نام و برنامه های جدید PNP آلبرتا و نتایج قرعه کشی

نام و برنامه های جدید PNP آلبرتا و نتایج قرعه کشی

به تازگی یک نام جدید برای برنامه مهاجرت منتخب استانی آلبرتا در نظر گرفته شده است و دو برنامه جدید نیز به آن اضافه شده است. این دو برنامه مخصوص مهاجرت روستایی و کارآفرینی در نظر گرفته شده است.

در 16 فوریه، جیسون کنی، رئیس ارشد استان آلبرتا، اعلام کرد اداره مهاجرت این استان به زودی نام خود را تغییر خواهد داد و دو برنامه جدید مهاجرتی را اضافه خواهد کرد. دو روز پس از این اظهارات، آلبرتا نتایج قرعه کشی برنامه منتخب استانی (PNP) خود برای اوایل ماه فوریه را اعلام کرد.

در یکم فوریه، آلبرتا از 400 داوطلب اکسپرس انتری دعوت کرد تا درخواست خویش برای برنامه اختصاصی اکسپرس انتری آلبرتا را ارائه دهند. داوطلبان اکسپرس انتری حداقل به 340 امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) نیاز داشتند تا بتوانند برای برنامه PNP استان آلبرتا درخواست دهند. در صورت پذیرفته شدن در این برنامه، 600 امتیاز به مجموع امتیازات ایشان اضافه می شود و واجد شرایط دریافت دعوتنامه اکسپرس انتری PNP (Express Entry PNP round of invitations) خواهند بود.

برنامه منتخب استانی آلبرتا اکنون تحت عنوان: «برنامه مهاجرت برتر آلبرتا یا AAIP» (Alberta Advantage Immigration Program) نامیده می شود و دو گزینه جدید «برنامه توسعه روستایی» و «برنامه کارآفرین» به این سیستم اضافه شده است.

آلبرتا همچنین قصد دارد سه برنامه کنونی کارآفرین را تغییر دهد:

  • برنامه مهاجرت کارآفرینان مختص فارغ التحصیلان بین المللی، که در حال حاضر به «برنامه کارآفرینان مختص فارغ التحصیلان» تبدیل شده است (Graduate Entrepreneur Stream).
  • برنامه ویزای استارت آپ مختص فارغ التحصیلان خارجی، که در حال حاضر به «برنامه کارآفرینان مختص فارغ التحصیلان خارجی» تبدیل شده است (Foreign Graduate Entrepreneur Stream).
  • برنامه کشاورزان خود اشتغال، که اکنون به «برنامه مختص مزارع» تبدیل شده است (Farm Stream).

معیارهای قبلی که برای این برنامه ها تعیین شده است تغییر نخواهد کرد.

طبق اعلام استان آلبرتا، داوطلبانی که باید درخواست خود برای پذیرفته شدن به عنوان «منتخب استان» را تمدید کنند لازم است به پورتال آنلاین آلبرتا مراجعه کنند. اگر درخواست خود را از طریق پورتال آنلاین ارسال کرده اید و سپس مایل به تمدید درخواست هستید، اکنون باید درخواست تمدید را از طریق این پورتال ارسال کنید. اگر درخواست کاغذی ارسال کرده اید، همچنان می توانید درخواست تمدید را به صورت کاغذی ارسال کنید. سایر فرآیندها بدون تغییر هستند.

نام برنامه و جریان جدید در هفته های آتی در وب سایت آلبرتا به روز می شود.

جیسون کنی که وزیر سابق مهاجرت فدرال نیز بوده است، این موضوع را در سخنرانی افتتاحیه اجلاس در مورد «عدالت برای تازه واردان» به صورت رسمی اعلام کرد. افراد حاضر این اجلاس در مورد اقدامات برای حمایت از موفقیت تازه واردان و ایجاد رشد اقتصادی در این استان گفتگو کردند.

برنامه جدید توسعه روستایی و کارآفرینی روستایی برای تشویق متخصصان و کارآفرینان ماهر و با استعداد از سراسر جهان برای اقامت در جوامع روستایی آلبرتا در نظر گرفته شده است. جوامع روستایی واجد شرایط باید خارج از مناطق شهری کلگری و ادمونتون باشند و طبق اداره آمار سال 2016 کمتر از 100,000 نفر جمعیت داشته باشند.

برنامه توسعه روستایی برای افرادی است که از یک کارفرمای در آلبرتا پیشنهاد شغلی برای کار در یک جامعه روستایی تعیین شده داشته باشند. آلبرتا در حال حاضر درخواست ها برای مهاجرت به جوامع روستایی از طریق برنامه توسعه روستایی را می پذیرد.

برنامه کارآفرینی روستایی برای کارآفرینانی است که می خواهند یک کسب و کار موجود را در یک جامعه روستایی آلبرتا راه اندازی یا خریداری کنند. داوطلبان واجد شرایط می توانند اظهار علاقه مندی خویش را ارسال کنند و از جامعه ای که می خواهند کسب و کار خود را در آنجا شروع کنند بازدید کنند. در سال 2021، استان آلبرتا 6,250 تازه وارد به این استان را برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا معرفی کرد.

به خدمات مهاجرت به کانادا نیاز داری؟

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید