اینترنت در کانادا

اینترنت در کانادا

وضعیت اینترنت در کانادا

امروزه اینترنت به عنوان یک وسیله ضروری برای انجام کارهای مختلف اداری، تحصیلی، تجاری و… محسوب می‌شود. شما حتی در طول مدت زمان مسافرت به کشور دیگر نیز به خدمات اینترنتی نیازمند هستید. برای بسیاری از اشخاصی که قصد سفر تفریحی به کانادا را دارند این سوال مطرح می‌شود که آیا در طول مدت اقامت در کانادا می‌توانند از طریق دسترسی به اینترنت، به امور شخصی خود بپردازند؟

همچنین اشخاصی که برای مهاجرت به کانادا برنامه‌ریزی می‌کنند با این سوال مواجه می‌شوند که پس از ورود به این کشور برای دسترسی به اینترنت چه اقداماتی را باید انجام بدهند و این که ظرف چه مدت پس از اقامت در کانادا می‌توانند از خدمات اینترنت برخوردار شوند.

اگر برای شما نیز چنین سوالاتی مطرح شده است حتما در این مقاله با ما همراه باشید. زیرا اگر با روند دریافت بسته‌های اینترنتی برای مهاجرین در کانادا آشنایی نداشته باشید ممکن است بعد از ورود به کانادا برای انجام کارهای خود با مشکل مواجه بشوید. در ادامه با تیم تراست همراه باشید.

انواع خدمات اینترنت در کانادا

اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات اینترنت در کانادا، بسته‌های مختلف و خدمات متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. شما با توجه به مقدار هزینه‌ای که برای خرید اینترنت در نظر دارید و با توجه به نوع استفاده خود از خدمات اینترنتی در کانادا می‌توانید اقدام به دریافت اینترنت کنید. در ادامه شما را با انواع خدمات اینترنتی در کانادا آشنا می‌کنیم:

شبکه‌ های تلفن همراه

شما برای به اشتراک گذاشتن اینترنت موبایل خود با کامپیوتر یا لب تاپ، می‌توانید از وسیله‌ای شبیه به USB استفاده کنید.

کابل‌ های با سرعت بالا

در این نوع از خدمات اینترنتی که بیشتر شرکت‌های اپراتور در کانادا آن را ارائه می‌کنند شما از طریق کابل خدمات تلویزیون و مودم کابلی می‌توانید از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

اینترنت ADSL در کانادا

این نوع اینترنت که اکثر متقاضیان با آن آشنایی دارند پر سرعت و با کیفیت است.

شما از طریق خط تلفن در کانادا و مودم ADSL می‌توانید از اینترنت استفاده کنید.

اینترنت رایگان در کانادا

دولت کانادا در مواردی، امکان استفاده از اینترنت رایگان را برای شهروندان خود در نظر گرفته است. مثلا در کتابخانه عمومی امکان استفاده از اینترنت رایگان از طریق لب‌تاپ وجود دارد. همچنین در سطح شهرهای کانادا، جایگاه‌هایی با عنوان HOTSPOT در نظر گرفته شده‌اند که شهروندان می‌توانند از طریق گوشی و لپتاپ از اینترنت رایگان استفاده کنند.

اینترنت ماهواره‌ ای

برای استفاده از این نوع اینترنت باید دیش ماهواره داشته باشید. این نوع از خدمات اینترنتی کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اینترنت dial up

 این سرویس اینترنت در کانادا قدیمی شده و به تدریج در حال خروج از خدمات اینترنت کانادا است. اما همچنان در برخی از مناطق روستایی کانادا از آن استفاده می‌شود.

در تراست بخوانید: خدمات به تازه واردان کشور کانادا ، سیم کارت و تلفن در کانادا

علت کیفیت بالای خدمات اینترنتی در کانادا

در کنار توجه دولت کانادا به کیفیت خدمات اینترنتی به عنوان یکی از نیازهای مهم در اجتماع، رقابت موجود در بین شرکت‌های اپراتور نیز تاثیر زیادی بر ارتقای کیفیت خدمات اینترنتی در کانادا داشته است.

برقراری ارتباط تصویری از طریق اینترنت در کانادا

شما با برخورداری از خدمات اینترنتی در کانادا می‌توانید ارتباط تصویری با دوستان و اعضای خانواده‌تان در خارج از کانادا برقرار کنید. تماس‌های اینترنتی در کانادا گران نیستند و همین امر باعث شده تا دانشجویان خارجی به راحتی بتوانند با اشخاص در داخل و خارج از کانادا ارتباط برقرار کنند.

شرکت‌های ارائه‌کننده اشتراک ایمیل رایگان در کانادا، برای مشتری امکان استفاده از پیام ضروری را فراهم می‌کنند. در این صورت اگر بسته اینترنتی شما به اتمام رسیده باشد اما به ارسال یک پیام ضروری نیاز داشته باشید این پیام برای شما رایگان خواهد بود.

ارزان‌ ترین خدمات اینترنت در کانادا

 • برای ساکنین در ایالت بریتیش کلمبیا، اپراتوری که ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌نماید شرکت shaw است.
 • برای ساکنین در ایالت آلبرتا، اپراتور Telus ارزان‌ترین خدمات اینترنتی را ارائه می‌کند.
 • ساکنین در ایالت ساسکاچوان، می‌توانند خدمات اینترنتی ارزان را از شرکت Shaw دریافت کنند.
 • ساکنین در آنتاریو می‌توانند از خدمات اینترنتی شرکت Fibrestream به عنوان اپراتوری که ارزان‌ترین خدمات را ارائه می‌کند استفاده نمایند.
 • در صورت حضور در ایالت نیوبرانزویک، شما می‌توانید ارزان‌ترین خدمات اینترنتی را از شرکت Rogers دریافت کنید.
 • در ایالت کبک کانادا، می‌توانید از خدمات اینترنتی شرکت Bell به عنوان ارزان‌ترین اپراتور اینترنتی استفاده کنید.
 • متقاضیان استفاده از ارزان‌ترین خدمات اینترنت در ایالت نیوفاندلند و لابرادور می‌توانند شرکت Bell Alliant را انتخاب کنند.

نکاتی در مورد استفاده از اینترنت در کانادا

 • شهروندان در کانادا باید بابت مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌کنند دقت کافی را داشته باشند چون در صورت انتشار مطالبی با محتوای غیر قانونی مانند تهدید، نشر مطالب کذب و غیره به سرعت مورد تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.
 • در زمان خرید خدمات اینترنتی در کانادا باید به نوع نیاز خود توجه داشته باشید. خدمات اینترنتی برای چک کردن کانال‌های ارتباطی مانند تلگرام و وات‌ساپ با استفاده‌هایی مانند دانلود ویدیو و انجام کارهای تحقیقاتی متفاوت است.
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

فرصت مشاوره تخصصی!

به راحتی می‌توانید برای بررسی شرایط خود برای مهاجرت با موسسه تراست تماس بگیرید و از مشاورۀ تخصصی بهره‌مند شوید.

سوالات متداول

چگونه بهترین خدمات اینترنت را در کانادا پیدا کنیم؟

ابتدا تمام ارائه دهندگان اینترنت در کانادا را در یک مکان مناسب مقایسه کنید تا بتوانید بهترین خدمات اینترنت را برای خود پیدا کنید. تصور نکنید که خدمات اینترنت پرسرعت فقط از ارائه دهندگان اینترنت نسبتاً محبوب و گران قیمت در کانادا قابل دسترس هستند. بلکه ارائه دهندگان اینترنت محلی بسیاری در کانادا وجود دارند که آخرین فناوری فیبر نوری را با اینترنت پرسرعت ارائه می دهند.

انواع خدمات اینترنت در کانادا چیست؟

اپراتورهای ارائه‌ دهنده خدمات اینترنت در کانادا، بسته‌ های مختلف و خدمات متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می ‌دهند که عبارتند از: کابل‌ های با سرعت بالا، اینترنت ADSL، شبکه‌ های تلفن همراه، اینترنت ماهواره‌ ای، اینترنت رایگان و غیره.

چگونه از اینترنت رایگان در کانادا استفاده کنیم؟

در کتابخانه های عمومی کانادا امکان استفاده از اینترنت رایگان از طریق لپ تاپ وجود دارد. همچنین در سطح شهرهای کانادا، جایگاه ‌هایی با عنوان HOTSPOT در نظر گرفته شده که شهروندان می ‌توانند در این مکان ها از طریق گوشی و لبپتاپ از اینترنت رایگان استفاده کنند.

چرا کیفیت خدمات اینترنتی در کانادا بالاست؟

چون دولت کانادا خدمات اینترنتی را به عنوان یکی از نیازهای مهم در اجتماع می داند. علاوه براین رقابت موجود در بین شرکت‌ های اپراتور نیز تاثیر زیادی بر ارتقای کیفیت خدمات اینترنتی در کانادا داشته است.

آیا برقراری ارتباط تصویری از کانادا با خارج از این کشور گران است؟

خیر تماس ‌های اینترنتی در کانادا گران نیستند و همین امر باعث شده تا دانشجویان خارجی به راحتی بتوانند با اشخاص در داخل و خارج از کانادا ارتباط برقرار کنند.

ارزان‌ ترین خدمات اینترنت برای ساکنین ایالت های مختلف کدام است؟

ارزان‌ترین خدمات اینترنتی در ایالت های بریتیش کلمبیا، آلبرتا، آنتاریو به ترتیب توسط شرکت های shaw، Telus و Fibrestream ارائه می شود. برای اطلاع از ایالت های دیگر به مطلب فوق مراجعه نمایید.

آیا انتشار هر مطلبی در فضای مجازی در کانادا آزاد است؟

خیر انتشار مطالبی با محتوای غیر قانونی مانند تهدید، نشر مطالب کذب و غیره در کانادا جرم است و به سرعت مورد تعقیب قضایی قرار می گیرد.

ماهیانه برای اینترنت در کانادا چقدر باید پرداخت کنم؟

شما باید برای استفاده از اینترنت خانگی در کانادا، تقریبأ ماهی 75 دلار هزینه کنید.

آیا داشتن اینترنت پرسرعت در کانادا مهم است؟

از میان کانادایی های دارای اینترنت خانگی، 92 درصد به طور مداوم در سال های اخیر گفته اند که دسترسی به اینترنت پرسرعت در خانه مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید