اجاره خانه در ساسکاچوان

اجاره خانه در ساسکاچوان

اگر قصد دارید به زودی در یکی از شهرهای استان ساسکاچوان ساکن شوید و یا می‌خواهید به آپارتمانی بهتر در این شهرها نقل مکان کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی بیشتر در مورد نرخ و قوانین اجاره بها در این استان ادامه مطلب را دنبال نمایید. علاوه بر این برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اقامت در کانادا می‎‌توانید با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

پادکست بشنوید!

خرید و اجاره خانه در کانادا

رادیو تراست

موضوع: خرید و اجاره خانه در کانادا

88west Realty website: www.88westrealty.com

قیمت اجاره خانه در رجاینا

بر اساس اطلاعات مندرج در این وب سایت، میانگین اجاره خانه دو خوابه در شهر رجاینا مرکز استان ساسکاچوان و ساسکاتون بزرگترین شهر آن به ترتیب $1,035و $1,152 است. همچنین، در حال حاضر میانگین اجاره آپارتمان یک خوابه در شهرهای رجاینا و ساسکاتون به ترتیب $902 و  $949 است. در جدول‌های زیر میانگین، حداقل و حداکثر اجاره در دو شهر مهم ساسکاچوان آمده است:

تعداد اتاق میانگینکمترینبیشترین
خانه دو خوابه$1,035$825$1,350
خانه سه خوابه$1,339$950$1,697
خانه چهار خوابه$1,732$1,500$2,000

قیمت اجاره خانه در ساسکاتون

تعداد اتاق میانگینکمترینبیشترین
خانه دو خوابه$1,152$845$1,700
خانه سه خوابه$1,717$1,600$1,850
خانه چهار خوابه$1,713$1,350$2,100

اجاره خانه در ساسکاچوان برای تازه واردها

به طور کلی اجاره خانه در کانادا برای افرادی که به تازگی موفق به اخذ ویزای کانادا شده‌اند، کار چندان آسانی نیست و نیاز به تحقیق، مطالعه و همینطور مشورت با افراد با تجربه دارد. شرایط مناسب اجاره مسکن در ساسکاچوان باعث شده است تا این استان به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین استان‌های کانادا شناخته شود. چرا که در شهرهای اصلی این استان نظیر رجاینا و ساسکاتون میانگین اجاره خانه نسبت به سایر استان‌ها در کانادا پایین‌تر است. اجاره مسکن در ساسکاچوان معمولا دارای سه گزینه اصلی برای متقاضیان است که شامل انواع آپارتمان‌ها، خانه‌ها و کاندوها می‌شود.

هنگام اجاره خانه در ساسکاچوان حتما به جنبه‌هایی مهم، توجه کنید. مثلا ممکن است پایین بودن اجاره نسبت به موقعیت جغرافیایی خانه در این استان برای شما مهم‌تر باشد. به همین خاطر حتما لیستی از انتظارات خود را تهیه کنید و طبق آن به جستجوی خانه در سایت‌های املاک ساسکاچوان بپردازید. این لیست می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • موقعیت محله
 • متراژ و امکانات خانه
 • تعداد اتاق خواب و حمام
 • در دسترس بودن پارکینگ
 • نزدیکی مراکز درمانی
 • نزدیکی مراکز تفریحی و تجاری
 • نزدیکی به دانشگاه یا محل کار و غیره

همچنین اگر دانشجوی دانشگاه‌های ساسکاچوان یا رجاینا هستید، هنگام جستجوی خانه برای اجاره بهتر است به نزدیکی خانه به دانشگاه توجه کنید. برای اجاره خانه‌ی دانشجویی نزدیک دانشگاه ساسکاچوان روی این لینک و برای اجاره خانه‌ی دانشجویی نزدیک دانشگاه رجاینا روی این لینک کلیک کنید.

کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

سایت اجاره خانه در ساسکاچوان

بهترین راه‌های یافتن خانه‌ی مناسب در ساسکاچوان تماس با مشاوران املاک مطمئن در کانادا و یا مراجعه به وب‌سایت‌های معتبر اجاره خانه در ساسکاچوان است. در حال حاضر وب‌سایت‌های املاک کانادا به صورت کاملا حرفه‌ای بر روی فروش و اجاره انواع مسکن‌ها در این استان فعالیت می‌کنند و امکانات زیادی را برای راحتی کاربران در جستجو خانه در نظر گرفته‌اند. به این ترتیب لیست خانه‌های اجاره‌ای با فیلترهای منحصر به‌فرد و توضیحات دقیق، یافتن خانه در هر کجای کانادا نظیر استان ساسکاچوان را آسان‌تر کرده است.

شما با مراجعه به وب‌سایت‌های املاک ساسکاچوان و فیلتر کردن لیست اجاره بر اساس قیمت، تعداد اتاق خواب، حمام، مدت زمان اجاره (بلندمدت یا کوتاه‌مدت)، نوع خانه و موارد دیگر، می‌توانید در عرض چند ثانیه فهرستی از خانه‌های مطابق با انتظارات خود را پیدا کنید. در اینجا به تعدادی از سایت‌های اجاره مسکن در ساسکاچوان اشاره می‌کنیم:

به شدت مراقب کلاهبرداران باشید!

توصیه می‌شود هنگام اجاره خانه در ساسکاچوان به نکات نیز توجه نمایید:

 • هرگز با افرادی که می‌خواهند فقط از طریق ایمیل یا تلفن برای اجاره خانه با شما در ارتباط باشند معامله نکنید.
 • در بحث خرید و اجاره املاک در کانادا حتما با مشاوران مطمئن در تماس باشید.
 • قبل از امضای هر توافق‌نامه یا قرارداد اجاره، شخصاً از آپارتمان بازدید کنید.
 • اگر هنگام اجاره خانه در ساسکاتون و شهرهای دیگر ساسکاچوان با شرایط مشکوکی مواجه شدید، قبل از اقدام حتما مسئله را با وکیل مهاجرت به کانادا در میان بگذارید.
 • هرگز اطلاعات شخصی خود را مانند حساب بانکی، کارت اعتباری یا شماره بیمه اجتماعی، در اختیار صاحب خانه و یا مشاور املاک در کانادا قرار ندهید.
 • قبل از امضای اجاره‌نامه حتما مطمئن شوید که هر کلمه‌ی قرارداد را درک کرده‌اید.
 • حتما از قبل قوانین اجاره مسکن در استان ساسکاچوان را مطالعه کنید.

بهترین سایت برای اجاره خانه در ساسکاچوان

اگر می‌خواهید از اجاره خانه در ساسکاچوان مطمئن باشید حتما به سایت‌های برتر و معتبر املاک کانادا مراجعه کنید. در بخش  قبلی به چندین سایت معتبر و فعال در زمینه فروش و اجاره مسکن در ساسکاچوان اشاره شد. این سایت‌ها امکاناتی را برای مشتریان خود فراهم کرده‌اند تا به راحتی آپارتمان و لیست‌های اجاره‌ای مورد نظر را در شهر ساسکاچوان پیدا کنند.  

علاوه بر آنها، براساس تجربه برترین مشاوران املاک در کانادا realtor.ca نام دارد که بهترین و معتبرین سایت برای اجاره خانه در کانادا است که به عنوان مرکز اصلی و تخصصی املاک کانادا نیز شناخته می‌شود. به این ترتیب می‌توانید خانه مورد نظر خود را با خیال راحت از این سایت اجاره کنید. به غیر از سایت فوق، سایت 4rent.ca نیز برای اجاره خانه در شهرهای مختلف کانادا پیشنهاد می‌شود. در این سایت می‌توانید واحدهای مختلف اطراف شهر را از طریق لیست یا نقشه‌ی سایت جستجو کنید.

اگر در خصوص اخذ ویزای کانادا و اقامت در یکی از شهرهای استان ساسکاچوان سوالی دارید، می‌توانید با موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید.

هزینه اجاره خانه در ساسکاچوان

هزینه اجاره خانه در شهرهای ساسکاچوان مانند دیگر شهرهای کانادا به عوامل زیادی مانند تعداد اتاق، مبله بودن، سال ساخت خانه، محله و موارد دیگر بستگی دارد. اما همانطور که گفته شد به طور کلی میانگین اجاره خانه دو خوابه در شهر رجاینا، مرکز استان ساسکاچوان و ساسکاتون بزرگترین شهر آن به ترتیب $1,035و $1,152 است.

قطعا موقعیت جغرافیایی خانه نقش بسزایی در اجاره بهای آن دارد. اگر از قبل ذهنیتی در مورد زندگی در منطقه خاصی از استان ساسکاچوان ندارید، می‌توانید در لیست‌های گسترده خانه و آپارتمان‌های اجاره‌ای سایت‌های املاک این استان بگردید تا بهترین محله مورد علاقه را برای زندگی پیدا کنید. البته شاید پیدا کردن مناسب‌ترین محله برای زندگی در کشوری جدید به چندین ماه و حتی چندین سال زندگی در آن کشور نیاز داشته باشد. اما برای شروع بهتر است نام محله‌های برتر این استان را بدانید.

 یک آژانس املاک معتبر نیز می‌تواند برای پیدا کردن ملک مناسب در شهرهای رجاینا و ساسکاتون یا دیگر شهرهای استان ساسکاچوان به شما کمک کند. به این ترتیب می‌توانید بسته به موقعیت مکانی مورد نظر و حقوق سالانه خود، خانه مناسبی را پیدا کنید. در ادامه به بهترین محله‌های رجاینا و ساسکاتون برای اجاره خانه اشاره خواهیم کرد:

بهترین محله‌ های رجاینا

The Greens on GardinerThe Towns
Maple RidgeFairways West
Arcola EastWesthill Park
LakeridgeCoopertown
The CrescentsKensington Greens
UplandsAlbert Park

بهترین محله‌ های ساسکاتون

Grosvenor ParkThe Willows
NutanaGardiner Heights
SilverspringBriarwood
Silverwood HeightsCity Park

قیمت اجاره خانه در ساسکاچوان

قیمت اجاره خانه در ساسکاچوان در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ کانادا مقرون به‌صرفه است. به طوری که می‌توان گفت اجاره خانه در این استان بسیار اقتصادی و پایین است. به همین خاطر مهاجران زیادی پس از مهاجرت به کانادا، شهر رجاینا یا ساسکاتون را برای اقامت انتخاب می‌کنند. اجاره خانه در ساسکاچوان بر اساس فاکتورهای زیادی تعیین می‌شود. می‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود در وب‌سایت‌های املاک این استان نزدیک‌ترین خانه به شرایطتان را پیدا کنید. همچنین حتما هنگام اقدام برای اجاره خانه در کانادا از چندین ماه قبل تحقیقات لازم را انجام دهید و با یک مشاور املاک مطمئن در کانادا مشورت نمایید.

هنگامی که به کانادا مهاجرت کردید فرصت خواهید داشت که از نزدیک محله‌های مختلف شهر مقصد خود را مشاهده و ویژگی‌های آنها را بررسی نمایید. به این ترتیب قادر خواهید بود سازگارترین محله با سبک زندگی و درآمد خود را پیدا کنید.

اگر در مورد انواع ویزا و اقامت در کانادا و همینطور اخذ مجوزهای کار و تحصیل در ساسکاچوان به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید با وکلای مجرب ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید. با خدمات سطح بالای تیم مجرب و حرفه‌ای ما، بسیاری از مزایای مرتبط با اخذ ویزا و اقامت در کشور کانادا را به راحتی به دست خواهید آورد.

اجاره خانه دانشجویی در ساسکاچوان

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در کالج‌ها و دانشگاه‌های ساسکاتون و رجاینا، علاوه بر اینکه می‌توانند از امکانات خوابگاه‌های دانشجویی این شهرها استفاده نمایند، می‌توانند برای اجاره خانه دانشجویی نیز اقدام کنند. هزینه اجاره خانه دانشجویی در این شهرها براساس نیازها و انتظارات متفاوت است. اما در هر حال نباید نگران هزینه‌های بالای اجاره مسکن در شهر ساسکاتون باشید. چرا که به طور کلی ساسکاتون یکی از ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای تحصیل محسوب می‌شود.

دانشجویانی که می‌خواهند نزدیک به دانشگاه رجاینا خانه اجاره کنند می‌توانند به لیست مسکن‌های ارائه شده برای اجاره در خیابان‌های کرنوال و اسکارت شهر رجاینا مراجعه کنند. نوتانا نیز یکی از مکان‌های برتر برای اجاره خانه دانشجویی در شهر ساسکاتون است. این محله نزدیک به مرکز شهر و دانشگاه ساسکاچوان است. به غیر از آن، محله امن ساترلند، واقع در غرب دانشگاه ساسکاچوان، مورد توجه دانشجویان بسیاری قرار دارد. خوشبختانه مسکن در اینجا ارزان و فراوان است و حتی می‌توانید از امکان اشتراک خانه با دانشجویان دیگر نیز برخوردار شوید.

برای اجاره خانه دانشجویی نزدیک دانشگاه ساسکاچوان روی این لینک و برای اجاره خانه دانشجویی نزدیک دانشگاه رجینا روی این لینک کلیک نمایید.

بهترین زمان برای اجاره مسکن دانشجویان در ساسکاچوان

بهترین زمان برای اجاره مسکن دانشجویان در ساسکاچوان

بهترین زمان برای اجاره مسکن دانشجویان در ساسکاچوان، اواخر فصل بهار یعنی ماه‌های ژوئن (june) و ژوئیه (july) است. در صورتی که در این ماه‌ها برای اجاره خانه در این استان اقدام کنید، در ماه‌های آگوست و سپتامبر خانه خود را تحویل و می‌توانید به موقع سر کلاس درس در کانادا حاضر شوید.

در عین حال بدترین زمان اجاره مسکن نیز مربوط به ماه‌های آگوست و سپتامبر است، زیرا در این ماه‌ها اجاره خانه در ساسکاچوان با ترافیک شدیدی همراه است و در نتیجه، شما با رقابت بیشتری بر سر اجاره مکان‌های خوب مواجه می‌شوید و حتی امکان دارد نتوانید خانه مناسبی را برای اجاره پیدا کنید.

اجاره آپارتمان در ساسکاچوان

میانگین، حداقل و حداکثر اجاره آپارتمان در دو شهر رجاینا و ساسکاتون به ترتیب عبارتند از:

 • قیمت اجاره آپارتمان در رجاینا بر اساس این لینک:
تعداد اتاقمیانگینکمترینبیشترین
آپارتمان یک خوابه$903$600$1,500
آپارتمان دو خوابه$1,144$700$1,800
آپارتمان سه خوابه$1,416$1,175$1,675
 • قیمت اجاره آپارتمان در ساسکاتون بر اساس این لینک:
تعداد اتاقمیانگینکمترینبیشترین
آپارتمان یک خوابه$950$649$2,500
آپارتمان دو خوابه$1,093$454$3,400
آپارتمان سه خوابه$1,175$820$1,720
 • هرچه موقعیت جغرافیایی خانه از مرکز شهرهای ساسکاچوان دورتر می‌شود، بالطبع قیمت اجاره آپارتمان و خانه در آن کاهش می‌یابد.
 • میانگین اجاره بها برای آپارتمان استودیو در شهرهای رجاینا و ساسکاتون از 450 دلار تا 1,000 دلار است.
 • اجاره خانه لاکچری در ساسکاچوان ماهیانه چیزی حدود 1,500 تا 2,000 دلار است. برای پیدا کردن خانه‌های لاکچری در ساسکاتون روی این لینک کلیک کنید.
 • هزینه کرایه ماهانه خانه مبله در ساسکاچوان به متراژ 85 متر مربع در مناطق گران حدود 1,679 دلار کانادا و در مناطق نرمال نیز حدود 1,300 دلار کانادا است.

اجاره کاندو در ساسکاچوان

میانگین، حداقل و حداکثر اجاره کاندومینیوم (کاندو) در شهرهای اصلی ساسکاچوان عبارتند از:

 • قیمت اجاره کاندو در رجاینا طبق این لینک:
تعداد اتاقمیانگینکمترینبیشترین
کاندو دو خوابه$1,350$1,200$1,500
کاندو سه خوابه$1,750$ $1,750$1,750
 • قیمت اجاره کاندو در ساسکاتون طبق این لینک:
تعداد اتاقمیانگینکمترینبیشترین
کاندو دو خوابه$1,398$1,100$1,695

قوانین و مقررات اجاره مسکن در ساسکاچوان

در اغلب شهرهای کانادا هنگام اجاره خانه موجر از شما اجاره بهای ماه‌های اول و آخر را از همان ابتدا دریافت می‌کند. همچنین در اکثر موارد صاحبخانه از مستاجر مدرکی با نام کردیت بانکی برای اثبات شرایط مالی می‌خواهد که می‌توانید این مدرک را از طریق ثبت‌نام در سایت equifax دریافت کنید.

البته یکی از شرایط الزامی برای دریافت کردیت بانکی در کانادا داشتن حساب بانکی در این کشور است که مسلما این امر برای تازه واردان امکان‌پذیر نیست. در چنین شرایطی باید با صحبت از موجر بخواهید تا به جای کردیت بانکی شرایطی دیگری را برای شما لحاظ کند. مثلا ممکن است بتوانید با ارائه معرفی‌نامه از شخصی که شما را در کانادا تایید می‌کند و یا پرداخت اجاره بهای چندین ماه پشت سر هم به توافق لازم با موجر دست یابید.

برخی قوانین کلی اجاره مسکن در ساسکاچوان

برخی قوانین کلی اجاره مسکن در ساسکاچوان

 • صاحب خانه باید همواره به حفظ آرامش و حریم خصوصی مستاجر احترام بگذارد.
 • برای افزایش بهای اجاره (بر اساس نرخ تورم کانادا) لازم است سه ماه زودتر به مستاجر اطلاع داده شود.
 • هر دو طرف باید به کلیه بندها و قوانین اجاره نامه پایبند باشند.
 • اگر صاحبخانه قصد فروش ملک خود را داشته باشد و یا مستاجر بخواهد ملک اجاره شده را پس دهد یا قرارداد خود را تمدید کند، باید طبق قوانین اجاره‌نامه در ساسکاچوان چند ماه زودتر به طرف دیگر قرارداد اطلاع داده شود.
 • در زمان تحویل خانه بهتر است با گوشی از شرایط فعلی خانه تصویربرداری نمایید که بعدا هنگام تخلیه خانه به راحتی بتوانید عدم آسیب رسیدن به خانه را اثبات کنید.
 • حتما در مورد چگونگی پرداخت قبوض و بیمه خانه و همینطور اجازه رنگ کردن دیوارها، سیگار کشیدن یا نگهداری از حیوانات خانگی از صاحبخانه سوال کنید.
 • معمولا هزینه ماهانه گرمایش، برق و گاز برای دو نفر در یک آپارتمان 85 متری در ساسکاچوان حدود 100 تا 200 دلار است که باید جدا از مبلغ اجاره خانه پرداخت گردد.
 • به هیچ وجه از پول نقد برای بستن قرارداد یا پرداخت اجاره بها استفاده نکنید. در صورت استفاده نیز حتما رسید معتبر و مطمئن بگیرید و آن را به ‌عنوان اثبات پرداخت نگه ‌دارید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

چگونه یک آپارتمان در ساسکاچوان برای اجاره پیدا کنیم؟

برای یافتن آپارتمان اجارهای در ساسکاچوان میتوانید به سایتهای معتبر اجاره و فروش ملک در این استان سر بزنید. در مطلب فوق به چندین سایت معتبر و فعال در این حوزه اشاره شده است. پیشنهاد میکنیم حتما مقاله را مطالعه کنید.

اجاره مسکن در ساسکاچوان چند است؟

میانگین اجاره خانه دو خوابه در شهر رجاینا مرکز استان ساسکاچوان و ساسکاتون بزرگترین شهر آن به ترتیب $1,035و $1,152 است. همچنین در حال حاضر میانگین اجاره آپارتمان یک خوابه در شهرهای رجاینا و ساسکاتون به ترتیب $902 و  $949 هستند.

بهترین مکان برای زندگی در ساسکاچوان کجاست؟

بهترین مکان برای زندگی در شهرهای ساسکاچوان به سبک زندگی و ترجیحات شما بستگی دارد. مثلا اگر بیشتر به رستوران و سرگرمی‌های مختلف علاقه‌مندید، اجاره خانه در مرکز شهر برای شما مناسب‌تر است.

چگونه ارزان ترین خانه را برای اجاره در ساسکاچوان پیدا کنیم؟

به طور کلی اجاره خانه در شهرهای ساسکاچوان ارزان‍تر از سایر شهرهای کانادا است و شما به راحتی می‌توانید با فیلتر قیمت در سایت‌های املاک، خانه‌هایی با اجاره بها در حدود 450 دلار تا 600 دلار نیز پیدا کنید.

محبوب ترین محله های ساسکاچوان کدام اند؟

محله‌های زیادی در شهرهای ساسکاچوان برای اجاره خانه و زندگی مناسب هستند. برای مثال محله Harbour Landing در جنوب رجینا، محیطی عالی برای زندگی خانواده‌هاست که دارای تعداد زیادی مسیر پیاده‌روی، پارک‌هایی برای ورزش و سایر امکانات تحصیلی و تفریحی است. محله‌های Briarwood و City Park نیز از محله شناخته شده برای زندگی در ساسکاتون هستند.

بهترین فصل برای اجاره مسکن در ساسکاچوان کدام است؟

اواخر بهار یعنی ماه‌های ژوئن (june) و ژوئیه (july) بهترین موقع برای اجاره مسکن در ساسکاچوان به ویژه برای دانشجویان بین‌المللی است. اما برای مهاجران دیگر بهترین زمان اجاره خانه در کانادا ماه می است. زیرا اوایل ماه مه (می) بسیاری از خانه‌ها برای اجاره در دسترس خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.