سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و دامپروری استان منیتوبا کانادا

برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی منیتوبا

استان منیتوبا در جنوب غرب کانادا و در مرز استان‌های انتاریو و ساسکاچوان واقع شده‌است. این منطقه دارای آب‌و‌هوای اقیانوسی می‌باشد که بارش و دما از جنوب به شمال کاهش و از شرق به غرب افزایش می‌یابد و به همین علت، بستر بسیار مناسبی برای فعالیت صنعت کشاورزی می باشد. جمعیت در این محدوده معادل 1.4 میلیون نفر که به عبارتی پنجمین ایالت پر جمعیت کانادا می‌باشد. اقتصاد ایالت منیتوبا با رشد 2.4 درصد در سال 2008 اقتصادی رو به رشد بوده است در سالهای اخیر، روند رو به رشد نسبی را حفظ کرده است. بخش اقتصادی استان منیتوبا، به صورت عمده از منابع طبیعی تامین می‌شود.

پادکست بشنوید!

عمده فعالیت‌های اقتصادی استان منیتوبا به دلیل دارا بودن 12 درصد کل مزارع کشور، در حوزه مزرعه‌داری است که به ترتیب 34.5 درصد به دامپروری، 19 درصد به کاشت غلات و 8 درصد به کاشت دانه‌های روغنی اختصاص یافته‌است. در همین راستا برنامه‌ای برای جذب سرمایه در حوزه مزرعه‌داری تحت عنوان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) معرفی شده‌است که جایگزین برنامه استخدام استراتژیک متخصصین (FSRI) می‌باشد. سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بخشی از برنامه جذب سرمایه توسط مسئولین استان منیتوبا بوده که به افراد متقاضی امکان فعالیت و سرمایه‌گذاری مؤثر در حوزه مزرعه‌داری را می‌دهد.

برنامه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی منیتوبا

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) برای سرمایه‌گذاری در مناطق روستایی استان منیتوبا می‌باشد. بدین صورت که متقاضیان امر بایستی سرمایه‌گذاری و فعالیت مستقیم در این مناطق داشته باشند. محصولات تولیدی در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر اساس برنامه کلی صنعت مزرعه‌داری استان منیتوبا مشخص می‌شود. برای پذیرش، متقاضیان واجد شرایط بایستی مدارک لازم را به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) ارسال نمایند.

شرایط ممیزی پرونده ی متقاضیان و مدارک لازم جهت احراز صلاحیت متقاضیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان منیتوبا به صورت جدول زیر می‌باشد.

معیار

حداقل شرایط مورد نیاز

تجربه کار در صنعت کشاورزی و مزرعه‌داری

تجربه حداقل 3 سال کار مدیریتی در صنعت مزرعه‌داری یا مالکیت مزرعه شخصی که با مدارک معتبر مورد تایید باشد.

داشتن تسلط لازم به زبان رسمی

داشتن تسلط کافی به هر یک از زبان‌های رسمی کشور (انگلیسی یا فرانسه) از دید متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) باعث افزایش توانایی انطباقی با محیط و سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی فرد متقاضی در مناطق روستایی استان منیتوبا می‌شود.

انتظار می‌رود که متقاضیان دعوت به مصاحبه برای برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) دانش مکفی در زبان‌های رسمی کشور را دارا باشند و توانایی انجام مصاحبه با زبان انگلیسی یا فرانسه را داشته‌باشند.

سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش مزرعه‌داری

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در بخش مزرعه‌داری مناطق روستایی استان منیتوبا 000/300 دلار کانادا در نظر گرفته شده‌است.

سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان منیتوبا بایستی شرایط ذکر شده در قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) را دارا باشد.

بایستی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری، هدف اقتصادی مشخص برای فعالیت‌های خود داشته‌باشند.

سرمایه‌گذاری با هدف جذب سرمایه‌های منفعل یا اهداف سوداگرانه صرف از نظر متولیان برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) قابل قبول نمی‌باشد.

بازدید میدانی از فعالیت‌های مزرعه داری

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری استان منیتوبا بایستی برای بازدید میدانی و آشنایی با فعالیت‌های صورت گرفته در بخش مزرعه‌داری به استان منیتوبا سفری داشته‌باشند.

فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری

فعالیت‌های مدنظر در امر مزرعه‌داری در مناطق روستایی استان منیتوبا بایستی پویا و با دوام باشد.

انتظار می‌رود که محل زندگی متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری بعد از پذیرش در مزرعه محل کار باشد و تمامی امور مدیریتی به صورت فعال از داخل استان منیتوبا هدایت شود.

عمده فعالیت‌های مدنظر در برنامه سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بر پایه امور کشاورزی می‌باشد و این فعالیت‌ها بایستی از نظر اقتصادی توجیه پذیر باشد.

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) توسط قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) ملزم به داشتن فعالیت‌های مؤثر با ارزش افزوده مکفی شده‌اند. بدین صورت که اهداف سوداگرانه صرف و بهره‌مندی از مدیریت ثالث از نظر قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) مردود می‌باشد.

توانایی سازگاری اجرایی

متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش مزرعه‌داری (FIP) بایستی با هم‌افزایی با صنعت مزرعه‌داری استان منیتوبا، توانایی‌ها دانش تکنیکی و تجربیات خود را با محیط استان منیتوبا سازگار کرده و با محیط تبادل سازنده داشته‌باشند.

مقدار سرمایه کل متقاضی

حداقل ارزش دارایی های شخصی باید بیشتر از 000/500 دلار کانادا باشد.

استفاده بردن از شخص ثالث به عنوان تأمین کننده سرمایه از نظر قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) مورد تأیید می‌باشد.

در صورت استفاده از تأمین کننده ثالث گزارش تأیید سرمایه مکفی بایستی ظرف مدت 120 روز پس از دریافت مجوز پذیرش به قسمت برنامه‌های پیشنهادی استان منیتوبا (MPNP) ارائه شود.