راهنمای خرید بلیط هواپیمای کانادا

راهنمای خرید بلیط هواپیما کانادا

زمانی که قصد دارید برای سفر به کانادا بروید، برنامه‌ریزی می‌کنید و هزینه‌ها را می‌سنجید. یکی از این هزینه‌ها، خرید بلیط هواپیما است.

قیمت بلیط به عواملی مانند مسافت، نوع هواپیما و کشور یا شهر موردنظر بستگی دارد. آیا تابه‌حال از خود پرسیده‌اید که زمان مناسب برای رزرو بلیط هواپیما به کانادا چه موقع است؟ هدف از این مقاله راهنمای خرید بلیط کانادا است. تا انتها با تراست همراه باشید.

راهنمای خرید بلیط کانادا

کانادا کشوری است که مکان‌های دیدنی بسیاری مانند آبشارا نیاگارا، کلیسای جامع نتردام و برج CN دارد. در نتیجه، هر سال افراد زیادی تصمیم می‌گیرند تا به این کشور سفر کنند. بااین‌حال، اولین مورد برای سفر کردن به کانادا، روش درست تهیه بلیط است.

عوامل موثر در خرید بلیط هواپیما

عوامل بسیاری مانند مسافت، شرکت هواپیمایی، زمان مناسب خرید بلیط روی قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند که در ادامه هرکدام را با جزئیات توضیح می‌دهیم.

مسافت، نقش بسیار مهمی در تعیین خرید بلیط هواپیما دارد. هرچقدر فاصله دورتر باشد، قیمت بلیط هواپیما نیز گران‌تر است. برای مثال، قیمت سفر به ترکیه با قیمت سفر به کانادا متفاوت است، زیرا مسافت کانادا نسبت به ترکیه طولانی‌تر است.

دومین عاملی که روی قیمت بلیط تأثیر می‌گذارد، زمان سفر است. در طول یک دوره خاص ممکن است قیمت‌ها فرق کنند.

برای مثال، برای سفر به کانادا، ماه‌های ژانویه، نوامبر و دسامبر نسبت به ماه آگوست بسیار گران‌تر است. علت آن نیز مستقیماً به آب‌وهوای کانادا مربوط می‌شود. در نتیجه، ارزان‌ترین ماه سفر به کانادا از ماه آگوست شروع می‌شود.

زمان رزرو کردن بلیط هواپیما در خرید بلیط هواپیما کانادا تأثیر دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید برای تعطیلات به کانادا سفر کنید، بهتر است بلیط هواپیما را حدود سه یا چهار ماه قبل رزرو کنید. به این روش با نرخ‌های بلیط نسبتاً کمتری روبرو خواهید شد.

باوجوداین، اگر بخواهید به‌سرعت خود را به کانادا برسانید، مجبور می‌شوید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. اگر بتوانید در فصل‌هایی بلیط تهیه کنید که گردشگران کمتری برای رفتن به این کشور اقدام می‌کنند، مطمئناً هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد.

از صحبت‌های بالا به این نتیجه می‌رسیم که زمان‌بندی نقش مهمی روی قیمت بلیط ها ایفا می‌کند؛ بنابراین، بهتر است با دریافت اطلاعات کامل و درست زمان مناسبی را برای سفر انتخاب کنید.

نوع پرواز مشخص می‌کند که پرواز مستقیم با زمان کمتری انجام خواهد شد یا یک پرواز غیرمستقیم با زمان طولانی‌تر. در نظر داشته باشید که تعداد استاپ نیز برای رسیدن به مقصد اصلی، روی خرید بلیط هواپیما کانادا تأثیر می‌گذارد.

علاوه بر این، همان‌طور که می‌دانید هر پروازی دارای سه کلاس به نام فرست کلس، اکونومی کلس و بیزینس کلس است که فرست کلس به علت داشتن امکانات بیشتر گران‌تر است.

معمولاً شرکت‌های هواپیمایی با در نظر گرفتن امکانات و نوع پرواز خود، قیمت بلیط هواپیما را مشخص می‌کنند. بعضی از شرکت‌ها خطوط هوایی کمی دارند، اما قیمت بلیط هواپیما بالا است.

یکی از عواملی که روی قیمت بلیط هواپیما تأثیر می‌گذارد، نوع هواپیما، امکانات و امنیت آن است، زیرا هرچقدر امکانات و امنیت هواپیما بالاتر باشد، هزینه بلیط نیز افزایش پیدا می‌کند.

همچنین با عضو شدن از طریق ایمیل در وب‌سایت شرکت‌های هواپیمایی، می‌توانید از آخرین قیمت بلیط هواپیما کانادا مطلع شوید. در نتیجه، بهتر است ابتدا قیمت بلیط چند شرکت هواپیمایی را با یکدیگر مقایسه کنید سپس برای بقیه مراحل اقدام کنید.

بعضی از شرکت‌های هواپیمایی نیز برای دانشجویان تخفیف در نظر گرفته‌اند که بسیار روی خرید بلیط هواپیما کانادا اثر می‌گذارد.

اندازه فرودگاه نیز روی قیمت بلیط هواپیما کانادا اثر می‌گذارد. معمولاً فرودگاه‌های کوچک نسبت به فرودگاه‌های بین‌المللی ارزان‌تر هستند. فرودگاه‌های بزرگ علاوه بر هزینه بلیط، حق هزینه بیمه را نیز دریافت می‌کنند؛ بنابراین، اگر امکان دارد می‌توان از فرودگاه‌های کوچک به کانادا سفر کرد.

بیشتر بخوانید: قوانین فرودگاهی کانادا

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

مقایسه خرید بلیط هواپیمای کانادا بر اساس ایرلاین ها

همان‌طور که می‌دانید کانادا در کشور ایران سفارت ندارد و پرواز مستقیمی از ایران به کانادا یا از کانادا به ایران انجام نمی‌شود.

در نتیجه، مسافران ایرانی از ایرلاینی استفاده می‌کنند که در کشورهای همسایه مانند قطر یا ترکیه استاپ دارند و در آن کشور بعد از تعویض هواپیما، می‌توانند مستقیماً به کانادا پرواز کنند.

از مشهورترین ایرلاین ها می‌توان به قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین اشاره کرد که در زیر این دو ایرلاین را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

ایرلاین قطر ایرویز

ایرلاین قطر ایرویز یکی از بزرگ‌ترین ایرلاین های جهان است که هر روز پروازهای زیادی را به تمام کشورهای جهان انجام می‌دهد.

یکی از مسیرهای این ایرلاین، مسیر ایران به کانادا یا کانادا به ایران است. این ایرلاین مسافران را از ایران به قطر می‌برد و در آنجا توقف کوتاهی دارد، سپس مسافران را در فرودگاه‌های تورنتو، مونترال، ونکوور، وینیپگ و ساسکاتون پیاده می‌کند.

اگر مسافری بخواهد از ایرلاین قطر برای سفر به کانادا از ایران استفاده کند باید ابتدا فرم پرسشنامه را تکمیل کرده و بعدازآن مراحلی را انجام دهد.

قطر ایرویز باوجود استاپ و ترانزیت طولانی در شهر دوحه، یکی از ارزان‌ترین ایرلاین ها برای سفر به کانادا است.

از مزایای استفاده از ایرلاین قطر ایرویز، می‌توان به دادن امتیاز به طول سفر مسافر با این ایرلاین است که در انتها با جمع‌آوری این امتیازات تخفیف قابل‌توجهی در سفرهای بعدی به مسافر داده می‌شود. از مزایای دیگر این هواپیما می‌توان به تعویض رایگان پرواز تا تاریخ 30 دسامبر و حمل بار بیشتر اشاره کرد.

ترکیش ایرلاین

ترکیش ایرلاین نیز یکی از ایرلاین های مسیر ایران به کانادا یا کانادا به ایران است که از ایرلاین قطر ارزان‌تر است. یکی از مزایای ترکیش ایرلاین نسبت به ایرلاین قطر ایرویز، نزدیکی مسافت و قیمت مناسب آن است.

هر هواپیمای این ایرلاین دارای سه بخش به نام فرست کلاس، بیزینس کلاس و اکونومی کلاس است که روی قیمت بلیط نیز تأثیر می‌گذارد.

فرست کلاس صندلی تخت شو، چراغ مانیتور و ماساژور دارد درحالی‌که بیزینس کلاس صندلی تخت شو 188 سانتی‌متری دارد و در اکونومی کلاس صندلی‌ها با فاصله کمتری قرار دارند.

مسیر این هواپیما از تهران به استانبول، از استانبول به پراگ و از پراگ به تورنتو است که در مسیر پراگ به تورنتو از ایرلاین ایرکانادا استفاده می‌شود.

ایرلاین لوفت هانزا

علاوه بر ایرلاین های قطر ایرویز و ترکیش ایرلاین، ایرلاین دیگری به نام لوفت هانزا وجود دارد که از ایران به کانادا یا از کانادا به ایران پرواز دارد. این ایرلاین از ایران به شهرهای فرانکفورت یا وین می‌رود. پروازهای این شرکت در ایران فقط از طریق فرودگاه بین‌المللی امام خمینی انجام می‌شود.

این شرکت هواپیمایی 4 کلاس پروازی اکونومی، فرست کلاس، پرمیوم اکونومی و بیزینس کلاس دارد که در زیر با هرکدام بیشتر آشنا می‌شوید.

 • فرست کلاس، با داشتن صندلی‌های چرمی بسیار بزرگ که برای راحتی مسافر به شکل تخت 2 متری نیز درمی‌آید و داشتن امکان شارژ لپ‌تاپ، گوشی همراه و همچنین پذیرایی از مسافران با منوی متنوع و غذاهای خوش‌طعم همراه با نوشیدنی‌های مختلف بهترین و راحت‌ترین بخش هواپیما به شمار می‌آید.
 • اکونومی کلاس، در این کلاس به علت زمان طولانی سفر به مسافران خدمات خاصی ارائه می‌شود خدماتی مانند سه وعده‌غذای اصلی، نوشیدنی و دسر بخشی از این خدمات است.
 • بیزینس کلاس این ایرلاین خدمات عالی و با کیفیتی را به مسافران خود عرضه می‌کند. از دیگر امکانات این کلاس می‌توان به استفاده از تلویزیون‌های بزرگ برای تماشای فیلم و انواع سرگرمی‌ها همراه با غذاهای متنوع و انواع نوشیدنی اشاره کرد.
 • پریمیوم کلاس، این بخش از هواپیما با داشتن صندلی‌های بسیار راحت و قابل تنظیم، مسافران می‌توانند از امکانات صوتی و تصویری نیز بهره‌مند شوند.

پرواز چند توقفه تهران به کانادا

پروازهای ارزان‌تر به پروازهای چند توقفه مشهور هستند که گاهی اختلاف قیمت تا 10 میلیون تومان نیز می‌رسد. نکته جالب پرواز با این نوع هواپیماها این است که اگر ویزای کانادا را داشته باشید، در زمان توقف در کشورهای مختلف نیازی به ویزای آن کشور نیست. فقط حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت.

از این نوع پروازها می‌توان به پرواز هواپیمایی شرکت‌های ترکیش، ایرویزامارات، پگاسوس، اتریش، عمان ایر، اطلس گلوبال و ایرفلوت اشاره کرد.

فقط زمان خرید بلیط مقصدهای توقف خطوط هواپیمایی‌ها را بررسی کنید. اگر بتوانید بلیط خود را از وب‌سایت‌های معتبر هواپیمایی بدون واسطه تهیه کنید قیمت بلیط ارزان‌تر از آژانس‌های هواپیمایی تمام خواهد شد.

تفاوت قیمت بلیط های هواپیمایی رابطه مستقیمی با انتخاب صندلی، هزینه سرویس غذا و میزان بار مجاز دارد. شرکت‌های هواپیمایی در یک سطح به مسافران خدمات ارائه نمی‌دهند، بعضی از ایرلاین ها سرویس‌دهی بالایی دارند و به همین علت قیمت بالاتری را طلب می‌کنند.

خرید بلیط هواپیمای کانادا به شکل آنلاین یا حضوری

مسافران می‌توانند از فرودگاه‌ها نیز بلیط هایی را تهیه کنند، اما نسبت به خرید آنلاین پرهزینه‌تر است. همچنین یکی از معایب دیگر این نوع خرید بلیط هواپیما کانادا این است که دیگر حق انتخاب ندارید و نمی‌توانید آن را عوض کنید. علاوه بر این، اگر پرواز شما دقیقه آخر باشد، نمی‌توانید تخفیف بگیرید.

در مقایسه خرید آنلاین فرصت بیشتری به متقاضی می‌دهد و هر موقع که متقاضی بخواهد می‌تواند زمان و مقصد خود را تغییر دهد.

مدارک لازم برای خرید بلیط هواپیمای کانادا

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • داشتن عابر بانک با رمز دوم

وب‌ سایت‌ هایی برای خرید بلیط هواپیمای کانادا

وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای با خبر شدن از آخرین پرواز و خرید بلیط هواپیما کانادا اطلاعاتی کسب کنید. در ادامه در مورد این وب‌سایت‌ها اطلاعاتی در اختیار خوانندگان عزیز قرار می‌دهیم.

وب‌ سایت گوگل فلایتز

یکی از وب‌سایت‌های مشهور برای خرید بلیط هواپیمای کانادا وب‌سایت گوگل فلایتز است. این وب‌سایت آخرین قیمت بلیط هواپیما کانادا را اعلام می‌کند. ایرلاین خاصی را تبلیغ نمی‌کند و تنها اطلاعات زمان پرواز و قیمت بلیط را به‌طور دقیق در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

در نظر داشته باشید با توجه به افزایش نرخ ارز، قیمت بلیط هواپیماها نیز افزایش‌یافته است.

برای استفاده از این وب‌سایت باید مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا وارد وب‌سایت گوگل فلایتز می‌شوید.
 • شهر یا فرودگاه مبدأ و مقصد را وارد کنید.
 • نوع بلیط و تعداد مسافر را انتخاب کنید.
 • در قسمت تقویم، تاریخ دقیق پرواز را وارد کنید.
 • سپس گزینه جستجو را انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب بلیط موردنظر، برای تکمیل خرید به وب‌سایت شرکت هواپیمایی انتخاب‌شده هدایت خواهید شد.

وب‌ سایت اسکای اسکنر

از وب‌سایت‌های دیگری که می‌توان از آن بلیط هواپیمای کانادا را خرید وب‌سایت معتبر بین‌المللی اسکای اسکنر است که متقاضیان می‌توانند بلیط خود را تهیه کنند.

نحوه استفاده از این وب‌سایت در زیر شرح داده‌شده است.

 • وارد وب‌سایت www.skyscanner.net شوید.
 • در قسمت راست این وب‌سایت زبان موردنظر و واحد پول کشور مقصد را انتخاب کنید.
 • در وب‌سایت اسکای اسکنر قسمتی دارد که در آن می‌توانید خدمات موردنظر خود را مانند خرید بلیط هواپیما، اجاره ماشین یا رزرو هتل را انتخاب کنید.
 • سپس نتایج موردنظر را می‌توانید مشاهده کنید.

همچنین اگر اپلیکیشن sky scanner’s Award-winning App را در گوشی همراه خود دانلود کنید، می‌توانید در مورد قیمت هتل‌ها، پروازها و اجاره ماشین اطلاعاتی کسب کنید.

وب‌ سایت kayak

وب‌سایت دیگری به نام kayak نیز وجود دارد که متقاضیان می‌توانند برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیمای کشورهای مختلف به‌ویژه کشور کانادا به این وب‌سایت مراجعه کنند.

کایاک بهترین قیمت و زمان‌بندی فروش بلیط هواپیما را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، از امکانات دیگر این وب‌سایت می‌توان به دادن اطلاعات در مورد قیمت رزرو هتل، اجاره آپارتمان، اجاره ماشین و خرید بلیط قطار اشاره کرد.

برای اطلاع در مورد هزینه‌ها باید مراحل زیر را طی کنید.

 • ابتدا به وب‌سایت www.kayak.com مراجعه کنید.
 • این وب‌سایت بخش‌های مختلفی مانند رزرو هتل، پروازها و اجاره ماشین دارد که یکی از آن‌ها را باید انتخاب کنید.
 • در قسمت خواسته‌شده مقصد خود را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد می‌توانید هزینه بلیط و زمان رسیدن به مقصد را مشاهده کنید.

همچنین در وب‌سایت kayak می‌توانید از پروازها در فصل‌های مختلف اطلاع پیدا کنید. نتایج در یک نقشه نمایش داده می‌شوند. یکی دیگر از ویژگی‌های این وب‌سایت نشان دادن پروازها بر اساس قیمت‌ها است. برای مثال، می‌توانید از پروازهای ارزان نیز با خبر شوید.

Kayak نیز مانند وب‌سایت اسکای اسکنر اپلیکیشن مخصوص برای سیستم‌عامل اندروید و آی او اس دارد که کار کاربران موبایل را راحت کرده است.

باوجود داشتن مزایای بالا، هر وب‌سایتی ممکن است معایبی نیز داشته باشد. یکی از معایب این وب‌سایت نشان ندادن همه اطلاعات موردنیاز است. برای مثال، اگر متقاضی دنبال فرودگاهی در شهر تورنتو باشد، ممکن است این وب‌سایت تمام اطلاعات خواسته‌شده را نشان ندهد.

 • نکته: قیمت پروازها در وب‌سایت kayak ممکن است هر 48 ساعت تغییر کند.

وب‌ سایت MOMONDO

این وب‌سایت نیز قیمت بلیط هواپیما کانادا را مشخص می‌کند و یک وب‌سایت رایگان است. از ویژگی‌های این وب‌سایت می‌توان به تخفیف ثابت بلیط هواپیما، بیشترین گزینه‌های انتخاب بلیط، بیشترین مقاصد و تحلیل نتایج جستجوی متقاضی اشاره کرد.

برای استفاده از وب‌سایت MOMONDO باید مراحل زیر را انجام دهید.

 • به وب‌سایت MONONDO وارد شوید.
 • در این صفحه 3 گزینه پروازها، هتل‌ها و اجاره ماشین دارید که یکی را انتخاب می‌کنید.
 • برای مثال، روی بخش flights کلیک می‌کنید.
 • 5 بخش به نام مبدأ، مقصد، تاریخ پرواز و زمان پایان پرواز، تعداد نفرات و نوع پرواز وجود دارند که باید هرکدام را انتخاب کنید.
 • سپس نتایج برای شما نشان داده می‌شود.

 وب‌ سایت ایر کانادا

برای خرید بلیط هواپیما می‌توانید از وب‌سایت هواپیمایی ایرکانادا نیز استفاده کنید. در این وب‌سایت تمام پروازها، ساعت‌های پرواز، قیمت بلیط ها و مسیرهایی را مشاهده می‌کنید که هواپیمای ایر کانادا به آن‌ها پرواز انجام می‌دهد. پس از انتخاب پرواز موردنظر خود خرید خود را به شکل 24 ساعته انجام دهید.

همچنین شما با ورود به این وب‌سایت، می‌توانید تخفیف‌های این شرکت و مسیرهایی را مشاهده کنید که در آینده به آن‌ها تخفیف تعلق خواهد گرفت.

استفاده از وب‌سایت ایر کانادا مزایای زیر را دارد.

 • می‌توانید به شکل مستقیم خرید کنید و اگر مشکلی پیش بیاید، می‌توانید تاریخ پرواز را تغییر دهید یا نوع غذا و صندلی را خودتان انتخاب کنید.
 • دومین مزیت استفاده از وب‌سایت ایر کانادا، مشاهده پروازهایی است که تخفیف خورده‌اند. همچنین اگر متقاضیان برای چند بار از این وب‌سایت استفاده کرده باشند، می‌توانند وارد باشگاه مشتریان وب‌سایت ایرکانادا شوند و برای پروازهای دیگر خود تخفیف بگیرند.
 • یکی از مزایای دیگر این وب‌سایت دریافت کارت پرواز به شکل اینترنتی است.

از معایب این وب‌سایت نیز می‌توان به پرداخت هزینه اضافی اشاره کرد، زیرا اگر پروازی را بخواهید کنسل کنید باید جریمه‌ای را پرداخت کنید.

بیشتر بخوانید: کالاهای ممنوع الورود به کانادا

سخن نهایی

قبل از رزرو بلیط هواپیما کانادا باید چند شرکت هواپیمایی را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید با توجه به بودجه خود بهترین بلیط هواپیما کانادا را خریداری کنید. در اینترنت به وب‌سایت‌های دیگر شرکت‌های هواپیمایی وارد شوید و چند خطوط هواپیمایی را با یکدیگر مقایسه کنید. نکته مهم دیگر در مورد خرید بلیط های ارزان‌قیمت این است که معمولاً هر شرکت هواپیمایی پروازهای ارزان‌قیمت خود را در چند نوبت و فقط به مدت 24 ساعت ارائه می‌دهد. در نتیجه بهتر است وب‌سایت شرکت‌های هواپیمایی را مدام بررسی کنید تا از این نوع پروازها مطلع شوید.

در پایان باید اشاره‌کنیم سفر به کانادا تنها با خرید بلیط هواپیمای این کشور امکان‌پذیر نیست، بلکه باید ویزای این کشور را نیز از قبل دریافت کرده باشید. سفر به این کشور قوانین خاص خود را دارد از قوانین فرودگاهی گرفته تا ویزاهایی که به گردشگران داده می‌شود. برای اطلاع از این قوانین می‌توانید از تیم مهاجرتی تراست کمک بگیرید. این گروه با داشتن متخصصان با تجربه و با سابقه می‌تواند در این زمینه به مهاجران و گردشگران عزیز کمک کند.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

تفاوت بین فرست کلاس، اوکونومی کلاس و بیزینس کلاس چیست؟

فرست کلاس امکانات رفاهی بیشتری دارد و نسبت به اوکونومی کلاس و بیزینس کلاس گران‌تر است. تفاوت بین اکونومی کلاس و بیزینس کلاس در نحوه چیدمان صندلی‌ها و محل قرارگیری آن‌ها در هواپیما است. به این شکل که صندلی‌های پرواز اوکونومی فاصله کمتر و در آخر هواپیما قرار دارند درحالی‌که صندلی پروازهای بیزینس کلاس با فاصله بیشتر چیده شده است.

چه فاکتورهایی روی خرید بلیط هواپیما کانادا تأثیر می‌گذارد؟

عواملی مانند مسافت، امنیت بالا، نوع پرواز، زمان خرید بلیط و شرکت هواپیمایی روی قیمت‌ها اثر می‌گذارند.

آیا ماه‌های سال روی خرید بلیط هواپیما کانادا اثر می‌گذارند؟

بله. معمولاً ارزان‌ترین ماه برای خرید بلیط ماه آگوست است. علاوه بر این، فصل و تعطیلات نیز روی خرید بلیط هواپیما کانادا اثر می‌گذارند، زیرا اگر بخواهید در تعطیلات به کانادا بروید باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

پرواز ایران به کانادا معمولاً از چه ایرلاین هایی انجام می‌شود و کدام یک ارزان‌تر است؟

معمولاً سه ایرلاین لوفت هانزا، ترکیش ایرلاین و قطر ایرویز از تهران به کانادا به‌طور غیرمستقیم پرواز دارند که از بین سه ایرلاین، ترکیش ایرلاین ارزان‌تر است.

آیا امکان دارد شخص دیگری برای من بلیط هواپیما کانادا را بخرد؟

بله. او می‌تواند با کارت اعتباری خود برای شما بلیط بخرد. در قسمت پرداخت‌کننده نام خود و اطلاعات کارت بانکی خود را وارد می‌کند و در قسمت مسافر نام شما را می‌نویسد.

بلیط هواپیما باید چه مواردی را داشته باشد؟

معمولاً تمام بلیط های هواپیما باید موارد زیر را داشته باشند.
نام مسافر
شرکت هواپیمایی صادرکننده بلیط
شماره بلیط
مقدار بار مجاز
شماره پرواز و مقصد
تاریخی که بلیط برای آن معتبر است.
نحوه پرداخت بلیط
نرخ ارز
ساعت پرواز

از چه وب‌سایت‌های بین‌المللی می‌توان بلیط هواپیما خرید و از قیمت‌ها آگاه شد؟

وب‌سایت‌های بین‌المللی زیادی وجود دارند که می‌توان از آن‌ها بلیط تهیه کرد یا در مورد هواپیماها و قیمت بلیط هواپیما کانادا اطلاعاتی کسب کرد. بااین‌حال، مشهورترین وب‌سایت‌ها در این مورد وب‌سایت‌های کایاک، گوگل فلایتز، اسکای اسکنر و MOMONDO است.

دیدگاهتان را بنویسید