ساعت کلگری

ساعت کلگری

ساعت کلگری کانادا

ساعت به وقت کلگری

ساعت کلگری در کانادا در مقایسه با شهرهایی مانند تورنتو یا مونترال دارای اختلاف بیشتری با کشور ایران است. با این حال، شما در این شهر می‌توانید از بهترین مزیت بهره ببرید چرا که تناسب خوبی بین طول روز و شب‌های آن و ایران وجود دارد. شاید این مزیت در مورد بسیاری از شهرهای دیگر که به عنوان مقاصد مهاجرت شناخته می‌شوند، وجود نداشته باشد. شهر کلگری که در یکی از ایالت‌های غربی کانادا یعنی آلبرتا واقع شده است، جمعیت حدودی ۱.۶ میلیون نفری دارد و شاید بتوان آن را یکی از بی‌نظیرترین و زیباترین مناطق کشور کانادا به شمار آورد. شما در مورد ساعت کلگری و اختلاف زمانی آن با کشور ایران، می‌توانید زمان رسمی GMT آن یعنی منفی ۷ را در نظر بگیرید که با این شرایط، تفاوت زمانی آن با ایران مقدار ده و نیم خواهد بود.

وقت رسمی استاندارد و جهانی کشور ما روی GMT مثبت ۳:۳۰ قرار گرفته است. بنابراین، شما با در نظر داشتن این میزان می‌توانید به راحتی اختلاف ساعتی کانادا با ایران را به دست آورید. باید در نظر داشته باشیم که مسافت و فاصله ما با این کشور بسیار زیاد است و همین مسافت زیاد منجر به اختلاف زمانی بالا و متفاوت بودن روند طلوع و غروب خورشید خواهد شد. البته، این موضوع در مورد شهرهای مناطق غربی کانادا جدی‌تر نیز می‌شود که ایالت آلبرتا یکی از آن‌ها است و بیشتر بودن اختلاف ساعت کلگری با ایران نیز به همین دلیل است.

مناطق مختلف کشور پهناور کانادا دارای زمان رسمی استانداردی هستند که با نام GMT شناخته می‌شوند و باید گفت، این مقدار با‌ گذشت از مناطق شرقی به غربی آن دچار تغییرات زیادی خواهد شد. شاید شما در بسیاری از کشورهای کوچک جهان تغییرات و اختلاف ساعتی را لمس نکنید اما در مورد کشور کانادا این مورد صحیح نیست. برای نمونه ساعت کلگری که در یکی از ایالت‌های غربی کشور قرار دارد، تفاوت دو ساعته با ایالت کبک خواهد داشت و این موضوع میزان فاصله زیاد دو منطقه را نشان می‌دهد. بر همین اساس، شما نباید اختلاف زمانی زیادی را در مورد کلگری با شهری مانند ونکوور مشاهده کنید چرا که فاصله آن‌ها چندان هم دور نیست.

بیشتر بخوانید: مهاجرت به کلگری ، مهاجرت به کانادا

ساعت به وقت کلگری کانادا

ساعت کلگری به صورت لحظه‌ای از طریق وب سایت موسسه مهاجرتی تراست قابل مشاهده است که در کنار آن، اگر نیاز به دانستن ساعت‌های سایر مناطق کشور کانادا داشتید، می‌توانید به صفحه ساعت به وقت کانادا مراجعه کنید. علاوه بر آن، برای اطلاع از روند روز و شب در این شهر این لینک می‌تواند اطلاعات مفیدی را برایتان فراهم کند. ساعت کلگری در سیستم استاندارد جهانی منفی ۷ است و این میزان در مورد سایر مناطق مانند ایالت‌های کبک، انتاریو، ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا به صورت منفی پنج، منفی پنج، منفی هفت و منفی هشت بیان شده است.

در صورت نیاز می‌توانید به راحتی و از طریق سیستم جهانی GMT تفاوت زمانی Calgary با سایر شهرهای کانادا یا حتی مناطق مختلف کشور ایران را به دست آورید. برای نمونه، این تفاوت در مقایسه شهر کلگری کانادا و شهر تورنتو دو ساعت است. البته، اگر شهر ادمونتون را که در ایالت آلبرتا قرار دارد با ساعت کلگری مقایسه کنیم، نباید تفاوت زمانی در مورد آن‌ها مشاهده کنیم چرا که هر دو در یک محدوده GMT قرار دارند. در حالت کلی، اختلاف زمانی شهر Calgary با کشور ایران ده و نیم است و این مقدار در مورد ایالت بریتیش کلمبیا بیشتر نیز هست.

با این حال، ما مزیت مهمی را در مقایسه ساعت کلگری با سایر مقاصد مهاجرت در دست داریم. این مزیت تناسب زیاد شهرهای این کشور با ایران است که می‌توانید در روزهای مختلف سال و در فصل‌های زمستان، تابستان و حتی پاییز این موضوع را مشاهده کنید. زمستان‌های شهر کلگری و کل ایالت آلبرتا دارای شب‌های بلندتر و روزهای کوتاه‌تری هستند. شما در طول فصل زمستان روزهایی بین ۸ تا ۹ ساعته را مشاهده می‌کنید که این میزان در مورد شب‌ها بین ۱۰:۳۰ تا ۱۲ ساعت خواهد بود. البته، با رسیدن فصل تابستان، شرایط برخلاف این خواهد بود و روزها طولانی‌تر می‌شوند.

ساعت کلگری هم اکنون

در صورتی که نیاز به ساعت کنونی کلگری کانادا داشته باشید، می‌توانید از طریق وب سایت تراست این زمان را به دست آورید. در کنار آن، با کم کردن عدد ده و نیم از زمان کنونی کشور ایران، ساعت کلگری مشخص خواهد شد. در واقع، باید گفت ساعت‌های کشور ایران جلوتر از مناطق مختلف کانادا هستند و اختلاف آن در مورد شهر Calgary میزان ۱۰:۳۰ است.

در این شهر شما زمستان‌هایی با روزهای کوتاه و تابستان‌هایی با روزهای بلند را تجربه خواهید کرد. نکته جالب این است که در میانه فصل تابستان مدت روزها تا ۱۶:۳۰ نیز خواهد رسید و در این فصل مدت زمان آن بین ۱۵ تا ۱۶:۳۰ ساعت است. با این شرایط، ما تناسب زیادی در مورد روند طلوع و غروب آفتاب با ایران مشاهده می‌کنیم که یک مزیت مهم به شمار می‌رود.

اختلاف ساعت کلگری با ایران

اختلاف ساعت کلگری با ایران حدود ۱۰:۳۰ است و این میزان در مورد ایالت بریتیش کلمبیا و شهرهای مختلف آن بیشتر نیز هست. شما در مورد ایالت BC کانادا اختلاف زمانی ۱۱:۳۰ را با ایران مشاهده خواهید کرد. این تفاوت در مورد شهرهای شرق کشور کانادا با ایران کمتر و در حدود ۸:۳۰ ساعت است.

برای اطلاع از ساعت کلگری وب سایت موسسه مهاجرتی تراست در اختیار شما قرار دارد که علاوه بر این شهر، اطلاعات مورد نظر برای مناطق دیگر کانادا نیز برایتان فراهم شده است. باید گفت، شرایط روز و شب و مدت آن‌ها در Calgary دارای تغییراتی در سال است که برای اطلاع جزئی‌تر می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

کلگری کانادا در ایالت آلبرتا قرار دارد و با این تفاسیر مسافت زیادی بین این شهر و کشور ایران وجود خواهد داشت. به دلیل همین مسافت زیاد روند طلوع و غروب خورشید نیز در فاصله زمانی متفاوتی رخ می‌دهد که اختلاف زمانی این شهر و ایران را به وجود می‌آورد. با این شرایط، می‌توان گفت ساعت کلگری از ایران عقب‌تر است و برای محاسبه دقیق آن می‌توانید از سیستم جهانی GMT استفاده کنید.

ساعت کلگری الان

برای اطلاع از ساعت کلگری می‌توانید به صورت لحظه‌ای از وب سایت موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید. این امکان وجود دارد تا با استفاده از وب سایت تراست زمان سایر شهرهای مهم کشور کانادا را نیز به دست آورید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شهرهای این کشور یا شرایط جغرافیایی آن‌ها اطلاعات مورد نظر در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست فراهم شده است.

می‌توانید برای کسب اطلاعات درباره جغرافیای کانادا به لینک مورد نظر مراجعه کنید.

اختلاف زمانی این شهر با ایران ۱۰:۳۰ است و در صورتی که بخواهید ساعت کنونی آن را به دست آورید، می‌توانید از ساعت ایران عدد ده و نیم را کم کنید. در واقع، زمانی که شما روی زمان سنج خود در ایران ۱۰:۳۰ شب را مشاهده کنید، ساعت کلگری ۱۲ ظهر خواهد بود.

اختلاف ساعت کلگری با سایر شهرهای کانادا

به دلیل وسعت کشور کانادا و مسافت زیادی که بین ایالت‌های آن وجود دارد، باید انتظار تفاوت زمانی زیادی را در مورد شهرهای شرقی کشور با مناطق غربی آن داشت. این تفاوت در مورد شهرهای ایالت کبک در شرق کانادا با شهرهای ایالت بریتیش کلمبیا در غرب آن میزان سه ساعته است. البته، ایالت آلبرتا و شهر کلگری در فاصله نزدیکتری نسبت به کبک قرار دارند و تفاوت آن‌ها دو ساعته است. علاوه بر این، اختلاف ساعت کلگری در مقایسه با شهرهای مهمی مانند مونترال و تورنتو دو است و این میزان در مورد ونکوور یک خواهد بود.

همچنین بخوانید

مساحت کانادا

اوقات شرعی کانادا

اوقات شرعی تورنتو

سوالات متداول

آیا تشابهی بین ساعت کلگری و روند شب و روز آن با ایران وجود دارد؟

در این شهر شما زمستان‌هایی با شب‌های بلند و روزهای کوتاه ملاحظه خواهید کرد. این موضوع در مورد تابستان برعکس است و در آن روزها بلندتر و شب‌ها کوتاه‌تر هستند.

اختلاف ساعت کلگری با ایران چقدر است؟

می‌توانید این اختلاف ساعتی را از طریق سیستم استاندارد جهانی GMT به دست آورید. ساعت استاندارد این شهر روی منفی ۷ قرار دارد و با احتساب ساعت مثبت ۳:۳۰ ایران، اختلاف آن‌ها عدد ۱۰:۳۰ خواهد بود.

طول روزها و شب‌های کلگری کانادا در سال چگونه است؟

روزهای زمستانی این شهر بین ۷:۳۰ تا ۱۱ ساعت هستند و شب‌ها در این فصل مدت زمان ۹ تا ۱۲ ساعته دارند. در ماه تابستان مدت روزها تا ۱۷ ساعت نیز خواهند رسید.

اختلاف ساعتی کلگری با شهرهای مناطق مختلف کانادا چقدر است؟

این شهر در ایالت آلبرتا قرار گرفته است و با این شرایط تفاوت زمانی آن با ایالت بریتیش کلمبیا یک است. علاوه بر آن، اختلاف ساعت کلگری با ایالت کبک دو و با مناطق مختلف انتاریو بین یک تا دو ساعت خواهد بود.

شرایط و قوانین مربوط به استفاده از سایت و حریم خصوصی را مطالعه کرده ام
0 نظر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات