نتایج قرعه کشی برنامه PNP کانادا در فوریه 2022

نتایج قرعه کشی برنامه PNP کانادا در فوریه 2022

برنامه های منتخب استانی کانادا (PNP) در ماه فوریه بیش از 5,000 دعوتنامه برای ارائه درخواست مهاجرت به استان انتخابی صادر کردند.

برنامه PNP، یک برنامه مهاجرتی است که به طور مشترک توسط دولت فدرال، مراجع استانی و منطقه ای مدیریت می شود. به استان ها و اراضی کانادا این فرصت را می دهد که برنامه های مهاجرتی خود را ارائه داده و نیازهای بازار کار و اهداف توسعه اقتصادی خود را به نحوی مطلوب تر تأمین کنند.

کانادا برنامه PNP را در سال 1998 معرفی کرد و هدف از ارائه آن را توزیع یکنواخت مزایای مهاجرت بین تمامی استان ها اعلام کرد، ضمن اینکه مهاجرت به استان های کوچکتر و مناطق کم جمعیت کشور را تشویق می کرد. امروزه، PNP سهم قابل توجهی از مهاجرت اقتصادی به اکثر استان ها و اراضی کانادا را به خود اختصاص داده است. در واقع، بسیاری از استان های کوچکتر کانادا مانند نیوفاندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، مانیتوبا و ساسکاچوان برای تأمین تقاضای جمعیت و نیروی کار  مورد نیاز بازار به این برنامه وابسته هستند. انتظار می رود در حد تا سال 2024، برنامه PNP به تنهایی بیش از 93,000 مهاجر در سال را بپذیرد و اقامت دائم را به ایشان اعطا کند.

برنامه‌ های PNP مرتبط با سیستم اکسپرس انتری

اکثر استان ها و اراضی شرکت کننده حداقل یک برنامه PNP دارند که مرتبط با سیستم فدرال اکسپرس انتری است. سیستم اکسپرس انتری همان طور که اطلاع دارید 3 برنامه اصلی دولت فدرال به شرح زیر را مدیریت می‌ کند:

برنامه ‌های PNP مرتبط با سیستم اکسپرس انتری به استان ها اجازه می دهد تا داوطلبانی را انتخاب و دعوت کنند که در سیستم اکسپرس انتری پروفایل دارند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) به جهت کاهش تأخیر در فرایند پردازش پرونده ها و همچنین کاهش حجم پرونده های به تعویق افتاده که وضعیت متقاضیان اقامت دائم را تحت تأثیر قرار داده است، به طور موقت صدور دعوتنامه های اکسپرس انتری برای داوطلبان برنامه های FSWP، CEC و FSTP را متوقف کرده است. لازم به ذکر است که وزیر مهاجرت کانادا، شان فریزر، به تازگی اعلام کرد: «این وقفه موقتی است و به زودی قرعه کشی این برنامه ها مجدداً آغاز خواهد شد، البته تاریخ مشخصی برای آن هنوز مشخص نشده است.» با این حال، با توجه به اهمیت برنامه PNP برای استان ها و مناطق، IRCC اطمینان داده است که دعوتنامه های اکسپرس انتری برای داوطلبان PNP همچنان هر دو هفته یکبار صادر می شود.

در ماه فوریه رکورد جدیدی در صدور دعوتنامه ثبت شد و در مجموع از 2,145 داوطلب PNP دعوت شد تا درخواست خود برای استان انتخابی را ارسال کنند. تعداد دعوتنامه ها در مقایسه با ماه قبل که برای 1,428 داوطلب دعوتنامه طی دو قرعه کشی صادر شده بود، تقریباً دو برابر شده است.

آلبرتا

ماه فوریه برای برنامه PNP استان آلبرتا بسیار مهم بود. این استان ضمن تغییر نام دپارتمان مربوطه، دو برنامه جدید برای پشتیبانی از مهاجرت به مناطق روستایی این استان راه اندازی کرد. آلبرتا نتایج دو قرعه کشی را از طریق برنامه مهاجرت برتر آلبرتا یا Alberta Advantage Immigration Program اعلام کرد. این استان از 350 داوطلب در 18 ژانویه و 400 داوطلب دیگر در 1 فوریه تحت برنامه اکسپرس انتری استان آلبرتا دعوت کرد (Alberta Express Entry stream) تا درخواست خود برای مهاجرت به این استان را ارسال کنند.

بریتیش کلمبیا

از طریق برنامه منتخب استانی بریتیش کلمبیا (British Columbia Provincial Nominee Program,)، این استان از داوطلبان استانی دارای بالاترین امتیاز به صورت هفتگی دعوت می کند. داوطلبان دعوت شده می توانند برای اکسپرس انتری مختص استان بریتیش کلمبیا، سیستم مهاجرت نیروی متخصص و همچنین برنامه مهاجرت نیروی کار حوزه فناوری درخواست دهند. این برنامه ها از فعال ترین برنامه ها در کل کشور هستند.

در ماه فوریه، این استان در مجموع از 624 داوطلب برای ارائه درخواست مهاجرت به این استان دعوت کرد.

مانیتوبا

مانیتوبا به طور منظم از طریق سه برنامه زیر دعوتنامه صادر می کند:

  • نیروی کار متخصص در مانیتوبا
  • نیروی کار متخصص خارج از کشور
  • برنامه آموزش بین المللی

ماه گذشته، این استان دو قرعه کشی را در 10 فوریه و 26 فوریه برگزار کرد و در مجموع 551 نامه صادر شد، از این تعداد 134 نامه برای داوطلبانی دارای پروفایل معتبر اکسپرس انتری ارسال شد.

نوا اسکوشیا

برنامه منتخب استانی نوا اسکوشیا یا NSNP (Nova Scotia Nominee Program) در هشتم فوریه برای 278 پرستار دارای پروفایل در سیستم اکسپرس انتری دعوتنامه ارسال کرد. در حقیقت اداره NSNP از پرستاران واجد شرایط برنامه اولویت بازار کار نوا اسکوشیا (Labour Market Priorities Stream) و افرادی که شغل ایشان در طبقه بندی ملی مشاغل در ردیف مشاغل کد NOC 3012 قرار داشت دعوت به عمل آورد.

انتاریو

برنامه منتخب استانی انتاریو یا OINP (Ontario Immigrant Nominee Program) در ماه فوریه بسیار فعال بود. در هشتم فوریه اداره OINP برای 828 داوطلب اطلاعیه صادر کرد، این افراد واجد شرایط برنامه نیروی کار متخصص فرانسه زبان (French-Speaking Skilled Worker) و برنامه اولویت های سرمایه انسانی اکسپرس انتری (Express Entry Human Capital Priorities (HCP)) در استان انتاریو بودند.

روز بعد، در نهم فوریه، این استان از 749 داوطلب دارای پیشنهاد شغلی کارفرما (Employer Job Offer)، شامل نیروی کار خارجی (Foreign Worker) و نیروی متخصص مورد نیاز بازار کار (In-Demand Skills) دعوت کرد.

در بیست و دوم فوریه، انتاریو اطلاعیه دیگری برای داوطلبان برنامه HCP اکسپرس انتری انتاریو صادر کرد. این قرعه کشی از اهمیت بالایی برخوردار بود و در آن 773 دعوتنامه صادر شد، تفاوت این قرعه کشی با سایر قرعه کشی ها در این بود که محدوده امتیاز مورد پذیرش شامل حداکثر امتیاز 600 نیز بود. در واقع 600 بالاترین امتیازی است که داوطلبان اکسپرس انتری می توانند بدون امتیازات برنامه منتخب استانی به دست آورند. پیش از این قرعه کشی داوطلبان دارای امتیاز بالاتر از حداکثر محدوده تعیین شده واجد شرایط نبودند.

قرعه کشی ها در روزهای دیگر نیز ادامه یافت و در مجموع انتاریو در ماه فوریه برای 3,176 داوطلب دعوتنامه ارسال درخواست مهاجرت به این استان صادر کرد که بیش از سایر استان های کانادا است.

جزیره پرنس ادوارد

قرعه کشی های برنامه منتخب استانی جزیره پرنس ادوارد (PEI PNP) از قبل برنامه ریزی شده و ماهی یک بار برگزار می شود. یک قرعه کشی PEI PNP در 17 فوریه برگزار شد و در نهایت از 117 داوطلب برنامه های نیروی کار مورد نیاز بازار کار و اکسپرس انتری و 6 داوطلب برنامه مهاجرت تجاری دعوت شد.

به خدمات مهاجرت به کانادا نیاز داری؟

بیشتر بخوانید:

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید