کار در پرنس ادوارد

کار در پرنس ادوارد

پرنس ادوارد از چند جزیره کوچک تشکیل شده است و در مجاورت نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک و کبک قرار دارد. در مقایسه با سایر استان‌های کانادا، پرنس ادوارد جمعیت و مساحت کمی دارد، اما، بدون شک یکی از زیباترین استان‌های کانادا به شمار می‌آید. امروزه طرفداران کار در پرنس ادوارد به شکل روزافزونی در حال افزایش است. اگر می‌خواهید با دلایل محبوبیت پرنس ادوارد در میان مهاجران کاری آشنا شوید، تا آخر این مقاله با تراست همراه باشید.

چرا کار در پرنس ادوارد

دلایل متعددی را می‌توان برای محبوبیت جزیره پرنس ادوارد ذکر کرد، که همان طور که حدس می‌زنید، تمام آنها مربوط به سطح زندگی بالا و شرایط مساعد کاری در این استان هستند. افرادی که می‌خواهند زندگی متفاوت و با کیفیت بالا و شرایط مطلوبی را برای خود ایجاد کنند، معمولاً تمایل زیادی به پرنس ادوارد دارند. در اینجا دلایل خود را در دو بخش زندگی و کار در پرنس ادوارد طبقه بندی کرده‌ایم.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در پرنس ادوارد

همان‌طور که گفته شد، پرنس ادوارد جمعیت کمی دارد، بنابراین، با توجه ارزانی خانه در این استان، مسکن فراوان و به سادگی قابل تهیه است. علاوه بر این، هزینه‌های زندگی در پرنس ادوارد یکی از پایین‌تریننرخ‌های سراسر کاناداست. به این ترتیب، می‌توان گفت که هزینه تمام جوانب زندگی در این استان در مقایسه با سایر استان‌هاپایین‌تر است. پس، در بدو ورود به این استان، به هیچ عنوان نگران تهیه مسکن یا سایر هزینه‌های زندگی نباشید. در اینجا تمام امکانات با قیمتی بسیار مقرون‌به‌صرفه در اختیار ساکنین قرار می‌گیرند.

خوب است که متقاضیان کار در پرنس ادوارد را مطلع ساخت که سیستم مدارس عمومی کانادا آموزش رایگان را برای فرزندان زیر 20 سال تمام شهروندان و ساکنان دارای اقامت دائم این کشور فراهم می‌آورد. در جزیره پرنس ادوارد نیز یک سیستم آموزش عمومی مدرن و پیشرفته برای ساکنان تهیه شده است، که از شروع دوران ابتدایی تا پایان دبیرستان از فرزندان آنها حمایت همه جانبه‌ای به عمل می‌آورد. همچنین، دانشگاه جزیره پرنس ادوارد و کالج هلند، در دوران دانشگاه، پشتیبانی‌های لازم را برای دانشجویان فراهم کرده‌اند.

یکی دیگر از نکات اساسی که متقاضیان کار در پرنس ادوارد نگرانی درباره آن ندارند، مسئله بهداشت و سلامت است. در پرنس ادوارد تمام افراد جامعه تحت پوشش بیمه مراقبت‌های بهداشتی قرار دارند. یعنی تمام شهروندان و ساکنان قانونی هیچ هزینه مستقیمی بابت خدمات بهداشتی و مراقبتی پرداخت نمی‌کنند. برنامه مراقبت‌های پزشکی جزیره پرنس ادوارد تمام خدمات پزشکی ضروری از قبیل خدمات جراحی و دندانپزشکی را به صورت رایگان برای ساکنان این استان فراهم کرده است.

ساکنان جزیره پرنس ادوارد معمولاً به نام “جزیره‌نشینان” (Islanders) شناخته می‌شوند، جزیره‌نشینانی که زندگی پرجنب‌وجوش و متفاوتی را برای خود بنیاد نهاده‌اند. یکی از خصوصیات مردم این استان که مورد توجه متقاضیان کار در پرنس ادوارد هم قرار گرفته است، صمیمیت و خوش برخوردی آنهاست. در واقع، مردم پرنس ادوارد برخوردی بسیار دوستانه و محترمانه با مهاجران و افراد تازه وارد دارند، که خود یکی از نقاط مثبت مهاجرت کاری به این استان به حساب می‌آید.

طبیعت زیبای پرنس ادوارد یکی دیگر از جذابیت‌های آن است. زندگی در کنار اقیانوس، جنگل‌ها و دشت‌های زیبا و شهرهای پرجنب‌وجوش موجب می‌شود تا هر فردی با هر سبک زندگی احساس رضایت کامل داشته باشد.

درباره پرنس ادوارد آیلند بیشتر بدانید.

بازار کار در پرنس ادوارد

بازار کار در پرنس ادوارد

خوب است که علاقه‌مندان به کار در پرنس ادوارد را مطلع ساخت که اقتصاد پرنس ادوارد تقریباً متکی بر کشاورزی است. در این استان حدود 30 درصد از سیب‌زمینیمورداستفاده سراسر کانادا تولید می‌شود. از سوی دیگر، مناظر بکر و دلربا با بازی گلف باعث شده‌اند تا صنعت گردشگری این استان روزبه‌روزبزرگ‌تر شود. به‌علاوه، بخش تولیدات بیشتر بر تولید مواد غذایی تمرکز کرده است. بخش فنّاوری پیشرفته نیز اهمیت روزافزونی، به‌ویژه در حوزه فنّاوری مرتبط با پزشکی، الکترونیک و کشاورزی، می‌یابد.

همچنین، صنعت شیلات و پرورش ماهی یکی دیگر از صنایع بزرگ در پرنس ادوارد به‌حساب می‌آید. این صنعت هم فرصت‌های شغلی بسیاری را برای متقاضیان کار در پرنس ادوارد ساخته است. درمجموع، تکیه‌بر منابع طبیعی از قبیل کشاورزی و ماهیگیری در کنار بخش فنّاورانه در حال رشد این استان بازار کار و فرصت‌های شغلی گوناگونی را برای ساکنان آن ایجاد کرده است.

وقتی‌که می‌خواهیم بازار کار منطقه‌ای را به لحاظ علمی بررسی کنیم، لازم است که سه عامل نرخ بیکاری، مشارکت نیروی کار و نسبت استخدام به جمعیت آن را در نظر بگیریم. در این میان نرخ بیکاری می‌تواند عاملی باشد که تحقق عملی دو عامل دیگر را به نمایش می‌گذارد.

خبر خوب برای علاقه‌مندانبه‌کار در پرنس ادوارد این است که نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. این بدان معنی است که اقتصاد این استان به‌طورقابل‌ملاحظه‌ای قوی است و توانایی بالفعلی برای تأمین و تولید مشاغل جدید دارد.

همچنین، باید گفت که پرنس ادوارد مکان ایده آلی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید است. به‌ویژه افرادی که قصد خرید زمین یا راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی در حوزه‌های کشاورزی و شیلات و ماهیگیری را دارند، فرصت‌های ایده آلی را برای احقاق اهداف اقتصادی خود خواهند یافت. اما توجه کنید که راه‌اندازی کسب‌وکار در پرنس ادوارد تنها به این حوزه‌ها محدود نمی‌شود. از سوی دیگر، صنایع گردشگری و فنّاوری‌های پیشرفته در پرنس ادوارد به‌سرعت در حال پیشرفت هستند. بنابراین، فرصت‌های بزرگی برای راه‌اندازی استارت آپ در این زمینه‌ها نیز وجود دارند.

درمجموع باید گفت که کانادا و پرنس ادوارد سرزمین فرصت‌ها برای افراد دارای تخصص یا توانایی مالی راه‌اندازی کسب‌وکار است. در این استان مسیر فعالیت در هر زمینه‌ای هموار شده است.

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای باتجربه و حرفه‌ای ما در تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و می‌توانید کار مهاجرت خود را به آنان بسپارید.

استاندارد حقوق کار در پرنس ادوارد

استاندارد حقوق کار در پرنس ادوارد

حقوق کارگران و کارمندان مشغول کار در پرنس ادوارد بر اساس قانون استخدام در این جزیره محافظت می‌شود. قانون استاندارد استخدام، قانون استخدام جوانان و سایر قوانین مربوط به کار حقوق و مسئولیت‌های کارمندان و کارفرمایان را به دقت مشخص کرده است.

تمام کارمندان این استان باید حداقل حقوق تعیین شده برای هر ساعت کاری، که طبق اعلام اول آوریل 2020، معادل 12 دلار و 85 سنت است، را دریافت کنند. در اغلب موقعیت‌های شغلی، ساعات کاری استاندارد هفتگی برابر است با 48 ساعت و پس‌ازآن اضافه‌کاری محسوب می‌شود. گفتنی است که حقوق هر ساعت اضافه‌کاری یک و نیم برابر ساعات کاری معمول است. البته، صنایع خاص از استاندارد ساعات کار در پرنس ادوارد معاف هستند.

طبق قانون استاندارد کار در جزیره پرنس ادوارد کارمندان می‌توانند در تعطیلات رسمی از قبیل کریسمس، روز تحویل سال، روز جزیره، Good Friday، روز کانادا و دیگر روزها به مرخصی بروند. در ضمن، هر  کارمند حق استفاده از 2 هفته تعطیلات با حقوق در سال را دارد.

کارفرمایان موظف هستند که حداکثر هر 16 روز یک بار با کارمندان خود تسویه حساب کنند. به‌طورمعمول، پرداخت حقوق و مزایای هر کارمند نباید از مدت زمان قانونی تعیین‌شده بیشتر شود. از سوی دیگر، کارمندان مشغول به کار در پرنس ادوارد مسئولیتی در قبال تهیه یا تعمیر وسایل موردنیاز محیط کار ندارند. برای مثال، اگر کارمندی باید با یونیفرم ویژه در محیط کار حاضر شود، وظیفه تأمین، ترمیم و بازخرید آن به طور کامل بر عهده کارفرماست.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در پرنس ادوارد

میانگین درآمد مشاغل محبوب در پرنس ادوارد

قبل از هر چیزی لازم است به این نکته اشاره کرد که برای ورود موفق به بازار کار در پرنس ادوارد باید سطح ارشدیت خود را در حرفه خود افزایش دهید. این مهم به دو صورت قابل انجام است: از طریق بالا بردن سطح تحصیلات دانشگاهی و از طریق سابقه کاری مفید در حرفه موردنظر.

سطح درآمد متخصصان و کارگران ماهر در کشورهای پیشرفته ارتباط مستقیمی با دو مورد بالا دارد. شاید در کشورهای جهان سوم تحصیلات ارزش واقعی خود را ازدست‌داده، اما تحصیلات در کشورهای پیشرفته ارزش واقعی خود را دارد. هرچه تحصیلات بالاتر و ارشدیت بیشتری داشته باشید، احتمال استخدام خود را در جایگاه‌های شغلی مطلوب افزایش می‌دهید.

بنابراین، به متقاضیان کار در پرنس ادوارد پیشنهاد می‌دهیم که در حد امکان به دو مورد فوق توجه ویژه‌ای داشته باشند.

از سوی دیگر، واقعیت این است که برخی از مشاغل همواره سطح درآمدی بالاتری را برای افراد به ارمغان می‌آورند. برای مثال می‌توان پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، مدیران حوزه‌های مختلف تجاری، اساتید دانشگاه‌ها و … اشاره کرد. این افراد همواره در میان پردرآمدترین طیف جامعه حضور دارند.

ولی، این به آن معنی نیست که سایر مشاغل نمی‌توانند درآمد ایده آلی برای افراد داشته باشند. برای مثال، در پرنس ادوارد حرفه‌های مربوط به کشاورزی می‌توانند فرد را درآمد مطلوبی برسانند. از سوی دیگر باید به افراد ایده پرداز اشاره کرد. بازار کار در پرنس ادوارد همواره ارزش خاصی برای ایده پردازان و کارآفرینان قائل می‌شود. به‌طوری‌که این افراد می‌توانند به پله‌های بالایی ازنظر اقتصادی دست پیدا کنند.

در جدول پایین برخی مشاغلی را که به‌طور میانگین درآمد مطلوبی را برای شخص به ارمغان می‌آورند، معرفی می‌کنیم.

عنوان شغلدرآمد
مدیر پروژه فناوری اطلاعات154 هزار دلار
مدیر توسعه147 هزار دلار
مدیر امنیت وبسایت142 هزار دلار
مدیر برند177 هزار دلار
مدیر توسعه بازار147 هزار دلار
مدیر پروژه143 هزار دلار
متخصص روابط رسانه‌ای128 هزار دلار
ناظر کنترل کیفیت117 هزار دلار
تحلیلگر کنترل کیفیت106 هزار دلار
مدیر فروش201 هزار دلار
بزرگترین شرکت های پرنس ادوارد

بزرگترین شرکت های پرنس ادوارد

همان‌طور که انتظار می‌رود، متخصصان سطح بالا و کارگران ماهر همواره در جستجوی شرکت‌های بزرگ برای کار در پرنس ادوارد هستند. همان‌طور که در بخش قبل هم اشاره شد، برای اینکه به استخدام این شرکت‌ها درآیید، لازم است که هم ازنظر تحصیلات و هم ازنظرمهارت‌های شغلی در سطح بالایی باشید.

واقعیت این است که همان‌طور که شرکت‌های بزرگ برای متخصصان جذاب هستند، افراد متخصص و ایده پرداز نیز از جذابیت بالایی برای این شرکت‌ها برخوردارند. اما این به آن معنی نیست که سایر افراد جایگاه مطلوبی در بازار کار این استان به‌دست نمی‌آورند. خیر بسیاری از کارگران ماهر و نیمه ماهر مایل به‌کار در پرنس ادوارد نیز می‌توانند جایگاه شغلی مناسبی را حتی در شرکت‌های بزرگ به‌دست آورند. این شرکت‌ها نیز به برای انجام امور خود به انواع مختلفی از مشاغل نیاز دارند.

از سوی دیگر، باید گفت که پزشکان و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی در صدر استخدامی‌هایشرکت‌های برتر در پرنس ادوارد هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر به جدول پایین مراجعه کنید.

عنوان شرکتحوزه فعالیتتعداد کارمندان
Health PEIمراقبتهای بهداشتیبیش از 3 هزار و 700 کارمند
Biovectraداروسازیبیش از 350 کارمند
دانشگاه جزیره پرنس ادواردآموزش عالیبیش از 270 کارمند
Sekisui Diagnosticsتشخیصات پزشکیبیش از 130 کارمند
سرمایه‌گذاری در پرنس ادوارد آیلند
نکاتی درباره جستجوی شغل در پرنس ادوارد

نکاتی درباره جستجوی شغل در پرنس ادوارد

لازم است قبل از اقدام به مهاجرت برای کار در پرنس ادوارد اطلاعات کافی درباره بازار کار و شرایط این استان را جمع‌آوری کنید. مهاجرت امری سرنوشت‌ساز است و اقدام بدون آگاهی ممکن است نه فقط نتیجه مطلوبی به دنبال نداشته باشد، بلکه فرد را از زندگی نیز عقب اندازد. بنابراین، گردآوری اطلاعات درباره پروسه مهاجرت و مقصد مهاجرتی از ضروریات مهاجرت به شمار می‌آید.

درباره مهاجرت به جزیره پرنس ادوارد کانادا بیشتر بدانید.

در مورد کار در پرنس ادوارد نیز مسئله به همین صورت است. فرد متقاضی لازم است پیش از هر کاری اطلاعات لازم درباره این استان و نحوه ورود به بازار کار آن را به‌دست آورد. برای مثال، باید اطمینان کنید که حرفه و شغل شما در این استان موردنیاز است. تعداد مشاغل موردنیاز در جریان‌های مختلف مهاجرت کاری به کانادا بسیار فراوان هستند، لیکن درهرصورت باید شما با اطمینان گام بعدی را بردارید.

یکی دیگر از نیازهای اساسی مهاجران مهارت در زبان انگلیسی است. توجه کنید که مهارت بالا در زبان انگلیسی (یا فرانسوی) از چند نظر برای متقاضیان کار در پرنس ادوارد ضرورت دارد. باید گفت که، بدون تسلط بر انگلیسی، در همان قدم اول مهاجرت متوقف خواهید شد و نخواهید توانست فرایند را ادامه دهید. سطح زبان انگلیسی تأثیر زیادی بر امتیاز متقاضیان برای دریافت دعوت‌نامه برای اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا دارد. از سوی دیگر، بدون دانستن زبان انگلیسی هیچ مهاجری نمی‌تواند با موفقیت وارد جامعه کانادایی شود، روابط بایسته را ایجاد و شغل شایسته خود را پیدا کند.

بنابراین، اگر تاکنون برای تقویت زبان خود اقدام نکرده‌اید، بهتر است از این بیشتر وقت را هدر ندهید و برای تقویت تسلط خود بر زبان انگلیسی وارد عمل شوید.

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینه‌ی خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

فرصت های مهاجرت کاری به پرنس ادوارد

می‌توان از روش‌های مختلفی برای کار در پرنس ادوارد اقدام کرد، اما یکی از محبوب‌ترین روش‌ها عبارت است جریان اکسپرس انتری برنامه استانی جزیره پرنس ادوارد. نامزدهایی که صلاحیت ورود به قرعه‌کشی اکسپرس انتری فدرال را دارند و به زندگی و کار در این استان علاقه‌مند هستند، می‌توانند از طریق جریان اکسپرس انتری اقدام کنند.

در این جریان نامزدهایی انتخاب می‌شوند که بالاترین مهارت موردنیاز را برای پر کردن جایگاه‌های شغلی این استان دارند. برای اینکه در قرعه‌کشی اکسپرس انتری شرکت داده شوید، باید پیش از هر کاری مدارک موردنیاز را تهیه کرده و اقدام به ایجاد پروفایل درخواست خود نمایید.

مدارک مورد نیاز اکسپرس انتری پرنس ادوارد

مدارک مورد نیاز اکسپرس انتری پرنس ادوارد

نامزدهای کار در پرنس ادوارد باید صلاحیت شرکت در یکی از کلاس‌های مهاجرت اقتصادی فدرال را که از طریق سیستم اکسپرس انتری مدیریت می‌شوند، داشته باشند:

 • کلاس کارگران ماهر فدرال
 • کلاس تجار ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی

درصورتی‌که صلاحیت لازم را برای شرکت در یکی از برنامه‌های بالا داشته باشید، می‌توانید اقدام به ایجاد پروفایل اکسپرس انتری خود کنید. بعد از آن، بر اساس 6 عامل اصلی به پروفایل شما امتیاز داده می‌شود: سن، زبان، تحصیلات، سابقه کاری، استخدامی و سازگاری. توجه کنید که مجموع امتیازهای شش عامل یاد شده معادل 100 امتیاز است.

فاکتورهای گزینش در اکسپرس انتری پرنس ادوارد

امتیازهایی که برای هرکدام از عامل‌های افراد دارای صلاحیت برای کار در پرنس ادوارد در نظر گرفته شده‌اند، به‌قرار جدول پایین هستند.

فاکتور انتخاباکسپرس انتری (با پیشنهاد شغلی)اکسپرس انتری (بدون پیشنهاد شغلی)
سن2020
زبان2020
تحصیلات1515
سابقه کاری1520
استخدامی1510
سازگاری1515
حدأکثر امتیاز100100

سن

امتیازی که به سن متقاضیان کار در پرنس ادوارد تعلق می‌گیرد، بر اساس تاریخ تولد فرد است. حدأکثر امتیازی که برای سن در نظر گرفته شده 20 امتیاز است.

سنامتیاز (با یا بدون پیشنهاد شغلی)
18 – 247
25 – 2920
30 – 4415
45 – 4910
بیش از 490
حدأکثر امتیاز20

مهارت زبانی

برای دریافت امتیاز مهارت زبانی، متقاضیان جریان اکسپرس انتری پرنس ادوارد باید مدرک زبان انگلیسی معادل Canadian Language Benchmark با نمره 7 یا بالاتر را ارائه دهند.

امتیاز مهارت زبانی متقاضیان کار در پرنس ادوارد به شکل پایین محاسبه می‌شود:

توانایی زبانیامتیاز (با یا بدون پیشنهاد شغلی)
CLB 9 & 10٢٠
CLB 815
CLB 710
CLB کمتر از 70
حدأکثر امتیاز20

تحصیلات

امتیاز نامزدهای کار در پرنس ادوارد بر اساس مدرک تحصیلی که دریافت کرده‌اند، به شرح جدول پایین تعیین می‌شود.

مدرک تحصیلیامتیاز (با یا بدون پیشنهاد شغلی)
کارشناسی ارشد یا دکتری از مؤسسه معتبر آموزش عالی، پس از تکمیل دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد12
مدرک آکادمیک کارشناسی (لیسانس) از یک مؤسسه معتبر آموزش عالی که فرد حداقل سه سال تحصیلی تمام وقت مشغول تحصیل بوده باشد10
دیپلم دبیرستان10
مدارک پایینتر0
حدأکثر امتیاز15

درباره بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل بیشتر بدانید.

سابقه کاری

توجه کنید که نامزدهای کار در پرنس ادوارد امتیاز سابقه کاری خود را بر اساس سابقه کاری فهرست شده در پروفایل خود کسب می‌کنند.

توجه: امتیازهای این گروه می‌تواند طبق داشتن یا نداشتن پیشنهاد شغلی، تغییر کنند.

سابقه کاریامتیاز (با پیشنهاد شغلی)امتیاز (بدون پیشنهاد شغلی)
بیش از 6 سال2020
4 – 6 سال1515
2 – 4 سال1010
1 – 2 سال55
حدأکثر امتیاز2020

به همین صورت، امتیازهایی نیز برای استخدامی و سازگاری متقاضیان کار در پرنس ادوارد در نظر گرفته شده است. در جدول‌های پایین نحوه امتیازبندی این گروه‌ها را مشاهده می‌کنید.

استخدامی

استخدامیامتیاز (با پیشنهاد شغلی)امتیاز (بدون پیشنهاد شغلی)
کار کردن به صورت قانونی در جزیره پرنس ادوارد5n/a
پیشنهاد شغلی مرتبط با مدرک تحصیلی متقاضی5n/a
کیفیت خارجی تصدیق شده با بدنه قانونی جزیره پرنس ادوارد55
حدأقل یک سال مداوم سابقه کاری به صورت تمام وقت در جزیره پرنس ادوارد55
حدأکثر امتیاز1510

سازگاری

عامل سازگاریامتیاز (با یا بدون پیشنهاد شغلی)
در حال حاضر یکی از خویشاوندان درجه یک متقاضی حدأقل به مدت 12 ماه تمام در جزیره ادوارد پرنس زندگی می‌کند (فرد باید شهروند کانادا یا اقامت دائم کانادا را داشته باشد)5
همسر یا نامزد عقدی متقاضی یا فرزند(ان) از مهارت زبانی برای اخذ مدرک زبان مورد نیاز (جدول بالا) برخوردار هستند5
در حال حاضر 12 ماه از مالکیت ملک شخصی متقاضی کار در پرنس ادوارد می‌گذرد5
متقاضی فارغ التحصیل یکی از مؤسسات معتبر پرنس ادوارد است5
همسر متقاضی حدأقل 3 سال سابقه کاری در حدأقل 5 سال گذشته دارد5
فرزند متقاضی در یکی از مؤسسات آموزشی جزیره پرنس ادوارد ثبت نام شده است5
حدأکثر امتیاز15
مشاغل مورد نیاز در پرنس ادوارد

مشاغل مورد نیاز در پرنس ادوارد

مشاغلی که برای جریان اکسپرس انتری برای کار در پرنس ادوارد مورد نیازند، به شرح جدول پایین هستند:

کدمشاغل واجد شرایط
2146مهندسین هوافضا
2211متخصصین شیمی
2232بازرسان هوافضا
3111پزشکان متخصص
3112پزشکان عمومی و خانوادگی
3012پرستاران دارای مجوز رسمی
3141آسیب شناسان زبان – سخنوری
4011پروفسورهای دانشگاه
4152مددکاران اجتماعی
7201چرخ کاران
7237جوش کاران
7252لوله کش ها
7312مکانیک ها

مشاغل مورد نیاز جریان کارگران حیاتی هم به قرار جدول پایین هستند:

مثال مشاغل با مهارت گروه C
کدمشاغل واجد شرایط
9462قصایان صنعتی
7511راننده کامیون ها
6513خدمات دهندگان غذا و نوشیدنی
7154کارکنان بخش تحویل محصولات
3413کمک پرستاران دارای مجوز رسمی
8431کارگران عمومی مزارع
مثال مشاغل با مهارت گروه D
کدمشاغل واجد شرایط
8611برداشت کنندگان میوه
6731خدمه تمیز کاری

درباره مشاغل پردرآمد در کانادا بیشتر بدانید.

کار و درآمد دانشجویی در پرنس ادوارد

کار و درآمد دانشجویی در پرنس ادوارد

اغلب دانشجویانی که در خارج از کشور به تحصیل اشتغال دارند به کار دانشجویی اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. دانشجویان نیز می‌توانند وارد بازار کار در پرنس ادوارد شوند. حتی امروزه بسیاری از دانشگاه‌های کانادا ارتباط خود را با صنایع گسترش داده و فرصت‌های کاری گوناگونی را برای دانشجویان خود فراهم می‌آورند.

کار دانشجویی نه فقط می‌تواند بخشی از هزینه‌های دانشجو را پوشش دهد، بلکه در ساخت رزومه‌ای قوی، ایجاد روابط و سابقه کاری کانادایی نیز یاری کننده است.

تنها نکته‌ای که در مورد کار دانشجویی وجود دارد، این است که دانشجویان فقط به‌صورت پاره‌وقت می‌توانند به‌کار در پرنس ادوارد مشغول شوند. هر فردی در هنگام ورود به کانادا یک شماره سین دریافت می‌کند، و کارفرما با مشاهده شماره سین دانشجویان به‌سادگی تشخیص می‌دهد که متقاضی تنها به‌صورت پاره‌وقت حق کار دارد. همچنین باید در نگهداری از کارت خود (که شماره سین روی آن است) کوشا باشید، این کارت، اگر در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، می‌تواند برای کلاه‌برداری استفاده شود.

به‌غیراز مورد یاد شده، دانشجو می‌توانند از تمام مزایای سایر افرادی به کار در پرنس ادوارد مشغول هستند، برخوردار شود، هم ازنظر درآمد ساعتی و هم از نظر تعطیلات و سایر مزایا.

نحوه پیدا کردن کار در پرنس ادوارد

توجه داشته باشید که تمام فرآیند کاریابی در حقیقت به خود شخص و دیدگاه وی نسبت به محیط بستگی دارد. هر فردی توانایی‌ها و مهارت‌های خاص خود را دارد و می‌تواند در زمینه‌ای موفق باشد. به‌هرحال، مواردی هم هستند که بر فرآیند پیدا کردن کار در پرنس ادوارد تأثیرگذارند، برای مثال می‌توان به نکات پایین اشاره کرد:

 • رزومه و کاور لتر قوی داشته باشید – رزومه شما باید کاناداییزه شده باشد؛ همچنین، ارسال کاور لتر در کانادا بسیار مرسوم است.
 • امروزه اغلب کارفرمایان به ارسال آگهی استخدامی در لینکدین تمایل پیدا کرده‌اند. بنابراین، با حساب لینکدین خود به عنوان رزومه آنلاین خود برخورد کنید.
 • به سایتهای کاریابی سر بزنید:
  • Ca.indeed.com
  • Wowjobs.ca
  • Workopolis.com
  • Hobsearch.monster.ca
 • با محیط کاری و فرهنگ کار در پرنس ادوارد سازگار باشید. همین نکته می‌تواند رمز موفقیت شما باشد.
 • پیگیر باشید تا به هدف خود دست یابید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

اگر پروفایلم منقضی شود باید چکار کنم؟

می‌توانید یک پروفایل جدید ایجاد کنید. شما می‌توانید، تا زمانی که صلاحیت لازم را دارید، پروفایل جدید ایجاد و در قرعه‌کشی‌ها شرکت کنید.

برای اینکه گواهی تمکن مالی‌ام تأیید شود باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی کار در پرنس ادوارد باید توانایی اثبات داشتن آن را داشته باشد، به تعداد افراد خانواده وی بستگی دارد. برای مثال، این مبلغ برای یک فرد مجرد معادل 12 هزار و 960 دلار کانادایی است، برای یک خانواده دو نفره، 16 هزار 135 دلار کانادایی و برای یک خانواده سه نفره، حدود 20 هزار دلار کانادایی.

من مدرکم را در رشته‌ی (مهندسی، پرستاری، برنامه‌نویسی، …) دریافت کرده‌ام. بهتر است از کدام برنامه‌ی استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هر کدام از برنامه‌ها بهتر با وکیل یا مشاور خود تماس بگیرید.

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر، به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید. اما اگر پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی دارید که از نظر سیستم اکسپرس انتری دارای اعتبار است، حتماً آن را قید کنید.

پروفایل متقاضیان کار در پرنس ادوارد برای چه مدتی اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

من به مشاوره تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

سازمان تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه‌ای و متعهد حوزه مهاجرت است و در طول سال‌ها به افراد فراوانی برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ است که می‌توانید برای مشاوره‌ تخصصی درباره مهاجرت و ورود به بازار کار در پرنس ادوارد به آن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید