خدمات به تازه واردان کشور کانادا

خدمات تازه واردین کانادا

ارائه خدمات به تازه واردان در کشور کانادا

کانادا تعدادی از بهترین خدمات به تازه واردان را در دنیا ارائه می‌دهد. این خدمات برای کمک به مهاجران جدید طراحی شده‌اند تا خانه و کار پیدا کنند، مهارت‌های زبانی‌شان را بهبود ببخشند، پرونده مالیاتی‌شان ایجاد کنند، کودکانشان را در مدرسه ثبت نام کنند. این برنامه‌ها با بودجه دولت اجرا می‌شوند و در هر ایالت تفاوت دارند.

  • خانه و محل سکونت
  • خدمات استخدام
  • تحصیلات کودکان
  • آموزش زبان
  • خدمات برای دانشجویان بین المللی
خدمات به تازه واردان کشور کانادا

خانه و محل سکونت برای تازه واردان کشور کانادا

پیدا کردن جایی برای سکونت معمولا اولین دغدغه تازه واردان در کانادا است. ممکن است اولین جایی که هنگام ورود به کانادا در آن اقامت می‌کنید موقتی باشد، هیچ مشکلی نیست. هاستل، اجاره کوتاه مدت آپارتمان و اقامت در کنار دوستان می‌تواند به شما کمک کند تا شهر جدیدی که در آن هستید بهتر بشناسید. اجاره کوتاه مدت هم این امکان را به شما می‌دهد تا به محله متفاوتی بروید و اگر کاری در شهر پیدا کردید، در صورت تمایل به جایی نقل مکان کنید که به محل کارتان نزدیکتر است.

اگر می‌دانید که می‌خواهید کجا اقامت کنید و آماده سکونت بلند مدت در جایی هستید، حتما از تمام هزینه‌های سکونت مطلع باشید. یادتان باشد که هزینه های مسکن در بخش‌های مختلف کانادا متفاوت هستند، هزینه شهرهای بزرگی مانند تورنتو خیلی بیشتر از مونترال است. بعضی از اجاره‌نامه‌ها شامل خدمات خاصی مانند گرمایش و برق می‌شود و بعضی این خدمات را ندارند.

خدمات استخدام  برای افراد جدید الورود به کشور کانادا

خدمات استخدام تنها به این منظور طراحی نشده اند که به شما کمک کنند تا شغلی پیدا کنید، بلکه کمکتان می‌کنند تا در محیط کاری جدید احساس راحتی کنید. ممکن است فرآیند پیدا کردن شغل و درخواست برای آن در کانادا با کشورتان تفاوت داشته باشد. برای اینکه کمک بگیرید تا رزومه‌تان آماده کنید، با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید.

خدمات استخدام برای افراد جدید الورود به کشور کانادا

تحصیلات کودکان در کانادا

اگر به همراه فرزندانتان به کانادا می‌آیید، ممکن است برای ثبت نام آنها در مدرسه به کمک نیاز داشته باشید. اگر نمی‌دانید که کودکتان کجا و چطور می‌تواند به مدرسه برود، با مرکز خدمات تازه واردان منطقه خود تماس بگیرید. در آنجا متوجه خواهید شد که برای ثبت نام فرزندتان به چه مدارکی نیاز دارید. اگر از قبل می‌دانید که فرزندتان کدام مدرسه خواهد رفت، مشاور مدرسه می‌تواند در ثبت نام کلاس‌ها و شرح قوانین مدرسه برای مثال انتظارات از دانش‌آموزان، والدین و آموزگاران به شما کمک کند. ممکن است تطبیق با سبک زندگی جدید و پیدا کردن دوستان جدید برای کودکان مشکل باشد. بیشتر مدارس آموزش‌ زبان فرانسه و یا انگلیسی را همراه با فعالیت‌های گروهی بعد از مدرسه ارائه می‌دهند.

تحصیلات کودکان در کانادا

آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا

با وجود دو زبان رسمی در کانادا، هیچ کمبودی از نظر آموزش زبان در این کشور وجود ندارد. ساکنانی با گواهی معتبرCertificat de sélection du Québec (CSQ)، وضعیت اقامت دائم یا شهروندی می‌توانند در کلاس‌های زبان با بودجه دولت شرکت کنند. اولین قدم برای ثبت نام در کلاس‌های زبان در کانادا ارزیابی توانایی زبانی‌تان است. شما می‌توانید این کارها را به طور آنلاین قبل از ورود به کانادا در مراکز متفاوت خدمات تازه واردان و قبل از ثبت نام در دوره‌های زبانی دولتی انجام دهید.

خدمات برای دانشجویان بین المللی در کانادا

به عنوان دانشجوی بین المللی، ممکن است سوالاتی راجع به نظام درمانی، اقامت دانشجویی، افتتاح حساب بانکی، حمل و نقل و کار در کانادا داشته باشید. اگر در دانشگاهی در کانادا پذیرفته شده‌اید، حتما وبسایت آن دانشگاه را مطالعه کنید.

خدمات برای دانشجویان بین المللی در کانادا

بیشتر دانشگاه‌های کانادا داخل دانشگاه اداره‌ای برای کمک به دانشجویان با خدمات مختلفی همچون پیدا کردن محل سکونت، ثبت نام در برنامه مراقبت درمان، و تطبیق با فرهنگ کانادا دارند. حتی ممکن است دفتر ویژه ای در داخل دانشگاه برای کمک به دانشجویان بین المللی داشته باشد.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات