انتقال پول از کانادا به ایران

انتقال پول از کانادا به ایران

راه‌ کارهای ارسال پول به ایران از کانادا

زندگی در کشوری دیگر همواره چالش‌های مختلفی پیش روی انسان قرار می‌دهد. یکی از مهمترین این چالش‌ها برقراری ارتباط با عزیزان خود در ایران است. وسائل ارتباطی مانند تلفن و اینترنت این مسئله را تا حدودی حل کرده است. یکی دیگر از این ارتباطات، فرستادن چیزهای مختلف، از جمله پول، از کشور محل اقامت به ایران است.

در واقع انتقال پول از کشوری به کشور دیگر و در این مورد به خصوص، انتقال پول از کانادا به ایران، همواره یکی از مسائل مورد توجه و مورد نیاز افراد دارای اقامت کانادا بوده است. اینکه چه روشی بهتر است و چگونه می‌توان مطمئن بود که پول به دست فرد مورد نظر می‌رسد را در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: خدمات بانکی در کانادا

 آیا برای انتقال پول از کانادا به ایران اولین راه بهترین راه است؟

اولین راهی که به ذهن همه می‌رسد، معمولاً بهترین راه نیست و آن هم فرستادن پول از طریق مسافران است. اینکه شما از شخص مسافری بخواهید مبلغی را برای اقوامتان در ایران به همراه ببرد. این مسئله، حتی اگر به فرد مورد نظر اطمینان داشته باشید، ممکن است دردسر ساز شود. ما به شما راه‌های بهتر و مطمئن‌تری را پیشنهاد می‌‌کنیم.

راه های انتقال پول به ایران از کانادا

  مهمترین راه‌های انتقال پول از کانادا به ایران در نُه مورد خلاصه می‌شود:

 • وب مانی  Web Money
 • پی پال  Paypal
 • مانی گرام   Moneygram
 • پرفکت مانی   Perfect Money
 • وسترن یونیون  Western Union
 • سوئیفت  Swift
 • بیت کوین/ ارزهای دیجیتال  Bitcoin/Cryptocurrency
 • صرافی‌ها   Exchange Currency
 • سایت‌های واسطه

محدودیت‌ ها تا چه حد می‌ توانند برای انتقال پول از کانادا به ایران دردسرآفرین شوند

به علت وجود تحریم‌ها، انتقال پول از بسیاری از کشورها، از جمله کانادا، به ایران، از طریق بانک‌ها ممکن نیست. در واقع کانادا یکی از کشورهاییست که بانک‌هایش با ایران در ارتباط نیستند و به همین خاطر نمی‌توانید از حساب خودتان در بانک کانادایی به حساب اقوامتان در بانک‌های ایرانی، پول واریز کنید. خُب، نه بن‌بستی است و نه فقط بانک‌ها مسیر انتقال پول هستند.

در انتخاب سیستم‌های انتقال پول بین‌المللی همواره باید چند فاکتور مهم را در نظر داشته باشید:

 • امنیت
 • سرعت
 • آسانی مراحل احراز هویت
 • پایین بودن کارمزد

 البته همواره توصیه می‌کنیم که نظرات افرادی که از این روش‌ها استفاده کرده‌اند را نیز جویا شوید.

انتقال پول از کانادا به ایران با وب مانی

وب مانی (Web Money) سیستم انتقال پول بین‌المللی ساخت روسیه است و به همین دلیل استفاده از آن مشکلی برای کاربران ایرانی ندارد. می‌توانید یک حساب وبمانی ایجاد کنید، با هویت ایرانی خود اطلاعات را تکمیل کنید و نهایتاً حساب خود را با خرید ووچر وب مانی شارژ کرده و برای حساب وب مانی هر کس دیگری که بخواهید، در سراسر دنیا، پول واریز کنید. ضمن اینکه خرید و استفاده از کارت‌های شارژ وب مانی در داخل ایران نیز به راحتی مقدور است و برای انتقال پول از ایران به کانادا نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

انتقال پول از کانادا به ایران با پی پال

پی پال (Paypal) یکی از امن‌ترین و بهترین سیستم‌های انتقال پول بین‌المللی‌ست. این سیستم دارای تیم پشتیبانی قوی و کارآمدیست و تقریباً در تمام فروشگاه‌ها و کشورها مورد پذیرش است. با پی پال می‌توانید از سایت‌های خدماتی و فروشگاهی و نیز برای پرداخت‌های بین‌المللی مختلف استفاده کنید. همچنین برای انتقال پول از کانادا یه ایران و بالعکس هم می‌توانید از پی پال بهره ببرید. پی پال در واقع می‌تواند به عنوان کیف پول الکترونیک عمل کند.

نکته‌ای که باید توجه داشته باشید این است که هنگام افتتاح حساب و احراز هویت، ممکن است کاربران ایرانی دچار مشکل شوند. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که با هویت غیرایرانی حساب باز کنید. نکته مهم دیگر این است که پی پال تنها سیستم بین‌المللی پرداختی است که امکان بازگشت وجه را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. به این صورت که اگر شما از تراکنشی رضایت نداشته باشید، می‌توانید با توجه به قوانین پی پال، از ریفاند پی پال استفاده کرده و پول را به حساب خود بازگردانید.

انتقال پول از کانادا به ایران با مانی گرام

مانی گرام (Moneygram) یکی از شرکت‌های قدیمی در حوزه انتقال پول است که از سال 1940، آغاز به کار کرده است. تمام تراکنش‌های این سیستم آنلاین صورت می‌گیرد و شما به راحتی می‌توان برای خریدهای اینترنتی، ثبت‌نام در کلاس‌ها، شرکت در کنفرانس‌ها، استفاده از سایت‌های خدماتی و فروشگاهی، از آن استفاده کنید. و البته انتقال پول از کانادا به ایران و سایر خدمات ارزی را نیز می‌توانید از طریق مانی گرام به راحتی انجام دهید.

البته مانی گرام محدودیتی نیز دارد و آن اینکه برداشت وجه از طریق انتقال به کارت بانکی، مقدور نیست و برای برداشت موجودی باید به دفاتر مانی گرام مراجعه کنید و البته این مسئله برای ایرانیان از طریق اینترنتی مقدور است. اما انتقال وجه از 50 تا 8000 دلار آمریکا از حساب مانی گرام مبدا به حساب مانی گرام مقصد، به راحتی انجام می‌شود.

انتقال پول از کانادا به ایران با پرفکت مانی

پرفکت مانی (Perfect Money) شرکتی از نسل جدید سیستم‌های انتقال پول بین‌المللی است که در سال 2007، در پاناما به ثبت رسیده است. با ایجاد حساب و احراز هویت در پرفکت مانی می‌توانید به راحتی خرید آنلاین از سراسر دنیا انجام دهید و به حساب سایر افرادی که دارای حساب پرفکت مانی هستند، در سراسر دنیا پول واریز کنید؛ از جمله انتقال پول از کانادا به ایران و بالعکس با پرفکت مانی امکان‌پذیر است.

می‌توانید حساب با یورو، دلار و طلا افتتاح کنید و برای انجام تراکنش‌های خود، مبلغ مورد نظر را به هر نوع ارزی، با نرخ روز بازار تبدیل کنید. علاوه بر تمام اینها، می‌توانید از پرفکت مانی وام دریافت کنید و همچنین سالانه 4% سود داشته باشید. گفتنی‌ست که پرفکت مانی دارای زبان فارسی نیز هست و به همین دلیل برای باز کردن حساب و سایر امور، حتی از این نظر نیز راحت خواهید بود.

انتقال پول به ایران از کانادا با وسترن یونیون

وسترن یونیون (Western Union) یک شرکت آمریکایی انتقال پول بین‌المللی با تعداد زیادی شعبه در سراسر دنیاست. البته این شرکت در ایران شعبه ندارد اما این مسئله هیچ اشکالی ایجاد نمی‌کند زیرا بسیاری از موسسات ایرانی، دارای حساب وسترن یونیون در سایر کشورها هستند و از این طریق، پول را به افراد داخل ایران منتقل می‌کنند. برای انتقال پول از کانادا به ایران با وسترن یونیون، نیازی به داشتن حساب بانکی و چیز دیگری ندارید.

کافیست در کانادا، به یکی از شعب وسترن یونیون که با موسسات ایرانی در ارتباطند مراجعه کنید و با ارائه پاسپورت، وجه مورد نظر را تحویل دهید. تنها چند ساعت بعد، آن مبلغ در ایران،  به دست شخص مورد نظر خواهد رسید. گفتنی‌ست که سقف انتقال پول با وسترن یونیون تا 5000 دلار است و از طریق سایت و اپلیکیشن نیز می‌توانید از وسترن یونیون استفاده کنید.

انتقال پول از کانادا به ایران با سوئیفت

سوئیفت (Swift) یکی از امن‌ترین و بهترین سیستم‌های بین‌المللی برای انتقال قانونی پول است که حتی برای انتقال مبالغ بسیار کلان بین دولت‌ها نیز استفاده می‌شود. برای استفاده از سیستم امن و بین‌المللی سوئیفت باید دارای حساب بانکی در کشور خارجی که مقیم آن هستید باشید.

همچنین باید به موسسه یا صرافی‌هایی که حساب بین‌المللی سوئیفت دارند، مراجعه کنید و پول مورد نظر را به حساب سوئیفت آن موسسه واریز نمایید. سپس طی سه الی پنج روز کاری، پول واریز شده به صورت ریالی، به دست شخص مورد نظر در ایران می‌رسد. گفتنی‌ست که انتقال پول به ایران از کانادا با سوئیفت یکی از روش‌های امن و مطمئن انتقال پول است.

انتقال پول به ایران از کانادا با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

بیت‌کوین (Bitcoin) یک ارز دیجیتال بین‌المللی‌ست که مردم در سراسر جهان از آن برای خرید و فروش، انجام معاملات، انتقال وجه و سایر عملیات مالی، استفاده می‌کنند. البته ارزهای دیجیتال (Cryptocurrency) دیگری چون اتریوم (Ethereum)، لایت کوین (Litecoin)، تتر (Tethter) و … نیز وجود دارند. ما برای مثال تنها درمورد بیت‌کوین که از همه معروف‌تر است صحبت می‌کنیم.

برای انتقال پول از کانادا به ایران با بیت کوین، هر دو طرف باید دارای حساب بیت‌کوین یا والت باشند. چندین سایت معتبر برای ایجاد حساب بیت‌کوین وجود دارد مثل www.blockchain.com. برخی سایت‌ها نیز خود دارای یک والت داخلی هستند و نیازی به ساخت والت جداگانه نیست. همچنین گاهی لازم نیست شخص ابتدا به والت خود بیت‌کوین تزریق کند و سپس از والت خود به والت دیگری منتقل کند، بلکه می‌تواند آدرس والت گیرنده را در ایران، به عنوان دریافت کننده، در سایتی که از آن بیت‌کوین می‌خرد، وارد کند. این روش دارای کارمزد کمتری نیز هست. به طور کلی، باید ابتدا ثبت‌نام کرده و احراز هویت کنید و سپس یک کارت بانکی را ثبت نمایید تا دارای والت شوید و بتوانید از بیت‌کوین برای خرید و فروش و انتقال پول استفاده نمایید.

  برای انتقال پول از طریق بیت کوین به ایران از کانادا باید:

 1. بیت‌کوین را از سایت‌هایی مثل www.localbitcoins.com یا www.cex.io  خریداری نمایید.
 2. بیت‌کوین را به آدرس والت گیرنده بفرستید یا از اول آدرس گیرنده را وارد کنید و بعد خرید را بزنید.
 3. سپس گیرنده در ایران بیت‌کوین را فروخته و معادل ریالی را دریافت خواهد کرد.

   این روش نیز مانند سایر روش‌ها، معایب و مزایای خود را دارد. مثلاً سریع بودن انتقال پول یا خریداری کردن راحت آن با کارت اعتباری ویزا یا مستر کارت یا امریکن اکسپرس و … و همچنین راحت بودن تبدیل بیت‌کوین به ریال در داخل ایران، از مزایای این روش است. اما باید توجه داشت که این روش معایبی چون وجود نوسانات در قیمت بیت‌کوین، نیاز به آشنایی اولیه با تکنولوژی برای ساختن والت و استفاده از این سیستم و همچنین این واقعیت که تعداد محدودی از کشورها، استفاده از بیت‌کوین را ممنوع کرده‌اند، نیز دارد که البته مورد آخر در مورد انتقال پول از کانادا به ایران با بیت کوین، صدق نمی‌کند.

انتقال پول از کانادا به ایران با صرافی‌ ها

بسیاری از موسسات و صرافی‌ها (Exchange Currency) در داخل ایران و کانادا، دارای حساب‌های بین‌المللی مختلف در بانک‌ها و سایر موسسات و سایت‌های معروف مثل پی پال، وسترن یونیون و … هستند. به زبان ساده این موسسات و صرافی‌ها پول شما را دریافت کرده و به حساب‌های بین‌المللی خود واریز می‌کنند و نهایتاً معادل ریالی آن را به حساب شخص مورد نظر شما در ایران و یا معادل دلاری آن را به حساب شخص مورد نظرتان در کانادا، واریز می‌کنند. در واقع انتقال پول از کانادا به ایران به واسطه صرافی ها و موسسات مالی ، یکی از راه‌های پرطرفدار و نسبتاً راحت برای انجام این کار است. البته همانطور که پیش از این ذکر شد، حتماً از اعتبار و خوش‌حساب بودن صرافی مورد نظر، مطمئن شوید.

انتقال پول به ایران از کانادا با سایت‌ های واسطه

سایت‌های بسیاری هستند که به عنوان واسط برای انتقال پول بین کشورهای مختلف، عمل می‌کنند. در واقع این سایت‌ها به نوعی موسسات مالی کوچکی هستند که دارای حساب‌های بین‌المللی بوده و توانایی جابجایی قانونی پول را، فارق از تحریم‌ها و هر نوع مانع دیگری، دارند. هر یک از این سایت‌ها ساز و کار خاص خود را دارند و شما می‌توانید به راحتی، با مطالعه توضیحات آنها برای انتقال پول خود از کانادا به ایران، استفاده کنید. البته پیش از انتخاب سایت مورد نظر، بهتر است از آشنایان خود پرس و جو کنید و همچنین از نظرات مشتریان هر سایت، اطلاع پیدا کنید تا بتوانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید.

  برای اطلاع بیشتر از نکات ذکر شده در این مقاله و همچنین آشنایی با صرافی‌های کانادا، می‌توانید به بخش‌های مربوطه در سایت تراست مراجعه کنید. تراست همواره بهترین مشاوره‌ها و راهنمایی‌ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. به تراست اعتماد داشته باشید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

مهم ترین راه های انتقال پول از کانادا به ایران چیست؟

وب مانی (Web Money)، پی پال (Paypal)، مانی گرام (Moneygram)، پرفکت مانی (Perfect Money)، وسترن انیون (Western Union)، سوئیفت (Swift)، بیت کوین/ ارزهای دیجیتال (Bitcoin/Cryptocurrency)، صرافی ‌ها (Exchange Currency) و سایت ‌های واسطه.

کدام سیستم انتقال پول بین ‌المللی را باید انتخاب کنیم؟

 سیستمی که دارای امنیت و سرعت بالا با مراحل احراز هویت آسان و کارمزد پایین است.

انتقال پول از کانادا به ایران با وب مانی چگونه است؟

برای اینکار ابتدا باید یک حساب وبمانی ایجاد کرده و با هویت ایرانی خود اطلاعات آن را تکمیل کنید. سپس حساب خود را با خرید ووچر وب مانی شارژ کرده و برای حساب وب مانی هر کس دیگری که بخواهید، در سراسر دنیا، پول واریز کنید.

امن ‌ترین و بهترین سیستم های‌ انتقال پول بین ‌المللی‌ کدام اند؟

پی پال (Paypal) و سوئیفت (Swift) جزو بهترین سیستم های‌ انتقال پول بین ‌المللی‌ شناخته می شوند.

انتقال پول از کانادا به ایران با پرفکت مانی چگونه است؟

ابتدا در پرفکت مانی حساب با یورو، دلار و طلا افتتاح کنید و سپس برای انجام تراکنش‌ های خود، مبلغ مورد نظر را به هر نوع ارزی، با نرخ روز بازار تبدیل و واریز کنید. شایان ذکر است پرفکت مانی از منوی زبان فارسی برخوردار بوده و برای باز کردن حساب و سایر امور راحت تر است.

چگونه با وسترن یونیون از کانادا به ایران پول منتقل کنم؟

برای انتقال پول از کانادا به ایران با وسترن یونیون، نیازی به داشتن حساب بانکی و چیز دیگری ندارید. فقط باید به یکی از شعب وسترن یونیون در کانادا که با موسسات ایرانی در ارتباط است مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت، وجه مورد نظر را تحویل دهید. تنها چند ساعت بعد، آن مبلغ در ایران، به دست شخص مورد نظرتان خواهد رسید.

چگونه با سوئیفت به حساب فرد مورد نظر در ایران پول واریز کنم؟

برای استفاده از سوئیفت شما باید دارای حساب بانکی در کشور خارجی که مقیم آن هستید باشید. همچنین باید به موسسه یا صرافی ‌هایی که حساب بین ‌المللی سوئیفت دارند، مراجعه کرده و پول مورد نظر را به حساب سوئیفت آن موسسه واریز نمایید. سپس طی سه الی پنج روز کاری، پول واریز شده به صورت ریالی، به دست شخص مورد نظرتان در ایران می ‌رسد.

انتقال پول به ایران از کانادا با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چگونه است؟

ابتدا باید بیت‌کوین را از سایت ‌هایی مثل www.localbitcoins.com یا www.cex.io خریداری نمایید و سپس آن را به آدرس والت گیرنده بفرستید و یا اینکه از اول آدرس گیرنده را وارد کنید و بعد خرید را بزنید. به این ترتیب گیرنده در ایران بیت‌کوین را فروخته و معادل ریالی آن را دریافت خواهد کرد.

راحت ترین راه برای انتقال پول از کانادا به ایران چیست؟

مراجعه به صرافی ها و موسسات مالی، یکی از راه‌ های پرطرفدار و نسبتاً راحت برای انتقال پول از کانادا به ایران است. این موسسات پول شما را دریافت کرده و به حساب ‌های بین‌المللی خود واریز می کنند و در آخر معادل ریالی آن را به حساب شخص مورد نظر شما در ایران انتقال می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.