کالاهای ممنوع الورود به کانادا

کالاهای ممنوع الورود به کانادا

قوانین مهاجرتی همه کشورها نشان می دهند که مسافران نمی توانند برخی از کالاها را همراه خود به کشور مقصد ببرند و کشور کانادا نیز از این قائده مستثنی نیست.

در این مطلب قصد داریم تا کلیه اطلاعاتی که در خصوص کالاهایی که نمی توانید با خود به کانادا ببرید و دیگر قوانین مربوط به کانادا در خصوص کووید – ۱۹ را با شما به اشتراک بگذاریم.

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورها در جهان، سالانه میزبان هزاران نفر از سراسر جهان با اهداف مختلف تحصیلی، کار و زندگی است. بنابراین افرادی که می خواهند در این کشور بمانند چه به صورت موقت و چه به صورت دائم، باید به قوانین کشور کانادا احترام بگذارند.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

قوانین مربوط به اقلام ممنوعه در کانادا یکی از همان مواردی است که کانادا سختگیری زیادی در این خصوص دارد. بنابراین اگر می خواهید ورودتان به این کشور بی دردسر باشد، مطالب زیر را در خصوص کالاهای ممنوعه از دست ندهید.

لیستی از اقلامی که کانادا ورود آن ها را به این کشور ممنوع کرده است:

 • میوه تازه
 • هیزم (مسافران باید هیزم را از خود کشور کانادا بخرند)
 • سلاح های تیز و اسپری فلفل
 • چاقوهای خاص، حتی آنهایی که برای شکار یا ماهیگیری استفاده می شوند.

توجه داشته باشید که…

ماموران مرزی حتی ممکن است لپ تاپ یا تلفن همراه شما را نیز بررسی کنند و محتویات آن را کنترل کنند تا مشخص شود دلیل مهاجرت شما به کانادا برای جاسوسی و دلایل سیاسی نباشد.

در صورتی که هر گونه کالای ممنوعه با خود همراه داشته باشید ممکن است 3 حالت برای شما به وجود بیاید:

 • ملزم به پرداخت جریمه نقدی شوید
 • مصادره کالای ممنوعه ای که با خود به همراه داشتید
 • جلوگیری از ورود شما به کانادا

کالاهایی که ورود آن ها به کانادا به شدت تحت نظارت قرار می گیرند به 2 دسته کلی تقسیم می شوند:

 • کالاهای ممنوعه

  به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی نمی توانند به کانادا وارد شوند.

 • کالاهای تحت نظارت و کنترل شده

  تحت شرایط خاصی مثلا داشتن مجوز می توانند به کانادا وارد شوند.

کالاهای ممنوعهکالاهای تحت نظارت و کنترل شده
داروهایی مانند: Absinthe Rohypnol Fen-Phenنمونه های بیولوژیکی مانند قارچ ها، نرم تنان، بافت های دام ها، گیاهان، ویروس ها و کشت های باکتریایی برای تحقیقات، بیولوژیکی یا دارویی (تحت شرایط خاص و همراه با مجوز رسمی)
اسباب بازی های خطرناک
لباس هایی که از پوست سگ یا گربه برای تولید آن ها استفاده شده باشد
مواد مخدر
آثار فرهنگی و هرگونه مجسمه و بنای تاریخی و نقاشی های دیواری که جزء عتیقه جات به شمار می روند نیاز به مجوز خروج از کشور دارند
بیشتر فرآورده های گوشتی (به صورت خشک، تازه یا کنسرو شده) یا هر چیزی که حاوی محصولات گوشتی باشد
آبمیوه
سوپ
اقلام دفاعی که کاربرد نظامی دارند مانند سلاح گرم، نرم افزار، ابزارهای فناوری
پرندگان خانگی از کشورها و مناطق مبتلا به زیرگروه آنفولانزای مرغیبرخی گیاهان، قلمه ها، دانه ها و محصولات گیاهی به مجوز واردات نیاز دارند
برگ گیاه کاری و گل های خاصی از آرژانتین، آفریقا، برزیل، ایتالیا، مال، فرانسه، موریس، پرتغال و اروگوئهگونه های گیاهی در معرض خطر یا در خطر انقراض به مجوز صادرات از کشوری که از آنجا آمده اند نیاز دارند.
برخی ادویه جات خشک:
لیمو
پرتقال
لیموترش
زرشک
برگ های برخی مرکبات
همراه داشتن خاک به طور کلی ممنوع است مگر اینکه با مجوز واردات همراه باشد
برخی از گونه های آبزیان:
صدف
خرچنگ
ماهی کپور زنده آسیایی
هیزم بدون مجوز وارد نمی شود.
سلاح گرم، سلاح سرد، مواد منفجره، آتش بازی و مهمات همه به مجوز نیاز دارند.
شیر (خشک، منجمد یا تازه) و محصولات لبنی از کشورهای دیگر
حبوبات و محصولات حاوی آنها
ماهی پفکی
محصولات پخته شده حاوی هر نوع گوشت
میوه ها و سبزیجات تازه که بسته بندی تجاری ندارند
اشیاء فرهنگی که دارای اهمیت تاریخی برای کشوری هستند که از آنجا آمده اند، باید قبل از اجازه ورود به کانادا مجوز صادرات داشته باشند.
تختخواب
اسباب بازی
کلاه هاکی
صندلی ماشین
لباس خواب کودکان
تشک های دست دوم

مقدار پول مجاز برای ورود به کانادا

مسافران برای ورود به کانادا می توانند تا سقف ۱۰ هزار دلار پول همراه خود داشته باشند. اگر بخواهید مبلغ پول نقد بیشتری همراه خود داشته باشید باید حتما مسئولین را در این خصوص آگاه کنید. در غیر این صورت ممکن است حتی اموال شما را ضبط کنند و جریمه شوید.

نگران نباشید مامورین بازرسی با مبلغ پول نقد شما کاری ندارند تنها می خواهند از شما بپرسند که هدف شما از همراه داشتن این مبلغ پول نقد چیست و قرار است برای چه مسئله ای آن را خرج کنید. بنابراین با پنهان کردن این موضوع، آن ها را دچار شک نسبت به خودتان نکنید.

قوانین مربوط به همراه داشتن داروها برای ورود به کانادا

 • نام کلیه داروهایی که با خود همراه دارید را به مامور گمرگ گزارش دهید و اطمینان حاصل کنید که داروها از ظروف اصلی خود تکان نخورند و بدون نام و نشان نباشند.
 • مقدار دارویی که با خودتان به کانادا می برید باید طبق نیاز شما باشد بنابراین این داروها فقط باید برای استفاده شخصی باشند.
 • نسخه پزشک خود مبنی بر ضروری بودن این داروها برای سلامت شما را همراه داشته باشید
 • بسته بندی دارویی که با خود حمل می کنید باید متعلق به جعبه خود دارو باشد یعنی داروها را در ظرف دیگری نریزید تا به عنوان داروهای ناشناخته در نظر گرفته نشوند.

قوانین مربوط به همراه داشتن جواهرات و اشیاء ارزشمند برای ورود به کانادا

اگر قصد دارید با جواهرات و اشیاء قیمتی به کشور کانادا سفر کنید، باید این اقلام را قبل از خروج در خدمات مرزی در کشور خود ثبت کنید. اگر چه این اقدام جزء الزامات کار نیست اما به شما این امکان را می دهد تا ثابت کنید که قبلاً مالک این اقلام قبل از سفر به خارج از کشور بوده اید.

اگر این گواهینامه وجود نداشته باشد، در صورتی که مامور گمرک معتقد باشد که آنها را در خارج خریداری کرده اید، ممکن است پس از بازگشت مجبور به پرداخت عوارض و مالیات شوید.

نکاتی در خصوص وارد کردن کالاهای ممنوعه به کانادا

نکاتی در خصوص وارد کردن محصولات گیاهی و حیوانی به کانادا

از آن جایی که محصولات گیاهی و حیوانی ممکن است باعث آسیب رسیدن به محیط زیست کانادا و نابودی اکوسیستم این کشور شود، وارد کردن هر گونه محصولات گیاهی و حیوانی به کانادا ممنوع اعلام شده است.

نکاتی در خصوص وارد کردن حیوانات به کانادا

شما تحت هیچ شرایطی نمی توانید برخی از پرنده ها و حیوانات مخصوصا آن هایی که در حال انقراض هستند را با خودتان در هنگام ورود به کانادا همراه داشته باشید. نکته دیگر آن است که لباس های همراه شما به هیچ عنوان نباید از پوست حیوانات درست شده باشد.

به جز مبحث حیوان دوستی و مقابله با افرادی که از پوست حیوانات لباس درست می کنند، محبث دیگر آن است که پوست حیوانات می تواند حاوی انواع عفونت ها و بیماری ها شود و این امر هم به سلامت انسان ها ضرر می رساند و هم به محیط زیست آسیب میزند. به همین دلیل دولت کانادا سخت گیری زیادی در خصوص جنس لباس های همراه شما دارد.

نکاتی در خصوص وارد کردن سلاح به کانادا

حمل و نقل سلاح های سرد و گرم به کانادا و هر کشور دیگری ممنوع است و افراد تحت شرایط خاصی باید در صورت همراه داشتن سلاح، با سفارت کانادا هماهنگ کنند و دلیل قانع کننده ای برای حمل سلاح داشته باشند. به طور کلی سلاح ها در کانادا به 3 دسته سلاح های محدود، سلاح های غیر مجاز و سلاح های ممنوع تقسیم می شوند که هر کدام از آن ها شرایط مخصوصی برای وارد کردن به کانادا دارند.

هنگامی که روال قانونی همراه داشتن سلاح در کانادا را طی می کنید، باید دلایل قانع کننده ای برای سفارت داشته باشید.  مثلا اینکه هدف شما از حمل سلاح گرم، شرکت در مسابقه است و برای این دلیل خود حتما باید مدارک قابل قبولی برای اثبات ارائه کنید.

نکاتی در خصوص وارد کردن دارو به کانادا

از آن جایی که برخی از داروهای مسکن با مواد مخدر تشابه دارند، ورود بیشتر داروها به کانادا ممنوع است. مگر اینکه از یک پزشک متخصص و معتبر نسخه داشته باشید و اثبات شود وجود این دارو برای شما حیاتی است. بنابراین وارد کردن داروهای مخدر و روان گردان ورودشان به کانادا ممنوع بوده و داروهایی که مسکن بسیار قوی هستند نیز به مجوز معتبر پزشک نیاز دارد.

داروهایی که در ترکیبات ‌آن ها از حشیش یا ماریجوانا استفاده شده باشد برای ورود به کانادا دچار مشکل می شوند و ورودشان به کانادا کاملا غیر قانونی و ممنوع اعلام شده است. در مواقعی که مجبور به استفاده از دارویی هستید که برای دولت کانادا شناخته شده نیست، حتما نسخه پزشک را همراه داشته باشید.

نکاتی در خصوص وارد کردن مواد غذایی به کانادا

وارد کردن میوه ها و سبزیجات چه به صورت خام، چه به صورت منجمد و یا سرخ شده به کانادا ممنوع است. کلیه مواد غذایی دیگر مانند محصولات لبنی و گوشت چه به صورت خام و چه به صورت پخته نیز ورودشان به کانادا ممنوع است. از طرف دیگر سبزی اگر به صورت خشک شده باشد و موادی مانند آجیل ها ورودشان به کانادا مشکلی ندارد. (داشتن پسته خام نیز ممنوع است)

نکاتی در خصوص وارد کردن لوازم آرایشی به کانادا

ممنوع بودن لوازم‌ آرایشی یا عطر در کانادا توسط مقررات موجود در IATA (انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی) بررسی می شود. بنابراین اقلام موجود در این خصوص را حتما از قبل ارزیابی کنید اما به طور کلی هر گونه موادی که دارای بوی زننده ای باشد برای ورود به کانادا مشکل دارد و احتمالا با ورود عطر و ادکلن ها مقابله می شود.

نکاتی در خصوص وارد کردن تخم گیاهان به کانادا

از آن جایی که دولت کانادا همواره در تلاش است تا از ورود آفات دیگر کشورها به کانادا جلوگیری کند، امکان وارد کردن بذر گیاهان به این کشور وجود ندارد.

نکاتی در خصوص وارد کردن اشیاء تیز به کانادا

توجه داشته باشید که در کیف دستی شما یا چمدان به هیچ عنوان وسایل نوک تیز مانند شمشیر، ریش تراش، قیچی، تیغ، ساتور و یخ شکن وجود نداشته باشد.

سایر نکات در خصوص وارد کردن کالاها به کانادا

برای سفر به کانادا حتما کلیه قوانین مربوط به ورود به این کشور، اقلام ممنوعه و دیگر شرایط لازم برای ورود به کانادا را بررسی کنید تا برای ورود شما به کانادا مشکلی به وجود نیاید. از طرف دیگر اگر همراه خود کالایی دارید که در خصوص ممنوع بودن یا نبودن آن تردید دارید، حتما مامور مرزی را از آن با خبر کنید و از آن ها بپرسید آیا امکان وارد کردن کالایی که همراه خود دارید وجود دارد یا خیر؟

کالاهای مجاز برای ورود به کانادا

نوع کالاتوضیحات
پول نقدهمراه داشتن تا سقف ۱۰۰۰۰ دلار پول نقد یا معادل آن به هر شکل، به کانادا مشکلی ندارد اما مبالغ بالاتر از آن ممکن است برای فرد مشکل ایجاد کند. بنابراین برای همراه داشتن مبلغ بیشتر از این میزان حتما دلیل قانع کننده ای داشته باشید.
طلاافرادی که از کشور ایران می خواهند به کشور کانادا سفر کنند می توانند حداکثر ۱۵۰ گرم طلا با خود همراه داشته باشند.
سیگاروارد کردن ۲۰۰ نخ سیگار به کشور کانادا مشکلی ندارد.
مواد غذاییوارد کردن خوراکی هایی مانند شکلات، قهوه، شیرینی جات و نان به کانادا مشکلی ندارد.
حیوان خانگیدر صورتی که اقدامات قانونی مربوط به همراه داشتن حیوان خانگی در کانادا را انجام دهید، کارت واکسن هاری حیوان خانگی خود را همراه داشته باشید؛ ورود حیوانات خانگی شما به کانادا با رعایت قوانین مربوط به این امر بلامانع است.

ورود به کانادا در دوران کرونا

در دوران کرونا مسافران به دلایل غیر ضروری نمی توانند به کانادا وارد شوند. مسافرانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند می توانند بر خاک کانادا قدم بگذارند:

 • مسافرانی که دارای تائیدیه معتبر اقامت دائم (CoPR) و ویزای IM – 1 معتبر هستند
 • اعضای خانواده شامل والدین، همسر و فرزندانی که شهروند کانادا یا ساکن کانادا باشند
 • مسافرانی که دارای مجوز کار معتبر برای کانادا هستند
 • افرادی که شهروندان دو تابعیتی کانادا هستند
 • افرادی که می خواهند به مدت ۱۵ روز در کانادا بمانند
 • مراقبت از یکی از اعضای خانواده که در کانادا زندگی می کند و فامیلی جز شما ندارد
 • افرادی که جزء یکی از دیپلمات های ایرانی باشد
 • افردی که دانشجوی یکی از دانشگاه های کانادا هستند یا به تازگی قبول شده اند
 • افرادی که حضور موثری در راستای منافع ملی کانادا داشته باشند
 • افرادی که قصد ترانزیت از طریق یکی از فرودگاه های کانادا را داشته باشند
 • افرادی که قصد سفر به کشور دیگری دارند اما برای رسیدن به مقصد باید مدتی در کانادا بمانند
 • افرادی که دولت کانادا از آن ها حمایت می کند و تحت حمایت کانادا هستند
 • افرادی که به دلایل انسان دوستانه از مرکز سلامت و بهداشت عمومی کانادا مجوز گرفته باشند. (مثلا شخصی که یکی از عزیزانش آخرین لحظات زندگیش را سپری می کند و باید او را ملاقات کند.)

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کانادا در کرونا ، ویزای کانادا در شرایط کرونا

برنامه قرنطینه مسافران در دوران کرونا

حتی اگر واکسینه شده باشید باید به طور اجباری طرح ۱۴ روزه ای را در خصوص قرنطینه رعایت کنید. در صورت عدم رعایت، جریمه خواهید شد. نحوه این قرنطینه به گونه ای است که افراد پس از تست کرونا در کانادا، تا زمان مشخص شدن جواب تست آن ها ۳ روز در یکی از هتل های مورد تائید کانادا می مانند. در حال حاضر شرایطی به وجود آمده است که افراد می توانند بقیه دوره قرنطینه را در خانه بمانند.

افرادی که در یکی از گروه های زیر قرار می گیرند، نیازی به قرنطینه اجباری ندارند:

 • افرادی که جزء کادر بهداشت و درمان هستند و به منظور خدمت رسانی در خصوص کووید – ۱۹ قصد دارند به کانادا وارد شوند و از طرف کانادا دعوت به همکاری شده اند.
 • افرادی که می خواهند از مرز عبور کنند و به آلاسکا برسند.
 • مهاجرانی که با کشتی قصد عبور از کانادا را دارند و از کشتی پیاده نمی شوند.

هنگامی که وارد خاک کانادا می شوید توسط کارشناس بهداشت مرزی مورد آزمایش قرار می گیرید. در غیر این صورت اجازه نخواهید داشت به خاک کانادا وارد شوید.

موارد زیر را در خصوص قرنطینه اجباری ۱۴ روزه کانادا در نظر بگیرید:

 • مواد غذایی مورد نیاز خود را برای کل دوره قرنطینه خود تهیه کنید تا در طول این مدت از محل اقامت خود خارج نشوید.
 • مشخص کنید که محل مناسبی برای گذراندن دوره قرنطینه دارید.
 • اعلام کنید که چگونه و با چه وسیله ای می خواهید خود را از فرودگاه به محل اقامت برسانید.

اگر نتوانید محل مناسبی برای گذراندن دوره قرنطینه خود در کانادا پیدا کنید، اصلا نگران نباشید چرا که دولت کانادا برای شما این محل را پیدا می کند.

قوانین مربوط به انجام تست Covid – 19 برای سفر به کانادا

 • مسافران ۳ روز پیش از سفر به کانادا باید تست کرونا (PCR) را انجام دهند. در صورتی که جواب تست آن ها مثبت باشد نمی توانند به خاک کانادا وارد شوند.
 • کلیه مسافران باید از پیش برنامه ریزی های لازم را در خصوص قرنطینه اجباری در کانادا انجام دهند و از جزئیات این برنامه مانند محل اقامت خود مطلع باشند.
 • افراد باید حتما برنامه ArriveCan را روی گوشی همراه خود داشته باشند و در آن کلیه اطلاعات مربوط به اعضای همراه در سفر و اطلاعات پرواز را وارد کنند.
 • اگر ۱۴ تا ۹۰ روز قبل از سفر به کانادا جواب آزمایش کرونا شما مثبت بوده باشد نیازی به انجام تست کرونا مجدد نیست.

توصیه های سفر برای مسافران واکسینه نشده

اگر کاملا واکسینه نشده اید و قصد دارید به کانادا سفر کنید، مراحل زیر را انجام دهید:

توصیه های قبل از سفر به کانادا

 • ۱ تا ۳ روز قبل از سفر باید آزمایش تست کرونا را انجام دهید.
 • استفاده از ماسک روی بینی و دهان در داخل هواپیما، اتوبوس ها، قطارها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی که برای سفر به کانادا از آن ها استفاده می کنید ضروری است.
 • مسافران ملزم به استفاده از ماسک در فضاهای بیرونی وسیله نقلیه (مانند مناطق عرشه باز کشتی یا طبقه بالای سرپوشیده اتوبوس) نیستند.
 • CDC (مراکز مدیریت و پیشگری بیماری کرونا) توصیه می کند مسافرانی که کاملاً واکسینه نشده اند در سفر از ماسک استفاده کنند و فاصله اجتماعی را حفظ کنند.
 • از حضور در شلوغی ها خودداری کنید و فاصله ۲ متری خود را با افراد در سفر حفظ کنید.
 • در طول سفر حتما از الکل بالای ۶۰ درصد برای ضدعفونی کردن دستان خود استفاده کنید

توصیه های بعد از سفر به کانادا

 • حتی در صورت منفی شدن جواب تست کرونای شما باید حداقل ۷ روز در خانه بمانید و خود را قرنطینه کنید
 • اگر جواب تست کرونای شما مثبت شد، قرنطینه شخصی را شروع کنید و حمام و دستشویی خود را از سایر اعضای خانواده جدا کنید
 • در صورتی که احساس کردید علائم کرونا را دارید حتما به اولین مرکز درمانی موجود در کانادا مراجعه کنید و اقدامات مربوط به قرنطینه را انجام دهید
 • همه مسافران صرف نظر از تابعیتی که دارند، برای ورود به کانادا باید مدرکی از نتیجه آزمایش COVID-19 ارائه دهند.

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص کووید ۱۹

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص مدارس

همه مدارس دولتی و خصوصی با تدابیر ایمنی و بهداشتی به آموزش حضوری تمام وقت برای سال تحصیلی 2022 باز خواهند گشت. آموزش از راه دور همچنان برای دانش آموزان و خانواده ها نیز در دسترس است. برخی از هیئت مدیره های مدارس ممکن است علاوه بر دوره های آموزش از راه دور، آموزش حضوری برای مدرسه تابستانی را نیز انتخاب کنند.

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص مشاغل و سازمان ها

مشاغل یا سازمان ها باید از توصیه ها و دستورالعمل های مقامات بهداشت عمومی پیروی کنند. این موارد شامل توصیه ها یا دستورالعمل های زیر است:

 • افراد در محل کار و سازمان ها باید حتما از ماسک استفاده کنند
 • افراد باید فاصله اجتماعی را رعایت کنند
 • افراد باید محیط کار خود را ضد عفونی کنند
 • افراد نباید در یک مکان سر پوشیده تجمع کنند، مگر اینکه فاصله ۲ متری را با دیگران حفظ کنند
 • مدیر شرکت هایی که از این دستورالعمل ها پیروی نمی کنند حتی تا ۱۰ میلیون دلار جریمه می شوند

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص مراکز خرید

کلیه فروشندگان فروشگاه ها باید دستور العمل های مربوط به کووید ۱۹ را انجام دهند، از ماسک و مواد ضد عفونی کننده استفاده کنند، فاصله حداقل ۲ متری را با سایر افراد رعایت کنند و اجازه ندهند در فروشگاه تجمع ایجاد شود.

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص امکانات تفریحی داخل و خارج از منزل

باشگاه های ورزشی کانادا باید ظرفیت ثبت نامی ورزشگاه ها را تا ۵۰ درصد کاهش دهند و کلیه دستور العمل های بهداشتی در خصوص کووید ۱۹ را انجام دهند.

رویکرد بهداشتی دولت کانادا در خصوص آموزش در دوره کرونا

در حال حاضر بیشتر دانشگاه ها، مدارس و مراکز آموزشی، دیگر آموزش های خود را همچنان به صورت حضوری ادامه می دهند، اما همچنان گزینه آموزش از راه دور و به صورت آنلاین نیز در دسترس است. از طرف دیگر آموزش حضوری همچنان با حفظ پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد، تعداد دانشجویان به صورت محدود است و همگی باید از ماسک و مواد ضد عفونی کننده و الکل با درصد بالا برای ضد عفونی استفاده کنند.

کلاس های عملی نیز همچنان با محدودیت و با تعداد پایین دانشجویان در کلاس های عملی برگزار می شود و از طرفی تعداد جلسات عملی نسبت به دوره های قبلی پیش از کرونا کمتر خواهد بود. در مراکز آموزشی نیز آزمون ها به صورت مجازی و آنلاین صورت می گیرد تا از تجمع افراد جلوگیری شود.

سرو غذا باید حتما به صورت کاملا بهداشتی و بسته بندی همراه با پد الکلی در اختیار دانشجویان قرار بگیرد و دانشجویانی که می خواهند در رستوران و سالن های غذاخوری، غذا بخورند باید ظرفیت افراد موجود در سالن را نیز در نظر بگیرند.

شرایط ورود دانشجویان بین المللی برای ترم جدید در کانادا به چه صورت است؟

توجه داشته باشید اگر هدف سفر شما به کانادا از نوع تحصیلی است، باید موارد زیر را در دوره کرونا برای مهاجرت به این کشور در نظر بگیرید:

 • باید حداقل به مدت ۳ روز در یکی از هتل های مورد تائید دولت کانادا قرنطینه باشید
 • بعد از ۳ روز، تا ۱۴ روز در خانه (محل اقامت خود در کانادا) بمانید
 • بیمه درمانی که بتواند هزینه های بیماری کرونا را پوشش دهد را داشته باشید
 • برنامه ArriveCan را به صورت فعال روی گوشی داشته باشید و کلیه اطلاعات شخصی و اطلاعات پرواز خود را روی آن بنویسید
 • 3 روز قبل از پرواز به کانادا آزمایش PCR انجام دهید و جواب آن باید منفی باشد

برای کسب اطلاعات بیشتر، بر روی این لینک کلیک کنید.

کلام آخر

کشور کانادا به عنوان یکی از قطب های اقتصادی جهان هر ساله مهاجران زیادی را در بخش های مختلف شغلی خود جذب می کند. از طرفی هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیلات کشور کانادا را انتخاب می کنند یا اینکه بسیاری از افراد برای زندگی به این کشور می آیند.

کشور کانادا برای حفظ جان انسان ها شرایط و قوانینی را تعیین کرده است که پایبندی به این قوانین به منزله احترام گذاشتن شما به این کشور است. هدف از سفر شما هر چه باشد مهم نیست! مهم آن است که به کلیه قوانین موجود در این کشور پابند باشید تا از ورود شما به کانادا جلوگیری نشود و یا اگر در کانادا هستید، مجبور به ترک آن نشوید.

امیدواریم توانسته باشیم آن گونه که شایسته شما است اطلاعاتی که در خصوص برخی قوانین کانادا به آن احتیاج دارید را در اختیارتان بگذاریم.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

قدم اول را محکم بردارید!

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

ورود چه مواد غذایی به کانادا مجاز است؟

محصولات غذایی رایج مجاز به کانادا:
محصولات لبنی: تا 20 کیلوگرم (44 پوند)
ماهی و غذاهای دریایی: همه گونه ها به جز ماهی پفکی و خرچنگ

ورود چه چیزهایی به کانادا ممنوع است؟

مواردی که نمی توانید به کانادا بیاورید: میوه ها و سبزیجات تازه و محصولات حیوانی و ماهی.
سلاح: اسلحه سرد و اسلحه گرم، مهمات، آتش بازی و اسپری فلفل مجاز نیست.

در صورت رعایت نکردن قوانین مربوط به کانادا چه اتفاقی می افتد؟

ممکن است علاوه بر جلوگیری از ورود شما به کانادا و جریمه نقدی، حتی تا ۳ سال هم در زندان بیوفتید

محدویت پول در هلدینگ فرودگاه کانادا به چه صورت است؟

محدویتی در خصوص پول نقد در هنگام هلدینگ اعلام نشده است با این وجود توجه داشته باشید که منشاء این پول باید حتما مشخص شده باشد.

حمل و نقل مواد مخدر در کانادا به چه صورت است؟

وارد کردن مواد مخدر در کانادا کاملا ممنوع است. اما مسافران می توانند تا ۲۰۰ نخ سیگار و یا ۵۰ عدد سیگار برگ همراه خود داشته باشند.

آیا امکان وارد کردن خشکبار به کانادا وجود دارد؟

همره داشتن خشکبار اگر برای مصرف شخصی باشد و جنبه تجارت نداشته باشد مانعی ندارد.

در صورت همراه داشتن بیش از ۱۰ هزار دلار پول نقد و مطلع نکردن مامور مرزی چه می شود؟

این امر هم موجب جریمه نقدی می شود و هم امکان دارد اموال شما ضبط شود. بنابراین حتما مامورین را در جریان مبلغ پول نقد همراه خود بگذارید چرا که علت همراه داشتن این مبلغ باید مشخص شود.

آیا می توان سبزیجات خشک با خود به کانادا برد؟

بله همراه داشتن سبزی خشک مشکلی در مهاجرت به کانادا ایجاد نمی کند.

چرا دولت کانادا در خصوص ورود برخی از کالاها به کشور محدودیت و سختگیری ایجاد کرده است؟

این کار تنها به منظور حفظ سلامتی خود افراد بین الملی و افراد کانادایی و حفظ محیط زیست کانادا است چرا که برخی از کالاها ممکن است زمینه ایجاد بیماری های عفونی را برای مردم به وجود بیاورد و یا برای اکوسیستم مضر باشند.

همراه بردن حیواناتی مانند سگ و گربه به کانادا به چه صورت است؟

برای این کار باید روال قانونی کار را بگذرانید، باکس استاندارد پرواز برای حیوان خانگی خود بگیرید و کارت واکسن حیوان خانگی خود را همراه داشته باشد.

همراه داشتن طعمه زنده به کانادا به چه صورت است؟

شما به هیچ عنوان نمی توانید طعمه های زنده به کانادا وارد کنید. حتی اگر برای شرکت در مسابقات ماهیگیری و یا ماهیگیری برای تفریح بخواهید طعمه زنده همراه داشته باشید این کار کاملا غیر قانونی است.

دیدگاهتان را بنویسید