اوشاوا

 • نام انگلیسی :Oshawa
 • جمعیت :398000
 • استان :انتاریو
 • مساحت : بیش از 903.69 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت :حدود 420.6 نفر در هر کیلومتر مربع
 • موقعیت روی نقشه
اوشاوا

اوشاوا کجاست

شهر اوشاوا (Oshawa) در ۶۰ کیلومتری شرق تورنتو واقع شده است و زندگی در آن با کیفیت بالا، کارهای مختلف و زمینه های مناسب برای سرمایه گذاری همراه است. اوشاوا (معروف به اوشاوا – ویتبی) یک منطقه فدرال از لحاظ سیاسی در استان انتاریو کانادا است که در مجلس عوام کانادا نیز نماینده دارد.

درباره کار در انتاریو و سرمایه‌ گذاری در استان انتاریو بیشتر بدانید.

نقشه اوشاوا کانادا

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
کتاب راهنمای عزیمت به کانادا
چک لیست عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

آب و هوای اوشاوا کانادا

شهر اوشاوا ۱۲۰ متر از سطح دریا ارتفاع بالاتر بوده و آب و هوا آن به طور کلی سرد و معتدل است. بارش باران در این شهر حتی در خشک ترین ماه سال فروان است. میانگین دما در در اوشاوا برابر است با ۷ سانتی گراد و میزان بارش سالانه آن نیز ۷۷۷ میلی متر است. خشک ترین ماه این شهر فوریه است که ۵۱ میلی متر در آن باران می بارد. از سوی دیگر میزان بارش در آگوست به بالاترین حد خود با میانگین ۷۸ میلی متر می رسد.

جولای گرم ترین ماه سال در این شهر است. دما در ماه جولای به طور میانگین ۲۰ درجه سانتی گراد است در حالی که با میانگین دمای منهای 21 درجه سانتی گراد، ژانویه سردترین ماه سال است. تفاوت میزان بارش در خشک ترین و مرطوب ترین ماه سال ۲۷ میلی متر است. تغییر در دمای سالانه در حدود ۲۶٫۹ درجه سانتی گراد است. دمای سالانه آب دریاچه انتاریو که به اوشاوا منتهی می شود نیز به طور متوسط ​​۱۰٫۲ درجه سانتی گراد است. نزدیکترین منبع آبی به اوشاوا دریاچه انتاریو با تقریبا ۵٫۷۳ کیلومتر مربع مساحت است.

مزایای زندگی در اوشاوا

از مهم ترین مزایای زندگی در اوشاوا در این است که این شهر که در ساحل دریاچه انتاریو و در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز شهر تورنتو واقع است، از امتیاز دسترسی به بزرگترین شهر کانادا و بزرگترین فرودگاه این کشور برخوردار است.

در ماه های گرم سال هیچ جایی بهتر از پارک Lakeview در امتداد ساحل دریاچه انتاریو با یک ساحل شنی وجود ندارد. برای لذت از یک ماجراجویی طبیعی هم باید به مناطق باتلاقی محافظت شده منطقه حیات وحش McLaughlin Bay و منطقه حیات وحش Marsh Second بروید. مساحت پارک ها و فضای سبز این شهر تقریباً ۴۱۰ هکتار زمین بازی و بیش از ۲۷ کیلومتر مسیر دوچرخه را در بر می گیرد. اوشاوا علاوه بر بیش از ۱۳۰ جای پارک عمومی خودرو، ۱۱۰ زمین بازی، هشت زمین اسکیت روی یخ و سه پارک اسکیت بورد دارد.

کیفیت آب شرب شهر اوشاوا بالا و از بهترین های کاناداست و در کنار این موضوع، طبق آمارها ۹۴% مردم این شهر از حضور افراد مهاجر جدید استقبال می کنند. همچینین موسسه Mclean’s اوشاوا را به دلیل وجود زیر ساخت های پیشرفته و پایدار آموزشی به عنوان پانزدهمین شهر هوشمند کانادا معرفی کرده است.

از امتیازات مهم دیگر این شهر این است که یکی از بزرگترین مراکز خرید آمریکای شمالی در مرکز اوشاوا واقع است که اتفاقا به تازگی بازسازی شده و چندین فروشگاه بزرگ از جمله Big Box و Costco را در بر می گیرد.

هزینه ‌های زندگی در اوشاوا

*همه‌ی هزینه ها بر اساس دلار کانادا (C$) است.

خلاصه هزینه ها در اوشاوا

هزینه ی ماهانه ی زندگی یک خانواده ی چهار نفره: ۴۲۵۱

هزینه ماهانه زندگی تک نفره: ۱۲۱۲

شاخص هزینه ی زندگی اوشاوا ۶۵٫۴۴ است.

هزینه رستوران‌ ها در اوشاوا

توضیحمتوسط قیمتبازه ی قیمت
غذا (رستوران ارزان قیمت)۱۵٫۷۵۱۰ – ۲۵
غذای دو یا سه نفره (رستوران متوسط)۷۵۵۲ – ۱۰۰
مک دونالد۱۲۱۰ – ۱۵
کاپوچینوی معمولی۴٫۴۲۲ – ۹
پپسی / کوکا (۳۳۰ سی سی)۲٫۲۱۱٫۵ – ۳
آب (۳۳۰ سی سی)۱٫۷۱ – ۲٫۱۹

هزینه اقلام غذایی در اوشاوا

توضیحمتوسط قیمتبازه ی قیمت
شیر (معمولی ۱ لیتر)۳٫۸۲۵
یک قرص نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)۲٫۸۸۱٫۵۵
برنح سفید (۱ کیلوگرم)۶٫۶۶۱٫۵۱۰
تخم مرغ (۱۲ عدد)۳٫۰۹۲۹
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۱۷٫۹۱۶۳۳
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۱۵٫۰۵۴۲۵
گوشت گاو (۱ کیلوگرم)۸٫۷۹۴۱۴٫۴۹
سیب (۱ کیلوگرم گ)۳٫۰۵۱۶
موز (۱ کیلوگرم)۲٫۴۲۱٫۳۳
پرتقال (۱ کیلوگرم)۴٫۹۲۲٫۸۴۷
گوجه (۱ کیلوگرم)۳٫۴۳۲۴٫۵
سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم)۲۱۵
پیاز (۱ کیلوگرم)۱٫۷۴۱٫۲۵۵
کاهو (۱ پر)۲٫۱۱۱۵
آب (۱٫۵ لیتر)۲٫۱۲۱٫۵۳٫۱
بسته سیگار ۲۰ عددی۱۵۱۴۱۷

هزینه حمل و نقل در اوشاوا

توضیحمتوسط قیمتبازه ی قیمت
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی)۳٫۷۵۳٫۲ ۴٫۱
هزینه حمل و نقل عادی (ماهانه)۱۱۷۱۰۰۱۲۵
گرفتن تاکسی (تعرفه عادی)۳٫۸۸۳٫۶۶۶
تاکسی (۱ کیلومتر – تعرفه عادی)۱٫۹۱۴
تاکسی (۱ ساعت انتظار – تعرفه عادی)۳۰۲۷۷۵
بنزین (۱ لیتر)۱٫۱.۷۶۱٫۲۳
فولکس واگن گلف ۱٫۴ ۹۰ KW۲۲۲۹۵۲۲۰۰۰۳۲۰۰۰
تویوتا کرولا سِدان ۱٫۶ l ۹۷kW۲۴۴۳۷٫۵۲۳۰۰۰۲۷۰۰۰

هزینه ماهانه تسهیلات عمومی در اوشاوا

توضیحاتقیمت متوسطبازه قیمت
پایه ای (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵ متری۲۵۹٫۳۱۲۰۰۴۰۰
۱ دقیقه تعرفه محلی تلفن همراه (پیش پرداخت – بدون تخفیف و برنامه)۰٫۴۳۰٫۲۰٫۵
اینترنت (۶۰ مگ بر ثانیه یا بیشتر – داده ی نامحدود – ADSL / Cable)۷۳٫۱۱۵۴۱۲۰

هزینه ورزش و تفریح در اوشاوا

توضیحمتوسط قیمتبازه قیمت
باشگاه بدن سازی (۱ نفر – ۱ ماه)۴۴٫۱۷۳۰۶۰
اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته)۳۶٫۲۵۲۰۴۵
سینما (اکران بین المللی – ۱ صندلی)۱۵۱۲۲۰

هزینه مراقبت از کودک در اوشاوا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
پیش دبستانی یا مهد کودک (۱ روز کامل، خصوصی و ماهانه برای ۱ کودک)۱۱۳۷۹۰۰۱۷۰۰

هزینه کفش و لباس در اوشاوا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
۱ جفت کفش چرمی مردانه (رسمی)۱۰۴٫۸۸۶۵۲۰۰
یک شلوار جین (لویس ۵۰۱ یا مشابه)۴۷٫۵۳۰۷۰
یک لباس تابستانی در فروشگاه های زنجیره ای Zara, H&M  و۴۷۳۰۶۰
۱ جفت کفش مخصوص دویدن نایک (mid – Range)۱۰۰٫۲۳۸۰۱۵۰

هزینه خرید و اجاره‌ ماهانه خانه در اوشاوا

توضیحاتمتوسط قیمتبازه قیمت
اجاره آپارتمان ۱ اتاقه مرکز شهر۱۲۱۵۹۷۰۱۵۰۰
اجاره آپارتمان ۱ اتاقه حاشیه شهر۱۱۱۸۸۵۰۱۵۰۰
اجاره آپارتمان ۳ اتاقه مرکز شهر۲۳۲۸۱۹۰۰۲۸۰۰
اجاره آپارتمان ۳ اتاق حاشیه شهر۱۹۷۸۱۸۰۰۲۲۵۰
خرید آپارتمان در مرکز شهر (هر متر مربع)۳۳۰۶۲۹۶۰۳۵۹۲
خرید آپارتمان در حاشیه شهر (هر متر مربع)۲۸۷۲۲۰۶۴۳۵۹۲

حقوق و وام در اوشاوا

توضیحاتمتوسطبازه
متوسط حقوق خالص ماهانه (بعد از کسر مالیات)۳۱۳۳
نرخ سالانه بهره وام (%) به مدت ۲۰ سال با نرخ ثابت۳٫۷۹%۲٫۵۴

اقتصاد در اوشاوا

باتوجه به اینکه دفتر مرکزی جنرال موتورز کانادا در اوشاوا واقع است و عملیات تولیدی و اداری گسترده ای را در شهر انجام می دهد، هزاران نفر را به طور مستقیم و غیرمستقیم استخدام کرده است. از آنجا که شهر ویندزور در انتاریو نیز دفتر مرکزی کرایسلر کانادا را در خود جای داده است، این دو شهر با عنوان “پایتخت خودروی کانادا” مشهورند. در حالی که نقش اساسی این شرکت به علت همه گیری کرونا در اقتصاد محلی کاهش یافته است، اما همچنان بزرگترین کارفرمای محلی در اوشاوا است.

کار در اوشاوا

به گفته دست اندر کاران شهر، اوشاوا آینده ای هیجان انگیز و رو به پیشرفت دارد، آنها امیدوارند با جامعه ای که از نیروی کار استقبال می کند، رشد و دگرگونی مثبت را بدست آورد. در این شهر، شما می توانید انتظار داشته باشید که با کار خود تغییر ایجاد کنید و تأثیر مستقیمی در شکل گیری جامعه در حال رشد داشته باشید. ایجاد یک محیط فراگیر که کارمندان رضایت شغلی را تجربه کرده و دارای مشاغل با ارزشی باشند برای دست اندرکاران این شهر مهم است.

بنا بر تجربه افراد شغل نیمه وقت و تمام وقت در این شهر به راحتی یافت می شود، اگرچه بیشتر آنها به تجربه نسبتا بالا نیاز دارند. بنابراین، یافتن شغل در اوشاوا آسان است اما اگر تجربه کار نداشته باشید و هیچ دوستی هم ندارید که در این شهر کار کند، باید حداقل یک ماه را برای یافتن کار صرف کنید.

کتاب بازار کار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

تحصیل در اوشاوا کانادا

در سراسر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰ دست اندر کاران منطقه اوشاوا برای داشتن یک مرکز رشد صنعت و نوآوری، رویای تأسیس دانشگاه های معتبر را داشتند. در آن زمان پیش بینی می شد که تعداد ساکنان این منطقه تا سال ۲۰۲۱ نزدیک به یک میلیون نفر باشد. اهداف آنها نیز از این کار موارد زیر بوده است:

 • ارائه برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد برتر که از نظر فناوری غنی بوده و پاسخگوی نیازهای دانشجویان و شغل های در حال تکامل باشند
 • تحقیقاتی که در راستای حل مشکلات بوده و منجر به نوآوری اقتصادی و اجتماعی می شود و دانشجویان را درگیر می کند
 • یادگیری مادام العمر را که انعطاف پذیر، فراگیر است تسهیل نماید
 • همکاری های علمی و پژوهشی را با صنعت و جامعه ایجاد کند تا باعث تحریک رشد و تقویت منطقه و معرفی دانشگاه در داخل و خارج از کشور شود
 • با ارتقاع تعامل اجتماعی، پرورش تفکر انتقادی و تلفیق تجارب در داخل و خارج از کلاس، یک محیط یادگیری پویا برای دانش آموزان پدید آید
دانشگاه‌ های اوشاوا کانادا

دانشگاه‌ های اوشاوا کانادا

در اوشاوا موسسات آموزش عالی معتبری وجود دارند که مهم ترین آنها در زیر معرفی شده اند:

Durham College

این کالج که سعی بر ارتقا جایگاه خود دارد و ارتباطات خود را با تجارت، صنعت، دولت، فن آوری و جامعه پیرامون تقویت می کند چهار اقامتگاه دانشجویی دارد که یکی از آنها سال گذشته افتتاح شده است. این کالج در شهرهای اوشاوا و ویتبی فعالیت می کند و بیش از ۱۳،۶۰۰ دانشجوی تمام وقت پس از دوره متوسطه و دوره کارآموزی و بیش از ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی از بیش از ۶۰ کشور جهان دارد. البته هزاران نفر در دوره های پاره وقت، حرفه ای و آنلاین این کالج مشغول تحصیل هستند.

دانشگاه فنی آنتاریو

Ontario Tech University

دانشگاه فنی آنتاریو مجموعه متنوعی از برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهد. در حال حاضر برنامه های جدیدی نیز در این دانشگاه در حال توسعه است بنابراین اگر رشته ای را برای ادامه تحصیل مد نظر دارید و نمی توانید آن را در سایت بیابید با دانشگاه تماس حاصل نمایید. این دانشگاه در واقع در منطقه پر رونق استان آنتاریو در اوشاوا واقع شده و یک تجربه دانشگاهی واقعاً تحول آفرین را به متقاضیان ارائه می دهد.

به عنوان بخشی از یک جامعه پرتحرک آکادمیک، دانشجویان این موسسه از کلاسهای کوچک و یک فضای یادگیری شخصی و متمرکز بر آموزش بهره مند می شوند. این دانشگاه همچنین با برنامه های مشهور دانشگاهی در زمینه های علوم انسانی و اجتماعی شناخته شده است که همه با تاکید بر تجربه عملی و مهارت های آمادگی برای کار شکل گرفته اند.

محله های اوشاوا

اوشاوا به دلیل موقعیت مکانی خود می تواند گزینه های سکونت و زندگی را برای همه سبک های زندگی فراهم کند. از انتهای روستاهای شمالی گرفته تا زندگی در کنار دریاچه، این شهر دارای مناطقی است که مطمئناً متناسب با آنها خواهد بود.

منطقه ساحلی اوشاوا برای کسانی که به دریاچه، خط ساحلی و کنار ساحل زندگی علاقه دارند، همه چیز را فراهم می کند. این منطقه دارای تعدادی محله است که همگی از نظر قیمت متفاوت هستند.

محله مک لاولین که به یاد رئیس سابق جنرال موتورز نامگذاری شده است، به طور فزاینده ای برای کسانی که به این منطقه نقل مکان می کنند محبوب است. خیابان های امن و آرام و نزدیک بودن به امکانات رفاهی، مدارس و پارک ها، این مکان را برای بسیاری از افراد به یک مکان ایده آل تبدیل کرده است.

 اگر به دنبال محل سکونت لوکس و مجلل هستید، Taunton محله ای است که باید در آن اقامت داشته باشید. خانه های بزرگ، زمین های خرم و دسترسی به همه محلات این منطقه را به یک منطقه مطلوب تبدیل کرده است. البته قیمت‌ها بالاتر از متوسط ​​شهر است، با این حال برای کسانی که در آنجا زندگی می کنند ارزشش را دارد.

شهر اوشاوا به خاطر غرور مدنی خود مشهور است که در مجموعه ای از نقاشی های دیواری در مرکز شهر که تاریخ درخشان اوشاوا را به تصویر می کشد، منعکس شده است. در سال ۱۹۹۹، اوشاوا به دلیل زیبا سازی هسته احیا شده در مرکز شهر، جایزه برتر جشنواره ملی جوامع در بلوم را دریافت کرد. از دیگر ویژگیهای اصلی اوشاوا می توان به بیمارستان برتر Lakeridge Health Oshawa که دارای راهروهای مناسب حمل و نقل و امکانات پارک اتومبیل و تفریحات مختلف برای همراهان است اشاره کرد.

رفتار مردم اوشاوا با مهاجرین

همان‌طور که پیش تر در این مقاله اشاره شد بر اساس نظرسنجی ها مردم اوشاوا رفتار مناسبی با مهاجران دارند و از آمدن آنها به شهر خود استقبال می کنند.

چیزهایی که باید در مورد اوشاوا بدانید

فرودگاه اوشاوا

فرودگاه اوشاوا یک فرودگاه شهری در مجاورت انتهای شمالی شهر اوشاوا در انتاریوی کانادا است. فرودگاه اوشاوا شلوغ ترین فرودگاه پروازهای داخلی در شهرهای اطراف تورنتو است. این فرودگاه شامل دو باند آسفالت است. از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۸، اوشاوا میزبان نمایشگاه سالانه هواپیمایی کانادا، بزرگترین رویداد سالانه هوانوردی کانادا بود. فرودگاه اوشاوا اکنون میزبان رویداد Girls Take Flight است که هر ساله هر بهار برگزار می شود.

 آدرس فرودگاه: 1200 Airport Blvd, Oshawa, ON L1J 8P5, Canada

تلفن فرودگاه: +1 905-576-8146

حمل و نقل عمومی در اوشاوا

Oshawa Transit از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۰۵ یک اپراتور حمل و نقل عمومی در اوشاوا بود. تنها گاراژ و دفتر مرکزی آن در خیابان ۷۱۰ رالی در اوشاوا واقع شده بود. این شرکت در ۲ ژانویه ۱۹۶۰، به درخواست شهر اوشاوا، کمیسیون خدمات عمومی اوشاوا (PUC) عملیات سیستم ترانزیت را برای این شهر انجام داد. PUC این کار را تا ژوئن ۱۹۹۶ که شورای شهر کمیسیون حمل و نقل جدید اوشاوا را ایجاد کرد، انجام داد. این کار تا ۳۰ دسامبر ۲۰۰۵ ادامه داشت. ترانزیت اوشاوا در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۰۶ با Whitby Transit، Ajax-Pickering Transit و Clarington Transit در منطقه دورهام ادغام شد و ترانزیت منطقه دورهام را تشکیل داد.

درباره مردم اوشاوا

جمعیت این شهر ۳۹۸ هزار نفری اغلب ریشه اروپایی داشته و بیش از ۹۰٪ از جمعیت را شامل می شوند. همچنین گروه های قومی دیگری از جمله سیاه پوستان، آسیای جنوبی و چینی ها نیز در این شهر کانادا زندگی می کنند. تقریباً ۴۰٪ از جمعیت این شهر، کانادایی تبار هستند، اما تعداد زیادی از مردم نیز ریشه انگلیسی، اسکاتلندی، ایرلندی و فرانسوی دارند. متوسط سن مردم اوشاوا بالاتر از میانگین کشوری است. متوسط سن جمعیت در اوشاوا ۴۰٫۱ سال است، در حالی که میانگین سن کل جمعیت کانادا ۳۶٫۷ سال است.

از نظر مذهبی در میان جمعیت اوشاوا، بیش از ۴۴٪ از ساکنان پروتستان و بیش از ۳۰٪ کاتولیک و باقی پیرو ادیان دیگر هستند. بیش از ۸۶٪ از ساکنان به عنوان زبان انگلیسی صحبت می کنند، در حالی که ۲٫۲٪ به فرانسه صحبت می کنند.

سیاست در اوشاوا

در سال ۲۰۰۶، ویتبی-اوشاوا نیز به کرسی محافظه کاری تبدیل شد و در سال ۲۰۱۴، جنیفر فرنچ از حزب دموکرات جدید انتاریو با بیش از ۴۰٪ آرا به عنوان عضو پارلمان استانی در استان اوشاوا انتخاب شد. شورای شهر اوشاوا یازده عضو دارد که شامل یک شهردار، پنج عضو شورای منطقه ای و شهری و پنج عضو شورای شهر است. دوره فعلی شورا از ۳ دسامبر ۲۰۱۸ آغاز شد و در ۱۴ نوامبر ۲۰۲۲ پایان می یابد.

شهردار به طور مستقیم توسط منتخبان در سراسر شهر انتخاب می شود که رئیس شورای شهر اوشاوا نیز هست و همچنین نماینده شهر در شورای شهرداری منطقه ای دورهام شناخته می شود. پنج بخش در شهر اوشاوا وجود دارد. هر پنج بخش توسط یک مشاور منطقه ای و شهرستانی و یک شورای شهر نمایندگی می شوند. پنج کمیته دائمی در شورا وجود دارد که شامل: کمیته مالی، کمیته خدمات توسعه، کمیته خدمات جامعه، کمیته تنوع و شمول و کمیته خدمات شرکتی می شود.

جاذبه‌ های دیدنی اوشاوا

جاذبه‌ های دیدنی اوشاوا

تفریح هرگز در اوشاوا متوقف نمی شود! در اوشاوا کارهای هیجان انگیز زیادی را می توان در شهر و اطراف آن انجام داد. جاذبه هایی که باید به دنبال دیدن آن ها باشید به شرح زیر هستند:

 • سایت ملی تاریخی Parkwood دارای طراحی های برجسته معماری و چشم اندازهای زیبا است. این سایت همچنین مکانی محبوب برای فیلم‌برداری است
 • گالری رابرت مک لاولین یک موزه هنری عمومی مهیج و جذاب با مجموعه ای دائمی از بیش از ۴۰۰۰ اثر هنری از یک مجسمه عمومی در فضای باز و ۴ گالری نمایشگاهی دیگر است
 • موزه خودروی اوشاوا تنها موزه کانادا است که به حفظ و به اشتراک گذاری تاریخ صنعت خودروی کانادا اختصاص یافته است
 • موزه هنگ اوشاوا بزرگترین مجموعه تجهیزات نظامی عملیاتی در کانادا را در خود جای داده است
 • اوشاوا همچنین با تئاتر کوچک خود و مجریان استندآپ کمدین آن معروف است
 • باغ گیاه شناسی دره اوشاوا محل بزرگترین مجموعه گل Poeny در آمریکای شمالی است
 • Oak Ridges Moraine پارک تفریحی و جدیدترین پارک زیپ لاین و ماجراجویی در فضای باز است
 • شما همچنین می توانید از یک روز گردش و تغذیه حیوانات در باغ وحش KenJen Petting و باغ وحش اوشاوا لذت ببرید
 • ذخیره گاه حیوانات وحش Pumphouse Marsh، Second Marsh و McLaughlin Bay نیز میزبان ذخایر زیبای حیات وحش است
 • Lake Park مکان دیدنی خانه های قدیمی اوشاوا، چندین مکان پیک نیک، زمین های باز، زمین های ورزشی، اسکله کنار آب و سواحل شنی است

فرهنگ غذایی مردم در اوشاوا و رستوران‌ ها

در این بخش قصد داریم به معرفی برخی از غذاهای محبوب در اوشاوا بپردازیم و عادات غذایی مردم این شهر را ذکر کنیم. هنگامی که به اوشاوا می روید به طور معمول می خواهید منطقه را شناسایی کنید. شما ممکن است به مکان های سرگرم کننده مانند پاتوق ها و مکان هایی برای خرید بروید اما مهم تر از همه این ها باید مکان هایی برای غذا خوردن پیدا کنید. در مورد غذاهای محلی، با بررسی بسیاری از گزینه های متنوع، فرهنگ غذایی در رستوران در اوشاوا را مشاهده خواهید کرد.

گذشته از مواردی مانند خوراک گوشت، غذاهای تایلندی، سوشی، پوتین و خلاقیت های سالم در رستوران های شهر، برخی از شما ممکن است به دنبال گزینه محلی تری باشید. چیزی دل‌چسب و درست مثل یک وعده غذایی خانگی که مادر درست کرده است.

رستوران خانوادگی Traditions از برترین رستوران های شهر اوشاوا است که در کنار Now Traditions نیازهای شما را برای غذاهای سنتی وعده های غذایی دیگر مانند همبرگر، ماهی و چیپس، ساندویچ، پای مرغ بر طرف می کنند همه غذاها همراه با دورچین هایی مانند سبزیجات یا پوره سیب‌زمینی سرو می شوند.

فستیوال‌ های اوشاوا

اوشاوا فستیوال های زیادی در طول مدت سال از تابستان گرفته تا کریمسس را میزبانی می کند اما امسال به خاطر گسترش بیماری کرونا و قرمز شدن وضعیت این شهر اکثر قریب به اتفاق فستیوال های این شهر به صورت مجازی برگزار می گردد.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مشاوره معتبر بگیرید!

قوانین مهاجرت بسیار پیچیده است، ولی اصلاً نگران نباشید؛ چراکه وکلای با تجربه و حرفه‌ای تراست با تمامی روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند.

سوالات متداول

شهر اوشاوا چه ویژگی هایی دارد؟

اوشاوا بزرگترین شهر در کل منطقه دورهام است. ریشه نام این کلمه Ojibwa به معنی “محل عبور” یا “تقاطع” است. ریشه های اوشاوا به صنعت اتومبیل گره خورده است که به جنرال موتورز کانادا معروف است. به خصوص شعبه کانادایی جنرال موتورز، بزرگ‌ترین کارخانه اتومبیل سازی آمریکا.اوشاوا بزرگترین شهر در کل منطقه دورهام است. ریشه نام این کلمه Ojibwa به معنی “محل عبور” یا “تقاطع” است. ریشه های اوشاوا به صنعت اتومبیل گره خورده است که به جنرال موتورز کانادا معروف است. به خصوص شعبه کانادایی جنرال موتورز، بزرگ‌ترین کارخانه اتومبیل سازی آمریکا.

آیا اوشاوا جای مناسبی برای زندگی است؟

در حقیقت، بیش از ۹۰٪ از ساکنان اوشاوا اعتراف کردند که کسی را دارند که می توانند در نزدیک ترین محله خود به او اعتماد کنند. در نتیجه، میزان جرم و جنایت تقریباً ناچیز است. اوشاوا یکی از امن ترین مکان ها برای زندگی در منطقه بزرگ تورنتو است.

آیا خرید ملک در اوشاوا به صرفه است؟

در چند سال گذشته، با افزایش ارزش املاک و مستغلات در تورنتو در حدی که برای بسیاری از خریداران خرید آن غیر ممکن شد، منطقه اوشاوا شروع به تبدیل شدن به مکانی برای مهاجرت شهر نشینان کرد. با رکود بیش از حد بازار ملک در تورنتو ناشی از افزایش بی سابقه قیمت ها، که منجر به فروش کمتر و زمان خواب سرمایه طولانی تر می شود، شاهد حرکت مداوم خریداران به سمت شرق هستیم. طی یک سال گذشته، تورنتو شاهد افزایش تعداد خانه ها برای فروش از ۴۰۰ به ۷۶۵ قطعه بوده و قیمت ها کمتر از ۲ درصد افزایش یافته است. زمانی که خریدار می تواند یک آپارتمان کوچک در تورنتو را با یک خانه کاملا مستقل در اوشاوا آن هم با قیمت های مشابه انتخاب کند، به راحتی می توان فهمید که شهر اوشاوا به یک آهن ربا تبدیل شده که مردم را به منطقه خود جذب می کند.
البته اگر به دنبال یک ملک برای سرمایه گذاری هستید، Central Oshawa یکی از بهترین محله ها برای شما در این شهر است. قیمت متوسط یک خانه مستقل زیر ۴۰۰.۰۰۰$ (دلار آمریکا) است. این کمتر از نیمی از مبلغی است که باید برای یک خانه در تورنتو بپردازید و هنوز هم ۲۰٪ ارزان تر از محله های اطراف آن است.

فاصله این شهر تا آبشار نیاگارا چقدر است؟

فاصله بین اوشاوا و آبشارهای نیاگارا ۹۱ کیلومتر (۵۶ مایل) است. رانندگی از اوشاوا تا آبشارهای نیاگارا ۱۹۰ کیلومتر (۱۱۸ مایل) است.

قیمت بلیط قطار از اوشاوا تا تورنتو چقدر است؟

در ماه گذشته، ۲۰٫۴۳ دلار میانگین قیمت بلیط قطار از اوشاوا، به تورنتو بوده است. این قیمت تقریباً ارزان ترین قیمت بلیط قطار است. اگر حداقل ۱۲ روز قبل سفر خود بلیط را رزرو کنید، می توانید بلیط هایی با همین قیمت یا حتی کمتر پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران تلفن کانادا واتساپ کانادا پیج اینستاگرام
https://t.me/TrustImmigrationhttps://www.instagram.com/trustimms/https://www.youtube.com/c/Trustimm

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.