازم است بازار کار و شغل‌های محبوب این استان را به دقت بررسی کنید.

سؤال این است که شغل کنونی شما در ایران چیست؟ برای کدام شغل می‌توانید اقدام کنید؟ آیا شغل مورد نظر شما در فهرست مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا وجود دارد؟ و بسیاری از سؤالات دیگر که باید پاسخ مطلوب را برایشان به دست آورید.

فراموش نکنید، که باید سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را تقویت کنید. شما برای اقدام و طبیعتاً برای زندگی و کار در بریتیش کلمبیا به سطح مناسب زبان انگلیسی (یا فرانسوی) نیاز دارید. نکات دیگری نیز وجود دارند که باید به آنها توجه کنید و تحقیقات لازم و جامع را در مورد آنها انجام دهید.

فرصت‌های مهاجرت کاری به بریتیش کلمبیا

مهاجرت کاری به بریتیش کلمبیا از راه‌های مختلفی امکان پذیر است. این استان شرایط متفاوتی را برای متخصصان و اسکیل ورکرهای حوزه‌های کاری مختلف در نظر گرفته است. در این بخش شما را با راه‌های مختلف مهاجرت به این استان آشنا می‌سازیم. می‌توانید وضعیت شغلی خود را برای کار در بریتیش کلمبیا در گروه‌های زیر بررسی کنید.

 • گروه پیلوت فنی بریتیش کلمبیا
 • گروه انتری لول و کارگران نیمه ماهر
 • گروه متخصصان مراقبت‌های بهداشتی
 • گروه فارغ التحصیلان دانشگاهی
 • اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا – کارگران ماهر

با توجه به اینکه اکسپرس انتری (کارگران ماهر) از گروه‌های پرطرفدار مهاجرت کاری به بریتیش کلمبیاست، در ادامه مراحل روند ثبت نام تا دریافت ویزا را توضیح می‌دهیم.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای باتجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا کارگران ماهر

جهت اقدام برای مهاجرت کاری به بریتیش کلمبیا از طریق برنامه‌ی اکسپرس انتری، باید فرآیند نسبتاً پیچیده‌ای را طی کنید. در اینجا سعی می‌کنیم که این فرآیند را به ساده‌ترین شکل ممکن به اختصار توضیح دهیم.

کسانی که به دنبال کار در بریتیش کلمبیا از طریق برنامه‌ی نامزدی استانی هستند، باید فرآیند زیر را طی کنند. این فرآیند خود به چهار مرحله زیر تقسیم می‌شود:

 • ثبت نام
 • دریافت دعوت نامه
 • ثبت درخواست
 • نامزدی

در ادامه هر کدام از مراحل بالا و سؤالات رایجی را که در این خصوص وجود دارند، به اختصار توضیح می‌دهیم:

مرحله‌ی اول: ثبت نام

مرحله‌ی اول عبارت است از ثبت نام در سیستم ثبت نام مهاجرت مهارت‌ها (SIRS). به این ترتیب امکان ارزیابی شغلی، موقعیت بریتیش کلمبیا، تحصیلات، توانایی زبانی و حقوق را خواهید داشت. ثبت نام شما برای کار در بریتیش کلمبیا طبق نیازهای بازار کار این استان بررسی خواهد شد.

توجه داشته باشید که ثبت نام رایگان است. ولی تمام ثبت نام‌ها باید حدأقل مدارک مورد نیاز برنامه و گروه مورد نظر را داشته باشند.

چه کسانی باید در طرح برنامه‌ی استانی ثبت نام کنند؟

تنها افرادی که در چارچوب یکی از گروه‌های کارگران ماهر و نیمه ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی قرار می‌گیرند، صلاحیت ثبت نام برای این برنامه را دارند. گروه‌های متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌توانند به طور مستقیم از طریق BCPNP برای کار در بریتیش کلمبیا اقدام نمایند.

قبل از ثبت نام

قبل از اینکه ثبت نام کنید، باید پروفایل سیستم اکسپرس انتری کانادا برای مهاجران، پناهندگان و شهروندان را تکمیل کنید. شما باید مدارک مورد نیاز یکی از برنامه‌های مهاجرتی زیر را داشته باشید:

 • برنامه‌ی اسکیل ورکر فدرال
 • برنامه‌ی تجار ماهر فدرال
 • کلاس تجربه‌ی کانادایی

SIRS چیست؟

SIRS یک سیستم ثبت نام برای اپلای است که به مسئولان بریتیش کلمبیا کمک می‌کند تا بهترین کارگران ماهر را برای کار در بریتیش کلمبیاانتخابکنند. وقتی که ثبت نام می‌کنید، در واقع علاقه‌ی خود را به اپلای برای برنامه‌ی استانی اعلام می‌نمایید. توجه داشته باشید که این یک اقدام به معنی اخذ اقامت دائم نیست.

پس از ثبت نام چه اتفاقی می‌افتد؟

امتیاز شما بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود. همچنین، وارد جریان انتخاب در چارچوب قوانین آن گروه خواهید شد. توجه کنید که به مدت 12 ماه، یا تا زمانی که دعوت به اپلای شوید، در جریان انتخاب می‌مانید.

چه فاکتورهایی بر امتیاز SIRS تأثیرگذارند؟

عوامل کلیدی اقتصادی عبارتند از:

 • سطح مهارت شما در گروه‌های شغلی ملی که برای کار در بریتیش کلمبیا تقدیم کرده‌اید.
 • حقوق سالانه‌ی پیشنهادی شما. دستمزد واقعی می‌تواند به سکونت موفقیت آمیز در بریتیش کلمبیا کمک کند.
 • موقعیت جغرافیایی استخدامی شما.

عوامل مؤثر بر توانایی سکونت شما در بریتیش کلمبیا به صورت زیر هستند:

 • سابقه‌ی کاری مرتبط
 • سطح تحصیلات
 • سطح تسلط بر زبان انگلیسی

مرحله‌ی دوم: دریافت دعوت نامه

متقاضیان صلاحیت‌دار این برنامه دعوت نامه‌ای را به منظور اقدام برای جریان اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا دریافت می‌کنند. دعوت نامه‌ها بر اساس تخصیصات سالانه‌ی برنامه‌ی استانی و ظرفیت موجود ارسال خواهند شد. به هر حال، ثبت نام تضمین نمی‌کند که دعوت نامه را دریافت کنید.

چند نفر دعوت نامه دریافت می‌کنند؟

تعداد دعوت نامه‌ها برای کار در بریتیش کلمبیا توسط IRCC تعیین می‌شود. این تعداد به توانایی این استان برای کسب اطمینان از پردازش اپلیکیشن‌ها در سر موعد نیز بستگی دارد.

اگر دعوت نامه دریافت نکنم، چه می‌شود؟

تنها متقاضیانی که موفق به کسب بالاترین امتیاز شده‌اند، دعوت نامه دریافت خواهند کرد. اگر اسم شما در فهرست نیست، می‌توانید اقداماتی برای افزایش امتیازتان انجام دهید. برای مثال، سطح زبان انگلیسی یا سطح تحصیلات خود را ارتقاء دهید.

مرحله‌ی سوم: ثبت درخواست

در این مرحله باید از طریق BCPNP آنلاین درخواست خود را برای کار در بریتیش کلمبیا تحویل دهید. متقاضیان گروه‌های متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و فارغ التحصیلان بین المللی تحصیلات تکمیلی توجه داشته باشند که نیازی به دعوت نامه ندارند. آنها می‌توانند مستقیماً درخواست خود را در BCPNP آنلاین ثبت کنند.

توجه کنید که 30 روز فرصت دارید تا درخواست خود را ثبت کنید. برای این کار باید 1150 دلار حق پردازش درخواست خود را بپردازید.

مرحله‌ی چهارم: نامزدی

در این مرحله، نامزدی استانی خود را دریافت می‌کنید و درخواست خود را برای اقامت دائم به IRCC تحویل می‌دهید.

این فرآیند چگونه عمل می‌کند؟

اگر اپلیکیشن شما پذیرش شود، جهت اقدام برای اقامت دائم از طریق سیستم اکسپرس انتری IRCC نامزد خواهید شد. در این مرحله باید نامزدی خود را از طریق پرتال اکسپرس انتری IRCC تأیید کنید.

سپس چه خواهد شد؟

دعوت نامه‌ی اقدام برای اقامت دائم و کار در بریتیش کلمبیا را دریافت خواهید کرد. در صورتی که IRCC درخواست شما را قبول کند، ویزای اقامت دائم کانادایی را دریافت خواهید نمود.

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، شرایط شما را برای مهاجرتبه صورت رایگان ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت را بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان ارسال خواهد شد.

کار دانشجویی در بریتیش کلمبیا

در اغلب موارد، دانشجویان می‌خواهند در کنار تحصیل خود کار هم داشته باشند. خبر خوب این است که امکان کار برای دانشجویان بین المللی در کانادا فراهم است. ولی آنها تنها قادر به انجام کار پاره وقت هستند.

توجه کنید که به محض ورود به کانادا باید شماره‌ی سین خود را دریافت کنید. این شماره برای شما بسیار حائز اهمیت است. حتی باید احتیاط لازم را در نگهداری آن انجام دهید، چون از طریق این شماره امکان کلاهبرداری نیز وجود دارد. ولی نکته‌ی قابل ذکر این است که هر کارفرمایی با مشاهده‌ی شماره‌ی سین شما خواهد دانست که چند ساعت در هفته اجازه‌ی کار در بریتیش کلمبیا را دارید. این میزان برای دانشجویان 20 ساعت کار در هفته است.

نحوه‌ی پیدا کردن کار در بریتیش کلمبیا

برای اینکه بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید، باید چهره‌ و توانایی‌های متفاوتی را از خود ارائه دهید. در واقع نگرش شما در مورد بازار کار و حتی خود شما بر همه چیز تأثیرگذار است. در هر صورت، نکات زیر می‌توانند در پیدا کردن کار در بریتیش کلمبیا به شما کمک کند:

 • خود را با جامعه و محیط کار کانادایی وفق دهید. این می‌تواند به نقطه قوت شما تبدیل شود.
 • یک حساب لینکدین ایجاد کنید یا حساب قدیمی‌تان را سروسامان دهید.
 • رزومه و کاور لتر قوی تهیه کنید (توجه داشته باشید که در کانادا ارسال کاور لتر نیز بسیار مرسوم است).
 • از سایت‌های کاریابی استفاده کنید:

Ca.indeed.com

Wowjobs.ca

Workopolis.com

Hobsearch.monster.ca

 • پیگیر باشید تا به نتیجه ‌برسید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

آیا بریتیش کلمبیا شهر خوبی برای کار کردن است؟

بله؛ بریتیش کلمبیا یکی از استان ‌های صنعتی و رو به رشد کاناداست. این استان انتظار دارد که 861 هزار شغل جدید را در بین سال ‌های 2019 و 2029 ایجاد کند. بریتیش کلمبیا رکورددار ایجاد فرصت‌ های جدید شغلی در کاناداست. البته در نظر داشته باشید که حدود سه چهارم این مشاغل نیازمند مدرک دانشگاهی و تحصیلات آکادمیک خواهند بود.

چه کسانی باید در طرح برنامه‌ ی استانی ثبت نام کنند؟

تنها افرادی که در چارچوب یکی از گروه‌ های کارگران ماهر و نیمه ماهر و فارغ التحصیلان بین المللی قرار می‌گیرند، صلاحیت ثبت نام برای این برنامه را دارند. گروه‌های متخصصان مراقبت‌ های بهداشتی و فارغ التحصیلان مقاطع تحصیلات تکمیلی می ‌توانند به طور مستقیم از طریق ( BCPNP ) برای کار در بریتیش کلمبیا اقدام نمایند.

آیا می توانیم از بریتیش کلمبیا جاب آفر دریافت کنیم؟

بله، مگر اینکه برای دسته پس از فارغ التحصیلی بین المللی درخواست دهید. جاب آفری که دریافت می کنید باید تمام وقت و نامشخص (دائمی، یا بدون تاریخ پایان مشخص) و از یک کارفرمای واجد شرایط بریتیش کلمبیایی باشد.

مشاغلی مورد نیاز در بریتیش کلمبیا کدام است؟

مدیران حقوق و دستمزد ( NOC 1432 )
تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی ( NOC 2171 )
برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی ( NOC 2174 )
دستیاران معلم مدارس ابتدایی و متوسطه( NOC 4413 )
متخصصان فنی فروش – تجارت عمده فروشی ( NOC 6221 )
آشپزها( NOC 6322 )
سرایداران و سرپرستان ساختمان ( NOC 6733 )
حمل و نقل مواد ( NOC 7452 )
رانندگان کامیون حمل و نقل ( NOC 7511 )
استخراج کنندگان زیرزمینی ( NOC 8231 )

آیا می توانم در بریتیش کلمبیا کار کنم؟

اگر شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستید، معمولاً برای کار در بریتیش کلمبیا به مجوز کار معتبر و شماره بیمه اجتماعی ( SIN ) نیاز دارید. هنگامی که که در بریتیش کلمبیا باشید، از بسیاری از حقوق مشابه با بریتیش کلمبیایی ها برخوردار خواهید شد.

میانگین میزان درآمد در بریتیش کلمبیای کانادا چقدر است؟

در سال 2017، متوسط درآمد خانواده در بریتیش کلمبیا 84850 دلار بود. در سال 2019، بریتیش کلمبیایی ‌هایی که تمام وقت کار می ‌کردند، متوسط دستمزد هفتگی 1156.10 دلار دریافت کردند و این در حالی بود که میانگین ملی درآمد 1159.29 دلار بود.

چگونه می توان در بریتیش کلمبیا کار پیدا کرد؟

برای اینکه بتوانید کار مورد نظر خود را پیدا کنید، باید چهره‌ و توانایی ‌های متفاوتی را از خود ارائه دهید. در واقع نگرش شما در مورد بازار کار و حتی خود شما بر همه چیز تأثیرگذار است. خود را با جامعه و محیط کار کانادایی وفق دهید، یک حساب لینکدین ایجاد کنید و رزومه و کاور لتر قوی تهیه کنید. همینطور برای پیدا کردن کار می توانید از سایت ‌های کاریابی زیر استفاده کنید:
Ca.indeed.com
Wowjobs.ca
Workopolis.com
Hobsearch.monster.ca

( SIRS )چیست؟

( SIRS )یک سیستم ثبت نام برای اپلای است که به مسئولان بریتیش کلمبیا کمک می‌ کند تا بهترین کارگران ماهر را برای کار در بریتیش کلمبیا انتخاب کنند. هنگامی که در این سیستم ثبت نام می‌ کنید، در واقع علاقه ‌ی خود را به اپلای برای برنامه‌ ی استانی اعلام می ‌نمایید. توجه داشته باشید که این یک اقدام به معنی اخذ اقامت دائم نیست.

چه فاکتورهایی بر امتیاز ( SIRS ) تأثیرگذارند؟

عوامل کلیدی اقتصادی شامل سطح مهارت شما در گروه‌ های شغلی ملی که برای کار در بریتیش کلمبیا ارائه داده اید، حقوق سالانه ‌ی پیشنهادی شما و موقعیت جغرافیایی استخدامی شما است.
همینطور عوامل مؤثر بر توانایی سکونت شما در بریتیش کلمبیا شامل مواردی از جمله سابقه ‌ی کاری مرتبط، سطح تحصیلات و سطح تسلط بر زبان انگلیسی شما می باشد.

برای پیدا کردن شغل در بریتیش کلمبیا به چه مدارک و مواردی نیاز است؟

همه موقعیت‌ های شغلی در خدمات عمومی بریتیش کلمبیا مستلزم داشتن حداقل 16 سال سن و واجد شرایط برای کار در کانادا بودن است. برای اینکه واجد شرایط کار در کانادا باشید، باید شهروند کانادایی یا مقیم دائم کانادا باشید یا به صورت کتبی مجوز کار در کانادا را بر اساس قانون مهاجرت فدرال داشته باشید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • رضایی

  سلام و ممنون از اطلاعات خوب شما. سوالی داشتم. حدود دو ماهه که خانم من به همراه پسرم با ویزای تحصیلی برای پسرم (کلاس 9 دبیرستان) در ونکور هستند.همسر بنده فوق لیسانس نقاشی است و همچنین مدرک فنی حرفه ای سفال و سرامیک از ایران رو داره. سن ایشان 44 هست. یک بار هم از طریق هنرمندان اقدام کرده و ریجکت شده.برای گرفتن PR چه روشی برای ایشان مطمئن تر است وزودتر به نتیجه میرسه.

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام
   می توانند از طریق تحصیلی و یا از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنند؛ برای بررسی دقیق تر بایستی با مشاورین تراست تماس حاصل فرمایید.