فهرست مطالب

اینترنت در کانادا

اینترنت در کانادا

امروزه اینترنت به عنوان یک وسیله ضروری برای انجام کارهای مختلف اداری، تحصیلی، تجاری و… محسوب می‌شود. شما حتی در طول مدت زمان مسافرت به کشور دیگر نیز به خدمات اینترنتی نیازمند هستید. برای بسیاری از اشخاصی که قصد سفر تفریحی به کانادا را دارند این سوال مطرح می‌شود که آیا در طول مدت اقامت در کانادا می‌توانند از طریق دسترسی به اینترنت، به امور شخصی خود بپردازند؟ همچنین اشخاصی که برای مهاجرت به کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند با این سوال مواجه می‌شوند که پس از ورود به این کشور برای دسترسی به اینترنت چه اقداماتی را باید انجام بدهند و این که ظرف چه مدت پس از اقامت در کانادا می‌توانند از خدمات اینترنت برخوردار شوند. اگر برای شما نیز چنین سوالاتی مطرح شده است حتما در این مقاله با ما همراه باشید. زیرا اگر با روند دریافت بسته‌های اینترنتی برای مهاجرین در کانادا آشنایی نداشته باشید ممکن است بعد از ورود به کانادا برای انجام کارهای خود با مشکل مواجه بشوید.

انواع خدمات اینترنت در کانادا

اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت در کانادا، بسته‌های مختلف و خدمات متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. شما با توجه به مقدار هزینه‌ای که برای خرید اینترنت در نظر دارید و با توجه به نوع استفاده خود از خدمات اینترنتی در کانادا می‌توانید اقدام به دریافت اینترنت کنید. در ادامه شما را با انواع خدمات اینترنتی در کانادا آشنا می‌کنیم:

کابل‌های با سرعت بالا

در این نوع از خدمات اینترنتی که بیشتر شرکت‌های اپراتور در کانادا آن را ارائه می‌کنند شما از طریق کابل خدمات تلویزیون و مودم کابلی می‌توانید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

اینترنت ADSL در کانادا

این نوع اینترنت که اکثر متقاضیان با آن آشنایی دارند پر سرعت و با کیفیت است. شما از طریق خط تلفن در کانادا و مودم ADSL می‌توانید از اینترنت استفاده کنید.

شبکه‌های تلفن همراه

شما برای به اشتراک گذاشتن اینترنت موبایل خود با کامپیوتر یا لب تاپ، می‌توانید از وسیله‌ای شبیه به USB استفاده کنید.

اینترنت dial up

 این سرویس اینترنت در کانادا قدیمی شده و به تدریج در حال خروج از خدمات اینترنت کانادا است. اما همچنان در برخی از مناطق روستایی کانادا از آن استفاده می‌شود.

اینترنت ماهواره‌ای

برای استفاده از این نوع اینترنت باید دیش ماهواره داشته باشید. این نوع از خدمات اینترنتی کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اینترنت رایگان در کانادا

دولت کانادا در مواردی، امکان استفاده از اینترنت رایگان را برای شهروندان خود در نظر گرفته است. مثلا در کتابخانه عمومی امکان استفاده از اینترنت رایگان از طریق لب‌تاپ وجود دارد. همچنین در سطح شهرهای کانادا، جایگاه‌هایی با عنوان HOTSPOT در نظر گرفته شده‌اند که شهروندان می‌توانند از طریق گوشی و لب‌تاپ از اینترنت رایگان استفاده کنند.

علت کیفیت بالای خدمات اینترنتی در کانادا

در کنار توجه دولت کانادا به کیفیت خدمات اینترنتی به عنوان یکی از نیازهای مهم در اجتماع، رقابت موجود در بین شرکت‌های اپراتور نیز تاثیر زیادی بر ارتقای کیفیت خدمات اینترنتی در کانادا داشته است.

برقراری ارتباط تصویری از طریق اینترنت در کانادا

شما با برخورداری از خدمات اینترنتی در کانادا می‌توانید ارتباط تصویری با دوستان و اعضای خانواده‌تان در خارج از کانادا برقرار کنید. تماس‌های اینترنتی در کانادا گران نیستند و همین امر باعث شده تا دانشجویان خارجی به راحتی بتوانند با اشخاص در داخل و خارج از کانادا ارتباط برقرار کنند.

شرکت‌های ارائه‌کننده اشتراک ایمیل رایگان در کانادا، برای مشتری امکان استفاده از پیام ضروری را فراهم می‌کنند. در این صورت اگر بسته اینترنتی شما به اتمام رسیده باشد اما به ارسال یک پیام ضروری نیاز داشته باشید این پیام برای شما رایگان خواهد بود.

ارزان‌ترین خدمات اینترنت در کانادا

  • برای ساکنین در ایالت بریتیش کلمبیا، اپراتوری که ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌نماید شرکت shaw است.
  • برای ساکنین در ایالت آلبرتا، اپراتور Telus ارزان‌ترین خدمات اینترنتی را ارائه می‌کند.
  • ساکنین در ایالت ساسکاچوان، می‌توانند خدمات اینترنتی ارزان را از شرکت Shaw دریافت کنند.
  • ساکنین در آنتاریو می‌توانند از خدمات اینترنتی شرکت Fibrestream به عنوان اپراتوری که ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌کند استفاده نمایند.
  • در صورت حضور در ایالت نیوبرانزویک، شما می‌توانید ارزان‌ترین خدمات اینترنتی را از شرکت Rogers دریافت کنید.
  • در ایالت کبک، می‌توانید از خدمات اینترنتی شرکت Bell به عنوان ارزان‌ترین اپراتور اینترنتی استفاده کنید.
  • متقاضیان استفاده از ارزان‌ترین خدمات اینترنت در ایالت لابرادور و نیوفاندلند می‌توانند شرکت Bell Alliant را انتخاب کنند.

نکاتی در مورد استفاده از اینترنت در کانادا

  • شهروندان در کانادا باید بابت مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌کنند دقت کافی را داشته باشند چون در صورت انتشار مطالبی با محتوای غیر قانونی مانند تهدید، نشر مطالب کذب و غیره به سرعت مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.
  • در زمان خرید خدمات اینترنتی در کانادا باید به نوع نیاز خود توجه داشته باشید. خدمات اینترنتی برای چک کردن کانال‌های ارتباطی مانند تلگرام و وات‌ساپ با استفاده‌هایی مانند دانلود ویدیو و انجام کارهای تحقیقاتی متفاوت است.

هزینه استفاده از اینترنت در کانادا به صورت ماهیانه چه قدر است؟

تقریبأ هزینه استفاده از اینترنت خانگی، 75 دلار در ماه است.

مالیات در کانادا

نظام مالیات کانادا

انواع مالیات کانادا کانادا نظام مالیاتی جامعی برای پرداخت هزینه‌های بخش سلامت عمومی و خدمات اجتماعی دارد که کانادایی‌ها در سراسر کشور از آن بهره‌منداند.

          
کار درکبک کانادا

کار در کبک کانادا

معرفی کبک کانادا استان کبک کانادا که در میان افراد محلی با نام “استان زیبا” شناخته‌‎شده است، بزرگ‌ترین استان کانادا به شمار می‌آید و با

          

ایمیل خود را برای اطلاع از آخرین اخبار وارد کنید.

شما می‌توانید در تمامی مراحل  کار خود در کانادا از کمک تخصصی کارشناسان ما استفاده کنید.

سرویسهای رایگان
.01

نسخه فارسی کتاب Citizenship

ترجمه فارسی کتاب شهروندی کانادا ...

.02

کتابها و منابع تازه واردین به کانادا

.03

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی BC

.04

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی انتاریو

.05

نسخه فارسی کتاب آزمون رانندگی آلبرتا

.06

تقویم فارسی و تبدیل تاریخ

براحتی تاریخ مورد نظر خود را تبدیل کنید

اخبار مهاجرت
افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا و ویزای اقامت دائم که تاریخ اعتبار آن منقضی شده می‌توانند به کانادا سفر کنند

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) اعلام کرد: افراد دارای تأییدیه اقامت دائم کانادا (COPR) و افراد دارای ویزای اقامت دائم (PRV) معاف از

   بیشتر