اعلام نتایج اکسپرس انتری: کانادا خواستار افزایش دعوت‌نامه‌های درخواست

نتایج اکسپرس انتری

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا پنجمین اکسپرس انتری (با شمول تمام برنامه‌ها) از تاریخ ششم جولای را برگزار کرده است.

اداره مهاجرت در این دوره 2750 دعوت‌نامه درخواست یا ITA صادر کرد. اکسپرس انتری یکی از مسیرهای اصلی مهاجرت به کانادا برای متقاضیان دارای مهارت است.

برنامه  مهاجرتی مشخصی برای این اعلام نتایج وجود نداشت که به این معنی است که متقاضیان از برنامه‌های تجربه کانادایی (CEC) و برنامه نیروی متخصص فدرال (FSWP) شرایط دعوت شدن را داشتند.

اداره مهاجرت اکسپرس انتری با شمول تمام برنامه‌‌ای را برای بیشتر از 18 ماه از دسامبر 2020 متوقف کرده بود. علت این امر تعداد بسیار بالای درخواست‌های اقامت دائم در دوران اوج کورونا بوده است. در طی این زمان مرز کانادا بسته شده و قوانین سفر به طور مستمر تغییر می‌کرد.

برنامه اکسپرس انتری یک سیستم امتیاز دهی است (سیستم رتبه‌بندی جامع یا CRS) که پروفایل متقاضیان را امتیازبندی می‌کند. متقاضیان با بیشترین امتیاز می‌توانند دعوت‌نامه درخواست یا ITA  دریافت کرده و سپس درخواست اقامت دائم دهند. بعد از ثبت درخواست، آفیسری از اداره مهاجرت درخواست متقاضی را بررسی کرده و تصمیم خود را ابلاغ می‌کند. اگر درخواست متقاضی پذیرفته شود او مقیم دائم کانادا شده و یک قدم به شهروند کانادا شدن نزدیک شده است.

نگاه به آینده

اداره مهاجرت کانادا تصمیم دارد در سال 2023 تغییر بزرگی در سیستم اکسپرس انتری ایجاد کند که این اختیار را به اداره می‌دهد تا صدور دعوت‌نامه را به طور هدف‌مند معطوف به افرادی کند که دارای تجربه کاری، تحصیلات یا دانش زبانی هستند که برای اقتصاد کانادا مفید است. این بدان معناست که نمره CRS در برخی از اعلام‌های نتایج آینده اهمیت کمتری خواهد داشت.

به خدمات مهاجرت به کانادا نیاز داری؟

بیشتر بخوانید:

برگزاری اولین دوره قرعه کشی اکسپرس انتری کانادا در سال ۲۰۲۲
ترودو دستور کار مربوط به اولویت های برنامه مهاجرت به کانادا را اعلام کرد
کانادا بزرگترین قرعه کشی سیستم PNP را در سال جاری برگزار کرد

دیدگاهتان را بنویسید