هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

کانادا یکی از کشورهای پیشرفته‌ی دنیاست که با جذب متخصصین از سرتاسر دنیا و استفاده از منابع طبیعی موقعیت بسیار ممتازی را در بین کشورهای دنیا برای خود ایجاد کرده است. در سال‌های گذشته با توجه به رشد نرخ مهاجرت به کانادا و فراهم شدن شرایط اجتماعی مساعد برای حضور مهاجرین در این کشور و همچنین موقعیت اقتصادی بسیار خوب کانادا، تعداد زیادی از هم‌وطنان، تصمیم به مهاجرت گرفته‌اند اما برای بسیاری از آن‌ها هزینه زندگی در کانادا به عنوان یک دغدغه جدی برای مهاجرت به کانادا مطرح گردیده است. به این دسته از هم‌وطنان توصیه می‌شود که نگاه تک بعدی به هزینه‌های زندگی در کانادا نداشته باشند و زمانی که در حال محاسبه هزینه زندگی در کانادا هستند  به درآمد خود خوبی که در کانادا به دست می‌آورند توجه داشته باشند. در این جا است که تعادل برقرار شده بین هزینه‌ها و درآمد شما در کانادا، نگرانی‌تان را برطرف می‌کند. در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم اطلاعاتی که دوستان یا اشخاص ناآشنا به وضعیت اقتصادی کانادا در مورد هزینه زندگی در این کشور در اختیارتان قرار داده‌اند زیاد قابل اتکا نیستند. برای برآورد درست هزینه زندگی در کانادا در این مقاله با موسسه مهاجرتی تراست همراه باشید.

کلیات هزینه زندگی در کانادا

قبل از هر چیز لازم است بدانید که هزینه زندگی در کانادا تا حد زیادی به سبک زندگی هر شخص بستگی دارد. در واقع محلی که برای سکونت در کانادا انتخاب می‌کنید و تفریحاتی که انجام می‌دهید عواملی هستند که می‌توانند هزینه‌های شما را در کانادا متغیر کنند. مهاجرت به صورت فردی یا خانوادگی نیز بحثی است که برای برآورد هزینه‌های خود در کانادا باید به آن توجه کنید. مسلم است که اگر شما فرزندی دارید که باید او را در مدارس کانادا ثبت‌نام کنید هزینه زندگی در کانادا با زمانی که شما یک زوج بدون فرزند هستید متفاوت خواهد بود.

به طور کلی بیشترین هزینه‌ای که مهاجرین در کانادا پرداخت می‌کنند مربوط به بخش مسکن می‌شود. معمولأ برای مهاجرین به خصوص در سال‌های اول مهاجرت به کانادا، هزینه اجاره منزل مسکونی گران است. البته مبلغی که برای اجاره محل مسکونی پرداخت می‌کنید در هر ایالت متفاوت است و حتی نرخ اجاره بها در شهرهای مختلف یک ایالت نیز یکسان نیست. بنابراین، در ادامه میانگین هزینه زندگی برای برخی از مناطق مختلف در کشور کانادا آورده شده است.

چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

هزینه زندگی در آلبرتا کانادا

در شکل زیر، به طور خلاصه به وضعیت هزینه های زندگی در استان آلبرتا در مقایسه با کشور کانادا اشاره شده است. در این شکل مواردی مانند هزینه تهیه غذا، هزینه حمل و نقل، هزینه تهیه مسکن و هزینه های مرتبط با بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در شکل زیر، عدد صفر بیانگر بیشترین هزینه و عدد 10 بیانگر کمترین هزینه برای موارد ذکر شده است. به شکلی که وضعیت هزینه های مرتبط با حمل و نقل در آلبرتا کانادا در مقایسه با سایر هزینه ها، به میانگین کشوری نزدیک تر و از هزینه کمتری در مقایسه با سایر موارد برخوردار است.

هزینه زندگی در آلبرتا کانادا

بر اساس گزارشی که موسسه تحقیقات اقتصادی ERI ارائه کرده است، به طور کلی می توان این گونه بیان کرد که، میانگین هزینه زندگی در آلبرتا نسبت به میانگین هزینه زندگی در کشور کانادا 7 درصد بیشتر است. به شکلی که شهر کلگری آلبرتا در بین تمامی شهرهای این استان، یکی از بالاترین هزینه های زندگی را در آلبرتا کانادا به خود اختصاص داده است. اما چنانچه بخواهیم یک عدد برای میانگین هزینه زندگی در آلبرتا کانادا ارائه دهیم، با در نظرگرفتن شرایطی مانند:

 • اجاره ماهانه برای زندگی یک نفر در یک آپارتمان شخصی در مرکز شهر کلگری آلبرتا به اندازه 1388 دلار کانادا
 • به شکلی که تنها یک وعده غذایی نهار از بیرون از خانه در طول هفته تهیه شود، که در این صورت هزینه تهیه غذا به اندازه 242 دلار کانادا در ماه در نظر گرفته می شود
 • و هر روز نیز از حمل و نقل عمومی استفاده شود، به شکلی که مجموع هزینه مرتبط با زندگی روزانه مانند هزینه حمل و نقل، موبایل و اینترنت و هزینه رفتن به باشگاه را به اندازه 267 دلار کانادا در ماه در نظر بگیریم

با در نظرگیری 60 دلار کانادا در ماه برای تهیه لباس، متوسط هزینه زندگی در کلگری آلبرتا برای یک نفر در ماه در حدود 1957 دلار کانادا تخمین زده می شود. در مثالی دیگر و در همین شرایط برای شهر ادمونتون، چنانچه هزینه تهیه لباس در حدود 65 دلار کانادا در ماه، مجموع هزینه روزانه در حدود 236 دلار کانادا در ماه،  هزینه تهیه غذا در حدود 242 دلار کانادا در ماه و هزینه تهیه مسکن در حدود 1365 دلار کانادا در ماه باشد، متوسط هزینه زندگی در کانادا ادمونتون به اندازه 1908 دلار کانادا تخمین زده می شود.  

این درحالی است که برخی دیگر از مناطق آلبرتا مانند Hanna و Brooks، از متوسط هزینه زندگی کمتری در این استان برخوردار هستند. اما اگر می خواهید فهرست ارزان ترین و گران ترین شهرهای آلبرتا در کانادا را مشاهده کنید، می توانید بر روی لینک آن کلیک کنید. همچنین، می توانید با مشاهده فیلم کوتاه موجود در لینک مقابل به صورت خلاصه، از تمامی هزینه های سالانه زندگی در آلبرتا کانادا، در زمانی کمتر از 3 دقیقه، با خبر شوید. البته در ادامه این مطلب نیز، جزئیات بیشتری در مورد هر یک از هزینه های زندگی در کانادا آلبرتا ارائه شده است.

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

میانگین هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در کانادا 5 درصد بیشتر است. شهر ونکوور کانادا نیز، یکی از بیشترین هزینه های زندگی در استان بریتیش کلمبیا را به خود اختصاص داده است. به شکلی که، میانگین هزینه های زندگی در ونکوور کانادا 38 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کشور کانادا است. در شکل زیر و به طور کلی، مقایسه ای بین میانگین هزینه زندگی درکانادا بریتیش کلمبیا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در این کشور آورده شده است:

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود، هزینه های مرتبط با حمل و نقل و بهداشت و درمان، در مقایسه با هزینه های مشابه در کشور کانادا، از مقدار کمتری برخوردار هستند. در حالی که میانگین هزینه تهیه مسکن در بریتیش کلمبیا مقدار بسیار بیشتری در مقایسه با متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا را به خود اختصاص داده است. به شکلی که به عنوان مثال در منطقه ونکوور کانادا:

 • با در نظرگیری هزینه اجاره ماهانه مسکن در شهر ونکوور به صورت تقریبی در حدود 2162 دلار کانادا برای اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر
 • و هزینه غذا به اندازه 264 دلار کانادا در ماه با در نظرگرفتن خرید نهار یک بار در هفته از خارج از منزل،
 • و در نظر گیری مجموع هزینه های زندگی روزانه مانند حمل و نقل و باشگاه به اندازه 247 دلار کانادا در ماه
 • و  هزینه خرید یک لباس با قیمت معمولی به اندازه 79 دلار کانادا در ماه

متوسط هزینه زندگی در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا در حدود 2752 دلار کانادا در ماه برای یک نفر تخمین زده می شود. چنانچه می خواهید جزئیات بیشتری از هزینه زندگی در ونکوور کانادا بدانید، با مشاهده فیلم موجود در لینک مقابل، از هزینه های زندگی در ونکوور کانادا در سال 2020 میلادی با خبر شوید. اما جالب است بدانید که یکی از ارزان ترین مناطق در بریتیش کلمبیا کانادا برای زندگی، منطقه Gold River است. برای مشاهده فهرست ارزان ترین شهرهای کانادا بریتیش کلمبیا نیز می توانید به لینک مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه زندگی در آنتاریو کانادا

بر اساس گزارش ارائه شده در سایت salary expert، میانگین هزینه زندگی در استان آنتاریو 5 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کانادا است. همانطور که در شکل زیر نیز مشخص است، میانگین هزینه های زندگی در این استان تقریباَ به اندازه میانگین هزینه های زندگی در کانادا است. به شکلی که هزینه تهیه مسکن در آنتاریو کانادا، به عنوان جدی ترین چالش در مقایسه با سایر هزینه ها محسوب می شود. همچنین، شهرهای تورنتو و اتاوا در استان انتاریو، جزء مناطقِ با بیشترین میانگین هزینه های زندگی، در این استان کانادایی محسوب می شوند. برای مشاهده فهرست ارزان ترین شهرهای کانادا در آنتاریو به لینک آن مراجعه کنید.

هزینه زندگی در آنتاریو کانادا

اما مانند مثال های ذکر شده در بخش های قبلی، جهت برآورد هزینه زندگی در کانادا آنتاریو، شرایط مشابه تعریف شده را این بار برای زندگی در مرکز شهر تورنتو در نظر می گیریم. با این وجود، با درنظرگیری 77 دلار کانادا برای خرید لباس در ماه، 302 دلار کانادا در ماه برای هزینه های رایج در زندگی روزانه مانند حمل و نقل و موبایل، 249 دلار کانادا در ماه برای تهیه غذا و 2210 دلار کانادا برای پرداخت اجاره خانه در مرکز شهر تورنتو کانادا، متوسط هزینه زندگی در تورنتو کانادا به اندازه 2838 دلار کانادا در ماه تخمین زده می شود. همچنین، با مشاهده فیلم موجود در لینک مقابل، می توانید از جزئیات بیشتری از هزینه های زندگی در تورنتو کانادا در سال 2021 میلادی با خبر شوید.

و یا در شرایط مشابه، میانگین هزینه زندگی در اتاوا به اندازه 2362 دلار کانادا خواهد بود. در این شرایط هزینه خرید لباس در حدود 65 دلار کانادا در ماه، هزینه فعالیت های روزانه به اندازه 266 دلار کانادا در ماه، هزینه تهیه غذا به اندازه 250 دلار کانادا در ماه و هزینه اجاره خانه در مرکز شهر اتاوا به طور میانگین به اندازه 1781 دلار کانادا در ماه تخمین زده شده است.

هزینه زندگی در کبک کانادا

میانگین هزینه زندگی در استان کبک کانادا، برخلاف سایر استان های ذکر شده یعنی آنتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا، از میانگین هزینه زندگی در کانادا، 4 درصد کمتر است. همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود، زندگی در کبک کانادا از نظر میانگین هزینه برای شهروندان در این استان بسیار مناسب است. به شکلی که ساکنان کبک کانادا هزینه بسیار کمتری برای زندگی در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در کانادا می پردازند. اما منطقه مونترال در کبک یکی از بیشترین هزینه های زندگی را در بین سایر مناطق در این استان کانادایی دارد. به شکلی که به اندازه 19 درصد، میانگین هزینه های زندگی در مونترال کانادا از میانگین هزینه زندگی در کانادا بیشتر است.

هزینه زندگی در کبک کانادا

این درحالی است که منطقه Beauharnois در کبک کانادا، با میانگین هزینه زندگی به اندازه 12 درصد کمتر از متوسط هزینه زندگی در کانادا، ارزان ترین شهر استان کبک برای زندگی معرفی شده است. اگر به دنبال کم هزینه ترین مناطق در استان کبک کانادا برای زندگی هستید، ارزان ترین شهرهای کبک کانادا را می توانید از لینک آن مشاهده کنید.

با در نظرگیری شرایط مشابه در مثال های ذکر شده در بخش های قبلی، متوسط هزینه زندگی در مونترال کانادا در حدود 1920 دلار کانادا در ماه تخمین زده می شود. به شکلی که متوسط هزینه تهیه غذا به اندازه 241 دلار کانادا در ماه، میانگین هزینه روزانه برای بخش هایی مانند حمل و نقل، تلفن و باشگاه به اندازه 206 دلار کانادا در ماه و متوسط هزینه خرید لباس در مونترال کانادا به اندازه 68 دلار کانادا در ماه در نظر گرفته شده است. همچنین، متوسط قیمت اجاره خانه در کانادا مونترال نیز به اندازه ای در حدود 1405 دلار کانادا، در نظر گرفته شده است. با مشاهده فیلمی که در لینک رو به رو آمده است، جزئیات بیشتری از مقایسه هزینه زندگی در مونترال کانادا با تورنتو، بدست آورید.

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان را باید یکی از مناطق گران برای زندگی در کانادا دانست. چرا که متوسط هزینه زندگی در کانادا ساسکاچوان، به اندازه 4 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کانادا است. نکته جالب توجه در مورد میانگین هزینه های زندگی در استان ساسکاچوان این است که علارغم بیشتر بودن قیمت غذا، حمل و نقل و هزیه های مرتبط با خدمات بهداشت و درمان در این استان، میانگین هزینه تهیه مسکن در ساسکاچوان کانادا از متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا کمتر است! بنابراین، تهیه مسکن در ساسکاچوان می تواند هزینه کمتری در مقایسه با برخی دیگر از مناطق کانادا داشته باشد.

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

به شکلی که چنانچه:

 • بخواهید اجاره یک آپارتمان در مرکز شهر ساسکاتون واقع در استان ساسکاچوان را بپردازید (1331 دلار کانادا در ماه)،
 • و هزینه غذا در صورتی که هفته ای یک بار نهار را از خارج از منزل تهیه کنید را به اندازه 231 دلار کانادا در ماه در نظر بگیرید،
 • با در نظر گیری هزینه های زندگی روزانه مانند هزینه استفاده از حمل و نقل در هر روز، هزینه تلفن و باشگاه (224 دلار کانادا در ماه)،
 • و خرید یک لباس در ماه با قیمت معمولی (64 دلار کانادا)،

 به طور متوسط هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا، در شهر ساسکاتون طبق شرایط ذکر شده برای یک نفر، در حدود 1850 دلار کانادا در ماه خواهد بود. در بخش های بعدی، جزئیات بیشتری از انواع هزینه های زندگی در ساسکاچوان کانادا آورده شده است. اما اگر به دنبال کم هزینه ترین و پر هزینه ترین مناطق ساسکاچوان کانادا برای زندگی هستید، می توانید فهرست ارزان ترین و گران ترین شهرهای ساسکاچوان کانادا را در لینک مورد نظر مشاهده کنید.

هزینه غذا در کانادا

هزینه خوراک در کانادا زیاد نیست. شما می‌توانید با خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تا حد زیادی در هزینه مربوط به تهیه موادغذایی صرفه‌جویی کنید. هزینه تغذیه برای یک خانواده 4 نفره در کانادا برای یک ماه تقریبأ 6800 دلار است. در ایالات مختلف کانادا، ممکن است هزینه برخی از مواد غذایی متفاوت باشد و در کل هزینه تغذیه شما نیز در ایالتی در مقایسه با ایالت دیگر، می‌تواند کم‌تر یا بیشتر باشد. مثلأ برای تهیه سه وعده غذا در ونکوور باید هزینه بیشتری را در مقایسه با تورنتو پرداخت کنید. در ادامه به هزینه برخی از مهم‌ترین اقلام مواد غذایی در کانادا در سال 2020 می‌پردازیم:

 • یک کیلو ران گوسفند: 17.38
 • یک کیلو گوشت راسته: 22.51
 • یک کیلو گوشت دنده: 33.23 دلار
 • یک کنسرو ماهی سالمون: 6.4
 • یک بطری شیر: 5.93
 • یک بسته آرد 4.2 گرمی: 4.59
 • یک کیلو پرتقال: 3.58
 • یک بطری آب سیب 1.36 لیتری: 1.99
 • یک کیلو پیاز: 2.2
 • یک بسته شکر سفید 2 کیلوگرمی: 2.45
 • یک بسته تی بگ 72 عددی: 4.37
 • یک شامپوی 300 میلی گرمی: 3.99
 • یک عدد خمیر دندان 100 میلی‌گرمی: 3.38
 • یک بسته سیگار 100 عددی: 126.54
 • یک بسته غذای بچه 128 میلی گرمی: 1.50
 • یک کیلو برنج: 4.7
 • یک کیلو گوجه: 3.9
 • یک کیلو سیب‌زمینی: 2.7
 • مک دونالد: 10 دلار

اما برای اینکه جزئیات بیشتری از هزینه زندگی در کانادا ارائه شود، در ادامه به هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا و قیمت برخی از اقلام خوراکی در مناطق مختلف کشور کانادا اشاره شده است.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هزینه غذا در آلبرتا کانادا

اگر تمایل دارید از هزینه های اقلام خوراکی در استان آلبرتا آگاهی پیدا کنید، در این قسمت برخی از هزینه های مرتبط با تهیه غذا در این استان معرفی شده است. با توجه به داده های ذکر شده در سایت Statistics و طبق جدول زیر، برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2019 میلادی آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آلبرتا کانادا به ازای هر خانوار در سال 2019

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,988 دلار
میوه و خشکبار861 دلار
سبزیجات1,118 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,135 دلار
گوشت1,562 دلار
ماهی و غذاهای دریایی210 دلار
غذای خریداری شده از رستوران3,334 دلار

به طور میانگین هزینه غذا درآلبرتا در حدود 250 دلار کانادا در ماه تخمین زده شده است. این بدان معنا است که برای تهیه غذا در استان آلبرتا کانادا، حدوداَ 3 هزار دلار کانادا در سال مورد نیاز است. همچنین، بر اساس داده های سایت idp، اگر بخواهیم به هزینه تهیه غذا در یکی از مناطق مهم این استان مانند شهر کلگری کانادا اشاره کنیم، هزینه ماهانه غذا در مرکز شهر کلگری آلبرتا برای یک نفر، در صورتی که هفته ای یک بار خارج از خانه اقدام به تهیه نهار شود، به طور متوسط در حدود 242 دلار کانادا است. در جدول زیر، جزئیات بیشتری از این هزینه ها برای شهرهای کلگری و ادمونتون در آلبرتا ارائه شده است:

میانگین هزینه غذا در شهرهای کلگری و ادمونتون آلبرتا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر کلگریمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر ادمونتون
0171 دلار کانادا170 دلار کانادا
1242 دلار کانادا242 دلار کانادا
2314 دلار کانادا314 دلار کانادا
3385 دلار کانادا386 دلار کانادا
هر روز672 دلار کانادا673 دلار کانادا

به علاوه و در ادامه، برخی از اقلام خوراکی و قیمت آنها برای شهرهای کلگری و ادمونتون در استان آلبرتا کانادا نیز آورده شده است:

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهرهای کلگری و ادمونتون در استان آلبرتا کانادا

اقلام خوراکیهزینه در کلگری (دلار کانادا)هزینه در ادمونتون (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.422.30
500 گرم نان تازه2.472.69
1 کیلوگرم برنج3.084.04
12 عدد تخم مرغ3.593.74
1 کیلوگرم سیب4.184.02
1 کیلوگرم موز1.90 1.82
1 کیلوگرم گوجه فرنگی4.504.03
بطری آب (1.5 لیتر)1.932.42

هزینه غذا در بریتیش کلمبیا کانادا

در جدولی که در ادامه آورده شده است، با توجه به گزارش سایت Statistics، برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2019 میلادی در استان بریتیش کلمبیا کانادا، آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان بریتیش کلمبیا کانادا به ازای هر خانوار در سال 2019

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,553 دلار
میوه و خشکبار938 دلار
سبزیجات988 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,133 دلار
گوشت1,391 دلار
ماهی و غذاهای دریایی235 دلار
غذای خریداری شده از رستوران3,086 دلار

به طور میانگین، هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا، در صورتی که هیچ گونه سفارشی برای تهیه غذا از خارج از منزل نداشته باشید، در حدود 193 دلار کانادا در ماه است. در جدول زیر، هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا در شهر ونکوور کانادا آورده شده است:

میانگین هزینه ماهانه برای تهیه غذا در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0193 دلار کانادا
1264 دلار کانادا
2335 دلار کانادا
3405 دلار کانادا
هر روز688 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.36
500 گرم نان تازه2.89
500 گرم برنج1.96
12 عدد تخم مرغ4.01
500 گرم سیب1.62
500 گرم موز0.76
500 گرم گوجه فرنگی1.81
بطری آب (1.5 لیتر)2.45

هزینه غذا در آنتاریو کانادا

همچنین بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، در این قسمت ابتدا به برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2019 میلادی در استان آنتاریو کانادا اشاره می کنیم. بنابراین در جدول زیر، میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آنتاریو آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آنتاریوکانادا به ازای هر خانوار در سال 2019

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,603 دلار
میوه و خشکبار1,057 دلار
سبزیجات1,023 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی998 دلار
گوشت1,500 دلار
ماهی و غذاهای دریایی304 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,816 دلار

همچنین در جدول زیر نیز، میانگین هزینه تهیه غذا بر اساس تعداد دفعات تهیه نهار از خارج از منزل در شهرهای اتاوا و تورنتو کانادا آورده شده است:

میانگین هزینه غذا در شهرهای اتاوا و تورنتو آنتاریو برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر اتاوامیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر تورنتو
0179 دلار کانادا178 دلار کانادا
1250 دلار کانادا249 دلار کانادا
2322 دلار کانادا321 دلار کانادا
3393 دلار کانادا392 دلار کانادا
هر روز679 دلار کانادا677 دلار کانادا

به علاوه، به منظور ارائه جزئیات بیشتر از هزینه مواد خوراکی، برخی از اقلام خوراکی و قیمت آنها برای شهرهای اتاوا و آنتاریو در استان آنتاریو کانادا نیز آورده شده است:

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهرهای اتاوا و تورنتو در استان آنتاریو کانادا

اقلام خوراکیهزینه در اتاوا (دلار کانادا)هزینه در تورنتو (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.523.08
500 گرم نان تازه2.752.64
500 گرم برنج1.591.61
12 عدد تخم مرغ3.303.35
500 گرم سیب1.811.83
500 گرم موز0.670.72
500 گرم گوجه فرنگی1.831.74
بطری آب (1.5 لیتر)1.72 2.17

هزینه غذا در کبک کانادا

همانند قسمت های قبلی و در ادامه، ابتدا به برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2019 میلادی برای استان کبک کانادا اشاره شده است. سپس، هزینه تهیه غذا در شهر مونترال کبک به همراه قیمت برخی از اقلام خوراکی در این منطقه از کانادا در جدول های جداگانه ارائه شده است.

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان کبک کانادا به ازای هر خانوار در سال 2019

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,364 دلار
میوه و خشکبار839 دلار
سبزیجات909 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,044 دلار
گوشت1,469 دلار
ماهی و غذاهای دریایی319 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,483 دلار

میانگین هزینه غذا در شهر مونترال کبک برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0190 دلار کانادا
1241 دلار کانادا
2292 دلار کانادا
3342 دلار کانادا
هر روز546 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر مونترال کبک در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.52
500 گرم نان تازه3.12
500 گرم برنج1.33
12 عدد تخم مرغ3.29
500 گرم سیب1.75
500 گرم موز0.84
500 گرم گوجه فرنگی2.24
بطری آب (1.5 لیتر)1.84

هزینه غذا در ساسکاچوان کانادا

برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2019 میلادی در استان ساسکاچوان کانادا نیز در جدول زیر آورده شده است. همچنین، هزینه تهیه غذا در شهر ساسکاتون به همراه قیمت برخی از اقلام خوراکی در این شهر از استان ساسکاچوان در جدول هایی جداگانه ارائه شده است.

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان ساسکاچوان کانادا به ازای هر خانوار در سال 2019

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,742 دلار
میوه و خشکبار869 دلار
سبزیجات804 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,094 دلار
گوشت1,606 دلار
ماهی و غذاهای دریایی199 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,686 دلار

میانگین هزینه غذا در شهر ساسکاتون برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0176 دلار کانادا
1231 دلار کانادا
2285 دلار کانادا
3340 دلار کانادا
هر روز558 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر ساسکاتون در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.20
500 گرم نان تازه2.93
1 کیلوگرم برنج4.75
12 عدد تخم مرغ3.25
1 کیلوگرم سیب4.65
1 کیلوگرم موز1.95 
1 کیلوگرم گوجه فرنگی3.59
بطری آب (1.5 لیتر)3.12

هزینه حمل و نقل در کانادا

شما در هر یک از ایالات کانادا که اقامت داشته باشید از سیستم حمل و نقل عمومی با کیفیت و به صرفه از لحاظ اقتصادی برخوردار هستید. در کانادا بیشتر مردم برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و البته به دلیل سریع و امن بودن وسایل حمل و نقل عمومی استفاده از آن‌ها را به خودروی شخصی ترجیح می‌دهند. جالب است بدانید که در بیشتر ایالات کانادا، شبکه حمل و نقل عمومی به مناطق حومه شهر نیز گسترش یافته است. در ادامه به هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا در سال 2020 می‌پردازیم:

 • یک بلیط اتوبوس: 3.25 دلار
 • استفاده از تاکسی بابت هر یک کیلومتر: 2 دلار
 • بلیط presto: 13.50 دلار

نکته‌ای که در مورد هزینه حمل و نقل در کانادا باید بدانید این است که اگر با وسایل حمل و نقل عمومی مثل مترو به حومه شهر سفر کنید باید هزینه بیشتری بپردازید. همچنین هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا برای دانش‌آموزان و کودکان، ارزان‌تر است.

هزینه حمل و نقل در مناطق مختلف کانادا

با توجه به این موضوع که هزینه حمل و نقل یکی از هزینه های رایج در زندگی روزانه محسوب می شود، در جدول زیر، هزینه بنزین به همراه هزینه تهیه بلیت برای حمل و نقل عمومی، به عنوان موارد در نظر گرفته شده برای هزینه حمل و نقل در کانادا، برای برخی از شهرهای این کشور آورده شده است:

نام شهرقیمت بنزین در هر گالن (دلار کانادا)قیمت بلیت یک طرفه در حمل و نقل محلی (دلار کانادا)
ساسکاتون4.023.00
تورنتو4.023.25
اتاوا3.823.60
کلگری3.743.50
ادمونتون3.603.50
ونکوور5.003.00
مونترال4.343.50 

مقایسه هزینه حمل و نقل در کانادا با سایر کشورها

همچنین در جدول زیر، قیمت بنزین و قیمت بلیت حمل و نقل عمومی برای پایتخت کانادا و پایتخت برخی دیگر از کشورها آورده شده است:

نام کشورنام شهرقیمت بنزین در هر گالن (دلار کانادا)قیمت بلیت یک طرفه در حمل و نقل محلی (دلار کانادا)
کانادااتاوا3.823.60
انگلستانلندن8.044.91
امریکاواشینگتن3.293.84
استرالیاکانبرا5.434.87
فرانسهپاریس8.732.91
ژاپنتوکیو6.402.42
اسپانیامادرید7.342.30
ایتالیارم8.592.30
آلمانبرلین7.724.44
سوئداستکهلم8.415.61
متوسط قیمت6.83.72

همانطور که مشخص است، قیمت بنزین در کانادا در مقایسه با اکثر کشورهای مورد اشاره مبلغی کمتر را نشان می دهد. همچنین، می توان گفت که هزینه حمل و نقل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر از مقدار مناسب تری نیز برخوردار است. به شکلی قیمت بنزین و قیمت بلیت یک طرفه برای حمل و نقل عمومی در کانادا اتاوا، از متوسط قیمت برای 10 کشور ذکر شده در جدول بالا کمتر است. بنابراین، می توان هزینه زندگی در کانادا را از نظر هزینه های در نظر گرفته شده برای حمل و نقل، هزینه ای مناسب دانست. در نتیجه، می توان گفت که کانادا کشوری ارزان برای زندگی از نظر هزینه حمل و نقل محسوب می شود.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا برای شهروندان و مهاجرینی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند رایگان است اما سایر مهاجرین برای ثبت‌نام فرزند خود مدارس کانادا باید بابت هر سال تحصیلی شهریه پرداخت کنند. این مبلغ بین 8000 تا 14000 دلار خواهد بود. خوب است بدانید که هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار کم‌تر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید مبلغی بین 20000 تا 30000 دلار را بابت شهریه در هر ترم تحصیلی پرداخت کنید. البته مبلغ شهریه‌ای که از سوی دانشگاه‌ها دریافت می‌شود در هر رشته تحصیلی متفاوت است و با توجه به نوع دانشگاه و رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید می‌تواند متغیر باشد. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی

بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، متوسط شهریه برای دانشجویان بین المللی در کانادا برای سال 2019/2020، تقریبا در حدود 29714 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی ذکر شده است. به شکلی که دوره های مرتبط با رشته علوم انسانی هزینه کمتری دارند و میانگین شهریه شرکت در این دوره ها در حدود 5542 دلار اعلام شده است. این درحالی است که دوره های مرتبط با رشته های مهندسی و پزشکی در مقطع کارشناسی میانگین هزینه بیشتری دارند. به شکلی که میانگین شهریه شرکت در یکی از دوره های دندانپزشکی در حدود 21717 دلار کانادا و متوسط شهریه شرکت در دوره های پزشکی در حدود 14162 دلار کانادا ذکر شده است.

همچنین، هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی و برای دوره های مدیریت و بازرگانی، یکی از کم ترین هزینه ها را در مقایسه با سایر دوره ها به خود اختصاص داده است. به شکلی که، برای شرکت در یکی از دوره های مدیریت در کانادا نیاز است تا دانشجویان به طور میانگین شهریه ای در حدود 6827 دلار کانادا را برای یک سال تحصیلی به موسسه محل تحصیل بپردازند.

هزینه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

اما چنانچه قصد ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی در کانادا را دارید، بهتر است بدانید که عموماَ شهریه شرکت در این دوره ها کمتر از شهریه شرکت در دوره های کارشناسی است. البته هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا به دوره ای که در آن شرکت می کنید بستگی دارد. به شکلی که بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، میانگین شهریه برای دانشجویان بین المللی جهت شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در کانادا، در حدود 17744 دلار کانادا برای سال تحصیلی 2019-2020 ذکر شده است. البته این مبلغ، در حدود 4 درصد افزایش را نسبت به سال تحصیلی گذشته نشان می دهد.

هزینه اینترنت در کانادا

هزینه اینترنت در کانادا با توجه به نوع خدماتی که دریافت می‌کنید متفاوت است. اگر از اینترنت خانگی استفاده کنید باید 203 دلار در ماه پرداخت کنید.

مقایسه هزینه اینترنت در کانادا با سایر کشورها

اما در جدول زیر، هزینه ماهانه مرتبط با خدمات اینترنت در کانادا به همراه هزینه اینترنت در 7 کشور دیگر و در سال 2019 میلادی آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که مالیات فروش در هزینه های ارائه شده در جدول زیر، در نظر گرفته نشده است. همچنین، تمامی قیمت ها به دلار کانادا است.

 • مقایسه متوسط هزینه ماهانه اینترنت در کانادا با کشورهای مختلف برای سرویس وایرلس در سال 2019 میلادی
 کاناداامریکااسترالیاانگلستانفرانسهایتالیاآلمانژاپن
مکالمه و پیام کوتاه37.6242.8916.3210.7612.2514.9235.31
1 گیگابایت داده64.8050.1735.5622.8957.82
2 گیگابایت داده74.4259.5022.3524.7233.0926.8041.0878.42
5 گیگابایت داده87.5763.0428.4827.2854.6795.63
10 الی 49 گیگابایت داده205.78171.4167.8064.3649.5558.3091.01179.31

همچنین، در جدول زیر می توانید میانگین هزینه مورد نیاز برای اینترنت موبایل را در کانادا به همراه برخی دیگر از کشورها، برای سال 2019 میلادی مشاهده کنید. ذکر این نکته ضروری است که، هزینه ذکر شده بر اساس دلار کانادا ارائه شده است.

 • مقایسه متوسط هزینه ماهانه اینترنت موبایل در کانادا با کشورهای مختلف در سال 2019 میلادی
 کاناداامریکااسترالیاانگلستانفرانسهایتالیاآلمانژاپن
2 الی 5 گیگابایت40.6039.7215.1220.4566.43
5 الی 10 گیگابایت64.0462.0515.0321.1120.7310.5632.8169.41
بیشتر از 10 گیگابایت82.9985.9723.6627.8530.0515.0640.5098.68

هزینه موبایل در کانادا

یکی از هزینه‌هایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا، جویای آن هستند هزینه استفاده از موبایل است. هزینه موبایل در کانادا با توجه به اپراتوری که خدمات مکالمه‌ای خود را از آن دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود. صورت حساب استفاده از موبایل بدون دیتا، 30 دلار در ماه است. هزینه موبایل همراه با 5 گیگابایت اینترنت، 57 تا 101 دلار در ماه است.

هزینه آب و برق و گاز در کانادا

یکی دیگر از هزینه‌هایی که برای زندگی در کانادا مانند زندگی در هر کشور دیگری باید بپردازید هزینه آب و برق و گاز است. هزینه استفاده از خدمات مذکور بستگی به نوع استفاده شما دارد. اگر در یک آپارتمان یک یا دو خوابه سکونت داشته باشید باید 50 تا 70 دلار در هر ماه بابت استفاده از آب، برق و گاز بپردازید. هزینه استفاده از این خدمات در آپارتمان‌های بزرگ‌تر بین 70 تا 100 دلار در هر ماه است. در کانادا در صورتی که هر یک از مشترکین بیش از حد مجاز از انرژی‌های مذکور استفاده کنند؛ ملزم به پرداخت جریمه می‌شوند.

مقایسه هزینه آب، برق و گاز در مناطق مختلف کانادا

در جدول زیر، هزینه مورد نیاز برای آب، برق و گاز در شهرهای مختلف کانادا، برای یک آپارتمان 85 متری آورده شده است.‌ نکته جالب توجه این است که، در حالی که هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا در مقایسه با اغلب شهرهای کانادایی، مقدار بیشتری را دارا است، میانگین هزینه مرتبط با امکانات خانه نظیر آب، برق و گاز در شهر ونکوور در مقایسه با مناطق دیگر در کانادا، از مقدار کمتری برخوردار است.

نام شهرهزینه به دلار کانادا
کلگری203.54
ادمونتون225.70
ونکوور84.06
ساسکاتون240.15
اتاوا144.29
تورنتو148.83
مونترال96.96

هزینه مالیات در کانادا

در کانادا بابت خرید هر محصولی درصدی از قیمت را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می‌کنید. در این نوع مالیات، هزینه کالا تاثیری بر مقدار مالیات نخواهد داشت. اما علاوه بر این نوع مالیات، به طور سالانه نیز صاحبین مشاغل و شرکت‌ها در کانادا، باید متناسب با درآمد خود مالیاتی را به دولت پرداخت کنند. در ادامه با مقدار مالیاتی که به درآمدهای مختلف تعلق می‌گیرد آشنا خواهید شد:

 • 46.605 دلار: 15 درصد مالیات
 • 46.605 دلار تا 93.208 دلار: 20.5 درصد مالیات
 • 144.489 دلار تا 205.842 دلار: 29 درصد مالیات مبلغی بیش از 205.842 دلار: 33 درصد مالیات

مقایسه مالیات در مناطق مختلف در کانادا

در جدول زیر، درصد در نظر گرفته شده برای اخذ مالیات، در مناطق مختلف کانادا آورده شده است:

نام استاندرصد مالیات
آلبرتا5
بریتیش کلمبیا12
منیتوبا12
نیوبرانزویک15
نیوفاندلاند و لابرادور15
نوا اسکوشیا15
نوناووت5
آنتاریو13
جزیره پرنس ادوارد15
کبک14.98
ساسکاچوان11
یوکان5
سرزمین های شمال غربی کانادا5

به عنوان مثال، چنانچه فرض کنیم هزینه حمل و نقل از منیتوبا به تورنتو آنتاریو مبلغی برابر با 100 دلار کانادا باشد، با توجه به مالیات استان آنتاریو که 13 درصد در نظر گرفته شده است، هزینه کل با در نظرگیری مالیات، برابر با 113 دلار کانادا خواهد بود.

هزینه مالیات بر خودرو در کانادا

هزینه مالیات بر خودرو در کانادا با قیمت خودرو در ارتباط است. همچنین هزینه مالیات بر خودرو در ایالات مختلف کانادا متفاوت است.

 •  در آلبرتا بابت خرید خودرو، مالیات ایالتی دریافت نمی‌شود اما باید 5 درصد مالیات فدرال را بر اساس ارزش معاملاتی خودرو پرداخت کنید.
 • در بریتیش کلمبیا، باید 12 درصد مالیات بپردازید.
 • در منیتوبا، نرخ مالیاتی که به خودرو تعلق می‌گیرد و خریدار باید آن را پرداخت کند؛ 11 درصد است.
 • در نیوبرانزویک نرخ 15 درصدی برای مالیات بر خودرو تعیین شده است.
 • در نیوفاندلند و لابرادور، خریدار باید 15 درصد مالیات پرداخت کند
 • در نوواسکشیا نیز مالیات 15 درصدی قابل پرداخت است
 • در آنتاریو، خریداران خودرو؛ 13 درصد مالیات پرداخت می‌کنند
 • در کبک، هزینه مالیات بابت خرید خودرو، نزدیک به 15 دلار است در ساسکاچوان، مالیات بر خودرو، 11 دلار است.  

هزینه اجاره مسکن در کانادا

بسیاری از مهاجرین در سال‌های اول ورود به کانادا قدرت خرید منزل مسکونی ندارند به همین دلیل هم بازار اجاره محل‌های مسکونی در بین مهاجرین داغ است. داشتن یک محل مناسب و امن برای زندگی در کانادا موضوعی است که ذهن هر شخص متقاضی مهاجرت به کانادا را مشغول می‌کند. در واقع برای تمام متقاضیان این سوال مطرح می‌شود که آیا امکان اجاره مسکن در ایالات کانادا با توجه به قیمت بالای ملک در این کشور برای آن‌ها وجود دارد یا خیر. به این دسته از مهاجرین باید گفت که بابت اسکان خود در کانادا نگران نباشید چرا که دولت کانادا با درک موقعیت مهاجرین در بدو ورود به این کشور، محله‌های مسکونی را در حومه شهرهای کانادا ایجاد کرده است. با سکونت در این مناطق می‌توانید با کم‌ترین هزینه، زندگی خود را در کانادا شروع کنید. در ادامه  شما را با هزینه اجاره منازل مسکونی در مناطق مختلف شهرهای کانادا آشنا خواهیم کرد:

هزینه اجاره مسکن در تورنتو

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 2300 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 2980 هزار دلار در ماه

هزینه اجاره مسکن در ونکوور

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 2150 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 2750 هزار دلار در ماه

هزینه اجاره مسکن در کبک

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 381 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 1636 دلار در ماه

هزینه اجاره مسکن در ویندزور

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 750 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 990 دلار در ماه

هزینه اجاره مسکن در کلگری

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 798 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 1.484 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان سه خوابه: 1.716 دلار در ماه

هزینه اجاره مسکن در شارلوت تاون

 • هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه: 875 دلار در ماه
 • هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه: 968 دلار در ماه

همچنین، در ادامه بر اساس عواملی مانند تهیه خانه در مرکز شهر و یا در حومه شهر، و این موضوع که آیا مسکن تهیه شده در شهرهای کانادا، از نوع آپارتمان شخصی باشد و یا خانه اشتراکی، هزینه اجاره ماهانه مسکن برای مناطق مختلف در کانادا، آورده شده است.

هزینه مسکن در آلبرتا کانادا

در جدول زیر، میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در دو شهر مهم استان آلبرتا کانادا، یعنی قیمت اجاره خانه در شهر کلگری و قیمت اجاره مسکن در ادمونتون کانادا ارائه شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در شهرهای کلگری و ادمونتون آلبرتا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتهزینه تهیه مسکن در شهر کلگریهزینه تهیه مسکن در شهر ادمونتون
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1388 دلار کانادا1365 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1192 دلار کانادا1185 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر825 دلار کانادا685 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر650 دلار کانادا607 دلار کانادا

هزینه مسکن در بریتیش کلمبیا کانادا

در جدول زیر، میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ونکوور کانادا، به عنوان یکی از مهمترین مناطق استان بریتیش کلمبیا، آورده شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ونکوور بریتیش کلمبیا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در ونکوور
آپارتمان شخصی در مرکز شهر2162 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1707 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر1278 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر1003 دلار کانادا

هزینه مسکن در آنتاریو کانادا

در این قسمت، قیمت اجاره ماهانه مسکن در شهرهای اتاوا و تورنتو کانادا، طبق جدول زیر ارائه شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در شهرهای اتاوا و تورنتو در استان آنتاریو کانادا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتهزینه تهیه مسکن در شهر اتاواهزینه تهیه مسکن در شهر تورنتو
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1781 دلار کانادا2210 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1412 دلار کانادا1883 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر976 دلار کانادا1224 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر752 دلار کانادا958 دلار کانادا

هزینه مسکن در کبک کانادا

در جدول زیر، قیمت اجاره مسکن در شهر مونترال کانادا، به عنوان یکی از مناطق مهم و شناخته شده در استان کبک آورده شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در مونترال کبک برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در مونترال
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1405 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر961 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر786 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر543 دلار کانادا

هزینه مسکن در ساسکاچوان کانادا

در این قسمت، میانگین هزینه های مرتبط با اجاره ماهانه مسکن در شهر ساسکاتون واقع در استان ساسکاچوان کانادا ارائه شده است:  

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ساسکاتون کانادا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در ساسکاتون
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1331 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1140 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر661 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر590 دلار کانادا
 هزینه گردش و تفریح در کانادا

هزینه گردش و تفریح در کانادا

مسلمأ در هر کشوری امکان تفریح و گردش برای ساکنین با قیمت‌های مختلف فراهم است. هزینه‌ها در این مورد کاملأ به سلیقه‌تان بستگی دارد. البته باید به این نکته هم توجه داشت که طبیعت کانادا خود بهترین تفریحگاه است و بسیاری از گردشگران نیز برای بازدید از مناطق بکر طبیعی به کانادا سفر می‌کنند.گردش در بسیاری از این مناطق رایگان است. اما برای بازدید از بعضی مناطق حفاظت شده که در آن‌ها امکانات خاصی در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار می‌گیرد باید هزینه پرداخت کنید. در ادامه به هزینه تقریبی برخی از تفریحات در کانادا اشاره خواهیم کرد:

 • بازدید از نمایشگاه هنری: 25 تا 31 دلار برای بزرگسالان و 24 دلار برای دانش‌آموزان
 • شرکت در کنسرت: 260 دلار
 • بازدید از آکواریوم: 29 دلار برای بزرگسالان و 15 دلار برای کودکان

گردشگرانی که کانادا را برای سفر خود انتخاب می‌کنند؛ تقریبأ بابت هر روز اقامت در این کشور باید 183 دلار بپردازند. اما باز هم هزینه‌ها بستگی به انتخاب رستوران و گردش شما در کانادا دارد. میانگین هزینه وعده‌های غذایی برای یک روز در کانادا، 29 دلار است.

هزینه درمان در کانادا

هزینه درمان در کانادا

خدمات درمانی در کانادا به صورت رایگان در اختیار شهروندان و دارندگان کارت اقامت دائم کانادا قرار می‌گیرد. سایر ساکنین باید برای دریافت خدمات پزشکی، هزینه پرداخت کنند که در ادامه هزینه تقریبی مراجعه به پزشک و خدمات مختلف را توضیح می‌دهیم:

 • هزینه مراقبت‌های پزشکی: 6.604 دلار
 • هزینه ویزیت پزشک: 100 تا 600 دلار
 • هزینه دندانپزشکی: از 20 دلار برای معاینه تا 600 دلار برای جراحی هزینه تست بینایی: 50 تا 100 دلار

هزینه زایمان در کانادا

 •  زایمان طبیعی: 5000 تا 8000 دلار
 •  زایمان سزارین: 10000 تا 12000 دلار
 • معاینات پیش از تولد: 100 تا 150 دلار
 • هزینه تولد در بیمارستان: 5000 تا 8000 دلار
 • تولد در خانه توسط ماما: 2500 دلار

هزینه زایمان در کانادا برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور، رایگان است. فقط در مورد زایمان در خانه توسط ماما، حتی اشخاصی هم که تحت پوشش بیمه دولتی کانادا هستند باید 860 تا 2500 دلار بپردازند.

هزینه آرایشگاه در کانادا

هزینه آرایشگاه در کانادا

 • هزینه کوتاهی مو: 60 تا 80 دلار
 • هزینه هایلایت موهای کوتاه: 60 تا 70 دلار
 • هزینه هایلایت موهای بلند: 90 تا 150 دلار
 • هزینه رنگ مو: 55 دلار

هزینه باشگاه‌های ورزشی در کانادا

هزینه استفاده از باشگاه‌های ورزشی در کانادا به صورت ماهانه بین 69 تا 79 دلار است.

هزینه خرید ملک در کانادا

هزینه خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در مناطق مرکزی شهرهای کانادا باید تقریبأ 6.100 دلار بابت هر متر مربع پرداخت کنید. هزینه خرید ملک در مناطق حومه شهر کم‌تر است و تقریبأ با پرداخت 4.100 دلار بابت هر متر مربع، می‌توانید در این مناطق منزل مسکونی بخرید. به دلیل بالا بودن نرخ ملک در کانادا، شهروندان بیشتر اقدام به اجاره منازل مسکونی می‌کنند.

هزینه پوشاک در کانادا

در ایالات کانادا به دلیل برگزاری حراجی‌ها در فصول مختلف سال، شهروندان می‌توانند لباس‌های مورد نیاز خود را با قیمت مناسب بخرند. هزینه خرید پوشاک به طور ماهانه در کانادا، بین 100 تا 150 دلار است. در ادامه به هزینه برخی از اقلام پوشاک در کانادا اشاره می‌کنیم:

 • یک شلوار جین: 62 دلار
 • یک دست لباس تابستانی: 43 دلار
 • یک جفت کفش : بین 98 تا 123 دلار
هزینه‌ های جانبی در کانادا

هزینه‌ های جانبی در کانادا

بخشی از هزینه‌های زندگی در کانادا، جزء هزینه‌های جانبی هستند. در واقع در هر ماه، مردم بخشی از درآمد خود را صرف خرید بنزین برای خودرو، تعمیرات وغیره می‌کنند. هزینه هر لیتر بنزین در کانادا، 1.3 دلار است.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در کانادا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. دستمزد تعمیرکار در کانادا تقریبأ 50 تا 150 دلار در ساعت است.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با اروپا و آمریکا

هزینه زندگی در کانادا در تمام بخش‌ها از جمله، اجاره مسکن، خوراک، استفاده از انرژی و تحصیل کم‌تر از آمریکا و کشورهای اروپایی است. همچنین مردم در کانادا می‌توانند با هزینه کم‌تری به تفریحات خارج از منزل بپردازند.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با سایر کشورها

در جدول زیر، متوسط هزینه زندگی ماهانه در برخی از مناطق کانادا به همراه متوسط هزینه زندگی ماهانه برای برخی از شهرهای دیگر در کشورهای استرالیا، انگلستان و امریکا، به عنوان 3 کشور دیگر انگلیسی زبان، آورده شده است. به طور کلی مشاهده می شود که، هزینه زندگی در کانادا و در شهرهای مختلف این کشور، در مقایسه با هزینه زندگی در شهرهای سه کشور ذکر شده، از مقدار مناسبی برخوردار است. در حالی که متوسط هزینه زندگی در شهرهایی مانند سیدنی، نیویورک و لندن مقدار بسیار زیادی را نشان میدهد، میانگین هزینه زندگی در برخی از گران ترین شهرهای کانادا، یعنی تورنتو و ونکوور از مقدار بسیار کمتری در مقایسه با این شهرها برخوردار است.

 • متوسط هزینه ماهانه زندگی در مناطق مختلف کانادا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در برخی از شهرهای جهان
نام شهرکشورهزینه ماهانه زندگی برای یک نفر (دلار کانادا)
کلگریکانادا1957
ادمونتونکانادا1908
ونکوورکانادا2752
ساسکاتونکانادا1850
اتاواکانادا2362
تورنتوکانادا2838
مونترالکانادا1920
نیویورکامریکا5081
شیکاگوامریکا3197
بوستونامریکا4329
لس آنجلسامریکا3765
ملبورناسترالیا2541.5
آدلایداسترالیا2164
سیدنیاسترالیا3433.6
کانبرااسترالیا2721
لندنانگلستان4035
آکسفوردانگلستان2742
منچسترانگلستان2244
لیورپولانگلستان1901.7

مقایسه هزینه زندگی در تورنتو، ونکوور و مونترال

اجاره منازل مسکونی در تورنتو حدود 4 تا 7 درصد گران‌تر از ونکوور است و تقریبأ 42 تا 53 درصد گران‌تر از مونترال است. همچنین قیمت خرید مسکن در ونکوور، در هر مترمربع 5 تا 16 درصد گران‌تر از تورنتو است. قیمت خرید مسکن در تورنتو نیز بین 41 تا 61 درصد در هر مترمربع گران‌تر از مونترال است.

نتیجه‌گیری

در نهایت، اگر می خواهید به یکی از کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید، با توجه به مطالب ارائه شده، می توانید کانادا را به عنوان بهترین گزینه در مقایسه با سایر کشورها در نظر بگیرید. چرا که نه تنها مناطق مختلف در کشور کانادا از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند، بلکه هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر مناسب تر است.

به شکلی که، هزینه زندگی در کانادا با توجه به درآمد مردم در این کشور معقول است. مهاجرین می‌توانند در سال‌های اول ورود به کانادا با کنترل هزینه‌های خود و اجاره مسکن در مناطق ارزان، این دوره را با دغدغه کم‌تری پشت سر بگذارند.

اگر شما نیز برای پایین آوردن هزینه زندگی در کانادا برای سال‌های اول سکونت در این کشور، پیشنهادی دارید لطفأ با ما در میان بگذارید.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

بنابراین، همین الان می توانید با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، نسبت به دریافت مشاوره اولیه اقدام نمایید. مطمئن باشید که کارشناسان و وکلای برجسته تیم تراست، بهترین راهنمایی های ممکن را برای شما فراهم کرده و مسیر مهاجرت به کانادا را برای شما هموار خواهند کرد.

معرفی لینک‌های مفید:

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

مزایای زندگی در کانادا کدام است؟

• کانادا به ارائه بهترین خدمات اجتماعی به شهروندان خود متعهد است.  
• کانادا کشوری پیشرفته با امکانات مدرن برای زندگی است.
• کانادا دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان است. به شکلی که همواره برخی از دانشگاه های این کشور در فهرست بهترین موسسات آموزشی در جهان قرار دارند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا تنها برخی از این دانشگاه های معتبر هستند.
• هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با برخی از کشورهای مهاجر پذیر، مناسب است.
• کانادا دارای تنوع آب و هوایی زیاد و چشم اندازهای متنوع و خیره کننده است. وجود سواحل، جنگل، جزیره ها و مناظر کوهستانی زیبا، هر ساله گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی را از سرتاسر جهان به کشور کانادا جذب می کند.
• با برخورداری از ویژگی مهاجرپذیری، تنوع نژادی و فرهنگی کم نظیری در کانادا به وجود آمده است.
• تنوع اقتصادی در کانادا موجب ایجاد فرصت های شغلی متنوع برای جوانان شده است.
• کانادا کشوری امن برای زندگی است.
• کانادا به عنوان یک قدرت اقتصادی در جهان مطرح است. این کشور به عنوان یکی از کشورهای عضو گروه 7، که متشکل از کشورهای صنعتی در جهان است، شناخته می شود. با عضویت کانادا در بسیاری از موافقت نامه های تجاری و بازرگانی، شرکت های مشغول به کار در این کشور، دسترسی راحتی به بازارهای جهانی برای فروش محصولات و خدمات خود دارند. 
• دسترسی به خدمات مرتبط با بهداشت و درمان در کشور کانادا راحت است. اغلب خدمات درمانی در کشور کانادا به صورت رایگان ارائه می شود. به شکلی که با در اختیار داشتن کارت های بهداشت و درمان در کانادا، شهروندان و ساکنان این کشور می توانند به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند.

چطور می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، خبر بسیار خوشحال کننده برای شما این است که دولت کانادا قصد دارد تا در بین سال های 2020 الی 2023 میلادی، بیش از یک میلیون مهاجر جدید را پذیرش کند! همچنین، روش های متعدد مهاجرت به کانادا که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند نیز، مهاجرت به این کشور را بسیار راحت کرده است. برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی و برنامه های سرمایه گذاری در کانادا تنها بخشی از برنامه های مهاجرتی به کانادا هستند. برای اطلاع از روش های مهاجرت به کانادا، می توانید سایر مطالب موجود در سایت را مطالعه کنید.

چرا مهاجرت به کانادا آسان است؟

از جمله دلایلی که مهاجرت به کانادا را آسان کرده است، نیاز این کشور به رشد جمعیت و نیز نیاز کانادا به تأمین نیروهای کاری برای فرصت های شغلی موجود در این کشور است. بنابراین، مقامات دولتی در این کشور می کوشند تا با جذب نیروهای کاری جوان و متخصص، بخش زیادی از نیازهای مطرح شده در این کشور را بر طرف نمایند.

آیا در صورت مهاجرت به کانادا، می توانم خانواده خود را نیز به کانادا منتقل کنم؟

بله. یکی از برنامه های مهاجرتی به کانادا برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی است که در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده در این برنامه، خانواده فرد دارای حق اقامت دائم در کشور کانادا نیز، می تواند به این کشور مهاجرت کند. همچنین، از طریق برنامه های دیگر مانند برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند خانواده خود را نیز به کانادا منتقل کند. برای دریافت مشاوره، می توانید همین الان با شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت به کانادا کدام است؟

مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست مهاجرت به کانادا، با توجه به برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می دهید، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای برخی از برنامه های مهاجرتی به کانادا، نیاز به ارائه مدارکی مبنی بر تجربه حضور در کانادا است. در حالی که برای برخی دیگر از روش های مهاجرتی، نیاز به ارائه چنین مدارکی نیست. اما عموماَ مدارکی مانند گذرنامه و مدارک مسافرتی، سابقه تحصیلی، مدارکی برای ارائه تجربه کاری و تاریخچه مالی مورد نیاز هستند.

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، سریع ترین روش های مهاجرت به این کشور را به متقاضیان مهاجرت به کانادا ارائه می دهند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • فریبا ماهینی

  هزینه یکسال سکونت در کانادا غیر از دانشگاه امسال چقدر میشه؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   هزینه سکونت در کانادا وابسته به شهر مورد نظر می باشد؛ اما بصورت میانگین بین 12 الی 15 هزار دلار کانادا می باشد.