غذا در کانادا

غذا در کانادا

فرهنگ غذایی مردم کانادا

کانادا شمالی‌ترین کشور در قاره آمریکای شمالی است و بعد از روسیه دومین کشور بزرگ جهان، با فرهنگ آشپزی و غذای بسیار غنی است. آشپزهای کانادایی، و غذاهای کانادا از محبوب‌ترین غذاهای دنیا است.

کانادا، کشوری است که مردم از ملیت‌های مختلف باهم زندگی می‌کنند. شما می‌توانید ده‌ها فرهنگ را در منو غذاها در کانادا ببینید. به همین دلیل در کانادا با طعم‌های مختلف غذایی روبرو می‌شوید. در این مقاله قصد داریم برخی از این غذاهای لذیذ و محبوب‌ترین آن‌ها در کانادا را به اشتراک بگذاریم.

اولین آشپزهای کانادا، مردم بومی بودند که، بیش از 500 گونه گیاهی را برای غذا در کانادا استفاده می‌کردند. آن‌ها انواع مختلفی از گیاهان را کشت می‌کردند، در آسمان، آب و زمین به شکار حیوانات می‌پرداختند. آن‌ها همچنین از ابزارهای مختلفی برای جوشاندن، نگهداری و تفت دادن غذای خود استفاده می‌کردند.

ورود فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها مواد تشکیل‌دهنده بیشتری و تکنیک‌های جدید پخت‌وپزی را برای تولید غذا در کانادا به همراه داشت. امروزه، بسیاری از غذاهای سنتی کانادا نشانه این تأثیرات بومی، فرانسوی و انگلیسی است.

ویژگی غذا در کانادا

درواقع سخن گفتن از ویژگی‌های خوراک در کانادا سخت است. وقتی می‌گوییم غذای هندی، بلافاصله به ترکیبی از ادویه‌ها و بوهایی فکر می‌کنیم که؛ آن را کاملاً هندی می‌کند. همچنین غذای چینی به‌خوبی قابل‌تصور است. اما تشخیص غذای کانادایی دقیق با عطروطعم، بافت یا ویژگی آن دشوار است؛ زیرا کانادا یکی از چند فرهنگی‌ترین کشورهای جهان است.

بااین‌حال، اگر بخواهیم از غذاهای محبوب در کانادا تعریف کنیم، خواهیم دید که آنچه باعث می‌شود غذا در کانادا شهرت پیدا کند، می‌تواند سابقه تاریخی آن و مواد محلی برای تهیه آن‌ها باشد. همان‌طور که جنیفر کوچرال کینگ، نویسنده فرهنگ غذایی کانادایی و برنده جایزه نویسندگی دراین‌باره؛ گفت: “هیچ تعریف واحدی از غذاهای کانادایی وجود ندارد. غذاهای سنتی آغشته به تاریخ و فرهنگ منطقه آن است. در خط مقدم صحنه آشپزی کانادا، هر آشپز با ابتکار و نوآوری این عناصر را تفسیر می‌کند تا دید بسیار دقیقی غذا را منعکس کند. “

کانادا عمدتاً یک کشور مهاجرپذیر است و فرهنگ غذا در کانادا نشان‌دهنده این امر است. این غذا به‌اندازه سرد بودن زمستان‌های آن غنی است. تورتیر، شربت افرا، سوپ ژامبون و نخودفرنگی و پوتین ریشه عمیقی در سنت‌های کانادایی فرانسه دارند.

همچنین بخوانید: فرهنگ مردم کانادا

محبوبترین غذا در کانادا

محبوبترین غذا در کانادا

غذاهای کانادایی از تأثیرات گسترده فرهنگی اروپا، آسیا، و به‌ویژه انگلیس و فرانسه نشات گرفته است. در اینجا چند غذای محبوب در کانادا را معرفی می‌کنیم:

پوتین (فرانسوی-کانادایی) در کبک

پوتین یک غذای سرخ‌شده فرانسوی- کانادایی با آب‌گوشت است، که روی آن از کشک پنیر استفاده می‌شود. این غذا در دهه 1950 از کبک سرچشمه گرفت. امروزه، هر منطقه به شیوه خود پوتین را پخت می‌کند، که با مواد دیگری ترکیب می‌شود؛ به‌عنوان‌ مثال خرچنگ دریایی، تکه‌های گوشت گاو آلبرتا یا مرغ کره.

این غذا در کانادا بسیار محبوب است به‌ طوری‌ که فست فودهای زنجیره‌ای مانند مک دونالد نیز آن را سرو می‌کند و جشنواره‌های سالانه پوتین در سراسر شهرها برگزار می‌شود.

پوتین (فرانسوی-کانادایی) در کبک

تورتیر (فرانسوی-کانادایی) در کبک

تورتیر نیز یک غذای فرانسوی کانادایی است، که معمولاً در مونترال از گوشت خوک، گوساله و گوشت گاو درست می‌شود.

بر اساس کتاب بزرگ آشپزی غذا در کانادا، شهرک‌نشینان کبک این غذا را در دهه 1600 در جشن کریسمس پخت می‌کردند. نسخه‌های مختلف پای حاوی مواد پرکننده از گوشت تا ماهی است، اما آنچه در آن مشترک است چهار ماده: دارچین، میخک، فلفل دلمه‌ای و جوز هندی است.

تورتیر (فرانسوی-کانادایی) در کبک

تارت کره در کانادا

تارت کره یک دسر تهیه‌شده از کره، شکر، شربت، وانیل، تخم‌مرغ و کشمش است که در یک پوسته شیرینی خردشده قرار دارد؛ تا زمانی که نیمه ترد شود پخته می‌شود.

گفته می‌شود که این دسر  به دهه 1600 برمی‌گردد، زمانی که زنان جوان فرانسوی در تلاش برای کمک به افزایش جمعیت آن زمان به فرانسه مهاجرت کردند. در آشپزخانه، زنان تکه‌های قند را با مواد اولیه‌ای که در دسترس آن‌ها بود، درست می‌کردند.

نزدیک به دهه 1900 بود که دستورالعمل واقعی این غذا در کانادا منتشر شد. امروزه، تارت کره انواع مختلفی با کشمش و یا آجیل خردشده دارد اما بهترین آن را در آنتاریو می‌توان معرفی کرد. این دسر پرطرفدار در اکثر کافه‌ها و نانوایی‌های کانادا قابل خریداری است

تارت کره در کانادا

نانایمو بار در کانادا

نانایمو بار یک دسر کانادایی است و در کنار غذا در کانادا سرو می‌شود. از نظر ظاهری مانند دیگر دسرهای معروف به نظر می‌رسند، اما با ویژگی منحصربه‌فرد خود، در طعم، مواد اولیه یا برخی از رازهای مربوط به منشأ یا پخت‌وپز آن متفاوت می‌شود.

نانایمو مانند کیک پنیری به نظر می‌رسند، اما یک دسر شیرین هست؛ که به‌عنوان پایه از خرده‌های ویفر درست می‌شوند و در وسط آن مایه کیک با طعم کاستر یا شکلات استفاده می‌شود، سپس روی آن‌ها شکلات قرار می‌گیرد. اصطلاح نانایموبار به نام شهر ساحل غربی در بریتیش کلمبیا کاملاً کانادایی است.

این محبوبیت از دهه 1950 میلادی نه‌تنها در کبک و بلکه در سراسر کانادا رواج داشته است. گفته می‌شود که داستان دسر ممکن است به دوران استخراج زغال‌سنگ نانایمو در اواخر دهه 1900 برگردد. خانواده‌های معدنچیان از انگلستان نانایمو شیرین را برای عزیزانشان به محل کار می‌فرستادند.

نانایمو بار در کانادا

بانوک در کانادا

بانوک یک نان تخت مدور است که ریشه اسکاتلندی دارد. غذایی اصلی برای مردم بومی در کانادا است. این غذای محبوب برای شکارچیانی که بسته‌بندی آرد و پختن را در آتش آزاد آسان می‌دانستند، بود. امروزه، بانوک با انواع مواد پرکننده مانند گوشت یا مربا خورده می‌شود.

بانوک در کانادا

بیکن غذایی در کانادا

بیکن کانادایی یک نسخه نازک‌تر از بیکن معمولی است که از تورنتو نشات گرفته است. این ماده از یک برش گوشت خوک ساخته می‌شود که در آرد ذرت غلطانده می‌شود. این غذا بیشتر در انتاریو کانادا شناخته می‌شود. بیکن نخودی از کانادا به انگلستان صادر می‌شود.

ساندویچ‌های بیکن پیمال از بازار سنت لارنس تورنتو قابل‌دسترسی و خریداری است. در اواسط دهه 1800، انگلستان تقاضای مداوم بالایی برای بیکن وجود داشت، که منجر به صادرات آن از کانادا شد. از آن زمان انگلیسی‌ها آن را بیکن کانادایی می‌نامند.

بیاورتیالس کانادا

بیورتیلس نسخه مسطحی از پیراشکی است. این نسخه تاریخچه خود را با بانوک به اشتراک می‌گذارد. نان تختی وقتی به وجود آمد، که مهاجران اولیه شروع به پختن نان خود به همان روش بانوک کردند. مردم بومی آن را در کوره آتش می‌پختند. امروزه، بیورتیلس سرخ‌شده و با افزودنی‌های شیرین مانند نوتلا، کره بادام‌زمینی، حتی خامه زده‌شده و توت‌ها پوشانده می‌شوند. این پیراشکی در مانیتوبا و در جشنواره‌ها و رویدادهایی مانند فستیوال مردمی وینیپگ در دسترس است.

بیاورتیالس کانادا

پای توت ساسکاتون

ساسکاتون مانند زغال‌ اخته‌ای هستند که طعم بادام شیرین و مغزدار دارند. این پای شیرین و مقوی است. ساسکاتون ها هم برای بومیان و هم برای مهاجران اولیه غذا در کانادا بود.

پای توت ساسکاتون

سوپ نخود کانادا

 سوپ نخود یک پیش‌غذای کانادایی فرانسوی است، که از نخود خردشده زرد با پایه سوپ از استخوان ژامبون یا هاک ژامبون درست می‌شود. کسانی که در کبک و نیوفاندلند هستند ممکن است نخودفرنگی را به همراه گوشت، هویج و شلغم بپزند. سوپ به سبک قدیمی ابتدا توسط مسافران که در سفر همیشه نخود خشک را با خود می‌بردند، تهیه می‌شد.

فیجی داف

فیجی داف در واقع حاوی کشمشی است که در انگلیسی قدیمی “انجیر” نامیده می‌شود. با کمال تعجب، این غذا حاوی انجیر نیست. فیجی داف یک پودینگ در کنار غذا در کانادا است که از آرد سوخاری، کشمش، شکر قهوه‌ای، کره، آرد و ادویه‌جات درست می‌شود. منشأ آن اولین مهاجران انگلیسی نیوفاندلند و لابرادور است که در دهه 1600 وارد این کشور شدند.

نان‌ شیرینی مونترال

نان‌شیرینی مونترال، نوعی نان است که به‌صورت دایره‌ای شکل است و سوراخی در وسط آن قرار دارد. این نان همراه غذا در کانادا خورده می‌شود. نان‌های  مونترال به خاطر دست‌ساز بودن و پختن در کوره‌های چوبی متمایز هستند. آن‌ها با ورود مهاجران یهودی از اروپای شرقی در دهه 1900 در مونترال محبوب شدند.

در ابتدا، نان‌شیرینی‌ها تقریباً به‌طور انحصاری در جوامع یهودی پخته و فروخته می‌شدن، اما در دهه 1950، فروش آن‌ها در فروشگاه‌های مواد غذایی غیر یهودی نیز آغاز شد. امروزه بسیاری از علاقه‌مندان نان‌شیرینی با پنیر خامه‌ای و ماهی سالمون دودی و انواع دیگر مواد پرکننده آن استفاده می‌شود.

نان‌شیرینی مونترال

سبک و مزاج غذا در کانادا

در یک کشور چند قومی و دارای رستوران عالی، تعریف برخی موارد که دقیقاً “غذای کانادایی” محسوب می‌شود، گاهی اوقات می‌تواند یک چالش باشد. به‌طورکلی، بیشتر کانادایی‌ها یک رژیم غذایی “غربی” دارند که غذا در کانادا، کاملاً شبیه سبک غذا در آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها است، تمرکز زیادی روی غلات و فرآورده‌های لبنی، گوشت گاو و مرغ، برخی میوه‌ها و سبزیجات پخته یا تازه دارند.

کانادایی‌ها معمولاً سه وعده استاندارد دارند در روز صبحانه، ناهار و شام  هرکدام کاملاً مشخص است.

غذاهای سنتی صبحانه در کانادا تخم‌مرغ پخته‌شده، سوسیس گوشت خوک یا بیکن سرخ‌شده، سیب‌زمینی سرخ‌شده، نان تست‌شده، پنکیک (یا نان تست فرانسوی مخلوط تخم‌مرغ) و شربت، غلات یا بلغور جو دوسر است. برای کسانی که آن را جدی می‌گیرند، غیرمعمول نیست که یک صبحانه “دلچسب” کانادایی حاوی تقریباً همه موارد ذکرشده باشد.

ناهار در کانادا اغلب می‌تواند یک وعده غذایی سبک باشد، زیرا به‌طور سنتی در ظهر یا حوالی ظهر میل می‌شود، زمانی که بیشتر کانادایی‌ها هنوز در محل کار خود هستند. ناهار کانادایی معمولاً غذاهایی سنتی هستند که قابل‌حمل یا تهیه آسان هستند، مانند ساندویچ، سوپ یا سالاد.

شام تقریباً همیشه بزرگ‌ترین و آماده‌ترین وعده غذایی در بین روزهای کانادایی است، چیزی که فرد می‌تواند پس از یک روز طولانی کار از آن لذت ببرد. این میل و لذت وعده غذایی به معنای آن است که کانادایی‌ها تمایل دارند تنوع مختلفی را برای شام داشته باشند، و در نتیجه خلاصه کردن یک غذای سنتی کانادایی دشوار است. به‌طورکلی، در شام‌های کانادایی معمولاً نوعی غذای بزرگ گوشتی مانند سینه مرغ، استیک، گوشت خوک، همبرگر یا گوشت گاو چرخ شده و در کنار آن سبزیجات پخته‌شده مثل هویج، نخودفرنگی، لوبیای سبز، گل‌کلم، کلم بروکلی یا ذرت، آماده می‌شود و همچنین در طرفی دیگر موادی چون برنج، ماکارونی، سیب‌زمینی یا نان میل می‌شود.

فرهنگ غذا در کانادا

فرهنگ غذایی کانادایی چشم‌انداز متغیری است که به‌شدت تحت تأثیر بسیاری از سنت‌ها و دستورالعمل‌های مختلف از سراسر جهان قرارگرفته است. هر منطقه‌ای در کانادا غذای منحصربه‌فرد خود را دارد.

کانادا دارای یک تاریخ آشپزی طولانی و جالب است، که بر اساس سنت‌های اولین مهاجران در منطقه ساخته‌شده است. در قرن هفدهم میلادی، اروپاییان که در این سرزمین‌ها سکونت گزیدند، برای یافتن راه‌حلی برای گرسنگی خود به سمت ماهیگیری روی آوردند و مهاجران یهودی که دهه 1800 روش‌های پخت‌وپز آوردند، این تاریخچه جالب را با سبک و سیاق خاص خود خلق کردند.

 • غذاهای بومی در کانادا

غذاهای بومی در مرکز توجه است و جایگاه دیرینه‌ای دارد. رستوران‌هایی که غذاهای بومی سرو می‌کنند در سراسر کانادا با منوهایی که نشان‌دهنده محل جغرافیایی آن‌ها است، پیدا می‌شوند.

 • غذاهای چینی در کانادایی

رستوران‌های غذاهای چینی کانادایی را تقریباً در هر شهر کانادایی می‌توان یافت، حتی شهرهای کوچک در مناطق بسیار منزوی کانادا نیز اغلب دارای یک رستوران چینی هستند. غذا در کانادا با فرهنگ و سبک چینی حائز اهمیت است. در طول ساخت راه‌آهن کانادایی اقیانوس آرام هزاران کارگر چینی استخدام‌شده بود؛ تهیه مواد سنتی برای پخت‌وپز غیرممکن بود و درنتیجه غذاهای چینی کانادایی متولد شد و در سراسر کانادا گسترش یافت. شهرهای بزرگ اغلب گزینه‌های بیشتری مانند غذاهای تایوانی دارند. نمونه‌های کلاسیک غذاهای چینی کانادایی شامل مرغ لیمو، گوشت گاو زنجبیل و جوجه است.

 • غذاهای Maritimes

غذاهای Maritimes به‌شدت تحت تأثیر فرهنگ و غذاهای ایرلندی، انگلیسی و آکادیایی قرار دارند و بسته به استان متفاوت است. غذاهای دریایی به دلیل همجواری با اقیانوس اطلس، یکی از پایه‌های اصلی غذا در کانادا و همچنین پخت‌وپز دریایی است و تقریباً در هر منوی منطقه یافت می‌شود. نیوبرانزویک و جزیره پرنس ادوارد هرساله بیشترین مقدار سیب‌زمینی را در کانادا تولید می‌کنند و آن‌ها را در دستورالعمل‌های سنتی مانند گراتن سیب‌زمینی گنجانده‌اند. ماریتایمز در فصل زغال‌اخته جشن می‌گیرد و چندین جشنواره زغال‌اخته هر تابستان برگزار می‌کند.

 • غذاهای مونترال

مونترال یکی از قدیمی‌ترین جمعیت‌های یهودی کانادا را در خود جای‌داده است، به این معنی که خوراک خارق‌العاده آن به‌شدت تحت تأثیر غذاهای یهودی قرار دارد. گوشت‌های دودی، شیرینی‌پزی، و ماهی آزاد دودی همه مواردی است که می‌توان از آن نام برد. تعداد زیادی نانوایی و رستوران متعلق به یهودیان در مونترال وجود دارد.

 • غذاهای دشت های prairies

غذاهای دشتهای prairies نوعی غذا در کانادا است، که در درجه اول تحت تأثیر غذاهای اوکراینی، آلمانی و لهستانی است که به دلیل افزایش مهاجران در مهروموم‌های 1891 تا 1914 تحت تأثیر قرارگرفته است. Pierogi یک غذای محلی است که به‌طور سنتی و تازه در هر رستورانی تهیه می‌شود و از موادی مانند سیب‌زمینی شور و بیکن گرفته تا زغال‌اخته و پنیر خامه پر می‌شود. توت ساسکاتون مخصوص دشت‌های prairies است و برای تولید مربا، پای، آبجو و شراب مورد استفاده صنعت توریست و همچنین غذاهای محلی قرار می‌گیرد.

بهترین رستوران ها در مونترال کانادا

لیست بهترین رستوران در مونترال که غذا در کانادا را نشان می‌دهد را در زیر آمده است:

 • رستوارن اونیور
 • رستورانی به نام O.NOIR، واقع در مونترال کانادا، است که میزبان میهمانان نه‌تنها از شهرهای محل استقرار خود، بلکه از سراسر جهان است. این رستوران روندی متفاوت دارد که آن غذا خوردن در تاریکی است.
 • رستوران فوکولایو
 • رستوران آتما
 • رستوران فنترا سو کابول

بهترین رستوران ها در تورنتو کانادا

در زیر فهرستی از رستوران‌های عالی در تورنتو آورده شده است که کیفیت غذا در کانادا را به بهترین شکل نشان می‌دهند:

 • سوشی اسپرینگ Spring Sushi در قلب مرکز شهر تورنتو واقع‌شده است.
 • پیتزا اجاق‌گاز چوبی  Goodfellas
 • خانه استیک و غذاهای دریایی نیواورلئان
 • رستوران اسکاراموچ Scaramouche
 • رستوران چینی پرفکت

بهترین رستوران های ونکوور

در زیر بهترین رستوران‌های ونکوور که غذا در کانادا را تمثیل می‌کنند، لیست شده است:

 • سنت لارنس
 • کیسا تانتو
 • هاکس ورث
 • لا کوئرشیا
 • کومو تپریا
 • ماسایوشی
 • کیوپینیوس
 • ساویو وولپه
 • موت
 • الیزا
 • پیلگیریمه واقع در جزیره گالیانو
 • نایتینگل
 • توجوز
 • آنا لنا
رستوران ایرانی در کانادا

رستوران ایرانی در کانادا

در ونکوور و تورنتو و بسیاری از شهرهای دیگر کانادا رستوران‌های ایرانی فراوانی وجود دارد که در زیر برخی از آن‌ها رو معرفی می‌کنم:

 • رستوران هایدا ساندویچ
 • غذاهای ایرانی انار
 • رستوران ایرانی درویش
 • آشپزخانه ایرانی تبریز
 • شهرزاده
 • بانو
 • شاتر عباس
 • مزه
 • تمپوس
 • کافه شاعر
 • رستوران نیویورک گل رز
 • آقای سوولکی
 • ساممیچ

هزینه غذا در کانادا

درحالی‌که قیمت وعده‌های غذایی در کانادا در مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد، اما متوسط هزینه غذا در سال 2020 در کانادا 39 دلار کانادا در روز است. صرف یک وعده غذایی متوسط در کانادا هزینه هر نفر حدود 15 دلار کانادایی است. قیمت صبحانه معمولاً کمی ارزان‌تر از ناهار یا شام است.

هالیفاکس، دهمین نسخه سالانه گزارش قیمت مواد غذایی کانادا-  افزایش 2 تا 4 درصدی قیمت مواد غذایی در سال 2020 را پیش بینی کرد  و هزینه سالانه پیش‌بینی‌شده برای مواد غذایی متوسط ​​خانواده کانادایی را به 12،667 دلار می‌رساند که 487 دلار نسبت به سال 2019 افزایش داشت.

ما بخشی از هزینه‌های غذا در کانادا را در این مقاله آورده‌ایم تا شما با توجه به آن برآورد دقیق‌تری از مخارج و هزینه‌ها داشته باشید.

قیمت متوسط مواد غذایی کانادا

کالامقدارقیمت  (دلار)
استیک ران1 کیلوگرم17.38
گوشت راسته1 کیلوگرم22.51
دنده پرایم1 1کیلوگرم33.23
گوشت کبابی1 کیلوگرم16.74
گوشت خورشتی گوساله1 کیلوگرم15.96
گوشت چرخ کرده گاو1 کیلوگرم11.95
گوشت دنده خوک1 کیلوگرم12.15
مرغ1 کیلوگرم7.21
بیکن500 گرم7.21
وینار450 گرم5.13
کنسرو ماهی سالمون213 گرم6.04
شیر هموژنیزه415.93
شیر نیم چرب415.31
کره454 گرم5.17
چیز فود فراوری شده250 گرم2.79
شیر تغلیظ شده385 میلی لیتر1.92
تخم مرغیک دوجین3.60
نان675 گرم2.83
بیسکویت دارای سودا و شیر ترش450 گرم3.41
ماکارونی500 گرم1.61
آرد4.2 کیلوگرم4.59
برشتوک675 گرم5.81
سیب1 کیلوگرم4.25
موز1 کیلوگرم1.55
پرتقال1 کیلوگرم3.58
آب سیب1.3611.99
آب پرتقالا لیتر4.28
هویج1 کیلوگرم2.3
قارچ1 کیلوگرم9.03
پیاز1 کیلوگرم2.2
سیب زمینی4.54 کیلوگرم10.43
سیب زمینی سرخ کرده1 کیلوگرم3.17
کنسرو لوبیا398 میلی لیتر1.43
رب گوجه796 میلی لیتر1.48
آب گوجه فرنگی796 میلی لیتر1.53
کچاپ1 لیتر3.89
شکر سفید2 کیلوگرم2.45
روست قهوه300 گرم4.99
قهوه فوری200 گرم7.07
چای کیسه ای724.37
روغن سالاد و پخت و پزا لیتر3.01
سوپ آماده284 میلی لیتر1.38
غذای کودک128 میلی لیتر1.50
کره بادام زمینی500 گرم2.79

عادت های غذا در کانادا

غذای ارگانیک به‌طور گسترده‌ای در فروشگاه‌های مواد غذایی کانادایی و بازارهای کشاورزان در دسترس است، تقریباً 40 درصد از مصرف‌کنندگان کانادایی به‌طور منظم سبزیجات ارگانیک خریداری می‌کنند. علاوه بر غذا در کانادا، میوه‌های ارگانیک نیز محبوب هستند. بیش از نیمی از کانادایی‌ها محصولات ارگانیک را خریداری می‌کنند.

در سال 2018 تقریباً 2.3 میلیون کانادایی گیاهخوار یا وگان وجود داشت.

حقایق جالب درباره فرهنگ نوشیدنی و غذا در کانادا

 1. فرهنگ غذایی ویتنام پایان جنگ ویتنام به کانادا وارد شد

  هجوم مهاجران به آمریکای شمالی و اروپا که از آشفتگی سیاسی ناشی از جنگ ویتنام فرار کرده بودند، غذاهای کاملاً جدیدی را وارد کانادا کرد. در اوایل دهه 1980، این مهاجران فرهنگ، سنت‌ها و البته غذاهای سنتی خود را به ارمغان آوردند. فو یکی از این چندین نوع غذا در کانادا بود.
  مردم ویتنام رستوران‌های خود را به‌عنوان راهی برای ایجاد اشتغال و زندگی بهتر برای خود باز کردند. اما pho که امروزه در کانادا تجربه می‌شود با آنچه در آن زمان ارائه می‌شد، زمانی که مواد سنتی مانند رشته‌فرنگی و برنج به‌راحتی در دسترس نبوده، بسیار متفاوت است. برخی از آن‌ها برای انجام کار، رشته‌های ماکارونی اسپاگتی را استفاده می‌کردند.
  امروز، در سراسر کانادا صدها رستوران ویتنامی وجود دارد!

 2. لاته چای لندن فاگ در ونکوور اختراع شد

  مانند بسیاری از داستان‌های تاریخ غذا در کانادا، سازنده دقیق آن ناشناخته است، اما یک داستان پشت آن وجود دارد. این داستان در مورد کافه باک ویت کنونی در ونکوور است. مشتری دائمی به نام مری لوریا باردار بود و نمی‌توانست قهوه بنوشد، بنابراین او به‌عنوان جایگزین معجونی از شیر جوشیده با چای ارل گری و کمی وانیل درخواست کرد که به‌عنوان لندن فاگ شناخته می‌شود.
  در اواسط دهه 2000 میلادی، نوشیدنی به‌طورمعمول در کلگری سفارش داده می‌شد، زیرا ذکرشده است که لوریا اغلب به همراه خانواده از ونکوور به آنجا می‌رفت و احتمالاً سفارش این نوشیدنی را می‌داد. به دنبال آن، به فهرست عمده فروشگاه‌های بزرگ کافی‌شاپ مانند استارباکس و سکند کاپ اضافه شد و در سراسر کشور موردتوجه گسترده قرار گرفت.

 3. جلبک دریایی یکی از غذاهای اصلی در آتلانتیک کانادا است

  دالس که به‌درستی به دلیل طعم شور آن “بیکن دریا” نامیده می‌شود، یک جلبک دریایی با پروتئین است که در سواحل آتلانتیک کانادا یافت می‌شود. اولین استفاده از این جلبک دریایی خوشمزه در کانادا در دهه 1600 ثبت شد، زمانی که اولین مردم سواحل شرقی آن را به ملوانان اروپایی مبتلا به اسکوربوت ارائه دادند.
  این جلبک دریایی سرخ اکنون به دلیل خوش‌طعم بودن و بسیاری از فواید سلامتی مورد علاقه افراد ماجراجو و معلمان سلامت قرارگرفته است

 4. سیب مکینتوش در کانادا کشف و پرورش پیدا کرد

  سیب فروتن، غنی از نمادین، ​​در بسیاری از داستان‌ها و حوادث، از کشف جاذبه نیوتن تا روایت کتاب مقدس از باغ عدن، دارای اهمیت است.
  بنابراین، جالب این است که سیب مکینتاش ریشه‌ای داستانی دارد. آقای جان مکینتوش، بنیان‌گذار سیب همنام وی، در جستجوی عشق خود از ایالت نیویورک فرار کرد، پدر و مادرش او را به کانادا برده بودند.
  داستان از این قرار است که او تا زمان یافتن، عشقش مرده بود و او سرانجام در نزدیکی رودخانه سنت لارنس ساکن شد و عشق جدیدی پیدا کرد.
  مکینتوش سعی کرد به یک قطعه زمین کوچک که معامله کند، اما این بیش‌ازحد به‌هم‌ریخته بود، مکینتوش بوته‌های کوچک قوی را دید و در سال 1811 به باغ شخصی خودش پیوند زد.
  وقتی بالاخره نهال میوه داد، میوه آن یک سیب ترش زیبا بود که امروز آن را با نام مکینتوش شناخته می‌شود.
  هر سیب مکینتوش که امروز وجود دارد، نسبتی از یک نهال است که آقای مکینتوش موفق به زنده نگه‌داشتن آن شده بود.

 5. خلیج تندر دسر خاصی دارد به نام “رول پرشین”

  رول پرشین که برای اولین بار در دهه 1940 توسط صاحب نانوایی بنت ایجاد شد، اصل شیرینی ایرانی نیست، اما درواقع ریشه در خلیج تندر، انتاریو دارد که در کنارغذا در کانادا سرو می‌شود.
  آرت بنت آشپز مشغول تهیه یک دستورالعمل جدید خمیر در نانوایی خود بود؛ که ژنرال جنگ جهانی اول جان جوزف پرشینگ وارد شد. بنت و پرشینگ صحبت کردند و باهم دوست شدند، بنابراین بنت نان آماده‌شده را با نام پرشین به دلیل ورود جوزف پرشینگ ارائه داد.

 6. 20 گونه مغز خوراکی در سراسر کانادا رشد می‌کنند

  در کانادا انواع غلات و گندم کشت می‌شود، اما محصول دیگری که در این کشور کشت می‌شود خشکبار است مانند فندق، راش سیاه، گردوی سیاه، شاه دانه، بلوط و شاه‌بلوط آمریکایی. در طول تاریخ، تقریباً همه این مغزها ماده اصلی در رژیم‌های غذایی بومیان بودند.

غذا در کانادا بسیار مهم است و برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند بسیار شناخت فرهنگ غذایی و سبک خوراک افراد در کانادا حائز اهمیت است. که در این مقاله بخشی از این فرهنگ معرفی شد.

 اگر قصد مهاجرت به این کشور با تنوع غذایی را دارید، با مراجعه به سایت تراست می‌توانید از مشاوره متخصصان و وکلای مجرب آن بهره بگیرید. برای ارتباط با وکلا و گرفتن مشاوره تخصصی می‌توانید همین الان جلسه خصوصی خود را رزرو کنید.

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

شرایط خود را بسنجید!

نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مشاوران ما برای راهنمایی شما آماده هستند!

سوالات متداول

بهترین رستوران های کانادایی در مونترال کدام اند؟

رستوارن اونیور، رستوران فوکولایو، رستوران آتما، رستوران فنترا سو کابول

بهترین رستوران های کانادایی در تورنتو کدام اند؟

سوشی اسپرینگ، پیتزا اجاق‌گاز چوبی Goodfellas، خانه استیک و غذاهای دریایی نیواورلئان، رستوران اسکاراموچ Scaramouche، رستوران چینی پرفکت

بهترین رستوران های کانادایی در ونکوور کدام اند؟

سنت لارنس، کیسا تانتو، هاکس ورث، لا کوئرشیا، کومو تپریا، ماسایوشی، کیوپینیوس، ساویو وولپه، موت، الیزا، پیلگیریمه واقع در جزیره گالیانو، نایتینگل، توجوز، آنا لنا

بهترین رستوران های ایرانی در کانادا کدام اند؟

رستوران هایدا ساندویچ، غذاهای ایرانی انار، رستوران ایرانی درویش، آشپزخانه ایرانی تبریز، شهرزاده، بانو، شاتر عباس، مزه، تمپوس

کدام سبک و مزاج غذا در کانادا غالب است؟

اغلب کانادایی ‌ها یک رژیم غذایی “غربی” دارند و غذا در کانادا، کاملاً شبیه به سبک غذا خوردن در آمریکا‌ و اروپا است. کانادایی ها تمرکز زیادی روی غلات و فرآورده‌ های لبنی، گوشت گاو و مرغ، برخی میوه ‌ها و سبزیجات پخته یا تازه دارند.

معروف ترین نمونه‌ های کلاسیک غذاهای چینی کانادایی کدام اند؟

مرغ لیمو، گوشت گاو زنجبیل و جوجه

فرهنگ غذایی مونترال چیست؟

خوراک شهر مونترال کانادا به ‌شدت تحت تأثیر غذاهای یهودی قرار دارد. گوشت ‌های دودی، شیرینی ‌پزی و ماهی آزاد دودی از جمله غذاهای معروف در فرهنگ غذایی مونترال هستند. همچنین تعداد زیادی نانوایی و رستوران متعلق به یهودیان در مونترال وجود دارد.

هزینه غذا در کانادا چقدر است؟

قیمت وعده‌ های غذایی در کانادا در مناطق مختلف کمی متفاوت است، اما متوسط هزینه غذا در سال 2020 در کانادا 39 دلار کانادا در روز است. صرف یک وعده غذایی متوسط در کانادا نیز برای هر نفر حدود 15 دلار کانادایی هزینه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس
تلفن ایران واتساپ کانادا پیج اینستاگرام

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.