5000 دعوتنامه در دوره جدید برنامه مهاجرت اکسپرس انتری

مهاجرت اکسپرس انتری

کانادا بیش از 100,000 دعوتنامه ITA در سال 2020 صادر کرده است که تا به حال در صدور دعوتنامه جدید سابقه نداشته است.

کانادا در دوره جدید قرعه‌کشی اکسپرس انتری که در 9 دسامبر برگزار شد، از 5,000 کاندید مهاجرت دعوت به عمل آورد تا درخواست خود برای اقامت دائم را ارسال نمایند.

کاندیدهای دعوت شده برای دریافت دعوتنامه ارائه درخواست باید حداقل 469 امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع یا CRS (Comprehensive Ranking System) را به دست می‌آوردند. 

با احتساب تعداد دعوتنامه‌های این دوره از قرعه‌کشی، تعداد کل دعوتنامه‌ها برای ارائه درخواست یا ITA (Invitations to Apply) که در سال جاری صادر شده به 102,350 مورد رسید که رقم بسیار بالایی به شمار می‌رود.

اکسپرس انتری (Express Entry) سیستم مدیریت تقاضای مهاجرت به کانادا برای سه برنامه کلاس اقتصادی فدرال شامل: برنامه نیروی کار متخصص فدرال (Federal Skilled Worker Program)، برنامه نیروی کار متخصص فنی و حرفه‌ای فدرال (Federal Skilled Trades Program) و همچنین برنامه نیروی کار متخصص دارای سابقه کار در کانادا (Canadian Experience Class) است.

به کاندیدهای این برنامه و برخی از برنامه‌های منتخب استانی یا PNP (Provincial Nominee Programs) امتیازی مبتنی بر سیستم CRS ارائه می‌شود. امتیازها بر اساس فاکتورهای سرمایه انسانی مانند سن، تحصیلات، سابقه کاری و توانایی زبان انگلیسی یا فرانسه تعیین می‌شوند.

کاندیدهایی که بالاترین امتیاز به دست آورند، یک دعوتنامه ITA دریافت می‌کنند و به کمک آن می‌توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند.

کانادا با صدور 5,000 دعوتنامه در تازه‌ترین دوره قرعه‌کشی رکورد بی‌نظیری بر جای گذاشته است و حتی از اهداف تعیین شده برای ITA نیز فراتر رفته است. تا به حال در هیچ سالی تعداد دعوتنامه‌های ITA فراتر از 100,000 نرفته است.

اهداف پذیرش سالانه و دعوتنامه ITA

اهداف پذیرش سالانه و دعوتنامه ITA

صدور این تعداد دعوتنامه در راستای تعهد کانادا به پذیرش بیش از 400,000 مهاجر جدید در سال 2021 صورت گرفته است که اکثریتشان از طریق سیستم اکسپرس انتری به کانادا مهاجرت می‌کنند.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) قانون تای بریک (tie-breaking rule) را برای جلوگیری از وضعیت تساوی بین کاندیدها اِعمال کرده است. بنابراین در دوره کنونی کاندیدهایی که امتیاز CRS آن‌ها حداقل 469 بوده است، برای دریافت دعوتنامه باید پروفایل اکسپرس انتری خود را قبل از 4 ژوئن 2020 (15 خرداد 1399)، ساعت 22:26:05 به وقت UTC ارسال کرده باشند.

این دومین مرتبه پیاپی در سال جاری است که امتیاز الزامی CRS به 469 کاهش می‌یابد. امتیاز الزامی CRS به طور معمول بالاتر از 470 برای تمامی برنامه‌های مهاجرت است. برنامه نیروی کار متخصص فنی و حرفه‌ای فدرال در 6 آگوست از نیروی کار متخصص فنی و حرفه‌ای دارای امتیاز CRS 415 دعوت کرد تا درخواست خود را ارسال کنند و امتیاز مورد نیاز برای برنامه نیروی کار متخصص دارای سابقه کار در کانادا نیز به 440 کاهش یافت. برنامه PNP از الزامات بالاتری برخوردار هستند، با توجه به اینکه کاندیدهای اکسپرس انتری که به عنوان منتخب استانی دعوتنامه دریافت می‌کنند به طور خودکار 600 امتیاز CRS دیگر دریافت می‌کنند. برنامه PNP مسیری جایگزین جهت اقامت دائم برای کاندیدهای اکسپرس انتری است، که امتیاز CRS پایین‌تری دارند.

کاهش امتیاز CRS برای 8 دوره قرعه‌کشی

کاهش امتیاز CRS برای 8 دوره قرعه‌کشی

چه کسانی دعوت می‌شوند؟

برای اینکه بدانید در این دوره از قرعه‌کشی از چه افرادی دعوت می‌شود، به دو مثال فرضی زیر توجه کنید:

عبدالکریم 29 ساله و دارای مدرک کارشناسی ارشد و 4 سال سابقه کاری به عنوان حسابدار است. در تمامی بخش‌های آزمون آیلتس امتیاز 8 را به دست آورده است. با وجود اینکه عبدالکریم هرگز در کانادا تحصیل و کار نکرده است، امتیاز CRS وی 478 شده و واجد شرایط کافی برای دریافت دعوتنامه ITA است.

الازار و سارا ازدواج کرده‌اند و هر کدام 35 سال سن دارند. هر دو دارای مدرک کارشناسی بوده و 5 سال سابقه کاری به عنوان مهندس کامپیوتر-نرم‌افزار دارند، سطح مهارت زبان انگلیسی آن‌ها متوسط است. آن‌های پروفایل اکسپرس انتری را برای سارا به عنوان متقاضی اصلی ارسال کردند، در ابتدا امتیاز CRS آن‌ها 304 بود. استان اونتاریو از آن‌ها دعوت کرد تا درخواست خود برای برنامه انتخابی این استان را ارسال کند، در نهایت امتیاز آن‌ها به 904 افزایش یافت. این زوج نیز یک دعوتنامه ITA را در این دوره اکسپرس انتری دریافت کردند.به

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی نیاز دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.