حیوانات کانادا

حیوانات کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید شاید برای شما جالب باشد که در مورد طبیعت کانادا و حیوانات کانادا بیشتر بدانید. کانادا به عنوان دومین کشور بزرگ روی زمین، این امکان را برای پناه دادن به انواع گونه های جانوری فراهم کرده است. برخی از حیوانات از کشورهای دیگر به کانادا آورده شده اند؛ در حالی که برخی دیگر که شامل بیش از 200 گونه پستاندار و 462 گونه پرنده می شود بومی همین منطقه هستند.

کانادا با چشم‌اندازهای وسیع و زیبا در حدود 9/9 میلیون کیلومتر مربع شناخته شده است که نه تنها زیستگاه میلیون ها انسان بوده بلکه مجموعه وسیعی از حیات وحش نیز در این کشور قرار دارد. خرس گریزلی ، گوزن شمالی و گرگ خاکستری از جمله معروف ترین حیوانات کانادا محسوب می شوند. دولت کانادا به حمایت از حیوانات و محیط زیست بسیار اهمیت می دهد. به طوری که برخی از پارک های ملی کانادا فقط برای حفظ گونه های در معرض خطر طراحی شده اند.

تنها در امتداد رشته کوه های راکی در مرز آلبرتا و بریتیش کلمبیا، پنج پارک ملی با نام های پارک ملی بنف، پارک ملی جاسپر، پارک ملی کوتینای، پارک ملی دریاچه های واترتون و پارک ملی یوهو واقع شده است که سالانه میلیون ها بازدید کننده برای تماشای حیات وحش فوق‌العاده آنها و تفریحاتی نظیر پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی و ماهیگیری به این مکان های فوق‌العاده سفر می کنند. اگر می خواهید در مورد طبیعت شگفت انگیز و حیوانات کانادا بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

همچنین بخوانید: جاهای دیدنی کانادا ، حقایق جالب در مورد کانادا

در مورد طبیعت شگفت انگیز کانادا چه می دانید

در مورد طبیعت شگفت انگیز کانادا چه می دانید

کانادا دارای چشم‌اندازهای متنوعی است. قسمت اعظمی از این سرزمین پهناور با کوه های با شکوه ، دشت ها ، دره های جنگلی ، تالاب ها ،  تپه های شنی ، رودخانه ها و دریاچه های آبی زیبا پوشیده شده است. همان‌طور که شهرهای بزرگی مانند ونکوور ، تورنتو و مونترال در کانادا بسیار زیبا هستند ، ویژگی های دیگری که کانادا را به یک کشور خاص تبدیل کرده است در خارج از محدوده شهرهای بزرگ و در شهرهای کوچک و حومه شهرها یافت می شود. دهکده های تاریخی ، دهکده های ماهیگیری ،  پارک های ملی و پناهگاه های حیوانات ، دریاچه ها و مناطق حفاظت شده ، کوه ها و موارد دیگر تنها برخی از جاذبه هایی هستند که اغلب کمتر از یک ساعت با یک کلان‌شهر بزرگ فاصله دارند.

بنابراین هنگامی که به کانادا سفر می کنید توصیه می کنیم هرگز از تماشای طبیعت بکر و شگفت انگیز آن و گونه های مختلف حیوانات و پرندگان غافل نشوید. قطعا تجربه تماشای حیات وحش در کانادا شما را هیجان زده می کند. سنجاب ، سمور آبی ، نهنگ ، گوزن ، خرس و سایر حیوانات را می توانید در تورهای ویژه برنامه ریزی شده طبیعت گردی کانادا مشاهده کنید.

همچنین شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا یکی از بهترین مکان های جهان برای دیدن نهنگ ها بین ماه های مارس و اکتبر است ، زمانی که هزاران پستاندار با شکوه از طریق آب های اطراف شهر ساحل غربی کانادا مهاجرت می کنند. شما می توانید در اینجا انواع گونه های نهنگ ها را که شامل نهنگ های گوژپشت ، نهنگ های خاکستری و نهنگ های مینک می شوند تماشا کنید.

معرفی دو باغ وحش در تورنتو و کلگری

معرفی دو باغ وحش در تورنتو و کلگری

باغ وحش تورنتو که بیش از 5000 موجود زنده در آن زندگی می کند، مورد علاقه بسیاری از شهروندان کانادایی و بازدیدکنندگان خارجی است.

این باغ وحش با هفت منطقه جانورشناسی مختلف که هر منطقه مملو از حیوانات یک منطقه خاص از جهان نظیر آفریقا، آمریکا، استرالیا، اوراسیا و قلمرو کانادا است، کاملاً آراسته شده است.

دومین باغ وحش بزرگ کانادا که نزدیک به 1000 موجود از سراسر جهان را در خود جای داده است متعلق به شهر کلگری در استان آلبرتا است.

این باغ وحش به زیستگاه های مختلف از جمله آفریقا، اوراسیا و حیوانات کانادا تقسیم شده است. اگر بین ژانویه و مارس به بازدید می روید، خواهید دید که پنگوئن های باغ وحش چگونه در محوطه آن به زیبایی می چرخند.

معرفی دو آکواریوم در تورنتو و ونکوور

معرفی دو آکواریوم در تورنتو و ونکوور

آکواریوم تورنتو

خواه برای بازدید به کانادا آمده اید و یا تازه به تورنتو مهاجرت کرده باشید، قطعاً باید بازدید از آکواریوم ریپلی کانادا را به برنامه سفر خود در تورنتو اضافه کنید. این آکواریوم دارای 16000 حیوان آبزی است که در 10 گالری مختلف نگهداری می شوند. قطعا از تماشای صخره رنگین کمان با 60 نوع گونه از ماهی های گرمسیری، مرجان های زنده، کوسه ها، لاک پشت های دریایی، اره ماهی ها و بیشتر موجودات رنگارنگی که در زیر دریا زندگی می کنند شگفت زده می شوید!

آکواریوم ونکوور

آکواریوم ونکوور نیز که میزبان 50 هزار نوع مختلف آبزیان است، گنجینه ای ارزشمند برای علاقه‌مندان به زندگی ماهی ها و دیگر جانوران دریایی است. این آکواریوم در محیط زیبای پارک استنلی واقع شده است و هر ساله بازدیدکنندگان زیادی را از سراسر جهان به خود جلب می کند. شیرهای دریایی، مارماهی ها، گونه های مختلف قورباغه ها و بسیاری از جانوران دریایی جذاب دیگر را می توانید در این آکواریوم پیدا کنید.

آشنایی با حیوانات کانادا

گوزن شمالی

گوزن شمالی بزرگ‌ترین عضو خانواده گوزن ها است. این گوزن دارای پاهای بلند و باریک است که به سم های میخ دار ختم می شود. پاهای جلویی بسیار بلند و بدن در عمق شانه قرار دارد و ظاهری برآمده به آن می دهد. این گوزن ها از قهوه ای تیره ، تقریباً مایل به سیاه تا مایل به خاکستری یا قهوه ای روشن دیده می شوند. یک گوزن شمالی نر بالغ دارای دو شاخ بزرگ چند شاخه است که طول آنها بین 120 تا 150 سانتی متر می باشد. شاخه ها و درختچه ها ، غذای زمستان گوزن های شمالی را تأمین می کنند. هنگامی که غذا کمیاب می شود نیز گوزن ها پوست درختان را از بین می برند.

گوزن های شمالی بیشتر در شمال کانادا از نیوفاندلند و لابرادور تا سواحل اقیانوس آرام و آلاسکا زندگی می کنند. آنها همچنین در شمال اروپا و شمال آسیا یافت می شوند. گوزن اروپایی دارای اندازه ای کوچک‌تر از گوزن آمریکای شمالی است.

گربه وحشی پشمالو

گربه وحشی پشمالو بعد از گربه جاگوار دومین گربه بزرگ در قاره آمریکا محسوب می شود. طول نرها در شمال بیش از دو متر و ماده های کوچک تر نیز در زیر دو متر هستند. این گربه در شمال غربی کانادا ، غرب ایالات متحده آمریکا ، مکزیک ، آمریکای مرکزی و جنوبی زندگی می کند. گربه وحشی پشمالو گوشت‌خوار است. غذای آن شامل گوسفند ، جوندگان ، خرگوش و هر چیز دیگری است که می تواند صید کند.

گربه وحشی پشمالو

سیاه گوش کانادایی

سیاه گوش یک گربه نسبتاً کوچک با اندامی کوتاه و پاهایی بلند است. این گربه یک رنگ مایل به قهوه ای و ترکیب شده با رنگ مشکی دارد. قسمت های بالایی تنه این گربه ها، بیشتر ظاهری به رنگ خاکستری مات دارد و در قسمت های زیرین نیز رنگ قهوه ای بیشتر است. همچنین بسیاری از سیاه گوش ها بر روی بدن خود لکه های تیره رنگی دارند. دم آنها معمولا بین 10 تا 15 سانتی متر بوده و نوک آن سیاه است که گاهی حلقه می شود. سیاه گوش کاملاً گوشت‌خوار است. آنها معمولا پرندگان ، جوندگان ، گوزن های کوچک و بره های گوسفند کوهی را می خورند.

سیاه گوش ها بیشتر در کانادا ، از نیوفاندلند گرفته تا یوکان و همین‌طور در ایالات متحده آمریکا ، در مناطق شمالی بسیاری از ایالات از جمله غرب مونتانا و در مناطق مجاور آیداهو و واشنگتن یافت می شوند.

خرس گریزلی

خرس گریزلی زیرگونه خرس قهوه ای است. رنگ خز در این خرس می تواند از رنگ کرم تا قهوه ای تیره یا تقریباً سیاه باشد. نوک های خز آنها سفید یا نقره ای است و به آنها جلوه ای مبهم می دهد ، از این رو “گریزلی” نامیده می شوند. قوز بزرگ روی شانه های آنها عمدتا از عضلات و چربی تشکیل شده است. پنجه های بلند آنها بین 5 الی12 سانتی متر اندازه گیری شده است.  طول پنجه های جلو بلندتر و مستقیم تر است. اگرچه آنها از راسته گوشت‌خواران هستند ، اما در واقع آنها همه‌چیزخوار به شمار می روند. آنها از دندان های نیش خود برای پاره شدن گوشت استفاده می کنند، اما دارای دندان های آسیاب بزرگ و صاف برای آسیاب مواد گیاهی نیز هستند.

خرس های گریزلی معمولاً در رشته کوه هایی زندگی می کنند که جنگل های غنی و نهرهای زیادی در آنجا یافت می شود. از این رو جمعیت آنها بیشتر در آمریکای شمالی ظاهر می شود ، اما در اروپا ، شمال آسیا و ژاپن نیز می توان آنها را یافت. در آمریکای شمالی ، خرس های گریزلی در حال حاضر طیف وسیعی را اشغال می کنند که از ساحل اقیانوس آرام آلاسکا (جمعیت تقریبی 30000 نفر) ، تا غرب کانادا (جمعیت 25000 نفر یا بیشتر) و جمعیت کوچک‌تری نیز در ایالت های پایین آمریکا زندگی می کنند.

خرس گریزلی

عقاب سر سفید

عقاب سر سفید دارای یک سر و دم سفید برفی مشخص و بدن سیاه قهوه ای است. این عقاب کانادایی همچنین دارای صورت بزرگ و چشم ها و پاهایی با رنگ زرد روشن است. عقاب سر سفید یا عقاب گر در شمال و شرق کانادا ، شمال ایالات متحده از جمله آلاسکا دیده شده است. این عقاب ها عمدتا از ماهی و همین‌طور پرندگان و پستانداران كوچكی مانند سنجاب و خرگوش تغذیه می کنند.

آنها مناطقی را ترجیح می دهند که دارای دریاچه های فراوان ، رودخانه های بزرگ ، سواحل دریایی و نواحی پیرامون درختان سوزنی برگ یا درختان سخت باشد. درختانی که برای نشستن و لانه سازی توسط این پرندگان انتخاب می شوند باید دارای دید خوب ، ساختار باز و نزدیکی به طعمه باشند.

عقاب سر سفید

راکون

راکون ها یکی دیگر از حیوانات کانادا هستند. راکون ها معمولاً در قسمت بالایی بدنشان خز بلند قهوه ای مایل به خاکستری دارند و از زیر خز به رنگ خاکستری روشن هستند. از ویژگی های بارز آنها می توان به نوار عمودی بین چشم ها و یک دم بوته ای بلند اشاره کرد که با شش تا هفت حلقه قهوه ای یا سیاه تزیین شده است. جالب است بدانید رد پای راکون ها شبیه دست و پای انسان است. به طور کلی ، نرها بزرگ‌تر از ماده ها و حیوانات شمالی بزرگ‌تر از حیوانات جنوبی هستند. راکون ها از جنوب پاناما در شمال تا حاشیه جنگل های اصلی در کانادا دیده شده اند.

آنها به روسیه و آلمان نیز وارد شده اند. آنها مناطق روستایی و شهری نزدیک به آب را اشغال می کنند و در زیستگاه های مختلف یافت می شوند. راکون ها همه چیزخوار هستند و معمولا ماهی ، قورباغه ، خرچنگ دریایی ، انواع دانه ها نظیر غلات ، بلوط ، انواع میوه نظیر توت و همین‌طور تخم مرغ استفاده می کنند. آنها با جمعیت های شهری سازگار بوده و در بین زباله های انسانی به دنبال خوراکی می گردند.

راکون

قو ترومپت زن

قو ترومپت زن بزرگ‌ترین مرغ در میان پرندگان وحشی است. قوهای ترومپت زن بزرگ‌سال دارای پرهای برفی و کاملاً سفید هستند. گردن های این قوها به طرز قابل توجهی بلند هستند. قوهای ترومپت زن نر به طور کلی از نظر ظاهری بسیار بزرگ‌تر از ماده ها هستند و وزن آنها تا 11.8 کیلوگرم و طول آنها نیز به 1.8 متر می رسد.

از نظر تاریخی ، این قوها در گذشته مناطق وسیعی از آمریکای شمالی را اشغال کرده بودند. اما چندین عامل انسانی به شدت بر روی توزیع آنها تأثیر گذاشته است. متأسفانه آنها توسط شکارچیان بسیار کشته شده اند و از این رو به عنوان یک گونه در حال انقراض شناخته می شوند.

برای بیشتر سال ، قوهای ترومپت زن در رودخانه ها، دریاچه ها ، استخرها و باتلاق های آب شیرین زندگی می کنند. آنها در حال حاضر در سراسر جنوب آلاسکا و در مکان های مختلف در کانادا ، وایومینگ ، اورگان ، داکوتای جنوبی و مینه سوتا یافت می شوند. آنها زمستان خود را در امتداد ساحل بریتیش کلمبیا و در پارک ملی یلوستون می گذرانند. همچنین باغ وحش تورنتو در حال محافظت از این گونه در حال انقراض است. رژیم غذایی این قوهای زیبا شامل انواع گیاهان مردابی و آبزی است که قسمت عمده ای از غذای مصرفی آنها را تشکیل می دهند.

قو ترومپت زن

بایسون قهوه ای

بایسون (Wood Bison) که اغلب به اشتباه گاومیش نامیده می شود یکی دیگر از حیوانات کانادا است. بایسون یک کلمه یونانی به معنای “حیوان گاو مانند” است. این حیوان دارای جثه بزرگ ، رنگ تیره،  با قوز شانه بارزتر و موهای کوتاه تری در گردن و ساق پاها است. همچنین بسیار بلندتر از گاومیش است.

85 درصد از رژیم غذایی بایسون ها را چمن و مابقی را گیاهان دیگر تشکیل می دهد. بایسون ها در بهار و تابستان بیشتر در زمین های باتلاقی و علفزارهای کنار ساحل رودخانه ها و مرداب ها دیده می شوند. در زمستان ها نیز می توان آنها را در چمنزارهای مرطوب و به طور متناوب در مناطق دریاچه ، هنگام یخ زدگی مشاهده کرد. محدوده کنونی بایسون ها در مرزهای مناطق شمال غربی ، آلاسکا ، شمال آلبرتا (به ویژه در جزیره الک) ، شمال شرقی بریتیش کلمبیا ، شمال غربی ساسکاچوان و یوکان متمرکز شده است. بزرگترین گله های این گونه از حیوانات کانادا نیز در پارک ملی Wood Buffalo و پناهگاه Mackenzie Bison ، جنوب و غرب دریاچه Great Slave دیده شده است.

بایسون قهوه ای
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

کدام شهر کانادا برای دیدن نهنگ ها بهترین انتخاب است؟

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا یکی از بهترین مکان های جهان برای دیدن نهنگ ها بین ماه های مارس و اکتبر است و شما می توانید در اینجا انواع گونه های نهنگ ها را که شامل نهنگ های گوژپشت، نهنگ های خاکستری و نهنگ های مینک می شوند تماشا کنید.

در تورهای ویژه طبیعت گردی کانادا امکان مشاهده چه حیواناتی وجود دارد؟

سنجاب، سمور آبی، نهنگ، گوزن، خرس و سایر حیوانات دیگر

معروف ترین حیوانات کانادا کدام اند؟

خرس گریزلی،گربه وحشی پشمالو، سیاه گوش کانادایی، گوزن شمالی، عقاب سرسفید، بایسون قهوه ای و گرگ خاکستری از جمله معروف ترین حیوانات کانادا محسوب می شوند.

بزرگترین آکواریوم تورنتو کدام است؟

آکواریوم ریپلی کانادا در تورنتو دارای 16000 حیوان آبزی است که در 10 گالری مختلف نگهداری می شوند.

کدام جانوران دریایی در آکواریوم ونکوور نگهداری می شوند؟

آکواریوم ونکوور میزبان 50 هزار نوع مختلف آبزیان است. شیرهای دریایی، مارماهی ها، گونه های مختلف قورباغه ها و بسیاری از جانوران دریایی جذاب دیگر را می توانید در این آکواریوم پیدا کنید.

سیاه گوش ها در کدام مناطق کانادا و آمریکا یافت می شوند؟

سیاه گوش ها در کانادا بیشتر در مناطق نیوفاندلند تا یوکان و همینطور در ایالات متحده آمریکا، در مناطق شمالی بسیاری از ایالات از جمله غرب مونتانا و در مناطق مجاور آیداهو و واشنگتن یافت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید