تحصیل در ساسکاچوان

تحصیل در ساسکاچوان

تحصیل در استان ساسکاچوان

ساسکاچوان یکی از ایالات مهم کانادا است که به دلیل استقرار دانشگاه‌های معتبر و مدارس با کیفیت، به یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرین و علاقه‌مندان تحصیل در کانادا تبدیل شده است. در سال‌های اخیر تعداد زیادی از دانشجویان خارجی در رشته‌های مختلف تحصیلی، ساسکاچوان را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده‌اند. همچنین بسیاری از خانواده‌ها با در نظر داشتن شرایط مطلوب آموزشی در مدارس ساسکاچوان به ثبت‌نام و تحصیل فرزندشان در این ایالت، تمایل دارند. برای متقاضیان تحصیل در ساسکاچوان سوالات زیادی در مورد شرایط تحصیل، مدارک لازم برای ثبت‌نام و هزینه تحصیل در این ایالت مطرح می‌شود که رسیدن به پاسخ این سوالات راهنمای بسیار خوبی برای اقدام به تحصیل در ساسکاچوان محسوب می‌شود. در این مقاله ما قصد داریم به سوالات شما در این زمینه پاسخ بدهیم پس لطفا با ما همراه باشید.

تحصیل در استان ساسکاچوان

مزایای تحصیل در ساسکاچوان

 • سیستم آموزشی در مدارس و دانشگاه‌های ایالت ساسکاچوان یکی از بهترین‌ و کارآمد‌ترین سیستم‌های آموزشی در دنیا و کانادا محسوب می‌شود.
 • برخورد محترمانه شهروندان در ساسکاچوان با مهاجرین، زمینه را برای تحصیل همراه با آرامش در ساسکاچوان فراهم نموده است
 • استانداردهای زندگی در ساسکاچوان بالا است. تحصیل در این ایالت، زندگی در یکی از بهترین ایالات کانادا را برای شما رقم خواهد زد.
 • با در نظر گرفتن تسهیلات برای دانشجویان در دانشگاه‌های ساسکاچوان و امکان استفاده از وام‌های بانکی  شما می‌توانید به راحتی و با دغدغه کم‌تر به تحصیل در این ایالت بپردازید.
 • تدریس اساتید برجسته و مشهور در دپارتمان‌های مختلف در دانشگاه‌های ساسکاچوان، این موقعیت را برای دانشجویان فراهم می‌‌سازد تا بتوانند با استفاده از راهنمایی اساتید مطرح در رشته تحصیلی خود، به نتایج مطلوب در انجام پروژه‌های تحقیقاتی نائل شوند.
 • استقرار آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته یکی از مزایایی است که دانشجویان زیادی را در رشته‌های مهندسی و علوم پایه برای تحصیل  در رشته‌های مختلف علمی در دانشگاه‌های ساسکاچوان، ترغیب می‌‌کند.
 • دانشجویان مشغول به تحصیل در دیگر دانشگاه‌های کانادا می‌توانند با استفاده از برنامه انتقال دانشجو به یکی از دانشگاه‌ها در ساسکاچوان انتقالی بگیرند. لازم به ذکر است که بعضی از متقاضیان، برای دریافت مجوز تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان موفق نمی‌شوند اما سیستم ترنسفر دانشجو این امکان را فراهم می‌سازد تا دانشجو با گذراندن واحدهای درسی محدودی در دانشگاه مبدأ، برای تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ساسکاچوان اقدام کند.
 • در نظر گرفتن تسهیلات آموزشی رایگان برای دانشجویان خارجی، امکان تحصیل رایگان را برای بسیاری از دانشجویانی که توانایی مالی کافی ندارند فراهم نموده است.
 • تحصیل در دانشگاه‌های معتبر ساسکاچوان، می‌تواند برای ورود به بازار کار کانادا پس از پایان تحصیلات، یک امتیاز محسوب بشود.
 • فرزندان مهاجرین در ساسکاچوان می‌توانند در کنار سایر دانش‌آموزان کانادایی در مدارس این ایالت تحصیل کنند. اما تا زمان دریافت مجوز اقامت دائم کانادا، باید بابت هر سال تحصیلی، شهریه بپردازند.

تحصیل در مدارس ساسکاچوان

مدارس در ساسکاچوان در دو بخش دولتی و خصوصی فعالیت دارند. مدارس دولتی ساسکاچوان از بودجه‌ای که دولت فدرال به طور سالانه برای هر ایالت در نظر می‌گیرد استفاده می‌کنند. در این مدارس، دانش‌آموزان با استفاده از امکانات آموزشی با کیفیت دروس نظری و عملی را به بهترین شکل یاد می‌گیرند. حضور معلمین کارآزموده نیز تا حد زیادی سیستم آموزشی مدارس ساسکاچوان را ارتقا داده است. آموزش صحیح و در نظر گرفتن برنامه آموزشی مناسب برای دانش‌آموزان در هر پایه تحصیلی، کمک شایانی به آن‌ها برای انتخاب مسیر تحصیلی می‌نماید.

تحصیل در مدارس ساسکاچوان

لازم به ذکر است که در مدارس خصوصی ساسکاچوان نیز امکانات آموزشی با کیفیت در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و برخی از خانواده‌ها به دلیل حضور تعداد کم‌تری از دانش‌آموزان در هر کلاس، این نوع از مدارس را به مدارس دولتی ساسکاچوان ترجیح می‌دهند. به این دلیل که ممکن است فرزند شما در اوایل سکونت در این ایالت، مهارت کافی برای یادگیری دروس به زبان انگلیسی نداشته باشد و همین نقطه ضعف باعث ‌شود که او نتواند همگام با سایر دانش‌آموزان، دروس خود را پیش ببرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای مقاطع اول تحصیلی، فرزند خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنید. برای تحصیل فرزندتان در مدارس خصوصی باید شهریه بیشتری بپردازید.

هزینه تحصیل در ساسکاچوان

 تحصیل در دانشگاه‌های معتبر در ایالت ساسکاچوان که می‌تواند اقامت دائم کانادا را برای دانشجو به همراه داشته باشد برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در ساسکاچوان، هدفی بزرگ است. شما با کسب آگاهی در رابطه با هزینه‌ تحصیل در ساسکاچوان می‌توانید به این هدف ایده‌آل در زندگی خود دست پیدا کنید و با تحصیل در ساسکاچوان، آینده‌ای روشن را برای خود رقم بزنید. البته ذهن بعضی از متقاضیان تحصیل در ساسکاچوان، در رابطه با هزینه‌هایی که بعضا برای تحصیل در این ایالت برآورد می‌شود مغشوش شده است اما پس از مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که در مورد هزینه تحصیل در ساسکاچوان جای نگرانی نیست. دانشگاه‌ها در ساسکاچوان با دریافت  بودجه از دولت فدرال کانادا برای پذیرش دانشجویان واجد شرایط خارجی اقدام می‌کنند. با تقسیم بودجه در بین اساتید، آن‌ها می‌توانند به دانشجویان خارجی پذیرش بدهند. شما هم می‌توانید جزء یکی از همین دانشجوها باشید.

اگر موفق به تحصیل در یکی از دانشگاه‌های ساسکاچوان با استفاده از فاند تحصیلی نشدید جای نگرانی نیست زیرا  وام‌هایی که بانک‌های کانادایی به دانشجویان اختصاص می‌دهند تا حد زیادی از لحاظ مالی، شما را تامین می‌کند. با دریافت وام، می‌توانید دوران دانشجویی خود را در ساسکاچوان با دغدغه کم‌تری سپری کنید.

هزینه تحصیل در ساسکاچوان

زمان ثبت نام در دانشگاه‌های ساسکاچوان

یکی از نکات مهمی که در زمان اقدام برای تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان باید در نظر داشته باشید زمان ثبت‌نام هر ترم تحصیلی است. برنامه آموزشی هر دانشگاه ممکن است برای شروع ترم تحصیلی جدید متفاوت باشد. توصیه می‌شود برای کسب اطلاع دقیق به سایت دانشگاه مراجعه کنید اما معمولأ شروع ترم تحصیلی در اکثر دانشگاه‌ها به شرح زیر است:

 • برای تحصیل در ترم پاییز باید اول جولای ثبت‌نام کنید
 • برای تحصیل در ترم ژانویه، باید اول نوامبر اقدام به ثبت‌نام نمایید
 • برای تحصیل در ترم می باید اول مارچ ثبت نام کنید
 • برای ثبت‌نام در ترم جولای باید اول می اقدام کنید.

شرایط تحصیل در ساسکاچوان

 • معدل مربوط به مقطع تحصیلی قبل، یکی از موارد احراز صلاحیت است که از سوی دانشگاه‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. در اکثر دانشگاه‌ها نمره 15، حداقل معدلی است که برای تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان باید ارائه کنید. البته در برخی دیگر نیز معدل معیار، 16 است.
 • مدرک زبان انگلیسی نیز یکی دیگر از مدارکی است که امروزه صرف ارائه آن، امتیازی برای متقاضی تحصیل در دانشگاه ساسکاچوان به همراه نخواهد داشت مگر این که با نمره بسیار خوب، چنین آزمونی را پشت سر گذاشته باشید. در بیشتر مراکز آموزشی ساسکاچوان و دانشگاه‌ها مدرک زبان تافل و آیلتس پذیرفته می‌شود
 • ریز نمرات مربوط به مقطع تحصیلی قبل خود را باید برای دانشگاه ارسال کنید.
 • تکمیل فرم انگیزه‌نامه ( SOP). در این فرم از شما خواسته می‌شود تا در مورد انگیزه خود برای تحصیل در دانشگاه و رشته مورد نظر خود صحبت کنید. در مورد مطالبی که در انگیزه‌نامه قید می‌کنید دقت کافی داشته باشید چرا که در زمان ارزیابی رزومه هر متقاضی، انگیزه ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی برای اساتید از اهمیت زیادی برخوردار است.
 • ارسال توصیه‌نامه. توصیه‌نامه فرمی است که می‌توانید آن را از استادی که در مقطع قبلی با او همکاری داشته‌اید دریافت کنید. معمولا دانشجویان برای ورود به مقطع دکتری، چنین فرمی را برای دانشگاه ارسال می‌کنند. فرم توصیه‌نامه در صورتی دارای اعتبار است که توسط اداره آموزش دانشگاه مهر شده باشد.
 • ارسال یک نسخه از مقالات. اگر مقاله‌ای در مجلات بین‌المللی چاپ کرده‌اید باید یک نسخه از آن را برای استادی که قرار است شما را به عنوان دانشجو بپذیرد ارسال کنید. به مقالات در صورتی که با کیفیت باشند و در مجلات معتبر به چاپ رسیده باشند، امتیاز بیشتری تعلق می‌گیرد. بخش مهمی از رزومه هر متقاضی را مقالات او تشکیل می‌دهد. برخی از متقاضیان به اشتباه تصور می‌کنند که هر چه تعداد مقالات ارسالی بیشتر باشد شانس تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان نیز بیشتر خواهد شد در حالی که برای اساتید در دانشگاه‌های ساسکاچوان، کیفیت مهم‌تر از کمیت است.
شرایط تحصیل در ساسکاچوان

تحصیل در مقطع کارشناسی ساسکاچوان

در دانشگاه‌های ساسکاچوان دانشجویان زیادی برای تحصیل در مقطع کارشناسی پذیرش می‌شوند. دوره کارشناسی در دانشگاه‌های این ایالت 4 سال به طول می‌انجامد و در برخی از رشته‌های تحصیلی، دانشجو با سپری کردن 3 سال تحصیلی، مدرک لیسانس را دریافت می‌کند. دانشجویان در برخی از رشته‌های تحصیلی با گذراندن واحدهای نظری و عملی و در برخی دیگر با سپری نمودن واحدهای نظری، دوره لیسانس خود را به پایان می‌رسانند. در مقطع کارشناسی، دانشجویان با مفاهیم درسی مرتبط با رشته تحصیلی خود آشنایی پیدا می‌کنند و معمولأ در این دوره، دانشجویان وارد طرح‌های تحقیقاتی و پروژه‌های تحقیقاتی نمی‌شوند و ملزم به ارائه پایان‌نامه نیستند مگر در برخی از رشته‌های تحصیلی. در دوره کارشناسی دانشگاه‌های ساسکاچوان، دانشجویان برای دریافت پذیرش تحصیلی ملزم به ارائه مقاله نیستند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های ساسکاچوان

در دوره فوق لیسانس دانشگاه‌های ساسکاچوان، دروس به طور تخصصی‌تر تدریس می‌شوند. در این مقطع تحصیلی، برنامه‌ریزی‌های ترمی به شکلی صورت می‌گیرد که دانشجو با سپری نمودن تعداد کمی از واحدهای درسی، طرح تحقیقی خود را در قالب پایان‌نامه آغاز می‌کند. در این مسیر، دانشجو از راهنمایی اساتید گروه آموزشی برخوردار می‌شود و با هدایت علمی اساتید، مراحل مختلف پروژه را پیش می‌برد. در این مرحله از دانشجو این انتظار وجود دارد تا بتواند یک مشکل علمی را با ارائه ایده، نظریه یا انجام کارهای آزمایشگاهی برطرف نماید. دانشجو باید از طرح تحقیقاتی خود در قالب یک پایان‌نامه دفاع نماید. اگر دانشجو بتواند با موفقیت از پایان‌نامه خود دفاع کند، مدرک کارشناسی ارشد دانشگاه ساسکاچوان را دریافت خواهد کرد.

امروزه تعداد زیادی از دانشجویان خارجی، سعی در ورود به دانشگاه‌های ساسکاچوان در مقطع کارشناسی ارشد دارند زیرا با شکل‌گیری رابطه همکاری بین استاد و دانشجو در مقطع فوق لیسانس دانشگاه‌های ساسکاچوان، می‌توانند با دغدغه کم‌تری در مقطع دکتری ادامه تحصیل بدهند. البته مشروط بر این که دانشجو قصد ادامه تحصیل در همان دانشگاه را داشته باشد.

تحصیل در مقطع دکتری دانشگاه‌های ساسکاچوان

تعداد زیادی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان، تمایل دارند که برای ورود به مقطع دکتری از یکی از دانشگاه‌های این ایالت، پذیرش بگیرند. اعتبار و شهرت دانشگاه‌ها و امکاناتی که در این مقطع در اختیار دانشجویان گذاشته می‌شود هر دانشجویی را برای دریافت مدرک دکتری از دانشگاه‌های ساسکاچوان ترغیب می‌نماید. در این مقطع تحصیلی، برنامه‌های آموزشی که برای دانشجویان تعیین می‌گردد با مقاطع قبلی تفاوت‌هایی دارد. در واقع در این مرحله، با تعیین واحدهای درسی کم‌تر، وقت بیشتری برای تمرکز بر تحقیقات و سرچ‌های پیشرفته در نظر گرفته می‌شود. دانشجویان دکتری اگر واحدهای درسی خود را با موفقیت پشت سر بگذراند برای ادامه تحصیل در این مقطع، ملزم به شرکت در آزمونی به عنوان آزمون جامع دکتری هستند. در این آزمون، علم و تخصص دانشجو در رشته تحصیلی، ارزیابی می‌شود. در این آزمون، دانشجو باید برای پاسخگویی به سوالات مربوط به رشته تحصیلی خود از دوره لیسانس تا دکتری از آمادگی کامل برخوردار باشد. در مرحله بعدی دانشجو باید موضوعی را که در رشته تحصیلی مربوطه با چالش یا ابهام مواجه است برای تحقیق انتخاب کند و در نهایت با ارائه راه‌حل یا بیان نتیجه تحقیق از تز دکتری دفاع نماید. دانشجویی که بتواند با موفقیت از رساله دکتری خود دفاع نماید، مدرک تحصیلی دکتری را دریافت خواهد کرد.

اقامت پس از تحصیل در ساسکاچوان

دانشجویانی که قصد دارند پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاه‌های ساسکاچوان، به اقامت در کانادا ادامه بدهند باید برای دریافت مجوزی به نام pgwp اقدام کنند. برای دریافت مجوز مذکور باید حداکثر تا 180 روز بعد از ثبت آخرین نمره در پروفایل دانشگاهی باید اقدام کنید. ممکن است در طی مدتی که قرار است نمرات اعلام بشوند اعتبار دوره تحصیلی‌تان منقضی شود در این صورت می‌توانید یکی از این دو راهکار را در پیش بگیرید:

 • دریافت گواهی میهمانی ( (visitor record
 • ترک کانادا و اقدام برای دریافت مجوز pgwp از خارج از کانادا.

به این نکته توجه داشته باشید که در صورت انقضای مجوز تحصیلی، اگر همچنان در کانادا حضور داشته باشید شما متخلف هستید و ممکن است محکوم به پرداخت جریمه شوید. در مواردی نیز دادگاه‌های کانادا برای اشخاصی که به طور غیر قانونی در این کشور اقامت داشته باشند، حکم اخراج از کانادا را صادر می‌کنند و این حکم می‌تواند برای ورود مجدد شما به کانادا مشکل‌آفرین باشد.

با دریافت مجوز pgwp ممکن است با این سوال مواجه شوید که مجوز مذکور، تا چه مدتی اعتبار دارد. در پاسخ باید گفت که اعتبار مجوز مذکور به مدت زمان تحصیل شما در کانادا بستگی دارد. اگر در دوره‌های تحصیلی کم‌تر از 8 ماه شرکت کرده باشید برای دریافت مجوز مذکور اقدام نکنید چون طبق قوانین کانادا، مجاز به دریافت آن نیستید.

اگر در ایالت ساسکاچوان، به مدت 8 ماه تا 2 سال  تحصیلی را پشت سر گذاشته باشید معادل مدت مذکور، مجوز کار در کانادا به شما اعطا خواهد شد. برای مثال اگر 9 ماه در یکی از دانشگاه‌های کانادا تحصیل کرده باشید، می‌توانید به مدت 9 ماه در کانادا مشغول به کار شوید. مجوز کاری 3 ساله نیز برای دانشجویانی صادر می‌شود که بیش از 2 سال در کانادا تحصیل کرده باشند.

به این نکته توجه داشته باشید که داشتن پاسپورت معتبر، برای اقامت پس از تحصیل در کانادا الزامی است.

پذیرش تحصیلی دانشگاه‌های ساسکاچوان

اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه‌های ساسکاچوان هستید باید با شیوه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌ها در این ایالت آشنا باشید. گرفتن پذیرش تحصیلی برای هر یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری قوانین خاص خود را دارد. مثلا برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی، شما به مدرک زبان معتبر نیاز دارید و باید مدارکی را که دانشگاه مقصد از شما خواسته است ارسال نمایید. برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های ساسکاچوان در دوره کارشناسی، معمولأ از متقاضی، انتظار ارائه مقاله نمی‌رود.

برای گرفتن پذیرش تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های ساسکاچوان به دلیل ورود به مرحله تحصیلی که قرار است به طور تخصصی‌تر به موضوعات درسی بپردازید، دانشگاه‌ها رزومه قوی‌تری را از شما درخواست می‌کنند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های ساسکاچوان، معمولا نمره معیار در مدرک زبان و معدل مربوط به مقطع  قبلی، افزایش پیدا می‌کند.

برای دریافت پذیرش تحصیلی در دوره دکتری دانشگاه‌های ساسکاچوان، شما به ارائه رزومه علمی قوی به همراه ارسال مقالات معتبر نیاز دارید. اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع به دلیل وجود رقابت زیاد بین متقاضیان، مخصوصا برای دریافت پذیرش تحصیلی همراه با فاند، تلاش زیادی را می‌طلبد.

در دانشگاه‌های ساسکاچوان، برای پذیرش تحصیلی دانشجویان خارجی، به توانایی علمی آن‌ها توجه زیادی می‌شود و معمولأ این توانایی در صورتی می‌تواند منجر به موفقیت گردد که بتوانید مهارت خود را در یکی از رشته‌های ورزشی یا هنری نیز ثابت کنید. در واقع این موضوع که دانشجو تک بعدی نباشد و در زمینه‌های مختلف، غیر از رشته تحصیلی خود مهارت داشته باشد یکی از موضوعاتی است که مورد توجه اساتید در زمان پذیرش دانشجو قرار می‌گیرد.

سوالات متداول

حضور در دوره پیش دبستانی برای تمام کودکان مفید است اما الزامی نیست. خانواده‌هایی که تمایل به حضور فرزند خود در دوره پیش دبستانی ثبت‌نام دارند باید در سن 5 سالگی او را در یکی از مراکز پیش‌دبستانی در ساسکاچوان ثبت‌نام کنند.

در میان ایالات مختلف کانادا، ساسکاچوان یکی از انتخاب‌های اول برای دانش‌آموزان بین‌الملل است که معمولا تحصیلات خود را در مقاطع بالاتر نیز در همین ایالت ادامه می‌دهند.

در ساسکاچوان، 27 مدرسه در حال ارائه خدمات آموزشی به دانش‌آموزان هستند.

شما باید علاوه بر ارائه مدرک دانشگاهی، گواهی حرفه‌ای A را دریافت کنید. همچنین باید 2 سال سابقه تدریس داشته باشید. شما باید در انجمن معلمین ساسکاچوان نیزعضو شوید.

مطابق با قانون آموزش ساسکاچوان مصوب 1995، آموزش در مدارس این ایالت از 7 تا 16 سالگی یعنی در مقطع دبستان و دبیرستان، رایگان است.

13000

بله شما برای تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری می‌توانید از تحصیل رایگان در دانشگاه‌های کانادا برخوردار شوید. منتهی برای دوره کارشناسی، بورس تحصیلی رایگان کم‌تر در نظر گرفته می‌شود. لازم به ذکر است که بیشتر بورس‌های تحصیلی رایگان در ساسکاچوان، به دانشجویان مقطع دکتری تعلق می‌گیرد.

بله مدرک زبان آیلتس و تافل، مدارک معتبری هستند که دانشگاه‌ها در ساسکاچوان، آن‌ها را از دانشجویان خارجی می‌پذیرند. برای کسب اطلاع در مورد حداقل نمره لازم برای ثبت‌نام در دانشگاه، به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

درآمد معلمین در ساسکاچوان به سابقه کاری آن‌ها بستگی دارد اما در سال‌‌های اول استخدام، 53.423 دلار کانادایی در هر ماه دریافت می‌کنند و در بعد از 15 سال، 82.723 دلار دریافت می‌کنند.

تقریبا دانشجویان دوره لیسانس، شهریه بیشتری را پرداخت می‌کنند.

دانشگاه محل تحصیل در مقطع قبلی برای دریافت امتیاز جهت گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های کانادا تاثیرگذار است اما اگر مقطع قبلی را در یکی از دانشگاه‌های معتبر تحصیل نکرده باشید می‌توانید با ارائه مقالات با کیفیت و مدرک زبان با نمره بالا امتیاز خوبی دریافت کنید

برای درخواست مجوز تحصیل در کانادا ، دانشجویان ابتدا باید نامه پذیرش را از یک موسسه معتبر آموزشی (DLI) دریافت کنند. از آنجا که هر یک از موسسات ممکن است شرایط و مراحل پذیرش متفاوتی داشته باشند ، متقاضیان علاقه مند می توانند به طور جداگانه با موسسه (های) مورد نظر تماس بگیرند.

 • کالج لوتر که در سال 1913 تاسیس شد ، یک موسسه صد ساله‌ی منحصر بفرد است. این دانشگاه هم یک دبیرستان و هم یک کالج وابسته به دانشگاه رجینا است ،این به این معناست که گرچه نمی تواند مدارک تحصیلی اعطا کند ، اما بسیاری از دوره های آن در دانشگاه برگزار می شود. این ترکیب منحصر به فرد امکان ایجاد کلاس های کوچک )کمتر از 20 دانشجو به ازای هر استاد( و پشتیبانی دانشجویان را فراهم می کند در حالی که دسترسی به امکانات فراهم شده توسط میزبان بسیار بزرگترش را هم حفظ می کند.
  • دوره های آموزشی مهم: انگلیسی ، جغرافیا ، ریاضیات ، فلسفه ، روانشناسی ، مطالعات دینی
 • پلی تکنیک ساسکاچوان که دوره های آموزشی گسترده‌ای را ارائه می‌دهد ، پلی تکنیک برتر در استان است. در واقع ، این مدرسه تقریباً 150 دوره آموزشی كامل دارد. پلی تکنیک ساسکاچوان دوره های یک ساله برای گواهینامه ، دو سال برای دیپلم و یک دوره چهار ساله برای کارشناسی در رشته پرستاری را ارائه می دهد که به طور مشترک با دانشگاه رجینا ارائه می شود. این مدرسه industry responsive است و دانش آموزان از رسیدگی شخصی و فرصت های عملی برای یادگیری برخوردار می شوند. از دیگر جذابیت های آن برای بسیاری از دانش آموزان، آموزشگاه «استخراج ، انرژی و تولید» آن است.
  • دوره های آموزشی مهم: معاملات ، تولید هنرهای رسانه ای ، فناوری مهندسی ، مدیریت هتل و رستوران ، منابع طبیعی و محیط ساخته شده ، تفریح و توسعه جامعه
 • کالج پارک لند اولین کالج منطقه‌ایِ ساسکاچوان بود. این کالج به خاطر حرفه هایی که ارائه می‌دهد )به ویژه آموزش حرفه ای آتش نشانی( و رویکرد عملی‌اش که همراه با اخذ دیپلم ها و گواهینامه های حرفه ای است ، اعتبار زیادی کسب کرده است. دوره های انتقال دانشگاه همچنین امکان برگزاری دوره های «دیپلم به درجه» (diploma-to-degree) با دانشگاه ساسکاچوان و دانشگاه رجینا را در هر دو مقطع تحصیلات تکمیلی و کارشناسی فراهم می کند. این مدرسه همچنین با پلی تکنیک ساسکاچوان پیوند دارد.
  • دوره های آموزشی مهم: آتش نشانی ، دندانپزشکی ، آموزش ، واکنش فوری پزشکی ، پرستاری ، مهندسی نیرو ، بینایی سنجی ، مددکاری اجتماعیر
 • دوره های مهندسی ، کشاورزی و بهداشتی در ساسکاچوان محبوب هستند. به دلیل صنایع اصلی ساسکاچوان ، فارغ التحصیلان از این دوره ها امکان برخورداری از دامنه وسیعی از فرصت های شغلی بعد را از فارغ التحصیلی دارند.
 • علاوه بر موارد فوق ، می توان طیف گسترده ای از دوره های تحصیلی را در دانشگاه ها و کالج های ساسکاچوان دنبال کرد.

شهریه دانشجویان خارجی در ساسکاچوان بین کالج ها و دانشگاه ها و بین دوره های مختلف تحصیلی بسیار متفاوت است. به عنوان یک تخمین تقریبی ، انتظار می‌رود که دانشجویان خارجی سالانه بین 10،000 تا 18،000 دلار در یک کالج پرداخت کنند. همچنین انتظار می‌رود که دانشجویان خارجی سالانه 16،500 تا 20،000 دلار برای دوره های لیسانس در دانشگاه ها بپردازند. شهریه آموزشگاه زبان و آموزشگاه تحصیلات تکمیلی ممکن است تفاوت چشمگیری داشته باشد.ر

دانشجویان خارجی که در کانادا تحصیل می کنند ، ملزم به خرید بیمه درمانی هستند. غالباً ، این امر از طریق موسسه «تحصیلات تکمیلی» (post-secondary institution) سازماندهی می شود. به محض ورود به ساسکاچوان ، دانشجویان خارجی شرایط دریافت پوشش پزشکی و بیمارستانی پایه ساسکاچوان را بدون پرداخت هزینه دارند.

برای تقاضای مجوز تحصیل ، متقاضی باید نشان دهد که علاوه بر شهریه، 10 هزار دلار برای تأمین هزینه های زندگی در ساسکاچوان نیز دارد. این مبلغ معادل 833 دلار در ماه است.

در جدول زیر برآورد تقریبی هزینه های زندگی به مدت 12 ماه برای یک دانشجوی خارجی در ساسکاچوان محاسبه شده است. هزینه زندگی بسته به موقعیت شهری یا روستایی می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

در سال (تقریبا)در ماه (تقریبا)موارد
6000$500$محل اقامت (مشترک ، خارج از دانشگاه)
3600$300$غذا
1800$150$لباس ، متفرقه
1800$150$تفریح و سرگرمی
864$72$حمل و نقل (قیمت دانشجویی رجینا)
600$50$قبض تلفن
600$50$اینترنت
1200$100$خدمات رفاهی
16464$1372$هزینه زندگی کل (بدون احتساب هزینه های خاص موسسه در بالا)

دانشجویان خارجی در ساسکاچوان امکان دسترسی به وام خصوصی را با همان شرایط شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی دارند. وام ها ممکن است توسط بانک ها ، تشکل های دانشجویی یا گروه های دیگر ارائه شود. مهم است که قبل از تعهد به انجام هرگونه قرارداد ، به درستی در مورد شرایط وام تحقیق کنید ، و برنامه های سود و بازپرداخت را درک کنید.

بسیاری از سازمان ها و موسسات ممکن است بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان خارجی که در ساسکاچوان تحصیل می کنند ، ارائه دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر ، دانشجویان تشویق می شوند با بخش خدمات دانشجویان خارجی (international student services department) موسسه خود تماس بگیرند.

به ویژه در دوره های تحصیلات تکمیلی، غالبا امکانات مالی برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل می کنند وجود دارد. مهم است که برای کسب اطلاعات بیشتر مستقیماً با موسسه آموزشی تماس بگیرید.ر

 • به عنوان یک دوره محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در رشته مهندسی در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های ساسکاچوان امکان پذیر است.
 • هر دو دانشگاه ساسکاچوان و رجینا دارای دوره های مهندسی پربار و شناخته شده ای هستند که تخصص ها متنوعی را ارائه می دهند. دانشگاه رجینا به طور ویژه برای دوره های مهندسی سیستم‌هایش (محیط زیست ، الکترونیک و نفت) شناخته شده است.
 • کالج پارک لند و کالج گریت پلینز به خاطر دوره های مهندسی نیرویشان معروف هستند.
 • پلی تکنیک ساسکاچوان به عنوان یک موسسه علم و فناوری کاربردی ، یک دوره مهندسی فناوری را ارائه می دهد که بسیار محبوب است.
 • به عنوان یک دوره محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در زمینه فناوری کامپیوتر و دوره های مرتبط در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های ساسکاچوان امکان پذیر است.
 • دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه رجینا 10 دوره تحصیلی از لیسانس تا مقاطع تحصیلات تکمیلی و دیپلم را ارائه می دهد. دانشگاه ساسکاچوان لیسانس علوم را دررشته علوم کامپیوتر یا مهندسی نرم افزار ارائه می دهد.
 • پلی تکنیک ساسکاچوان به عنوان یک موسسه علم و فناوری کاربردی ، طیف وسیعی از دوره های رایانه  و فناوری را ارائه می دهد.
 • به عنوان یک دوره محبوب در سراسر کانادا ، تحصیل در رشته پرستاری و دوره های بهداشتی مرتبط با آن در بسیاری از دانشگاه ها و کالج های ساسکاچوان امکان پذیر است.
 • پرستاری و مطالعات بهداشتی از دوره های مهم دانشگاه رجینا است.
 • کالج پارک لند در آموزش پرستاری تخصص دارد. دانشجویانی که مایل به گذراندن دوره لیسانس علوم پرستاری از دانشگاه ساسکاچوان هستند می توانند کل دوره را در کالج پارکلند بگذرانند. این کالج همچنین برای ارائه دوره‌ی دیپلم پرستاری عملی، به پلی تکنیک ساسکاچوان پیوسته است.ر

STEM مخفف علم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات است. با این که مشاغل در زمینه های STEM محبوب هستند ، اما هیچ دوره خاصی با عنوان “STEM” در هیچ یک از کالج ها یا دانشگاه های ساسکاچوان وجود ندارد. دانشجویان احتمالی تشویق می شوند تا در مورد برنامه های زمینه مورد علاقه خود تحقیق کنند. برای تحقیق در مورد برنامه ها در این زمینه ها از ابزار جستجوی مدرسه استفاده کنید.

 • ساسکاچوان یکی از کمترین نرخ بیکاری در کشور را دارد.
 • بخشهای اصلی اشتغال ساسکاچوان شامل بهداشت و کمکهای اجتماعی ، خدمات آموزشی ، کشاورزی و ساخت و ساز است. بخش خدمات حرفه ایِ علمی و فنی از سپتامبر 2015 تا سپتامبر 2016 رشد چشمگیری داشته است.

فارغ التحصیلان از یک موسسه معتبر آموزشی (DLI) در ساسکاچوان می‌توانند پس از فارغ التحصیلی از یک دوره تحصیلی واجد شرایط ، برای «مجوز کار پس از فارغ التحصیلی» (Post-Graduation Work Permit) اقدام کنند.

هیئت تجربی برنامه ریزی متقاضیان مهاجرت به ساسکاچوان یا  The Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP) Saskatchewan Experience Category شامل یک زیر گروه است که برای دانشجویانی که از یک موسسه تحصیلات تکمیلی شناخته شده در کانادا فارغ التحصیل شده اند ، شرایطی را فراهم می‌کند تا درخواست مهاجرت دائم به کانادا را بدهند. متقاضیانی که از موسسه ای در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند ، اگر شش ماه سابقه کار در ساسکاچوان و یک پیشنهاد شغل دائمی و تمام وقت از یک کارفرمای ساسکاچوان داشته باشند ، واجد شرایط هستند.

فارغ التحصیلان خارجی می توانند درخواست اقامت دائم را از طریق «سیستم مهاجرت Express Entry فدرال» دنبال کنند. داوطلبان مهاجرت به کانادا که تحصیلات خود را در آموزشگاهی در ساسکاچوان به پایان رسانده اند ، ممکن است به دلیل سطح بالای تحصیلات ، امتیاز قابل توجهی کسب کنند. علاوه بر این ، فارغ التحصیلان خارجی موسسات آموزشی کانادا ممکن است تجربه‌ی مهم کار در کانادا را کسب کرده باشند که یکی دیگر از فاکتورهای بسیار ارزشمند در بررسی های سیستم Express Entry است.

آب و هوای ساسکاچوان از آنجا که از آب دور است ، در تابستان خشک و گرم است. ساسکاچوان ممکن است به خاطر زمستان های سردش معروف باشد ، اما شهرهای بزرگ و کوچکش به خوبی برای مقابله با دمای هوا به ساکنان کمک می کنند. حقیقت جالب این است که گردباد ها در ساسکاچوان بیشتر از دیگر نقاط کانادا رخ می دهد.

ساسکاچوان دارای دو دانشگاه در سطح جهانی با اعتبار دولتی و دارای بودجه‌ عمومی است که دانشجویان خارجی را از بسیاری از کشورهای جهان به خود جذب می کند. این دانشگاه ها به ترتیب در رجینا و ساسکاتون واقع شده اند که جمعیت هر دو دانشگاه در حدود 250 هزار نفر است. برای دانش آموزانی که ترجیح می دهند در شهرهای بزرگ با جمعیت چند میلیونی نباشند ، ساسکاچوان گزینه بسیار جذابی است.

Load More

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات