ویزای کانادا

قدم اول را محکم بردارید

ویزای کانادا

قصد سفر به کانادا را دارید؟ شاید یکی و یا چند تن از اقوام و یا آشنایانتان در کانادا هستند و می خواهید پس از مدت به آنها سری بزنید. شاید قصد داشته باشید برای تحصیل به کانادا بروید و یا فرزندتان را برای این منظور به کانادا بفرسید. یا اینکه قصد دارید به همراه خانواده به کانادا مهاجرت کنید. اگر پاسپورت ایرانی دارید، باید بدانید که برای سفر به کانادا به هر منظوری احتیاج به دریافت ویزا کانادا را دارید. ممکن است دریافت ویزای کانادا برای بسیاری کاری سخت و گیج کننده باشد. ما در ویزالیزا، با اتکا به مشاورین و وکلای خبره مهاجرتی در تمامی مسیر اخذ ویزای کانادا در کنار شما هستیم. برای دریافت ویزای کانادا، پیش از هر کار، لازم است ویزا های کانادا را بشناسید و ویزای متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.

ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یا Study permit اجازه‌ای‌ست که دولت فدرال به شما می دهد تا بتوانید در کانادا تحصیل کنید. البته این اجازه برای ورود به کانادا کافی نیست و باید ویزای توریستی و یا مجوز سفر الکترونیکی (eTA) هم داشته باشید.

   بیشتر          

ویزای توریستی کانادا

برای موارد خاص و محدود تری نیز در لیست ویزا های کانادا انتخاب هایی وجود دارد که می توان مواردی همچون، ویزا های دیپلماتیک، افتخاری، شرکت در همایش های خاص، سرمایه گذاری موقت و غیره را نام برد. این ویزا های با توجه به نوع درخواست، دعوت نامه ها و مدارک تسلیم شده صادر می شوند.

   بیشتر          

ویزای مولتی کانادا

ویزای توریستی، مجوز ورود به کانادا برای مقاصد توریستی و یا دیدار با آشنایان صادر می گردد. این ویزا در دو حالت یک بار ورود و یا ورود متعدد صادر می گردد. در صورتی دلیلی برای ورود متعدد داشته باشید، می توانید ویزای توریستی به اختصار ویزای مولتی و یا ویزای مالتیپل (Multi و یا Multiple) را دریافت کنید که 5 تا 10 سال اعتبار دارد.

   بیشتر          

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا سریعترین راه برای آوردن والدین و یا پدربزرگ و مادربزرگان به کانادا است. این ویزا به صورت برای مدت زمان اقامت 2 سال صادر می شود و با ویزای اقامت دائم اسپانسرشیپ اعضای خانواده تفاوت دارد. ویزا اسپانسرشیپ برای اقامت دائم و سوپر ویزا برای اقامت موقت والدین تدارک دیده شده است.

   بیشتر          

ویزای بیزینسی کانادا

این ویزا برای افرادی صادر می شود که قصد یک سفر کاری موقت در کانادا را دارند. با ارائه ی مدارک کاری و یا اعلام قصد از سفر، و یا دریافت دعوت نامه می توان برای این ویزا اقدام نمود. مسیر های مهاجرتی سرمایه گذاری، به عنوان مثال، در مراحل اول خود نیاز به یک سفر کاری تحقیقاتی دارند که به برای این منظور، دریافت ویزای کاری لازم است.

   بیشتر          

ویزای تولد فرزند در کانادا

این ویزا برای زوجینی صادر می شود که و قصد دارند در کانادا فرزند خود را به دنیا بیاورند. به دنیا آمدن فرزند در یکی از بیمارستان های کانادا به معنای دریافت شهروندی این کشور است و این کار، سرمایه گذاری مهمی برای فرزند شماست. این ویزا تنها در صورتی صادر می شود که ورود متقاضی باردار در مدت زمان خطرآفرین بارداری نباشد.

   بیشتر          

ویزای کار در کانادا

ویزای کار کانادا برای کسانی است که می خواهند برای کار در کانادا موقتاً اقامت داشته باشند. کانادا در حال حاضر با کمبود نیروی کار مواجه است نیاز های کوتاه مدت نیروهای انسانی را از این طریق تامین می کند. این ویزا به چند دسته مختلف تقسیم می شود که به تناسب نوع کار، پیش نیاز های متفاوتی دارند.

   بیشتر          
ویزاهای اقامت دائم کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ یا حمایت مالی کانادا این اجازه را به دارندگان اقامت دائم و یا شهروندان کانادا می دهد که اعضای نزدیک خانواده ی خود را به صورت دائمی به کانادا بیاورند. برای آوردن تحت حمایت گرفتن هر عضو از اعضای خانواده و نزدیکان، سطح درآمدی مشخصی وجود دارد و متقاضی باید تعهدات کامل حمایتی از اعضای اسپانسر شده را بدهد.

   بیشتر          

ویزای سرمایه گذاری در کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا برای افرادی صادر می شود که مبلغ کلانی از سرمایه خود را در بخش های صنعتی کانادا به مدت حداقل 5 سال سرمایه گذاری بودن سود نمایند. در حال حاضر تنها ایالت کبک این ویزا را صادر می کند که برای مسیر مهاجرتی سرمایه گذرای کبک تدوین شده است.

   بیشتر          

ویزای استارت آپ کانادا

ویزای استارت آپ را متقاضیانی می توانند دریافت نمایند که بتوانند در کانادا یک شرکت جدید احداث نمایند و سرمایه های کانادایی را برای شرکت خود جذب نمایند. افرادی که این ویزا را دریافت می نمایند، مدت زمانی تعیین شده خواهند داشته تا شرکت خود را تاسیس نموده و به سود آوری تعیین شده ای برسانند.

   بیشتر          

ویزای افراد خود اشتغال کانادا

ویزای افراد خود اشتغال برای مسیر های مهاجرتی خود اشتغالان ایجاد شده است. افرادی مانند هنرمندان، ورزش کاران، بازرگانان، کشاورزان خود اشتغال می توانند با دریافت این ویزا به صورت دائمی وارد خاک کانادا شده و در این کشور اسکان و مشغولیت کاری داشته باشند.

   بیشتر          

ویزای برنامه مددکاری اجتماعی کانادا

این ویزا به افرادی داده می شود که شرایط لازم برای سرپرستی، پرستاری و مددکاری سالمندان کم توان و یا کودکان نیازمند و یا کم توانان جسمی و یا روحی را داشته باشند. افرادی که این ویزا را دریافت می نمایند باید شایستگی و قصد انجام این خدمات را داشته باشند.

   بیشتر          

ویزا های اکسپرس انتری کانادا

ویزای اکسپرس انتری برای جذب سریع نیرو های متخصص کاری طراحی شده است. این ویزا دارای چهار شاخه ی مختلف است که برای مسیر های مهاجرتی متفاوت اکسپرس انتری تدوین شده اند. این چهار مسیر مهاجرتی عبارت اند از: کارکنان ماهر فدرال (FSTP)؛ نیروی متخصص فدرال (FSWP)؛ برنامه انتخاب استانی (PNP) و تجربه کانادایی.

   بیشتر          

ویزای کارکنان ماهر فدرال کانادا

این ویزا برای متقاضیان برنامه ی جذب سریع نیروهای ماهر کاری فدرال تدوین شده است. این برنامه ی مهاجرتی، تکنسین های فعال در حوزه های کاری نجاری، تعمیرات هواپیما، ماشین های سنگین، مکانیکی حرفه ای، لوله کشی، برق کاران حرفه ای، جوشکاری و سایر مهارت های فنی را هدف قرار می دهد.

   بیشتر          

ویزای نیروی متخصص فدرال

این ویزا برای برنامه ی مهاجرتی جذب نیرو های متخصص به کانادا ایجاد شده است. افرادی به عنوان متخصص شمرده می شوند، کسانی هستند که مدارک دانشگاهی و یا تخصصی دارند و در مشاغل تخصصی و تکنیکیشان تجربه ی کاری 2 سال به بالا داشته اند.

   بیشتر          

برنامه های مهاجرت استانی کانادا

ویزای برنامه های انتخابی استانی و یا به اختصار PNP visa، برای برنامه های مهاجرتی استانی اختصاص یافته است که بدین وسیله، به دولت های محلی کانادا این اجازه را می دهد که برای جذب نیرو های انسانی مورد نیازشان کاندیدا های مهاجرتی اعلام نمایند. این ویزا بنا به درخواست استان ها از سازمان مهاجرت کانادا صادر می شود.

   بیشتر          
آرم سازمان بازرسی وکلای مهاجرت کانادا
دریافت خدمات از مشاورین رسمی
عضو کانون مشاورین مهاجرتی کانادا ICCRC
0
سال فعالیت
0
پرونده موفق
0
دانشجویی
اگر قصد دریافت ویزای کانادا را دارید با ما همراه شوید. ما در تراست، با اتکا به مشاورین و وکلای خبره مهاجرتی در تمامی مسیر اخذ ویزای کانادا در کنار شما هستیم. برای دریافت ویزای کانادا، پیش از هر کار، لازم است ویزا های کانادا را بشناسید و ویزای متناسب با شرایط خود را انتخاب نمایید.
0
توریستی و غیره
0
استانی
0
خویشاوندی
0
کار و سرمایه گذاری

سوالات متداول

مدت زمان رسیدگی به درخواست ویزای کانادا بسته به نوع ویزا متغیر است؛ اما می‌توان گفت که بین دو تا چهار هفته یا حتی بیشتر باید منتظر بمانید. همچنین باید توجه داشته باشید که فرایند رسیدگی به درخواست ویزای شما صرفاً بعد از دریافت درخواست کامل شما شروع خواهد شد و طبیعتاً اگر مدارک شما ناقص باشد فرایند رسیدگی طولانی‌تر خواهد شد.

چنانچه شهروند یا مقیم دائم کانادا هستید و مایلید عضوی از خانواده‌تان که در خارج از کانادا زندگی می‌کند را به نزد خود بیاورید می‌توانید برای او دعوت‌نامه بفرستید؛ اما باید به یاد داشته باشید که دعوت‌نامه هیچ ضمانتی برای دریافت ویزای کانادا نخواهد داشت. در فرم دعوت‌نامه باید اطلاعات زیر را بنویسید:

اطلاعاتی در مورد فرد دعوت شونده:

 • نام کامل و تاریخ تولد وی
 • دلیل آمدن فرد دعوت شونده به کانادا
 • مدت زمانی که فرد دعوت شونده می‌خواهد در کانادا بماند و اینکه چه تاریخی کانادا را ترک خواهد کرد
 • اطلاعات تماس فرد دعوت شونده
 • نوع رابطه‌ی شما و او (مثلاً خواهر و برادر هستید یا مادر و فرزند؟)
 • فرد دعوت شونده کجا ساکن خواهد بود
 • فرد دعوت شونده چگونه هزینه‌های سفر خود را تأمین می‌کند

اطلاعاتی در مورد شخص خودتان:

 • نام کامل و تاریخ تولدتان
 • شغلتان
 • وضعیت اقامتی‌تان در کانادا (شهروند هستید یا صرفاً اقامت دائم دارید؟)
 • جزییاتی در مورد وضعیت خانوادگی‌تان – نام و مشخصات اعضای خانواده‌تان که شامل همسر و فرزندان می‌شود
 • تعداد نفرات خانوارتان

اگر مهلت ویزا به اتمام رسیده و شما همچنان در کانادا هستید چند نکته را باید به خاطر بسپارید. اگر کمتر از 90 روز از اتمام مهلت ویزایتان در کانادا مانده‌اید می‌توانید درخواست داده و وضعیت ویزای توریستی خود را دوباره تمدید کنید؛ اما اگر بیش از 90 روز از اتمام مدت زمان ویزای خود در کانادا هستید نمی‌توانید این کار را انجام دهید و در واقع نخواهید توانست دوباره ویزای کانادا دریافت کنید؛ بنابراین باید سعی کنید بیش از مدت زمان مقرر در کانادا نمانید. اگر فکر می‌کنید که باید بیشتر در کانادا بمانید بهتر است هر چه سریع‌تر تا موعد 90 روزه به سر نرسیده دوباره درخواست تمدید ویزای توریستی دهید.

بد نیست بدانید راهی برای اعتراض نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزای کانادا وجود دارد اما نه برای هر کسی! چنانچه درخواست ویزای شما مبنی بر مسائل بشردوستانه و نظیر آن باشد قطعاً می‌توان نسبت به ریجکت شدن درخواست ویزا اعتراض نموده و درخواست تجدیدنظر کرد. اگر علت ریجکت شدن درخواست ویزای شما عدم صلاحیت و یا نقصی مدارک باشد، در این صورت نیز این امکان وجود خواهد داشت که به رای افسر بررسی اعتراض نمایید. اما در صورتی که رای افسر مهاجرتی بر عدم صداقت و یا ارائه ی اطلاعات غلط در پرونده شما باشد، نه تنها امکان اعتراض از شما صلب می شود، بلکه تا 5 سال توسط اداره مهاجرت کانادا تحریم شده و هیچ گونه درخواستی از شما پذیرفته نخواهد شد.

حالا که با هزار امید و آرزو تمام مدارک خود را جمع‌آوری کرده و فرم درخواست را پر کرده‌اید در کمال ناباوری می‌بینید با درخواست شما مخالفت شده است. حس ناخوشایندی است؛ اما چرا با درخواست شما موافقت نشده است؟ مهم‌ترین آن دلایل عبارت‌اند از:

 • عدم ارائه اسناد و مدارک کافی
 • عدم اثبات تمکن مالی
 • فقدان شرایط امنیت بین‌الملل نظیر داشتن سوءپیشینه مؤثر
 • عدم برخورداری از سلامت کافی
 • مأمور ویزا نسبت به انگیزه متقاضی از ورود به کانادا مشکوک است

اگر با درخواست ویزای شما موافقت نشد می‌توانید هر زمان که خواستید دوباره درخواست دهید البته مشروط بر اینکه در نامه ریجکتی شما، محرومیت شما از ارائه درخواست مجدد نوشته نشده باشد؛ اما اگر وضعیتان فرق کرده و اطلاعات بیشتری دارید که مأمور ویزا را متقاعد به ارائه ویزا کند می‌توانید دوباره درخواست ویزا دهید. در رابطه با درخواست تجدیدنظر در مورد ریجکتی ویزای کانادا نیز باید به یاد داشته باشید که هیچ فرایند رسمی در این مورد وجود ندارد. درخواست تجدیدنظر فقط برای پناهندگان و درخواست‌های اقامت دائم است.

خیر. وقتی مبلغی برای رسیدگی به درخواست ویزای کانادا پرداختید دیگر نمی‌توانید استرداد آن را مطالبه کنید. فراموش نکنید که شما این پول را پرداخته‌اید و آن‌ها هم برای رسیدگی آن‌وقت گذاشته‌اند؛ اما در برخی موارد می‌توانید قبل از شروع رسیدگی به درخواست استرداد آن را مطالبه کنید. علاوه بر این اگر با درخواست شما موافقت نشد می‌توانید در موارد زیر پول خود را پس بگیرید:

 • هزینه حق اقامت دائم
 • هزینه حق شهروندی
 • هزینه ویزای کار باز
 • هزینه تجربه بین‌المللی کانادایی
 • هزینه کوتاهی و قصور کارفرما

کانادا در برخی کشورها نظیر ایران دارای کنسولگری و سفارت نیست؛ به همین دلیل ایرانیان برای سفر به کانادا و درخواست ویزای این کشور به کشورهای دیگر می‌روند؛ اما اگر مثلاً فردی ایرانی هستید و دارای اجازه اقامت در سوئد یا ترکیه، باید درخواست ویزای کانادا را از کشور سوئد یا ترکیه ارائه کنید؛ اما اگر صرفاً با ویزای توریستی دارید از سوئد یا ترکیه بازدید می‌کنید نمی‌توانید در این کشورها درخواست ویزای کانادا دهید. باید در کشوری این درخواست را مطرح کنید که به حوزه قضایی کشورتان پاسخگو باشد.

بله. هنگام درخواست ویزای کانادا، صرف نظر از نوع ویزا، ملزم به ارائه اثرانگشت و عکس خود هستید. کانادا در کشورهای سراسر جهان مراکزی را برای جمع‌آوری اطلاعات بیومتریک (اثرانگشت و عکس متقاضیان ویزا) تدارک دیده است. سفارت کانادا برای شما نامه‌ای خواهد فرستاد و در آن تاریخ مراجعه به یکی از این مراکز را جهت ارائه اطلاعات بیومتریک مشخص خواهد نمود.

همان‌طور که در بالا گفتیم ویزای کانادا برچسبی است که در پاسپورت شما زده می‌شود و شکل خاصی دارد. ویزای کانادا حاوی عکس نیست بلکه شامل اطلاعات زیر است:

 • مکانی که ویزا صادر شده است
 • تاریخ صدور و انقضای ویزا
 • تعداد دفعات ورود مجاز
 • شماره سند
 • نوع ویزا
 • دسته ویزا
 • نام و نام خانوادگی صاحب ویزا
 • شماره پاسپورت

در بخش ویزاهای کانادا با کشورهایی که می‌توانید با ویزای کانادا از آن‌ها بازدید کنید آشنا شدیم؛ اما با اینکه کانادا و ایالات‌متحده آمریکا طولانی‌ترین مرز مشترک جهان را دارند نمی‌توانید با ویزای کانادا به آمریکا سفر کنید و باید در خود کانادا درخواست ویزای آمریکا را ارائه دهید؛ اما اگر شهروند یکی از کشورهای شرکت‌کننده در برنامه Visa Waiver هستید لازم نیست در کانادا درخواست ویزای آمریکا دهید بلکه باید درخواست ویزای ESTA دهید.

مراحل درخواست ویزا برای هر مورد از ویزا ها متفاوت است. اما به طور کل می توان هفت مرحله ی زیر را برای تمامی ویزا ها شمرد. برای اطلاع کامل از شرایط و مراحل دریافت هر ویزا به صفحه ی مربوط به ویزای مورد نظر مراجعه نمایید:

 1. مطمئن شوید که واجد شرایط ویزای مورد نظر خود هستید.
 2. حساب کاربری خود را در سایت سازمان مهاجرت کانادا ایجاد کنید.
 3. مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید.
 4. هزینه های بررسی مدارک را پرداخت نمایید.
 5. منتظر ارسال دعوت نامه باشد.
 6. به سفارت کانادا برای انجام مراحل پایانی دریافت ویزا بروید و پاسپورتتان را تحویل دهید.
 7. نتیجه ی درخواست ویزای خود را از سفارت تحویل بگیرید.

کسب ویزای کانادا علاوه بر فراهم کردن فرصتی برای بازدید از این کشور پهناور و زیبا، برای پاسپورت شما نیز اعتبار ایجاد می کند. به این معنی که 25 کشور جهان دنیا فرایند های بررسی صلاحیت سازمان مهاجرت کانادا را معتبر دانسته و به همین واسطه امکان ورود 90 روزه بدون نیاز به ویزا در اختیار شما خواهد گذاشت. آیا مایل هستید تنها با نشان دادن ویزای کانادا در پاسپورت خود سری هم به کشورهای زیر بزنید؟!

 • مکزیک
 • کاستا ریکا
 • السالوادور
 • گواتمالا
 • هوندوراس
 • پاناما
 • آنتیگوا و باربودا
 • آروبا
 • باهاما
 • کوبا
 • جمهوری دومینکن
 • سینت مارتن
 • شیلی
 • پرو
 • گرجستان
 • بریتانیا
 • مقدونیه
 • عمان
 • قطر
 • فیلیپین
 • سنگاپور
 • کره جنوبی
 • تایوان
 • کوراسائو
 • ویزا های توریستی: برای افرادی که قصد دارند به صورت موقتی به کانادا سفر نمایند و از کشور و یا اقوام و آشنایان بازدید به عمل آورند. این ویزا برای افرادی است که قصد اسکان طولانی مدت یا کار کردن در کانادا را ندارند.
 • ویزای تحصیلی: برای افرادی که قصد دارند دوره های تحصیلی بیش از شش ماهه در یکی از موسسات آموزشی کانادا تحصیل نمایند. افرادی نیز که قصد دریافت فرصت مطالعاتی در دانشگاه های کانادا را دارند باید همین ویزا را دریافت نمایند.
 • ویزا کاری موقت: این ویزا که به صورت اجازه کار (Work permeate) شناخته می شود، برای افرادی که قصد کار موقت در کانادا را دارند تعبیه شده است. به واسطه ی دریافت این ویزا، متقاضی می تواند برای مدت زمان مشخص فعالیت تعیین شده ای در خاک کانادا را انجام دهد.
 • ویزای اقامت دائم: این ویزا ها برای افرادی ایجاد شده است که قصد مهاجرت به کانادا، به تنهایی و یا به همراه خانواده ی خود را دارند. این دسته از افراد قصد اسکان و کار دائمی در کانادا را دارند. دارندگان این ویزا ممکن است محدودیت هایی برای محل اسکان و فعالیت کار خود داشته باشند.
 • شهروندی کانادا: متقاضیان شهروندی کانادا افرادی هستند که دارای اقامت دائم کانادا هستند و قصد دارند تابعیت کانادا را برای خود و یا خانواده ی خود دریافت نمایند. کسانی که موفق به دریافت شهروندی کانادا شوند، بدون هیچ محدودیتی از تمامی حقوق شهروندی کانادا برخوردار خواهد بود.

جدول زیر، انتخاب های ویزا های کانادا و همین طور شرایط مربوط به هر ویزا را با توجه به هدف شما از سفر به کانادا را نشان می دهد. این جدول به صورت مختصر می باشد و ویزا های متداول را نشان می دهد.

 توریستیتحصیلیکاریاقامت دائمشهروندی
انواع ویزاویزا های TRV (اسکان موقت)، eTA (اجازه ورود الکترونیکی)، سوپر ویزا مخصوص والدین و اعضای خانواده و سایر ویزا های موقت خاصویزای تحصیلی معمولی، تبادل مستقیم دانشجوویزا های اجازه ی موقت کاری (LMIA، استعداد های جهانی، مددکاری، کارگران فصلی) تبادل نیروی انسانی (کارکنان موقت، فارغ التحصیلان، افراد مؤثر)اقتصادی (اکسپرس انتری، برنامه های استانی، مهاجرت اقتصادی کبک) اسپانسرشیپ اعضای خانواده اهداف بشردوستانهبومی سازی دارندگان اقامت دائم
جامعه هدف اعطای ویزابازدید کنندگان و توریست هادانشجویان و دانش آموزان خارجیکارگران و کارکنان موقت خارجیمهاجرین جدید خارجیمهاجرینی که مدت هاست در کانادا هستند
مدت زمان اعتبار6 ماه TRV و eTA به ازای هر ورود (یک ورود یا بیشتر) 2 سال سوپر ویزا 1 تا 3 سال برای ویزا های خاصمدت زمان تحصیلی تعیین شده + 90 روز اضافه1 تا 3 سالاقامت دائم با محدودیت در محل اسکان و کاراقامت دائم بدون محدودیت در محل اسکان و کار
اجازه ی کارندارددارددارددارددارد
شرایط اجازه ی کارندارد20 ساعت در هفته در ترم تحصیلی و 40 ساعت در هفته در ایام تعطیلتمامی شرایط کاری از قبل تعیین شده و توسط کارفرما، محل کار و صنعتبدون محدویت شرایط کاری شرایط محدود کننده اسکانی وجود دارندبدون محدویت شرایط کاری
پیش نیاز هااجازه اداره مهاجرت به ورود متقاضیدریافت پذیرش تحصیلی از یکی از مراکز آموزشی معتبر از کانادادر اکثر موارد نیاز به دعوت نامه ی کاری از طرف کارفرما وجود داردتاییدیه برنامه های مهاجرتی سازمان مهاجرت کانادادارا بودن اقامت دائم به عنوان پیش نیاز
ظرفیت صدور ویزابدون محدودیت ورود در سالهای اخیر برای  بیش از 20 میلیون بازدید کننده ویزا توریستی صادر شده استبدون محدودیت بیش از سالیانه 350 هزار نفر در سالهای اخیربدون محدودیت بیش از سالیانه 340 هزار نفر در سالهای اخیرهمراه با محدودیت به صورت فزاینده سالیانه بیش از 340 هزار نفر در سال های اخیربدون محدودیت اعطای حدود 180 هزار مدرک شهروندی در سال 2018

این نوع ویزا سندی رسمی است که در پاسپورت شما ثبت می‌شود و بیانگر این است که شما موقتاً (خواه برای بازدیدکننده و توریست یا دانشجو و نیروی کار) شرایط لازم برای ورود به کانادا را دارید. افرادی که شهروند کانادا نیستند و اقامت دائم کانادا را ندارند نیاز به این ویزا خواهند داشت. در این نوع ویزا شما باید به آفیسر مهاجرتی ثابت کنید که قصد ترک کانادا پس از زمان تعیین شده را دارید و در صورتی که نتوانید این را ثابت کنید به شما ویزا تعلق نخواهد گرفت. ثابت کردن این موضوع از طریق بررسی و پرسش از شما در مورد میزان درآمد، مدت زمان درخواستی برای اقامت در کانادا، میزان تعلق به کشورتان، هدف از سفر به کانادا، توانایی ترک کانادا، سابقه ویزای قبلی، سابقه بیماری و شرایط فرد دعوت‌کننده است. در ویزای موقت شرط بر بازگشت از کاناداست حتی اگر برای تحصیل در کانادا باشید. اگر قصد گرفتن اقامت دائم کانادا را دارید باید هنگام صدور اقامت دائم خارج از کانادا باشید. در کل نمی‌توانید از این روش برای گرفتن اقامت دائم اقدام کنید زیرا روش‌های مهاجرتی متنوع کانادا وجود دارند.

ویزا های اقامت دائم کانادا که به ویزا های مهاجرتی نیز معروف هستند، برای افرادی که تعبیه شده اند که قصد اسکان و کار در کانادا را دارند. ویزا های مهاجرتی برای متقاضیان به همراه اعضای خانواده ی آنها صادر می شود. اعطای ویزا های مهاجرتی فرایند های زمان بری نسبت به سایر ویزا ها دارند، چرا که اداره ی مهاجرت کانادا با صدور این ویزاها، به یک یا چند نفر اجازه ورود به جامعه ی کانادا را می دهد. لذا تمام تلاش اداره مهاجرت کانادا بر این مبنی خواهد بود که دریافت کنندگان این مجوز، افرادی شایسته و سودمند برای جامعه ی کانادایی باشند. بزرگترین سهم از ویزا های اقامت دائم در کانادا که سالیانه صادر می شوند از مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری تشکیل شده است که چیزی بیش از 200.000 هزار نفر، یا دو سوم از تعداد کل دریافت کنندگان اقامت دائم هستند. اگر با مسیر مهاجرتی اکسپرس انتری آشنایی نداشته باشید، باید بدانید که این مسیر مهاجرتی برای جذب سریع نیرو های متخصص کاری به کانادا است و در حال حاضر، گسترده ترین مسیر مهاجرتی به کانادا محسوب می شود.

همانطور از جدول فوق قابل دریافت است، ویزا های کانادا، برای اهداف کاملاً مشخص شده و مدت زمان های متناسب ایجاد شده اند و بدین واسطه، تردد و فعالیت مسافرین و مهاجرین به کانادا را کنترل می کند. ممکن است شما در طی یک سفر و یا یک مسیر مهاجرتی، در بازه های زمانی مختلف، فعالیت های مختلفی انجام دهید و نیاز به ویزا های مختلفی داشته باشید. به عنوان مثال، اگر شما قصد داشته باشید که در کانادا تحصیل نمایید و پس از اتمام تحصیل در کانادا مشغول به کار شوید، ابتدا لازم است ویزا تحصیلی، سپس ویزا های کار موقت، و نهایتاً ویزا اکسپرس انتری دریافت نمایید. لذا، هدف از دریافت ویزا، می تواند مبنای خوبی برای انتخاب نوع ویزا برای خود باشد.

هزینه درخواست ویزای کانادا بسته به نوع ویزا، هدف از ورود به کانادا و مراحل بررسی ویزا متفاوت است. این هزینه نیز به چند بخش تقسیم می شود که  از قبیل هزینه ی صدور ویزا، هزینه بررسی مدارک و انجام عملیات بایومتریک (احراز هویت) می شود. به صورت میانگین هزینه ی صدور ویزا های کانادا 100 دلار کانادا می باشد و هزینه ی احراز هویت (بیومتریک) 85 دلار کانادا برای هر فرد است. هزینه ی بررسی مدارک برای ویزا های اقامت دائم، با توجه به زمانبر بود فرایند، از حدود 1000 تا 3000 دلار می باشند.

Load More

مطالب اختصاصی ویزای کانادا

آخرین اخبار مهاجرتی را در لحظه دریافت کنید.

شهرهای کانادا

کانادا شهر ها و ایالت های مختلف با شرایط زندگی متفاوتی دارد و بهتر است شما قبل از مهاجرت به کانادا در مورد این مناطق اطلاعات کافی کسب کنید تا بهترین شهر را برای زندگی انتخاب کنید. در این بخش از شهروند اطلاعات جامعی از شهرهای مختلف کانادا را برایتان فراهم آورده ایم.

ابزارهای کاربردی

در این بخش از سایت تراست ابزارهای هوشمندی را طراحی کرده ایم
که به کمک آن می توانید شرایط خود را برای هرکدام از مسیرهای مهاجرتی
بسنجید و در صورت کسب امتیاز مناسب اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمایید.

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

تبدیل امتیاز CLB

در اینجا امکانی را فراهم کرده ایم که به راحتی بتوانید نمره های زبان خود را به CLB تبدیل کنید.

ابزارهای کاربردی
در این بخش از سایت ویزالیزا ابزارهای هوشمندی را طراحی کرده ایم که به کمک آن می توانید شرایط خود را برای هرکدام از مسیرهای مهاجرتی بسنجید و در صورت کسب امتیاز مناسب اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمایید.
icon5

محاسبه امتیازبندی نیروی کار ماهر فدرال

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon6

محاسبه امتیاز برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon2

محاسبه امتیاز مهاجرت کاری به کبک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ چاپگرها و متون بلکه روزنامه

icon4

محاسبه امتیاز اکسپرس انتری

با استفاده از این نرم افزار می توانید امتیاز خود در برنامه اکسپرس انتری را محاسبه کنید.

icon1

تبدیل نمره آزمون زبان

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

icon3

جستجوی برنامه های دانشگاه ها

چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرلورم ایپسوم متن ساخت

آیا تمایل دارید با مرکز خدمات مهاجرتی تراست همکاری کنید؟

دوستان شما چه می گویند؟

به کلمات ما بسنده نکنید. نظرات استفاده کنندگان از خدمات ما را ببینید.

5/5
"حتما تراست رو به دوستانم معرفی میکنم. استفاده از راهنمایی هاشون به من کمک کرد که با خیال راحت ویزای تحصیلیم قبول بشه. حرفه ای، با اطلاع و دوستانه."
رضا جوانشیر
"واقعا باورم نمیشه که چقدر زمان برای آماده کردن من صرف کردید و همه اطلاعات لازم رو که برای پذیرشم لازم بود به من دادید. واقعا سپاس"
رعنا س.
5/5
" .بهترینید. تیمتون عالیه. مخصوصا نازلی که تو همه مراحل با من بود و کمکم کرد"
سودی ن.
5/5
اخبار مهاجرت
افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد: افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا (COPR) و افراد دارای ویزای اقامت دائم (PRV) معاف از

   بیشتر