اپلای علوم انسانی

اپلای علوم انسانی

علوم انسانی رشته های دانشگاهی هستند که جنبه های مختلف جامعه و فرهنگ انسانی را مطالعه می کنند. امروزه علوم انسانی بیشتر به عنوان هر رشته تحصیلی که خارج از حیطه آموزش حرفه ای، ریاضیات، علوم طبیعی و اجتماعی باشد، تعریف می شود.

علوم انسانی مستلزم مطالعه جهان انسانی و جامعه از منظر انتقادی است. این رشته شامل رشته های محبوب مانند انگلیسی، تاریخ و فلسفه است. در این رشته ‌ها، دانشجویان به بررسی خود انسانیت می ‌پردازند و از روش‌ های انتقادی برای کمک به درک ادبیات، هنر و گذشته، اخلاق، فرهنگ و ارزش‌ های انسانی استفاده می ‌کنند.

هر رشته علوم انسانی متکی بر روش های تفسیری منحصر به فرد است. دانشجویان مهارت‌ های ارزشمندی مانند توانایی برقراری ارتباط مؤثر، کار مستقل و گروهی و تفسیر اطلاعات را از تحصیل در رشته علوم انسانی کسب می کنند.

اپلای علوم انسانی در خارج از کشور

اکثر دانشگاه ها علوم انسانی را به گرایش مختلف تقسیم می کنند و آن ها را در یک بخش علوم انسانی در دانشکده هنر و علوم ارائه می دهند.

برخی از کالج ‌ها رشته‌ های هنری را با علوم انسانی ترکیب می ‌کنند، به این معنی که رشته ‌های هنرهای تجسمی و نمایشی مانند موسیقی، نقاشی و رقص را زیر شاخه “هنر و علوم انسانی” قرار می دهند. برخی از رشته ‌های علوم انسانی حتی ممکن است مرز بین علوم انسانی و علوم اجتماعی را طی کنند.

چند نمونه از رشته های علوم انسانی

 • مطالعات منطقه یا قومیت
 • تاریخ هنر
 • ادبیات کلاسیک تطبیقی
 • درام و موسیقی
 • انگلیسی
 • زبان های خارجی
 • مطالعات جنسیت
 • تاریخ
 • زبانشناسی
 • فلسفه
 • مطالعات مذهبی

ادامه تحصیل رشته علوم انسانی در خارج از کشور

هنرهای لیبرال شامل علوم انسانی، هنر، علوم اجتماعی و علوم طبیعی است. علوم انسانی بر تفسیر انتقادی فرهنگ و انسانیت تمرکز می‌ کند و مهارت ‌های ارزشمندی را آموزش می‌ دهد و آن ها را به یکی از مولفه ‌های اصلی الزامات آموزشی عمومی اکثر کالج ‌ها و دانشگاه ها تبدیل می‌ کند.

تحصیل و ادامه تحصیل در رشته علوم انسانی در خارج از کشور، همواره یکی از بزرگ ‌ترین دغدغه ‌های علاقه ‌مندان به این رشته است. توجه داشته باشید که هر کشور دارای شرایط خاصی برای تحصیل در این رشته است.

بهترین کشورها برای اپلای علوم انسانی

تحصیل در رشته علوم انسانی از مواردی است که خواهان زیادی در سراسر دنیا دارد. انتخاب مقصد مناسب برای تحصیل در این رشته می تواند سخت و گیج کننده باشد. تیم تراست در این بخش با معرفی 5 تا از بهترین کشورها و دانشگاه های آن ها برای تحصیل در رشته علوم انسانی، به شما در تصمیم گیری راحت تر کمک می کند.

کانادا

کانادا کشوری با محیط دوستانه و چند فرهنگی به همراه مناظر طبیعی است که فرصتی عالی برای دانشجویان بین ‌المللی برای تجربه این فرهنگ ‌ها و مناظر فراهم می‌کند.

علاوه بر این، کانادا به دلیل برخورداری از دانشگاه های عالی و آموزش منحصر به فرد، در کنار فراهم آوردن شرایط عالی و راحت برای زندگی، همواره از بهترین و محبوب ترین کشورها برای تحصیل در میان دانشجویان بین المللی بوده است. کانادا به عنوان چهارمین کشور برتر برای تحصیل در رشته هنر و علوم انسانی در سراسر جهان رتبه بندی شده است.

ایالات متحده آمریکا

 ایالات متحده آمریکا یکی از محبوب ‌ترین مقاصد برای دانشجویانی است که می‌ خواهند در خارج از کشور در رشته‌ های هنر و علوم انسانی تحصیل کنند، چرا که این کشور هم از نظر تجربه یادگیری و هم برای مشاغلی که در ایالات متحده پس از اتمام دوره‌ های تحصیلی ارائه می‌ شود، سودمند است.

ایالات متحده آمریکا به دلیل داشتن دانشگاه ها و مؤسساتی با رتبه بالا در سراسر جهان شناخته شده است و مقصد محبوبی برای دانشجویان بین المللی است زیرا کیفیت بالایی از آموزش، بورسیه تحصیلی، فرصت های شغلی را ارائه می دهد.

مدارک تحصیلی ایالات متحده به دلیل برتری خود در سراسر جهان شناخته شده و پذیرفته شده است. ایالات متحده آمریکا دارای حداکثر تعداد دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر برای دوره های هنر و علوم انسانی در سراسر جهان است.

انگلستان

انگلستان به یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی در سراسر جهان برای تکمیل تحصیلات تکمیلی تبدیل شده است. مدارک تحصیلی در انگلستان به طور کلی در مقایسه با سایر کشورها زمان کمتری برای تکمیل شدن دارند، بنابراین هزینه های تحصیل را کمتر می کند.

بریتانیا به خاطر جامعه چند فرهنگی خود با تقریباً همه ادیان و مذاهب شناخته شده است. بریتانیا با درهم آمیختگی نژادی، قومی و مذهبی، پذیرای سنت ‌ها و فرهنگ‌ های جدید است که برای دانشجویان بین المللی بسیار خوب است.

هنر و علوم انسانی در بریتانیا به عنوان یک رشته بسیار مهم در نظر گرفته می شود، زیرا بریتانیایی ها معتقدند که این رشته پتانسیل کمک به سایر رشته ها، بخش ها و صنایع را دارد.

استرالیا

استرالیا از دیگر مقاصد محبوب تحصیلی در خارج از کشور است. موسسات در استرالیا طیف گسترده ای از دوره ها و مدارک تحصیلی را ارائه می دهند تا دانشجویان بین المللی بتوانند به راحتی دانشکده و منطقه ای را که مناسب آن هاست بیابند.

یکی از جذاب ترین جنبه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی، تاکید بر تحقیق است. دانشجویانی که در استرالیا تحصیل می کنند می توانند از فناوری و منابع چشمگیر این کشور بهره مند شوند. علاوه بر این هزینه زندگی و تحصیل در استرالیا به طور قابل توجهی کمتر از ایالات متحده و انگلیس است.

هلند

هلند به دلیل رویکرد بین المللی و کیفیت بالای خود در آموزش عالی شناخته شده است. همچنین به داشتن بزرگترین پیشنهادات دوره های دانشگاهی انگلیسی در کل اروپا معروف است که آن را در بین دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در اروپا هستند مشهور می کند.

علاوه بر این، سبک غیررسمی تدریس که بر تجربه دانشجویان، فرهنگ منحصر به ‌فرد و موقعیت جغرافیایی آن در قلب اروپا متمرکز است، آن را به محبوب‌ ترین مقصد برای دانشجویان بین ‌المللی در سراسر جهان تبدیل می ‌کند.

بهترین دانشگاه ها برای اپلای علوم انسانی

کشوردانشگاه
کانادادانشگاه تورنتو
دانشگاه مک گیل
دانشگاه بریتیش کلمبیا
ایالات متحده آمریکادانشگاه هاروارد
دانشگاه ییل
دانشگاه نیویورک
دانشگاه میشیگان (ان-آربور)
دانشگاه استنفورد
انگلستاندانشگاه اکسفورد
دانشگاه کمبریج
دانشگاه کالج لندن
دانشگاه ادینبورگ
کالج کینگز لندن
استرالیادانشگاه سیدنی
دانشگاه ملبورن
دانشگاه ملی استرالیا
دانشگاه مک کواری
دانشگاه کویینزلند
هلنددانشگاه آمستردام
دانشگاه اوترخت
دانشگاه رادبود نایمخن

گرایش های رشته علوم انسانی در خارج از کشور

رشته علوم انسانی یکی از جامع ترین رشته ها برای تحصیل است چرا که طیف بسیار متنوعی از انواع گرایش های تحصیلی را در بر می گیرد. دانشجویانی که این رشته را برای تحصیل انتخاب می کنند، گزینه های بسیار زیادی برای ورود به بازار کار و مشاغل دارند.

از اصلی ترین گرایش های رشته علوم انسانی می توان به رشته های زبان شناسی، مدیریت، روانشناسی، حقوق، تاریخ شناسی، اقتصاد و غیره اشاره کرد.

مهم ترین گرایش‌ های رشته علوم انسانی

گرایشتوضیحات
اقتصادرشته اقتصاد نسبت به دیگر گرایش های رشته علوم انسانی، درآمد و بازار کار بهتری دارد. این رشته به پرورش متخصصانی در زمینه اقتصادی می پردازد.
حقوقاین رشته از رشته های محبوب میان دانشجویان است و به رابطه بین مردم و یا رابطه دولت و مردم می پردازد.
زبان شناسیاین رشته به مطالعه علمی زبان های مختلف می پردازد.
روانشناسیاین رشته به روابط بین انسان ها با دیگر انسان ها و محیط اطرافشان می پردازد. با توجه به اهمیت روانشناسی در جنبه های زندگی انسان، این رشته تقاضا و طرفداران زیادی پیدا کرده است.
تاریخاین رشته نیز علاقه مندان زیادی دارد و به بررسی و مطالعه حوادث و رویدادهای گذشته می پردازد.

بهترین گرایش ها برای اپلای علوم انسانی

گرایشمیانگین
درآمد
سالیانه
وظایف
شغلی
مدیر امور نظارتی109318 دلاریک مدیر امور نظارتی مسئول نظارت بر تعاملات با دولت به نمایندگی از کارفرمایان و اطمینان از رعایت مقررات دولتی است. آن ها بازرسی ها را سازماندهی می کنند، و کنترل های نظارتی داخلی را در سازمان خود اجرا می کنند.  
مدیر توسعه98674 دلارمدیران توسعه مسئول برنامه ریزی استراتژی های جمع آوری کمک های مالی برای سازمان خود هستند. آن ها درآمد پروژه از طرح های جمع آوری کمک های مالی را مدیریت می کنند و با کمک کنندگان اصلی ارتباط برقرار می کنند.
مدیر منابع انسانی95794 دلارمدیر منابع انسانی کلیه مسائل مربوط به منابع انسانی در یک شرکت را مدیریت می کند، از جمله کارکنان، پاداش، مزایا و روابط کارکنان. آنها فرهنگ شرکت را با توسعه سیاست های موفق برای مدیریت کارکنان هدایت می کنند.
مدیر پروپوزال95729 دلاریک مدیر پروپوزال بر همه پیشنهادات یک شرکت، از توسعه اولیه تا ارائه نهایی مشتری نظارت می کند. آن ها اسناد را مدیریت می کنند، استراتژی های پیشنهادی ایجاد می کنند و شرکای تجاری را متقاعد می کنند که پیشنهادات آن ها را در نظر بگیرند.
مربی اجرایی87096 دلارمربیان اجرایی به مدیران اجرایی و سایر متخصصان در پست های رهبری کمک می کنند تا به اهداف شغلی خود دست یابند. آن ها با مشتریان خود در مورد اهداف و آرزوهای شغلی مشورت می کنند و سپس استراتژی هایی را برای دستیابی به آنها طبق برنامه، برنامه ریزی می کنند.
مدیر ارتباطات83468 دلارمدیر ارتباطات، روابط عمومی، نام تجاری و شهرت شرکت یا بخش خود را برنامه ریزی می کند. آن ها مسئول برنامه ریزی رویدادهای مطبوعاتی و انتشارات رسانه ای، حفظ روابط با مخاطبین و مدیریت تصویر عمومی شرکت هستند.
مورخ82539 دلارمورخان اطلاعات را از منابع اولیه برای ایجاد مقالات، کتاب ها و مستندهای اصلی در مورد موضوعات تاریخی تحقیق می کنند. آنها در مورد پروژه هایی که نیاز به دانش تاریخی دارند مشورت می کنند و داده های تاریخی را تجزیه و تحلیل می کنند تا اهمیت یک موقعیت یا مصنوع را تفسیر کنند.  
مامور دیپلماتیک79129 دلارماموران دیپلماتیک نماینده یک کشور هستند و هنگام تعامل با مقامات خارجی از طرف آن کشور مذاکره می کنند. آن ها با دیگر دیپلمات ها برای مذاکره درباره سیاست ها، سازماندهی معاملات و حفظ روابط مثبت با سایر کشورها ملاقات می کنند.
استراتژیست محتوا76405 دلاریک استراتژیست محتوا یک متخصص بازاریابی است که مسئول برنامه ریزی نوع محتوایی است که یک شرکت باید منتشر کند. آن ‌ها تعیین می‌ کنند که چه نوع مقاله ‌ها، ویدیوها و تصاویری به بهترین وجه برای مخاطبانشان جذاب هستند و برنامه ‌ای را برای ایجاد این موارد مدیریت می ‌کنند.
سردبیر ارشد76632 دلارویراستاران ارشد بر تولید مطالب نوشته شده نظارت می کنند، از انتخاب ایده ها تا بررسی کیفیت نهایی. آن ها وظایف را بین نویسندگان توزیع می کنند و در نهایت آن ها را برای انتشار تأیید می کنند.

اپلای علوم انسانی و دریافت بورسیه

تامین بورسیه‌ های تحصیلی یا کمک ‌هزینه ‌های دانشجویی از راه ‌های مختلفی صورت می گیرد. این کمک هزینه ها می‌تواند از طرف دولت، صندوق رفاه دانشگاه، سرمایه‌ گذاران، مددکاران یا مؤسسات مالی در اختیار دانشجویان واجد الشرایط قرار گیرند. برای هر بورسیه شرایط و ضوابطی لازم است که تنها در صورتی که دانشجو بتواند آن ها را برآورده کند، بورسیه تحصیلی به او تعلق خواهد گرفت.

در صورتی‌که تمایل دارید مانند سایر دانشجویان از بورسیه ‌ها، کمک ‌هزینه ‌های تحصیلی یا حتی وام‌ های دانشجویی در رشته علوم انسانی مطلع شوید، می ‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و از بورسیه ‌های مربوط به این رشته‌ آگاه شوید.

همچنین سایت ‌هایی مانند scholarships و scholarship portal طراحی شده اند که شما می‌ توانید با ذکر نام دانشگاه و همچنین رشته‌ ی تحصیلی مورد نظر از بورسیه ‌های رشته‌ ی مربوطه آگاه شوید.

شرایط تعلق گرفتن بورسیه به افراد

 • بورسیه‌ های ورودی به دانشجویان جدید الورود تعلق می ‌گیرد و معمولاً بر اساس شایستگی و معدل ترم در مقطع پیشین به آن ‌ها اعطا می ‌شود.
 • بورسیه ‌های تحقیقاتی یا RA به دانشجویانی تعلق می‌ گیرد که در کنار تحصیلات خود به تحقیق و پژوهش و همچنین نگارش مقالات مختلف علمی می ‌پردازند و در کنار اساتید خود در مسیر پیشرفت علم و دانش گام برمی‌ دارند.
 • بورسیه ‌های دستیار مدرس یا TA به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که در کنار تحصیلات خود به تدریس دانشجویان ترم پایینی در کنار اساتید می ‌پردازند. مبلغ خوب و قابل‌توجهی نصیب این دانشجویان می‌ شود و آن ها می ‌توانند برای هزینه ‌های تحصیل و زندگی خود روی آن حساب کنند.
 • بورسیه ‌های کارآموزی به دانشجویانی تعلق می ‌گیرد که مشتاق انجام کارهای پاره‌ وقت در کنار تحصیل خود هستند. این دانشجویان گاهی در پردیس ‌های دانشگاهی و گاهی در خارج از دانشگاه مشغول به فعالیت ‌اند. این کارها به صورتی برنامه ‌ریزی می‌ شوند که به درس دانشجو لطمه ‌ای وارد نشود. لازم به ذکر است که دانشجو در روزهای تعطیل حتی می ‌توانند به‌صورت تمام‌ وقت کار کرده و حقوق کار تمام ‌وقت را کسب کند.
 • بورسیه‌ های تشویقی گاهی به دانشجویان استعداد درخشان و همچنین مستعدی تعلق می‌گیرد که در هر ترم تحصیلی، نتایج خوبی را به دست آورند و معدل بالایی کسب کنند.

رنکینگ بهترین دانشگاه ها برای اپلای علوم انسانی

رنک
رشته
علوم انسانی
نام
دانشگاه
نوع
موسسه
رنک
جهانی
1دانشگاه آکسفورددولتی2
2دانشگاه هارواردخصوصی5
3دانشگاه کمبریجخصوصی3
4دانشگاه کالیفرنیا، برکلیدولتی32
5دانشگاه ییلخصوصی14
6دانشگاه استنفوردخصوصی3
7دانشگاه نیویورکخصوصی42
8دانشگاه پرینستونخصوصی20
9دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلسدولتی40
10دانشگاه کلمبیاخصوصی19

برای یافتن بهترین دانشگاه ها در رشته و گرایش مورد نظر خود می توانید به این سایت QS top universities مراجعه کنید و برترین دانشگاه های مورد نظر رشته مورد نظر خود را با جزئیات کامل مشاهده کنید.

اخذ ویزا برای اپلای رشته علوم انسانی در خارج از کشور

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند باید حتماً ویزای تحصیلی داشته باشند. هر کشور، قوانین خاص خودش را برای اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان دارد. مدت اعتبار ویزا بسته به کوتاه‌ مدت و بلند مدت بودن آن ‌ها با یکدیگر متفاوت است.

به ‌عنوان‌ مثال اعتبار ویزا های کوتاه‌ مدت ممکن است از ۳ ماه تا ۳ سال متغیر باشد. دانستن این اطلاعات برای اخذ ویزا حیاتی است بنابراین یک تیم مشاوره با تجربه در این زمینه می ‌تواند به شما کمک کند.

توجه داشته باشید کشوری که قصد ادامه تحصیل در آن را دارید باید کاملاً با روحیات شما سازگار باشد و آشنایی نسبی با فرهنگ مردمان آن کشور داشته باشید؛ بنابراین قبل از هر اقدامی برای اخذ ویزا حتماً در مورد کشور مقصد تحقیق کنید.

نکته دیگر در مورد اخذ ویزا این است که دانش بالای زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد به‌ شدت الزامی است و بدون داشتن مدرک زبان معتبر قادر به اخذ ویزا نخواهید بود.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق ‌تر می‌ توانید با ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید و یا به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه فرمایید.

مراحل اپلای علوم انسانی و اخذ ویزا

 • انتخاب یک تیم مشاوره ‌معتبر برای آشنایی با مهاجرت
 • درخواست مصاحبه در سفارت و گرفتن نوبت به ‌صورت آنلاین
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • تعیین رشته‌ مورد نظر (در اینجا رشته‌ علوم انسانی)
 • همراه داشتن نامه‌ پذیرش دانشگاه
 • همراه داشتن گذرنامه
 • اثبات تمکن مالی
 • همراه داشتن مدارک شناسایی ازجمله شناسنامه و کارت ملی (ترجمه‌ شناسنامه الزامی است)
 • داشتن حداقل ۲ قطعه عکس و حداکثر ۵ قطعه عکس مناسب برای گذرنامه
 • ارائه‌ آخرین مدرک تحصیلی
 • همراه داشتن مدرک دیپلم به همراه ترجمه
 • همراه داشتن مدرک زبان انگلیسی یا مدرک زبان کشور موردنظر با حداقل نمره ‌ی مورد نیاز
 • پرداخت هزینه‌ ی صدور ویزا
 • همراه داشتن نامه‌ سوء پیشینه
 • ارائه‌ مقالات چاپ ‌شده‌

مدارک مورد نیاز اپلای علوم انسانی

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در رشته علوم انسانی بستگی به دانشگاهی دارد که قصد تحصیل در آن را دارید. موسسه مهاجرتی تراست بعد از بررسی‌ های لازم لیست زیر را به ‌عنوان مدارکی که بین دانشگاه ‌ها مشترک هستند، جمع ‌آوری کرده است.

 • رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظرتان را در سایت دانشگاه پر کنید.
 • برای دریافت اخبار مربوط به پذیرش یا عدم پذیرش حتماً یک ایمیل معتبر وارد کنید.
 • بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
 • در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
 • داشتن انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک ارسالی شما است.
 • مدارک اثبات تمکن مالی را بفرستید.
 • مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز را ارسال کنید.
 • لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید را ارسال کنید.
 • آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن نیز از الزامات اپلای است.

بازار کار رشته علوم انسانی در خارج از کشور

یک حرفه در علوم انسانی می تواند طیف گسترده ای از مشاغل با ارزش را ارائه دهد. آگاهی از گزینه های شغلی مختلف در علوم انسانی و جزئیات حقوق و دستمزد، می تواند به شما در تصمیم گیری برای انتخاب شغلی بهتر کمک کند. گزینه های شغلی در علوم انسانی می تواند شامل برخی از جالب ترین و جذاب ترین مشاغل موجود در بازار باشد.

لیست مشاغل علوم انسانی

 • ویرایشگر
 • متخصص چند رسانه ای
 • استراتژیست بازاریابی دیجیتال
 • بایگانی
 • تحلیلگر
 • روانشناس
 • زبان شناس داده
 • وکیل
 • کارشناس روابط بین الملل
 • کارشناس زبان خارجی
 • تاریخ شناس
 • کارگردان هنری
 • طراح گرافیک
 • مدیر رویداد
 • کارمند دولت
 • کپی رایتر
 • آژانس مسافرتی
 • معلم
 • نویسنده فنی
 • متخصص منابع انسانی
 • مدیر روابط عمومی
 • باستان شناس

مزایای اپلای علوم انسانی

 • پرورش خلاقیت: با دانش در زمینه هایی مانند هنرهای ادبی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی، می توانید خلاقیت خود را از طریق اشکال مختلف هنری مانند شعر، طراحی، نقاشی، تئاتر و موسیقی بروز دهید.
 • درک زبان ‌ها و فرهنگ‌ های خارجی: رشته‌ های علوم انسانی می ‌توانند زمینه یادگیری زبان‌ های مختلف را فراهم کنند که ممکن است به کاوش در فرهنگ ‌های مختلف منجر شود.
 • افزایش آگاهی سیاسی: می توانید از محیط سیاسی جهان بیشتر آگاه شوید و مفاهیمی مانند دموکراسی، حقوق بشر، برابری و عدالت اجتماعی را درک کنید.
 • تقویت تفکر انتقادی: موضوعات مختلف علوم انسانی می توانند به شما در درک رفتار انسان کمک کننده باشد و باعث شود شما منطقی فکر کنید.

میانگین درآمد رشته علوم انسانی

میانگین درآمد مشاغل مربوط به رشته علوم انسانی به طور کلی 51318 دلار در سال و 4276 دلار در ماه است.

درامد مشاغل مربوط به علوم انسانی در کشورهای مختلف

کشورتوضیحات
کانادامتوسط حقوق علوم انسانی در کانادا 69479 دلار در سال یا 35.63 دلار در ساعت است.
ایالات متحده آمریکادر حالی که حقوق سالانه رشته علوم انسانی را تا 79500 دلار و کمتر از 24500 دلار می دانند، اکثر حقوق های علوم انسانی در حال حاضر بین 40000 دلار (صدک 25) تا 56500 دلار (درصد 75) است و افراد برتر (در صدک 90) سالانه 74000 دلار در ایالات متحده دریافت می کنند.
انگلستانمتوسط حقوق علوم انسانی در بریتانیا 34623 پوند در سال یا 17.76 پوند در ساعت است. موقعیت های شغلی سطح ورودی از 30669 پوند در سال شروع می شود، در حالی که اکثر کارگران باتجربه تا 47320 پوند در سال درآمد دارند.
استرالیامتوسط حقوق منابع انسانی در استرالیا 100000 دلار در سال یا 51.28 دلار در ساعت است.
هلندفردی که در هلند کار می کند به طور معمول حدود 4880 یورو در ماه درآمد دارد. حقوق ها از 1350 یورو (کمترین میانگین) تا 21300 یورو (بالاترین میانگین) متغیر است.

فعالیت موسسه مهاجرتی تراست، اختصاصا در حوزه مهاجرت به کانادا، شامل روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری می باشد.

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا رشته علوم انسانی رشته خوبی برای اپلای است؟

بله، رشته های علوم انسانی آثار بزرگ ادبیات، پرسش های پیچیده فلسفی و تمدن های باستانی را مطالعه می کنند. دانشجویان ضمن کسب مدرک علوم انسانی، تفکر انتقادی، ارتباط و مهارت ‌های تحلیلی را نیز توسعه می ‌دهند. علاوه بر این با تحصیل در رشته علوم انسانی، طیف گسترده ای از گرایش ها و مشاغل پیش روی شما قرار خواهد گرفت.

بهترین رشته های علوم انسانی برای اپلای چه رشته هایی هستند؟

برخی از رشته های علوم انسانی که درآمد و چشم انداز شغلی خوبی دارند به همراه درآمد آن ها عبارتند از:
مدیر امور نظارتی: 109318 دلار
مدیر توسعه: 98674 دلار
مدیر منابع انسانی: 95794 دلار
مدیر پروپوزال: 95729 دلار
مربی اجرایی: 87096 دلار
مدیر ارتباطات: 83468 دلار
مورخ: 82539 دلار
مامور دیپلماتیک: 79129 دلار
استراتژیست محتوا: 76405 دلار
سردبیر ارشد: 76632 دلار

بازار کار رشته علوم انسانی چگونه است؟

یک حرفه در علوم انسانی می تواند طیف گسترده ای از مشاغل با ارزش را ارائه دهد. لیست گزینه های شغلی می تواند شامل مشاغل در ارتباطات جمعی، روابط بین الملل، آکادمیک، روانشناسی، بازاریابی و غیره باشد. گزینه های شغلی در علوم انسانی می تواند شامل برخی از جالب ترین و جذاب ترین مشاغل موجود در بازار باشد.

میانگین درآمد علوم انسانی چقدر است؟

میانگین درآمد مشاغل مربوط به رشته علوم انسانی به طور کلی 51318 دلار در سال و 4276 دلار در ماه است.

مدارک مورد نیار برای اپلای علوم انسانی چیست؟

فرم پذیرش آنلاین از دانشگاه مورد نظر
بسته به دانشگاهتان ۲ تا ۳ توصیه‌ نامه نیاز دارید.
در صورتی ‌که رزومه کاری دارید حتماً مدارک آن را ارسال کنید.
انگیزه نامه نیز از اصلی ‌ترین مدارک مورد نیاز است.
مدارک اثبات تمکن مالی
مدرک زبان معتبر کشور مورد نظر با حداقل نمره مورد نیاز
لیست مقالاتی که چاپ کرده ‌اید
آخرین مدرک تحصیلی‌ تان به همراه ریز نمرات و ترجمه آن

بهترین کشور برای اپلای علوم انسانی کدام است؟

کشورهای کانادا، ایالات متحده آمریکا، انگلستان، استرالیا و هلند از بهترین گزینه هایی هستند که می توانید در لیست مقاصد خود برای اپلای علوم انسانی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.