برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

انتقال به یک کشور خارجی برای کار و زندگی، یکی از بزرگترین و چالش برانگیزترین تصمیمات زندگی است. در این میان، برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا یا پروژه ICT کانادا یکی از راه هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا در کنار توسعه شغلی خود، به یک کشور جدید سفر کرده و تجربیات جدیدی را کسب کنید.

در این برنامه، شرکت شما به شما کمک می‌کند تا در کشور کانادا اقامت دائم بگیرید و به عنوان یک مدیر یا مشاور حرفه‌ای در شعبه کانادایی شرکت فعالیت کنید. در این مسیر، شما با زندگی در یک کشور جدید، فرهنگ و زندگی جدیدی را تجربه می‌کنید و به رشد و توسعه خود و شرکت تان کمک می‌کنید.

مشاوره رایگان با دفتر کانادا

به مناسبت بلک فرایدی

کد تخفیف: blackfriday2023

مهلت استفاده: 5 آذر

ICT کانادا چیست؟

برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا یا روش ICT (Intra Company Transfer) کانادا یک روش عالی برای انتقال کارمندان یک شرکت بین المللی به شعبه یا واحدی از همان شرکت در کانادا است. در این طرح شرکت بین المللی نقش شرکت مبدا یا مادر را دارد که به اندازه کافی بزرگ است و می تواند شعبه یا دفتری در کشور کانادا داشته باشد.

بنابراین ابتدا طرح بیزینس پلن خود را تعریف کرده و بعد از اینکه ثبت شرکت مقصد یا شعبه دیگر در کانادا به نتیجه رسید، کارمندان مورد نظر خود را از طریق برنامه انتقال درون شرکتی کانادا به این کشور و دفتر جدید منتقل می کند.

مهم ترین اصل در برنامه انتقال درون شرکتی است که شرکت، به اندازه کافی بزرگ باشد و انتقال آن یا تاسیس شعبه در کانادا برای آن بیزنس معنی بدهد. تعداد کارکنان برای هر بیزنس مختلف است ولی حداقل تعداد کارکنان باید حدود 20 نفر باشد، در برخی بیزنس های خاص در زمینه های آی تی یا هوش مصنوعی شاید 10 نفر نیز منطقی باشد.

به عنوان مثال یک شرکت عمرانی یا ساختمانی با ده کارمند، شرکت بزرگی محسوب نمی شود و منطقی نیست که قصد تاسیس شعبه در کانادا را داشته باشد.

ICT از زبان مشاور رسمی مهاجرت به کانادا

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC با بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی و 5 سال سابقه آفیسری اداره مهاجرت کانادا انجام می شود.

سرفصل های ویدئو

معرفی روش انتقال درون شرکتی کانادا

مزایای روش انتقال درون شرکتی کانادا

شرایط برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

آنچه در ادامه خواهید خواند:

بنابراین، اگر به دنبال یک فرصت مهاجرت به کانادا و توسعه حرفه‌ای خود هستید، برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا برای شما یک گزینه بسیار جذاب و دلچسب است. با ما در ادامه همراه باشید تا شما را با شرایط انتقال شرکت به کانادا، روش مهاجرت ICT به کانادا به صورت دائم و قوانین انتقال درون شرکتی کانادا آشنا کنیم.

چرا ICT کانادا جذاب است؟

 • برگ برنده ویزای ICT کانادا این است که نیاز به مجوز LMIA ندارد! این یعنی هزینه، زمان و دردسر کمتر!
 • افرادی که با این روش به کانادا می آیند، علاوه بر امتیاز سابقه کار کانادایی، چون در مشاغل مدیریتی مشغول به کار هستند، 200 امتیاز اشتغال در ناک 00 دریافت می کنند. بدین ترتیب خیلی از افراد می توانند واجد شرایط دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

موسسه مهاجرتی تراست در کنار تخصص و تجربه آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، و داشتن تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت کاری به صورت متمایز فعالیت دارد.

شرایط متقاضی برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

در کل، شرایط استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، بسته به وضعیت و شرکت شما ممکن است متفاوت باشد. با این حال، در اکثر موارد، شرایط زیر برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا لازم است:

1. شما باید در شرکتی کار کنید که یک شعبه یا دفتر در کانادا دارد.

2. شرکت شما باید برای استفاده از این برنامه، یک درخواست از اداره مهاجرت کانادا برای انتقال کارکنان داشته باشد.

3. شما باید دارای مهارت‌های لازم برای کار در شغل مورد نظر خود باشید و باید برای این منظور مراحل و مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید.

4. باید اثبات کنید که می توانید هزینه های خود را در کانادا تامین کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید به طور مستقیم توسط شرکت کانادایی مورد نظر خود استخدام شوید یا شرکت شما می‌تواند شما را برای شغلی در کانادا انتخاب کند.

5. شما باید تحصیلات لازم برای شغل خود در کانادا داشته باشید.

6. برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، باید از اعتبار کافی برای ورود به کانادا برخوردار باشید، مانند داشتن گذرنامه معتبر و داشتن ویزای لازم برای ورود به کانادا.

7. برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، باید قانوناً برای مدت زمان مشخصی در شرکت خود کار کرده باشید. این مدت زمان در مورد مشاغل مختلف ممکن است بین یک تا سه سال متفاوت باشد.

8. برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، به داشتن یک مدارک زبانی به عنوان زبان اصلی کانادا، یعنی انگلیسی یا فرانسه، نیاز دارید. برای این منظور، شما می‌توانید در یک آزمون زبان، مانند IELTS یا CELPIP شرکت کنید.

در نهایت، اگر به شرایط ذکر شده در بالا، برآورده کردن شرایط و سایر مدارک و موارد لازم برای مهاجرت به کانادا ICT علاقه‌مند هستید، می‌توانید با شرکت خود صحبت کرده و از آن‌ها در مورد جزئیات بیشتر این برنامه بپرسید. همچنین، بهتر است با یک مشاور مهاجرت یا وکیل مهاجرت کانادا مشورت کنید تا شما را در مورد مسیرها و نکات قانونی مرتبط با برنامه انتقال درون شرکتی کانادا راهنمایی کند.

دپارتمان بیزنسی تراست؛ سالها تجربه در زمینه راه اندازی انواع بیزنس

 • تخصص و تجربه در انواع روش های مهاجرت بیزینسی کانادا.
 • همراه شما، از مراحل اولیه تحقیقات بازار، تا راه اندازی بیزینس.
 • ارائه خدمات و مشاوره در زمینه بازاریابی، حسابداری، مشاوره های حقوقی و دریافت وام.

شرایط ویزای ICT کانادا برای کارکنان

مهمترین شرایط اپلای برای انتقال درون شرکتی عبارتند از:

 • اشتغال در شرکت بین المللی به صورت تمام وقت حداقل به مدت یک سال از سه سال گذشته
 • داشتن تخصص و مهارت کافی برای پوزیشن شغلی مشابه شرکت بین المللی در شرکت کانادایی
 • مشغول به کار بودن در یکی از عنوان های شغلی مدیر اجرایی، مدیر ارشد، نیروی کار متخصص و زیر مجموعه های آن ها در شرکت بین المللی یا مبدا

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای شرکت ها

 • معلوم بودن آدرس دفتر کار شرکت در کانادا (در خصوص استارتاپ ها این استثناء وجود دارد که تا زمان اجاره یا خرید دفتر، آدرس دیگری را به عنوان نشانی دفتر معرفی کنید.)
 • داشتن برنامه کاری یا بیزینس پلن واقعی و قابل دفاع
 • داشتن توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های راه اندازی کسب و کار در کانادا و دستمزد کارکنان
 • ارائه شواهدی مبنی بر اینکه شرکت اندازه کافی بزرگ است که نیاز به شعبه در کانادا داشته باشد.
 • تایید نقش موثر کارمند متخصص معرفی شده به کانادا در کار تجاری شرکت

اگر واجد شرایط نیستید، راه های جایگزین برای دریافت اقامت دائم چیست؟

اگر به هر دلیلی واجد شرایط انتقال درون شرکتی کانادا نیستید روش های جایگزین را به شما معرفی می کنیم تا بتوانید علاوه بر تحصیل رایگان فرزندان، اقامت دائم کانادا را نیز دریافت کنید.

 • اگر کارمند هستید و شرکت شما بین المللی نیست و یا پتانسیل تاسیس شعبه در کانادا را ندارد، می توانید از روش هایی مانند جاب آفر اقدام کنید. برای جاب آفر تنها به چند سال سابقه کار نیاز دارید و اگر مدرک زبان ارائه بدهید شانس دریافت ویزای شما افزایش می یابد.
 • اگر کارفرما هستید و سابقه مدیریتی دارید و شرکت شما به اندازه کافی بزرگ نیست تا بتواند در کانادا شعبه تاسیس کند، می توانید از روش استارت اپ اقدام کنید.
 • اگر کارفرما هستید و شرکت شما واجد شرایط برای استارت اپ نیز نیست، روش های سرمایه گذاری استانی می تواند برای شما مناسب باشد.

ارزان ترین روش سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری در مناطق کم جمعیت استان بریتیش کلمبیا است که با 100 هزار دلار سرمایه گذاری در این استان می توانید اقامت کانادا را بدست بیاورید.

با کمک کارشناسان ما می توانید علاوه بر اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری برای خود و خانواده، صاحب یک بیزنس پررونق در کانادا شوید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای ICT کانادا

 • مدرک تایید کننده اینکه فرد متقاضی هم اکنون در یک شرکت بین المللی مشغول به کار است و قصد انتقالی به شرکت وابسته در کانادا را دارد.
 • مدرک تایید کننده اینکه فرد متقاضی حداقل به مدت یک سال از 3 سال اخیر برای درخواست به عنوان یک کارمند تمام وقت در پوژیشن شغلی مشابه با شرکت کانادایی در شرکت بین المللی کار می کرده است که این مدرک می تواند به شکل فیش حقوقی یا قرارداد باشد.
 • اطلاعات کامل در خصوص موقعیت شغلی، عنوان شغلی، شرح وظایف، میزان دانش و تخصص فرد متقاضی
 • ارائه مدارک و شواهد دقیق که نشان دهد فرد متقاضی تخصص کافی برای شغل مورد نظر در شرکت کانادایی را دارد.
 • ارائه شواهد نشان دهنده اینکه فرد متقاضی در یک سمت اجرایی یا مدیریتی در شرکت بین المللی کار کرده است.
 • ارائه مدارک کامل در مورد موقعیت شغلی، عنوان شغلی، شرح وظایف و محل کار فرد متقاضی برای موقعیت کارمندی در شرکت راه اندازی شده در کانادا
 • باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهد رابطه کاری و تجاری بین شرکت بین المللی و شرکت راه اندازی شده در کانادا وجود دارد.
 • مدت زمان اقامت فرد متقاضی در کانادا باید اعلام شود.
 • ارائه بیزینس پلن دقیق برای شرکت راه اندازی شده در کانادا
 •  اخذ دعوت نامه از شرکت کانادایی

قرارداد موسسه مهاجرتی تراست: کمترین ریسک ممکن برای مهاجرت کاری

در قرارداد کاری موسسه مهاجرتی تراست سعی شده تا ریسک های موجود به حداقل برسند. ما برای بدترین سناریوها، راه های جایگزین را بررسی می کنیم تا در صورتی که یک پرونده با شکست مواجه شود بخش عمده هزینه باقی بماند و کماکان بتوان برای دریافت اقامت از طریق پیگیری پرونده قبلی (سابمیت مجدد یا کورت) یا یک پرونده جدید اقدام کرد.

پروسه ICT کانادا برای انتقال شرکت به کانادا

برای انتقال شرکت خود به کانادا باید مراحل زیر را طی کنید:

 • شرکت خود در کانادا را به عنوان شرکت مادر، شعبه یا شرکت وابسته در کانادا ثبت کنید.
 • یک طرح تجاری هدفمند، قوی و قابل دفاع برای کسب و کار خود تهیه کنید. در این طرح باید فعالیت های تجاری، اهداف و چشم انداز شرکت برای دستیابی به عملیات سودآور در کانادا مشخص باشد. همچنین باید برنامه های استخدامی و مقدار سود و سرمایه شما برای حداقل 2-3 سال آینده پیش بینی شده باشد.
 • تمام مدارک لازم از جمله صورت حساب بانکی، اساسنامه، شواهد صندوق های سرمایه گذاری و … را جمع آوری کنید.
 • برای مجوز کار در کانادا درخواست بدهید.

مراحل دریافت ویزای انتقال شرکتی کانادا

  • ورود به سایت اداره مهاجرت کانادا
  • ثبت درخواست مجوز کار یا ورک پرمیت در سایت اداره مهاجرت کانادا
  • ساخت اکانت شخصی و پاسخ گویی به سوالات اپلیکیشن Intra Company Transfer
  • دانلود فرم های لازم برای ثبت درخواست و پر کردن آن ها
  • دسته بندی مدارک مورد نیاز و آپلود آن ها در اپلیکیشن
  • پرداخت هزینه انگشت نگاری و اپلیکیشن فی
  • ثبت وقت انگشت نگاری در یکی از کشورهای همسایه ایران از سفارت کانادا و انجام آن
  • پیکاپ پاسپورت برای درج لیبل ویزا پس از دریافت ویزای کار ICT

جدید: قوانین جدید مهاجرتی برای حمایت از ایرانیان

امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری در عرض 2 هفته!

با توجه به قانون جدید مهاجرتی ایرانیان ساکن کانادا که ویزای توریستی دارند، می توانند درخواست ویزای کار بدهند و درخواست آنان با اولویت بررسی می شود.

این قانون چطور به افرادی که می خواهند سرمایه گذاری کنند کمک می کند؟

در گذشته برای برخی روش ها، مانند راه اندازی بیزنس یا ثبت شرکت نیاز بود که فرد همزمان با انجام کارهایی مانند تهیه بیزنس پلن و آماده سازی مدارک، با سفر به کانادا مقدمات کار مانند اجاره محل، ثبت قرارداد با پرسنل و … را انجام بدهد در حالیکه با ویزای توریستی اجازه انجام چنین کارهایی را نداشت! و دریافت ویزای کاری نیز دشوار بود و شرایط خاصی داشت. اما حالا شرایط بسیار ساده تر شده و فرد می تواند به صورت مستقیم کارهای مربوط به راه اندازی بیزنس خود را پیش ببرد.

اگر شما هم همیشه در فکر انتقال کسب و کار خود به کانادا بوده اید، الان بهترین زمان است! این فرصت را از دست ندهید!

مدت زمان مورد نیاز برای بررسی درخواست ویزای ICT

 • به طور معمول بین 2 الی 10 هفته زمان لازم است تا درخواست ویزای کار انتقال درون شرکتی شما بررسی و پردازش شود که البته با توجه به شرایط و شلوغی اداره مهاجرت کانادا این مدت زمان می تواند متفاوت باشد.
 • تنها در حالتی می توان مدت زمان پردازش درخواست ویزای مهاجرت به کانادا ICT را به 2 هفته کاهش داد که فرد متقاضی در یکی از 56 کشورهای معاف از ویزا از جمله استرالیا، اتریش، بریتانیا، آلمان، سوئیس، امارات متحده عربی و کشورهای اسکاندیناوی ساکن باشد.

مدت اعتبار ویزای ICT کانادا چقدر است؟

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا نوعی مجوز برای ورود به خاک کانادا است که در واقع اقامت موقت کانادا را برای فرد ایجاد می کند. بنابراین فرد کارمند متقاضی نمی تواند با برنامه ICT کانادا به صورت دائم در کانادا اقامت داشته باشد.

مدت اعتبار این ویزا یک ساله است که البته می توان با کمک راهکارهایی مدت زمان آن را تمدید کرد. مهمترین شرط برای تمدید اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی کانادا این است که بتوان ارتباط دوطرفه بین شرکت راه اندازی شده در کانادا و شرکت مبدا را اثبات کرد.

این ارتباط باید بر اساس ارائه مستمر کالا یا خدمات و در کل فعالیت های سودده شرکت در کانادا باشد. به بیانی دیگر باید شواهدی ارائه کرد که نشان دهد فعالیت شرکت کانادایی و حضور کارمندان آن به نفع اقتصاد این کشور است.

برای این منظور ارائه مدارک زیر بسیار مهم است:

 • شرکت مبدا و شرکت کانادایی دارای اراتباط معتبر هستند.
 • شرکت کانادایی توانسته در یک سال گذشته کالاها و خدمات را به صورت فعال تامین کند.
 • شرکت کانادایی توانایی تامین کارمندان خود را داشته است.

تنها در این صورت است که می توان اقامت ICT کانادا را برای مدت 12 ماه دیگر تمدید نمود.

هزینه ویزای ICT کانادا چقدر است؟

همانطور که گفتیم ویزای انتقال درون شرکتی کانادا از نوع ویزاهای موقت است، بنابراین هزینه دریافت این ویزا همانند دیگر ویزاهای کار موقت کانادا محاسبه می شود که شامل هزینه های زیر و هزینه برنامه انتقال درون شرکتی است:

نوع درخواستهزینه به دلار کانادا
رسیدگی به درخواست6.800 دلار
راه اندازی یک شرکت استارتاپی10.800 دلار
هزینه به ازای هر نفر همراه فرد منتقل شده800 دلار
هزینه به ازای درخواست برای مجوز کار همسر یا تحصیل فرزند1000 دلار
هزینه تایید کارمند توسط کارفرما230 دلار
هزینه مجوز کار (work permit)155 دلار
انگشت نگاری (بایومتریک) به ازای هر نفر85 دلار
انگشت نگاری برای دو نفر و بیشتر170 دلار

پیشنهاد می کنیم برای تکمیل این موضوع مقاله ما با عنوان هزینه مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید.

شرایط تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

برای تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا، شما باید حداقل دو سال به صورت تمام وقت در کانادا کار کرده باشید. در این دو سال، شما باید به صورت مداوم در کانادا زندگی کنید و به صورت موفقیت‌آمیز به کار خود ادامه دهید.

همچنین، برای مهاجرت به کانادا از طریق ICT و اخذ اقامت دائم کانادا، شما باید از طریق برنامه مهاجرتی کانادا اقدام کنید.

برنامه‌های مهاجرتی مختلفی وجود دارند که می‌توانید برای این منظور استفاده کنید، اما برنامه مهاجرتی اکسپرس انتری (Express Entry) یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین برنامه‌های مهاجرتی کانادا است.

در برنامه اکسپرس انتری، بر اساس امتیازاتی که به شما اختصاص می‌دهند، مورد ارزیابی قرار می‌گیرید. امتیازات شما شامل مهارت‌های شغلی، سن، تحصیلات، تجربه کاری، زبان و ارتباطات شما در کانادا است. با کسب امتیاز کافی، شما می‌توانید برای اقامت دائم در کانادا درخواست بدهید.

همچنین باید توجه داشت که برنامه‌های مهاجرتی مختلف، معیار‌ها و شرایط مختلفی دارند و بهتر است با یک مشاور مهاجرتی و وکیل مهاجرتی معتبر و کارآزموده مشورت کنید تا بهترین برنامه مهاجرتی را برای شما تعیین کنید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا که می توانید برای مهاجرت به کانادا ICT استفاده کنید، عبارتند از:

 • برنامه نامزد استانی کانادا
 • برنامه مهاجرت به کبک
 • برنامه تجربه کانادایی
 • برنامه کارگران ماهر فدرال (FSWP)
 • برنامه تجارت کارگران ماهر فدرال (FSTP)
 • برنامه آتلانتیک کانادا

برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی کانادا از کجا شروع کنیم؟

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، یک برنامه موثر و مفید برای کسب و کارهایی است که به دنبال توسعه و گسترش فعالیت‌های خود در کانادا هستند. با این برنامه، کارمندان شرکت می‌توانند به صورت قانونی و با استفاده از امتیازهایی که به دست می‌آورند، به کانادا مهاجرت کنند و به عنوان کارمندانی با تجربه فعالیت خود را در شرکت ادامه دهند.

موسسه مهاجرتی تراست، با داشتن تجربه و دانش فراوان در زمینه مهاجرت و اقامت در کانادا، می‌تواند به شرکت‌ها و افراد متقاضی برای کار در کانادا کمک کند تا با استفاده از مهاجرت به کانادا به روش ICT، فعالیت‌های خود را در این کشور ادامه دهند.

برنامه انتقال درون شرکتی، فرصتی استثنایی برای توسعه کسب و کارهای شما در کانادا است و موسسه مهاجرتی تراست با کادری متخصص و با تجربه، می‌تواند به شرکت‌هایی که به دنبال این هدف هستند، کمک  کند.

برای بهره مندی از خدمات ما در این موسسه و اطلاع از جزئیات روش مهاجرت ICT کانادا، همین الان برای رزرو وقت مشاوره اقدام کنید تا بعد از مشورت با وکیل مهاجرت و مشاوران ما بهترین و سریع ترین مسیر برای مهاجرت به کانادا را پیدا کنید.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری


 • موسسه مهاجرتی تراست را آقای مدنی با بیش از یک دهه سابقه مشاوره رسمی مهاجرت و 5 سال فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت کانادا، مدیریت می کند.
 • تراست با بهره مندی از تیم تخصصی کاری و سرمایه گذاری و روابط کلیدی با صنایع مختلف و موسسات کاریابی در زمینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کانادا به صورت متمایز فعالیت دارد.
 • متخصصان تراست در طی یک دهه فعالیت، توانسته اند بیش از 2000 پرونده موفق کاری و سرمایه گذاری را در پرونده خود ثبت کنند.
شروین مدنی

سوالات متداول

برنامه انتقال درون شرکتی یا Intra company transfer چیست؟

دولت کانادا این امکان را در اختیار افراد قرار داده تا تحت برنامه انتقال درون شرکتی به عنوان یک نیروی کار ماهر به طور موقت در این کشور مشغول به کار شوند. به طور کلی، Intra company transfer نوعی از مهاجرت کاری به کانادا به شمار می‌رود و به این منظور طراحی و پیاده سازی شده تا فرایند استخدام و به خدمت گیری نیروهای کاری ماهر و متخصص که دارای یک مهارت و تخصص ویژه در زمینه کسب و کار هستند را تسریع کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه کنید.

ویزای ICT چیست؟

ویزای ICT به افرادی تعلق می‌گیرد که از طریق روش انتقال درون شرکتی موفق به اخذ مجوز کار در کشور کانادا شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید.

آیا برنامه انتقال درون شرکتی به LMIA هم نیاز دارد؟

برنامه انتقال درون شرکتی یک روش برای اخذ ویزای کار در کانادا به شمار می‌رود و جزو معدود برنامه‌هایی است که نیازی به LMIA ندارد.

آیا برنامه انتقال درون شرکتی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد؟

بله، تحت یک سری شرایط خاصT امکان تبدیل ویزای ICT به PR وجود دارد. در واقع، شخص متقاضی باید حداقل به مدت یک سال از برنامه انتقال درون شرکتی به صورت تمام وقت استفاده کرده باشد. پس از گذشت یک سال، می‌تواند برای دریافت اقامت کانادا از طریق سیستم Express Entry اقدام کند.

برنامه انتقال درون شرکتی تا چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار اولیه ویزای ICT یک سال می‌باشد. اما به راحتی قابل تمدید است.

صدور ویزای ICT به چه مدت زمان نیاز دارد؟

معمولا بین ۲ تا ۱۰ هفته به زمان نیاز است تا با ویزای ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی موافقت شود. مدت زمان دقیق آن به کشور شخص متقاضی بستگی دارد و به عنوان مثال، افرادی که از یک کشور معاف از ویزای کانادا مثل آمریکا برای این کار اقدام کنند، طی مدت ۲ هفته ویزای ICT را به دست خواهند آورد. اما حداکثر تا ۱۰ هفته انجام می‌شود.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • علی حسینی

  سلام وقت بخیر
  آیا حتما الزام هست که گردش مالی شرکت ۲۰۰ هزار دلار باشه ؟؟؟؟
  و سوال دوم اینکه حتما در این روش باید یک نیرو کانادایی استخدام کرد نمیشه نیروی ایرانی خودمون رو اعزام کنیم؟

  • مشاور موسسه تراست

   باسلام. در روش آی سی تی مشخصا قانون نداریم که گردش حساب چقدر باید باشد.
   در واقع کانسپت روش آی سی تی این است که یک شرکت بزرگ در یک جایی از دنیا وجود دارد و میخواهد بزرگ بشود یا در جاهای دیگر دنیا شعبه بزند از جمله کانادا. این بزرگ بودن شرکت برای این که بخواهد شعبه بزند برای بیزینس های مختلف، می تواند تعابیر متفاوتی داشته باشد؛ مثلا اگر یک شرکت ساختمانی است اگر ابعادش 30 یا 40 نفر باشد هنوز انقدر بزرگ نیست که بخواهد جای دیگری از دنیا شعبه بزند، نهایتا میتواند در شهرهای دیگه همان کشور ادامه بدهد؛ اما ممکن است این مورد برای یک شرکت کامپیوتری متفاوت باشد. بحث میزان ترنوبل مالی شرکت هم بستگی به بیزینس کانسپت دارد. عدد 200 هزار دلار معمولا عدد بزرگی محسوب نمی شود. اگر بحث ترنوبل سالیانه است نکات دیگری هم می توانند تاثیر گذار باشند در شرکت جدید شما باید کارمندان رو منتقل کنید نه مدیران یا مدیر عامل را . در این روش این که اینجا چند نفر استخدام می کنید باز بستگی به بیزینستان دارد. اگر شرکت شما کمپانی بزرگی است باید اینجا تعدادی نیروی انسانی هم استخدام بکنید. اگر برای روش ای سی تی واجد شرایط باشید کارمندی که به کانادا امده است می تواند ویزای کاری بگیرد و برایش امتیاز مثبت محسوب می شود. خود روش آی سی تی به تنهایی منجر به اقامت نمی شود.