کانادا

 • نام انگلیسی :Canada
 • جمعیت :37.7 میلیون نفر
 • استان :کانادا
 • مساحت :9984670 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت :3.92 کیلومتر مربع
 • موقعیت روی نقشه

نقشه کانادا

درباره نقشه کانادا و مساحت کانادا بیشتر بدانید.

کانادا کجاست

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا و متشکل از 13 ایالت است که به دلیل داشتن روابط تجاری گسترده با همسایه خود یعنی آمریکا و وجود استانداردهای بالا برای زندگی، به یکی از کشورهای جذاب برای مهاجرت به خارج از کشور تبدیل شده است. امروزه تعداد زیادی از دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌ های کانادا عازم این کشور می‌شوند.

اقتصاد کانادا از ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری خارجی برخوردار است به همین دلیل به یکی از مقاصد مهم تجار برای تجارت و سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. در این مقاله قصد داریم شما را با کشور کانادا، مزایای زندگی در کانادا و مهاجرت به آن آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا ، ویزای کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

تاریخچه کانادا

نام کانادا از یک واژه در زبان سرخ‌پوست‌ها گرفته شده و به معنای سرپناه است. آثار باستانی کشف شده در کانادا نشان از این دارد که مردم در حدود 9500 سال قبل در این کشور زندگی می‌کرده‌اند. فرانسه و انگلیس در چندین قرن گذشته در کانادا مستعمراتی داشته‌اند. مستعمره فرانسوی‌ها در نزدیکی شهر مونترال کنونی و مستعمره انگلیسی‌ها در سواحل نیوفاندلند و لابرادور قرار داشته است.

درباره تاریخچه کشور کانادا با مراجعه به لینک، بیشتر بخوانید.

نظام حقوقی کانادا

نظام حقوقی حاکم در کانادا، کامن لا (common law) است که به تبعیت از سیستم حقوقی انگلستان ایجاد شده و در بسیاری از زمینه‌ها با حقوق انگلستان شباهت دارد. سیستم حقوقی در ایالت کبک تلفیقی از کامن لا و سیویل‌لا (civil law) است.

سیویل‌لا نظام حقوقی حاکم در کشور فرانسه است. در حقوق کامن لا، رویه قضایی دادگاه‌ها نقش زیادی در شکل‌گیری قوانین ایفا می‌کند اما نظام سیویل لا قانون محور است و در آن قانون نقش پر رنگ‌تری نسبت به دادگاه دارد.

آب و هوای کانادا

کانادا در نزدیکی قطب شمال قرار گرفته است و کشور سردسیری محسوب می‌شود. به همین دلیل بیشتر شهرهای کانادا و همچنین جمعیت کانادا در نوار جنوبی این کشور و در نزدیکی کشور آمریکا متمرکز شده‌اند.

برخی از متقاضیان مهاجرت به کانادا به اشتباه تصور می‌کنند که تمام شهرهای کانادا سرد هستند این در حالی است که شهرهای واقع شده در بخش جنوبی کانادا تقریبا آب و هوای معتدلی دارند و اکثر مهاجرین نیز به قصد زندگی در همین شهرها وارد کانادا می‌شوند.

خوب است بدانید که کانادا به دلیل برخورداری از آب و هوای بسیار مطبوع، بارندگی خوب در طول سال و طبیعت زیبا به عنوان یکی از کشورهای مشهور در عرصه پذیرش توریست توانسته است رتبه خوبی را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید: آب و هوای کانادا ، گرم ‌ترین شهرهای کانادا ، سرمای کانادا

شهرهای کانادا

 • هزینه‌های زندگی و میانگین دستمزدها
 • شرایط زندگی و آب‌وهوا
 • تفریحات و دیدنی‌ها

سیاست در کانادا

کانادا از لحاظ سیاسی یک کشور دموکرات فدرال و پادشاهی مشروطه است. جالب است بدانید که ملکه الیزابت دوم، پادشاه کانادا هم هست و قوانین در کانادا با تایید او رسمیت پیدا می‌کنند. بنابراین از لحاظ ساختار سیاسی، ملکه در راس کشور قرار دارد و در سطح پایین‌تر، دولت فدرال کانادا قرار می‌گیرد.

 • پارلمان کانادا به دو بخش تقسیم می‌شود:
 • مجلس سنا

 • مجلس عوام

کانادا از 10 ایالت تشکیل شده که هر یک از آن‌ها توسط یک دولت مستقل اداره می‌شوند و آن‌ها در مجموع زیر نظر دولت مرکزی هستند. اتاوا به دلیل استقرار پارلمان فدرال کانادا و فرماندار کل در آن، از لحاظ سیاسی یک شهر مهم و در واقع پایتخت کانادا محسوب می‌شود. فرماندار کل کانادا را ملکه انگلستان منصوب می‌کند.

بیشتر بخوانید: سیستم سیاسی در کانادا ، نخست وزیر کانادا

مهاجرت با خیالی آسوده!

موسسه مهاجرتی تراست متشکل از بهترین وکلای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) همه کارهای لازم را با دقت و دلسوزی پیگیری می‌کنند

ایرانیان در کانادا

در سال‌های اخیر تعداد ایرانیان کانادا به شدت افزایش یافته است. در سرشماری انجام شده در سال 2016، جمعیت ایرانیان مقیم در کانادا، 210000 نفر اعلام شده است. ایرانیان در بین مهاجرین به کانادا، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

به دلیل مهاجر‌پذیری و سیاست این کشور برای جذب افراد تحصیل کرده و سرمایه‌گذاران خارجی، تعداد ایرانیانی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند واشخاص متقاضی برای زندگی در کانادا افزایش یافته است.

دین مردم کانادا

مردم در کانادا، مسیحی کاتولیک هستند اما به دلیل مهاجرت مردم از کشورهای مختلف به کانادا در این کشور با ادیان مختلفی مواجه می‌شوید. البته در منشور حقوق و آزادی‌ها در کانادا، دین خاصی به عنوان دین کانادا معرفی نشده است.

مسلمانان نیز در این کشور بیش از یک میلیون از جمعیت کانادا را تشکیل داده‌اند. در حال حاضر جمعیت سیک‌ها نیز در کانادا رو به افزایش است.

زبان و نژاد مردم در کانادا

با توجه به سکونت مردم از کشورهای مختلف در کانادا طبیعتا تنوع زبان و نژاد نیز در این کشور زیاد است اما جالب است بدانید که 98 درصد از مردم در کانادا به زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند که البته زبان انگلیسی نسبت به فرانسوی رواج بیشتری دارد. 16 درصد از مردم کانادا نیز، هم به زبان انگلیسی و هم فرانسوی صحبت می‌کنند.

ایالت کبک در کانادا یک ایالت فرانسه زبان است که در آن زبان فرانسه رسمیت دارد اما مردم در سایر ایالات، به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. از نظر نژادی هم 76 درصد از مردم کانادا اروپایی و 14 درصد آسیایی هستند.

درباره زبان کانادا ، فرهنگ مردم کانادا بیشتر بدانید.

مزایای زندگی در کانادا

زندگی در کانادا مزایای زیادی برای مهاجرین به همراه دارد به همین دلیل به یک مقصد جذاب برای مردم در سر تا سر دنیا تبدیل شده است.

 • به دلیل مهاجرپذیر بودن کانادا، در این کشور فرصت‌های برابر جهت ورود به بازار کار و تحصیل در دانشگاه‌ها برای مهاجرین فراهم است.
 • کانادا از لحاظ اقتصادی به دلیل انعقاد تفاهم‌نامه‌های زیاد و قراردادهای همکاری با سایر کشورها به خصوص آمریکا، در وضعیت بسیار خوبی قرار گرفته است. همچنین وجود منابع طبیعی سرشار و اقلیم جغرافیایی مناسب به دلیل برخورداری از جنگل‌های انبوه، پله‌های پیشرفت و توسعه را به سرعت طی کرده است.
 • وجود دانشگاه‌های معتبری که اکثر آن‌ها در سطح جهانی مطرح هستند سالانه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را عازم کانادا می‌نماید.
 • وجود سیستم آموزشی پیشرفته و مدرن در مدارس، دانش‌آموزان را در مسیر درست پیشرفت قرار می‌دهد. سیستم آموزشی در کانادا یکی از جامع‌ترین نظام‌های آموزشی در دنیا است
 • رشد اقتصادی در کانادا، رونق بازار کسب و کار را به همراه داشته است. در حال حاضر نرخ بیکاری در کانادا پایین است و می‌توان به جرات گفت که هر شخص دارای تخصص و مهارت در این کشور از موقعیت شغلی برخوردار است.
 • با توجه به سیاست دولتمردان کانادایی برای جذب متخصصین و نخبگان از سر تا سر دنیا به این کشور، کانادا به یک محیط بسیار عالی از هر جهت برای مطالعه و تحقیق اهل علم و تحقیق تبدیل شده است.
 • کانادا یک کشور امن است که در آن می‌توانید با آرامش زندگی کنید. امنیت کانادا بسیاری از خانواده‌ها را به زندگی در این کشور ترغیب می‌کند
 • شرایط سیاسی در کانادا باثبات است بنابراین با انتخاب کانادا، می‌توانید در یک کشور به دور از هرگونه هرج و مرج سیاسی زندگی کنید.
 • به دلیل تنوع فرهنگ و نژاد در کانادا کم‌تر احساس غربت می‌کنید. همچنین رفتار مردم کانادا با مهاجرین مودبانه است و این موضوعی است که در آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی رعایت نمی‌شود.
 • هزینه زندگی در کانادا و مهم‌تر از همه اجاره خانه در کانادا نسبت به آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی کم‌تر است.
 • در کانادا این امکان برای دانشجویان خارجی فراهم شده است تا بتوانند با پرداخت هزینه کم‌تر آموزش بهتر و با کیفیت بالاتر نسبت به کشورهای اروپایی را دریافت کنند.
 • دانشگاه‌ها در کانادا به دانشجویان خارجی فاند بیشتر، وام و تسهیلات بهتری در مقایسه با کشورهای اروپایی اعطا می‌کنند. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه تحصیل در کانادا مراجعه کنید.
 • طبیعت کانادا، آب و هوای مطبوع و جنگل‌های سرسبز رویای زندگی در این کشور را در ذهن هر شخصی می‌پروراند.
 • وجود سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته که در تمام شهرهای کانادا در حال خدمات‌رسانی هستند و حتی شبکه آن در هر ایالت به مناطق حاشیه نیز گسترش یافته است زندگی در کانادا را برای مهاجرینی که در مناطق حاشیه زندگی می‌کنند راحت‌تر نموده است.
 • امکان گرفتن مجوز برای اقامت دائم در کانادا و برخورداری از امتیازات شهروندان کانادایی مزیتی است که مهاجرین را برای زندگی در کانادا تشویق می‌کند.

هزینه ‌های زندگی در کانادا

*همه ی هزینه ها بر اساس دلار کانادا ( C$ ) است.

خلاصه هزینه ها در کانادا

 • شاخص هزینه ی زندگی در کانادا، 66.14 درصد بیشتر از ایران است.
 • متوسط هزینه اجاره، 74.71 درصد بیشتر از ایران است.

هزینه رستوران‌ ها در کانادا

توضیحمتوسط قیمتبازه قیمت
غذا (رستوران ارزان قیمت)1710 – 30
غذای دو یا سه نفره (رستوران متوسط)7050 – 120
مک دونالد109.78 – 12
کاپوچینوی معمولی4.252.5 – 6
پپسی / کوکا (330 سی سی)2.221.5 – 3
آب (330 سی سی)1.821.25 – 3

هزینه اقلام غذایی در کانادا

توضیحمتوسط قیمتبازه ی قیمت
شیر ( معمولی – 1 لیتر )2.501.24 – 4.5
یک قرص نان سفید تازه ( 500 گرم )2.891.84 – 4.96
برنح سفید ( 1 کیلوگرم )3.761.99 – 8
تخم مرغ ( 12 عدد )3.462 – 5
پنیر محلی ( 1 کیلوگرم )12.646 – 39
فیله مرغ ( 1 کیلوگرم )13.316 – 20.66
گوشت گاو ( 1 کیلوگرم )15.117.99 – 25
سیب ( 1 کیلوگرم )4.121.65 – 6.59
موز ( 1 کیلوگرم )1.740.9 – 4
پرتقال (1 کیلوگرم )4.011.99 – 8
گوجه (1 کیلوگرم )4.181.99 – 6.61
سیب زمینی (1 کیلوگرم )2.870.88 – 5.49
پیاز (1 کیلوگرم )2.611 – 4.99
کاهو ( 1 پر )2.531.29 – 4
آب ( 1.5 لیتر )2.221 – 3.59
بسته سیگار 20 عددی1512.15 – 18.37

هزینه حمل و نقل در کانادا

توضیحمتوسط قیمتبازه ی قیمت
بلیط یک طرفه ( حمل و نقل محلی )3.252 – 4
هزینه حمل و نقل عادی ( ماهانه )9770 – 151.15
گرفتن تاکسی ( تعرفه عادی )43.30 – 6
تاکسی ( 1 کیلومتر – تعرفه عادی )21.65 – 3.40
تاکسی ( 1 ساعت انتظار – تعرفه عادی )3428.80 – 55
بنزین ( 1 لیتر )1.130.80 – 1.47
فولکس واگن گلف 1.4 90 KW2600022600 – 30000
تویوتا کرولا سِدان 1.6 l 97kW24304.0821000 – 28888

هزینه ماهانه تسهیلات عمومی در کانادا

توضیحاتقیمت متوسطبازه قیمت
پایه ای ( برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله ) برای آپارتمان 85 متری159.0485 – 301.07
1 دقیقه تعرفه محلی تلفن همراه ( پیش پرداخت – بدون تخفیف و برنامه )0.360.10 – 0.50
اینترنت ( 60 مگ بر ثانیه یا بیشتر – داده ی نامحدود – ADSL / Cable )77.3658.14 – 115

بیشتر بخوانید: اینترنت در کانادا ، سیم کارت و تلفن در کانادا

هزینه ورزش و تفریح در کانادا

توضیحمتوسط قیمتبازه قیمت
باشگاه بدن سازی ( 1 نفر – 1 ماه )50.2720 – 80
اجاره زمین تنیس ( 1 ساعت در آخر هفته )20.705 – 35
سینما ( اکران بین المللی – 1 صندلی )1412 – 18

هزینه مراقبت از کودک در کانادا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
پیش دبستانی یا مهد کودک ( 1 روز کامل، خصوصی و ماهانه برای 1 کودک )977.29598.57 – 1600
دبستان بین المللی ( 1 نفر – 1 سال )14190.386000 – 30000

درباره تحصیل کودکان در کانادا ، دبستان در کانادا

هزینه کفش و لباس در کانادا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
1 جفت کفش چرمی مردانه ( رسمی )126.2275 – 200
یک شلوار جین ( لویس 501 یا مشابه )64.2530 – 100
یک لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای Zara, H&M و …45.2425 – 78.99
1 جفت کفش مخصوص دویدن نایک ( mid – Range )101.1965 – 150

هزینه خرید و اجاره ماهانه خانه در کانادا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
اجاره آپارتمان 1 اتاقه مرکز شهر1348.81791.47 – 2202.96
اجاره آپارتمان 1 اتاقه حاشیه شهر1105.80635.29 – 1792.51
اجاره آپارتمان 3 اتاقه مرکز شهر2142.781296.67 – 3655.95
اجاره آپارتمان 3 اتاق حاشیه شهر1771.341004.05 – 2826.32
خرید آپارتمان در مرکز شهر ( هر متر مربع )5966.162798.62 – 11907.23
خرید آپارتمان در حاشیه شهر ( هر متر مربع )4109.232152.78 – 9348.74

بیشتر بخوانید: خرید خانه در کانادا

حقوق و وام در کانادا

توضیحاتمتوسطبازه
متوسط حقوق خالص ماهانه ( بعد از کسر مالیات در کانادا)3248.88
نرخ سالانه بهره وام (%) به مدت 20 سال با نرخ ثابت3.56 %2.40 – 4.50

درباره درآمد در کانادا و خدمات بانکی در کانادا بخوانید.

اقتصاد کانادا

کانادا یکی از اعضای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و گروه g8 است. عضویت در این دو نهاد، رشد اقتصادی را برای کانادا به همراه داشته است. بخش مهمی از فعالیت‌های اقتصادی در کانادا از طریق بخش خصوصی انجام می‌شود و دولت نقش کمی در این زمینه ایفا می‌کند و همین امر باعث شده تا بستر مناسبی برای سرمایه‌ گذاری در کانادا و فعالیت صنایع مختلف فراهم شود.

صنعت استخراج نفت خام و تولید محصولات نفتی و همچنین محصولات چوبی، در اقتصاد کانادا نقش مهمی ایفا می‌کند. هر چند که در سال‌های اخیر پیدایش کسب و کارهای جدید مانند استارت‌آپ‌ها نیز تولید ثروت را برای کانادا به همراه داشته است. کانادا از ذخایر طبیعی مانند گاز برخوردار است و آن را به سایر کشورها صادر می‌کند.

مجاورت کانادا با اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی و وجود بنادر وسیع در مجاورت اقیانوس، این کشور را از لحاظ صنعت حمل و نقل دریایی نیز به یکی از کشورهای عمده در این زمینه تبدیل کرده است. به طور کلی می‌توان گفت که قرار گرفتن منابع طبیعی در کنار نیروی متخصص و سیاست‌های اتخاذ شده از سوی دولت در زمینه مسائل اقتصادی، کانادا را به یکی از کشورهای مهم اقتصادی در دنیا تبدیل کرده است.

کانادا یکی از کشورهای تجارتی پیشروی دنیا و یکی از اعضای گروه G7 است. این کشور منابع طبیعی عظیم و استانداردهای بالای زندگی را دارا می‌باشد.

در این کشور به ویژه، کشاورزی و شیلات از اهمیت بالایی برخوردارند؛ کانادا بیشتر محصولات کشاورزی خود (به طور عمده غلات و دانه‌‌های روغنی) را صادر می‌کند و یکی از بزرگترین صادرکنندگان ماهی است. با توجه به اینکه بیش از 40 درصد این سرزمین جنگل است، چوب و الوار هم یکی دیگر از بخش‌های مهم این کشور به حساب می‌آید.

کانادا به عنوان تولیدکننده مواد معدنی، نفت خام و گاز طبیعی، سنگ مس، سنگ آهن، زغال سنگ و زغال سنگ نارس صادر می‌کند. انرژی از نیروگاه‌های نفتی، زغالی، هسته‌ای و برق آبی و مواد تجدید پذیر غیر آبی تامین می‌شود. بخش تولید محدوده وسیعی از طراحی و ساخت ماشین آلات سنگین و مواد شیمیایی تا تولید وسایل نقلیه و صنایع و محصولات کشاورزی و وسایل اتوماسیون اداری و چاپگرهای تجاری را در بر می‌گیرد.

در بخش صادرات، تقریبا 75 درصد تجارت کشور با ایالات متحده آمریکا است. سایر شرکای تجاری کانادا عبارتند از چین، ژاپن، مکزیک و انگلستان.

توافق‌نامه تجارت آزاد 1988 که کانادا با ایالات متحده آمریکا امضا کرد، اساس توافق‌نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی (NAFTA) را تشکیل داد و در سال 1994 مکزیک هم به عنوان سومین امضا کننده این توافق‌نامه به آن پیوست.

سیاست‌های اقتصادی محتاطانه کانادا باعث شده‌است که بدترین رکود اقتصاد جهانی را تحمل کند و در سال 2010 پس از تحت تاثیر قرار گرفتن بحران مالی سال 2008، دوباره با بازیابی خود به رشد 3.1 درصدی برسد. در سال 2018، مقدار رشد این کشور 1.9 درصد بود.

واردات اصلی کانادا

ماشین آلات و تجهیزات فنی، کالاهای صنعتی، قطعات و وسایل نقلیه موتوری، سوخت، نفت و دارو

صادرات اصلی کانادا

قطعات و وسایل نقلیه موتوری، ماشین آلات و تجهیزات، نفت خام، محصولات نفتی پالایش شده و گاز نفتی.

تولید ناخالص داخلی کانادا

1.65 تریلیون دلار آمریکا (2017)

شرکای تجاری اصلی اقتصادی کشور کانادا

چین، آلمان، ژاپن، مکزیک، انگلستان و ایالات متحده آمریکا

در تراست بخوانید: صنعت کانادا

قیمت دلار کانادا

کار در کانادا

کانادا از لحاظ بازار کار و وضعیت شغلی یکی از کشورهایی است که در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و همین امر باعث شده تا بسیاری از دانشجویان بعد از پایان تحصیل، به منظور یافتن شغل و برخورداری از درآمد خوب به زندگی خود در کانادا ادامه بدهند. اشخاص تحصیل کرده، متخصص و دارای مهارت بدانند که در کانادا با به دست گرفتن شغلی متناسب با توانایی‌های خود، درآمد خوبی خواهند داشت. برای کاریابی در کانادا می‌توانید به این سایت مراجعه کنید.

اگر قصد دارید با پیدا کردن یک شغل مناسب در کانادا زندگی همراه با آرامش و آسایش برای خود و خانوادتان محیا کنید باید تخصص داشته باشید و بتوانید توانایی‌های خود برای انجام وظایف شغلیتان را به کارفرما اثبات کنید. البته همه مشاغل نیاز به تخصص ندارند مثلا دانشجویان یا سایر مهاجرینی که قصد کار در فضایی مانند رستوران‌ها را دارند باید فقط به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند و بدون نیاز به داشتن مدرک دانشگاهی می‌توانند به کار در این اماکن بپردازند.

در بیشتر ایالات کانادا زبان رسمی، انگلیسی است بنابراین برای به دست آوردن کار در کانادا باید بر زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشید. در غیر این صورت امکان برقراری ارتباط با دیگران در محل کار برای شما دشوار خواهد بود. اگر در صحبت کردن به زبان انگلیسی ضعیف هستید سعی در تقویت آن داشته باشید و حتما در یکی از آزمون‌های زبان انگلیسی  شرکت کنید.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا از طریق کار ، برنامه های مهاجرت استانی کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

بازار کار مشاغل مختلف در کانادا

 • میانگین درآمد و مهارت‌های موردنیاز
 • مجوزهای لازم برای فعالیت در استان‌های مختلف
 • فرصت‌های شغلی موجود و سایر اطلاعات ضروری

فرهنگ کار در کانادا

 • سلام و احوالپرسی‌های معمول در کانادا هم مانند ایران مشاهده می‌شود، از جمله تبادل کارت‌های ویزیت و قرار گذاشتن.
 • هنگامی که برای اولین بار شخصی را ملاقات می‌کنید، انتظار می‌رود که لباس رسمی محیط‌های کاری را بپوشید و دست دادن هم مرسوم است.
 • پذیرایی کردن از دیگران محدود به رستوران‌ ها و کافه ها می‌شود و به ندرت در خانه شخصی است.
 • اگر شرکت جایگاه ویژه داشته باشد، ممکن است به مسابقه هاکی روی یخ دعوت شوید.
 • بدگویان اغلب تورنتو را به عنوان شهری رسمی و مقید تمسخر می‌کنند. اما با اینکه این نوع برداشت قدیمی شده‌است، ولی آثار آن در طرز برخورد شهر با کسب و کارها باقی مانده است. کمی گفت و گو درباره مطالب پراکنده خوب است، اما مردم دوست دارند سر اصل مطلب بروند.
 • هدیه دادن در موقعیت‌های کاری معمول نیست و ممکن است نسبت به آن با بدگمانی برخورد شود.
 • در محیط کاری، جواب دادن به تلفن با گفتن نام و نام خانوادگی مرسوم است. اما در داخل اداره، افراد (چه مافوق و چه همکاران) را معمولا با نام کوچک صدا می‌زنند.

ساعت کاری در کانادا

 • دوشنبه تا جمعه – 9 صبح تا 5 بعد از ظهر

حمل و نقل عمومی در کانادا

با توجه به مهاجر‌پذیر بودن کانادا جمعیت زیادی در این کشور زندگی می‌کنند همین امر دولت کانادا را به ایجاد سیستم حمل و نقل عمومی پیشرفته و سریع ترغیب نموده است. امروزه کانادا در بخش حمل و نقل عمومی، رتبه دوم را در دنیا به خود اختصاص داده است.

شبکه حمل و نقل عمومی در کانادا، متنوع است و در اکثر ایالات مردم برای جا به جایی و رفت و آمد به محل کار خود از اتوبوس، تاکسی، مترو و قطارهای هوایی استفاده می‌کنند. شبکه حمل و نقل عمومی در ایالات کانادا به بخش حومه نیز رسیده است به همین دلیل مهاجرین با خیال آسوده می‌توانند زندگی در حومه را انتخاب نمایند.

هزینه حمل و نقل عمومی در ایالات کانادا متفاوت است. در شهرهایی مانند ونکوور و تورنتو هزینه حمل و نقل نسبت به سایر شهرها بیشتر است. مهاجرین در کانادا مانند شهروندان، از خدمات حمل و نقل عمومی برخوردار هستند و هزینه پرداختی توسط مهاجرین نیز با سایر شهروندان تفاوتی ندارد.

برای استفاده از مترو در کانادا باید از کارت الکترونیک PRESTO استفاده کنید. این کارت را می‌توانید از دستگاه‌هایی که در ورودی مترو قرار گرفته‌اند تهیه کنید. برای شارژ کارت الکترونیک، از دستگاه Self-Serve Reload استفاده کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به سایت GO Transit tickets بلیط الکترونیک خریداری کنید.

اگر قصد ارائه بلیط مذکور را در زمان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی دارید باید صفحه مربوط به خرید بلیط را به راننده نشان دهید چون پرینت خرید معتبر نیست. باید بلیط خود را به صورت آنلاین خریداری کنید که در این صورت برای شما یک ایمیل ارسال خواهد شد که در آن یک لینک وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن، بلیط ظرف 5 دقیقه فعال می‌شود. در زمان استفاده از وسیله نقلیه باید به اینترنت دسترسی داشته باشید تا بتوانید ایمیلی را که نشان دهنده تاریخ خرید بلیط هست ارائه کنید. پس از خرید بلیط امکان استرداد مبلغ وجود ندارد.

تحصیل در کانادا

کانادا کشوری است که به دلیل قرار گرفتن دانشگاه‌های معتبر در آن، دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف، برای تحصیل در کانادا عازم این کشور می‌شوند.

بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در رنکینگ جهانی جزء دانشگاه‌های برتر هستند. مدرک صادره از دانشگاه‌های کانادا بسیار معتبر است به همین دلیل بسیاری از دانشجویان پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه کانادا، وارد بازار کار در این کشور می‌شوند.

یکی از مزایای مهم تحصیل در دانشگاه های کانادا کم بودن هزینه نسبت به تحصیل در کشورهای اروپایی است. همچنین فاند تحصیلی کانادا بسیار بیشتر از مبلغی است که دانشگاه‌های اروپایی برای دانشجویان خارجی خود تعیین می‌کنند.

لازم به ذکر است که دانشجویانی که موفق به دریافت فاند تحصیلی نشده باشند می‌توانند از وام دانشجویی کانادا یا وام‌هایی که بانک‌ها به محصلین پرداخت می‌کنند برای طول دوره تحصیل در کانادا استفاده کنند. با وجود تسهیلاتی که در دانشگاه‌های کانادا برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته شده است شما به راحتی می‌توانید رشته تحصیلی و دانشگاه مورد‌ نظرتان را در کانادا انتخاب کرده و خود را برای سفر به کانادا آماده کنید. اکثر دانشجویان در طول مدت زندگی در کانادا به واسطه کمک‌هایی که از سوی دانشگاه صورت می‌گیرد و همچنین امکان انجام کار دانشجویی در کانادا، زندگی سختی نخواهند داشت.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید باید پس از دریافت نامه پذیرش تحصیلی کانادا، برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

خوب است بدانید که تحصیل در مدارس کانادا نیز به معنای ایجاد یک فرصت مناسب برای ساختن آینده فرزندتان محسوب می‌شود. سیستم آموزشی پیشرفته و جامع همراه با بهترین امکانات در مدارس، زمینه را برای تربیت و پرورش کودکان فراهم کرده است. در اکثر مدارس کانادا، تدریس به زبان انگلیسی است اما در ایالت کبک، در بیشتر مدارس، فرانسه زبان هستند.

رشته‌‌های تحصیلی در کانادا

 • برترین دانشگاه‌های هر رشته
 • شرایط اخذ پذیرش و بورسیه
 • آینده شغلی و میانگین درآمد

جاذبه های دیدنی در کانادا

کانادا یکی از زیبا‌ترین کشورهای دنیاست که به دلیل برخورداری از جنگل‌های انبوه و سواحل زیاد، به مقصدی جذاب برای گردشگران تبدیل شده است. در این بخش قصد داریم شما را با جاذبه‌های گردشگری در کانادا آشنا کنیم.

آبشار نیاگارا در کانادا

این آبشار در مرز کانادا و امریکا قرار دارد. شکوه و عظمت آبشار نیاگارا هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند. بی شک جاری شدن آب از ارتفاع زیاد برای گردشگران جالب توجه است. سالانه گردشگران زیادی با حضور در نزدیکی این آبشار علاوه بر تماشای منظره زیبای آبشار، از مکان‌های تفریحی اطراف آن نیز لذت می‌برند.

پارک ملی بنف و کوه‌های راکی در کانادا

این پارک در استان آلبرتا و در کوه‌های راکی قرار دارد. وجود دریاچه لوئیز در میان کوه‌های راکی این پارک زیبا را به بهشت کانادا تبدیل کرده است. در نزدیکی پارک بنف، ویلاهایی استیجاری ساخته شده که گردشگران می‌توانند برای حضور در این منطقه از آن‌ها استفاده کنند. اگر به کانادا سفر می‌کنید حتما از این پارک شگفت‌انگیز بازدید کنید.

بیشتر بخوانید: دریاچه های کانادا

پارک ملی بنف و کوه‌های راکی در کانادا

همچنین از تصاویر کانادا در تراست دیدن کنید.

ساختمان پارلمان در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا

این ساختمان با عظمت و زیبا یکی از بناهای تاریخی جذاب در کانادا است که به بهترین شکل ممکن، معماری کانادایی را به گردشگران نشان می‌دهد. قرار گرفتن این پارلمان در میان یک بوستان مملو از گل و گیاه که از بیرون به یک کاخ تمام عیار شباهت دارد آن را به یک مکان تفریحی عالی برای گردشگران تبدیل نموده است.

ساختمان پارلمان در ایالت بریتیش کلمبیا در کانادا

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی کانادا

جنگل درخت‌ های خمیده در کانادا

در این جنگل زیبا و عجیب که در ساسکاچوان واقع شده است تمام درختان به طور طبیعی در هم تنیده شده‌اند. این جنگل حیرت‌انگیز نظر گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است. هر شخصی که از وجود چنین جنگلی مطلع می‌شود تمایل دارد از آن بازدید کند. دانشمندان هنوز دلیل رشد درختان با اشکال عجیب را پیدا نکرده‌اند.

بهترین شهر کانادا برای زندگی ایرانی‌ ها

 • تورنتو و ونکوور جزء شهرهای محبوب در بین ایرانی‌ها برای مهاجرت به کانادا هستند.
 • تعداد ایرانی‌های مقیم در آلبرتا و آنتاریو نیز قابل توجه است.

شهرهای توریستی در کانادا

اکثر شهرها در کانادا توریستی هستند و از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری برخوردارند اما در این میان برخی از شهرها بیشتر مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند. کبک کانادا، بریتیش کلمبیا و آلبرتا جزء ایالات جذاب برای گردشگران هستند.

ارتباط در کانادا

تلفن های کانادایی

بیشتر تلفن‌های عمومی به ازای هر تماس محلی 50 سنت هزینه دارند. امروزه به دلیل عمومیت تلفن‌های همراه، پیدا کردن تلفن عمومی سخت‌تر شده است. برای تماس با نقاط دور، کارت تلفن موجود است. شما می‌توانید در مراکز بزرگتر کارت تلفن اعتباری پیدا کنید. اگر نزدیک کافی نت باشید، می‌توانید از اسکایپ استفاده کنید.

تلفن همراه در کانادا

کانادا با بیشتر شرکت‌های تلفن همراه بین‌المللی قرارداد رومینگ دارد. در مناطق اصلی شهر، پوشش تلفن همراه خوب است؛ اما در نقاط دورافتاده چندان مناسب نیست.

نرخ رومینگ ممکن است بالا باشد، پس باید قبل از بیرون رفتن از خانه، هزینه‌های تامین کننده‌تان را بررسی کنید.

سرویس های اینترنت در کانادا

اینترنت در سرتاسر کانادا در دسترس هست و در کافی نت‌ها هم می‌توانید از اینترنت استفاده کنید. (اگرچه کافی نت‌ها مانند بسیاری از کشورهای دیگر در کانادا رایج نیست.) شما می‌توانید در کافی‌شاپ‌ها، رستوران‌های غذاهای آماده و فرودگاه‌ها به وای فای پولی دسترسی پیدا کنید.

در بعضی از موارد، هنگامی که یک نوشیدنی یا غذا سفارش می‌دهید، استفاده از وای فای رایگان است. آسان‌ترین راه پیدا کردن وای فای رایگان مراجعه به کتابخانه‌های عمومی است. بعضی از هتل‌ها هم وای فای رایگان دارند، اما برخی دیگر از آنها برای استفاده از وای فای هزینه می‌گیرند.

رسانه‌ های کانادایی

 • شرکت پخش رسانه‌ای کانادا (CBC) پخش کننده رسانه‌ای ملی کانادا است. این شرکت در دهه 1930 تاسیس شده‌است و از طریق تلویزیون، رادیو، اینترنت و ماهواره به دو زبان فرانسه و انگلیسی برنامه پخش می‌کند.
 • روزنامه‌های ملی اصلی عبارتند از: د گلوب اند میل و د نشنال پست.
 • روزنامه‌های فرانسوی زبان در مونترال، اتاوا و شهر کبک منتشر می‌شوند.
 • روزنامه‌های انگلیسی زبان محلی هم در هر ایالت منتشر می‌شود.

پست و خدمات پستی در کانادا

 • تمبر در اداره‌های پست و در بسیاری از هتل‌ها، داروخانه‌ها و خوار و بار فروشی‌های کوچک در دسترس است.
 • نامه‌هایی که با پست معمولی فرستاده شدند، 4 تا 6 روز کاری طول می‌کشد تا به ایالات متحده برسند و 4 تا 7 روز کاری طول می‌کشد تا به کشورهای دیگر برسند.

ساعات کاری اداره پست

به طور کلی ساعت کاری اداره پست، دوشنبه تا جمعه 9 تا 5 بعد از ظهر و شنبه‌ها 9 تا 12 است، این ساعت‌ها بسته به ایالت و محل اداره‌ها تفاوت دارد، اداره ‌های شهرها ساعت طولانی‌تری دارند. پست کانادا به نشانی www.canadapost.ca فهرست کاملی از مکان‌ها و ساعات اداره‌ها را دارد.  

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

زندگی در کانادا، ارزش سختی هایش را دارد؟

بسیاری از افراد این سوال را از خود می پرسند. اگر دنبال جای امنی هستید که اقتصاد و سلامت در حال رشد می باشد، پاسخ مثبت است. این کشور گزینه ی مناسبی برای شماست.

خدمات بهداشتی در کانادا رایگان است؟


پاگر شما شهروند یا مقیم دائم کانادا باشید، احتمالا از بیمه سلامت برخوردار هستید. با وجود آن، نیازی به پرداخت هزینه برای بسیاری از خدمات بهداشتی نیست. همه ایالات و شهرها، فوریت های پزشکی را رایگان برای شما فراهم می کنند؛ حتی با وجود نداشتن کارت سلامت دولت.

زندگی در کانادا برای مهاجران چگونه است؟

مطمئنا برای همه به یک شکل نیست. کانادا سه دسته مهاجرت دارد؛ اقتصادی، خانوادگی و پناهندگی. شخصی که خانوادگی مهاجرت می کند، قطعا زندگی متفاوتی نسبت به نیروی کار مهاجر خواهد داشت.

مهاجرت به کانادا مشکل است؟

زیاد مشکل نیست. باید برای اقامت دائم درخواست دهید. اگر مدرک دانشگاهی، تجربه ی کاری و … داشته باشید، درخواست پذیرفته می شود. کاغذ بازی های زیادی دارد که ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد اما نهایتا به مقصد خواهید رسید.

زندگی در کانادا چگونه است؟

برای آن هایی که به تازگی می آیند، کانادا پر از جواهرات، مناظر زیبا، کوه های دیدنی و جنگل های زیبا است. کانادایی ها انسان های جسور و نسبت به مهاجران، شفاف و صادق هستند.

حدودا چه مبلغی برای زندگی در کانادا نیاز است؟

بستگی به مقصد انتخابی شما دارد. اما به طور تقریبی بین 7300 تا 14000 دلار.

گزینه های اسکان کوتاه مدت در کانادا، چیست؟

هتل های بسیاری به محض ورود شما، در دسترس خواهند بود. علاوه بر هتل، مهمانسرا (Hostel) هم وجود دارد که گزینه ی ارزان تریست. یکی دیگر از گزینه ها، تخت خواب و صبحانه (Bed and Breakfast) است

مزایای اسکان خصوصی در کانادا چیست؟

برای دانشجویانی که خواهان سکوت و آرامش هستند، اجاره کردن گزینه ی بسیار مناسبیست. که البته بستگی به محل زندگی شما دارد و می تواند گزینه بسیار فانتزی باشد. البته دانشجویان به خاطر تقلیل هزینه ها، معمولا گروهی یک جا را اجاره می کنند.

در چه صورتی از یک سکونت گاه اخراج می شویم؟

در صورتی که شخص اجاره نشین، قوانین مشخصی را رعایت نکند، به او هشدار تخلیه داده می شود. مثل موارد زیر:
عدم پرداخت کامل کرایه
تاخیر مداوم در پرداخت کرایه
خسارت به ملک
فعالیت غیر قانونی
ناامن کردن زندگی دیگران
ایجاد مزاحمت برای دیگران
سکونت تعداد بیش از حد مجاز از افراد در خانه
عدم گزارش میزان در آمد
در بعضی از موارد، رفتار خطرناک حیوان خانگی شما هم ممکن است باعث اخطار تخلیه بشود.

سیستم حمل و نقل عمومی در یک ایالت کانادایی چگونه است؟

بیشتر شهر ها و ایالات کانادا، سیستم حمل و نقل و مسیر های مجهزی دارند. شبکه ی گسترده ی اتوبوس رانی، بخش بزرگی از حمل و نقل کانادا را تشکیل می دهد اما روش های دیگر هم هست.
به عنوان مثال، تورنتو و مونترال مترو دارند، ونکوور و اتاوا قطار دارند. مبالغ کرایه هم معقول است و بلیط ها و مسیر های مسافرتی، برای مسافرت های روزانه و ماهانه موجود است.

اگر به انگلیسی مسلط نباشیم، می توانیم در کانادا کار کنیم؟

بستگی به کار شما دارد. البته توصیه می شود که حتما مهارت انگلیسی خود را بالا ببرید.

اگر به فرانسوی مسلط نباشیم، می توانیم در کانادا کار کنیم؟

بستگی به ایالت محل زندگی شما دارد. اگر به انگلیسی مسلط باشید، چه در ایالت های انگلیسی و چه فرانسوی زبان، مشکلی برای اقامت نخواهید داشت.

برای در آمد خود، باید مالیات پرداخت کنیم؟

بله، بر اساس میزان درآمد خود.

آیا حقوقمان نقدی پرداخت می شود؟ یا نیاز به حساب بانکی داریم؟

قبل از یافتن شغل در کانادا، حتما باید حساب بانکی و شماره موبایل داشته باشید که از این طریق حقوق بگیرید. اگر چه برای بعضی از مشاغل روز مزدی، حقوق نقدی پرداخت می شود.

کانادایی‌ها چه دینی دارند؟

65%  از جمعیت کانادا مسیحی هستند. 24% افراد در کانادا نیز بی‌خدا هستند. بقیه جمعیت کانادا نیز دین‌هایی مانند اسلام، هندوییسم، بوداییسم و … دارند. بطور کلی داشتن هر دینی در کانادا آزاد است.

کانادایی‌ها چطور به یکدیگر سلام می‌کنند؟

دست دادن به همراه ارتباط چشمی و لبخند شیوه معمول کانادایی‌ها برای سلام و خوش‌آمدگویی است. کانادایی‌ها بطور کلی افراد گرم و دوستانه‌ای هستند اما بهتر است چندین برخورد صبر کنید تا آن‌ها را به اسم کوچکشان صدا کنید.
در کبک این شیوه کمی تفاوت دارد. کبکی‌ها از بوسه بر گونه چپ و راست به هنگام ملاقات و خوش‌آمدگویی استفاده می‌کنند.

جنبش چندفرهنگی کانادا از کجا آمده است؟

این جنبش در سال 1988 به راه افتاد. در راستای این جنبش تلاش می‌شود تا هیچ یک از ساکنان کانادا به دلیل عقاید، دین، گرایش جنسی و قومیت خود مورد تبعیض قرار نگیرند. این جنبش تلاش می‌کند تا همه ساکنان کانادا بتوانند از فرصت‌های برابری برخوردار باشند.

چه رفتارهایی را نباید در کانادا انجام داد؟

در هر یک از فرهنگ‌های دنیا رفتارهایی هستند که نامناسب تلقی می‌شوند. رفتارهایی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را در کانادا انجام ندهید:
در محیط عمومی به کسی اشاره نکنید.
کانادایی‌ها را با آمریکایی‌ها یکسان و  البته مقایسه نکنید.
به هاکی روی یخ کانادا توهین نکنید.
به کسی در انظار عمومی ناسزا نگویید و سر کسی داد نزنید.
رفتارهای گستاخانه مانند عدم تشکر و عدم رعایت نوبت را انجام ندهید.
در محیط عمومی قضای حاجت نکنید.
زباله خود را در محیط زیست رها نکنید.
به فضای فردی افراد احترام بگذارید. (در کانادا افراد به فاصله‌ای که بین افراد وجود دارد اهمیت زیادی می‌دهند و دوست ندارد که افراد غریبه بیش از حد نزدیک آن‌ها شوند.)

آداب غذا خوردن در کانادا چگونه است؟

هنگامیکه در کانادا بیرون از منزل غذا می‌خورید باید صبر کنید تا میزبان میز شما را انتخاب و شما را به سمت آن هدایت کند، همچنین آرنج خود را روی میز نگذارید. در نظر داشته باشید که میزان متعارف انعام در کانادا بین 15 تا 20% از میزان صورتحساب است. در صورتی که از دادن انعام صرف نظر کنید به این معنی است که از خدمات رستوران رضایت ندارید.

چه زبانهایی در کانادا صحبت می‌شود؟

زبان‌های اصلی در کانادا انگلیسی و فرانسوی هستند. گرچه زبان‌های دیگری مانند تاگالوگ، عربی و دیگر زبان‌های بومی نیز در کانادا وجود دارد.

آیا کانادایی‌ها آنچنان که بنظر می‌رسد دوستدار طبیعت هستند؟

هنگامیکه بحث به حفظ محیط زیست می‌رسد کانادایی‌های می‌توانند خیلی جدی باشند. اگر به کانادا مهاجرت می‌کنید آماده جداسازی دورریزهای خود به دسته‌های ارگانیک، شیشه، کاغذ و سایر باشید.
بسیاری از کانادایی‌ها در برخورد با افرادی که در خیابان آشغال می‌ریزند بسیار جدی هستند و این رفتار را تحمل نمی‌کنند. اگر در کانادا زندگی می‌کنید همواره از سطل‌های زباله استفاده کنید.

چرا کانادایی‌ها همواره در حال غذا خوردن هستند؟

اینکه شما یک کانادایی را در طول روز به همراه غذا ببینید امری کاملا عادی است. البته کانادایی‌ها سه وعده اصلی صبحانه، نهار و شام را بعنوان وعده‌های اصلی می‌خورند و همواره اسنک و تنقلات همراه خود دارند. اگر دیدید پیش از شب شام خورده شده است تعجب نکنید زیرا که کانادایی‌ها عادت دارند زود شام بخورند.

کانادایی‌ها چه تعطیلاتی را جشن می‌گیرند؟

تعطیلات رسمی کانادا به شرح زیر هستند:
روز شکرگذاری
روز کریسمس
بوکسینگ دی (Boxing Day)
روز سال نو
جمعه خوب (Good Friday)
دوشنبه عید پاک
روز ویکتوریا
روز کانادا
روز کارگر
روز یادبود
همچنین روزهای دیگری نیز وجود دارند که بطور غیررسمی برگزار می‌شوند.

ارزان ترین اجاره ها در کانادا کجایند؟

Sault Ste
ریموسکی، کبک. ( به طور متوسط 600 دلار در ماه )
سنت گئورگس، کبک ( 500 دلار در ماه )
تیمیس، اونتاریو ( تقریبا 700 دلار )
کورنوال، اونتاریو ( تقریبا 700 دلار )

چگونه اقتصاد کانادا رقابتی باقی مانده است؟

رقابت بنیادین اقتصادی کانادا توسط پایه‌های نهادی و محکم سیستم بازار آزاد تداوم یافته است. دستگاه قضایی مستقل، از حقوق مالکیت حمایت جدی می‌کند و قانون را رعایت می‌کند. علاوه بر آن، درهای اقتصاد کانادا برای تجارت جهانی باز است و از نظارت قوی‌ای برخوردار است.

برخی از سیاست‌های کلیدی اقتصادی در کانادا چیست؟

مدیریت مالی دولت در سال‌های اخیر نسبتاً محتاطانه بوده است، اما اندازه و دامنه دولت در طول سال گذشته رو به افزایش بوده است. سیاست دولت به سمت توزیع مجدد درآمد از طریق تعدیل در مالیات و افزایش هزینه‌ها متمرکز شده است. بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی در سال مالی گذشته به 33 درصد افزایش یافته است و  نرخ مالیات برای مشاغل کوچک نیز کاهش یافته است.

نخست وزیر جاستین ترودو چگونه اقتصاد را مدیریت کرده است؟

پس از گذشت یک دهه از سرکار بودن محافظه‌کارها، ترودو سیاست کانادا و اقتصاد این کشور را تغییر داده است. در مارس 2016 ، نخست وزیر اعلام کرد که یک برنامه 46 میلیارد دلاری برای بهبود سیستم حمل و نقل عمومی، سیستم‌های آبی و مسکن اجرا خواهد شد.
13 استان و قلمرو کانادا استقلال قابل توجهی از دولت فدرال دارند. کانادا کالاهایی مانند خودرو، محصولات جنگلی، کالاهای تولیدی، مواد معدنی و نفت تولید می‌کند. بازار صادرات پیشرو کانادا، ایالات متحده است.

قانون نقش مهمی در قدرت اقتصادی یک کشور دارد، کانادا چگونه این مسئله را اداره می‌کند؟

اگرچه 89 درصد مساحت زمین کانادا متعلق به دولت است، اما از حقوق مالکیت خصوصی 11 درصد دیگر نیز به خوبی محافظت می‌شود.
کلیه حقوق مالکیت معنوی با استانداردهای جهانی فعلی مطابقت دارد.
اجرای قراردادها ایمن است و سلب مالکیت بسیار غیرمعمول است.
کانادا به دولت پاک شهرت دارد. سیستم قضایی این کشور سابقه بی عیب و نقصی در استقلال و شفافیت دارد و پرونده‌های فساد با جدیت تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.

سیاست‌های اصلی مالیاتی کانادا چیست؟

بالاترین نرخ مالیات بر درآمد شخصی تا 33 درصد افزایش یافته است
بالاترین نرخ مالیات شرکت‌ها 15 درصد است. مالیات‌های دیگر شامل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر دارایی می‌شوند.
به طور کلی بار مالیاتی برابر با 30.8 درصد از کل درآمد داخلی است.
هزینه‌های دولت طی سه سال گذشته 39.9 درصد از کل تولید (تولید ناخالص داخلی) را تشکیل داده است و کسری بودجه به طور متوسط 1.4 درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد.

نظارت بر فعالیت‌های تجاری در کانادا چقدر کارآمد است؟

چارچوب نظارتی شفاف به فعالیت‌های تجاری کمک می‌کند و باعث می‌شود فرآیندهای شکل گیری و عملکرد تجارت کارآمد و پویا باشد. مقررات نسبتاً انعطاف‌پذیر کار، رشد اشتغال کانادا را تقویت می‌کند. به عنوان مثال، در سال 2016 ، شرکت هواپیمایی کانادایی بمباردیه و دولت استانی کبک بر سر یک کمک یک میلیارد دلاری توافق کردند.

کانادا چگونه بازارهای آزاد خود را اداره می‌کند؟

تجارت برای اقتصاد کانادا مهم است. ارزش صادرات و واردات این کشور برابر است با 65 درصد از تولید ناخالص داخلی آن.
میانگین نرخ تعرفه اعمال شده در این کشور 0.8 درصد است.
سرمایه گذاری‌های خارجی در بخش‌هایی از جمله حمل و نقل هوایی و ارتباطات توسط دولت محدود شده است.
بخش بانکی سالم و پایدار است. طیف گسترده‌ای از شرکت‌های مالی غیر بانکی در یک محیط تجاری کم خطر فعالیت می‌کنند و بازارهای اوراق بهادار به خوبی توسعه یافته‌اند.

صنایع اصلی کانادا چیست؟

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورها در جهان و عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. صنایع اصلی آن عبارتند از:
تجهیزات حمل و نقل
محصولات چوبی و کاغذی
مواد شیمیایی
مواد معدنی فرآوری شده و فرآوری نشده
محصولات غذایی
نفت و گاز طبیعی
محصولات شیلاتی و آبزیان

GDP (تولید ناخالص داخلی) کانادا چقدر است؟

اقتصاد کانادا در ماه می با 0.6 درصد رشد ، هفتمین ماه متوالی رشد را داشت. بر طبق آمار كانادا اقتصاد كل در 12 ماه منتهی به آخر ماه می 4.6 درصد رشد كرده است که این بزرگ‌ترین رقم 12 ماهه از سال 2000 است. بر طبق گزارش صندوق بین‌المللی پول تولید ناخالص داخلی کانادا در سال گذشته برابر با 1730914 دلار بوده است.

بزرگترین صنعت رو به رشد در کانادا چیست؟

برخی از بزرگ‌ترین صنایع در حال رشد در کانادا صنایع تولیدکننده هستند که با رشد اولیه 1.6٪ و در مرحله دوم با 0.2٪ سود از بخش خدمات پیشی گرفته‌اند. صنایع استخراج نفت و گاز نیز با 7.6٪ رشد، در حالی که تولید آن 1.1٪ رشد داشته است یکی دیگر از صنایع رو به رشد کانادا محسوب می‌شوند.

صنایع اصلی در آلبرتا کانادا چیست؟

آلبرتا صنایع زیادی دارد که به حفظ اقتصاد خود کمک می‌کند:
صنایع هوافضا و دفاع
کشاورزی
ساخت و ساز
مهندسی
صنایع پایدار محیط زیست
خدمات مالی
جنگلداری
لجستیک و حمل و نقل
ساخت و تولید
منابع طبیعی (نفت، گاز، انرژی‌های تجدیدپذیر)
گردشگری
اینها فقط برخی از صنایعی است که در آلبرتا به خوبی شناخته شده هستند.

صنایع اصلی در بریتیش کلمبیا چیست؟

برخی از صنایع اصلی در بریتیش کلمبیای کانادا برای سال 2017 عبارتند از:
ارائه خدمات
تولیدات محصولات
عمده ‌فروشی و خرده ‌فروشی
ساخت و ساز
خدمات حرفه‌ای و علمی
خدمات بهداشتی و درمانی
خدمات غذا و اقامت
انبارداری و حمل و نقل
خدمات آموزشی
خدمات دارایی، مالی و سرمایه گذاری
برای صنایع منابع طبیعی، بریتیش کلمبیا دارای موارد زیر است:
معادن
نفت و گاز
شیلات
جنگلداری

صنایع اصلی در مانیتوبا، کانادا چیست؟

صنایع اصلی در مانیتوبا برای سال 2017 عبارتند از:
صنایع هوافضا
تولید و فرآوری محصولات کشاورزی
بیوتکنولوژی
خدمات ارتباطی و IT
ساخت و ساز
انرژی (برق و باد)
خدمات مالی و بیمه
خدمات بهداشتی و درمانی
لجستیک و حمل و نقل
معادن
خرده فروشی و عمده فروشی
خدمات آموزش
گردشگری

صنایع اصلی در نیوبرانزویک، کانادا چیست؟

برخی از بزرگ‌ترین صنایع نیوبرانزویک در سال 2017 عبارتند از:
خدمات اسکان و پذیرایی
خدمات ساختمانی
خدمات آموزشی
حمل و نقل کالا (کالاهای کشاورزی مانند سیب، توت فرنگی و سبزیجات)
خدمات بهداشتی
معادن (طلا ، نقره ، روی ، مس و گاز طبیعی)
گردشگری
عمده فروشی و خرده فروشی

صنایع اصلی در نیوفاندلند و لابرادور، کانادا چیست؟

برخی از بزرگ‌ترین صنایع نیوفاند لند و لابرادور در سال 2017 عبارتند از:
اسکان و پذیرایی
بانکداری و امور مالی
امور ساختمانی
خدمات آموزشی
بیمه
مدیریت عمومی
مشاور املاک
خدمات علمی و فنی
کمک‌های اجتماعی و ارائه خدمات درمانی
گردشگری
عمده فروشی و خرده فروشی
ساخت و تولید
صنایع مربوط به منابع طبیعی نیز شامل موارد زیر است:
شیلات
جنگلداری (صنوبر)
معادن (سرب، روی، طلا، نقره و مس و غیره)

صنایع اصلی در مناطق شمال غربی کانادا چیست؟

در سال 2017 ، برخی از بزرگ‌ترین صنایع موجود در مناطق شمال غربی شامل موارد زیر گزارش شدند:
کشاورزی
استخراج الماس
تولید و خدمات انرژی
شیلات و ماهی‌گیری
استخراج نفت و گاز طبیعی
شکار
گردشگری

صنایع اصلی در نوا اسکوشیای کانادا شامل چه مواردی است؟

صنایع اصلی در نوا اسکوشیا عبارتند از:
صنایع مرتبط با منابع طبیعی:
ماهی‌گیری (خرچنگ و غیره)
معادن
حفاری
کشاورزی
جنگلداری
صنایع حوزه خدمات:
پشتیبانی تجاری
ارائه خدمات آموزشی
خدمات تفریحی و فرهنگی
مدیریت عمومی
آموزش علمی و فنی
حمل و نقل
مراقبت‌های اجتماعی و بهداشتی
عمده فروشی و خرده فروشی

صنایع اصلی نوناووت کانادا چه هستند؟

صنایع اصلی نوناووت را میتوان در دسته‌های زیر گنجاند:
هنر و صنایع دستی (چاپ و حکاکی)
شیلات (ماهی و میگو)
شکار
معادن
گردشگری

صنایع اصلی اونتاریو شامل چه مواردی است؟

صنایع اصلی منطقه اونتاریو را می‌توان شامل موارد زیر دانست:
ساخت و ساز
خدمات آموزشی
خدمات مالی
خدمات اطلاعاتی ، تفریحی و فرهنگی
لجستیک
ساخت و تولید
خدمات فنی و علمی حرفه ای
مدیریت عمومی
خدمات اجتماعی و خدمات درمانی
صنایع منابع طبیعی عبارتند از:
کشاورزی (انگور، سیب، ذرت، سویا، لبنیات، مرغ گوشتی و غیره)
چوب
ساخت و تولیدات (اتومبیل و غیره)
استخراج معدن (نیکل، پلاتین، کبالت، نمک آهک، گچ، نفت، گاز و غیره)

صنایع اصلی در جزیره پرنس ادوارد شامل چه مواردی است؟

از صنایع اصلی جزیره پرنس ادوارد میتوان موارد زیر را نام برد:
صنایع هوافضا
محصولات کشاورزی (گوشت خوک، گوشت گاو، لبنیات، دانه، دانه روغنی، یونجه و غیره)
علوم زیستی
ماهی‌گیری (صدف آبی، خرچنگ، ماهی قزل آلا و غیره)
بهداشت و درمان (خانه داری، متخصص بیماری‌های روانی و غیره)
فناوری اطلاعات (بازی، برنامه‌های نرم افزاری ، برنامه‌های تلفن همراه)
انرژی‌های تجدیدپذیر (باد)
گردشگری (نمایشگاه‌های فرهنگی، گالری، نمایشگاه غذا، سرآشپزها و رستوران‌ها)

صنایع اصلی در کبک چه هستند؟

برخی از صنایع مهم کبک شامل موارد زیر می‌باشند:
صنایع هوافضا
فرآوری مواد غذایی (کنسرو پخته، لبنیات و غیره)
خدمات علمی (علوم اعصاب، فارماکولوژی، انکولوژی و غیره)
صنایع فناوری (ارتباطات، IT ، چندرسانه‌ای، میکرو الکتریک)

صنایع اصلی در سسکچوان کانادا چه هستند؟

صنایع اصلی سسکچوان در سال 2017 موارد زیر گزارش شده است
تولیدات کشاورزی (گندم دوروم، عدس، نخود فرنگی)
ساخت و ساز
خدمات آموزشی و حوزه تحصیلات تکمیلی
جنگلداری
مسکن و پذیرایی
کارخانه‌جات و تولیدات صنعتی
معادن (پتاس، اورانیوم، الماس، نفت و گاز)
عمده فروشی و خرده فروشی
خدمات تکنیکی و دانش بنیان
خدمات اجتماعی و بهداشتی

صنایع اصلی در یوکان چه هستند؟

صنایع اصلی در یوکان شامل موارد زیر است:
کشاورزی
تولید انرژی (بادی، آبی و …)
صنعت فیلم و موسیقی
ماهی‌گیری و جنگلداری
شکار
توریسم و گردشگری
معادن (طلا، نقره و زینک)

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • شاه آغا محمدی

  سلام علیکم من یک افغانی هستم ومیخواهم درکانادا با ۴تن اعضای خانواده ام پناهنده شوم آیا کشور کانادا برایم ویزه صادرمیکند ویاخیر؟