شارلوت تاون

 • نام انگلیسی :Charlottetown
 • جمعیت :۳۴٬۵۶۲
 • استان :جزیره پرنس ادوارد
 • مساحت :44.33 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت :۷۷۹٫۷/کیلومتر مربع
 • موقعیت روی نقشه
شارلوت تاون

شارلوت تاون کجاست

شارلوت تاون بزرگ‌ترین شهر در جزیره پرینس ادوارد کاناداست و در ایالت آتلانتیک قرار گرفته است. شارلوت تاون یکی از شهرهای شرقی کانادا محسوب شده و سالانه میزبان تعداد زیادی مهاجر است. موقعیت بسیار مناسب این شهر در بین تمام شهرهای کانادا آن را به یک مکان جذاب برای مهاجرین تبدیل کرده است.

در واقع هر آنچه که مهاجرین برای داشتن یک زندگی ایده‌آل در ذهن خود می‌پرورانند در شارلوت تاون محقق خواهد شد. در این مقاله قصد داریم شما را با ابعاد مختلف زندگی در شارلوت تاون به عنوان یک شهر مهاجرپذیر و مقصدی عالی برای متقاضیان زندگی در کانادا آشنا کنیم. شارلوت تاون 44.33 کیلومتر مربع مساحت و 36000 نفر جمعیت دارد.

نقشه شارلوت تاون

حقایق زندگی در شارلوت تاون

 • این شهر مرکز و بزرگترین شهر استان جزیره پرنس ادوارد است.
 • پل کنفدراسیون که به دو استان جزیره پرنس ادوارد و نیوبرانزویک می پیوندد، طولانی ترین پل جهان بر روی آب های پوشیده از یخ است.
 • در 17 آوریل 1855، شارلوت تاون به عنوان یک شهر ثبت شد.
 • در 26 ژوئن 2008، شارلوت تاون مکانی برای طولانی ترین بازی سافت بال جهان بود که بیش از 96 ساعت انجام شد. طبق رکوردهای جهانی گینس، این رکورد توسط یک بازی سافت بال طولانی تر توسط یک دهکده Waskatenau در آلبرتا شکسته شد.
 •  فعالیت های اقتصادی عمدتاً حول محور گردشگری، شیلات و کشاورزی (عمدتاً لبنیات، بسته بندی گوشت و پرورش سیب زمینی) است.
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوا در شارلوت تاون

امروزه بسیاری از ایرانیان،  به دنبال زندگی در کانادا به دلایل مختلف اقتصادی، فرهنگی یا سیاسی هستند اما با توجه به سردسیر بودن کانادا و عادت داشتن ایرانیان به آب و هوای گرم و معتدل در ذهن برخی از آن‌ها برای انتخاب کانادا به عنوان محل زندگی، تردید ایجاد می‌شود. اما خوب است بدانید که تمام شهرهای کانادا سردسیر نیستند و برخی از شهرها با داشتن آب و هوای معتدل، مکان مناسبی برای زندگی آن‌ها محسوب شده و به راحتی می‌توانند خودشان را با شرایط آب و هوایی وفق دهند. یکی از شهرهایی که زندگی در آن به ایرانی‌ها توصیه می‌شود شارلوت تاون است. زمستان در شارلوت تاون زیاد سرد نیست و فصل بهار نیز با هوای معتدلش بسیار دل‌انگیز است. بنابراین اگر شارلوت تاون را برای زندگی در کانادا برگزیده‌اید اصلا بابت شرایط آب و وهوایی در این شهر نگران نباشید.

شارلوت تاون برای زندگی

شارلوت تاون یکی از شهرهایی است که به دلیل برخورداری از وضعیت اقتصادی بسیار مناسب، به یکی از مقاصد مهم مهاجرین تبدیل شده است. ساحلی بودن شارلوت تاون و رشد صنایع مختلف در آن که توسعه اقتصادی زیادی را به همراه داشته یکی از دلایل اصلی شهرت این شهر در میان مهاجرین است.

شارلوت تاون تقریبا یک شهر کم جمعیت در کانادا محسوب می‌شود. به همین دلیل توزیع ثروت و امکانات به بهترین شکل ممکن در میان ساکنین شهر صورت می‌گیرد و یکی از مزیت‌های زندگی در کانادا محسوب می‌شود. همچنین، آب و هوای بسیار مطبوع شارلوت تاون به دلیل ساحلی بودن آن یکی از دلایل مهم جذابیت این شهر در میان مهاجرین محسوب می‌شود. اگر شارلوت تاون را برای زندگی انتخاب کنید لحظات عمر خود را در یک محیط سرشار از انرژی و طراوت سپری خواهید کرد.

مردم در شارلوت‌تاون مهربان و خوش‌برخورد هستند به همین دلیل راحت‌تر می‌توانید به محیط جدید زندگی عادت کنید. تنوع فرهنگی و آشنایی با مردم از کشورهای مختلف، تجربه‌ای است که در بهبود زندگی شما تاثیر‌گذار خواهد بود. همچنین برقراری ارتباط با مهاجرین از سایر کشورها می‌تواند درهای جدیدی را به روی شما هم در ابعاد اقتصادی و هم اجتماعی باز نماید.

طبیعت زیبای این شهر به خصوص رنگ قرمز خاک در شارلوت تاون، منظره منحصر به فردی را ایجاد نموده است. لازم به ذکر است که در شارلوت‌تاون  می‌توانید از تفریحات مهیج که به شهرهای ساحلی اختصاص دارد بهره‌مند شوید. 

سرمایه گذاری در شارلوت تاون

هزینه های زندگی در شارلوت تاون 

هزینه‌های زندگی در شارلوت تاون به شرح زیر هستند و تمامی هزینه‌ها به دلار کانادا محاسبه شده‌اند:

هزینه رستوران در شارلوت تاون

رستوران هاقیمتمحدوده قیمتی
یک وعده، رستوران ارزان۱۴۱۰ – ۳۰
یک وعده برای دو نفر، رستوران با قیمت متوسط، با پیش غذا، غذای اصلی و دسر۷۵۵۰ – ۸۵
وعده غذایی مک در مک دونالد (یا وعده غذایی مشابه)۱۰۹  ۱۲.۵۰
کاپوچینو (معمولی)۴.۱۲۳ – ۶.۵۰
نوشابه کوکاکولا/ پپسی (بطری ۰.۳۳ لیتری)۲.۱۶۱.۵۰ – ۳
آب (بطری ۰.۳۳ لیتری)۱.۸۳۱.۵۰ – ۳

هزینه اقلام غذایی در شارلوت تاون

اقلام غذاییقیمتمحدوده قیمتی
شیر (معمولی)۲.۸۹۱.۷۵ – ۳.۵۸
یک قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)۳.۳۲۲ – ۵
برنج (سفید)، (۱ کیلوگرم)۵.۶۹۱.۹۹ – ۱۰.۹۹
تخم مرغ (معمولی) (۱۲)۳.۶۴۲ – ۴.۹۵
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۱۱.۶۰۵ – ۲۴
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۱۴.۱۷۱۰ – ۲۰
گوشت راسته گاو (۱ کیلوگرم) (یا گوشت قرمز راسته مشابه)۱۱.۵۴۵ – ۴۰
سیب (۱ کیلوگرم)۴.۷۲۳.۹۹ – ۵
موز (۱ کیلوگرم)۱.۹۵۰.۸۹ – ۳
پرتغال (۱ کیلوگرم)۴.۲۵۳.۲۵ – ۶
گوجه فرنگی (۱کیلوگرم)۴.۸۵۲.۸۸ – ۶.۶۱
سیب زمینی (۱ کیلوگرم)۳.۲۳۱ – ۵.۴۹
پیاز (۱ کیلوگرم)۱.۳۰۱ – ۴.۳۹
کاهو (۱ عدد)۲.۷۴۲ – ۳.۹۹
آب (بطری ۱.۵ لیتری)۲.۲۹۰.۹۹ – ۴

هزینه حمل و نقل در شارلوت تاون

حمل و نقلقیمتمحدوده قیمتی
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۲۲ – ۲.۲۵
بلیط ماهیانه (قیمت معمولی)۵۸.۵۰۴۰ – ۵۹.۵۰
تاکسی (تعرفه معمولی)۶۴ – ۸
تاکسی به ازای هر کیلومتر (تعرفه معمولی)۱.۲۳۱ – ۲.۵۰
تاکسی به ازای هر ساعت توقف (تعرفه معمولی)۳۴۳۰ – ۶۰
بنزین (۱ لیتر)۱.۰۹۰.۷۵ – ۱.۳۰
فولکس واگن گلف ترندلاین (یا خودرو نو مشابه)۲۸۱۸۹۲۳۰۰۰ – ۳۱۳۷۸
تویوتا کرولا سدان کامفورت (یا خودرو نو مشابه)۲۴۴۴۴۲۰۰۰۰ – ۲۸۸۸۸

هزینه تسهیلات عمومی در شارلوت تاون

هزینه های اشتراک (ماهانه)قیمتمحدوده قیمتی
پایه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای یک آپارتمان ۸۵ متر مربع۱۶۸.۴۸۱۰۰ – ۳۳۰
یک دقیقه هزینه تلفن همراه از پیش پرداخت شده با تعرفه معمولی (بدون تخفیف و طرح)۰.۳۵۰.۱۰ – ۰.۵۵
اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، نامحدود، کابل/ ADSL)۸۳.۷۵۸۰ – ۱۸۰

هزینه ورزش و تفریح در شارلوت تاون

تفریح و ورزشقیمتمحدوده قیمتی
باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای یک فرد بالغ۶۰۳۰ – ۷۰
اجاره زمین تنیس (یک ساعت در آخر هفته)۰
سینما، اکران بین المللی، یک صندلی۱۲.۳۶۱۰.۵۰ – ۲۰

هزینه مراقبت از کودک در شارلوت تاون

هزینه نگهداری از کودکانقیمتمحدوده قیمتی
پیش دبستانی (یا مهد کودک)، کل روز، خصوصی، ماهانه برای یک کودک۶۴۱.۶۰۵۰۰ – ۸۵۰
مدرسه ابتدایی بین المللی، هزینه سالانه برای یک کودک۱۷۳۵۸۴۷۱۶ – ۳۰۰۰۰

هزینه کفش و لباس در شالوت تاون

کفش و لباسقیمتمحدوده قیمتی
شلوار جین (لویز ۵۰۱ یا مشابه)۶۴.۷۷۴۰ – ۱۱۸
لباس تابستانی در مغازه های زنجیره ای (زارا، H & M و …)۳۳.۳۲۲۰ – ۷۵
یک جفت کفش پیاده روی نایکی (قیمت متوسط)۸۵۶۰ – ۱۴۹
یک جفت کفش چرمی مردانه۱۴۰۱۱۰ – ۲۲۹

هزینه خرید و اجاره ‌ی ماهانه خانه در شارلوت تاون

اجاره ماهانهقیمتمحدوده قیمتی
آپارتمان (یک خوانه) مرکز شهر۱۰۲۸.۵۷۹۰۰ – ۱۲۰۰
آپارتمان (یک خوابه) خارج از مرکز شهر۷۷۵۷۰۰ – ۹۰۰
آپارتمان (سه خوابه) مرکز شهر۱۶۰۰۱۵۰۰ – ۱۸۰۰
آپارتمان (سه خوابه) خارج از مرکز شهر۱۱۲۵۱۰۰۰ – ۱۵۰۰
قیمت خرید خانهقیمتمحدوده قیمتی
قیمت خرید هر متر مربع آپارتمان مرکز شهر۱۶۱۴.۵۹

حقوق و وام در شارلوت تاون

حقوق و درآمدقیمتمحدوده قیمتی
میانگین حقوق ماهانه (بعد از پرداخت مالیات)۲۵۳۸.۸۳ –
نرخ درصد سود سپرده گذاری (٪)، سالانه، برای سپرده گذاری ۲۰ ساله۳.۹۲۲.۷۵ – ۴.۵۰

 اقتصاد در شارلوت ‌تاون

در شارلوت‌تاون به دلیل بارندگی زیاد در طول سال، کشاورزی رونق زیادی دارد و حتی می‌توان گفت که یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد در شارلوت‌تاون است. توسعه کشاورزی صنعتی و مشاغل مرتبط در این شهر رشد زیادی را برای شارلوت تاون به همراه داشته است.

در شارلوت‌تاون به دلیل ساحلی بودن شهر، صنعت حمل و نقل و ماهی‌گیری نیز از رونق خاصی برخوردار است. همچنین کشتی‌های تفریحی در منطقه نیز که با حرکت در طول ساحل، لحظات مفرحی را برای گردشگران فراهم می‌کند به جذب توریست کمک شایانی کرده است. در واقع تفریحات ساحلی و مناظر بکر منطقه، سالانه تعداد زیادی گردشگر را برای سفر به شارلوت‌تاون ترغیب می‌کند.

اقتصاد شارلوت‌تاون بسیار پویا است و یکی از شهرهای مهم کانادا از لحاظ اقتصادی به خصوص در بخش کشاورزی محسوب می‌شود. بخش تولید نیز در شارلوت‌تاون بسیار فعال است و رونق آن، رشد اقتصادی زیادی را برای این شهر به همراه داشته است. درآمد مردم در شارلوت‌تاون برای هزینه زندگی در این شهر کفایت می‌کند و حتی اکثر مردم می‌توانند بخشی از درآمد خود را برای سرمایه‌گذاری در این شهر یا راه‌اندازی کسب و کارهای جدید پس‌انداز کنند.

شغل در شارلوت تاون

شارلوت‌تاون یکی از شهرهایی است که به دلیل برخورداری از اقتصاد قوی و تولید زیاد در سال‌های اخیر، مقصد خوبی برای پیدا کردن شغل محسوب می‌شود. مهاجرین در صورت داشتن تخصص یا تجربه کاری می‌توانند برای کسب درآمد روی شارلوت‌تاون حساب کنند. همان طور که گفته شد کشاورزی یکی از ارکان مهم اقتصاد در این شهر محسوب می‌شود. برای آغاز فعالیت در این حوزه لازم نیست صاحب زمین کشاورزی باشید بلکه تخصص شما می‌تواند زمینه را برای کار در این بخش از صنعت شارلوت‌تاون فراهم کند. به علاوه فارغ‌التحصیلان رشته‌های مرتبط با کار در بندر مانند دریانوردی نیز شانس زیادی برای یافتن شغل مناسب در شارلوت‌تاون دارند.

لازم به ذکر است که تجارت نیز با توجه به رونق حمل و نقل در بندر این شهر، رشد و پیشرفت زیادی را برای مهاجرینی که در این عرصه سرمایه‌گذاری می‌کنند به همراه خواهد داشت. البته به این نکته توجه داشته باشید که در صورت تمایل به وارد کردن سرمایه خود در بخش تجارت شارلوت‌تاون حتما با مشاورین دارای تخصص در این زمینه مشورت نمایید چون عدم آگاهی از نوسانات بازار و نوع سرمایه‌گذاری می‌تواند برای مهاجرین تازه واردی که با اصول اقتصادی در این شهر آشنایی ندارند ضرر و زیان به همراه داشته باشد.

همچنین با توجه به توریستی بودن شارلوت‌تاون و سفر تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی به این شهر، راه‌اندازی رستوران نیز برای ایرانیان درآمد خوبی دارد. شما می‌توانید با تهیه غذاهای محلی و اصیل ایرانی، میزبان تعداد زیادی از گردشگران باشید. اگر قصد کار کردن در شارلوت‌تاون را دارید باید ابتدا با انواع دسته‌های شغلی و مدرک مورد نیاز برای هر یک از مشاغل آشنا شوید. مشاغل در شارلوت‌تاون برای مهاجرین به چند دسته تقسیم می‌شوند:

 • مشاغل سطح صفر

این نوع از مشاغل شامل سطوح مدیریتی می‌شود مانند مدیریت رستوران، مدیران میانی شرکت ها، صاحبان کسب و کار ها محسوب می شوند. 

 • مشاغل سطح A

این نوع از مشاغل، کارهای حرفه‌ای هستند که گرفتن مجوز برای انجام آن‌ها نیازمند ارائه مشاغل دانشگاهی است. پزشکی، دندانپزشکی و معماری در این دسته قرار می‌گیرند.

 • مشاغل سطح B

پرداختن به مشاغلی که در این گروه قرار گرفته‌اند نیاز به دیپلم کالج یا مدرک کار‌آموزی دارد. سرآشپزی، لوله‌کشی و سیم کشی کارهایی هستند که در این طبقه از مشاغل قرار می‌گیرند.

 • مشاغل سطح C

برای انجام این دسته از مشاغل گذراندن دوره دبیرستان کافی است. البته با گذراندن دوره‌های آموزشی مخصوص انجام مشاغل این دسته نیز متقاضیان می‌توانند به کسب درآمد در شارلوت تاون بپردازند. مشاغلی مانند قصابی صنعتی و رانندگی ماشین سنگین در این دسته قرار می‌گیرند.

 • مشاغل سطح D

مشاغلی که در این دسته قرار گرفته‌اند نیاز به مدرک خاص ندارند و گذراندن یک دوره آموزشی ساده برای پرداختن به این مشاغل کافی است. انجام کارهای نظافتی و فروش میوه در این دسته قرار می‌گیرند.

شما باید ابتدا سطح شغل مورد نظر خود را تعیین کرده سپس برای دریافت مجوز لازم اقدام کنید. بدین منظور باید وارد وب سایت NOC website شوید. در این وب سایت، با وارد کردن شغل موردنظرتان، می‌توانید کد شغل خود را در بین سطوح مختلف مشاغل از سایت دریافت کنید و روند دریافت مجوز برای کار در شارلوت تاون را طی نمایید.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

نکاتی در مورد پیدا کردن شغل در شارلوت تاون

شارلوت‌تاون جزء شهرهایی است که در آن نرخ بیکاری پایین بوده و اکثر مردم می‌توانند متناسب با تخصص یا تجربه خود شغلی به دست آورند. مهاجرینی که قصد زندگی در شارلوت تاون را دارند به منظور پیدا کردن شغل مناسبی که بتواند هزینه آن‌ها را در این شهر تامین نماید لازم است به نکاتی توجه داشته باشند:

در اقتصاد شارلوت‌تاون به نیروی انسانی برای گردش چرخه تولید و اقتصاد توجه زیادی می‌شود. به همین دلیل هم در استخدام نیروی کار، توانایی و مهارت متقاضیان، مورد توجه قرار می‌گیرد.

ابتکار و خلاقیت در حیطه شغلی عاملی است که می‌تواند تولید و ارائه خدمات بهتر را به همراه داشته باشد به همین دلیل یکی از معیارهای مهم از سوی کارفرمایان کانادایی برای استخدام محسوب می‌شود. سعی کنید در زمان ارسال رزومه و مصاحبه، بتوانید خلاقیت خود را اثبات کنید.

لازم است بدانید که تکنولوژی مدرن در مشاغل تولیدی در شارلوت تاون به کار رفته است بنابراین باید مهارت کافی برای استفاده از آن را داشته باشید. معمولا کارفرمایان کانادایی، در صورت لزوم کارکنان خود را ملزم به شرکت در دوره‌های آموزشی برای کسب مهارت‌های لازم و استفاده از دستگاه‌های مدرن در حین کار می‌نمایند. بنابراین اگر برای به دست گرفتن شغل، تجربه کاری لازم را ندارید با گذراندن دوره‌های آموزشی می‌توانید به راحتی با کارفرمایان کانادایی همکاری نمایید. 

جاذبه‌های دیدنی در شارلوت تاون

شارلوت تاون یکی از شهرهای جذاب در کانادا است که به دلیل برخورداری از طبیعت زیبا و مکان‌های تاریخی مورد توجه گردشگران و مهاجرین قرار گرفته است. در ادامه به معرفی بهترین مکان‌های دیدنی در شارلوت تاون می‌پردازیم.

پارک ویکتوریا در شارلوت ‌تاون

پارک ویکتوریا در شارلوت ‌تاون

پارک ویکتوریا یکی از بهترین پارک‌ها در شارلوت‌تاون است. درختان زیبا و گل‌های رنگارنگ در این پارک هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند. در پارک ویکتوریا تمام امکانات رفاهی برای تفریح کودکان و بزرگسالان محیا شده است. خدمات در پارک ویکتوریا به صورت 24شبانه روزی ارائه می‌شود.

اسپیرینگ پارک در شارلوت‌ تاون

این پارک زیبا در شمال شارلوت‌تاون قرار دارد. این پارک بیشتر به دلیل داشتن یک زمین بزرگ اسکیت و فراهم بودن وسایل ورزشی در آن شهرت پیدا کرده است. برای انجام ورزش‌هایی که نیاز به فضای باز دارند می‌توانید از امکانات این پارک استفاده کنید

موزه آپتان در شارلوت‌ تاون

موزه آپتان یک مجموعه مدرن در شارلوت‌تاون است که در آن آثار هنری متعددی از جمله نقاشی و عکس‌های زیبا را می‌توان مشاهده نمود. همچنین در بخشی از این موزه هنرهای معاصر نیز به نمایش درآمده‌اند. اگر ذوق هنری دارید و یا آشنایی با آثار هنرمندان کانادایی برایتان جذاب است می‌توانید از این موزه به عنوان یک مکان تفریحی- فرهنگی بازدید کنید. البته این موزه فقط مختص آثار هنری کانادایی نیست و در آن هنرمندان غیر کانادایی نیز آثار خود را به نمایش گذاشته‌اند.

برخورد مردم شارلوت ‌تاون با مهاجرین

بسیاری از اشخاصی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند بابت برقراری ارتباط با مردم شهر با مهاجرین نگران هستند. در واقع دوری از وطن نگرانی‌های متعددی را برای شخص به همراه دارد که در بین همه آن‌ها انس گرفتن با محل زندگی و پیدا کردن دوست یکی از مهمترین آن‌هاست. به طور کلی کانادا به این دلیل که به عنوان یک کشور مهاجر‌پذیر در سرتاسر دنیا شناخته شده است مردم از کشورهای مختلف در آن سکونت دارند. به همین دلیل شما در کانادا با تنوع فرهنگی زیادی مواجه می‌شوید. در شارلوت‌تاون، رفتار مردم با مهاجرین سرد نیست. استخدام مهاجرین از سوی کارفرمایان در شارلوت تاون خود گویای همین امر است. البته در اوایل ورود به شهر ممکن است کمی احساس غربت داشته باشید چون هنوز با محیط آشنا نشده‌اید اما جای نگرانی نیست در واقع شما باید به خودتان برای برقراری ارتباط با همسایه‌ها و همکاران در محل کار فرصت بدهید.

 ذائقه مردم در شارلوت تاون 

شارلوت‌تاون یک شهر ساحلی است به همین دلیل مردم از ماهی و آبزیان دریایی در پخت غذا استفاده می‌کنند. مردم در این شهر به سلامت و البته خوشمزگی غذا اهمیت زیادی می‌دهند. بخشی از این سلیقه غذایی رایج در میان مردم به دسترسی آسان آن‌ها به مواد غذایی تازه برمی‌گردد. مردم در شارلوت تاون معمولا غذاهایی را که در آن‌ها از ادویه زیاد استفاده شده  نمی‌پسندند. در صورت سفر به این شهر، از غذاهای محلی آن غافل نشوید چون طعم آن‌ها واقعا فوق‌العاده هستند.

بهترین رستوران‌ها در شارلوت تاون

یکی از مهمترین دغدغه‌ها برای گردشگران وقتی به یک شهر جدید سفر می‌کنند پیدا کردن رستورانی است که در آن تنوع غذایی در کنار کیفیت غذا بتواند انتظار آن‌ها را برای داشتن وعده‌های غذایی عالی برآورده سازد. در این بخش از مقاله به معرفی بهترین رستوران‌ها در شارلوت تاون می‌پردازیم.

رستوران اشن ویو در شارلوت تاون

در این رستوران بهترین غذاهای دریایی را می‌توانید میل کنید. مشتریان در رستوران اشن ویو فقط به غذاهای دریایی محدود نمی‌شوند بلکه سایر غذاهای محلی کانادایی و پیتزا نیز در لیست انتخاب غذا موجود است.

رستوران دینینگ وید کینگز در شارلوت تاون

اگر گیاه‌خوار هستید برای میل کردن غذا به این رستوران مراجعه کنید. انواع غذاهای جذاب و رنگارنگ در رستوران دینینگ وید کینگز برای شما تدارک دیده شده است. البته فقط برای وعده شام می‌توانید از این رستوران استفاده کنید.

رستوران بلکتیل در شارلوت تاون

در این رستوران مشتریان می‌توانند غذاهای کانادایی، دریایی و غذاهای سالم را برای وعده‌ شام سفارش دهند.

سیاست در شارلوت تاون

سیاستمداران در شهر شارلوت‌تاون در قالب یک شورا، شهر را اداره می‌کنند. در راس این شورا، شهردار قرار دارد که از مشورت ده مشاور که همه آن‌ها عضو شورای شهر هستند استفاده می‌کند. در پارلمان ایالت پرنس ادوارد، 6 صندلی از 27 صندلی به نمایندگان شارلوت‌تاون اختصاص دارد. شارلوت‌تاون در مجلس عوام کانادا فقط یک نماینده دارد.

اعضای شورای شهر، در زمینه تصمیمات کلان، از دستورات و قوانین تصویب شده در مجلس عوام تبعیت می‌کنند اما  در رابطه با امور داخلی شهر که بیشتر جنبه محلی دارند خودشان تصمیم‌گیری می‌کنند.

تحصیل در شارلوت تاون

 به طور کلی تحصیل در کانادا از جذابیت‌های برخوردار است که شهر شارلوت‌تاون از این قاعده مستثنی نیست. مدارس دولتی در شارلوت‌تاون به دو دسته انگلیسی زبان و فرانسه زبان تقسیم می‌شوند که در هر دو نوع، آموزش با کیفیت بالا انجام می‌شود. مدارس در این شهر بر مبنای یادگیری نظری در کنار آموزش عملی فعالیت می‌کنند. در واقع در اکثر دروس، به منظور تثبیت دروس در ذهن دانش‌آموزان، از سفرهای علمی و آزمایش در مکان‌های ایمن استفاده می‌شود. اکثر مدارس در شارلوت‌تاون به آزمایشگاه برای انجام تست‌های دروس تجربی مجهز هستند.

برخی از خانواده‌ها در شارلوت‌تاون ترجیح می‌دهند که فرزندشان در یک مدرسه با کلاس‌های خلوت تحصیل کند به همین دلیل او را در مدارس خصوصی ثبت نام می‌کنند. این نوع از مدارس در شارلوت‌تاون به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 •  ایمنیوال کریستین
 • گریس کریستین

با ثبت نام در مدارس شارلوت تاون، تحصیل با کیفیت در یک کشور مشهور را به فرزند خود هدیه کنید.

دانشگاه ها در شارلوت تاون

دانشگاه پرنس ادوارد

دانشگاه پرنس ادوارد یکی از معتبرترین دانشگاه‌ها در کانادا است که در رشته‌های هنر، مهندسی، تجارت و پرستاری دانشجو می‌پذیرد. سالانه تعداد زیادی از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد اقدام می‌کنند. اگر به عنوان دانشجوی خارجی قصد تحصیل در این دانشگاه معتبر را دارید می‌توانید از بورسیه‌های تحصیلی که در هر رشته توسط استاد مربوطه در نظر گرفته می‌شود استفاده نمایید. اگر موفق به دریافت بورسیه نشدید این به معنای عدم امکان تحصیل در دانشگاه پرنس ادوارد نیست چون دانشگاه شرایطی را برای اعطای وام به دانشجویان در نظر گرفته است. با دریافت وام دانشجویی می‌توانید با خیال راحت در دانشگاه ثبت نام کنید. البته وام معمولا معادل شهریه پرداخت می‌شود  پس لازم نیست ذهن خود را برای فراهم کردن مبلغ شهریه درگیر کنید. فقط به فکر درست کردن یک رزومه علمی قوی باشید چون برای ورود به این دانشگاه، رقابت زیادی بین دانشجویان وجود دارد.

در شارلوت‌تاون کالج‌های زیادی هم وجود دارد که با ثبت نام در آن‌ها باید یک دوره آموزشی را سپری کرده و سپس مدرک خود را دریافت کنید. مدارک صادره از کالج‌ها، مدرک دانشگاهی محسوب نمی‌شوند اما معتبر هستند و در بازار کار کانادا براس استخدام، مورد استفاده قرار می‌گیرند. آموزش در کالج نیز از سطح کیفی خوبی برخوردار است. در ادامه به معرفی کالج‌ها می‌پردازیم.

 • کالج هلند
 • کالج جامعه ایالتی

کد شارلوت تاون

برای برقراری تماس تلفنی در شهر شارلوت‌تاون باید کد 902 را قبل از شماره مورد نظر خود وارد کنید و کد پستی نیز C1A-E است.

حمل و نقل در شارلوت تاون

از قرن بیستم تا به امروز، شبکه حمل و نقل در شارلوت‌تاون به عنوان یک شهر بندری از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در رابطه با راه‌های ارتباطی شارلوت‌تاون با سایر ایالات حمل و نقل در کانادا باید گفت که این شهر در حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و هوایی در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد. فرودگاه شارلوت‌تاون تنها فرودگاه در ایالت پرنس ادوارد است که سالانه به بیش از 28000 مسافر خدمات‌رسانی می‌کند. ترمینال دریایی شارلوت‌تاون نیز یکی دیگر از پایانه‌هایی است که در حمل و نقل دریایی از آن استفاده می‌شود.

سیستم حمل و نقل عمومی درون شهری نیز در شارلوت‌تاون، گسترده است و ساکنین شهر به راحتی می‌توانند به نقاط مختلف شهر سفر کنند. در حال حاضر ده خط اتوبوس در شارلوت‌تاون فعالیت دارند. تاکسی هم یکی دیگر از وسایل حمل و نقل عمومی است که توسط بسیاری از شهروندان مخصوصا مهاجرینی که در بدو ورود به شارلوت‌تاون وسیله نقلیه شخصی ندارند مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر هزینه کمتری را به نسبت خودروی شخصی برای شهروندان به همراه دارد.

محله های شارلوت تاون

 • محله بریفتن
 • محله اسپرینگ پارک
 • محله پارکدل
 • محله شروود
 • محله ایست رویالتی
 • محله وست رویالتی
 • محله وینسلو
فستیوال های شارلوت تاون

فستیوال های شارلوت تاون

در فصل‌های مختلف در شارلوت‌تاون، فستیوال‌های متنوعی برگزار می‌شود که تعداد زیادی از شهروندان را گرد هم می‌‌آورد. با توجه به ساحلی بودن شارلوت‌تاون، فستیوال‌ها در این شهر با شکوه و جذاب هستند به همین دلیل مردم از سایر شهرهای ایالت پرنس ادوارد برای حضور در فستیوال‌ها به شارلوت‌تاون سفر می‌کنند. در ادامه به معرفی برخی از فستیوال‌ها می‌پردازیم.

فستیوال موسیقی و تئاتر در شارلوت تاون

این جشن با شکوه هر سال از اواخر می تا اواسط اکتبر در این شهر برگزار می‌شود. تماشای نمایش‌های زیبا به همراه موسیقی تجربه جالبی برای گردشگران محسوب می‌شود. چنین جشن‌هایی زمینه را برای آشنایی با هنر مردم شارلوت‌تاون برای شرکت‌کنندگان فراهم می‌کند.

فستیوال غذاهای دریایی در شارلوت تاون

در این فستیوال که در تابستان برگزار می‌شود، شرکت‌کنندگان با پخت انواع غذاهای دریایی وارد مسابقه می‌شوند. این فستیوال یکی از جذاب‌ترین جشن‌ها در شارلوت‌تاون است که در آن به معنای واقعی می‌توانید با فرهنگ غذایی مردم آشنا شوید و از تست غذاهای فوق‌العاده لذت ببرید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت با خیالی آسوده!

موسسه مهاجرتی تراست متشکل از بهترین وکلای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) همه کارهای لازم را با دقت و دلسوزی پیگیری می‌کنند

سوالات متداول

آیا شارلوت تاون شهر خوبی برای زندگی است؟

شهر شارلوت تاون در فهرست بهترین مکان‌ های کشور کانادا برای زندگی در جایگاه اول قرار گرفته است. به گزارش مجله مکلین، شارلوت تاون در فهرست 415 جامعه پس از رتبه 233 در فهرست 2019 با هالیفاکس برابری کرد.

جمعیت شارلوت تاون چقدر است؟

شارلوت تاون بزرگ‌ترین شهر در جزیره پرینس ادوارد کاناداست و در ایالت آتلانتیک قرار گرفته است. شارلوت تاون یکی از شهرهای شرقی کانادا محسوب شده و سالانه میزبان تعداد زیادی مهاجر است. موقعیت بسیار مناسب این شهر در بین تمام شهرهای کانادا آن را به یک مکان جذاب برای مهاجرین تبدیل کرده است. شارلوت تاون 44.33 کیلومتر مربع مساحت و 36000 نفر جمعیت دارد.

آیا زندگی در شارلوت تاون گران است؟

ساکنان جزیره پرنس ادوارد از زندگی راحت با هزینه های نسبتاً پایین زندگی، مسکن و هزینه های گرمایش لذت می برند. در بسیاری از جوامع PEI ، شما می توانید یک خانه سه یا چهار خوابه، با یک حیاط و یک گاراژ، با هزینه کم تر از 340000 دلار بخرید.

آب و هوای شارلوت تاون چگونه است؟

امروزه بسیاری از ایرانیان، به دنبال زندگی در کانادا به دلایل مختلف اقتصادی، فرهنگی یا سیاسی هستند اما با توجه به سردسیر بودن کانادا و عادت داشتن ایرانیان به آب و هوای گرم و معتدل در ذهن برخی از آن ‌ها برای انتخاب کانادا به عنوان محل زندگی، تردید ایجاد می ‌شود.
اما خوب است بدانید که تمام شهرهای کانادا سردسیر نیستند و برخی از شهرها با داشتن آب و هوای معتدل، مکان مناسبی برای زندگی تان محسوب شده و به راحتی می‌ توانید خودتان را با شرایط آب و هوایی وفق دهید. یکی از شهرهایی که زندگی در آن به ایرانی‌ ها توصیه می‌شود شارلوت تاون است.
زمستان در شارلوت تاون زیاد سرد نیست و فصل بهار نیز با هوای معتدلش بسیار دل‌انگیز است. بنابراین اگر شارلوت تاون را برای زندگی در کانادا برگزیده‌اید اصلا بابت شرایط آب و وهوایی در این شهر نگران نباشید.

هزینه زندگی در شارلوت تاون چقدر است؟

میانگین هزینه های زندگی تخمین زده شده در شارلوت تاون برای یک نفر حدود 2200 دلار کانادا در ماه و برای یک خانواده چهار نفره حدود 4531 دلار کانادا در ماه است.

میانگین میزان درآمد در شارلوت تاون کانادا چقدر است؟

میانگین حقوق ماهانه (بعد از پرداخت مالیات) 2538.83 دلار است.

شارلوت تاون به چه چیزی معروف است؟

شارلوت تاون مرکز کنفدراسیون هنرها است که در سال 1964 به عنوان یادبود ملی کانادا برای پدران کنفدراسیون افتتاح شد. این مرکز دارای یک گالری هنری، تئاتر، و کتابخانه-موزه است و کانون جشنواره تابستانی شهر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.