مهاجرت به پرنس ادوارد

برنامه مهاجرت استانی ایالت جزیره پرنس ادوارد کانادا

برنامه مهاجرت استانی ایالت جزیره پرنس ادوارد کانادا 

استان پرنس ادوارد شامل جزیره پرنس ادوارد و تعداد زیادی جزایر کوچک، واقع در جنوب شرقی کانادا، کوچک‌ترین ایالت کانادا و جمعیتی حدود 150 هزار نفر در این ایالت سکونت دارند. این استان را می‌توان محل تولد کشور کانادا نامید زیرا اولین شهرهای کانادا در این استان بنبه وجود آمدند.

استان پرنس ادوارد در مقیاس با سایر استان‌های کانادا، اقتصادی با حجم کوچک‌تر دارد. به طوری که سرانه‌ی تولید ناخالص این ایالت حدود 7 هزار میلیون دلار کانادا و برابر با 0.3 درصد از کل ثروت تولید شده کاناداست. اما اقتصاد کوچک جزیره پرنس ادوارد به معنای اوضاع نابه‌سامان اقتصادی‌اش نیست. جالب است بدانید که در سال‌های اخیر، پرنس ادوارد یکی از بالاترین درصد رشد اقتصادی را در میان استان‌های کانادا داشته است و صنایع اصلی و اقتصادی این استان اعم از کشاورزی، گردشگری، شیلات رشد قابل توجهی دارند. همین طور گفتنی است که میانگین درآمد سالیانه‌ی پرنس ادوارد حدود 27 هزار دلار محاسبه شده است. باتوجه به معیارهای کیفیت زندگی، جزیره پرنس ادوارد بستری بسیار مناسب برای تجربه‌ی یک زندگی رویایی است.

برنامه مهاجرت استانی ایالت جزیره پرنس ادوارد کانادا

اگر جزیره پرنس ادوارد را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده‌اید، لازم است مسیرهای مهاجرتی آن را هم بشناسید و به تناسب پیش‌نیازها و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به پرنس ادوارد اقدام کنید. در کل، دو روش مهاجرتی برای اقامت دائم در پرنس ادوارد یا هر ایالت دیگری در کانادا همیشه جوابگوست، یکی مسیرهای مهاجرتی فدرال و دیگری برنامه‌های مهاجرت استانی. در این نوشتار قصد داریم به معرفی برنامه‌های مهاجرتی استان پرنس ادوارد بپردازیم پس در ادامه با تراست همراه باشید.

برنامه‌های مهاجرت استان‌ها (PNPs) بر مبنای اجازه سازمان مهاجرت کانادا مبنی بر جذب مهاجران به تناسب نیازهای مربوط به نیروهای انسانی در هر ایالت است. بنابراین برای شناخت برنامه‌های مهاجرتی استان پرنس ادوارد باید پیش از هر چیز باید مطلع باشیم که هدف از برنامه‌های مهاجرتی تامین منافع استان، تولید ثروت و رشد اقتصادی و اجتماعی هستند. لذا باید در نظر داشته باشید که برای پذیرفته شدن در PNP ها باید نشان دهید که برای استان سودمند هستید و وجود فردی چون شما براساس نیاز استان لازم است.

درباره ویزای نیروی متخصص فدرال و ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا بیشتر بخوانید.

در سیستم برنامه‌های استانی، احراز صلاحت و انتخاب متقاضیان برعهده ادارات مهاجرت استانی است. در صورتی که متقاضی انتخاب شود برای او معرفی‌نامه و گواهی انتخاب (Provincial Nominee) در برنامه‌های مهاجرت استانی ارسال می‌شود.  متقاضی با در دست داشتن معرفی‌نامه می‌تواند به سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) مراجعه و اقامت دائم خود را دریافت کند. توجه کنید که اقامت کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرت استانی مشروط به تعهد متقاضی به زندگی و کار دائمی در آن استان است. این تعهد تا زمانی که متقاضی شهروند رسمی کانادا شود باقی است و حدود 5 سال طول خواهد کشید.

درباره سرمایه‌ گذاری در جزیره پرنس ادوارد بیشتر بدانید.

برنامه‌های مهاجرت استانی در ایالت جزیره پرنس ادوارد (PEIPNP) در سه دسته کلی قرار می‌گردند که به شرح هستند:

  • برنامه اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد
  • برنامه جذب نیروهای کاری
  • برنامه مهاجرت اقتصادی

برنامه اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد کانادا 

برنامه اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد کانادا

استان جزیره پرنس ادوارد سیستمی مجزا برای ممیزی در ارزش‌گذاری انتخاب متقاضیان مهاجرت در شاخه تخصص کاری دارد. این سیستم دارای نظام امتیازدهی منحصر به فردی است که با توجه به نیروی انسانی مورد نیاز استان انتخاب می‌کند. متقاضیان مهاجرت به این استان از طریق تخصص کاری باید سیستم امتیازدهی برنامه Express Entry PEI PNP مهاجرت استانی را به خوبی بشناسند. افرادی که در سیستم رقابتی این برنامه مهاجرتی انتخاب شوند معرفی‌نامه‌ی دریافت اقامت دائم کانادا PNP را دریافت خواهند کرد.

درباره ویزای اکسپرس انتری کانادا بیشتر بدانید.

برنامه جذب نیروی کار پرنس ادوارد کانادا 

Labour Impact Category از برنامه‌های مهاجرت استانی برای جذب نیروی انسانی مورد نیاز بازار کار پرنس ادوارد است. سه دسته در برنامه‌های مهاجرتی جذب نیروی کار وجود دارد که به شرح زیر هستند:

 برنامه جذب کارکنان متخصص پرنس ادوارد کانادا  

 برنامه Skilled Worker Stream برای افرادی است که تخصص کاری در کسب و کاری را دارند و در زمان ثبت‌نام مشغول کار در جزیره پرنس ادوارد باشند و یا پیشنهاد کاری رسمی از کارفرمایی در پرنس ادوارد را داشته باشند.

درباره ویزای کار در کانادا و ویزای کانادا بیشتر بدانید.

 برنامه جذب کارکنان متخصص پرنس ادوارد کانادا

برنامه جذب کارگران صنایع حیاتی پرنس ادوارد کانادا 

Critical Worker Stream از برنامه‌های استانی برای کارکنانی است که تمایل به استخدام در این استان دارند و کارفرمایان حاضر به حمایت مالی از آن‌ها هستند.

برنامه جذب دانش آموختگان خارجی پرنس ادوارد کانادا

 برنامه International Graduate Stream برای جذب دانش‌آموختگان استان جزیره پرنس ادوارد است تا جذب بازار کار پرنس ادوارد شوند.

برای اطلاع از تبدیل ویزای تحصیلی به کاری در کانادا روی لینک کلیک کنید.

برنامه مهاجرتی کارآفرینی پرنس ادوارد کانادا

Work Permit Stream برنامه مهاجرتی که به عنوان برنامه اجازه کار هم شناخته می‌شود و برای جذب متقاضیانی است که با سرمایه شخصی و تجربه کارآفرینی کافی بتوانند کسب و کار جدیدی را در استان راه‌اندازی کنند و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و با موفقیت اداره کنند. در این صورت به متقاضی ویزای اقامت موقت کاری به مدت 2 سال داده خواهد شد و درصورتی که بتواند در این مدت کسب و کار خود را راه‌اندازی و به مرحله‌ی سوددهی برساند، می‌تواند ویزای موقت کاری خود را به ویزای اقامت دائم تغییر دهد.

درباره سرمایه گذاری در کانادا و ویزای افراد خود اشتغال کانادا بیشتر بخوانید.

 برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک پرنس ادوارد کانادا  

 برنامه مهاجرتی آزمایشی آتلانتیک پرنس ادوارد کانادا

استان جزیره پرنس ادوارد یکی از استان‌های کاناداست که طبق معاهده جذب مهاجر کانادا-آتلانتیک، مهاجر می‌پذیرد. این معاهده طبق شرایط و ضوابطی (این مسیر مهاجرتی شامل ایران نمی‌شود) به جوانان آماده به کارآموزی یا کار از طریق برنامه Atlantic Immigration Pilot Program امکان مهاجرت به کانادا را از 30 کشور مختلف جهان فراهم می‌کند.