بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل

کانادا یکی از مشهورترین کشورهای جهان است. این کشور علاوه بر اینکه به خاطر طبیعت زیبایش شهرت دارد، به دلیل کیفیت آموزشی که به دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه می‌دهد جز برترین‌ها محسوب می‌شود. هر ساله دانشجویان ‌زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. انتخاب بهترین شهر کانادا برای تحصیل یکی از دغدغه‌های اصلی متقاضین تحصیل در این کشور است.

زندگی در کشوری جدید آسان نیست و سازگاری پیدا کردن با محیط جدید طبیعتا دلهره‌آور است. با این حال، به دست آوردن اطلاعات دقیق و موثق می‌تواند کارها را ساده‌تر کند. برای دانشجویان و دانش‌آموزان مهم است که در مورد هزینه‌های زندگی در کانادا، فرصت‌های شغلی، امنیت شهر و غیره بدانند تا بتوانند آگاهانه تصمیم بگیرند. در این مقاله با تراست همراه باشید تا اطلاعات دقیقی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل به دست آورید.

ما در یک مقاله به طور مفصل در مورد بهترین شهرها و شغل ها در کانادا صحبت کرده ایم و میتوانید مطالب جذابتری را در این مقاله دنبال کنید

چطور بهترین شهر دانشجویی کانادا را پیدا کنیم

همانطور که گفتیم انتخاب شهر یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها در فرآیند مهاجرت است. در ادامه ما نکاتی را با شما به اشتراک می گذاریم که قبل از تصمیم گیری درباره محل سکونت‌تان باید بررسی کنید.

 • امنیت: اگر قصد دارید در شهری جدید در خارج از کشور زندگی کنید، ایمنی حرف اول را می‌زند. باید اطمینان حاصل کنید که در شهر جدیدتان در امنیت هستید. از این رو، باید تا آنجا که می‌توانید در مورد شهری که مایل به زندگی در آن هستید آگاهی پیدا کنید و زیر و بم آن را دربیاورید. باید بدانید که چگونه از خود را در مقابل خطرهای احتمالی محافظت کنید.
 • کار دانشجویی: اگر مایل به تحصیل در خارج از کشور هستید، ممکن است بخواهید برای پرداخت هزینه‌های خود شغل پاره وقت پیدا کنید. بیشتر دانشجویان بین‌المللی به دنبال شهری با فرصت‌های شغلی فراوان هستند. سوال در زمینه شغل دانشجویی یکی از پرتکرار ترین سوال‌ها در فروم‌های مهاجرت تحصیلی است. شهری در حال رشد با فرصت‌های شغلی بیشتر و دانشگاه‌های خوب برای ارائه، گزینه خوبی برای دانشجویان است.
 • سبک زندگی: هنگامی که قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید به دنبال شهری باشید که سبک زندگی در آن تا حد خوبی مطابق سلیقه‌تان باشد. بعضی‌ها عاشق ورزش‌های زمستانی هستند، عده‌ای اهل طبیعت‌گردی‌اند و برخی هم خوره خرید و گشت در مراکز خرید هستند. بنابراین باید شهری را برای سکونت انتخاب کنید که تا حد خوبی انتظارات‌تان را برآورده کند.
 •  مردم شهر: از آنجایی که به عنوان دانشجو یا دانش‌آموز باید با مردم نیز تعامل داشته باشد بنابراین محله و مردم شهر اهمیت زیادی دارند. اگر محله خوبی برای سکونت در دوران تحصیل‌تان در کانادا انتخاب کنید در صورت شرایط اضطراری می‌توانید روی کمک همسایه‌ها و هم محله‌ای های‌تان حساب کنید.
 • هزینه زندگی: بعضی از شهرها برای زندگی بسیار گران هستند و بعضی مقرون به صرفه. وقتی در یک کشور دیگری مشغول به تحصیل هستید، هزینه‌های زیادی را متحمل می‌شوید. اگر هزینه زندگی هم خیلی زیاد باشد، ادامه تحصیل مسلما دشوار خواهد بود.

همانطور که گفتیم انتخاب شهر برای دانشجویان بسیار مهم است. در ادامه برخی شهرهای کانادا که برای دانشجویان بین‌المللی انتخاب خوبی به حساب می‌آیند را معرفی می‌کنیم. این شهرها علاوه بر نکاتی که در بالا ذکر شد امکانات بیشتر و بهتری نیز در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند.

لینک های مفید

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی کانادا

انگیزه مهاجرت به کانادا

مهم ترین و اولین قدم برای شروع فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت انگیزه است. باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟ با مهاجرت به کانادا چه چیزهایی را به دست می‌آورید؟ برای اولین و مهم ترین قدم خود وقت زیادی صرف کنید!!

با مراجعه به بخش تراست تی وی از تجربیات دیگران بهره‌مند شوید!

جسارت داشته باشید!

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان است. نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران هستند. نا امید نشوید! با هر رزومه و هر تجربه ای در کانادا برای شما فرصتی وجود دارد! اولین قدم سخت ترین قدم است! کافیست جسارت داشته باشید و قدم اول را بردارید.

زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون ایلتس و تافل برای نشان دادن تسلط بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی اهمیت بالایی دارد و جزو مدارک ضروری جهت اخذ پذیرش محسوب می­ شود. فردی با سطح زبان خوب و متوسط تقریبا بین 3 تا 6 ماه و سطح زبان ضعیف حداقل یک سال باید وقت صرف­ کند تا به سطح مورد قبول دانشگاه ­های کانادا برسد.

رزومه و انگیزه نامه حرفه‌ای بنویسید.

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش­ ها در گرفتن پذیرش از کمیته و جلب کردن نظر اساتید، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه­ ای است. وقت زیادی برای آن صرف کنید و هر چند وقت یکبار آن را آپدیت کنید.

تهیه مدارک مورد نیاز

یکی از مدارک مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع ارشد و دکترا، داشتن توصیه نامه از اساتید که قبلا با آن­ها کار کرده ­اید یا درس داشته­ا ید، می باشد. توجه داشته باشید توصیه نامه خوب احتمال اخذ پذیرش را بسیار افزایش می دهد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته پذیرش دارد. در این مرحله توصیه می کنیم اگر در دانشگاه دولتی تحصیل کرده اید اقدام به آزاد سازی مدرک خود از طریق سامانه سجاد نمایید.

یک اکسل تهیه کنید!

یک اکسل از مراکز آموزشی (دانشگاه، کالج یا مدرسه) و مدارک مورد نیاز آن‌ها، ددلاین اپلای، مبلغ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط با حوزه­ ی تحقیق مورد علاقه­ ی خود تهیه کنید.

ما در تراست برای شما فایل اکسل کاملی در رابطه با اطلاعات مهم دانشگاه های کانادا تهیه کرده ایم که با مراجعه به لینک زیر و دانلود فایل، می توانید به صورت رایگان از اطلاعات مهم و کاربردی دانشگاه های کانادا برای پذیرش تحصیلی بهره مند شوید:

دانلود رایگان فایل اکسل اطلاعات دانشگاه های کانادا

ایمیل بزنید!

در این قسمت حتما باید به موضوع ایمیل، متن ایمیل و پیوست کردن سی وی دقت شود. تا جای ممکن از ایمیل تمپلیت استفاده نکنید! و با توجه به مهارت­ ها و حوزه تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن ایمیل و جواب دادن کنید.

ناامید نشوید!!

رمز موفقیت صبر و داشتن امید است! در طول مسیر از مشورت دیگران استفاده کنید. خیلی از افراد شاید بیش از هزار ایمیل به اساتید مختلف داده و جواب نگرفته باشند، ولی ناامید نشده و ادامه دادند و موفق به دریافت پذیرش شده ­اند.

گرفتن پاسخ هایی امیدوار کننده!

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش های شماست. تبریک می گوییم! بعد از پیدا کردن استاد یا گرفتن جواب­ های خوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب قطعی از استاد، باید شروع به پرکردن اپلیکیشن بکنید.

پرکردن اپلیکیشن مراکز آموزشی

پرکردن اپلیکیشن هر مرکز آموزشی یک سری مراحل دارد مانند : وارد کردن اطلاعات شخصی، وارد کردن مقاطع تحصیلی قبلی و آپلود ریز نمرات، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای، اپلود کردن سی وی و اس او پی، وارد کردن اطلاعات ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله ی آخر و سپس سابمیت کردن آن.

اخذ پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت می پیوندد! بعد از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها، نتایج پذیرش به افراد اعلام می­ شود که در صورت گرفتن پذیرش، هر فرد با توجه به معیارهای خود و نتایجی که از مراکز آموزشی دیگر می­ گیرد، آن را قبول یا رد می­ کند.

درخواست ویزای تحصیلی

بعد از اخذ مدرک پذیرش ، لازم است درخواست ویزای خود را سابمیت کنید. سعی و خطا نکنید! وکلای تراست در این مرحله آماده کمک به شما هستند.

آماده عزیمت به کانادا شوید!

بعد از اخذ ویزا، آماده ی عزیمت به کانادا شوید. تراست راهنمای جامعی برای عزیمت به کانادا برای شما آماده کرده است تا خوان هفتم را نیز بدون استرس پشت سر بگذارید!

پادکست بشنوید!

پادکست تحصیل در کانادا

رادیو تراست

موضوع: تحصیل در کانادا

زندگی و تحصیل در شهر اتاوا کانادا

اتاوا شهری کوچک در استان انتاریو کانادا است. به طور کلی، اتاوا به دلیل شور و نشاط زندگی در آن، هزینه‌های زندگی مناسب و مدرسه‌ها و دانشگاه‌‌های معتبر به عنوان یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل شناخته شده است. اتاوا شهری است که هرکسی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد حداقل یکبار آن را به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی بررسی کرده است. در این شهر، بیش از نیمی از جمعیت خارجی هستند. به همین دلیل، افراد با  فرهنگ‌های متفاوتی در شهر اوتاوا با هم زندگی می‌کنند. بنابراین افراد به راحتی می‌توانند هم وطنان خودشان را پیدا کنند و با معاشرت با آنها دلتنگی‌شان را التیام دهند.

بهترین دانشگاهها در شهر اوتاوا

 • دانشگاه اتاوا

دانشگاه اتاوا اولین‌بار به عنوان کالج Bytown در سال 1848 تاسیس شد، اما به عنوان بزرگترین دانشگاه دو زبانه (انگلیسی-فرانسوی) در جهان مشغول به فعالیت است. محوطه اصلی این دانشگاه در محله مسکونی سندی هیل، نزدیک کانال ریدو است. این دانشگاه با بیش از 40،000 دانشجو، 5000 کارمند و 180،000 فارغ‌التحصیل، ادعا می‌کند که نیروی عمده اقتصادی در منطقه پایتخت ملی را دارد و دارای 97 درصد، نرخ اشتغال برای فارغ‌التحصیلان خود است.

 • دانشگاه کارلتون

کارلتون در سال 1942 تاسیس شد. محوطه دانشگاه کارلتون تنها چند دقیقه با دفتر مرکزی دولت در اوتاوا فاصله دارد و به همین علت خود را “دانشگاه پایتخت” توصیف می‌کند. در واقع کارلتون اولین کالج خصوصی و غیر فرقه‌ای در انتاریو بود که عمدتا به عنوان راهی برای ادامه تحصیلات رسمی برای جوانان آسیب دیده از افسردگی تأسیس شد. کارلتون اکنون با بودجه عملیاتی حدود 390 میلیون دلار، دانشگاهی دولتی است. این دانشگاه همچنین بودجه تحقیقاتی اضافی نزدیک به 60 میلیون دلار، دریافت می‌کند و بورس تحصیلی با ارزش 18 میلیون دلار نیز اعطا می‌کند.

امنیت در اتاوا

اتاوا یکی از امن‌ترین شهرهای کانادا برای دانشجوها و دانش‌آموزان محسوب می‌شود و میزان بزهکاری در آن کم است. طبق آمارها اتاوا دارای ایمنی 75.58 است که امتیاز بسیار خوبی محسوب می‌شود. اگرچه در سال‌های اخیر، میزان جرم و جنایت کمی افزایش یافته است، اما همچنان این شهر موقعیت خود را به عنوان چهارمین شهر امن کانادا حفظ کرد.

فرصت های شغلی در اتاوا

همانطور که گفته شده اوتاوا شهری است که از فرهنگ‌های مختلف به آن مهاجرت می‌کنند و مدام افزایش جمعیت دارد اما با وجود این افزایش جمعیت اوتاوا سعی کرده است که مهاجرانش را در موقعیت‌های شغلی متفاوت استخدام کند و نرخ اشتغال خود را ثابت نگه دارد. نرخ اشتغال اتاوا در سال 2018، 64.17 درصد بود. با استفاده از این اطلاعات بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا اتاوا شهری است که می‌خواهید در آن تحصیل و زندگی کنید یا خیر.

فرصت های شغلی در اتاوا

شیوه زندگی در اتاوا

همانطور که می‌دانید این شهر پُر از افراد فرهیخته است. جشنواره‌ها به زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلفی همواره در این شهر برگزار می‌شود. این تنوع به خودی خود شهر را سرزنده و پر نشاط می‌کند. هر مهاجر تازه وارد می‌تواند به راحتی شخصی را از سرزمین بومی خود پیدا کند و به خوبی با مردم کنار بیاید. در شهر اتاوا یک پارک نیز وجود دارد. این پارک توجه بسیاری از دانشجویان خارجی را به خود جذب کرده است و باعث شده آنها این شهر را به عنوان بهترین شهر کانادا برای تحصیل بدانند. طبیعت در اتاوا نیز دلپذیر است. جنگل‌های سر سبز و دریاچه‌های آب شیرین مکان بسیار مناسبی برای تفریح هستند.

مردم شهر اتاوا

این شهر جمعیت زیادی از مهاجران را در خود جای داده است. به همین دلیل تنوع فرهنگی زیادی در شهر اتاوا وجود دارد. به نوعی باعث خون گرمتر شدن مردم شهر نسبت به خارجی‌ها شده است. از آنجا که مهاجران زیادی در آنجا زندگی می‌کنند، مردم از کشورهای مختلف انجمن‌هایی را برای خودشان تشکیل داده‌اند. بنابراین، زمانی‌که به اوتاوا وارد می‌شوید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که انجمن مربوط به کشور خودتان را پیدا کنید همین باعث می‌شود در این شهر احساس غربت نکنید.


هزینه زندگی دانشجویی در شهر اتاوا

یکی از بهترین ویژگی تحصیل و زندگی در اوتاوا میزان درآمد در این شهر است چراکه بالاترین میزان درآمد را در بین شهرهای کانادا دارد. از این رو اگر تصمیم به مهاجرت به این شهر دارید، مطمئناً پس از اتمام تحصیل و استخدام، می‌توانید هزینه زندگی خود را به راحتی پرداخت کنید.

                      آیتمهزینه
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (در ماه)1030$
آپارتمان یک خوابه سایر نقاط شهر (در ماه)795$
هزینه ماهانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان 85 متری127$
هزینه خوراک (در ماه)213$
هزینه حمل و نقل عمومی (در ماه)114$ -195$
هزینه بیمه (در ماه)28$

تحصیل و زندگی در شهر کبک کانادا

 تحصیل و زندگی در شهر کبک کانادا

این شهر یکی از شهرهای فرانسوی زبان است. از این رو دانشجویان و دانش‌آموزان ممکن است سازگاری کمی با این شهر داشته باشند. اما دانشجویانی که آشنایی خوبی به زبان فرانسوی دارند این شهر را بهترین شهر کانادا برای تحصیل و زندگی می‌دانند. فقط 1.5 درصد مردم در کبک به انگلیسی صحبت می‌کنند. با این حال، این شهر در کانادا یکی از شهرهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل است. در استان کبک، شهر کبک بیشترین بازدید کننده را از سراسر جهان دارد. این شهر به دلیل برگزاری جشنواره‌ها و جشن‌های پُر جنب و جوش، توجه مردم بسیاری را به خود جذب کرده است. در این شهر، زمستان با قلعه‌های یخی و مجسمه‌هایی منحصر به فرد جشن گرفته می‌شود. مسابقات و پیست‌های اسکی خوبی نیز وجود دارد که مردم می‌توانند از آنها لذت ببرند.

بهترین دانشگاه شهر کبک

دانشگاه لاویت یکی از برترین دانشگاه‌های تحقیقاتی کانادا است و حدود 403 میلیون دلار بودجه تحقیقاتی اختصاصی دارد. این دانشگاه با قرار گرفتن در شهر زیبای کبک – مقصد میراث جهانی یونسکو – یک تجربه بی نظیر از تحصیل را به دانشجویان و محققان ارائه می‌دهد. این دانشگاه با اکوسیستم‌ها و شرکت‌های صنعتی مختلفی همکاری می‌کند. همچنین تنها دانشگاه کانادایی است که دارای چهار صندلی تحقیقاتی تعالی کانادا است و این علاوه بر 275 صندلی تحقیقاتی، این مرکز است.

جمعیت شهر کبک

شهر کبک دومین منطقه بزرگ شهری، با جمعیت 531902 نفر در سال 2017 است و همانطور که گفته شد بیشتر مردم این شهر به طور معمول به زبان فرانسه صحبت می کنند.

امنیت در کبک

کبک یکی از امن ترین شهرهای کاناداست. این شهر لیبرال است و هیچ آشوب و خشونت سیاسی در آن وجود ندارد که بتواند تهدیدی برای ساکنین شهر باشد. همچنین از آنجایی که این شهر با مشکل نژاد پرستی روبرو نیست خشونت غیرمنتظره‌ای در آن رخ نمی‌دهد.

امنیت در کبک

فرصت های شغلی در کبک کانادا

شهر کبک نرخ بیکاری پایینی دارد. فرصت‌های شغلی زیادی در این شهر وجود دارد و دانشجویان می‌توانند به راحتی شغل خوبی پیدا کنند و از زندگی در کبک بیشترین بهره را ببرند، از این رو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی می‌باشد.
نرخ بیکاری در سال 2017 ، 4.9 درصد بود که اخیراً به 3.9 درصد کاهش یافته و هنوز در حال سقوط است. بنابراین، می‌توانید در هنگام تحصیل در کبک اطمینان حاصل کنید که شغل مناسب نیز پیدا خواهید کرد.

شیوه زندگی در کبک

در شهر کبک، دانشجویان ایرانی می‌توانند از جشنواره ها و فستیوال‌هایی که در شهر برگزار می شود لذت ببرند. رویدادها و نمایشگاه‌های ورزشی زیادی وجود دارد که دانشجویان می‌توانند در طول تحصیل از آنها لذت ببرند.
طبیعت زیبای این شهر نیز عامل مهم دیگری است که این شهر را برای زندگی دانشجویان مناسب کرده است. دانشجویان می‌توانند برای برهم زدن یکنواختی زندگی و رفع خستگی از درس به طبیعت زیبای این شهر پناه ببرند.

مردم شهر کبک

مردم شهر کبک به مشاغل شخصی خود اهمیت می‌دهند و ترجیح می‌دهند فرصت‌ها را برای خودشان نگه دارند. بعضی افراد ممکن است این رفتار را ناپسند بدانند، اما ماهیت آن‌ها اینطوری است.

هزینه زندگی در شهر کبک

کبک آموزش را با کمترین هزینه ممکن ارائه می‌دهد. اگر هزینه زندگی شهر کبک را با شهرهای دیگر مقایسه کنید متوجه مقرون به صرفه‌تر بودن آن خواهید شد. در مورد هزینه‌های زندگی و هزینه‌های تحصیل، در مقایسه با سایر شهرهای کانادا، کبک ارزان است.

آیتمهزینه
اجاره آپارتمان یک خوابه850$
حمل و نقل عمومی85$
اینترنت خانگی (در ماه)35$
هزینه برق و گرمایش خانه (در ماه)50$
خوراک + میوه300$

تحصیل و زندگی در ونکوور کانادا

 تحصیل و زندگی در ونکوور کانادا

ونکوور بالاترین هزینه را در کانادا دارد. ممکن است فکر کنید این شهر دانشجو پسند نیست. اما ونکوور به عنوان هفدهمین شهر برتر دانشجویان در رتبه‌بندی QS قرار دارد و دانشجویان ایرانی زیادی ونکورر را بهترین شهر کانادا برای تحصیل و کار می‌دانند. طبیعت این شهر امکان پیاده‌روی، اسکی و غیره را در اختیار ساکنین این شهر قرار می‌دهد. از این رو بسیاری از دانشجویان برای ادامه تحصیل و زندگی، شهر ونکوور انتخاب می‌کنند.

بهترین دانشگا‌های ونکوور کانادا برای تحصیل

دانشگاه بریتیش کلمبیا قدیمی‌ترین دانشگاه در این استان است، دانشگاه بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه‌های رقابتی در کانادا است. دانشگاه دو پردیس دارد: یکی در ونکوور و دیگری در کلونا. محوطه اصلی دانشگاه در ونکوور در مجاورت چندین ساحل است و از منظره کوه‌های ساحل شمالی نیز برخوردار است. این دانشگاه بورسیه‌های مختلفی از جمله جایزه بین‌المللی دانشجویی Donald A. Wehrung  را به کاندیداهای کشورهای جنگ‌زده ارائه می‌دهد. هشت برنده جایزه نوبل و همچنین 71 دانشمند Rhodes و 65 مدال‌آور المپیک به این دانشگاه تعلق دارند.

بزرگترین سیکلوترون جهان – نوعی شتاب دهنده ذرات – در دانشگاه، در TRIUMF ، آزمایشگاه ملی فیزیک ذرات و هسته‌ای این کشور واقع شده است.

این دانشگاه شامل 12 دانشکده در محوطه دانشگاه ونکوور و 7 دانشکده دیگر در دانشگاه کلونا است. سه نخست وزیر کانادا در UBC تحصیل کرده‌اند، از جمله نخست وزیر فعلی جاستین ترودو که فارغ‌التحصیل لیسانس آموزش از این دانشگاه است.

جمعیت شهر ونکوور

مشابه دیگر شهرهای کانادا، ونکوور هم شهری چند ملیتی است. بسیاری از خارجی‌ها را می بینید که در ونکوور در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند. جمعیت زیادی از مردم ایرلند و اسکاتلند نیز در این شهر سکونت دارند. بعد از آن مهاجران آلمانی و چینی بیشترین جمعیت را در بین مهاجران این شهر دارد.

جمعیت شهر ونکوور

امنیت در ونکوور

ونکوور مکانی نسبتاً امن است. بیشتر مردم ساکن در این شهر معتقد باید از خودشان در مقابل خطرهای احتمالی محافظت کنند. اگرچه جرایم جدی در ونکوور نادر است، اما افراد تمایل دارند نسبت به محیط پیرامون خود آگاه و هوشیار باشند.

فرصت های شغلی در ونکوور

مشاغل زیادی برای دانشجویان در ونکوور وجود دارد از این رو می‌توان این شهر را یکی بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و کار دانست. مردم شهر معتقدند که زندگی کاری و زندگی شخصی باید در تعادل باشند. بنابراین، به راحتی می‌توانید به کار، تحصیل و زندگی شخصی‌تان در ونکوور بپردازید. می‌توانید فرصت‌های شغلی خوبی پیدا کنید و در کارتان به سرعت پیشرفت کنید.

شیوه زندگی در ونکوور

ونکوور به هر کسی که مایل به پرداخت هزینه زندگی در آن است، سبک زندگی سطح بالایی ارائه می‌دهد. مناظر طبیعی‌ای در ونکوور وجود دارد که هرگز از آن‌ها خسته نخواهید شد. طبیعت زیبای ونکوور همچنین شانس انجام فعالیت‌های سرگرم کننده را در اختیار مردم قرار می‌دهد. با زندگی در ونکوور، به شغلی خوب و تحصیلات در دانشگاه‌های معتبر دست خواهید یافت.

مردم شهر ونکوور

بیشتر مردم با خارجی‌ها خوب برخورد می‌کنند. با این حال، مانند بقیه شهرهای دنیا، برخی افراد ارتباط برقرار کردن با دیگران را اصلا دوست ندارند.

هزینه زندگی در شهر ونکووور

همانطور که ذکر شد ونکوور یکی از گران‌ترین شهرهای کانادا است. با این حال امکانات، فرصت‌های شغلی و تحصیلات عالی، این یک نقص تا حد خوبی را پوشش می‌دهد.

آیتمهزینه
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر(در ماه)2073$
آپارتمان ۱ خوابه خارج در حومه شهر (در ماه)1648$
بلیط یک ماهه (حمل و نقل عمومی)   98$
هزینه ماهانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله)90$ تا 150 $
اینترنت (در ماه)60$ تا 70 $
خوراک خانواده 2 نفره600$ تا 800 $

زندگی و تحصیل در مونترال کانادا

زندگی و تحصیل در مونترال کانادا

دانشگاه‌های معتبر و کیفیت آموزش عالی در این شهر، دانشجوهای بین‌المللی زیادی را مجذوب خود کرده است. این شهر دارای دو زبان مختلف است، فرانسه اصلی ترین زبان ارتباطی در بین مردم مونترال است.

بهترین دانشگاه‌های مونترال کانادا برای تحصیل

 • دانشگاه مک گیل

مک گیل یکی از بهترین موسسات آموزش عالی کانادا است. این دانشگاه در سال 1821، به عنوان کالج مک گیل تاسیس شد و در سال 1885، به دانشگاه مک گیل تبدیل شد. در دانشگاه 11 دانشکده وجود دارد که شامل دانشکده علوم کشاورزی و محیطی، مهندسی، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده موسیقی و … می‌شود. در هر یک از این دانشکده‌ها طیف گسترده‌ای از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری وجود دارد.

 • دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال در سال 1878، در منطقه Quartier Latin تاسیس شد. در سال 1942، به محل فعلی خود در کوه رویال نقل مکان کرد. هشت پردیس در اطراف شهر وجود دارد. پردیس اصلی 65 هکتار را شامل می‌شود و سه ایستگاه مترو در نزدیکی آن وجود دارد. این دانشگاه به داشتن منابع سازگار با محیط زیست افتخار می‌کند.

 • دانشگاه کنکوردیا

در سال 1974، کالج لویولا با دانشگاه سر جورج ویلیامز ادغام شد و دانشگاه کنکوردیا را ایجاد کرد، دانشگاهی که به خاطر نوآوری در یادگیری تجربی، آموزش آنلاین و تحقیقات شناخته شده است. دو پردیس دانشگاه به نام‌های اولیه این موسسات نامگذاری شده اند. پردیس سر جورج ویلیامز در Quartier Concordia ، در مرکز شهر مونترال ، پردیس اصلی دانشگاه است. پردیس Loyola در منطقه Notre-Dame-de-Grâce ، منطقه‌ای مسکونی و ساکت تر واقع شده است.

جمعیت شهر مونترال

این شهر میزبان 17.5 میلیون نفر است. مردم به دو زبان اصلی فرانسه و انگلیسی صحبت می‌کنند. از هر دو زبان به طور همزمان برای کارهای روزمره استفاده می شود. حدود 57 درصد مردم فرانسه صحبت می‌کنند در حالی که بقیه انگلیسی صحبت می‌کنند. در میان جمعیت، 56 درصد می‌توانند به دو زبان فرانسه و انگلیسی صحبت کنند. از آنجا که بسیاری از دانشجویان خارجی حتی بعد از اتمام تحصیل این شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند، تنوع فرهنگی در میان مردم وجود دارد.

جمعیت شهر مونترال

امنیت مونترال

اگر به دنبال شهری امن برای تحصیل هستید، مونترال یکی از بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و زندگی است. این شهر به عنوان یکی از بیست کشور برتر در جهان شناخته شده است. وقتی صحبت از ایمنی می‌شود، مونترال مکان شماست.

فرصت های شغلی در مونترال

از آنجا که دو زبان رایج در مونترال وجود دارد، به طور خودکار مشاغل به دو گروه تقسیم می‌شود. فرانسوی زبانان در اینجا با فرصت‌های شغلی بیشتر روبرو می‌شوند. مشاغلی برای انگلیسی زبانان نیز وجود دارد اما گزینه‌ها کمکی محدودتر هستند. این چیزی است که دانشجویان باید قبل از ورود به مونترال درباره آن فکر کنند.

شیوه زندگی در مونترال

اگر به دنبال یک زندگی لذت بخش در دوران تحصیل‌تان در کانادا هستید، مونترال بهترین گزینه برای شماست. در این شهر سبک زندگی مردم کیفیت بالایی دارد. تحصیلات در مونترال یکی از بهترین‌ انتخاب‌ها است اما چیدمان و قرارگیری مشاغل و خانه‌های مسکونی، کار در سطح شهر را کمی دشوار می‌کند.

مردم شهر مونترال

در مونترال، اکثرا از خارجی‌ها به گرمی استقبال می‌کنند. یکی از راه‌های آسان ارتباط برقرار کردن با مردم در مونترال یادگیری زبان فرانسه است علاوه بر این با یادگیری زبان فرانسه بهتر از پس کارهای‌تان برخواهید آمد.

هزینه زندگی در شهر مونترال

برای دانشجویان، مونترال می‌تواند بهترین مکان برای زندگی باشد. زیرا کمترین میزان اجاره در کانادا در این شهر‌ است. اگر می‌خواهید تحصیلات خود را در آنجا به پایان برسانید، هزینه آخرین چیزی است که باید نگران آن باشید.

آیتمهزینه
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر(در ماه)908$
آپارتمان ۱ خوابه خارج در حومه شهر (در ماه)586$
 حمل و نقل عمومی ماهانه   83$
هزینه ماهانه (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله)71$
اینترنت ماهانه (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، حجم نامحدود)227$
خوراک یک خانواده 2 نفره250$ تا 300$

تحصیل و زندگی در تورنتو کانادا

تحصیل و زندگی در تورنتو کانادا

یکی دیگر از شهرهای گران قیمت در کانادا است و شامل 17 درصد دانشجویان خارجی است. تورنتو 34 امین شهر در رتبه بندی QS است. این شهر تحصیلات و فرصت‌های شغلی خوبی را به دانشجویان خارجی ارائه می‌دهد. به همین خاطر جز بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل و کار است.

بهترین دانشگاه های تورنتو

1- دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو (UofT) یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شود. در سال 1827 تاسیس شد و بیش از 700 رشته در مقطع کارشناسی و 200 دوره کارشناسی ارشد را ارائه می‌دهد. این دانشگاه بخاطر دوره‌های پزشکی، بازرگانی، مهندسی، علوم انسانی و آموزشی بسیار مشهور است.

2- دانشگاه یورک

دانشگاه یورك در سال 1959 تأسیس شد و در حال حاضر به عنوان یك دانشگاه بین المللی آموزشی و پژوهشی پیشرو شناخته می‌شود. یورک با تقریباً 53000 دانشجو از 178 کشور جهان، بیش از325000 فارغ التحصیل یکی از بزرگترین و متنوع ترین مجموعه‌های دانشجویی در کانادا است.

جمعیت شهر تورنتو

تورنتو محل زندگی 6 میلیون نفر است که بیشترین جمعیت را در میان شهرهای کانادا دارد و بسیاری از خارجی‌ها را در خود جای داده است. 200 گروه قومی در تورنتو زندگی می‌کنند، که شامل انگلیسی، هندی، ایرلندی، رومانیایی، هلندی، چینی، نپالی و غیره است. در سراسر جهان، این شهر به عنوان چند ملیتی‌ترین شهر جهان شناخته شده است.

جمعیت شهر تورنتو

امنیت تورنتو

معمولا جرائم بزرگی در این شهر رخ نمی‌دهد، تنها تهدیدهایی که وجود دارد کلاهبرداری و جیب بری است. بنابراین، می‌توانید در تورنتو خود را ایمن بدانید.

شیوه زندگی در تورنتو

تورنتو شهری رنگارنگ است که هنرها، فرهنگ‌ها، تجارت‌های مختلف و متنوعی در آن وجود دارند. دانشجویانی که به اینجا منتقل می‌شوند با فرهنگ‌های مختلف جهان آشنا می‌شوند.

هزینه زندگی در شهر تورنتو

تورنتو یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کانادا است. از این رو هزینه های زندگی به دلیل شرایط مسکن درحال افزایش است. با این حال، دستمزد در تورنتو زیاد است که زندگی در آن را مقرون به صرفه می‌کند.

آیتمهزینه
آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر(در ماه)2300$
آپارتمان ۱ خوابه خارج در حومه شهر (در ماه)1800$
حمل و نقل عمومی (در ماه)138$
موبایل و اینترنت (در ماه)155$
مواد غذایی (در ماه)215$
هزینه قبوض خدماتی (در ماه)144$

تراست همواره به دنبال جلب اعتماد شما مشتریان عزیز است. شما می‌توانید به‌راحتی و بدون هزینۀ خاصی برای بررسی شرایط خود برای اخذ اقامت کانادا با تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ رایگان در این خصوص بهره‌مند شوید.

تجربیات دیگران را بشنوید!

نمونه های موفق/ ورق بزنید

مهاجرت تحصیلی به کانادا با موسسه تراست

دریافت وقت مشاوره اولیه

در این مرحله کافی است تا با یک تماس تلفنی و یا پر کردن فرم ارزیابی در سایت، یک وقت مشاوره از کارشناسان ما دریافت کنید

تنظیم قرارداد

بعد از تشریح کامل شرایط و خواسته های شما، راهنمایی های لازم از طرف کارشناس به شما داده خواهد شد و با عقد قرارداد، فرآیند اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا آغاز می شود

دریافت مدارک اولیه

در این مرحله کافی است مدارک خواسته شده را به کارشناس مجموعه تحویل دهید. در حالی که با خیالی آسوده به سایر کارهای خود می رسید، مطمئن هستید که کارشناسان تراست پیوسته در حال پیگیری کارهای شما هستند

معرفی فهرست دانشگاه ها

در این مرحله با توجه به شرایط شما فهرستی از دوره های موجود در رشته مورد علاقه تان در اختیار شما قرار می گیرد

اپلای دانشگاه کانادا و ارسال مدارک

در این مرحله، فرم های مورد نیاز دانشگاه مورد نظر شما تکمیل، و به همراه مدارک برای دانشگاه ارسال خواهند شد.

پرداخت شهریه و سایر هزینه ها

پس از اخذ پذیرش تحصیلی، شهریه دانشگاه پرداخت می شود. نکته جالب توجه این است که کارشناسان با تجربه تراست می توانند با توجه به شرایط شما، بیشترین مقدار ممکن از بورسیه تحصیلی را برای شما دریافت کنند. بنابراین ممکن است نیاز به پرداخت شهریه در ترم های بعدی را نداشته باشید.

دریافت نامه پذیرش

در این مرحله نامه پذیرش از دانشگاه در دستان شماست. به شما تبریک می گوییم! آماده تحصیل در کانادا شوید.

دریافت ویزای تحصیلی

در نهایت، با توجه به دریافت نامه پذیرش از دانشگاه، برای صدور ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم برای شما انجام می شود

خدمات موسسه تراست برای پذیرش و ویزای تحصیلی

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک برای اخذ پذیرش
 • بررسی مدارک آماده شده توسط متقاضی
 • بررسی دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • تعیین رشته موردعلاقه متقاضی
 • مکاتبه با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس جهت اخذ پذیرش مشروط به ارائه مدرک زبان
 • آماده سازی CV و SOP
 • (در صورت داشتن همراه) ارائه چک لیست مدارک لازم برای ویزای همراه
 • انجام مکاتبات نهایی با دانشگاه ها، کالج ها و مدارس
 • ساخت پروفایل متقاضی در وب سایت دانشگاه، پرداخت شهریه و دریافت نامه پذیرش
 • تدوین استادی پلن
 • ارائه چک لیست مدارک لازم جهت اخذ ویزای متقاضی و ویزای همراه
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری پرونده متقاضی تا اخذ ویزا
 • راهنمایی درخصوص پیکاپ ویزا و لندینگ در کانادا

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

ارزان‌ترین شهر کانادا برای تحصیل و زندگی کدام شهر است؟

رتبه بندی شهرهای کانادا براساس ارزان بودن به این ترتیب خواهد بود:
Sault Ste. ماری، انتاریو
ریموسکی، کبک
تیمینز، انتاریو
کوسنل، بریتیش کلمبیا
سنت کاتارینز، انتاریو
ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا
لویس، کبک
بروکویل، انتاریو
ویبرن، ساسکاچوان

زیباترین شهرهای کانادا کدام شهرها هستند؟

زیباترین شهرهای کانادا که دارای طبیعت زیبا و جاذبه‌های گردشگری هستند: مونترال (کبک)، اتاوا، آنتاریو، ونکوور، کلگری

دانشجوهای ایرانی‌‌ها بیشتر در کدام شهر کانادا هستند؟

طبق آمار سال 2018، 250 هزار ایرانی در کانادا زندگی می‌کنند که عمدتا در شهرهای ونکوور، تورنتو و مونترال زندگی می‌کنند.

امن‌ترین شهر کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان کدام شهر است؟

کبک، اتاوا، مونترال، تورنتو، ونکوور

پُر درآمدترین شهر کانادا کدام شهر است؟

کلگری، ادمونتون، اتاوا، اوشاوا، گوئلف، رجاینا، سادبری، ویکتوریا، ساسکاتون، واترلو

دیدگاهتان را بنویسید