آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا

آسان­ترین راه مهاجرت به کانادا

راه­های زیادی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد که هر کدام مزایا و معایبی به همراه دارند. در این مقاله به بررسی آسان­ترین راه‌­های مهاجرت به کانادا می‌­پردازیم که در نهایت منجر به اخذ اقامت کانادا می‌­شوند. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

اگر دانستن روش های دیگر مهاجرت به کانادا برای شما جذاب است میتوانید مقاله انواع روش های مهاجرت به کانادا را مطالعه کنید

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

اخذ ویزا از راه سرمایه‌گذاری، از بهترین راه‌های مهاجرت به کانادا است؛ یکی از راه‌­های رفتن به کشور کانادا، سرمایه‌گذاری یا کارآفرینی برای مدیران ارشد و تجاری است. اگر شرایط اقتصادی خوبی دارید، انتخاب این روش مهاجرتی را به شما پیشنهاد می­‌کنیم. درصورت داشتن سرمایه کافی می­‌توانید با سرمایه‌گذاری اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

مهاجرت از راه سرمایه‌گذاری برای افراد است که در خارج از کشور کسب و کار دارند و آن را مدیریت و اداره می‌کنند. ایجاد فرصت سرمایه­‌گذاری در اقتصاد کانادا، از سوی افرادی که در زمینه‌­ی راه‌اندازی کسب و کار تجربه داشته باشند، باعث بهبود و ارتقاء وضعیت اقتصادی کانادا خواهد شد. قوانین به منظور آسان‌ شدن مهاجرت از راه سرمایه­‌گذاری در کانادا با هدف توسعه، اشتغال و تولید در کانادا وضع شده است. هنگام اخذ اقامت کشور کانادا از راه سرمایه‌گذاری، شما و خانواده‌تان تا آخر عمر از بیمه خدمات درمانی رایگان برخوردار خواهید شد.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کشور کانادا با کمبود نیروی کار متخصص و با تجربه روبرو است. به همین علت، امکان اخذ ویزای کار برای متقاضیان فراهم شده است. اخذ ویزای کار، از بهترین و سخت­‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور کانادا است؛ در روش مهاجرت به کانادا از طریق کار، متقاضیان با استفاده از ۴ برنامه‌­ی اکسپرس اینتری، اسکیلد ورکر، برنامه استانی و خود اشتغالی، تقاضای کار و اخذ اقامت در کشور کانادا را دارند.

اسکیل وقتی به شما تعلق می‌گیرد که از یک شرکت یا کارفرمای معتبر پیشنهاد کاری دریافت کنید؛ اسکیل ورکر کانادا به شخصی داده می‌­شود که تخصص و توانایی برای انجام کار را داشته باشد و ‎‎به عنوان یک شهروند کانادایی قادر به انجام وظایف مرتبط به شغل و تامین هزینه‌­های لازم زندگی باشد. اگر متقاضیاتی مهاجرت از این روش موفق به گذراندن دو مرحله اسکیل وورکر شود، از طرف دولت کانادا پذیرفته و اقامت دائم کشور کانادا به این فرد داده می‌شود.

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی

یکی از راه­‌های مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی است. مهاجرت به کانادا از طریق خوداشتغالی به افراد این امکان را می‌دهد که با استفاده از مهارت و تجربیات شغلی، بدون نیاز به مدرک تحصیلی، اقدام به اخذ ویزای کانادا کنند. درخواست خود اشتغالی به این معنی است که توانایی تامین احتیاجات مالی خود و خانواده‌­تان را دارید. داشتن برنامه­‌ی منطبق بر سیاست‌های عمومی کانادا، همچنین توانایی ایجاد شغل، برای اخذ ویزا بسیار حائز اهمیت است. برای استفاده از خوداشتغالی باید تحصیلات مرتبط، تجربه کاری، تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشید. برای مهاجرت از راه خوداشتغالی باید سرمایه کافی داشته باشید، پس اگر وضعیت مالی ایده‌آلی دارید، به شما مهاجرت از این طریق را توصیه می‌کنیم.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی

در کشور کانادا به یادگیری و آموزش اهمیت خاصی می‌­دهند و سیستم آموزشی آن در بالاترین سطح کیفی قرار دارد و همچنین نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است، این موضوع موجب شده تا افراد زیادی برای ادامه تحصیل کشور کانادا را برگزینند. علاوه براین، هزینه‌های تحصیلی و کسب علم در این کشور بسیار اندک بوده و همین مسئله باعث شده که هر ساله نظر داوطلبین زیادی را به منظور اخذ ویزای تحصیلی را به خود جذب می­‌کند . با داشتن ویزای تحصیلی کانادا این امکان وجود دارد که تا پایان اعتبار ویزای‌­تان بدون وجود هیچ گونه محدودیتی به کانادا سفر کنید. درواقع زمانی که با درخواست شما مبنی بر تحصیل در کانادا موافقت شد، ویزای کوتاه مدتی برای شما صادر می شود که به محض حضورتان در کانادا ویزای تحصیلی شما صادر می‌شود.

اقامت تحصیلی داشتن در کانادا موقتی است و اجازه حضور در کشور تا پایان مدت زمان تحصیلات را دارید؛ اما توجه داشته باشید که اگر تحصیلات‌­تان را در این کشور به اِتمام برسانید، برای اخذ اقامت کاری کشور کانادا امتیاز بالاتری دارید.

با اخذ اقامت تحصیلی کشور کانادا می‌توانید بعد از اتمام تحصیلات، به عنوان یک نیروی متخصص در این کشور شروع به کار کنید و اقامت کاری دائم کانادا را اخذ کنید. اگرسطح تحصیلات بالایی دارید، به شما مهاجرت به کانادا از طریق ویزای تحصیلی را توصیه می­کنیم.

مهاجرت به کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی صورت می­گیرد. بسیاری از دانشگاه‌های کانادا در سطح جهانی شناخته شده و اعتبار بالایی دارند. ادامه تحصیل در کانادا به شما این امکان را می‌دهد که با هزینه کمتر، مدرک معتبری را کسب کنید.

چیزی که برای متقاضیان مهاجرت از راه تحصیل اهمیت دارد، اطلاع از هزینه حدودی تحصیل است. هزینه تحصیل در کانادا باتوجه به دانشگاه و شهر محل تحصیل متفاوت است. مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی می‌تواند درمقایسه با روش‌های دیگر، روشی کم هزینه­‌تر باشد البته اگر فرد متقاضی موفق به اخذ پذیرش از مدارس و یا دانشگاه­های دولتی کشور کانادا شود.

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کانادا  از جمله کشورهایی است که به کودک متولد شده در خاک این کشور، تابعیت می‌دهد. اگر فرزندتان در کانادا متولد شود، از تابعیت کانادایی و اقامت دائم این کشور برخوردار خواهد شد. کودکی که در کشور کانادا به دنیا آمده است، طبق قوانین مصوب دولت کانادا، شهروند کانادایی محسوب می­‌شود. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، از طریق به دنیا آوردن فرزندتان در خاک کانادا می­توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کنید.  دولت کانادا برای کودک متولد شده در این کشور، امتیازاتی از قبیل حق اقامت دائم، سفر به کشور کانادا بدون نیاز به  اخذ ویزا و امکان تحصیل رایگان را فراهم می­‌کند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

از آسان‌­ترین روش‌­های مهاجرت به این کشور، ازدواج است. این روش مهاجرت به علت سادگی، باعث شده که گزینه­‌ی انتخابی بسیاری از افراد برای مهاجرت باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا اقدام به ازدواج صوری با ساکنان کانادا می­‌کنند و با این کار، اقامت دائم کشور کانادا را اخذ می­‌کنند. به علت ازدواج­های صوری که صورت می­‌گیرد، سازمان مهاجرت کانادا روی پروسه­‌ی بررسی مدارک افراد در این زمینه نظارت بیشتری دارد. یکی  از روش‌­های کم‌ ­هزینه برای مهاجرت می‌­تواند داشتن همسر و یا نامزد کانادایی باشد. در این صورت همسر یا نامزد کانادایی باید در صورت لزوم همه­‌ی هزینه­‌ها را بر عهده بگیرد.

مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ کانادا

افراد کارآفرین با مهارت می‌­توانند برای شهروندان کانادایی شغل ایجاد کنند و به صورت جهانی رقابت کنند. متقاضیانی که گواهی تعهد و نامه حمایت از سازمان را دریافت کردند، قبل از ارائه درخواست اقامت دائم می­­‌توانند مجوز کار کوتاه مدت را بدست آورند. با استفاده از ایده­‌ی خلاقانه تجاری، امکان دریافت حمایت مالی از سازمان‌های کانادایی، ایجاد کسب و کار و اخذ اقامت دائم کانادا برای شما فراهم می‌شود.

پادکست بشنوید!

پادکست ویزای استارتاپ کانادا

رادیو تراست

موضوع: ویزای استارتاپ کانادا

متقاضی در هنگام دریافت اقامت دائم باید نشان دهد که بخش مهم فعالیت‌های تجاری در کانادا رخ می‌­دهد. متقاضیان با حمایت سازمان کارآفرینی در موقعیتی قرار می­‌گیرند که ایده تجاری خود را در کانادا به یک موفقیت تبدیل می­‌کنند.

دولت کانادا، بودجه و سرمایه لازم را در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد و از آنها حمایت می­‌کند. کارآفرینانی که شرایط اخذ ویزای کارآفرینی را دارند، باید مراحل قانونی را بگذرانند و بعد کسب و کار و تجارت­شان را راه اندازی کنند. دولت کانادا با اخذ ویزای کارآفرینی، به کارآفرینان ویزای اقامت دائم می‌دهد.

تراست برای صرفه‌جویی در هزینه‌های شما مشتریان عزیز، به‌رایگان شرایط شما را برای مهاجرت ارزیابی می‌کند. همین حالا فرم ارزیابی رایگان تراست را تکمیل کنید تا متخصصان تراست شرایط شما برای مهاجرت را بررسی کنند. نتیجه در ایمیلی خدمتتان اعلام خواهد شد.

کتاب سوالات متداول مهاجرت به کانادا
  • مهاجرت تحصیلی به کانادا
  • مهاجرت کاری به کانادا
  • مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا
آیا می شود برای دو برنامه مهاجرتی کانادا به صورت هم زمان اقدام کرد؟

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

خدمات موسسه مهاجرتی تراست

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مهاجرت کاری به کانادا
مهاجرت سرمایه گذاری به کانادا

سوالات متداول

آسان‌ترین راه مهاجرت به کانادا چیست؟

برای مهاجرت به این کشور روش ثابتی وجود ندارد که بتوان آن را برای تمامی افراد آسان دانست. در واقع، شما باید بر اساس شرایط خود و رزومه شغلی و تحصیلی از بین روش‌های مهاجرتی انتخاب کنید. آسان‌ترین راه، روشی است که شما بتوانید بر اساس داشته‌های کنونی خود اقدام کرده و در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

چه روش‌ هایی برای مهاجرت به کانادا وجود دارند؟

بر اساس قوانین دولتی کانادا روش‌های مهاجرتی گوناگونی برای افراد ارائه شده است. از جمله مهم‌ترین این روش‌ها سرمایه گذاری، تحصیلی، شغلی، خود اشتغالی و تولد است. مطمئنا، شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و برای نتیجه مطلوب بهتر است مدارک شما قبل از اقدام برای مهاجرت به کانادا توسط کارشناسان به دقت بررسی شود.

آیا ویزای تحصیلی کانادا به عنوان اقامت دائم شناخته می‌شود؟

ویزای تحصیلی کانادا در دسته ویزاهای موقت تقسیم بندی می‌شود و شما در بازه تعیین شده آن، می‌توانید به تحصیل خود ادامه دهید. با این حال، پس از پایان تحصیلات خود در این کشور، می‌توانید برای ویزای شغلی اقدام کنید و بر اساس قوانین مربوطه اقامت دائم را نیز اخذ کنید.

آیا مهاجرت کاری به کانادا جزو روش‌های آسان است؟

در صورت داشتن شرایط مورد نظر، مهاجرت شغلی و ویزای کاری از روش‌های آسان به شمار می‌رود. برای این ویزا می‌توانید از طریق برنامه‌های استانی یا اسکیل ورکر کانادا اقدام کنید و با به دست آوردن حد نصاب مورد نظر، از مزایای مهاجرت شغلی استفاده کنید. برای دریافت ویزای کاری، باید تخصص شما در یکی از گروه‌های شغلی مورد تقاضا قرار بگیرد یا رضایت کارفرمای کانادایی را به دست آورید.

آیا می‌توان با استفاده از سرمایه گذاری به کانادا مهاجرت کرد؟

سرمایه گذاری از جمله روش‌هایی است که تقریبا در تمامی ایالت‌های آن وجود دارد و افراد مهاجر می‌توانند از برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استفاده کنند. شما با داشتن حداقل سرمایه مورد نظر بر اساس برنامه مورد نظر، می‌توانید برای برنامه استانی مربوطه اقدام کنید و در صورت تایید، اقامت این کشور را دریافت خواهید کرد. گفتنی است، به دلیل تفاوت زیاد در میزان سرمایه گذاری استان‌های مختلف، بهتر است قبل از اقدام شرایط را به دقت بررسی کرده و از آن اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید