ویزای تحصیلی چیست

ویزای تحصیلی چیست

برنامه های تحصیل در خارج از کشور به شما این فرصت را می دهد تا دنیا را به عنوان کلاس درس خود تجربه کنید. اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در خارج از کشور دریچه ای به روی رشد و کشف شخصی شما باز می کند. همانطور که یاد می گیرید به زبان دیگری صحبت کنید ، با ملیت های مختلف دوست شوید ، غذاهای جدید و هیجان انگیز بخورید ، مطمئناً اعتماد به نفس شما نیز تقویت می شود. از آن گذشته هیچ چیز مانند زندگی و تحصیل در یک کشور دیگر برای یادگیری یک زبان جدید مفید نیست. بنابراین اگر از قبل اصول و قواعد زبان را می دانید ، این فرصت را برای بهبود مهارت های زبان خود از دست ندهید.

در حال حاضر طیف وسیعی از فرصت های جدید آموزشی و گزینه های تحصیل در خارج از کشور برای انتخاب وجود دارد. IDP با بیش از 600 مدرسه و دانشگاه با کیفیت در سراسر جهان آماده پذیرش هزاران دانشجوی بین المللی در سال است. بنابراین هر آنچه را که به دنبال آن هستید از یک دوره کوتاه مدت در یک موسسه تحقیقاتی با رتبه برتر گرفته تا یک محیط مطالعه منحصر به فرد، می توانید در سراسر جهان به راحتی پیدا کنید. برای آشنایی با بهترین فرصت های تحصیل در خارج از کشور به ویژه , ویزای تحصیلی کانادا با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.  اگر حداقل یکبار به تحصیل در خارج از کشور فکر کرده اید، پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را دنبال کنید.

تحصیل در خارج از کشور

دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های برتر کشورهایی همچون استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند ، انگلستان یا ایالات متحده تحصیل می کنند، اغلب از سبک های مختلف آموزش در این کشورها لذت می برند. در این کشورها بیشتر کلاس ها شامل کار گروهی و تجربه کاری نیز می شوند که این برای ارتقاء سطح دانش و مهارت دانشجویان بسیار موثر است.

علاوه بر این دانشجویانی که در خارج از کشور تحصیل می کنند ، اغلب با دیدگاه آگاهانه تر و بدون تعصب نسبت به سایر مردم و فرهنگ ها به کشور خود بر می گردند. در واقع فارغ از اینکه چه رشته ای می خوانید، توانایی تفکر از دیدگاه چند ملیتی به شما کمک می کند تا با ارائه راه حل های نوآورانه با چالش های آینده روبرو شوید. به عنوان یک فارغ التحصیل بین المللی ، شما در مقایسه با بسیاری از دانشجویان داخلی در کشور خود ، مجموعه ای از تجربیات متنوع تری خواهید داشت که این به شما اجازه می دهد بازتر و خلاقانه تر فکر کنید.

کدام کشورها برای تحصیل در خارج از کشور مناسب تر هستند

کدام کشورها برای تحصیل در خارج از کشور مناسب تر هستند

به طور کلی بر اساس رتبه بندی جهانی کشورهایی نظیر آمریکا ، انگلستان ، کانادا ، آلمان ، فرانسه ، استرالیا ، سوئد ، دانمارک و … از جمله بهترین کشورها برای تحصیل در خارج از کشور هستند. اما دانشجویان هنگام تصمیم گیری برای تحصیل در خارج از کشور علاوه بر توجه به سطح و کیفیت آموزش در کشور مورد نظر به فاکتورهای مختلف دیگر نظیر راحتی پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزا ، هزینه زندگی و تحصیل ، امکان دریافت بورسیه تحصیلی ، زبان مورد نیاز برای تحصیل ، امکان پیدا کردن کار و امکان دریافت اقامت دائم بعد از پایان تحصیلات و موارد دیگر توجه می کنند.

اگر برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در مورد هر کدام از این فاکتورها سوالی دارید می توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. کارشناسان ما به تمام سوالات شما در رابطه با تحصیل در کانادا پاسخ خواهند داد.

مهم ترین شرایط برای اخذ ویزای تحصیلی چیست

 • شما باید توسط یک مدرسه ، کالج ، دانشگاه یا سایر موسسات آموزشی در خارج از کشور پذیرفته شده باشید.
 • شما باید ثابت کنید که از پول کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در خارج از کشور برخوردارید.
 • شما باید یک شهروند قانون مند و بدون سابقه کیفری باشید و اثبات کنید که خطری برای امنیت کشور مورد نظر ایجاد نمی کنید. برای این منظور ارائه گواهی سوء سابقه کیفری لازم است.
 • شما باید در سلامت کامل باشید و در صورت لزوم برای دریافت گواهی سلامت توسط پزشک مورد تایید سفارت معاینه شوید.
 • برای تحصیل در بیشتر کشورها خرید بیمه سلامت اجباری است.
 • به منظور ادامه تحصیل در هر مقطع تحصیلی باید مدرک تحصیلی پیشین آن به همراه ریز نمرات ارائه گردد. همچنین برای تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر کارشناسی ارشد و یا دکتری ارائه رزومه ، تحقیقات ، تز ، توصیه نامه اساتید و مقاله های چاپ شده موثر می باشد.
 • شما باید  افسر مهاجرت کنسولگری کشور مورد نظر را متقاعد کنید که پس از پایان تحصیل و مهلت اقامت به کشور خود باز خواهید گشت.
مدارک لازم جهت اخذ مجوز تحصیل در خارج از کشور

مدارک لازم جهت اخذ مجوز تحصیل در خارج از کشور

مدارک لازم برای دریافت مجوز تحصیل در هر کشور متفاوت است. با این وجود در ادامه به برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای تحصیل در سایر کشورها اشاره می کنیم. فراموش نکنید هنگام اقدام جهت اخذ هر گونه ویزا باید جدیدترین چک لیست مدارک را از سایت رسمی سفارت کشور مربوطه تهیه نمایید.

 • نامه پذیرش یکی از دانشگاه های کشور مورد نظر
 • ترجمه گواهی آخرین مدارک تحصیلی و ریز نمرات (با تائید وزارت دادگستری و امور خارجه و در صورت لزوم سفارت کشور مورد نظر)
 • رزومه شخصی (سوابق تحصیلی ، علمی ، تحقیقاتی ، ورزشی ، شغلی)
 • گواهی اثبات وضعیت سلامت متقاضی
 • پاسپورت معتبر  (با حداقل 6 ماه اعتبار و کپی از صفحات 9-2)
 • مدرک رسمی زبان
 • گواهی موجودی حساب بانکی والدین یا اسپانسر (حداقل معادل هزینه‌ های سال اول تحصیل)
 • اصل و کپی شناسنامه به همراه ترجمه
 • گواهی پایان خدمت یا معافیت سربازی برای مشمولان در گروه ‌های مختلف سنی در مقاطع گوناگون

بررسی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در خارج

فلوشیپ خارج از کشور و بورسیه های تحصیلی از انواع مختلفی برخوردار هستند و برای دریافت هر کدام باید کاملا از شرایط آن آگاه باشید. زیرا برخی از آنها تنها برای دانشگاه های کشور خاصی در دسترس هستند. بنابراین باید از همان ابتدا تعیین کنید که کدام کشور را برای تحصیل در نظر دارید و سپس شرایط بورسیه تحصیلی در سایت دانشگاه مقصد را به طور کامل مطالعه کنید. شایان ذکر است اخذ بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مستعد و نخبه نیز امکان پذیر است اما به پیگیری و تلاش نیاز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه چگونه بورسیه تحصیلی بگیریم کلیک کنید

انواع ویزاهای تحصیلی در خارج از کشور

تفاوتی ندارد که هم اکنون در کدام مقطع در حال تحصیل هستید ، دوره تحصیلی شما و نوع موسسه آموزشی که قصد حضور در آن را دارید مشخص می کند که شما به چه نوع ویزای تحصیلی نیاز خواهید داشت. برای مثال چهار نوع ویزای تحصیلی در آمریکا وجود دارد که شامل ویزای F-1 ، ویزای M-1 ، ویزای  J-1و ویزای Q-1 می شود. بنابراین دانشجویان بین المللی که خواهان تحصیل در آمریکا هستند می توانند با توجه به شرایط خود برای اخذ یکی از این ویزاها اقدام نمایند.

 به همین ترتیب ویزاهای تحصیلی کشور انگلستان ، کانادا ، آلمان و دیگر کشورها نیز متفاوت خواهد بود. با توجه به محبوبیت کشور کانادا برای ادامه تحصیل در اینجا به معرفی انواع ویزاهای تحصیلی کانادا می پردازیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر کدام از این ویزاها و شرایط لازم برای دریافت آنها با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

انواع ویزای تحصیلی کانادا

انواع ویزای تحصیلی کانادا

به طور کلی اداره مهاجرت کانادا دو نوع ویزای تحصیلی کانادا را برای متقاضیان تحصیل در این کشور در نظر گرفته است:

 1. ویزای دانش‌آموزی کانادا
 2. ویزای دانشجویی کانادا

ویزای دانش‌آموزی کانادا برای تحصیل افراد زیر ۱۸ سال می باشد که برای این منظور می توانند برای تحصیل در هر یک از مقاطع تحصیلی در مدارس کانادا اقدام نمایند. البته همراهی پدر ، مادر و یا سرپرست قانونی برای کودکان زیر سن قانونی ضروری است. علاوه بر این پدر و مادر یا سرپرست قانونی دانش آموز باید اثبات کنند که توانایی پرداخت هزینه تحصیل و اقامت فرزند خود را در کانادا خواهند داشت.

ویزای دانشجویی کانادا نیز برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ،  دکتری و فوق دکتری صادر می گردد. دوره های تحصیلات عالی در کشور کانادا توسط کالج ‌های محلی ، مدارس عالی علوم فنی و کاربردی ، مدارس هنرهای کاربردی و دانشگاه های کانادا به متقاضیان واجد شرایط ارائه می ‌شوند.

مزیت تحصیل در کانادا چیست

مهم ترین مزیت تحصیل در کانادا این است که به شما اجازه داده می شود تا یکی از اعضای خانواده و یا همسر خود را نیز به کانادا بیاورید. برای این منظور فرد همراه می تواند از دو روش ویزای توریستی کانادا و یا ویزای کار در کانادا اقدام نماید. همچنین بعد از اتمام تحصیلات در این کشور هم می توانید برای اخذ مجوز کار در کانادا  اقدام کنید.

کانادا غالباً برای دانشجویانی که به دنبال پایین آمدن هزینه تحصیل خود در خارج از کشور هستند و به دلیل بودجه محدود خود امکان انتخاب کشورهایی مانند ایالات متحده یا انگلستان را برای ادامه تحصیل ندارد ، یک انتخاب ارجح است. زیرا در مقایسه با سایر کشورها ، شهریه دانشگاه های کانادا ، خوابگاه و سایر هزینه های زندگی در کانادا مقرون به صرفه تر می باشند. علاوه بر این دولت کانادا برای دانشجویان بین المللی در این کشور اجازه کار هنگام تحصیل را فراهم کرده است. به این ترتیب کشور کانادا یک مقصد ایده آل برای اکثر دانشجویان بین المللی در سراسر جهان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه تحصیل در کانادا کلکیک کنید.

موسسه مهاجرتی تراست برنامه های ویژه ای را به آن دسته از دانشجویانی که مایل به تحصیل و ادامه زندگی در کانادا به طور دائمی هستند معرفی می کند. برای آگاهی از این برنامه ها می توانید با ما تماس بگیرید. علاوه بر این ما در طول مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا به دانشجویان کمک می کنیم تا در هنگام پردازش درخواست خود با مانعی روبرو نشوند. ما تمام تلاش خود را می کنیم تا به شما در رسیدن به اهداف خود یعنی تحصیل در کشور پیشرفته کانادا کمک کنیم.

تحصیل در کانادا راهی برای اخذ اقامت دائم

یک فارغ التحصیل در کشور کانادا که یک دوره تحصیل چهار ساله را به پایان رسانده است می تواند واجد شرایط مجوز کار سه ساله پس از فارغ التحصیلی شود. تجربه کار کانادایی که از طریق برنامه اجازه کار پس از تحصیلات تکمیلی به دست می آید ، به فارغ التحصیلان کمک می کند تا از طریق کلاس تجربه کانادایی (CEC) واجد شرایط اقامت دائم در کانادا شوند. علاوه بر این ، استان های خاصی مانند بریتیش کلمبیا و کبک دارای نوعی جریان مهاجرت هستند که برخی از فارغ التحصیلان را برای اقامت دائم انتخاب می کند. همچنین داوطلبان می توانند بعد از پایان دوره آموزشی خود برای دریافت پیشنهاد کار در کانادا اقدام کنند و یا در شرایط ویژه بدون پیشنهاد کار درخواست خود را برای اقامت دائم از طریق سیستم انتخاب مهاجرت ویزای اکسپرس انتری کانادا پردازش نمایند.

شایان ذکر است دانشجویانی که از یک برنامه تحصیلی در کبک فارغ التحصیل می شوند ممکن است از طریق کلاس تجربه کبک واجد شرایط درخواست گواهی انتخاب کبک (Certificat de sélection du Québec ، معروف به CSQ) باشند.

به طور کلی انواع مهاجرت به کشورهای دیگر دارای مسائل پیچیده ای است و به آماده سازی دقیق مدارک مربوطه نیازمند است. در بیشتر موارد ، برای تحصیل در یک کشور خارجی باید مجوز ویژه مانند مجوز تحصیل را دریافت کنید. برای کسب اطلاعات خاص در مورد شرایط تحصیل در خارج از کشور می توانید به سایت سفارت کشور مربوطه مراجعه کنید و یا در صورت امکان با سفارت تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع از هر گونه شرایط و مدارک لازم جهت تحصیل در دانشگاه های استان های مختلف کشور کانادا می توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست واقع در شهر ونکوور در ارتباط باشید.

برای کسب اطلاعات کامل می توانید به صفحه سازمان مهاجرت کانادا مراجعه نمایید.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.