تراول هیستوری

تراول هیستوری

تراول هیستوری چیست

تراول هیستوری یا سابقه سفر، سابقه بازدید های قبلی مسافر از خارج از کشور خود است. هر گاه شخصی به یک کشور خارجی سفر می کند که مهر مهاجرت یا مهر ویزا در گذرنامه خود داشته باشد، به این سوابق مهر روی پاسپورت، تاریخچه سفر می گویند.

تاریخچه سفر در مورد تمام بازدید های اخیر دارنده گذرنامه از جمله اینکه به کجا سفر می کند یا چه زمانی سفر می کند، توضیح می دهد. تراول هیستوری شامل کشور محل اقامت یا شهروندی شما نمی شود، بلکه شامل تمام سفرهای دیگری که به خارج از کشور اقامت خود می کنید است.

سابقه سفر خوب کمک زیادی به اخذ تاییدیه ویزا برای کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا که گرفتن ویزا برای آن ها سخت تر است، می کند. این روزها میزان رد ویزای آمریکا، کانادا و سایر کشورهای توسعه یافته بالاست. برخی از افراد به دلیل نداشتن سابقه سفر، برای دریافت ویزا ریجکت می شوند.

اگر سابقه سفر خوبی ندارید یا پاسپورت شما جدید و خالی است، احتمال رد ویزا وجود دارد. البته توجه داشته باشید سابقه سفر یک مدرک و شرط ضروری یا لازم برای دریافت ویزا نیست، اما اگر سابقه سفر خوبی داشته باشید، می تواند شانس تایید ویزا را برای شما افزایش دهد.

چرا تراول هیستوری یا سابقه سفر مهم است

تاریخچه سفر رکوردی از بازدید های شما از جایی است که در گذشته به آنجا سفر کرده اید. هر عضو شورا یا کشوری می‌خواهد بداند شما در گذشته به کجا سفر کرده ‌اید، زیرا فکر می ‌کنند اگر مستقیماً بدون بازدید از کشور دیگری به کشورشان بیایید، این احتمال وجود دارد که به کشور خود بازنگردید.

این اتفاق از زمانی رخ داد که در سال 1980، زمانی که قانون ویزا در مقایسه با امروز سخت گیرانه نبود، تعداد زیادی از مردم با ویزای توریستی به کشورهای غربی رفتند و به کشور خود بازنگشتند. در نتیجه این کار شرایط بحران مهاجرت به وجود می آید. برای کنترل یا پیش ‌بینی این بحران مهاجرت، هنجار ها و قوانین سختگیرانه ‌ای برای اخذ ویزا وضع کردند که این روزها از آن پیروی می کنند.

حالا قبل از اعطای ویزا، سابقه سفر را بررسی می کنند. یک تاریخچه خوب سفر به مشاور این اطمینان را می دهد که شما یک توریست واقعی هستید و تنها هدف شما از سفر مهاجرت نیست. اگر می خواهید تأثیری قوی بر افسر ویزا بگذارید، ابتدا یک تاریخچه سفر خوب بسازید.

چگونه می توان تراول هیستوری ساخت

 • اگر می‌خواهید تاریخچه سفر ایجاد کنید، با ویزای کشورهای ورودی یا کشورهای ویزای E شروع کنید.
 • ابتدا فهرست کشورهای مجاز را بررسی کنید که در هنگام ورود ویزا یا ویزای E را در پاسپورت خود می دهند.
 • می توانید به موریس، سیشل، کامبوج، فیلیپین، هنگ کنگ سفر کنید. از مزایای سفر به این کشورها این است که از سفر به این مناطق لذت خواهید برد و همچنین مهر مهاجرت را در پاسپورت خود دریافت خواهید کرد. علاوه بر این، احتمال رد شدن برای این ویزا صفر است و می توانید اطمینان داشته باشید که ویزا را اخذ خواهید کرد.
 • بازدید از پنج تا شش کشور برای ایجاد یک تاریخچه خوب سفر مناسب است.
 • اگر در یک سفر به این همه کشورها سفر کردید، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید.
 • سعی کنید که در یک تور به 1 یا 2 کشور سفر کنید و 1 ماه یا 2 ماه بین سفر خود فاصله بیندازید و دوباره به کشورهای دیگر بروید؛ زیرا این کار نشانه مثبتی است که شما یک مسافر واقعی هستید و فقط برای ایجاد تاریخچه سفر از این کشورها دیدن نمی کنید.
 • اگر برای کشورهای بسیار توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا درخواست می دهید و از تایلند یا سریلانکا بازدید کرده اید، این احتمال وجود دارد که تاییدیه دریافت نکنید.
 • قبل از درخواست ویزا به برخی از کشورهای برجسته مانند هنگ کنگ، چین، روسیه یا سیشل سفر کنید زیرا سفر به این کشورها تصویر خوبی از شما می سازد و نشان می دهد که یک مسافر واقعی هستید.
 • با رعایت این نکات می توانید رتبه ویزای خود را افزایش دهید و این به شما در گرفتن تاییدیه ویزا کمک می کند.

چگونه تراول هیستوری را چک کنیم

همانطور که گفته شد، تاریخچه سفر برای دریافت تاییدیه ویزای کشورهای توسعه یافته مختلف مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا، بریتانیا و استرالیا حیاتی است. تاریخچه سفر، سابقه بازدید های بین المللی شما از یک کشور خارجی است.

هر سال مردم گذرنامه قدیمی خود را به پاسپورت جدید تغییر می دهند و بازدیدهای اخیر خود را از کشورها فراموش می کنند. پاسپورت های جدید خالی هستند، بنابراین این امکان وجود دارد که بازدیدهای خارجی و تاریخ های سفر خود را فراموش کنند.

جستجو در آرشیو سفر آنها برای بلیط هواپیما قدیمی امکان پذیر نیست. بدتر از آن، آن ها فراموش می کنند برای کشورهای خاص و زمانی که به این کشورها سفر می کنند، ویزای آنها هنوز معتبر است یا نه.

اگر پاسپورت قدیمی خود را دارید، پس هیچ مشکلی وجود ندارد، زیرا هر زمان که از یک کشور خارجی وارد یا خارج می شوید، مهر مهاجرت بر روی پاسپورت خود دارید. شما می توانید تاریخچه سفر خود را با کمک مهر ویزا و مهر مهاجرت پیگیری کنید.

اگر پاسپورت قدیمی خود را به جدید تغییر دهید و گذرنامه قدیمی خود را ندارید، می توانید تاریخچه سفر خود را به صورت آنلاین نیز پیگیری کنید. به این لینک بروید و تاریخچه سفر خود را مشاهده کنید. این وب سایت رسمی گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده است.

روی Need a History of Your Arrivals & Departures کلیک کنید. مشخصات خود مانند نام، تاریخ تولد یا شماره پاسپورت را وارد کنید. پس از آن بر روی next کلیک کنید و جزئیات تاریخچه سفر خود را دریافت خواهید کرد. می توانید این نتایج را چاپ کنید.

اهمیت تراول هیستوری برای ویزای کانادا

 • گزارش تاریخچه سفر ثبتی از ورود، خروج یا هر دو مسافر به کانادا است. این اطلاعات توسط آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) جمع آوری شده است.
 • CBSA در 30 ژوئن 2013 شروع به جمع‌آوری اطلاعات خروج مسافرانی که اتباع خارجی بودند (به استثنای شهروندان آمریکایی) که از کانادا وارد ایالات متحده می‌شوند، کرد.
 • از 11 جولای 2019، CBSA اطلاعات خروجی همه مسافران (از جمله شهروندان کانادایی و آمریکایی) را در این کشور جمع‌آوری می‌ کند، چه در حالت زمینی و در چه حالت هوایی.
 • داده های خروج نیز ممکن است از طریق گزارش سابقه سفر درخواست شود. حتی گزارش عبور از طریق بزرگراه ها نیز ممکن است درخواست شود. اما آنها فقط نشان می دهند که یک پلاک مشخص ثبت شده است و افرادی را که در وسیله نقلیه تردد می کنند نشان نمی دهند.

اطلاعات لازم برای گزارش تاریخچه سفر

سوابق ورود و خروج که عبارت اند از:

 • نام
 • تاریخ تولد
 • تابعیت
 • جنسیت
 • تاریخ ورود
 • محل ورود
 • هر شماره سند مرتبط با آن سفر، مانند شماره پاسپورت

چه زمانی نباید درخواست گزارش تاریخچه سفر کرد

 • هنگامی که گزارش تاریخچه سفر خود را مستقیماً از CBSA درخواست می کنید، ممکن است تکمیل آن 30 روز طول بکشد. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است به گزارش خود نیاز داشته باشید، اما گاهی اوقات درخواست مستقیم آن بهترین گزینه نیست.
 • هنگامی که سابقه سفر شما به عنوان بخشی از یک درخواست مورد نیاز است، مانند درخواست شهروندی کانادا، فرم را برای گزینه انتشار گزارش خود بررسی کنید. استفاده از این گزینه به این معنی است که شما مجبور نخواهید بود خودتان آن را درخواست کنید.
 • هنگامی که این گزینه در دسترس است، درخواست گزارش به طور مستقیم از CBSA باعث تاخیر قابل توجهی در روند درخواست شما می شود.

برنامه های کاربردی که نیازی به درخواست گزارش خود مستقیماً از CBSA ندارند

درخواست برای شهروندی کانادا: بزرگسالان

اگر برای شهروندی کانادا درخواست می دهید، نیازی به درخواست گزارش تاریخچه مسافر خود از CBSA ندارید. علامت زدن “بله” در صفحه 5، سوال 14 (ب) فرم درخواست شما به مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اجازه می دهد تا گزارش را از طرف شما جمع آوری کند.

درخواست برای شهروندی کانادا: خردسال بدون همراه

اگر برای شهروندی کانادا درخواست می دهید، نیازی به درخواست گزارش تاریخچه سفر خود از CBSA ندارید. علامت زدن “بله” در صفحه 6، سوال 9 (ب) فرم درخواست شما به مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) اجازه می دهد تا گزارش را از طرف شما جمع آوری کند.

درخواست کارت پی آر یا اقامت دائم

اگر در حال تمدید یا درخواست کارت اقامت دائم هستید، نیازی به درخواست گزارش تاریخچه مسافر خود از CBSA ندارید. علامت زدن “بله” در صفحه 3، سوال 23 (بخش E) فرم درخواست به IRCC اجازه می دهد تا گزارش را از طرف شما جمع آوری کند.

نداشتن سابقه سفر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا مشکل ساز خواهد شد؟

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

تراول هیستوری چیست؟

تراول هیستوری یا سابقه سفر، سابقه بازدید های قبلی مسافر از خارج از کشور خود است. هر گاه شخصی به یک کشور خارجی سفر می کند که مهر مهاجرت یا مهر ویزا در گذرنامه خود داشته باشد، به این سوابق مهر روی پاسپورت، تاریخچه سفر می گویند.
تاریخچه سفر در مورد تمام بازدید های اخیر دارنده گذرنامه از جمله اینکه به کجا سفر می کند یا چه زمانی سفر می کند، توضیح می دهد.
تراول هیستوری شامل کشور محل اقامت یا شهروندی شما نمی شود، بلکه شامل تمام سفرهای دیگری که به خارج از کشور اقامت خود می کنید است.

آیا تراول هیستوری در اخذ ویزا تاثیر دارد؟

بله؛ سابقه سفر خوب کمک زیادی به اخذ تاییدیه ویزا برای کشورهای توسعه یافته مانند ایالات متحده آمریکا، کانادا و بریتانیا که گرفتن ویزا برای آن ها سخت تر است، می کند. این روزها میزان رد ویزای آمریکا، کانادا و سایر کشورهای توسعه یافته بالاست. برخی از افراد به دلیل نداشتن سابقه سفر، برای دریافت ویزا ریجکت می شوند.

چرا سابقه سفر مهم است؟

یک تاریخچه خوب سفر به مشاور این اطمینان را می دهد که شما یک توریست واقعی هستید و تنها هدف شما از سفر مهاجرت نیست. اگر می خواهید تأثیری قوی بر افسر ویزا بگذارید، ابتدا یک تاریخچه سفر خوب بسازید.

آیا تراول هیستوری یا سابقه سفر برای اخذ ویزای کانادا مهم است؟

بله؛ داشتن تراول هیستوری یا سابقه سفر خوب کمک بسیار زیادی به اخذ ویزا برای کشورهای توسعه یافته از جمله کانادا می کند.

آیا داشتن تراول هیستوری برای اخذ ویزا لازم است؟

سابقه سفر یک مدرک و شرط ضروری یا لازم برای دریافت ویزا نیست، اما اگر سابقه سفر خوبی داشته باشید، می تواند شانس تایید ویزا را برای شما افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.