خدمات به تازه واردان کشور کانادا

خدمات به تازه واردان کشور کانادا

ارائه خدمات به تازه واردان در کشور کانادا

کانادا تعدادی از بهترین خدمات به تازه واردان را در دنیا ارائه می‌دهد. این خدمات برای کمک به مهاجران جدید طراحی شده‌اند تا خانه و کار پیدا کنند، مهارت‌های زبانی‌شان را بهبود ببخشند، پرونده مالیاتی‌شان را ایجاد کنند، کودکانشان را در مدرسه ثبت نام کنند. این برنامه‌ها با بودجه دولت اجرا می‌شوند و در هر ایالت تفاوت دارند.

همچنین درباره مهاجرت به کانادا و آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا بخوانید.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خانه و محل سکونت برای تازه واردان کشور کانادا

پیدا کردن جایی برای سکونت معمولا اولین دغدغه تازه واردان در کانادا است. ممکن است اولین جایی که هنگام ورود به کانادا در آن اقامت می‌کنید موقتی باشد، هیچ مشکلی نیست. هاستل، اجاره کوتاه مدت آپارتمان و اقامت در کنار دوستان می‌تواند به شما کمک کند تا شهر جدیدی که در آن هستید بهتر بشناسید. اجاره کوتاه مدت هم این امکان را به شما می‌دهد تا به محله متفاوتی بروید و اگر کاری در شهر پیدا کردید، در صورت تمایل به جایی نقل مکان کنید که به محل کارتان نزدیکتر است.

اگر می‌دانید که می‌خواهید کجا اقامت کنید و آماده سکونت بلند مدت در جایی هستید، حتما از تمام هزینه‌های سکونت مطلع باشید. یادتان باشد که هزینه های مسکن در بخش‌های مختلف کانادا متفاوت هستند، هزینه شهرهای بزرگی مانند تورنتو خیلی بیشتر از مونترال است. بعضی از اجاره‌نامه‌ها شامل خدمات خاصی مانند گرمایش و برق می‌شود و بعضی این خدمات را ندارند.

درباره هزینه زندگی در کانادا و اسکان در کانادا بخوانید.

خدمات استخدام برای افراد جدید الورود به کشور کانادا

خدمات استخدام تنها به این منظور طراحی نشده اند که به شما کمک کنند تا شغلی پیدا کنید، بلکه کمکتان می‌کنند تا در محیط کاری جدید احساس راحتی کنید. ممکن است فرآیند پیدا کردن شغل و درخواست برای آن در کانادا با کشورتان تفاوت داشته باشد. برای اینکه کمک بگیرید تا رزومه‌تان آماده کنید، با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید.

همچنین درباره کار در کانادا، کاریابی در کانادا و سایت های کاریابی کانادا بخوانید.

تحصیلات کودکان در کانادا

اگر به همراه فرزندانتان به کانادا می‌آیید، ممکن است برای ثبت نام آنها در مدرسه به کمک نیاز داشته باشید. اگر نمی‌دانید که کودکتان کجا و چطور می‌تواند به مدرسه برود، با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید. در آنجا متوجه خواهید شد که برای ثبت نام فرزندتان به چه مدارکی نیاز دارید.

اگر از قبل می‌دانید که فرزندتان کدام مدرسه خواهد رفت، مشاور مدرسه می‌تواند در ثبت نام کلاس‌ها و شرح قوانین مدرسه برای مثال انتظارات از دانش‌آموزان، والدین و آموزگاران به شما کمک کند. ممکن است تطبیق با سبک زندگی جدید و پیدا کردن دوستان جدید برای کودکان مشکل باشد. بیشتر مدارس آموزش‌ زبان فرانسه و یا انگلیسی را همراه با فعالیت‌های گروهی بعد از مدرسه ارائه می‌دهند.

بیشتر بخوانید: تحصیل زیر 18 سال در کانادا ، تحصیل فرزندان در کانادا ، شرایط سنی تحصیل در کانادا

تحصیلات کودکان در کانادا

آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا

با وجود دو زبان رسمی در کانادا، هیچ کمبودی از نظر آموزش زبان در این کشور وجود ندارد. ساکنانی با گواهی معتبرCertificat de sélection du Québec (CSQ)، وضعیت اقامت دائم یا شهروندی می‌توانند در کلاس‌های زبان با بودجه دولت شرکت کنند. اولین قدم برای ثبت نام در کلاس‌های زبان در کانادا ارزیابی توانایی زبانی‌تان است. شما می‌توانید این کارها را به طور آنلاین قبل از ورود به کانادا در مراکز متفاوت خدمات تازه واردان و قبل از ثبت نام در دوره‌های زبانی دولتی انجام دهید.

درباره دوره زبان در کانادا بیشتر بخوانید.

خدمات برای دانشجویان بین المللی در کانادا

به عنوان دانشجوی بین المللی، ممکن است سوالاتی راجع به نظام درمانی، اقامت دانشجویی، افتتاح حساب بانکی، حمل و نقل و کار در کانادا داشته باشید. اگر در دانشگاهی در کانادا پذیرفته شده‌اید، حتما وبسایت آن دانشگاه را مطالعه کنید.

بیشتر دانشگاه‌های کانادا داخل دانشگاه اداره‌ای برای کمک به دانشجویان با خدمات مختلفی همچون پیدا کردن محل سکونت، ثبت نام در برنامه مراقبت درمان، و تطبیق با فرهنگ کانادا دارند. حتی ممکن است دفتر ویژه ای در داخل دانشگاه برای کمک به دانشجویان بین المللی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تحصیل در کانادا ، زندگی دانشجویی در کانادا ، هزینه تحصیل در کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت با خیالی آسوده!

موسسه مهاجرتی تراست متشکل از بهترین وکلای مورد تایید اداره مهاجرت کانادا (ICCRC) همه کارهای لازم را با دقت و دلسوزی پیگیری می‌کنند

سوالات متداول

انواع خدماتی که به تازه واردان کشور کانادا ارائه می شود چیست؟

خدمات اسکان و اقامت در کانادا، خدمات کاریابی و استخدام کانادا، خدمات زنان تازه وارد به کانادا، خدمات بیمه سلامت، خدمات سالمندان، خدمات آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی، خدمات تحصیل کودکان و ثبت نام در مدرسه، خدمات برای جوانان، خدمات دانشجویان بین المللی و غیره. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

دولت کانادا به تازه واردان چه خدماتی در حوزه خانه و مسکن ارائه می دهد؟

پیدا کردن جایی برای سکونت معمولا اولین دغدغه تازه واردان در کانادا است. به همین منظور دولت کانادا انواع محل اقامت موقت و دائم را برای مهاجران و تازه واردان در نظر گرفته است.
اجاره کوتاه مدت آپارتمان و اقامت در کنار دوستان این امکان را به تازه واردین می دهد تا شهر و محل اقامت جدید خود را بهتر بشناسند.

دولت کانادا به تازه واردان چه خدماتی در حوزه اشتغال و کاریابی ارائه می دهد؟

خدمات استخدام تنها به این منظور طراحی نشده اند که به شما کمک کنند تا شغلی پیدا کنید، بلکه کمکتان می‌کنند تا در محیط کاری جدید احساس راحتی کنید. برای آماده سازی رزومه‌ کاری تان، می توانید با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید.

خدمات ارائه شده برای تحصیل کودکان تازه وارد به کانادا چیست؟

اگر به همراه فرزندانتان به کانادا می‌آیید، ممکن است برای ثبت نام آنها در مدرسه به کمک نیاز داشته باشید. اگر نمی‌دانید که کودکتان کجا و چطور می‌تواند به مدرسه برود، با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید. در آنجا متوجه خواهید شد که برای ثبت نام فرزندتان به چه مدارکی نیاز دارید.

دانشجویان بین المللی کانادا چگونه می توانند جواب سوالات خود را پیدا کنند؟

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، ممکن است سوالاتی راجع به نظام درمانی، اقامت دانشجویی، افتتاح حساب بانکی، حمل و نقل و کار در کانادا داشته باشید.
اگر در دانشگاهی در کانادا پذیرفته شده ‌اید، حتما وبسایت آن دانشگاه را مطالعه کنید. همچنین بیشتر دانشگاه‌ های کانادا داخل دانشگاه اداره ‌ای برای کمک به دانشجویان با خدمات مختلفی همچون پیدا کردن محل سکونت، ثبت نام در برنامه مراقبت درمان و تطبیق با فرهنگ کانادا دارند.

چگونه از خدمات تازه واردان کشور کانادا در محل سکونت خود با خبر شویم؟

شما می توانید با مرکز خدمات تازه واردان کانادا (SPO) در نزدیک محل سکونت خود تماس بگیرید تا ببینید چه خدماتی می توانند به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید