کارت اعتباری در کانادا

کارت اعتباری در کانادا

سابقه اعتباری در بانک های کانادایی

امتیاز اعتباری شخصی شما توسط دو دفتر اعتباری زیر گزارش می‌شود:

 • Equifax
 • TransUnion

امتیازات اعتباری در بازۀ 300 تا 900 متغیر است و امتیازات بالاتر نشان‌دهندۀ امتیاز اعتباری بهتر است. امتیاز اعتباری بالاتر به شما اجازه خواهد داد تا هنگام تقاضا برای کارت اعتباری، محدودیت اعتباری بیشتری دریافت کنید.

وضعیت تاریخچه اعتباری افراد خارجی در کانادا

تاریخچۀ اعتباری شما در دیگر کشورها در کانادا کاربردی ندارد، یعنی مؤسسات اعتباری و بانک‌های کانادا منابع اعتباری خارجی را به رسمیت نمی‌شناسند. این امر می‌تواند کار تازه‌واردان به کانادا که خواهان اخذ کارت اعتباری هستند را کاملاً دشوار نماید.

بااین‌حال، همان‌طور که مرور خواهیم کرد، راه‌های زیادی برای افرادی که خواهان اخذ سریع کارت اعتباری در کانادا هستند وجود دارد.

اگر از کشورهای دیگر به کانادا می‌آیید و بانکی که در کشور خودتان در آن حساب داشته‌اید پس از مهاجرت به کانادا، اجازۀ باز نگه داشتن حسابتان را می‌دهد باید این کار را انجام دهید. شما می‌توانید از کارت اعتباری خارجی خود در کانادا استفاده نمایید و درعین‌حال برای خود امتیاز اعتباری در کانادا جمع کنید.

همچنین بخوانید: خدمات بانکی در کانادا ، خدمات به تازه واردان کشور کانادا

اطلاع از امتیاز کارت اعتباری در کانادا

شما مجاز هستید بدون وجود هیچ جریمه‌ای با تماس کتبی با Equifax یا TransUnion و درخواست امتیاز اعتباری‌تان، کپی گزارش‌های اعتباری و امتیاز اعتباری خود را از طریق نامه دریافت نمایید. روش دیگر برای مشاهدۀ امتیاز اعتباری، مراجعه به آژانس “امتیاز اعتباری آنلاین رایگان” است، اما اگر در مدت‌زمان محدود بیش از چندین بار به این سامانه مراجعه کنید ممکن است از امتیاز اعتباری شما کسر شود.

دولت کانادا یک برنامۀ آموزشی تحت عنوان “فهم گزارش اعتباری و امتیاز اعتباری شما” منتشر کرده است که در آن شما را با یک نمونه گزارش اعتباری و تفسیر آن آشنا می‌کند. این منبع غالباً تنها توضیح برای کانادایی‌هایی است که سعی در تفسیر گزارش اعتباری دارند. این گزارش از طریق آژانس مالی مصرف‌کنندگان کانادا و به‌صورت رایگان در دسترس است.

امتیاز کارت اعتباری در کانادا

انواع کارت‌ های اعتباری موجود در سیستم بانکداری کانادا

کارت‌ های اعتباری ضامن‌ دار

کارت‌های اعتباری ضامن‌دار، یک خط اعتباری معمول محسوب نمی‌شود. این کارت‌ها دارای محدودیت اعتباری توافق شده‌ای هستند و ارائه‌دهندۀ کارت علاوه بر اصل بدهی، سود آن را نیز دریافت می‌کند و متقاضی کارت لازم است وثیقه‌ای در نزد صادرکنندۀ کارت به امانت گذارد.

این وثیقه می‌تواند به‌صورت سپردۀ نقدی یا دارایی شخصی باشد و صادرکننده مجاز است که اگر دارندۀ کارت در محدودۀ زمانی مشخص از قبل تعیین‌شده، بدهی خود را تسویه نکند، دارایی به وثیقه گذاشته‌شده را تصاحب کند. این کارت‌های اعتباری مورداستفادۀ بسیاری از تازه‌واردان به کانادا است، زیرا آنان هنگام پرداخت بدهی می‌توانند گزارش اعتباری خود را از Equifax و TransUnion دریافت نمایند و علاوه بر آن، به‌سرعت امتیاز اعتباری جمع کنند. بااین‌حال، در صورت عدم پرداخت بدهی در موعد مقرر، صادرکنندۀ کارت اعتباری ضامن‌دار به‌صورت قانونی مجاز است دارایی به وثیقه گذاشته‌شده را ضبط نماید.

کارت‌ های اعتباری مشارکتی

کارت اعتباری مشارکتی نمونه‌ای از کارت‌های اعتباری بدون وثیقه یا معمولی هستند که در مورد این‌گونه کارت‌ها، شخص ثالثی که دارای سابقۀ اعتباری در کانادا است نیز جزء استفاده‌کنندگان مجاز کارت به‌حساب می‌آید. این شخص می‌تواند یک دوست، عضوی از خانواده یا یک همکار باشد.

کارت‌های اعتباری مشارکتی، انعطاف‌پذیری کارت‌های اعتباری بدون وثیقه را دارند، ولی دارندۀ کارت متعهد می‌شود که شریک وی در صورت خواست خود بتواند از کارت استفاده کند و این موضوع شاید باعث تجمیع بدهی‌ها و درنتیجه ایجاد مسئولیت‌های قانونی برای دارندۀ اصلی کارت شود.

کارت‌ های اعتباری خرده‌ فروشی

مراکز خرده‌فروشی و مشاغل مربوط به امور مالی متعددی وجود دارند که کارت‌های اعتباری بدون ضمانت ارائه می‌دهند. این کارت‌ها بر اساس وفاداری و ثبات قدم مراجعه‌کننده و به‌عنوان مشوقی برای خرید وی از یک مکان تجاری مشخص به او اعطا می‌شود، مانند امتیازات تحت عنوان “PC-point Master Card” از “Presidents Choice Financial” که می‌تواند بعداً با مواد غذایی یا سایر اقلام موجود در فروشگاه پرزیدنتس چویس مبادله گردد.

دریافت این کارت‌ها نسبت به کارت‌های اعتباری که بانک‌ها ارائه می‌دهند آسان‌تر است، ولی نرخ بهره بالاتر آن‌ها باعث می‌شود بدهی‌ها در صورت عدم پرداخت در موعد مقرر به‌سرعت از کنترل شخص خارج شوند.

معمولاً دریافت کارت‌های اعتباری خرده‌فروشی سخت نیست. بسیاری از مراکز خرده‌فروشی‌ها معمولاً با چرب‌زبانی درازای دریافت اطلاعات شخصی مشتریان جدید، هدایایی رایگان به آن‌ها اعطا می‌کنند، ولی اگر همین مشتری بعداً از دریافت کارت اعتباری آن‌ها امتناع کند آن هدیه را پس می‌گیرند! این موضوع نه‌تنها شرم‌آور است، بلکه ممکن است وجهۀ دیگر خرده‌فروشان قابل‌احترام در کانادا را نیز خراب نماید.

وام‌ ها

اخذ وام‌های کوتاه‌مدت از بانک شخصی‌تان، می‌تواند به‌سرعت منجر به کسب امتیاز اعتباری مطلوب شما گردد. این امر گرچه هزینه‌بر است، اما گرفتن وام‌های کوتاه‌مدت و بازپرداخت سریع آن‌ها می‌تواند منجر به ثبت گزارش‌های اعتباری مثبت و افزایش سریع امتیاز اعتباری گردد و به شما این امکان را می‌دهد تا برای دریافت کارت اعتباری بدون ضمانت اقدام کنید.

انواع کارت های اعتباری در کانادا

استفاده کارت اعتباری در کانادا برای افزایش امتیاز اعتباری

 • پس‌ از اینکه کارت اعتباری دریافت کردید به محدودیت اعتباری خود نگاه کنید. این میزان، حداکثر پول قابل‌خرج با استفاده از کارت اعتباری شما است.
 • پس‌ازآن اطمینان حاصل کنید که به‌اندازۀ محدودۀ مجاز خرج نخواهید کرد.
 • اگر به‌اندازۀ محدودیت اعتباری خود خرج کنید (یا تقریباً به‌اندازۀ آن)، امتیاز اعتباری شما کاهش می‌یابد، زیرا این تعبیر برای ارائه‌دهندۀ کارت پیش می‌آید که شما در مضیقه مالی هستید و زندگی راحتی ندارید.

تسریع در تجمیع امتیاز اعتباری با استفاده از وام های بانکی کانادایی

اخذ وام‌های کوتاه‌مدت از بانک خصوصی‌تان و بازپرداخت مسئولیت‌پذیرانۀ اقساط آن‌ها، می‌تواند به‌سرعت امتیاز اعتباری شما را بهبود بخشد.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره تخصصی بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

چگونه سابقه اعتباری خود را در بانک های کانادایی به دست آورم؟

امتیاز اعتباری شخصی شما در کانادا توسط دو دفتر اعتباری Equifax و TransUnion گزارش می شود. امتیازات اعتباری در بازۀ 300 تا 900 متغیر بوده و امتیازات بالاتر نشان‌ دهنده امتیاز اعتباری بهتر است.

آیا سابقه اعتباری در بانک های کشورهای دیگر در کانادا اعتبار دارد؟

خیر؛ تاریخچه اعتباری شما در دیگر کشورها در کانادا کاربردی ندارد. زیرا موسسات اعتباری و بانک ‌های کانادا منابع اعتباری خارجی را به رسمیت نمی ‌شناسند.

در چه صورت می توان از کارت اعتباری خارجی در کشور کانادا استفاده کرد؟

اگر بانک کشور مبدا شما پس از مهاجرت به کانادا، اجازه باز نگه داشتن حسابتان را می ‌دهد باید این کار را انجام دهید. در این صورت استفاده از کارت اعتباری خارجی شما در کانادا میسر می شود. اما در عین‌ حال باید برای خود امتیاز اعتباری در کانادا جمع کنید.

روش های اطلاع از امتیاز کارت اعتباری در کانادا چیست؟

شما می توانید از طریق تماس کتبی با Equifax یا TransUnion و درخواست امتیاز اعتباری‌تان، کپی گزارش ‌های اعتباری و امتیاز اعتباری خود را از طریق نامه دریافت نمایید و یا به سامانه “امتیاز اعتباری آنلاین رایگان” مراجعه نمایید.

چه نوع کارت‌ های اعتباری در سیستم بانکداری کانادا موجود است؟

کارت ‌های اعتباری ضامن ‌دار، کارت ‌های اعتباری مشارکتی، کارت‌ های اعتباری خرده ‌فروشی

آیا اخذ وام ‌های کوتاه ‌مدت در کانادا به کسب امتیاز اعتباری کمک می کند؟

بله؛ گرفتن وام ‌های کوتاه ‌مدت و بازپرداخت سریع آنها منجر به ثبت گزارش‌ های اعتباری مثبت و افزایش سریع امتیاز اعتباری شما در کانادا می گردد که برای دریافت کارت اعتباری بدون ضمانت مفید است.

تازه واردان به کانادا معمولا از چه نوع کارت اعتباری استفاده می کنند؟

کارت‌ های اعتباری ضامن ‌دار، چرا که آنان هنگام پرداخت بدهی می ‌توانند گزارش اعتباری خود را از Equifax و TransUnion دریافت نمایند و علاوه بر آن، به ‌سرعت امتیاز اعتباری جمع کنند.

کدام کارت اعتباری کانادا به وثیقه نیاز ندارد؟

کارت‌ های اعتباری مشارکتی و کارت ‌های اعتباری خرده‌ فروشی به وثیقه نیاز ندارند اما در عین حال شرایطی دارند که باید حتما از آنها مطلع گردید.

چگونه با کارت اعتباری کانادا، امتیاز اعتباری خود را افزایش دهم؟

شما نباید به ‌اندازه محدودیت اعتباری خود خرج کنید (یا تقریباً به ‌اندازه آن). زیرا در این صورت ارائه ‌دهندۀ کارت گمان می کند که شما در مضیقه مالی هستید و زندگی راحتی ندارید و به همین خاطر امتیاز اعتباری شما کاهش می ‌یابد. همچنین شما باید اقساط خود را به موقع پرداخت کنید تا به ‌سرعت امتیاز اعتباری تان بهبود یابد.

دیدگاهتان را بنویسید