ویزای تولد فرزند در کانادا

ویزای تولد فرزند در کانادا

هدیه تولد فرزند شما پاسپورت کانادا

سازمان مهاجرت کانادا این ویزا را برای مادران که باردار هستند و قصد تولد فرزندشان در کانادا را دارند قرار داده است. جالب است بدانید که باردار بودن در کانادا مطلقاً منجر به عدم اجازه ی ورود به این کشور نخواهد شد و این در صورتی است که در بسیار از کشور های دنیا از تولد توریستی فرزند جلو گیری میشود. طبق قوانین کشور کانادا، فرزندانی که در بیمارستان های کانادا به دنیا آمده باشند، شهروند این کشور محسوب می شوند.

درباره مهاجرت به کانادا و شهروندی کانادا بیشتر بدانید.

ویزای تولد فرزند در کانادا چیست و چه شرایطی دارد

ویزای تولد فرزند در کانادا در واقع یک ویزای توریستی اقامت موقت کانادا است با این توصیف که در مراحل اقدام و صدور ویزا این موضوع قید خواهد شد که متقاضی به احتمال در این کشور وضع حمل خواهد کرد. این ویزا مشابه ویزای های توریستی موقتی است و برای مدت اقامت 6 ماه و کمتر صادر می گردد. با کسب این ویزا، متقاضی می تواند با بستگان و اقوام خود در کانادا بازدید داشته باشد و یا اینکه به صورت مستقل سکونت داشته باشد. در عین حال متقاضی می تواند از خدمات درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی برای آماده سازی وضع حمل خود استفاده نماید.

متقاضیان این ویزا اجازه ی اقامت دائم در کانادا را نخواهند داشت و علاوه بر آن، نمی تواند برای سایر ویزا های اقامت دائم به صورت شخصی در مدت اقامت موقت در کانادا اقدام نمایند. از مادران متقاضی این ویزا انتظار می رود که تنها برای تولد فرزند خود به صورت موقت به کانادا سفر نمایند و پس از آن به همراه فرزند تازه متولد خود به کشور مبدا بازگردند. متقاضیان پس از تولد فرزند در بیمارستان های کانادا می بایست مدارک تولد را از بیمارستان دریافت نمایند و پس از آن کشور را ترک نمایند. با در دست داشتن مدارک تولد در بیمارستان های کانادا، در آینده فرزند شما می تواند با مراجعه به سازمان مهاجرت کانادا شهروندی خود را دریافت نماید.

چه شرایط و معیار هایی برای دریافت ویزای تولد فرزند در کانادا وجود دارد

برای اینکه متقاضی بتواند ویزای تولد فرزند را دریافت نماید، اولاً باید تمامی شرایط و پیش نیاز های دریافت ویزای توریستی معمولی را داشته باشد که از قرار زیر می باشند:

 • داشتن حداقل 18 سال کامل در زمان ارسال درخواست ویزا
 • داشتن پاسپورت معتبر و دارای حداقل 6 ماه اعتبار که حداقل یک صفحه ی خالی داشته باشد
 • تمامی مدارکی که ارسال می شوند باید به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ترجمه رسمی شده باشند
 • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده توسط دادگستری کشور مبدأ را داشته باشد.
 • هزینه ها بررسی مدارک و هزینه های صدور ویزا پرداخت شود
 • فرم رضایت متقاضی باید تکمیل گردد
 • در صورتی که متقاضی در کشور ثالثی اقامت و مدرک شهروندی دارد، مدارک اقامت و شهروندی باید در پرونده اضافه گردد
 • متقاضی باید توان مالی کافی برای اقامت خود در کانادا را داشته باشد
 • انجام عملیات بایومتریک در یکی سفارت های کانادا و در صورت نیاز حضور در جلسه ی مصاحبه به درخواست افسر بررسی پرونده
 • در صورت در خواست کمیته ی بررسی، حضور در آزمایش های تست سلامت
 • اثبات این که حضور متقاضی در کانادا به صورت موقتی خواهد بود و متقاضی دلایل کافی برای بازگشت به کشور خود پس اتمام اقامت موقت در کانادا را داشته باشد
 • متقاضی باید اثبات نماید که در کانادا قصد تحصیل و یا کار ندارد و سفرش صرفاً به منظور مقاصد توریستی است

به طور کل، سازمان مهاجرت کانادا ممانعتی برای ورود توریست های نسوان باردار ایجاد نمی کند. اما معمولاً پیش از سفر از متقاضی درخواست می شود مدارک پزشکی خود را ارائه دهد و ممکن از است متقاضی برای انجام تست های پزشکی دعوت به عمل آید. در صورتی که متقاضی دارای شرایط حاملگی پر خطر برای سفر باشد از ارائه ی ویزا به وی خودداری خواهد شد. دقت نمایید که با توجه به شرایط بارداری و مدت زمان سفر، پیشنهاد می گردد در زمان 4 تا 7 ماهگی از بارداری برای سفر اقدام نمایید. ممکن است از ورود مادرانی که در اواخر دوران بارداری خود هستند به دلیل بحرانی بودن شرایط جسمانی ممانعت گردد.

متقاضی باید تمامی شرایط صلاحیت ویزا های موقت را داشته باشد و علاوه بر آن، توانایی مالی برای پرداخت هزینه های پزشکی و استفاده از خدمات مامایی و غیره را داشته باشد.

ممکن است بسته به صلاح دید کمیته بررسی پرونده ها شرایط تازه ای برای متقاضی وضع گردد و مدرک دیگری نیز به منظور احراز صلاحیت از متقاضی مطالبه گردد.

چه مدارکی برای درخواست ویزای تولد فرزند کانادا مورد نیاز است

در روند تقاضا و دریافت سوپر ویزای کانادا، مدارک زیر را باید به داشته باشید و در چند مرحله به اشکال مختلف به اداره ی مهاجرت کانادا و یا سفارت های کانادا تحویل دهید.

 • پاسپورت متقاضی
 • تکمیل فرم درخواست ویزای کانادا
 • فیش های پرداخت شده ی هزینه های ویزای کانادا
 • عکس پرسنلی با شرایط ذکر شده برای درج در پرونده
 • ارائه ی مدارک لازم برای اثبات تمکن مالی کلی
 • ارائه شناسنامه و کارت ملی به صورت ترجمه شده
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی آزمون تست سلامت
 • ارائه ی برنامه ی سفر (Cover letter) حاوی علت سفر، محل اقامت، زمان رفت و برگشت، برنامه های حین سفر و غیره
 • ارائه ی دعوت نامه و سایر اسناد تکمیلی
 • ارائه ی صورت حساب بانکی برای اثبات تمکن مالی در حین سفر به کانادا و تامین هزینه های خدمات درمانی و اداری
 • ارائه ی برنامه ی زمانی سفر، فاکتور رزرو تور، هتل، بلیت های خریداری شده رفت و برگشت و غیره
 • ارائه ی دعوت نامه سفر از طرف فرزندان متقاضی که مقیم کانادا هستند
 • ارائه ی دو قطعه عکس طبق استاندارد های وزارت مهاجرت کانادا
 • ارائه اسنادی دال بر داشتن تعلق به کشور برای بازگشتن پس از سفر از قبیل وجود املاک و یا تعلقات مالی و غیره
 • ارائه ی دعوت نامه از بستگان در صورتی وجود داشته باشد

تمامی مدارکی که به زبان هایی غیر از انگلیسی و فرانسوی باشند باید ترجمه رسمی شوند و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه کشور مبدأ برسند. ممکن است بسته به شرایط متقاضی و با صلاح دید کمیته ی بررسی پرونده، مدارک و پیش نیاز های دیگری از وی درخواست شود که برای دریافت ویزا تولد فرزند ملزم به تامین آن خواهند شد.

چه مدارکی برای درخواست ویزای تولد فرزند کانادا مورد نیاز است؟

مراحل اقدام برای درخواست دریافت ویزای تولد فرزند در کشور کانادا

به طور کل، مراحل درخواست ویزای تولد فرزند با ویزای توریستی تفاوت عمده ای ندارد. اما اقدامات زیادی هستند که شما باید پیش از درخواست انجام دهید که از قرار زیر اند:

 1. از این واجد تمامی شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا هستید مطمئن شوید.
 2. تمامی مدارک لازم دریافت ویزا آماده سازی کنید. مدارک پزشکی را در صورت امکان به صورت کامل در دست داشته باشید و برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید.
 3. تمامی مدارک خود را یا به صورت اینترنتی و یا به صورت فیزیکی برای سازمان مهاجرت کانادا ارسال نمایید.
 4. درخواست نامه ی خود برای دریافت ویزای تولد فرزند کانادا تکمیل نمایید و هزینه های مربوط به بررسی مدارک و صدور ویزا را پرداخت نمایید.
 5. صبر کنید تا از سفارت های کانادا پاسخ دریافت نمایید تا مراحل بعدی کار به شما اعلام شود. ممکن است در این مرحله از شما برای مصاحبه و یا ارسال مدارک اضافی درخواست شود.
 6. برای مراحل انجام احراز هویت به همراه پاسپورت به یکی از سفارت های کانادا مراجعه نمایید و پاسپورت خود را برای صدور ویزا به سفارت تحویل دهید.

متقاضی ویزای تولد فرزند کانادا باید در تمامی مراحلی که از شما دلیل و انگیزه برای سفر پرسیده می شود از قبیل برنامه سفر (Cover letter)، بارداری خود را اعلام نمایید. در صورتی که از اعلام حاملگی خودداری کند ممکن است به علت اعلام شرایط غیر واقع، اعطای ویزا به متقاضی لغو گردد و یا حتی در شرایط جریمه هایی نیز اعمال گردد. در بخش های از درخواست نامه ی ویزا که از متقاضی شرایط پزشکی خاص پرسیده می شود، باید پاسخ منفی تیک زده شود چرا که بارداری به عنوان شرایط خاص پزشکی مطرح نیست.

هزینه های ثبت نام برای درخواست ویزای تولد فرزند در خاک کانادا چقدر است

هزینه های پیش روی متقاضی برای دریافت سوپر ویزای کانادا شامل موارد زیر است:

 • 100 دلار کانادا هزینه ی ثبت نام و صدور ویزا
 • 85 دلار هزینه ی عملیات احراز هویت یا بایومتریک
 • 45 دلار کانادا هزینه بررسی مدارک

درباره هزینه مهاجرت به کانادا و هزینه ویزای کانادا بیشتر بدانید.

دریافت ویزای تولد فرزند کانادا چقدر زمان خواهد برد

ویزای تولد فرزند کانادا معمولاً نسبت به سایر ویزا های توریستی زمان کوتاه تری در صف انتظار می ماند. این زمان چیزی در حدود 1 تا 6 هفته به صورت معمول زمان می برد تا مدارک شما بررسی گشته و با درخواست شما موافقت گردد و شما به انجام عملیات احراز هویت یا بایومتریک دعوت شوید. این زمان ممکن است در شرایط خاص و با درخواست ارائه ی اسناد اضافی بیشتر به طول بیانجامد.

با توجه به شرایط ذکر شده، توصیه ی اکید به متقاضیان می شود که برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشند که به بهینه ترین شکل ممکن برای تولد فرزند در کانادا سفر داشته باشند. چرا که سفر زودهنگام (پیش از 4 ماهگی) هزینه های سفر شما را سنگین تر می کند و برای تمدید ویزا ممکن است احتیاج به درخواست مجدد پیدا کنید و همین طور سفر دیر هنگام نیز ممکن است به خطرات پزشکی، عدم موافقت با ویزا منجر گردد.

چه مدتی سوپر ویزای کانادا اعتبار خواهد داشت

ویزای تولد فرزند در کانادا مانند ویزای توریستی کانادا 6 ماه اعتبار دارد و به صورت یک بار ورود (Single Entry) صادر می گردد. از متقاضی این‌طور انتظار می رود که در این مدت زمان، به صورت موقت اسکان داشته باشد و خدمات پزشکی خود را دریافت نماید و پس از تولد فرزند خود به کشور خود بازگردد. به همین علت به متقاضی اجازه داده نمیشود که پس از 6 ماه در کانادا اقامت داشته باشد.

با دریافت ویزای تولد فرزند در کانادا، آیا می توانم وابستگانم را نیز به کانادا ببرم

خیر. این ویزا تنها برای مادران باردار صادر می گردد و درصورتی‌که همسر و سایر بستگان شما قصد داشته باشند شما را همراهی کنند باید برای ویزای توریستی اقدام نمایند. همین‌طور گزینه دیگر برای شما، درخواست ویزای توریستی به صورت گروهی با قید شرایط و قصد تولد فرزند در کانادا خواهد بود که این امکان که ویزاهای تمامی اعضای گروه یک جا صادر گردد فراهم خواهد آمد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

دیدگاهتان را بنویسید