تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی به کاری

سالانه افراد زیادی که برای گذراندن تعطیلات و گشت و گذار با ویزای توریستی به کانادا سفر می کنند، شیفته جذابیت آن شده و دوست دارند در این کشور بیشتر بمانند. مثلا فرصت های شغلی زیادی در کانادا وجود دارد که ممکن است بازدیدکنندگان با آن روبرو شده و در نتیجه بخواهند ویزای توریستی خود را به ویزای کار در کانادا تبدیل کنند. اما آیا تبدیل ویزای توریستی به کاری درکاناداامکان پذیر است؟

وکلای سازمان مهاجرتی تراست در پاسخ به این سوال می گویند که به طور کلی امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا و دریاقت اقامت دائم از این طریق میسر نیست. چرا که در کانادا میانبر برای کار وجود ندارد و متقاضی باید کاملا از قوانین مهاجرت پیروی کرده و مسیر اخلاقی دریافت مجوز کار را طی کند. اما به هر حال دولت کانادا برای برخی متقاضیان به صورت محدود تمهیداتی را اندیشیده است که افراد با شرایط خاص بتوانند به طور موقت در این کشور مشغول به کار شوند.

وقتی به عنوان یک بازدید کننده با ویزای توریستی در کانادا حضور دارید، اکثر برنامه های کاری در کانادا بلافاصله برای شما ممنوع می شوند. با این وجود، شرایط و برنامه های خاصی وجود دارد که فرصتی را برای بازدیدکنندگان فراهم می کند تا در حالی که ویزای توریستی دارند ، برای اجازه کار درخواست دهند. انتخاب مسیر صحیح می تواند روند کار را برای شما یا عزیزانتان ساده تر کند. بنابراین در این خصوص حتما با یک متخصص مهاجرت به کانادا مشورت نمایید. در اینجا قصد داریم به قوانین و شرایط لازم جهت تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا اشاره کنیم. همچنان با وکلای برجسته سازمان مهاجرتی تراست در ونکوور کانادا همراه باشید.

تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا

تبدیل ویزای توریستی کانادا به کاری

شاید وقتی در گذشته در خصوص تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری این کشور صحبت می شد هیچ راه قانونی برای این کار وجود نداشت. چرا که بر اساس قوانین مهاجرت کانادا برای اخذ مجوز کار این کشور نیاز به مدارک و شرایط خاصی است و در نتیجه دور زدن این قوانین امکان پذیر نخواهد بود.به عبارت دیگر امکان ارتقاء ویزای سفر کانادایی موجود به ویزای کار کانادا وجود ندارد. چرا این دو نوع ویزا کاملاً متفاوت هستند و هیچ فرآیند خودکاری برای تغییر ویزای بازدید کننده به ویزای کار وجود ندارد. اما شما می توانید هنگام حضور در کانادا با ویزای موقت توریستی برای دریافت مجوز کانادا به صورت جداگانه اقدام کنید. برای این منظور می توانید با وکلای مجرب ما در سازمان مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

 شایان ذکر است تا زمانی که موفق به تبدیل ویزا نشده اید هر گونه فعالیت کاری در این کشور غیرقانونی محسوب می شود. کار در کانادا با ویزای توریستی ممکن است منجر به اخراج شما از این کشور شده و ورود مجدد نیز برای شما ممنوع گردد. مگر اینکه نوع کار و حرفه شما از منظر قانونی نیاز به مجوز کار نداشته باشد.

 اما در این مدت امکان شرکت در دوره های آموزشی کمتر از شش ماه وجود دارد. همچنین در حال حاضر به علت همه گیری کووید-19 تغییراتی ایجاد شده است که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا یک کارگر موقت در کانادا باشند. بر اساس برخی قوانین جدید مهاجرت کانادا ، بازدیدکنندگان این کشور در شرایط خاص اجازه پیدا می کنند تا در هنگام درخواست مجوز کار کانادا در کانادا بمانند.

تاثیر همه گیری کووید-19 در تغییر موقت قوانین تبدیل ویزای کانادا

در 24 آگوست سال 2020 ، IRCC اخباری در جهت منافع کارفرمایانی منتشر کرد که هنوز در یافتن کارگر با مشکل روبرو هستند. بر این اساس به شیوه های خاص امکان تبدیل ویزای توریستی به کاری در کانادا میسر شده است. طبق این قانون جدید بازدیدکنندگانی که در حال حاضر در کانادا هستند و یک پیشنهاد شغلی معتبر دارند، می توانند برای مجوز کار خاص کارفرما درخواست دهند و در صورت تأیید می توانند بدون ترک کشور شروع به کار کنند.

البته وزیر مهاجرت، مارکو E.L. مندیچینو اعلام کرده است که این قانون یک تغییر سیاست موقتی است و بلافاصله اعمال می شود. در واقع طی همه گیری کووید-19 ، بسیاری از افراد دارای ویزای موقت کانادا امکان بازگشت به کشور خود را نداشتند و در نتیجه تشویق به حفظ وضعیت قانونی اقامت خود از طریق اخذ ویزای کاری موقت کانادا شدند. چرا که با بستن مرزهای کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر، پیروی از قوانین فعلی اجازه کار کانادا غیرممکن است.

تاثیر همه گیری کووید-19 در تغییر موقت قوانین تبدیل ویزای کانادا

برخی از کارفرمایان همچنان درگیر جذب و استخدام کارگران مورد نیاز خود در طی همه گیر شدن ویروس کرونا هستند. در عین حال ، مهارت برخی از بازدید کنندگان در کانادا ممکن است بتواند کمبود نیروی کار را در این کشور جبران کند. بنابراین تدابیری اندیشیده شده است که به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا بدون نیاز به ترک کشور ، مجوز کار کانادا را دریافت کنند. این قانون با هدف استفاده از مهارت و تجربه برخی از بازدیدکنندگان کانادا در جهت تسریع بهبود اقتصاد این کشور است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با سازمان مهاجرتی تراست در کانادا تماس بگیرید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای موقت کار در شرایط همه گیری کووید-19

برای اینکه واجد شرایط پیشنهاد موقت تبدیل ویزای توریستی به کار در کانادا باشید ، باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

– در کانادا به عنوان یک بازدید کننده وضعیت معتبری داشته و در کانادا حضور داشته باشید

– پیشنهاد شغلی داشته باشید

– درخواستی را برای جواز کار خاص کارفرما ارائه دهید که توسط ارزیابی اثر بازار کار (LMIA) یا پیشنهاد استخدام معاف از LMIA پشتیبانی شود، (حداکثر تا 31 مارس 2021)

– سایر معیارهای استاندارد پذیرش را برآورده کنید

روش قانونی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

به متقاضیان ویزای کانادا توصیه می شود که جهت اخذ هر کدام از ویزاهای کانادا همواره از قوانین مهاجرتی این کشور پیروی کنند و روند اخذ هر گونه ویزا را به درستی طی نمایند تا در آینده با مشکل مواجه نشوند. طبق قوانین اصلی مهاجرت به کانادا تبدیل خودکار ویزای توریستی به ویزای کار ممنوع است. بنابراین هیچ فرمی مبنی بر تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا وجود ندارد.

با این حال اگر در حال حاضر ویزای توریستی کانادا را دارید و می خواهید در این کشور بمانید و کار کنید ، تنها راه تغییر آن درخواست مجدد ویزای کانادا با مجوز کار است. در این صورت اگر داوطلب شرایط لازم استخدام را داشته باشد و کلیه مدارک معتبر را در اختیار داشته باشد ، اداره مهاجرت کانادا می تواند مشخصات وی را برای ویزای کار تأیید کند. برای دریافت اجازه کار در داخل خاک کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

  همسر یا والدین شما در حال حاضر با ویزای کار یا ویزای تحصیلی در کانادا حضور داشته باشند.

–  شما قبلا از طریق یکی از روش ‌های موجود توانسته باشید اقامت دائم کانادا را اخذ کنید. در این صورت می توانید تا پیش از طی شدن مراحل اداری و دریافت کارت اقامت دائم ، در این کشور کار کنید. بنابراین اگر با اقامت دائم شما در کانادا موافقت شده باشد می توانید پس از ورود به خاک کانادا ، ویزای توریستی خود را به ویزای اقامت دائم تبدیل نمایید.

– اگر امتیاز CRS بالایی کسب کنید ، فرصت خوبی برای دریافت ITA خواهید داشت و بعدا می توانید PR ویزا بگیرید. CRS شامل بسیاری از فاکتورها مانند مهارت خوب انگلیسی ، سن ، صلاحیت و موارد دیگر است.

روش قانونی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار

تبدیل ویزای توریستی به کاری از طریق تحصیل در کانادا

برخی از داوطلبان برای به دست آوردن مجوز کار کانادایی مسیر دیگری را طی می کنند. آنها ابتدا برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی اقدام می کنند که روند آن بهتر از تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری است. سپس در گام بعدی و بعد از گذراندن دوره آموزشی در یک موسسه آموزشی معتبر کانادایی، برای تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا اقدام می نمایند. البته شایان ذکر است داشتن ویزای توریستی کانادا حتی ویزای مولتی ، هیچ امتیاز و مزیتی برای موفقیت متقاضی جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و یا ویزای کار نخواهد داشت و روند اخذ هر کدام از این ویزاها مجزا می باشد.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا به متقاضیان کمک می کند تا مدرک دانشگاهی معتبر کانادایی را دریافت کنند و همچنین به صورت نیمه وقت اجازه کار پیدا نمایند. پس از اتمام دوره نیز ، داوطلب مجاز است مدتی در کانادا بماند و شغل مناسب خود را جستجو کند. اگر داوطلب پس از اتمام دوره بتواند شغلی را در دوره زمانی تعیین شده پیدا کند، در نهایت اجازه کار طولانی مدت و اقامت دائم کانادا به وی اعطا خواهد شد.  اگر خواهان کسب  اطلاعات بیشتر در زمینه تبدیل ویزای توریستی به کاری یا تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی هستید، حتما با وکلای با تجربه ما در سازمان مهاجرتی تراست در ونکوور کانادا تماس حاصل نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی دیگر سوالات خود را با ما مطرح کنید. ما در اسرع وقت به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.