مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار

در کنار اکسپرس انتری، کانادا سیستم مهاجرتی دیگری به نام برنامه مهاجرت استانی یا به اختصار PNP هم دارد. بیش از 80 مسیر مهاجرتی جداگانه برای اولویت‌دهی به متخصصین برای استان‌های مختلف تعریف شده است و این راهها می‌توانند شانس و سرعت روند مهاجرتی شما را تسریع بخشد. این مسیر مهاجرتی مناسب افرادی است که:

 • دارای مهارت، تحصیلات و سابقه کاری هستند که می تواند برای اقتصاد و جامعه کانادا در یکی از استان ها و مناطق این کشور مفید واقع شود؛
 • می خواهند در آن استان زندگی کنند،
 • می خواهند مقیم دائم کانادا شوند.
 • هر یک از استان‌ها و مناطق کانادا دارای مسیر مهاجرتی خاص خود است. در این مسیر، ممکن است افراد و اقشار زیر هدف گرفته شوند:
 • دانشجویان
 • صاحبان کسب و کار
 • نیروی کار ماهر یا به اصطلاح اسکیلد ورکر
 • نیروی کار نیمه ماهر (افرادی که برای انجام شغل خود به تخصص بالا یا تحصیلات زیاد نیازی ندارند)

برنامه‌های مهاجرت استانی برای تمامی استان ها به صورت منحصر به فرد و با توجه به اولویت‌بندی های استان است. در این میان، سیستم برنامه مهاجرتی استان های کبک و نوناوِت تفاوت بسیار زیادی با بقیه دارند که بدین واسطه در دسته بندی جدا گانه‌ای قرار می‌دهیم. دقت نمایید برخی از این مسیرهای مهاجرتی محدودیت‌هایی نیز همراه هستند که باید آنها را نیز برای شرایط اقامتتان در نظر بگیرید.

کتاب بازار کار کانادا

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

 برنامه ی مهاجرتی استان آلبرتا از سه مسیر تشکیل شده است: مسیر فرصت های کاری، مسیر برنامه اکسپرس انتری آلبرتا و خوداشتغالی کشاورزی. این برنامه ها تنها برای افرادی است که قصد اقامت در خاک آلبرتا را دارند و این به منزله ی برخی محدودیت ها در تردد و کار شما می باشد. با توجه به فعالیت صنایع نفتی و گازی در این ایالت، افراد متخصص در این حوزه در مورد استقبال قرار می گیرند.

برنامه مهاجرتی استان آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

این برنامه‌ها از اولویت‌هایی همچون مهاجرت متخصصین، اکسپرس انتری و مهاجرت کارآفرینان تشکیل شده است. به طور کل، استان بریتش کلمبیا جذب افراد توانا از لحاظ تحصیلی، کاری و تخصصی را برای مهاجرت در نظر گرفته است. این ایالت نیز دومین ایالت نفتی کانادا محسوب می شود بازار کار مناسبی در این حوزه است.

برنامه مهاجرت استانی مانیتوبا 

در این استان، جذب جدی Skilled worker یا کارکنان با مهارت همراه با خانواده هایشان در برنامه ی کار است. دقت نمایید انتخاب این مسیر نیز به منزله قبول اقامت در این استان است و ویزای شما مشروط بر اسکان و کارتان در مانیتوبا است.

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک 

از جمله اهداف اختصاصی برنامه مهاجرتی استان نیوبرانزویک جذب افرادی با تحصیلات عالی، کار آفرینان، کسانی که دعوت نامه ی کاری از شرکت های این ایالت را دارند و افرادی که توانایی ایجاد بنگاه های اقتصادی را دارند است.

برنامه مهاجرت استانی نیوفاندلند و لابرادور 

این ایالت در صدد است مهاجران با تحصیلات بالا، توانمندی های کاری بالا و دارای تخصص و سرمایه گذاران و کارآفرینانی که قصد اقامت و فعالیت در این محدوده را دارند جذب نماید.

برنامه مهاجرت استانی نووااسکوشیا

برنامه مهاجرت استانی نووااسکوشیا 

نووااسکویا برنامه‌های متعددی برای مهاجرت متخصصین، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که قصد اقامت در این استان را دارند تدارک دیده‌است. برنامه‌های مهاجرت اقتصادی در نووااسکوشیا تنوع زیادی دارند و سه مسیر مختلف برای مهاجرت کاری برای این استان وجود دارد.

برنامه مهاجرت استانی انتاریو 

برنامه مهاجرت استانی انتاریو امکان مهاجرت کارکنان متخصص خارجی، دانشجویان دارندگان مشاغل و کارآفرینان با سابقه و دارندگان دانش و مهارت را فراهم می کند. این برنامه مهاجرتی اقامت دائم تنها در این استان را می دهد.

برنامه مهاجرت استانی جزیره‌ی پرنس ادوارد 

دولت محلی در این جزیره نیز برای افرادی که توانایی هر گونه فعالیت اقتصادی و کمک به چرخه اقتصادی را دارند تسهیلات مهاجرتی قرار داده است. افرادی با دانش و توانایی بالا و دارندگان سرمایه و مشاغل می توانند برای دریافت اقامت دائم و موقت در این ایالت اقدام نمایند.

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان

این ایالت برنامه‌های متنوعی برای مهاجرت دارد که محوریت اصلی افزایش نیروی کار ماهر است. برای افرادی که توانایی های کاری دارند چندین مسیر در این ایالت تعریف شده است که مهاجرت آنها تسریع شود. ساسکاچوان نیز جز ایالت های نفتی کانادا است و نیرو‌های کار در این حوزه مورد استقبال قرار می گیرند.

برنامه مهاجرتی مناطق شمال غربی 

در این ایالت دو مسیر اصلی برای مهاجران وجود دارد: مسیر کاری و اقتصادی.  هر یک از این مسیرها به سه دسته بندی دیگر تقسیم می شوند. تمامی افرادی که بتوانند به در چرخه‌ی اقتصادی این ایالت مفید واقع شوند مورد استقبال برنامه ی مهاجرت استانی این ایالت اند. در این ایالت صنایع معدن و حفاری و نفت فعال هستند.

برنامه مهاجرت استانی یوکان 

استان یوکان با محوریت فعالیت اقتصادی اقدام به پذیرش مهاجر از مسیرهای متفاوت است. صنایع انرژی، شیلات و کشاورزی در این ایالت فعالیت زیادی دارند و می توانند مسیر سریعی برای مهاجرت شما باشند.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
 • مهاجرت تحصیلی به کانادا
 • مهاجرت کاری به کانادا
 • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

چرا تراست را برای مهاجرت استانی انتخاب کنیم؟

ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر کالایی نیاز به بازاریابی دارد و در صورتی که تبلیغ مناسب برای کالای خود را نداشته باشید، فارغ از اینکه چه کیفیتی داشته باشد قادر به ارائه آن نخواهید بود. در زمینه مهاجرت هم موضوع از همین قرار است. شما باید طرف مقابل خود، اعم از استخدام کننده و دولت کانادا را متقاعد نمایید که ارزش اعطای موقعیت کاری و مهاجرت را دارید. توجه نمایید همچون بازاریابی فروش، پروسه ی مهاجرت نیز امری خطیر و با ظرافت های فراوان است. بنا بر این حتی در صورتی که توانایی انجام تمام و کمال پروسه را هم داشته باشید، این فرایند برای شما بسیار زمانبر و پر هزینه خواهد بود. لذا استفاده از خدمات مشاوره و وکالت فایده ای ورای هزینه اش خواهد داشت و به همگان توصیه می شود. حال شما با انتخاب تراست به مشاور و وکیل خود این سود را به بیشترین حد و موفقیت مهاجرت خود به بیشترین حالت افزایش خواهید داد.

استفاده از خدمات تراست چه مزایایی در روند برنامه های مهاجرت استانی دارد؟

کار تراست طراحی و اجرای مهاجرت شما است. در مرحله ی طراحی، مشاوران تراست بهترین موقعیت های متناسب با توانایی شما را به شما معرفی می کنند، دقیق ترین مسیر را در پیش روی شما قرار می دهند و بهترین برآورد ها را از امکانات و احتمالات به شما ارائه می دهند. در مرحله ی اجرا، وکلای تراست دقیق ترین نامه نگاری ها، تنظیم اسناد، ارائه مدارک و اقدامات حقوقی را برای موفقیت هر چه بیشتر مهاجرات شما انجام خواهند داد. دقت نمایید که امکان انجام تمامی این مراحل برای شما وجود دارد اما احتمال خطا و پایین آمدن موفقیت شما، و همین طور زمانگیر بودن این فرایند برای شما بیشتر است.

چگونه می توانم از خدمات مشاوره ای تراست بهره مند شوم؟

اولین قدم برای شما پر کردن فرم رایگان ارزیابی اولیه تراست است. در صورتی که در مورد مقصد خود و برنامه های مهاجرت استانی اطمینان دارید، فرم رایگان مهاجرت استانی تراست را پر کنید. مشاورین تراست در سریع زمان بهترین برآورد های اولیه را از اطلاعات شما خواهند کرد و برای جلسات مشاوره به منظور طراحی دقیقتر مهاجرت دعوت خواهید شد. 

آیا برنامه های استانی تنها گزینه برای مهاجرت کاری است؟

خیر، برنامه های استانی تنها یک شاخه از مسیر های مهاجرتی به کانادا است. برای مهاجرت کاری شما گزینه های دیگری همچون برنامه های اکسپرس انتری فدرال، دریافت دعوت نامه ی کاری، ویزای کوتاه مدت کاری و تجربه های کانادایی و کبکی را هم دارید. دقت نمایید هر یک از این راه های شرایط و فواید خود را دارند و باید به دقت تا جای ممکن اطلاعات خود را افزایش دهید و بهترین راه را برای خود انتخاب کنید.

چگونه می‌توان از طریق گزینش استانی (Provincial Nominee) برای مهاجرت به کانادا درخواست داد؟

اگر می‌خواهید ازطریق برنامه‌ی گزینش استانی (PNP) به کانادا مهاجرت کنید، باید یکی از مناطق یا استان‌های کانادا، شما را انتخاب کند.
ابتدا باید برای استان موردنظر خود، درخواست دهید. شرایط لازم مهاجرت داشتن تحصیلات و تجربه‌ی کاری مناسب برای زندگی در کانادا و تأمین خود و خانواده‌تان است.
استان موردنظر توانایی‌های شما را نسبت‌به وضعیت اقتصادی و بازار کار خود و کانادا بررسی می‌کند و اعلام می‌کند که پردازش درخواست شما چقدر طول می‌کشد.
بعد از پذیرش درخواست ازطرف استان، قدم بعدی درخواست اقامت دائم در زمان تعیین‌شده است. استان مقصد به شما اطلاع می‌دهد که باید ازطریق اکسپرس اینتری درخواست دهید و یا موارد تنظیم‌شده‌ی زیر:
گزینش از طریق Express Entry PNP Stream: اگر داخل استخر اکسپرس اینتری نیستید، باید پروفایل اکسپرس اینتری را کامل کنید و وارد استخر شوید. می‌توانید این روند را با استفاده از ابزار کام تو کانادا شروع کنید.
گزینش از طریق non-Express Entry PNP Stream: متقاضیان اقامت دائم که از این طریق گزینش شده‌اند، باید از روند عادی درخواست استفاده کنند.
روند انتخاب و شرایط دریافت تأییدیه‌ی گزینش استانی، بین استان‌ها متفاوت است. از وب‌سایت‌های آن‌ها دیدن کنید تا موارد لازم را بفهمید.
توجه کنید که استان کِبک مهاجران خاص خودش را دارد. برای مهاجرت به آنجا، از این صفحه دیدن کنید.

از طرف استان مقصد برای مهاجرت گزینش شده‌ ایم. حال چه کنیم؟

بعد از پذیرش درخواست ازطرف استان مقصد و دریافت گواهی گزینش استان، قدم بعدی شما درخواست اقامت دائم در زمان تعیین‌شده است. نوع گزینش صادرشده ازطرف استان، نحوه‌ی درخواست شما برای اقامت دائم را تعیین می‌کند.
اگر گزینش استانی شما ازطریق اکسپرس اینتری باشد، باید پروفایل خود را بسازید (اگر ندارید) و برای اقامت دائم، درخواست آنلاین دهید. سیستم شما را در مراحل مختلف درخواست راهنمایی می‌کند.
برای سایر گزینش‌ها، فرم‌ها را با استفاده از دستورالعمل کمکی پر کنید. این راهنما مدارک موردنیاز و مقصد ارسال آن‌ها را نشان می‌دهد.

اگر مقیم دائم کانادا باشیم، می‌ توانیم در جایی غیر از شهر مقصد ذکر شده در گزینش استانی، زندگی کنیم؟

بله، به‌عنوان مقیم دائم کانادا می‌توانید در هر جایی زندگی، تحصیل یا کار کنید.
هرچند، اگر ازطریق برنامه‌ی گزینش استانی مقیم دائم شوید، استان مقصد شما را به‌دلیل توانایی و تأثیرتان بر خودش انتخاب کرده است.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید