هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته جهان، مقصد محبوبی برای مهاجران است. اگرچه هزینه‌های زندگی ممکن است نگران‌کننده باشد، اما درآمدهای بالا می‌تواند این نگرانی‌ها را تعدیل کند. در این مقاله، با موسسه مهاجرتی تراست همراه شوید تا به شما نشان دهیم چگونه می‌توانید هزینه‌های واقعی زندگی در کانادا را به صورت دقیق محاسبه کنید.

کلیات هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا به شیوه زندگی، مکان سکونت، و انتخاب‌های تفریحی شما بستگی دارد. این هزینه‌ها می‌توانند با تغییرات در شرایط خانوادگی شما، مانند داشتن فرزندانی که نیاز به ثبت‌نام در مدارس دارند، بیشتر شود. بزرگترین بخش هزینه‌های مهاجرین، مخصوصاً در سال‌های اول، مربوط به مسکن است. این هزینه‌ها در شهرها و ایالت‌های مختلف متفاوت است و در این مقاله میانگین هزینه‌ها برای مناطق گوناگون کانادا ارائه شده است.

هزینه زندگی در آلبرتا کانادا

در شکل زیر، به طور خلاصه به وضعیت هزینه های زندگی در استان آلبرتا در مقایسه با کشور کانادا اشاره شده است. در این شکل مواردی مانند هزینه تهیه غذا، هزینه حمل و نقل، هزینه تهیه مسکن و هزینه های مرتبط با بهداشت و درمان مورد توجه قرار گرفته است. همچنین در شکل زیر، عدد صفر بیانگر بیشترین هزینه و عدد 10 بیانگر کمترین هزینه برای موارد ذکر شده است. به شکلی که وضعیت هزینه های مرتبط با حمل و نقل در آلبرتا کانادا در مقایسه با سایر هزینه ها، به میانگین کشوری نزدیک تر و از هزینه کمتری در مقایسه با سایر موارد برخوردار است.

هزینه زندگی در آلبرتا کانادا

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات اقتصادی ERI، هزینه زندگی در آلبرتا کانادا تقریباً 7 درصد بیشتر از میانگین کشوری است. به ویژه در کلگری، که هزینه‌های زندگی بین شهرهای آلبرتا در بالاترین سطح قرار دارد. به عنوان مثال، اجاره ماهانه یک آپارتمان شخصی در مرکز کلگری 1388 دلار کانادا است. علاوه بر این، هزینه ماهانه غذا 242 دلار، حمل و نقل و سایر خدمات روزانه 267 دلار، و لباس 60 دلار در نظر گرفته شده است. در مجموع، هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر در کلگری حدود 1957 دلار کانادا تخمین زده می‌شود. در ادمونتون، این رقم حدود 1908 دلار کانادا است. در مقابل، مناطقی مانند Hanna و Brooks در آلبرتا هزینه‌های پایین‌تری دارند.

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

میانگین هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در کانادا 5 درصد بیشتر است. شهر ونکوور کانادا نیز، یکی از بیشترین هزینه های زندگی در استان بریتیش کلمبیا را به خود اختصاص داده است. به شکلی که، میانگین هزینه های زندگی در ونکوور کانادا 38 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کشور کانادا است. در شکل زیر و به طور کلی، مقایسه ای بین میانگین هزینه زندگی درکانادا بریتیش کلمبیا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در این کشور آورده شده است:

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا کانادا

همانطور که در شکل بالا مشاهده می شود، هزینه های مرتبط با حمل و نقل و بهداشت و درمان، در مقایسه با هزینه های مشابه در کشور کانادا، از مقدار کمتری برخوردار هستند. در حالی که میانگین هزینه تهیه مسکن در بریتیش کلمبیا مقدار بسیار بیشتری در مقایسه با متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا را به خود اختصاص داده است.

بر اساس گزارش موسسه تحقیقات اقتصادی ERI، هزینه زندگی در آلبرتا کانادا تقریباً 7 درصد بیشتر از میانگین کشوری است. به ویژه در کلگری، که هزینه‌های زندگی بین شهرهای آلبرتا در بالاترین سطح قرار دارد. به عنوان مثال، اجاره ماهانه یک آپارتمان شخصی در مرکز کلگری 1388 دلار کانادا است. علاوه بر این، هزینه ماهانه غذا 242 دلار، حمل و نقل و سایر خدمات روزانه 267 دلار، و لباس 60 دلار در نظر گرفته شده است. در مجموع، هزینه زندگی ماهانه برای یک نفر در کلگری حدود 1957 دلار کانادا تخمین زده می‌شود. در ادمونتون، این رقم حدود 1908 دلار کانادا است. در مقابل، مناطقی مانند Hanna و Brooks در آلبرتا هزینه‌های پایین‌تری دارند.

هزینه زندگی در آنتاریو کانادا

کانادا، تقریباً 5 درصد بیشتر از میانگین کشوری است. این استان به ویژه در شهرهایی مانند تورنتو و اتاوا با بالاترین هزینه‌های زندگی مواجه است، که در آن مسکن اصلی‌ترین چالش مالی به شمار می‌رود. برای دسترسی به فهرست ارزان‌ترین شهرهای کانادا در آنتاریو، می‌توانید به لینک مربوطه مراجعه کنید.

هزینه زندگی در آنتاریو کانادا

برای برآورد هزینه زندگی در مرکز شهر تورنتو، متوسط هزینه‌ها به شرح زیر است:

 • اجاره خانه: 2210 دلار کانادا در ماه
 • هزینه‌های روزانه (حمل و نقل، موبایل): 302 دلار کانادا در ماه
 • غذا: 249 دلار کانادا در ماه
 • لباس: 77 دلار کانادا در ماه

کل هزینه‌های ماهانه در تورنتو به طور متوسط 2838 دلار کانادا تخمین زده شده است.

در اتاوا، هزینه‌های مشابه برای زندگی به این شکل است:

 • اجاره خانه: 1781 دلار کانادا در ماه
 • هزینه‌های روزانه: 266 دلار کانادا در ماه
 • غذا: 250 دلار کانادا در ماه
 • لباس: 65 دلار کانادا در ماه

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

ساسکاچوان را باید یکی از مناطق گران برای زندگی در کانادا دانست. چرا که متوسط هزینه زندگی در کانادا ساسکاچوان، به اندازه 4 درصد بیشتر از میانگین هزینه زندگی در کانادا است. نکته جالب توجه در مورد میانگین هزینه های زندگی در استان ساسکاچوان این است که علارغم بیشتر بودن قیمت غذا، حمل و نقل و هزیه های مرتبط با خدمات بهداشت و درمان در این استان، میانگین هزینه تهیه مسکن در ساسکاچوان کانادا از متوسط هزینه تهیه مسکن در کانادا کمتر است! بنابراین، تهیه مسکن در ساسکاچوان می تواند هزینه کمتری در مقایسه با برخی دیگر از مناطق کانادا داشته باشد.

هزینه زندگی در ساسکاچوان کانادا

کل هزینه‌های ماهانه در اتاوا به طور متوسط 2362 دلار کانادا تخمین زده شده است.

ساسکاچوان در کانادا، با هزینه‌های زندگی تقریباً 4% بالاتر از میانگین کشوری، یکی از مناطق گران‌تر برای زندگی است. اما، قیمت مسکن در این استان نسبتاً پایین‌تر از میانگین کلی کانادا است. برای نمونه:

 • اجاره آپارتمان در مرکز شهر ساسکاتون: 1331 دلار کانادا در ماه
 • هزینه غذا (یک وعده خارج از خانه در هفته): 231 دلار کانادا در ماه
 • هزینه‌های روزانه (حمل و نقل، تلفن، باشگاه): 224 دلار کانادا در ماه
 • لباس (خرید ماهانه): 64 دلار کانادا

کل هزینه‌های ماهانه برای یک نفر در ساسکاتون تقریباً 1850 دلار کانادا است. اطلاعات بیشتر درباره کم هزینه‌ترین و پرهزینه‌ترین مناطق ساسکاچوان از طریق لینک مربوطه در دسترس است.

هزینه زندگی در کبک کانادا

میانگین هزینه زندگی در استان کبک کانادا، برخلاف سایر استان های ذکر شده یعنی آنتاریو، آلبرتا و بریتیش کلمبیا، از میانگین هزینه زندگی در کانادا، 4 درصد کمتر است. همانطور که در شکل زیر مشاهده می شود، زندگی در کبک کانادا از نظر میانگین هزینه برای شهروندان در این استان بسیار مناسب است. به شکلی که ساکنان کبک کانادا هزینه بسیار کمتری برای زندگی در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در کانادا می پردازند. اما منطقه مونترال در کبک یکی از بیشترین هزینه های زندگی را در بین سایر مناطق در این استان کانادایی دارد. به شکلی که به اندازه 19 درصد، میانگین هزینه های زندگی در مونترال کانادا از میانگین هزینه زندگی در کانادا بیشتر است.

هزینه زندگی در کبک کانادا

این درحالی است که منطقه Beauharnois در کبک کانادا، با میانگین هزینه زندگی به اندازه 12 درصد کمتر از متوسط هزینه زندگی در کانادا، ارزان ترین شهر استان کبک برای زندگی معرفی شده است. اگر به دنبال کم هزینه ترین مناطق در استان کبک کانادا برای زندگی هستید، ارزان ترین شهرهای کبک کانادا را می توانید از لینک آن مشاهده کنید.

با در نظرگیری شرایط مشابه در مثال های ذکر شده در بخش های قبلی، متوسط هزینه زندگی در مونترال کانادا در حدود 1920 دلار کانادا در ماه تخمین زده می شود. به شکلی که متوسط هزینه تهیه غذا به اندازه 241 دلار کانادا در ماه، میانگین هزینه روزانه برای بخش هایی مانند حمل و نقل، تلفن و باشگاه به اندازه 206 دلار کانادا در ماه و متوسط هزینه خرید لباس در مونترال کانادا به اندازه 68 دلار کانادا در ماه در نظر گرفته شده است. همچنین، متوسط قیمت اجاره خانه در کانادا مونترال نیز به اندازه ای در حدود 1405 دلار کانادا، در نظر گرفته شده است. با مشاهده فیلمی که در لینک رو به رو آمده است، جزئیات بیشتری از مقایسه هزینه زندگی در مونترال کانادا با تورنتو، بدست آورید.

هزینه غذا در کانادا

افزایش قیمت‌های جهانی بنزین و مواد غذایی تأثیر معناداری بر قدرت خرید مصرف‌کنندگان داشته است. با این حال، در کانادا، مواد غذایی اساسی مانند تخم‌مرغ، شیر و نان در فروشگاه‌ها بدون افزودن مالیات اضافی به فروش می‌رسند.

دسته‌بندیدامنه قیمت(دلار)
شیر (معمولی)، (1 لیتر)1.50-5
نان تازه سفید (500 گرم)2-6
برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)2.20-10
تخم‌مرغ (معمولی) (12 عدد)3-7
پنیر محلی (1 کیلوگرم)7.50-36
فیله مرغ (1 کیلوگرم)8-25.11
گوشت گرد (1 کیلوگرم) (یا معادل گوشت قرمز پاچه)10-32
سیب (1 کیلوگرم)2-8.82
موز (1 کیلوگرم)1.19-4.17
پرتقال (1 کیلوگرم)2-10
گوجه فرنگی (1 کیلوگرم)2-9.20
سیب زمینی (1 کیلوگرم)1.03-6.61
پیاز (1 کیلوگرم)1.54-6.59
کاهو (1 سر)2-5
آب (بطری 1.5 لیتری)1-4
سیگار بسته 20 عددی (مارلبرو)15-24

اما برای اینکه جزئیات بیشتری از هزینه زندگی در کانادا ارائه شود، در ادامه به هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا و قیمت برخی از اقلام خوراکی در مناطق مختلف کشور کانادا اشاره شده است.

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

هزینه غذا در شهر های مختلف کانادا

هزینه غذا در آلبرتا کانادا

اگر تمایل دارید از هزینه های اقلام خوراکی در استان آلبرتا آگاهی پیدا کنید، در این قسمت برخی از هزینه های مرتبط با تهیه غذا در این استان معرفی شده است. با توجه به داده های ذکر شده در سایت Statistics و طبق جدول زیر، برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2024 میلادی آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آلبرتا کانادا به ازای هر خانوار در سال 2024

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,988 دلار
میوه و خشکبار861 دلار
سبزیجات1,118 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,135 دلار
گوشت1,562 دلار
ماهی و غذاهای دریایی610 دلار
غذای خریداری شده از رستوران3,334 دلار

به طور میانگین هزینه غذا درآلبرتا در حدود 450 دلار کانادا در ماه تخمین زده شده است. این بدان معنا است که برای تهیه غذا در استان آلبرتا کانادا، حدوداَ 3 هزار دلار کانادا در سال مورد نیاز است.

میانگین هزینه غذا در شهرهای کلگری و ادمونتون آلبرتا

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر کلگریمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر ادمونتون
0171 دلار کانادا170 دلار کانادا
1242 دلار کانادا242 دلار کانادا
2314 دلار کانادا314 دلار کانادا
3385 دلار کانادا386 دلار کانادا
هر روز672 دلار کانادا673 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهرهای کلگری و ادمونتون در استان آلبرتا کانادا

اقلام خوراکیهزینه در کلگری (دلار کانادا)هزینه در ادمونتون (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.422.30
500 گرم نان تازه2.472.69
1 کیلوگرم برنج3.084.04
12 عدد تخم مرغ3.593.74
1 کیلوگرم سیب4.184.02
1 کیلوگرم موز1.90 1.82
1 کیلوگرم گوجه فرنگی4.504.03
بطری آب (1.5 لیتر)1.932.42

هزینه غذا در بریتیش کلمبیا کانادا

در جدولی که در ادامه آورده شده است، با توجه به گزارش سایت Statistics، برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2024 میلادی در استان بریتیش کلمبیا کانادا، آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان بریتیش کلمبیا کانادا به ازای هر خانوار در سال 2024

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,553 دلار
میوه و خشکبار938 دلار
سبزیجات988 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,133 دلار
گوشت1,391 دلار
ماهی و غذاهای دریایی235 دلار
غذای خریداری شده از رستوران3,086 دلار

به طور میانگین، هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا، در صورتی که هیچ گونه سفارشی برای تهیه غذا از خارج از منزل نداشته باشید، در حدود 193 دلار کانادا در ماه است. در جدول زیر، هزینه مورد نیاز برای تهیه غذا در شهر ونکوور کانادا آورده شده است:

میانگین هزینه ماهانه برای تهیه غذا در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0193 دلار کانادا
1264 دلار کانادا
2335 دلار کانادا
3405 دلار کانادا
هر روز688 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر ونکوور بریتیش کلمبیا در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.36
500 گرم نان تازه2.89
500 گرم برنج1.96
12 عدد تخم مرغ4.01
500 گرم سیب1.62
500 گرم موز0.76
500 گرم گوجه فرنگی1.81
بطری آب (1.5 لیتر)2.45

هزینه غذا در آنتاریو کانادا

همچنین بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، در این قسمت ابتدا به برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2024 میلادی در استان آنتاریو کانادا اشاره می کنیم. بنابراین در جدول زیر، میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آنتاریو آورده شده است:

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان آنتاریوکانادا به ازای هر خانوار در سال 2024

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,603 دلار
میوه و خشکبار1,057 دلار
سبزیجات1,023 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی998 دلار
گوشت1,500 دلار
ماهی و غذاهای دریایی304 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,816 دلار

همچنین در جدول زیر نیز، میانگین هزینه تهیه غذا بر اساس تعداد دفعات تهیه نهار از خارج از منزل در شهرهای اتاوا و تورنتو کانادا آورده شده است:

میانگین هزینه غذا در شهرهای اتاوا و تورنتو آنتاریو برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر اتاوامیانگین هزینه ماهانه غذا در شهر تورنتو
0179 دلار کانادا178 دلار کانادا
1250 دلار کانادا249 دلار کانادا
2322 دلار کانادا321 دلار کانادا
3393 دلار کانادا392 دلار کانادا
هر روز679 دلار کانادا677 دلار کانادا

به علاوه، به منظور ارائه جزئیات بیشتر از هزینه مواد خوراکی، برخی از اقلام خوراکی و قیمت آنها برای شهرهای اتاوا و آنتاریو در استان آنتاریو کانادا نیز آورده شده است:

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهرهای اتاوا و تورنتو در استان آنتاریو کانادا

اقلام خوراکیهزینه در اتاوا (دلار کانادا)هزینه در تورنتو (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.523.08
500 گرم نان تازه2.752.64
500 گرم برنج1.591.61
12 عدد تخم مرغ3.303.35
500 گرم سیب1.811.83
500 گرم موز0.670.72
500 گرم گوجه فرنگی1.831.74
بطری آب (1.5 لیتر)1.72 2.17

هزینه غذا در کبک کانادا

همانند قسمت های قبلی و در ادامه، ابتدا به برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2024 میلادی برای استان کبک کانادا اشاره شده است. سپس، هزینه تهیه غذا در شهر مونترال کبک به همراه قیمت برخی از اقلام خوراکی در این منطقه از کانادا در جدول های جداگانه ارائه شده است.

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان کبک کانادا به ازای هر خانوار در سال 2024

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,364 دلار
میوه و خشکبار839 دلار
سبزیجات909 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,044 دلار
گوشت1,469 دلار
ماهی و غذاهای دریایی319 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,483 دلار

میانگین هزینه غذا در شهر مونترال کبک برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0190 دلار کانادا
1241 دلار کانادا
2292 دلار کانادا
3342 دلار کانادا
هر روز546 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر مونترال کبک در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.52
500 گرم نان تازه3.12
500 گرم برنج1.33
12 عدد تخم مرغ3.29
500 گرم سیب1.75
500 گرم موز0.84
500 گرم گوجه فرنگی2.24
بطری آب (1.5 لیتر)1.84

هزینه غذا در ساسکاچوان کانادا

برخی از هزینه های مرتبط با مصرف غذا در هر خانواده کانادایی برای سال 2024 میلادی در استان ساسکاچوان کانادا نیز در جدول زیر آورده شده است. همچنین، هزینه تهیه غذا در شهر ساسکاتون به همراه قیمت برخی از اقلام خوراکی در این شهر از استان ساسکاچوان در جدول هایی جداگانه ارائه شده است.

 میانگین مصرف سالانه مرتبط با غذا در استان ساسکاچوان کانادا به ازای هر خانوار در سال 2024

اطلاعاتقیمت
غذای خریداری شده از فروشگاه7,742 دلار
میوه و خشکبار869 دلار
سبزیجات804 دلار
تخم مرغ و محصولات لبنی1,094 دلار
گوشت1,606 دلار
ماهی و غذاهای دریایی199 دلار
غذای خریداری شده از رستوران2,686 دلار

میانگین هزینه غذا در شهر ساسکاتون برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف

تعداد دفعات تهیه غذا (نهار) از خارج از منزل در هفتهمیانگین هزینه ماهانه غذا
0176 دلار کانادا
1231 دلار کانادا
2285 دلار کانادا
3340 دلار کانادا
هر روز558 دلار کانادا

میانگین هزینه اقلام خوراکی در شهر ساسکاتون در کانادا

اقلام خوراکیقیمت (دلار کانادا)
1 لیتر شیر2.20
500 گرم نان تازه2.93
1 کیلوگرم برنج4.75
12 عدد تخم مرغ3.25
1 کیلوگرم سیب4.65
1 کیلوگرم موز1.95 
1 کیلوگرم گوجه فرنگی3.59
بطری آب (1.5 لیتر)3.12

هزینه اجاره مسکن در کانادا

بازار املاک کانادا ویژگی‌های منحصر به فرد خودش را دارد. در شهرهای بزرگ کانادایی مثل ونکوور و تورنتو، بازار مسکن می‌تواند بسیار بالا باشد. متوسط قیمت خانه‌ها در این دو شهر اغلب از میانگین ملی فراتر می‌رود و به همین دلیل، این شهرها به عنوان گران‌ترین مکان‌ها برای خرید ملک در کانادا شناخته می‌شوند.

این امر را می‌توان به عواملی مانند تقاضای بالا برای مسکن، نزدیکی به مناظر طبیعی خیره‌کننده و سبک زندگی شهری پر جنب و جوش موجود در این شهرها نسبت داد. در جدول زیر هزینه اجاره مسکن در شهرهای مختلف کانادا را مشاهده می‌کنید:

منطقه / محلهآپارتمان یک خوابه
 (دلار کانادا)
آپارتمان سه خوابه
 (دلار کانادا)
تورنتو22803400
ونکوور22003800
مونترال12202000
کلگری15002300
ویکتوریا18003300
ادمونتون11001700
وینیپگ12002000
هالیفکس15002400

هزینه مسکن در آلبرتا کانادا

در جدول زیر، میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در دو شهر مهم استان آلبرتا کانادا، یعنی قیمت اجاره خانه در شهر کلگری و قیمت اجاره مسکن در ادمونتون کانادا ارائه شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در شهرهای کلگری و ادمونتون آلبرتا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتهزینه تهیه مسکن در شهر کلگریهزینه تهیه مسکن در شهر ادمونتون
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1388 دلار کانادا1365 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1192 دلار کانادا1185 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر825 دلار کانادا685 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر650 دلار کانادا607 دلار کانادا

هزینه مسکن در بریتیش کلمبیا کانادا

در جدول زیر، میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ونکوور کانادا، به عنوان یکی از مهمترین مناطق استان بریتیش کلمبیا، آورده شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ونکوور بریتیش کلمبیا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در ونکوور
آپارتمان شخصی در مرکز شهر2162 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1707 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر1278 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر1003 دلار کانادا

هزینه مسکن در آنتاریو کانادا

در این قسمت، قیمت اجاره ماهانه مسکن در شهرهای اتاوا و تورنتو کانادا، طبق جدول زیر ارائه شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در شهرهای اتاوا و تورنتو در استان آنتاریو کانادا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتهزینه تهیه مسکن در شهر اتاواهزینه تهیه مسکن در شهر تورنتو
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1781 دلار کانادا2210 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1412 دلار کانادا1883 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر976 دلار کانادا1224 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر752 دلار کانادا958 دلار کانادا

هزینه مسکن در کبک کانادا

در جدول زیر، قیمت اجاره مسکن در شهر مونترال کانادا، به عنوان یکی از مناطق مهم و شناخته شده در استان کبک آورده شده است:

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در مونترال کبک برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در مونترال
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1405 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر961 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر786 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر543 دلار کانادا

هزینه مسکن در ساسکاچوان کانادا

در این قسمت، میانگین هزینه های مرتبط با اجاره ماهانه مسکن در شهر ساسکاتون واقع در استان ساسکاچوان کانادا ارائه شده است:  

 • میانگین هزینه ماهانه تهیه مسکن در ساسکاتون کانادا برای یک نفر با توجه به شرایط مختلف
نوع سکونتقیمت اجاره مسکن در ساسکاتون
آپارتمان شخصی در مرکز شهر1331 دلار کانادا
آپارتمان شخصی در حومه شهر1140 دلار کانادا
خانه اشتراکی در مرکز شهر661 دلار کانادا
خانه اشتراکی در حومه شهر590 دلار کانادا

هزینه حمل و نقل در کانادا

شما در هر یک از ایالات کانادا که اقامت داشته باشید از سیستم حمل و نقل عمومی با کیفیت و به صرفه از لحاظ اقتصادی برخوردار هستید. در کانادا بیشتر مردم برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و البته به دلیل سریع و امن بودن وسایل حمل و نقل عمومی استفاده از آن‌ها را به خودروی شخصی ترجیح می‌دهند. جالب است بدانید که در بیشتر ایالات کانادا، شبکه حمل و نقل عمومی به مناطق حومه شهر نیز گسترش یافته است. در ادامه به هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در کانادا در سال 2024 می‌پردازیم:

شهرهزینه ماهانه حمل و نقل (دلار)
تورنتو156
ونکوور105
مونترال97
کلگری115
ویکتوریا85
ادمونتون100
وینیپگ110
هالیفکس85

مقایسه هزینه حمل و نقل در کانادا با سایر کشورها

همچنین در جدول زیر، قیمت بنزین و قیمت بلیت حمل و نقل عمومی برای پایتخت کانادا و پایتخت برخی دیگر از کشورها آورده شده است:

نام کشورنام شهرقیمت بنزین در هر گالن (دلار کانادا)قیمت بلیت یک طرفه در حمل و نقل محلی (دلار کانادا)
کانادااتاوا3.823.60
انگلستانلندن8.044.91
امریکاواشینگتن3.293.84
استرالیاکانبرا5.434.87
فرانسهپاریس8.732.91
ژاپنتوکیو6.402.42
اسپانیامادرید7.342.30
ایتالیارم8.592.30
آلمانبرلین7.724.44
سوئداستکهلم8.415.61
متوسط قیمت6.83.72

همانطور که مشخص است، قیمت بنزین در کانادا در مقایسه با اکثر کشورهای مورد اشاره مبلغی کمتر را نشان می دهد. همچنین، می توان گفت که هزینه حمل و نقل در کانادا در مقایسه با کشورهای دیگر از مقدار مناسب تری نیز برخوردار است. به شکلی قیمت بنزین و قیمت بلیت یک طرفه برای حمل و نقل عمومی در کانادا اتاوا، از متوسط قیمت برای 10 کشور ذکر شده در جدول بالا کمتر است. بنابراین، می توان هزینه زندگی در کانادا را از نظر هزینه های در نظر گرفته شده برای حمل و نقل، هزینه ای مناسب دانست. در نتیجه، می توان گفت که کانادا کشوری ارزان برای زندگی از نظر هزینه حمل و نقل محسوب می شود.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا برای شهروندان و مهاجرینی که اقامت دائم کانادا را داشته باشند رایگان است اما سایر مهاجرین برای ثبت‌نام فرزند خود مدارس کانادا باید بابت هر سال تحصیلی شهریه پرداخت کنند. این مبلغ بین 8000 تا 14000 دلار خواهد بود. خوب است بدانید که هزینه تحصیل در کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار کم‌تر است. برای تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید مبلغی بین 20000 تا 30000 دلار را بابت شهریه در هر ترم تحصیلی پرداخت کنید. البته مبلغ شهریه‌ای که از سوی دانشگاه‌ها دریافت می‌شود در هر رشته تحصیلی متفاوت است و با توجه به نوع دانشگاه و رشته‌ای که قصد تحصیل در آن را دارید می‌تواند متغیر باشد. برای کسب اطلاعات لازم در این زمینه به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

هزینه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی

بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، متوسط شهریه برای دانشجویان بین المللی در کانادا برای سال 2022/2023، تقریبا در حدود 29714 دلار کانادا برای یک سال تحصیلی ذکر شده است. به شکلی که دوره های مرتبط با رشته علوم انسانی هزینه کمتری دارند و میانگین شهریه شرکت در این دوره ها در حدود 5542 دلار اعلام شده است. این درحالی است که دوره های مرتبط با رشته های مهندسی و پزشکی در مقطع کارشناسی میانگین هزینه بیشتری دارند. به شکلی که میانگین شهریه شرکت در یکی از دوره های دندانپزشکی در حدود 21717 دلار کانادا و متوسط شهریه شرکت در دوره های پزشکی در حدود 14162 دلار کانادا ذکر شده است.

همچنین، هزینه تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی و برای دوره های مدیریت و بازرگانی، یکی از کم ترین هزینه ها را در مقایسه با سایر دوره ها به خود اختصاص داده است. به شکلی که، برای شرکت در یکی از دوره های مدیریت در کانادا نیاز است تا دانشجویان به طور میانگین شهریه ای در حدود 6827 دلار کانادا را برای یک سال تحصیلی به موسسه محل تحصیل بپردازند.

هزینه تحصیل در کانادا برای مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

اما چنانچه قصد ادامه تحصیل در یکی از مقاطع تحصیلات تکمیلی در کانادا را دارید، بهتر است بدانید که عموماَ شهریه شرکت در این دوره ها کمتر از شهریه شرکت در دوره های کارشناسی است. البته هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا به دوره ای که در آن شرکت می کنید بستگی دارد. به شکلی که بر طبق اطلاعات ارائه شده در سایت Statistics، میانگین شهریه برای دانشجویان بین المللی جهت شرکت در دوره های تحصیلات تکمیلی در کانادا، در حدود 17744 دلار کانادا برای سال تحصیلی 2022/2023 ذکر شده است. البته این مبلغ، در حدود 4 درصد افزایش را نسبت به سال تحصیلی گذشته نشان می دهد.

هزینه اینترنت در کانادا

میانگین هزینه اینترنت خانگی در کانادا به طور معمول بسته به سرعت و پوشش دهی برنامه اینترنتی و منطقه مورد نظر متفاوت است. به طور کلی، هزینه‌ها می‌تواند از حدود 50 دلار کانادا در ماه برای بسته‌های پایه با سرعت‌های نسبتاً پایین شروع شود و به بیش از 100 دلار کانادا در ماه برای بسته‌های پیشرفته با سرعت‌های بالا و حجم داده نامحدود برسد.

این تنوع قیمت‌ها نشان‌دهنده تفاوت‌های قابل توجهی است که در سراسر کانادا مشاهده می‌شود، مخصوصاً بین مناطق شهری که معمولاً گزینه‌های بیشتر و قیمت‌های رقابتی‌تری دارند، در مقابل مناطق دورافتاده که ممکن است گزینه‌های کمتر و هزینه‌های بالاتری داشته باشند.

مقایسه هزینه اینترنت در کانادا با سایر کشورها

اما در جدول زیر، هزینه ماهانه مرتبط با خدمات اینترنت در کانادا به همراه هزینه اینترنت در 7 کشور دیگر و در سال 2023 میلادی آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که مالیات فروش در هزینه های ارائه شده در جدول زیر، در نظر گرفته نشده است. همچنین، تمامی قیمت ها به دلار کانادا است.

 • مقایسه متوسط هزینه ماهانه اینترنت در کانادا با کشورهای مختلف برای سرویس وایرلس در سال 2023 میلادی
 کاناداامریکااسترالیاانگلستانفرانسهایتالیاآلمانژاپن
مکالمه و پیام کوتاه37.6242.8916.3210.7612.2514.9235.31
1 گیگابایت داده64.8050.1735.5622.8957.82
2 گیگابایت داده74.4259.5022.3524.7233.0926.8041.0878.42
5 گیگابایت داده87.5763.0428.4827.2854.6795.63
10 الی 49 گیگابایت داده205.78171.4167.8064.3649.5558.3091.01179.31

همچنین، در جدول زیر می توانید میانگین هزینه مورد نیاز برای اینترنت موبایل را در کانادا به همراه برخی دیگر از کشورها، برای سال 2023 میلادی مشاهده کنید. ذکر این نکته ضروری است که، هزینه ذکر شده بر اساس دلار کانادا ارائه شده است.

 • مقایسه متوسط هزینه ماهانه اینترنت موبایل در کانادا با کشورهای مختلف در سال 2023 میلادی
 کاناداامریکااسترالیاانگلستانفرانسهایتالیاآلمانژاپن
2 الی 5 گیگابایت40.6039.7215.1220.4566.43
5 الی 10 گیگابایت64.0462.0515.0321.1120.7310.5632.8169.41
بیشتر از 10 گیگابایت82.9985.9723.6627.8530.0515.0640.5098.68

هزینه موبایل در کانادا

یکی از هزینه‌هایی که متقاضیان مهاجرت به کانادا، جویای آن هستند هزینه استفاده از موبایل است. هزینه موبایل در کانادا با توجه به اپراتوری که خدمات مکالمه‌ای خود را از آن دریافت می‌کنید متفاوت خواهد بود. صورت حساب استفاده از موبایل بدون دیتا، 30 دلار در ماه است. هزینه موبایل همراه با 5 گیگابایت اینترنت، 57 تا 101 دلار در ماه است.

هزینه آب و برق و گاز در کانادا

در کانادا، هزینه‌های خدماتی مانند اینترنت، برق و آب می‌توانند بسته به استانی که در آن زندگی می‌کنید، به شدت متفاوت باشند. به طور کلی، هزینه‌های خدماتی در کانادا قیمت‌های مناسبی دارند.

اگر شما در حال اجاره‌ی یک ملک هستید، اغلب اوقات ممکن است این هزینه‌ها در اجاره‌ی ماهانه‌ی شما گنجانده شده باشند، که این امر بودجه‌بندی را ساده‌تر می‌کند.

یکی از مولفه‌های کلیدی هزینه‌های خدماتی، برق است، و قیمت‌های آن می‌تواند در استان‌های مختلف به دلایلی مانند منابع انرژی، تراکم جمعیت و نزدیکی به منابع تولید تغییر کند.

بر اساس آخرین داده‌ها، میانگین بسته خدماتی اساسی که شامل گرمایش، برق، آب، زباله و اینترنت می‌شود در کانادا به شرح زیر است:

خدماتهزینه (دلار کانادا)
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، پاک سازی زباله) برای آپارتمان ۸۵ مترمربعی199
اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، داده نامحدود، کابل/ (ADSL85
مجموع284

مقایسه هزینه آب، برق و گاز در مناطق مختلف کانادا

در جدول زیر، هزینه مورد نیاز برای آب، برق و گاز در شهرهای مختلف کانادا، برای یک آپارتمان 85 متری آورده شده است.‌ نکته جالب توجه این است که، در حالی که هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا در مقایسه با اغلب شهرهای کانادایی، مقدار بیشتری را دارا است، میانگین هزینه مرتبط با امکانات خانه نظیر آب، برق و گاز در شهر ونکوور در مقایسه با مناطق دیگر در کانادا، از مقدار کمتری برخوردار است.

نام شهرهزینه به دلار کانادا
کلگری203.54
ادمونتون225.70
ونکوور84.06
ساسکاتون240.15
اتاوا144.29
تورنتو148.83
مونترال96.96

هزینه مالیات در کانادا

در کانادا، سه نوع مالیات بر فروش وجود دارد: مالیات فدرال GST (5%)، مالیات‌های فروش استانی PST (که بسته به استان متغیر است) و HST که ترکیبی از این دو و معادل 15% است. البته به جز انتاریو که هزینه آن 13% است.

در حالی که برخی از اقلام، مانند مواد غذایی اساسی و گاهی اوقات محصولات بهداشتی زنانه، از مالیات بر فروش معاف هستند، نرخ برای سایر محصولات بستگی به استان مربوطه دارد.

نام استاندرصد مالیات
آلبرتا5%
بریتیش کلمبیا12%
منیتوبا12%
نیوبرانزویک15%
نیوفاندلاند و لابرادور15%
نوا اسکوشیا15%
نوناووت5%
آنتاریو13%
جزیره پرنس ادوارد15%
کبک14.97%
ساسکاچوان11%
یوکان5%
سرزمین های شمال غربی کانادا5%

هزینه مالیات بر خودرو در کانادا

هزینه مالیات بر خودرو در کانادا با قیمت خودرو در ارتباط است. همچنین هزینه مالیات بر خودرو در ایالات مختلف کانادا متفاوت است.

 •  در آلبرتا بابت خرید خودرو، مالیات ایالتی دریافت نمی‌شود اما باید 5 درصد مالیات فدرال را بر اساس ارزش معاملاتی خودرو پرداخت کنید.
 • در بریتیش کلمبیا، باید 12 درصد مالیات بپردازید.
 • در منیتوبا، نرخ مالیاتی که به خودرو تعلق می‌گیرد و خریدار باید آن را پرداخت کند؛ 11 درصد است.
 • در نیوبرانزویک نرخ 15 درصدی برای مالیات بر خودرو تعیین شده است.
 • در نیوفاندلند و لابرادور، خریدار باید 15 درصد مالیات پرداخت کند
 • در نوواسکشیا نیز مالیات 15 درصدی قابل پرداخت است
 • در آنتاریو، خریداران خودرو؛ 13 درصد مالیات پرداخت می‌کنند
 • در کبک، هزینه مالیات بابت خرید خودرو، نزدیک به 15 دلار است در ساسکاچوان، مالیات بر خودرو، 11 دلار است.  

هزینه گردش و تفریح در کانادا

کانادا پر است از مکان‌های زیبا، موزه‌ها، مراکز ورزشی، سینماها و مراکز فعالیت، به علاوه تعداد زیادی رستوران در شهرهای مختلف این کشور وجود دارد. هزینه تفریح و سرگرمی بسته به شهری که در آن زندگی می‌کنید متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه‌های تفریح و پذیرایی در کانادا در سال ۲۰۲۴، داده‌های زیر را بررسی کنید:

سرگرمی در کاناداهزینه (دلار)
وعده غذایی در رستوران متوسط45
تاکسی ۱ ساعته35
۱ بلیط سینما15
شام ساده برای دو نفر در غذاخوری محلی70
 2 بلیت تئاتر (بهترین صندلی‌ها موجود)195
کاپوچینو در منطقه اکسپت شهر6
آیپد وای-فای 128 گیگابایت750

هزینه درمان در کانادا

همه‌ افرادی که در کانادا زندگی می‌کنند به بیمه بهداشتی عمومی دسترسی دارند. بودجه مورد نیاز این سیستم از پول مالیات‌ تامین می‌شود. برای استفاده از خدمات درمانی، به داشتن کارت بیمه سلامت نیاز دارید. جالب است بدانید که بیمه بهداشتی عمومی در کانادا بسته به استان‌های مختلف، متفاوت است.

علاوه بر این، کنار بیمه سلامتی که هر استان یا منطقه کانادا در اختیار مردم قرار می‌دهد، افراد می‌توانند هم از طریق محل کارشان یا خودشان بیمه خصوصی بهداشتی تهیه کنند.

اگر می‌خواهید پوشش بهداشتی کاملی داشته باشید، خرید بیمه بهداشتی خصوصی یا استفاده از برنامه‌ای که توسط کارفرمایتان ارائه می‌شود، گزینه‌های خوبی هستند.

نوع بیمه بهداشتیهزینه (دلار کانادا)
بیمه سلامتی ارائه‌شده توسط کارفرما63 دلار کانادا
بیمه سلامتی ارائه‌شده توسط کارفرما50-150 دلار کانادا
باشگاه ورزشی57 دلار کانادا

هزینه زایمان در کانادا

 •  زایمان طبیعی: 5000 تا 8000 دلار
 •  زایمان سزارین: 10000 تا 12000 دلار
 • معاینات پیش از تولد: 100 تا 150 دلار
 • هزینه تولد در بیمارستان: 5000 تا 8000 دلار
 • تولد در خانه توسط ماما: 2500 دلار

هزینه زایمان در کانادا برای شهروندان و دارندگان اقامت دائم این کشور، رایگان است. فقط در مورد زایمان در خانه توسط ماما، حتی اشخاصی هم که تحت پوشش بیمه دولتی کانادا هستند باید 860 تا 2500 دلار بپردازند.

هزینه آرایشگاه در کانادا

 • هزینه کوتاهی مو: 60 تا 80 دلار
 • هزینه هایلایت موهای کوتاه: 60 تا 70 دلار
 • هزینه هایلایت موهای بلند: 90 تا 150 دلار
 • هزینه رنگ مو: 55 دلار

هزینه باشگاه‌های ورزشی در کانادا

هزینه استفاده از باشگاه‌های ورزشی در کانادا به صورت ماهانه بین 69 تا 79 دلار است.

هزینه خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در مناطق مرکزی شهرهای کانادا باید تقریبأ 6.100 دلار بابت هر متر مربع پرداخت کنید. هزینه خرید ملک در مناطق حومه شهر کم‌تر است و تقریبأ با پرداخت 4.100 دلار بابت هر متر مربع، می‌توانید در این مناطق منزل مسکونی بخرید. به دلیل بالا بودن نرخ ملک در کانادا، شهروندان بیشتر اقدام به اجاره منازل مسکونی می‌کنند.

هزینه پوشاک در کانادا

در ایالات کانادا به دلیل برگزاری حراجی‌ها در فصول مختلف سال، شهروندان می‌توانند لباس‌های مورد نیاز خود را با قیمت مناسب بخرند. هزینه خرید پوشاک به طور ماهانه در کانادا، بین 100 تا 150 دلار است. در ادامه به هزینه برخی از اقلام پوشاک در کانادا اشاره می‌کنیم:

موردهزینه (دلار کانادا)
یک جفت شلوار جین79 دلار کانادا
یک لباس تابستانه در فروشگاه‌های بزرگ59 دلار کانادا
یک جفت کفش ورزشی (نایک، آدیداس، یا برندهای معادل)145 دلار کانادا
یک جفت کفش چرمی مردانه برای محیط کار171 دلار کانادا

هزینه‌ های جانبی در کانادا

بخشی از هزینه‌های زندگی در کانادا، جزء هزینه‌های جانبی هستند. در واقع در هر ماه، مردم بخشی از درآمد خود را صرف خرید بنزین برای خودرو، تعمیرات وغیره می‌کنند. هزینه هر لیتر بنزین در کانادا، 1.3 دلار است.

هزینه تعمیر لوازم خانگی در کانادا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود. دستمزد تعمیرکار در کانادا تقریبأ 50 تا 150 دلار در ساعت است.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با اروپا و آمریکا

هزینه زندگی در کانادا در تمام بخش‌ها از جمله، اجاره مسکن، خوراک، استفاده از انرژی و تحصیل کم‌تر از آمریکا و کشورهای اروپایی است. همچنین مردم در کانادا می‌توانند با هزینه کم‌تری به تفریحات خارج از منزل بپردازند.

مقایسه هزینه زندگی در کانادا با سایر کشورها

در جدول زیر، متوسط هزینه زندگی ماهانه در برخی از مناطق کانادا به همراه متوسط هزینه زندگی ماهانه برای برخی از شهرهای دیگر در کشورهای استرالیا، انگلستان و امریکا، به عنوان 3 کشور دیگر انگلیسی زبان، آورده شده است. به طور کلی مشاهده می شود که، هزینه زندگی در کانادا و در شهرهای مختلف این کشور، در مقایسه با هزینه زندگی در شهرهای سه کشور ذکر شده، از مقدار مناسبی برخوردار است. در حالی که متوسط هزینه زندگی در شهرهایی مانند سیدنی، نیویورک و لندن مقدار بسیار زیادی را نشان میدهد، میانگین هزینه زندگی در برخی از گران ترین شهرهای کانادا، یعنی تورنتو و ونکوور از مقدار بسیار کمتری در مقایسه با این شهرها برخوردار است.

 • متوسط هزینه ماهانه زندگی در مناطق مختلف کانادا در مقایسه با میانگین هزینه زندگی در برخی از شهرهای جهان
نام شهرکشورهزینه ماهانه زندگی برای یک نفر (دلار کانادا)
کلگریکانادا1957
ادمونتونکانادا1908
ونکوورکانادا2752
ساسکاتونکانادا1850
اتاواکانادا2362
تورنتوکانادا2838
مونترالکانادا1920
نیویورکامریکا5081
شیکاگوامریکا3197
بوستونامریکا4329
لس آنجلسامریکا3765
ملبورناسترالیا2541.5
آدلایداسترالیا2164
سیدنیاسترالیا3433.6
کانبرااسترالیا2721
لندنانگلستان4035
آکسفوردانگلستان2742
منچسترانگلستان2244
لیورپولانگلستان1901.7

مقایسه هزینه زندگی در تورنتو، ونکوور و مونترال

اجاره منازل مسکونی در تورنتو حدود 4 تا 7 درصد گران‌تر از ونکوور است و تقریبأ 42 تا 53 درصد گران‌تر از مونترال است. همچنین قیمت خرید مسکن در ونکوور، در هر مترمربع 5 تا 16 درصد گران‌تر از تورنتو است. قیمت خرید مسکن در تورنتو نیز بین 41 تا 61 درصد در هر مترمربع گران‌تر از مونترال است.

ارزان ترین شهرهای کانادا برای زندگی

در جستجوی زندگی در کانادا با هزینه‌های کمتر، نگاهی به شهرهایی با هزینه زندگی پایین می‌اندازیم. اگرچه این شهرها ممکن است فرصت‌های شغلی کمتری داشته باشند، اما برای افرادی که به دنبال کاهش هزینه‌های زندگی هستند یا قادر به دورکاری هستند، گزینه‌های جذابی محسوب می‌شوند.

در ادامه، هشت شهر ارزان در کانادا برای زندگی معرفی شده‌اند.

شهراستانمتوسط هزینه ماهانه برای یک نفر مجرد (بدون اجاره)هزینه آب، برق و سیستم گرمایشی/سرمایشی برای ۵۲ متر مربعمتوسط هزینه یک وعده غذایی برای دو نفرمتوسط اجاره ماهانه یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر
تروا ریویرکبک۶۷۰ دلار۱۱۸ دلار۷۵ دلار۵۶۰ دلار
لوید مینسترساسکاچوان۶۹۵ دلار۲۲۷ دلار۶۸ دلار۷۵۰ دلار
سنت جاننیوبرانزویک۶۹۸ دلار۲۰۲ دلار۹۵ دلار۸۷۳ دلار
سگنهکبک۷۵۶ دلار۱۱۸ دلار۱۰۰ دلار۵۰۰ دلار
شربروککبک۷۷۸ دلار۱۵۱ دلار۷۵ دلار۶۱۳ دلار
نیو گلاسگونوا اسکوشیا۷۹۵ دلار۲۰۲ دلار۸۷.۵۰ دلار۸۰۰ دلار
کیچنرانتاریو۸۱۹ دلار۱۹۸ دلار۹۸ دلار۱۶۴۲ دلار
کلونابریتیش کلمبیا۸۵۶ دلار۱۳۰ دلار۸۰ دلار۱۷۳۱ دلار

میزان درآمد در کانادا برای زندگی در این کشور

در کانادا، درآمد و سطح زندگی تحت تأثیر متغیرهای مختلفی از جمله استان محل زندگی و صنعت مربوطه قرار دارند. با توجه به نوسانات در میزان دستمزد در سراسر کشور، افراد می‌توانند با انتخاب استان مناسب، تعادل بهتری بین درآمد و هزینه‌های زندگی برقرار کنند.

آلبرتا با داشتن بالاترین نرخ دستمزد به دلیل رونق صنعت نفت، در صدر قرار دارد، در حالی که استان‌های آتلانتیک و منیتوبا، علی‌رغم داشتن دستمزد پایین‌تر، با هزینه‌های زندگی کمتری مواجه هستند. این تفاوت‌ها اهمیت انتخاب مکان مناسب برای زندگی را در کانادا برجسته می‌کند.

نام استانمیانگین دستمزد ساعتی (دلار کانادا)میانگین دستمزد هفتگی (دلار کانادا)
سراسر کانادا321249
بریتیش کلمبیا321282
آلبرتا351397
ساسکاچوان311244
مانیتوبا281117
انتاریو331282
کبک301160
نیوبرانزویک261049
نوا اسکوشیا281089
پرنس ادوارد آیلند261048
نیوفاندلند و لابرادور301026

این جدول اطلاعاتی ارزشمندی را در مورد نرخ دستمزد در استان‌های مختلف کانادا ارائه می‌دهد، که می‌تواند به افراد در برنامه‌ریزی مالی و انتخاب محل زندگی کمک کند.

نتیجه‌گیری

در نهایت، اگر می خواهید به یکی از کشورهای پیشرفته مهاجرت کنید، با توجه به مطالب ارائه شده، می توانید کانادا را به عنوان بهترین گزینه در مقایسه با سایر کشورها در نظر بگیرید. چرا که نه تنها مناطق مختلف در کشور کانادا از کیفیت بالای زندگی برخوردار هستند، بلکه هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با بسیاری دیگر از کشورهای مهاجرپذیر مناسب تر است.

به شکلی که، هزینه زندگی در کانادا با توجه به درآمد مردم در این کشور معقول است. مهاجرین می‌توانند در سال‌های اول ورود به کانادا با کنترل هزینه‌های خود و اجاره مسکن در مناطق ارزان، این دوره را با دغدغه کم‌تری پشت سر بگذارند.

اگر شما نیز برای پایین آوردن هزینه زندگی در کانادا برای سال‌های اول سکونت در این کشور، پیشنهادی دارید لطفأ با ما در میان بگذارید.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

بنابراین، همین الان می توانید با تماس با یکی از شماره تلفن های مجموعه تراست، نسبت به دریافت مشاوره اولیه اقدام نمایید. مطمئن باشید که کارشناسان و وکلای برجسته تیم تراست، بهترین راهنمایی های ممکن را برای شما فراهم کرده و مسیر مهاجرت به کانادا را برای شما هموار خواهند کرد.

معرفی لینک‌های مفید:

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

آزمون و خطا نکنید!

بجای صرف ساعات طولانی برای جستجو و انتخاب رشته و دانشگاه، به راحتی می توانید از کمک وکلای تحصیلی موسسه تراست بهره ببرید.

سوالات متداول

مزایای زندگی در کانادا کدام است؟

• کانادا به ارائه بهترین خدمات اجتماعی به شهروندان خود متعهد است.  
• کانادا کشوری پیشرفته با امکانات مدرن برای زندگی است.
• کانادا دارای یکی از بهترین نظام های آموزشی در جهان است. به شکلی که همواره برخی از دانشگاه های این کشور در فهرست بهترین موسسات آموزشی در جهان قرار دارند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل و دانشگاه بریتیش کلمبیا تنها برخی از این دانشگاه های معتبر هستند.
• هزینه زندگی در کانادا در مقایسه با برخی از کشورهای مهاجر پذیر، مناسب است.
• کانادا دارای تنوع آب و هوایی زیاد و چشم اندازهای متنوع و خیره کننده است. وجود سواحل، جنگل، جزیره ها و مناظر کوهستانی زیبا، هر ساله گردشگران و بازدیدکنندگان زیادی را از سرتاسر جهان به کشور کانادا جذب می کند.
• با برخورداری از ویژگی مهاجرپذیری، تنوع نژادی و فرهنگی کم نظیری در کانادا به وجود آمده است.
• تنوع اقتصادی در کانادا موجب ایجاد فرصت های شغلی متنوع برای جوانان شده است.
• کانادا کشوری امن برای زندگی است.
• کانادا به عنوان یک قدرت اقتصادی در جهان مطرح است. این کشور به عنوان یکی از کشورهای عضو گروه 7، که متشکل از کشورهای صنعتی در جهان است، شناخته می شود. با عضویت کانادا در بسیاری از موافقت نامه های تجاری و بازرگانی، شرکت های مشغول به کار در این کشور، دسترسی راحتی به بازارهای جهانی برای فروش محصولات و خدمات خود دارند. 
• دسترسی به خدمات مرتبط با بهداشت و درمان در کشور کانادا راحت است. اغلب خدمات درمانی در کشور کانادا به صورت رایگان ارائه می شود. به شکلی که با در اختیار داشتن کارت های بهداشت و درمان در کانادا، شهروندان و ساکنان این کشور می توانند به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند.

چطور می توانم به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، خبر بسیار خوشحال کننده برای شما این است که دولت کانادا قصد دارد تا در بین سال های 2020 الی 2023 میلادی، بیش از یک میلیون مهاجر جدید را پذیرش کند! همچنین، روش های متعدد مهاجرت به کانادا که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا می شوند نیز، مهاجرت به این کشور را بسیار راحت کرده است. برنامه نیروی کار ماهر فدرال، برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی و برنامه های سرمایه گذاری در کانادا تنها بخشی از برنامه های مهاجرتی به کانادا هستند. برای اطلاع از روش های مهاجرت به کانادا، می توانید سایر مطالب موجود در سایت را مطالعه کنید.

چرا مهاجرت به کانادا آسان است؟

از جمله دلایلی که مهاجرت به کانادا را آسان کرده است، نیاز این کشور به رشد جمعیت و نیز نیاز کانادا به تأمین نیروهای کاری برای فرصت های شغلی موجود در این کشور است. بنابراین، مقامات دولتی در این کشور می کوشند تا با جذب نیروهای کاری جوان و متخصص، بخش زیادی از نیازهای مطرح شده در این کشور را بر طرف نمایند.

آیا در صورت مهاجرت به کانادا، می توانم خانواده خود را نیز به کانادا منتقل کنم؟

بله. یکی از برنامه های مهاجرتی به کانادا برنامه اسپانسرشیپ خانوادگی است که در صورت برخورداری از شرایط تعیین شده در این برنامه، خانواده فرد دارای حق اقامت دائم در کشور کانادا نیز، می تواند به این کشور مهاجرت کند. همچنین، از طریق برنامه های دیگر مانند برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، فرد متقاضی مهاجرت به کانادا می تواند خانواده خود را نیز به کانادا منتقل کند. برای دریافت مشاوره، می توانید همین الان با شماره تلفن های مجموعه تراست تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت به کانادا کدام است؟

مدارک مورد نیاز برای ارائه درخواست مهاجرت به کانادا، با توجه به برنامه مهاجرتی که برای آن درخواست می دهید، ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، برای برخی از برنامه های مهاجرتی به کانادا، نیاز به ارائه مدارکی مبنی بر تجربه حضور در کانادا است. در حالی که برای برخی دیگر از روش های مهاجرتی، نیاز به ارائه چنین مدارکی نیست. اما عموماَ مدارکی مانند گذرنامه و مدارک مسافرتی، سابقه تحصیلی، مدارکی برای ارائه تجربه کاری و تاریخچه مالی مورد نیاز هستند.

سریع ترین روش مهاجرت به کانادا کدام است؟

برنامه های موجود در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، سریع ترین روش های مهاجرت به این کشور را به متقاضیان مهاجرت به کانادا ارائه می دهند.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • فریبا ماهینی

  هزینه یکسال سکونت در کانادا غیر از دانشگاه امسال چقدر میشه؟

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام.
   هزینه سکونت در کانادا وابسته به شهر مورد نظر می باشد؛ اما بصورت میانگین بین 12 الی 15 هزار دلار کانادا می باشد.