دولت کانادا اولویت ‌های جدید مهاجرت را منتشر کرد

دولت کانادا اولویت ‌های جدید مهاجرت را منتشر کرد

نخست وزیر، جاستین ترودو، دستور کار جدید را به وزیر امور مهاجرت، مارکو مندیسینو، تسلیم کرد.

مهاجرت در آینده نیز نقش محوری در اقتصاد و جامعه کانادا خواهد داشت. جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا این مطلب را در متمم جدید دستور کار (new supplementary mandate letter) دولت اعلام کرد آن را به مارکو مندیسینو، وزیر امور مهاجرت تحویل داد.

این دستور کار مهمترین سند رسمی برای دپارتمان امور مهاجرت کانادا است. در این سند به اهدافی اشاره شده است که نخست وزیر کانادا از وزیر امور مهاجرت و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) خواسته تا در مدت زمانی که این دولت قدرت را در دست دارد آنها را پیگیری نمایند.

مسائل کلیدی مانند برنامه سطوح مهاجرت کانادا (Canada’s Immigration Levels Plan,) که برنامه ‌های جدید مهاجرت را برای IRCC تعیین میکند، بهبود زمان پردازش درخواست‌های IRCC و سایر موارد، در این دستور کار تعریف شده است. این دستور کار در فاصله کوتاهی پس از اعلام برنامه جدید سطوح مهاجرت 2021 تا 2023 کانادا (2021-2023 Immigration Levels Plan) منتشر شد، در این برنامه تعداد پذیرش مهاجر سالانه 400,000 نفر اعلام شده که بالاترین میزان در تاریخ کشور به شمار می رود.

این دستور کار به عنوان متمم دستور کاری است که ترودو در دسامبر 2019 به مندیسینو تحویل داده بود (Trudeau provided to Mendicino). دلیل اصلی ارائه این دستور کار تکمیلی جدید در واقع شروع به کار دوره جدید پارلمان دولت کانادا در ماه سپتامبر است (new session of Parliament)، اهداف جدید با توجه به بحران COVID-19 تعیین شده است.

اولویتهای کلیدی که در دستور کار دولت ذکر شده است:

  • تداوم پذیرش مهاجرین جدید برای پشتیبانی از رشد اقتصادی کانادا و احیای کشور پس از دوران کرونا، که به کمک توسعه برنامه ‌های پایلوت برای پذیرش پناهندگان از طریق برنامه‌ های مهاجرت کلاس اقتصادی؛ تسریع پیوستن خانواده‌ ها به یکدیگر و بهبود شرایط برنامه‌ های پایلوت بخشی و منطقه‌ای، بایستی انجام شود.
  • تداوم اقدامات مربوط به ارائه اقامت دائم به افرادی که در طول پاندمی کروناویروس در مراکز مراقبت درمانی بلندمدت، بیمارستان، کلینیک، مطب یا سایر مراکز ارائه‌ دهنده خدمات اضطراری، خدمات درمانی به بیماران ارائه دادند.
  • تداوم همکاری با اعضای کابینه برای محافظت از سلامت و ایمنی کانادایی ‌هایی که مسئولانه و دلسوزانه ورود به کانادا را مدیریت میکنند.
  • شناسایی سایر روشهای ارائه اقامت دائم به نیروی کار موقت خارجی.
  • همکاری با وزیر اشتغال، توسعه نیروی کار و معلولیت که در جهت محافظت از نیروی کار آسیب‌ پذیر در برابر COVID-19 و همچنین تأمین امنیت کارگران و به منظور تکمیل نیروی کار مورد نیاز در بخش کشاورزی و فراوری مواد غذایی انجام میشود.
  • تداوم همکاری با استانها و اراضی کانادا در راستای ارائه حمایتهای لازم برای اسکان تازه ‌واردین که شامل آموزش زبان فرانسه نیز میشود.

در دستور کار تکمیلی جدید هیچ مورد غافلگیر کننده وجود ندارد و به صراحت اهدافی را بیان میکند که دولت کانادا در مدت زمانی که قدرت را در دست دارد آنها را پیگیری خواهد کرد. موارد مطرح شده در ادامه اهدافی هستند که در دستور کار دسامبر 2019 به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارائه شده است. موضوع اصلی دستور کار جدید این است که کانادا در دوران پاندمی همه تلاش خود برای تداوم فعالیت سیستم مهاجرت را به کار خواهد گرفت و در نهایت میتواند از مهارت و استعداد تازه واردین برای حمایت از اوضاع اقتصادی خود پس از اتمام پاندمی استفاده کند.

به خدمات اخذ ویزای کانادا نیاز دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.