برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

برنامه انتقال درون شرکتی کشور کانادا (Intra company transfer) که گاهی اوقات نیز با اسم ویزای ICT شناخته می‌شود، یک نوع اجازه کار در کانادا است که بیشتر از همه، برای کارمندان و نیروهای کار کلیدی یک شرکت و همینطور دارندگان شرکت‌های بزرگ چند ملیتی مناسب است که قصد جابجایی دارند تا در شرکت کانادایی وابسته مشغول به کار شوند. این کسب و کارها چه در غالب استارت‌ آپ‌های کوچک و نوپا باشند و چه یک شرکت ثبت شده‌ی بزرگ، تفاوتی در ویزای ICT برایشان وجود ندارد.

برنامه انتقال درون شرکتی در مقایسه با اپلای برای اخذ اجازه کار در کانادا که به روش‌های دیگری هم قابل انجام می‌باشد، مزیت‌های بسیار بیشتری دارد. به عنوان نمونه، علاوه بر انتقال دادن نیروهای کار حرفه‌ایِ کلیدی و متخصص به شرکت کانادایی وابسته که باعث انتقال تجربه و مزیت‌های بسیار زیاد دیگری می‌شود، دریافت مجوز کار ICT شرایط راحت تر و بهتری نسبت به روش‌های دیگرِ اخذ مجوز کار در کانادا دارد. شاید اولین و همینطور مهم‌ترین مزیت استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی برای مهاجرت به کانادا، این باشد که نیازی به LMIA (ارزیابی میزان اثرگذاری بر بازار کار کانادا) ندارد. علاوه بر این، برنامه انتقال درون شرکتی می‌تواند واجد شرایط برای استفاده از Global skills strategy تشخیص داده شود که به دو هفته زمان نیاز دارد. یکی دیگر از مزیت‌های بزرگ استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی، این است که افراد باتجربه‌ای که از این روش برای دریافت مجوز کار در کانادا برای خود استفاده کرده‌اند و دارای ویزای ICT هستند، می‌توانند پس از گذشت یک سال از کار کردن برای شرکت کانادایی وابسته، از مجوز خود برای تسهیل روند مهاجرت و اخذ اقامت دائم کشور کانادا استفاده کنند.

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا غالبا با مجوز کار، بر اساس Owner Operator LMIA مقایسه می‌شود. یکی دیگر از مزیت‌هایی که برای دارندگان ویزای ICT وجود دارد، این است که در نهایت می‌توانند از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کنند و اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. این عمل به تنهایی، ۲۰۰ امتیاز در پروفایل اکسپرس اینتری کانادا برایشان به ارمغان خواهد آورد. در صورتی که شما واجد شرایط استفاده از هر دو برنامه شناخته شوید و نیازمندی‌های هر دوی آن‌ها را نیز در اختیار داشته باشید، بهتر است که در ابتدا با استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی و یا ویزای ICT به کانادا بیایید و برای یک شرکت استارت آپ، مشغول به کار شوید و وقتی که پروسه‌های کارتان در کانادا روی روال افتاد (معمولا ۶ تا ۸ ماه بعد)، برای دریافت Owner operator LMIA اقدام کنید.

اپلای برای ویزای انتقال درون شرکتی کانادا

یکی از برنامه‌های مهاجرت به کشور کانادا، International mobility program نام دارد که به نیرهای کاری ماهر و حرفه‌ای خارجی که از مهارت بالایی برخوردار هستند، اجازه می‌دهد با استفاده از ویزای انتقال درون شرکتی کانادا و یا همان برنامه Intra company transfer به این کشور مهاجرت کنند. در صورتی که یک شرکت بین المللی دارای یک شعبه در کانادا هم باشد، می‌تواند درخواست کند که از طریق این روش، یک یا چند نفر از کارمندان خود را به شعبه کانادای شرکت یا موسسه خود که در کانادا قرار دارد، انتقال دهد. اپلای برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی کانادا، به این شرکت و همینطور کارفرمایان و دارندگان آن اجازه خواهد داد از درخواست برای اخذ LMIA اجتناب کنند. چرا که این روش، یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا و اخذ اجازه کار در این کشور به شمار می‌رود که نیازی به داشتن LMIA ندارد و در واقع، از آن معاف است. به همین علت، پروسه دریافت مجوز کار از روش انتقال درون شرکتی، می‌تواند بسیار سریع‌تر، ساده‌تر و همینطور کم هزینه‌تر از مسیر LMIA تمام شود.

افرادی که واجد شرایط استفاده از ویزای انتقال درون شرکتی کانادا تشخیص داده شوند، نیاز به مجوز کار دارند، اما از دریافت و اخذ LMIA معاف هستند. چرا که آن‌ها به واسطه انتقال تخصص و مهارت خود به کانادا و در اختیار گذاشتن تجربیات خود به کسب و کارهای کانادایی، مزیت‌های اقتصادی قابل توجه و زیادی برای این کشور به ارمغان خواهند آورد.

در صورتی که شما برای شرکتی کار می‌کنید که دارای یک شرکت مادر، شعبه، زیر مجموعه، شرکت فرعی در کانادا است و یا هر وابستگی دیگری به آن دارد، به احتمال زیاد ممکن است که بتوانید با استفاده از روش انتقال درون شرکتی کانادا و یا Intra company transfer مجوز کار در این کشور را به دست بیاورید. استفاده از این روش برای شهروندان هر کشوری امکان پذیر است.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کار، آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا و دلایل مهاجرت از ایران بدانید.

انوع ویزای انتقال درون شرکتی

شما به عنوان یک تبعه خارجی، برای این که با استفاده از روش انتقال درون شرکتی و اخذ ویزای آن، واجد شرایط کار کردن در کانادا تشخیص داده شوید، باید در یکی از دسته بندی‌هایی که در ادامه ذکر می‌کنیم، قرار بگیرید.

 • مدیران اجرایی

این دسته از افراد، در درجه اول، امر خطیر مدیریت یک شرکت و یا یکی از مولفه‌های اصلی وابسته به آن را هدایت می‌کنند و فقط نظارت‌هایی از مدیران اجرایی سطح بالاتر (در صورتی که لزوم داشته باشد) دریافت می‌کنند.

 • مدیران ارشد

این دسته از افراد، کار مدیریت تمام و یا بخشی از یک شرکت را برعهده دارند و به نظارت و کنترل کار سایر مدیران و همینطور کارمندان و نیروهای کار حرفه‌ای می‌پردازند.

 • نیروهای کار که دارای دانش، تخصص یا مهارت‌های ویژه هستند

این دسته از افراد می‌توانند دانش و مهارت‌های ویژه‌ای که در محصولات و یا خدمات یک شرکت وجود دارد، و یا حتی سطح پیشرفته و قابل توجهی از مهارت و تخصص را که در روند کاری، فرایند‌ها و رویه‌های آن قابل مشاهده هستند را تثبیت کنند و شرح دهند.

در هر سه نوع دسته بندی که برای ICT وجود دارد، نیروهای کاری که به کشور کانادا انتقال پیدا می‌کنند، باید حداقل برای مدت یک سال سابقه انجام کار تمام وقت با شرکت خارجی داشته باشند و بعد از آن به کانادا منتقل شوند تا یک کارِ رقابتی و قابل قیاس با تجربیات حرفه‌ای سابق خود ارائه کنند. نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که برای صدور یک مجوز کار، باید بین کارفرما و کارمند یک ارتباط صحیح و مناسب وجود داشته باشد.

همچنین درباره اقامت کانادا، شهروندی کانادا و اقامت موقت کانادا بخوانید.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

انتقال درون شرکتی NAFTA

انتقال درون شرکتی NAFTA و یا NAFTA Intra company transfer یک مجوز کار مشابه با انتقال درون شرکتی است که تحت توافق بین کانادا، ایالات متحده آمریکا و مکزیک قابل دسترسی است. این برنامه در اختیار شرکت‌های آمریکایی و مکزیکی که دارای یک ارتباطِ نزدیک با یک شرکت مادر، شعبه، زیرمجموعه، شرکت فرعی در کانادا هستند و یا هر نوع وابستگی دیگری بین آن‌ها وجود دارد، قرار داده شده است. شرایط مورد نیاز کلی برای استفاده و برخورداری از مزیت‌های این برنامه، شباهت بسیار زیادی به مجوز کار از طریق روش انتقال درون شرکتی دارد. همچنین، کارمندان و نیروهای کاری دیگری که واجد شرایط استفاده از انتقال درون شرکتی NAFTA تشخیص داده شوند، نیازی به LMIA نخواهند داشت و از آن معاف خواهند بود.

قوانین انتقال درون شرکتی کانادا

در صورتی که بخواهید واجد شرایط دریافت مجوز کار در کانادا از طریق روش انتقال درون شرکتی شناخته شوید، باید چهار قانون کلی را رعایت کنید تا از این مزیت برخوردار شوید.

 • تابعیت‌های خارجی/ منتقل شوندگان

این دسته از افراد، در هنگام انتقال به یک مجموعه وابسته کانادایی، باید به صورت تمام وقت و مداوم (بدون وقفه در کار) در همان جایگاهی که قصد دارند منتقل شوند، برای یک شرکت خارجی کار کرده باشند و این شرایط را حداقل برای مدت یک سال ادامه داده باشند. نکته قابل توجهی که وجود دارد، این است که تمام جایگاه‌ها و مقام‌های شغلی واجد شرایط استفاده از این روش و اخذ ویزای ICT کانادا نیستند. فقط و فقط مدیران اجرایی، مدیران ارشد و همینطور نیروهای کار ماهری که دارای تخصص ویژه‌ای هستند (با دانش و مهارت‌های پیشرفته و سطح بالا در زمینه شغلی خود و همینطور دانش و مهارت‌های تخصصی در رابطه با خدمات و یا محصولات کسب و کارشان در زمینه‌های بین المللی)، واجد شرایط اخذ ویزای ICT هستند. تشریح موقعیت شغلی، وظایف رایج و مسئولیت‌های مدیران اجرایی و مدیران ارشد واجد شرایط اخذ ویزای ICT کانادا، در کدهای NOC 0013, NOC 0014, NOC 0015 و همینطور NOC 0016 در طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا قابل مشاهده است.

 • شرکت‌های خارجی/ کارفرمایان کنونی

باید یک شخص حقوقی باشد که به انجام یک کسب و کار مشغول است و این کار را به صورت سیستماتیک، منظم و مداوم انجام می‌دهد و برای مدت یک سال و نیم و یا بیشتر، به ارائه کالا یا خدمات به مردم می‌پردازد. به عنوان مثال، فعالیت شرکت می‌تواند با ارائه اساسنامه، اظهارنامه مالیاتی مشاغل، صورت سود و زیان، جواز انجام تجارت، توافق نامه‌های مشارکت، ثبت در مقامات مالیاتی و غیره ثابت شود.

 • شرکت کانادایی

باید یک شخص حقوقی باشد که در حال حاضر در حال انجام یک کسب و کار است و یا در آینده این کار را انجام خواهد داد. این یعنی مدیران اجرایی و مدیران ارشد دیگر شرکت مورد نظر می‌توانند به یک شرکت استارت آپ منتقل شوند تا به انجام کارهای جاری بپردازند. به عنوان مثال، اسنادی از قبیل مدارک مربوط به تاسیس شرکت به صورت فدرال یا استانی، اظهارنامه‌ای از یک بانک کانادایی که ثابت می‌کند حدود ۱۰۰ هزار دلار برای پوشش هزینه‌های اولیه، قراردادها، اجاره نامه و غیره وجود دارد، می‌توانند به عنوان اسناد پشتیبان برای نشان دادن ماهیت راه اندازی شرکت ارائه شوند. به هر حال، می‌توانید برای کسب اطلاعات تکمیلی در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید.

 • وجود ارتباط موثر و نزدیک بین نهادهای خارجی و کانادایی

این ارتباط، باید در غالب یک همکاری به صورت شرکت مادر، شعبه، زیرمجموعه، شرکت فرعی در کانادا و یا هر نوع وابستگی دیگری بین آن‌ها پیاده سازی و اجرا شود. به عنوان مثال، در صورتی که یک شرکت کانادایی، زیرمجموعه یک شرکت بین المللی است که یا ۵۰ درصد از سهام آن را در اختیار دارد و یا حتی سهم آن به زیر ۵۰ درصد می‌رسد، می‌تواند از این برنامه استفاده کند. اما در هر صورت، زیرمجموعه کانادایی، کنترل و هدایت آن را برعهده خواهد داشت. داشتن وابستگی در شرکت کانادایی نیز یکی دیگر از قوانین است. یعنی هم این شرکت و هم شرکت خارجی، هر دو به یک شرکت مادر دیگر تعلق دارند که مالک آن ممکن است یک شخص حقیقی و یا گروهی از افراد باشند. در هر صورت، زیرمجموعه‌ی کانادایی این شرکت، به عنوان یک بخش اجرایی به ایفای نقش می‌پردازد و یا دفتری از همان شرکت بین المللی می‌باشد که فقط در یک کشور دیگر واقع شده است.

در ادامه اگر به دنبال محتوای مفید و معتبر برای مهاجرت شغلی به کانادا هستید، پیشنهاد می‌کنیم در کانال تلگرام کار در کانادا تراست عضو شوید.

نحوه اپلای برای اخذ مجوز کار از طریق روش انتقال درون شرکتی

پروسه اپلای برای اخذ ویزای کار کانادا از طریق روش انتقال درون شرکتی، به روش‌های مختلفی انجام می‌شود که انتخاب آن‌ها و نحوه انجام این کار به میلت شخص متقاضی بستگی دارند. یک نیروی کار موقت خارجی از کشوری که اتباع آن معاف از ویزا هستند، می‌تواند در POE برای اخذ مجوز کار از طریق روش انتقال درون شرکتی اپلای کند. تمام افراد دیگر به غیر از افرادی که اشاره کردیم، باید این کار را به صورت آنلاین انجام دهند. به عنوان مثال، در کیس‌های انتقال درون شرکتی از ایالات متحده آمریکا به کانادا، شهروندان آمریکایی می‌توانند در POE اپلای کنند. نیروهای کار موقت خارجی، برای افزایش شانس موفقیت در این پروسه و کاهش دادن زمان انتظار خود، می‌توانند درخواست اعلام وضعیت از IMWU یا International mobility program unit کنند تا متوجه شوند که آیا معافیت از LMIA شامل حال آن‌ها هم خواهد شد یا خیر. اگرچه که انجام این کار صدور مجوز کار ICT را به طور قطعی تضمین نمی‌کند، اما استعلامی که از IMWU انجام شده، ممکن است توسط افسر بازرسی پرونده‌های مهاجرتی در نظر گرفته شود و این پروسه را سرعت ببخشد.

درباره ویزای کانادا و ثبت نام آنلاین ویزای کانادا بدانید.

شرایط اپلای برای انتقال درون شرکتی

یک سری شرایط لازم وجود دارد تا شرکت بین المللی و همینطور نیروی کاری که قصد استفاده از این برنامه را دارد، باید در اختیار داشته باشند و یا فراهم کنند تا واجد شرایط اخذ مجوز کار در کانادا تشخیص داده شوند.

نیازمندی‌ های کلی

مواردی که در بخش زیر ارائه می‌کنیم، نیازمندی‌ها و شرایط کلی برای افرادی است که تمایل دارند برای استفاده از برنامه درون شرکتی واجد شرایط تشخیص داده شوند.

 • شما باید در حال حاضر توسط یک شرکت بین المللی استخدام شده باشید و به دنبال وارد شدن به کانادا به عنوان یک شرکت مادر، زیرمجموعه، شعبه، شرکت فرعی و یا هر سازمان وابسته دیگری به آن شرکت باشید.
 • باید در حال منتقل شدن به شرکتی باشید که دارای یک ارتباط موثر و مناسب بین شعبه‌های خود در خارج و داخل کانادا است و در یک شعبه از آن شرکت که دارای مشروعیت قانونی و مداوم می‌باشد، استخدام باشید.
 • باید به عنوان یک فرد در یکی از سه جایگاه شغلی مدیر اجرایی، مدیر ارشد و یا نیروی کار تخصصی ماهر به شعبه‌ی کانادای شرکت مورد نظر خود منتقل شوید.
 • باید از طریق یک فیش حقوقی و یا روش‌های دیگر ثابت کنید که به طور مداوم در این شرکت استخدام بوده‌اید و حداقل به مدت یک سال به انجام کار تمام وقت مشغول بودید. همچنین، موقعیت شغلی قبل و بعد از انتقال شما به کانادا نیز باید یکسان باشد.
 • باید نشان دهید که فقط برای یک مدت محدود وارد کانادا خواهید شد.
 • باید نشان دهید که برای ورود موقت به کشور کانادا، تمام شرایط مهاجرتی را رعایت می‌کنید.

شرایط مورد نیاز شرکت برای استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی

 • به طور کلی، شرکت باید از وجود یک مکان فیزیکی به عنوان پایگاه یا مقر اصلی خودش اطمینان پیدا کند و شرایط لازم برای فراهم شدن آن را فراهم کند تا بتواند نیروهای کاری خود در کانادا را در آن مستقر کند؛ به خصوص برای نیروهای کار ماهر و متخصص. با این وجود، در یک سری از کیس‌های به خصوص، از جمله مدیران ارشد و همینطور مدیران اجرایی، ارائه کردن آدرسِ استارت آپ جدیدتان ضروری نیست و عدم وجود آن امکان پذیر است. به عنوان مثال، شرکت می‌تواند تا زمانی که مدیران اجرایی آن امکان خریداری یا اجاره یک دفتر فیزیکی پیدا می‌کنند، از آدرس مشاور یا وکیل خود استفاده کند.
 • شرکت باید برنامه‌های واقع بینانه و منطقی برای کارکنان عملیاتی و اجرایی جدید خود ارائه دهد.
 • شرکت باید تمکن و پشتوانه مالی لازم برای شروع کسب و کار خودش در کانادا و همینطور پرداخت حقوق، مزایا و پاداش کارکنانش را داشته باشد.
 • شرکت باید در هنگام منتقل کردن مدیران ارشد و یا مدیران اجرایی خود به کانادا نشان دهد که به اندازه کافی بزرگ است که بتواند آن‌ها و عملکرد عملیاتی‌شان را در این کشور پشتیبانی و حمایت کند.
 • شرکت باید در هنگام منتقل کردن یک نیروی کار ماهر و حرفه‌ای به کانادا نشان دهد که در انجام کار مورد نظر خود تخصص و مهارت کافی را در اختیار دارد و همچنین، باید اطمینان پیدا کند که تمام دستور العمل‌های کاری به طور کاملا واضح و روشن بیان شده‌اند و مدیران اجرایی، امکان مدیریت و کنترل آن را دارند.

درباره تمکن مالی ویزای کانادا، در صورت نیاز و با مراجعه به لینکی که برای‌تان آورده ایم، اطلاعات کسب کنید.

شرایط اپلای برای انتقال درون شرکتی

مدارک مورد نیاز برای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

برای استفاده از برنامه درون شرکتی و اخذ مجوز کار کشور کانادا از طریق این روش، یک سری مدارک نیاز است که در این بخش به آن‌ها می‌پردازیم.

 • تاییدیه‌های لازم برای اثبات این که تبعه خارجی مورد نظر که قصد استفاده از این برنامه را دارد، در حال حاضر توسط یک شرکت بین المللی خارج از کانادا استخدام شده و به دنبال کسب مجوز کار برای شرکت مادر، زیرمجموعه، شعبه، شرکت فرعی و یا هر ارگان وابسته دیگر به آن، در کانادا است.
 • مدارک و تاییدیه‌های لازم برای اثبات این که تبعه خارجی مورد نظر که قصد استفاده از این برنامه را دارد، به طور تمام وقت (یعنی به طور مداوم و بدون شرکت در برنامه‌های کاری پاره وقت) توسط شرکتی که در خارج از کانادا قرار دارد، استخدام شده است. این کار از طریق فیش حقوقی و یا ارائه مدارک قرارداد همکاری قابل انجام است. همچنین، فرد باید در همان موقعیت شغلی مشابهی که قبلا داشته، مشغول به کار شود.
 • خلاصه وضعیت موقعیت شغلی شخص متقاضی به عنوان یک مدیر ارشد و یا مدیر اجرایی و یا مدارکی که اثبات کننده داشتن تخصص و مهارت‌های ویژه وی باشند (از قبیل جایگاه شغلی، عنوان، جایگاهی که در سازمان در اختیار داشته و همچنین، توصیف شغلی که انجام می‌داده).
 • افرادی که قصد استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی در زمینه نیروی کاری ماهر را دارند، باید شواهد و مدارکی برای اثبات این که وی دارای چنین دانش و مهارت‌هایی است، ارائه کنند و این که موقعیت شغلی مورد نظر وی در کانادا نیز به همین دانش و مهارت‌ها نیازمند است (با یکدیگر تطابق دارند).
 • خلاصه وضعیت موقعیت شغلی مورد نظر شخص متقاضی در کانادا (مدارکی از قبیل جایگاه موقعیت شغلی، عنوان، جایگاهی که در سازمان قرار است در اختیار بگیرد و همچنین، توصیف شغلی).
 • شواهد و مدارک نشان دهنده‌ی مدت زمان اقامتی که در نظر گرفته شده است.
 • توصیف ارتباط بین شعبه کانادای شرکت مورد نظر و شعبه مادر یا فرعی آن در خارج از کانادا (ممکن است که افسر مهاجرتی برای اثبات وجود ارتباط نزدیک بین شرکت کانادایی و خارج از کانادا که مایل به انجام این انتقال هستند، درخواست ارائه شواهد و مدارکی برای اثبات این ارتباط داشته باشد).

همچنین بخوانید

قانون کار کانادا

مدت زمان لازم برای صدور اجازه کار در کانادا از طریق روش انتقال درون شرکتی

به طور میانگین، مدت زمان مورد نیاز برای صدور اجازه کار در کشور کانادا از طریق روش انتقال درون شرکتی، بین ۲ تا ۱۰ هفته متغیر است. با این حال، یک سری گزینه‌ها برای تسریع این روند وجود دارد که در واقع، باید نشان دهید حالت فورس ماژور پیدا کرده و فورا باید انجام شود. کسانی که شواهد و مدارک لازم برای اثبات فوریت این کار را ارائه کنند، واجد شرایط تشخیص داده خواهند شد و مجوز کار خود که از طریق روش انتقال درون شرکتی به دست آمده را حدودا طی مدت ۲ هفته در اختیار خواهند گرفت. در صورتی هم که فوریت خاصی وجود نداشته باشد، این انتقال حداکثر طی ۱۰ هفته انجام خواهد شد. نکته قابل توجه دیگری که وجود دارد، این است که این گزینه برای تسریع روند صدور ویزای ICT، فقط برای کشورهای معاف از ویزا امکان پذیر است (پروسه احراز هویت بیومتریک و مدت زمان انجام آن در این پروسه لحاظ نشده است).

به طور کلی، مدت زمان لازم برای صدور اجازه کار در کانادا از طریق روش انتقال درون برنامه‌ای به کشور شخص متقاضی بستگی دارد. اما در صورتی که شغل مورد نظر، در دسته بندی‌های 0 یا A قرار بگیرد نیز می‌توان این روند را تسریع کرد.

همچنین درباره بک ‌گراند چک ویزای کانادا، انگشت نگاری ویزای کانادا و مدت زمان صدور ویزای کانادا بعد از انگشت نگاری بدانید.

مدت زمان اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی

مجوز کار اولیه که از طریق روش انتقال درون شرکتی صادر می‌شود، برای مدت یک سال اعتبار دارد و با تمام تمدیدهای ممکن، حداکثر تا سقف سه سال قابل استفاده است. به عبارت دیگر، امکان تمدید ویزای ICT تا سقف دو سال وجود دارد. اما در صورتی که یک شرکت کانادایی مدت زمان بیشتری به شخص متقاضی یا کارمند خود نیاز داشته باشد، تحت یک سری شرایط خاص، می‌توان آن را مجموعا به مدت هفت سال برای مدیران اجرایی و مدیران ارشد، و همینطور پنج سال هم برای نیروهای کار متخصص تمدید کرد. اما شرایط اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی چیست؟

 • هر دو شعبه شرکت بین المللی که در داخل و خارج از کشور کانادا قرار دارند، هنوز هم ارتباط موثر و نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.
 • دفتر جدید در طی یک سال اخیر در زمینه تهیه مداوم کالا یا خدمات این شرکت‌ها فعالیت کرده باشد.

و همچنین، توزیع نیروهای کاری در دفتر جدید به طور عادلانه و یکسان صورت پذیرفته باشد. گاهی اوقات نیز همین که افرادی در آن مشغول به کار شده باشند، کافی است.

در صورتی که حداکثر دوره ممکن برای افرادی که از طریق روش انتقال درون شرکتی به کانادا منتقل شدند به اتمام رسید و مجوز کارشان به حداکثر اعتبار ممکن خود رسید، می‌توانند یک سال به طور مداوم و تمام وقت در شعبه بین المللی شرکت مورد نظر که در خارج از کانادا قرار دارد، به کار بپردازند تا قادر به استفاده مجدد از برنامه انتقال درون شرکتی باشند و مجددا برای ویزای ICT اپلای کنند. بنابراین، در صورت انجام همه‌ی تمدیدهای لازم نیز امکان اپلای مجدد برای Intra company transfer وجود دارد.

همچنین درباره جواب ویزای کانادا و طولانی شدن جواب ویزای کانادا بخوانید.

شرایط تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

افرادی که مجوز کار خود را طریق روش انتقال درون شرکتی به دست آورده باشند، می‌توانند پس از گذشت یک سال از تجربه کاری خود که در روش ICT به دست آورده‌اند، برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق سیستم Express Entry اقدام کنند. این دسته از افراد با داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر، می‌توانند ۵۰ امتیاز به پروفایل Express Entry خود اضافه کنند. این امتیاز، CRS (سیستم رده بندی جامع) وی را افزایش خواهد داد و در نتیجه، منجر به افزایش شانس وی برای اخذ ITA (دعوتنامه اپلای برای اخذ اقامت دائم کانادا) خواهد شد.

همچنین، در صورتی که نیروی کار خارجی دارای (حداقل ۵۱ درصد از کل سهام) یک شرکت کانادایی باشد، می‌تواند برای Owner Operator LMIA نیز اپلای کند تا ۲۰۰ امتیاز دیگر نیز به پروفایل خود اضافه کند. با توجه به توضیحاتی که در این بخش از مطلب امروز خود عنوان کردیم، انتقال درون شرکتی می‌تواند تحت وجود یک سری شرایط خاص، به عنوان یک پیشنهاد شغلی معتبر در نظر گرفته شود و در جهت به دست آوردن PR به کار برده شود.

شرایط تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی به اقامت دائم کانادا

هزینه برنامه انتقال درون شرکتی

به طور کلی، یک شرکت باید نشان دهد که ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار پشتوانه مالی در اختیار دارد تا بتواند در بازار کار کشور کانادا سرمایه گذاری کند. به عبارت دیگر، شرکت‌ها باید نشان دهند که حداقل برای مدت یک سال از تمکن مالی لازم برای پوشش تمام هزینه‌ها و خرج و مخارج خود برخوردار هستند. برخی از این خرج و مخارج، شامل استخدام حداقل یک فرد کانادایی و پرداخت حقوق و پاداش‌های وی و همینطور هزینه‌های اساسی شرکت از قبیل اجاره دفتر، بازاریابی، خرید و موارد دیگر می‌شوند.

هزینه افراد متقاضی استفاده از روش انتقال درون شرکتی برای دریافت اجازه کار خود در کانادا نیز ممکن است شامل آماده سازی بیزینس پلن، هزینه موافقت و کسب رضایت کارفرما، هزینه دریافت اجازه کار، احراز هویت بیومتریک (در صورت لزوم) و همینطور سایر هزینه‌های جاری شود.

درباره سرمایه گذاری در کانادا و حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا با مراجعه به هر لینک اطلاعات کسب کنید.

دلایل رد درخواست برای برنامه انتقال درون شرکتی

سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید، می‌تواند این باشد که در چه شرایطی درخواست استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی رد می‌شود؟ سه دلیل عمده برای آن وجود دارد که در این بخش از مطلب امروز خود، به آن‌ها می‌پردازیم.

 • عدم وجود یک ارتباط موثر و نزدیک بین شعبه‌های یک شرکت در کانادا و خارج از این کشور.
 • عدم وجود یک ارتباط موثر و نزدیک میان کارفرما و نیروی کار خارجی.
 • موقعیت شغلی مورد نظر، فاقد صلاحیت لازم تشخیص داده شود و یا شرایط لازم برای انتقال درون شرکتی نداشته باشد.

شما می‌توانید جهت مشاوره با مشاوران و وکلای باتجربه و متخصص تراست از طریق فرم ارزیابی رایگان اقدام کنید تا با دقت بسیار زیاد شرایط شما برای برخورداری و استفاده از برنامه انتقال درون شرکتی را بررسی کنند. همچنین می توانید وارد صفحه اینستاگرام تراست شوید تا از آخرین خبرها در زمینه امور مهاجرتی و همینطور تجربیات افرادی که از طریق روش‌های مختلف به کانادا مهاجرت کرده‌اند، آگاهی و اطلاع کافی به دست بیاورید.

سوالات متداول

برنامه انتقال درون شرکتی یا Intra company transfer چیست؟

دولت کانادا این امکان را در اختیار افراد قرار داده تا تحت برنامه انتقال درون شرکتی به عنوان یک نیروی کار ماهر به طور موقت در این کشور مشغول به کار شوند. به طور کلی، Intra company transfer نوعی از مهاجرت کاری به کانادا به شمار می‌رود و به این منظور طراحی و پیاده سازی شده تا فرایند استخدام و به خدمت گیری نیروهای کاری ماهر و متخصص که دارای یک مهارت و تخصص ویژه در زمینه کسب و کار هستند را تسریع کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به این لینک مراجعه کنید.

ویزای ICT چیست؟

ویزای ICT به افرادی تعلق می‌گیرد که از طریق روش انتقال درون شرکتی موفق به اخذ مجوز کار در کشور کانادا شده‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، به این لینک مراجعه کنید.

آیا برنامه انتقال درون شرکتی به LMIA هم نیاز دارد؟

برنامه انتقال درون شرکتی یک روش برای اخذ ویزای کار در کانادا به شمار می‌رود و جزو معدود برنامه‌هایی است که نیازی به LMIA ندارد.

آیا برنامه انتقال درون شرکتی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا خواهد شد؟

بله، تحت یک سری شرایط خاصT امکان تبدیل ویزای ICT به PR وجود دارد. در واقع، شخص متقاضی باید حداقل به مدت یک سال از برنامه انتقال درون شرکتی به صورت تمام وقت استفاده کرده باشد. پس از گذشت یک سال، می‌تواند برای دریافت اقامت کانادا از طریق سیستم Express Entry اقدام کند.

برنامه انتقال درون شرکتی تا چه مدت اعتبار دارد؟

اعتبار اولیه ویزای ICT یک سال می‌باشد. اما به راحتی قابل تمدید است.

صدور ویزای ICT به چه مدت زمان نیاز دارد؟

معمولا بین ۲ تا ۱۰ هفته به زمان نیاز است تا با ویزای ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی موافقت شود. مدت زمان دقیق آن به کشور شخص متقاضی بستگی دارد و به عنوان مثال، افرادی که از یک کشور معاف از ویزای کانادا مثل آمریکا برای این کار اقدام کنند، طی مدت ۲ هفته ویزای ICT را به دست خواهند آورد. اما حداکثر تا ۱۰ هفته انجام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.