ارزانترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

ارزانترین کشور ها برای مهاجرت تحصیلی در یک نگاه

(میانگین هزینه زندگی)،(میانگین شهریه دانشگاه)

شهریه دانشگاههزینه زندگینام کشور
۱۳هزار الی ۲۰ هزار دلار در سال۸۷۹.۹۵ دلار در ماه بدون اجارهکانادا
۲۵۰ یورو در هر ترم۸۵۰ یورو در ماهآلمان
۳۵ تا ۷۱ دلار در هر ترم۱۷۲۰۰ دلار در سالنروژ
۸۱۸ دلار تا ۳۷۸ دلار در سال برای مقاطع کارشناسی۴۰۰ تا ۳۰۰ دلار در ماهمکزیک
بین 1650 تا 4700 دلار در هر ترم متغیر استحدود 3700 دلار در هر ترمتایوان
بین 2230 تا 4180 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی۶۵۰ دلار در ماهلهستان
۳۹۵۰ دلار در سال۳۴۴۰ دلار تا ۴۶۰۰ دلار در ماهمالزی
برنامه های مقطع لیسانس هزینه شهریه 680-1300 یورو (56800 تا 109000 روپیه روپیه) دریافت می کندبین 430 یورو تا 1680 یورواسپانیا
۹۰۶ یورو در سال(79074 INR)حدود 10700 دلار در سالبلژیک
به طور متوسط سالانه 2770 یورو (241762 INR) برای برنامه های کارشناسی و 3770 یورو (329040 INR) در سال برای مقاطع کارشناسی ارشد پرداخت خواهند کرد. قیمت دکتری برای همه دانشجویان یکسان است و به طور متوسط 380 یورو (33165 INR) است. فرانسه

ارزانترین کشور های جهان برای تحصیل

با برنامه ‌ریزی دقیق و تیزبینی مالی، تحصیل در خارج از کشور نه تنها می‌تواند ارزان ‌تر از آن چه تصور می‌کردید باشد، بلکه می‌تواند هزینه کمتری نسبت به حضور در دانشگاه در کشور خودتان برای یک ترم یا سال داشته باشد.

صرفه جویی در زمان برای پوشش برخی از هزینه های اجتناب ناپذیر مانند سفر نیز می تواند به شما در دستیابی به اهداف بین المللی کمک کند.

محل برنامه تحصیلی شما در خارج از کشور یک نکته مهم در هزینه شما است. این به این دلیل است که بر مقدار پول شما تأثیر می گذارد، شما باید برای شهریه دانشگاه هزینه های زندگی خرج کنید، بنابراین مقرون به صرفه بودن این دو مورد کلی به نفع شما است.

 جای نگرانی نیست. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم تا بهترین گزینه ممکن را پیدا کنید، حتی اگر بودجه زیادی ندارید! در ادامه با ما و موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید تا برخی از کشورهای مقرون به صرفه ای که باید هنگام برنامه ریزی سفر تحصیلی خود در خارج از کشور در نظر بگیرید را به شما معرفی کنیم.

کانادا برای تحصیل

کانادا همواره در میان کشورهایی قرار می گیرد که هزینه مقرون به صرفه ای برای تحصیل و زندگی دارد و جزء ارزان ترین کشورها برای مهاجرت به شمار می رود. شهریه دانشگاه ها بسته به رشته تحصیلی مورد علاقه، نوع برنامه یا مدرک تحصیلی شما و دانشگاه بستگی دارد. با این حال، برخی از دانشگاه ها شهریه کمتری نسبت به سایرین ارائه می دهند.

در زیر تعدادی از شهرهای مقرون به صرفه در کانادا برای اجاره آپارتمان یک یا دو خوابه برای طول اقامت شما آورده شده است:

شهراتاق یک خوابه (۱ ماه)اتاق ۲ خوابه (۱ ماه)
St John’s۸۱۰ دلار۸۹۰ دلار
Saskatoon۸۳۰ دلار۱۰۱۰ دلار
Regina۸۶۰ دلار۱۰۸۰ دلار
Quebec۸۸۰ دلار۱۱۱۰ دلار
Edmonton۹۱۰ دلار۱۲۰۰ دلار
Abbotsford۹۵۰ دلار۱۰۸۰ دلار
Winnipeg۹۷۰ دلار۱۲۴۰ دلار
London۱۰۲۰ دلار۱۲۱۰ دلار

هزینه حمل و نقل عمومی در کانادا

مهم نیست که کجای کانادا زندگی می کنید، کار مهم بعدی محاسبه هزینه حمل و نقل است. در کانادا کارت های سفر ماهانه برای چند شهر کانادا آمده است. لطفا توجه داشته باشید که این کارت ماهانه به شما امکان می دهد به تعداد نامحدودی در طول ماه جا به جا شوید.

شهرهزینه حمل و نقل در ماه
Toronto۱۵۶ دلار
Ottawa۱۲۲.۳ دلار
Calgary۱۰۹ دلار
Vancouver۱۰۵ دلار
Winnipeg۱۰۲.۵ دلار
Edmonton۱۰۰.۷۱ دلار
London۹۶.۶۸ دلار
Kitchener۹۰.۶۴ دلار
Victoria۸۵.۶۱ دلار

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

شهریه تحصیل در کانادا

هزینه های تحصیل شما عمدتاً به نوع برنامه یا رشته ای که انتخاب می کنید و کالج یا دانشگاهی که می خواهید در آن تحصیل کنید بستگی دارد. به طور کلی، شهریه تحصیل در کالج ها یا دانشگاه های کانادا تقریباً بین 7000 تا 29000 دلار کانادا در سال است.

اگر می‌خواهید بدانید هزینه تحصیل در کانادا چقدر است و به دنبال دوره‌ های ارزان ‌تر هستید، می‌توانید به رشته ‌هایی مانند علوم انسانی، آموزش، هنر و غیره بروید.

با این حال، اگر هزینه های تحصیل دغدغه شما نیست، می توانید به دوره هایی مانند پزشکی، مهندسی و غیره بروید. شهریه این دوره ها نسبتاً گران است.

همچنین، اگر مشتاقانه منتظر ادامه تحصیلات تکمیلی خود در کانادا هستید، هزینه های تحصیل معمولاً بالاتر است و بستگی زیادی به برنامه اصلی انتخابی شما دارد. هزینه برنامه های MBA حدود 42000 دلار کانادا است.

هزینه کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویان بین المللی

هزینه ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویان بین المللی همچنان در مقایسه با سایر کشورها در سراسر جهان ارزان تر است. بنابراین، اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا را دارید، کانادا، گزینه مناسبی برای شما است.

متوسط هزینه کارشناسی ارشد در کانادا برای دانشجویان بین المللی حدود 7056 دلار کانادا در سال تحصیلی 2021-22 بود. این هزینه شامل هزینه های ترم و همچنین هزینه های اداری دانشگاه می باشد.

از آنجایی که دانشگاه های کانادا می توانند هزینه های تحصیل خود را تعیین کنند، این هزینه ممکن است بسته به دانشگاه ها متفاوت باشد. همچنین هزینه تحصیل برای MBA اجرایی در کانادا حدود 56328 دلار کانادا می باشد.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا:

CAD*  دلار کانادا

 • کارشناسی ارشد در کسب و کار و مدیریت: 2,150 – 52,700 CAD / سال
 • کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: 2,150 – 52,500 CAD / سال
 • کارشناسی ارشد در مهندسی و فناوری: 2,150 – 52,500 CAD / سال
 • کارشناسی ارشد در پزشکی و بهداشت: 2,150 – 58,300 CAD / سال

هزینه مدرک لیسانس در کانادا

متوسط هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی در کانادا (22500 دلار آمریکا) در سال است.  بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید، هزینه تحصیل از 550 تا 30000 دلار کانادا در سال متغیر است. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که دوره‌هایی مانند لیسانس پزشکی، مهندسی و علوم اجتماعی گران‌ تر هستند.

هزینه های تحصیل برای رشته های محبوب:

 • لیسانس در کسب و کار و مدیریت: 550 – 56000 دلار کانادا در سال
 • لیسانس در علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات: 1535 تا 55500 دلار کانادا در سال
 • لیسانس در مهندسی و فناوری: 1350 تا 55000 دلار کانادا در سال
 • لیسانس در علوم اجتماعی: 1025 – 56000 دلار کانادا در سال
 • لیسانس در علوم طبیعی: 1780 – 53000 دلار کانادا در سال

هزینه مدرک PHD در کانادا

درست مانند سایر مقاطع تحصیلی، هزینه مدرک تحصیلی دکترا در کانادا نیز با دوره ها و دانشگاه ها متفاوت است. در اکثر دانشگاه های کانادا هزینه ادامه تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان بین المللی دو برابر شهریه اتباع کانادایی خواهد بود. اما، دانشگاه تورنتو برای دانشجویان بین المللی و بومی شهریه یکسانی دارد.

مثلا مقطع دکترا دانشگاه بریتیش کلمبیا سالانه 7641 دلار کانادا (5760 دلار آمریکا) برای کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت می کند، در حالی که دکترا در دانشگاه مانیتوبا در سال های اول و دوم 10240 دلار کانادا (~ 7700 دلار آمریکا) است.

دانشگاه های ارزان برای تحصیل در کانادا

بسیاری از دانشجویان بین المللی با توجه به هزینه های پایین شهریه، سهولت و راحتی زندگی و شهرت عالی دانشگاه ها، تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند. اگر بودجه محدودی دارید و دلتان می خواهد در کانادا تحصیل کنید، این لیست از 10 دانشگاه ارزان در کانادا برای شما بسیار مفید خواهد بود.

10 دانشگاه ارزان در کانادا

 • University of Toronto
 • University of British Columbia
 • McGill University
 • McMaster University
 • University of Montreal
 • Brandon University
 • Université de Saint-Boniface
 • University of Guelph
 • Canadian Mennonite University
 • Memorial University of Newfoundland

برای کسب اطلاعات بیشتر، روی این لینک کلیک کنید.

آلمان برای تحصیل

در طول سال ها، آلمان به یکی از مقاصد تحصیلی محبوب تبدیل شده است و به عنوان کشوری شناخته می شود که دانشگاه های دولتی در آن تحصیل رایگان ارائه می دهند. این قضیه تا حدی درست است. دانشگاه های دولتی آلمان از پرداخت شهریه چشم پوشی کرده اند و حداقل هزینه درخواست و سایر هزینه های پردازش را دریافت می کنند.

با این حال، حتی زمانی که در یک دانشگاه دولتی در آلمان تحصیل می کنید، باید از پس هزینه های زندگی خود برآیید مانند غذا، لوازم التحریر، حمل و نقل و غیره.

آلمان گزینه های مقرون به صرفه و باکیفیت را برای تحصیلات عالی ارائه می دهد و این کشور را به عنوان یک مقصد تحصیلی عالی در لیست ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند. تحصیل رایگان در آلمان در دانشگاه های دولتی برای دوره های کارشناسی و دکترا قابل استفاده است.

دانشجویان فقط باید هزینه ترمی حدود 250 یورو را بپردازند. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورتی که مدرک لیسانس خود را از آلمان دریافت نکرده باشند باید شهریه بپردازند که میانگین شهریه در دانشگاه های دولتی و خصوصی به ترتیب حدود 20000 یورو و 30000 یورو است. علاوه بر این، دانشجویان در آلمان باید هر ماه حدود 850 یورو برای هزینه های زندگی خود هزینه کنند.

محبوب ترین دانشگاه های آلمان عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
Technical University of Munich۵۰
Heidelberg University۶۳
Ludwig Maximilian Universityof Munich۶۴
Free University Berlin۱۲۷
Humboldt University of Berlin۱۲۸

رشته های برتر برای تحصیل در آلمان عبارت اند از:

 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • داروسازی
 • علوم زیست پزشکی و بیوتکنولوژی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی برق-الکترونیک
 • مهندسی شیمی
 • علوم طبیعی
 • دارایی، سرمایه گذاری
 • مدیریت بازرگانی و مدیریت بازرگانی
 • علم داده و تجزیه و تحلیل داده ها

نروژ برای تحصیل

تقریباً تمام کشورهای شمال اروپا از نظر تحصیلات مقرون به صرفه هستند و بنابراین جزو ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان  محسوب می شوند. دانشگاه‌ های دولتی نروژ آموزش رایگان را به دانشجویان خود ارائه می‌کنند و این کشور را به یک کشور آموزشی بدون هزینه تبدیل می‌کند.

نروژ که به خاطر زیبایی های منظره اش شناخته شده است، در زمینه آموزش عالی نیز یک مقصد محبوب است. دانشگاه های دولتی آموزش رایگان را برای همه دانشجویان، اعم از داخلی و بین المللی، ارائه می دهند و تنها مبلغ کمی بین 35 تا 71 دلار به عنوان شهریه ترم پرداخت می شود

اما اگرچه تحصیل تقریبا رایگان است، اما هزینه زندگی همراه با تحصیل در نروژ تا حدودی بالاتر است. یک دانشجو باید سالانه حدود 17200 دلار برای هزینه های زندگی خرج کند، با این حال فرصت های بورس تحصیلی مختلفی نیز وجود دارد.

محبوب ترین دانشگاه های نروژ عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
University of Oslo۱۰۲
University of Bergen۱۹۹
Norwegian University of Science and Technology۳۶۹
University of Tromso The Arctic University of Norway۴۴۰

رشته های برتر برای تحصیل در نروژ عبارت اند از:

 • مهندسی صنایع
 • IT  و علوم کامپیوتر
 • علوم زیستی و بیوتکنولوژی
 • علوم کشاورزی
 • علوم طبیعی
 • رسانه های دیجیتال، انیمیشن و هنرهای تجسمی

مکزیک برای تحصیل

مکزیک یکی از محبوب ترین و ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور است. این کشور با داشتن 35 مکان میراث جهانی یونسکو، نه تنها از نظر فرهنگی غنی است، بلکه فرصت های عالی آموزش عالی را برای دانشجویان بین المللی نیز ارائه می دهد.

هزینه های تحصیل در مکزیک بسته به رشته، دانشگاه و سطح تحصیل بسیار متفاوت است.

مکزیک کشوری با تجربیات جالب و فرهنگ منحصر به فرد است. این کشور آموزش با کیفیت بالا و زیرساخت های آموزشی چشمگیر ارائه می دهد، اما هزینه مقرون به صرفه زندگی، مکزیک را در لیست ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور قرار می دهد.

دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی گران هستند و هزینه های تحصیل در دانشگاه های مکزیک به دوره و محل تحصیل شما  بستگی دارد.

 به طور متوسط، دانشگاه های دولتی بین 378 تا 818 دلار در سال برای مقاطع کارشناسی شهریه دریافت می کنند، در حالی که هزینه در دانشگاه های خصوصی بالاتر است و به طور متوسط بین 1636 تا 16353 دلار در سال هزینه دارد. هزینه های زندگی در مکزیک به میزان قابل توجهی کمتر است، یک دانشجو باید در مجموع حدود 400 تا 500 دلار در ماه هزینه کند.

محبوب ترین دانشگاه های مکزیک عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
Universidad Nacional Autónoma de México (UNAM)۱۰۵
Tecnológico de Monterrey۱۶۱
Universidad Panamericana (UP)۵۵۱ – ۵۶۰
Universidad Anáhuac México۶۰۱ – ۶۵۰
Universidad Iberoamericana۷۰۱ – ۷۵۰

تایوان برای تحصیل

تایوان، یک کشور آسیایی است و از نظر تحصیل بسیار مقرون به صرفه است و یک مقصد تحصیلی کم هزینه در خارج از کشور به شمار می رود. هزینه تحصیل در همه دانشگاه ها مقرون به صرفه است و دانشجویان همچنین می توانند با دانشگاه های خود خوابگاه های ارزان قیمت دریافت کنند که باعث کاهش بیشتر هزینه های آن ها می شود.

این کشور آسیایی بیش از 120 دوره به زبان انگلیسی در بیش از 40 دانشگاه ارائه می دهد. این کشور همچنین یک مقصد محبوب برای دانشجویانی است که مایل به یادگیری ماندارین هستند.

با توجه به تلاش های دولت در ارائه مدارک بیشتر به زبان انگلیسی، تایوان به تدریج به عنوان یک مقصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین المللی در آسیا در حال رشد است. هزینه های تحصیل در تایوان برای دوره ها، دانشگاه ها و رشته های مختلف تحصیلی متفاوت است.

 هزینه های تحصیل بسته به دوره و سطح تحصیلی بین 1650 تا 4700 دلار در هر ترم متغیر است. همچنین بورسیه های مختلفی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که توسط دانشگاه های مختلف و دولت تامین می شود. هزینه های زندگی در تایوان ممکن است تا حدود 3700 دلار در هر ترم افزایش یابد

محبوب ترین دانشگاه های تایوان عبارت اند از:

رتبه QS جهانی ۲۰۲۲نام دانشگاه
۶۸National Taiwan University (NTU)
۱۸۰Tsinghua University
۲۵۲National Cheng Kung University (NCKU)
۲۶۸National Yang-Ming Chiao Tung University
۳۱۴The National Taiwan University of Science and Technology (Taiwan Tech)

لهستان برای تحصیل

با میراث فرهنگی غنی و آموزش با کیفیت بالا همراه با هزینه های زندگی نسبتاً پایین، تحصیل در لهستان به تدریج به عنوان یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور در اروپا محبوبیت پیدا می کند. اگرچه لهستان آموزش عالی رایگان را به شهروندان خود ارائه می دهد، دانشجویان بین المللی ملزم به پرداخت شهریه هستند.

 دانشگاه های دولتی ممکن است بین 2230 تا 4180 دلار در سال برای دانشجویان بین المللی دریافت کنند، در حالی که دانشگاه های خصوصی می توانند تا 6600 دلار در سال دریافت کنند.

هزینه های زندگی در لهستان به طور قابل توجهی ارزان تر از سایر کشورهای اروپایی است، به طوری که یک دانشجو باید حدود 650 دلار در ماه هزینه کند تا تمام هزینه ها را پوشش دهد.

محبوب ترین دانشگاه های لهستان عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
University of Warsaw۳۰۸
Jagiellonian University۳۰۹
Warsaw University of Technology۵۰۱ – ۵۱۰
AGH University of Science and Technology۸۰۱ – ۱۰۰۰
Adam Mickiewicz University, Poznań۸۰۱ – ۱۰۰۰

رشته های برتر برای تحصیل در لهستان عبرت اند از:

 • داروسازی
 • علم شیمی
 • ارتباط جمعی
 • بیوتکنولوژی و علوم زیستی
 • تجارت و اقتصاد
 • کشاورزی و علوم غذایی
 • طراحی گرافیک
 • مکاترونیک

مالزی برای تحصیل

یکی از ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور، مالزی است که همواره در بین دانشجویان بین المللی برای تحصیلات عالی محبوبیت پیدا کرده است. چیزی که آن را محبوب تر می کند وجود پردیس های برخی از دانشگاه های معتبر در سراسر جهان است که دانشجویان می توانند همان مدرک را با هزینه بسیار کمتری نسبت به پردیس واقعی دانشگاه تحصیل کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های مالزی به طور کلی حدود 3950 دلار در سال است. هزینه زندگی نیز به میزان قابل توجهی پایین است و انتظار می رود دانشجویان حدود 3440 تا 4600 دلار در ماه از جمله محل اقامت، غذا و حمل و نقل بپردازند.

محبوب ترین دانشگاه های مالزی عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
Universiti Malaya (UM)۵۹
Universiti Putra Malaysia (UPM)۱۳۲
Universiti Kebangsaan Malaysia (UKM)۱۴۱
Universiti Sains Malaysia (USM)۱۴۲
Universiti Teknologi Malaysia (UTM)۱۸۷

دانمارک برای تحصیل

دانمارک به عنوان یکی از شادترین کشورهای جهان و همچنین معدن طلای آموزش عالی و در سطح جهانی برای سبک زندگی بهتر شناخته شده است. با شهرهای معاصر و پر جنب و جوش خود که در میان طبیعت های خیره کننده قرار گرفته اند، به داشتن یکی از بزرگترین سیستم های آموزشی در جهان مشهور است.

تحصیل در دانمارک به معنای لذت بردن از درخشش تحصیلی و کیفیت عالی زندگی مبتنی بر پایداری است!

این کشور همچنین سرمایه گذاری های قابل توجهی در موسسات آموزشی خود انجام داده است و این یک واقعیت ناشناخته است که دانمارک دارای بیشترین تعداد برنده جایزه نوبل سرانه است.

این کشور یکی از امن ترین مکان ها برای دانشجوین با نرخ جرم پایین است. تحصیل در دانمارک به معنای لذت بردن از درخشش تحصیلی و کیفیت زندگی همزمان است و هزینه تحصیل در ین کشور نیز بسیار پایین است.

محبوب ترین دانشگاه های دانمارک عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
University of Copenhagen۷۶
Aarhus University۱۴۷
Technical University of Denmark۱۰۳
Aalborg University۳۰۵
University ofSouthern Denmark۳۵۳

رشته های برتر برای تحصیل در دانمارک عبارت اند از:

 • مهندسی عمران
 • علوم دارویی
 • علوم زیست پزشکی و بیوتکنولوژی
 • علوم طبیعی
 • فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت کسب و کار
 • اقتصاد
 • معماری
 • انرژی های تجدیدپذیر و پایداری
 • طراحی وب و دیجیتال مارکتینگ
 • علم داده

اسپانیا برای تحصیل

اسپانیا نه تنها یک مقصد گردشگری جذاب است، بلکه یکی از بهترین مکان های تحصیلی اروپا نیز می باشد. با انتخاب اسپانیا برای تحصیلات عالی، شما این شانس را خواهید داشت که تحصیلات عالی کسب کنید و در عین حال از شهرهای باشکوه اسپانیا نیز شگفت زده شوید. اخذ مدرک از این کشور به شما در دستیابی به اهدافتان کمک می کند.

 یک دانشگاه دولتی هر ساله برای برنامه های مقطع لیسانس هزینه شهریه 680-1300 یورو (56800 تا 109000 روپیه) دریافت می کند.

از سوی دیگر، برای دوره های کارشناسی ارشد، هزینه تحصیل برای دانشگاه های دولتی و خصوصی تقریباً معادل است که معمولاً بین 720 یورو (60000 INR) تا 1440 یورو (120000 INR) برای یک دوره ۶۰ واحدی  و بین 3,900 یورو (3,35,000 INR) تا 7,800 یورو (6,50,000 INR) برای یک دوره ۱۲۰ واحدی دریافت می کند.

محبوب ترین دانشگاه های اسپانیا عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
University of Barcelona۱۶۸
Autonomous University of Madrid۲۰۷
Autonomous University of Barcelona۲۰۹
Universidad Complutense de Madrid۲۲۳
Universitat Pompeu Fabra۲۴۸

بلژیک برای تحصیل

بلژیک یکی از جذاب ترین کشورهای اروپایی است. این کشور تحصیلات عالی، هزینه های شهریه مقرون به صرفه، امکان یادگیری در برخی از دانشگاه های برتر اروپا و فرصتی برای تجربه فرهنگ جهانی و همچنین فرهنگ محلی پر جنب و جوش بروکسل را فراهم می کند.

با این حال، متوسط هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا تقریباً 906 یورو (79074 INR) در سال است، در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا بیش از 4175 یورو (364388 INR) در سال پرداخت می کنند. این ارقام برای همه مقاطع تحصیلی اعمال می شود.

این کشور همچنین به دلیل فرصت های شغلی پس از تحصیل شناخته شده است. برنامه ها، در دانشگاه های بلژیک، به زبان انگلیسی تدریس می شوند، با این حال انتظار می رود دانشجویان به خوبی با یک زبان  فرانسوی، آلمانی، یا هلندی آشنا باشند.

این کشور گزینه ای برای اشتغال پاره وقت به دانشجویان خود ارائه می دهد و هزینه زندگی خود را مقرون به صرفه تر می کند. طبق یک نظرسنجی، میانگین هزینه زندگی در بلژیک حدود 10700 دلار در سال است.

محبوب ترین دانشگاه های بلژیک عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
KU Leuven۴۵
Ghent University۱۰۳
University Catholique of Louvain۱۶۴
University of Antwerp۱۷۰
Vrije Universiteit Brussel (VUB)۲۵۱

رشته های برتر برای تحصیل در بلژیک عبارت اند از:

 • معماری
 • اقتصاد
 • علوم سیاسی
 • روابط بین المللی
 • علوم زیست پزشکی
 • علوم کامپیوتر

فرانسه برای تحصیل

جالب است بدانید که بدانید تقریباً هر مؤسسه فرانسوی آموزشی در سطح جهانی را برای دانشجویان از سراسر جهان ارائه می‌کند. جدای از آن، شما می توانید دروس را به صورت تمام وقت یا پاره وقت بخوانید.

چندین زمینه وجود دارد که فرانسه در آن ها برتری دارد و دانشجویان ممکن است فارغ از نوع حرفه ای که برای دنبال کردن انتخاب می کنند به سادگی مدرک بگیرند.

فرانسه از نظر تحصیلات عالی مقرون به صرفه به اندازه آلمان محبوب نیست، اما فرانسه نیز به دلیل هزینه تحصیل رایگان یا کم هزینه، صرف نظر از ملیت دانشجویان، جایگاهی را در ارزان ترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور کسب می کند.

اگرچه بیشتر دوره‌ های رایگان به زبان مادری تدریس می‌شوند، اما دوره‌ه ای زیادی به زبان انگلیسی، به‌ ویژه در مقطع کارشناسی ارشد وجود دارد. با این حال، توصیه می شود قبل از شروع کلاس ها در مدارس مقدماتی شرکت کنید تا با زبان فرانسه راحت باشید.

رشته های آموزشی محبوب شامل فضا و هوانوردی، اقتصاد، زبان، تدریس، هنر، تاریخ، پزشکی، علوم و حقوق می باشد.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا که تحصیلات خود را در فرانسه آغاز می کنند به طور متوسط سالانه 2770 یورو (241762 INR) برای برنامه های کارشناسی و 3770 یورو (329040 INR) در سال برای مقاطع کارشناسی ارشد پرداخت خواهند کرد. قیمت دکتری برای همه دانشجویان یکسان است و به طور متوسط 380 یورو (33165 INR) است.

محبوب ترین دانشگاه های فرانسه عبارت اند از:

نام دانشگاهرتبه QS جهانی ۲۰۲۲
Université Paris Sciences et Lettres۴۴
Institut Polytechnique de Paris۴۹
Sorbonne University۷۲
Université Paris-Saclay۸۶
École Normale Supérieure de Lyon۱۳۰

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
شروین مدنی

پذیرش تحصیلی کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های تحصیلی موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

مراحل تحصیل در کانادا چگونه است؟

اولین قدم پذیرش در یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) است که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است. هنگامی که فردی نامه پذیرش را از DLI دریافت می کند، ممکن است بتواند برای مجوز تحصیل درخواست دهد. درخواست ها ممکن است به صورت آنلاین یا از طریق پست انجام شود.
تمام مجوزهای تحصیلی جدید در یک بندر ورودی کانادا صادر می شود.
برای متقاضی که درخواستی را به یک دفتر ویزای خارجی کانادا ارسال کرده است، نامه تاییدیه ای صادر می شود که به او توصیه می شود برای صدور مجوز تحصیل به یکی از بندرهای ورودی کانادا سفر کند. مجوز تحصیل معمولاً برای مدت زمان تحصیل فرد صادر می شود.

آیا دوره های تحصیلی انگلیسی در آلمان وجود دارد؟

دوره های بین المللی متعددی به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی که دانش کافی از زبان آلمانی برای ثبت نام در دوره ای کاملاً به زبان آلمانی ندارند، تدریس می شود. اگر برنامه های تحصیلی بین المللی در آلمان را بگذرانید و گزینه هایی را به زبان انگلیسی جستجو کنید، ممکن است برنامه هایی را به زبان انگلیسی بیابید.

آیا اجازه کار به عنوان دانشجوی بین المللی در آلمان را دارم؟

بله، شما مجاز به کار پاره وقت هستید. با این حال، روزهای کاری محدود به 120 روز کاری کامل یا 240 نیم روز کار است. این تعداد محدود روزهای کاری در مورد کار داوطلبانه، اعم از پولی یا بدون حقوق نیز اعمال می شود. از سوی دیگر، اگر شما یک دانشجوی تمام وقت از کشورهای عضو اتحادیه اروپا / EEA هستید، مجاز به کار تا 20 ساعت در هفته هستید.

آیا برای تحصیل در فرانسه باید زبان فرانسه یاد بگیرم؟

زبان فرانسه به عنوان زبان اصلی آموزش با فعالیت های آموزشی در نظر گرفته می شود. با این حال، با افزایش مداوم دانشجویان بین المللی که وارد کشور می شوند، اکنون صدها دوره مختلف وجود دارد که در اکثر دانشگاه های فرانسه به زبان انگلیسی تدریس و اداره می شود. اگر می خواهید تحصیل را به زبان انگلیسی بیاموزید، باید نتایج آزمون های مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل را داشته باشید.
برای این منظور، یادگیری زبان فرانسه یک پیش نیاز اصلی نیست. با این حال، اگر در یک دوره آموزشی فرانسوی ثبت نام می کنید، تسلط به زبان اجباری است.

مزایای تحصیل در دانمارک چیست؟

مزایای زیادی وجود دارد که باید دانمارک را به عنوان گزینه تحصیلی انتخاب کنید:
·شادترین کشور جها  است
·دانشجویان می توانند در حین تحصیل درآمد کسب کنند
·مرکز تجاری اروپا است
·ویزای همسر در دسترس است
·بیمه درمانی تحت پوشش دولت

آیا دریافت اقامت دائم در دانمارک آسان است؟

اگر به درستی درخواست دهید و شرایط لازم را داشته باشید، به راحتی می توان اقامت دائم را دریافت کرد  به طور قانونی شما باید به مدت 5 سال در دانمارک بمانید و باید 25000 یورو در سال درآمد داشته باشید تا بتونید برای PR‌ درخواست دهید.

دیدگاهتان را بنویسید