سیم کارت و تلفن در کانادا

سیم کارت و تلفن در کانادا

شرایط خرید سیم‌ کارت در کانادا

برای هر شخصی که قصد سفر به کانادا را دارد اعم از این که برای مقاصد تفریحی و گردشگری به این کشور سفر کرده باشد یا قصد زندگی و اقامت در آن را داشته باشد، داشتن سیم کارت و تلفن برای برقراری ارتباط با اشخاص در خارج از کانادا و همچنین برقراری تماس‌های داخلی، یک نیاز ضروری است.

برای بسیاری از متقاضیان سفر به کانادا این سوال مطرح می‌شود که چه طور می‌توانند در کانادا سیم‌کارت و تلفن تهیه کنند و این که در داخل کانادا باید برای دریافت آن اقدام کنند یا در خارج از این کشور و قبل از ورود به آن نیز امکان انجام روند قانونی برای دریافت سیم‌کارت وجود دارد؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات خود و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل در برقراری تماس در این کشور حتما این مقاله را مطالعه کنید. در ادامه با تیم تراست همراه باشید!

سیم کارت اعتباری و قراردادی کانادا

در سیم‌کارت‌های اعتباری (prepaid) مقداری شارژ اولیه موجود است که شما با خرید سیم‌کارت و بدون پرداخت مبلغی به طور جداگانه بابت شارژ، از آن استفاده می‌کنید. با اتمام شارژ اولیه می‌توانید سیم کارت خود را مجددأ شارژ کنید. اما اگر قصد خرید سیم‌کارت قراردادی را داشته باشید باید در ابتدای هر ماه هزینه خدمات استفاده شده را پرداخت کنید.

برای خرید سیم‌کارت قراردادی شما باید با یکی از اپراتورهای تلفن همراه در کانادا قرارداد منعقد کنید. پس از بستن قرارداد، سیم‌کارت و یک تلفن همراه به قیمتی کم‌تر از ارزش واقعی در اختیار شما قرار داده می‌شود. قراردادهای خرید سیم‌کارت و تلفن همراه در کانادا، 2 یا 3 ساله هستند و در صورتی که قرارداد را زودتر از موعد مقرر، فسخ کنید مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

معمولأ گردشگران از سیم‌کارت‌های قراردادی استفاده نمی‌کنند زیرا دریافت چنین سیم‌کارتی منوط به احراز اعتبار مالی شما از سوی اپراتور است و گردشگران نیز به دلیل نداشتن سابقه مالی در کانادا، سیم‌کارت‌های اعتباری را ترجیح می‌دهند. مگر این که از شرکت‌های Virgin ، Fido و Koodo  اقدام به خرید سیم‌کارت کنید. این شرکت‌‌ها در ارائه خدمات سیم‌کارت و تلفن همراه به مهاجرین با یک‌دیگر رقابت تنگاتنگی دارند و با تایید اعتبار شما حتی بدون وجود سابقه مالی، برای اعطای سیم‌کارت با شما قرارداد می‌بندند.

البته برای استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی شرکت‌های اخیر باید فرایند credit check را طی کنید. در این فرایند باید برای افتتاح حساب و گرفتن مبلغی به عنوان قرض اقدام کنید. مبلغ قرض در قالب یک کارت اعتباری به شما پرداخت می‌شود. شما باید این پول را تا آخر همان ماه پس بدهید. مهاجرین در کانادا هر چه از این اعتبارات استفاده کنند و در موعد مقرر پول را پس بدهند برای خود اعتبار مالی ایجاد می‌کنند و credit score آن‌ها افزایش می‌یابد. در نتیجه می‌توانید از بانک‌ها و موسسات وام دریافت کنید.

مراحل فعال سازی در کانادا برای خرید سیم‌ کارت و تلفن

 • افتتاح حساب بانکی. برای گشایش حساب بانکی در کانادا باید به یکی از بانک‌های کانادایی مراجعه کنید. داشتن حساب بانکی در کانادا جزء مهم‌ترین اقدامات پس از ورود به این کشور است. با داشتن حساب بانکی می‌توانید قبض تلفن همراه خود را به راحتی پرداخت کنید.
 • دریافت کارت اعتباری. برای دریافت کارت اعتباری به این نکته دقت داشته باشید که کارت شما نباید prepaid باشد. یعنی نباید از قبل خودتان آن را شارژ کرده باشید زیرا تاثیری در ایجاد اعتبار مالی برای شما در کانادا نخواهد داشت. همچنین باید مراقب باشید که بیش از توان مالی خود با کارت اعتباری خرید نکنید چون اگر در پایان ماه نتوانید هزینه خرید خود را پرداخت کنید تاثیر بسیار منفی در اعتبار مالی شما خواهد داشت.

درباره مهاجرت به کانادا، خدمات به تازه واردان کشور کانادا، کارت اعتباری در کانادا و اینترنت در کانادا بخوانید.

نکاتی در مورد خرید سیمکارت و تلفن در کانادا

 • به مدت زمان قرارداد توجه کنید. اگر قرار است برای مدت کوتاهی در کانادا حضور داشته باشید، گزینه مربوط به مدت زمان کم‌تر را برای در اختیار داشتن سیم‌کارت و تلفن انتخاب کنید.
 • مشخصات plane. شما باید به خدماتی که قرار است با خرید سیم‌کارت و تلفن همراه در کانادا در اختیار شما قرار بگیرد دقت کنید. مثلا باید توجه کنید که تا چه بعد مسافتی امکان برقراری تماس از کانادا وجود دارد
 • هزینه‌های ماهانه. هزینه استفاده از تلفن همراه و سیم‌کارت در کانادا به صورت ماهانه مشخص می‌شود.

سیم‌ کارت و تلفن برای دانشجویان خارجی کانادا

در کانادا دو شرکت Bell و Rogers به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کانادا خدمات بسیار خوبی را در زمینه سیم‌کارت و تلفن همراه ارائه می‌کنند. شما از طریق انعقاد قرارداد با یکی از این دو شرکت معتبر می‌توانید از خدمات تلفن همراه با هزینه کم‌تر و شارژ بیشتر در طول ماه استفاده کنید.

مدت اعتبار قراردادی که با شرکت‌های مذکور منعقد می‌کنید 2 ساله است و در مواردی نیز طرح‌هایی که از سوی این شرکت‌ها برای دانشجویان در نظر گرفته می‌شود به دانشجویانی که مکالمات آن‌ها از حد مشخصی فراتر رفته باشد تخفیف ماهانه داده می‌شود. برای برخورداری از طرح‌های این دو شرکت باید به فروشگاه‌هایی که از سوی آن‌ها معرفی می‌شوند مراجعه کنید.

قیمت سیم‌ کارت و تلفن در کانادا

قیمت سیم‌کارت و تلفن در ایالات مختلف کانادا، متفاوت است. آنچه در تعیین قیمت سیم کارت بسیار تاثیرگذار است بسته اینترنتی است که در همان ابتدا و همراه با خرید سیم‌کارت دریافت می‌کنید. بسته‌های اینترنتی که توسط شرکت‌های کانادایی فروخته می‌شوند از لحاظ قیمت ممکن است متفاوت باشند به همین دلیل بهتر است که قبل از خرید بسته به سایت شرکت‌هایی مانند Roger و Fido مراجعه کنید و از قیمت بسته‌های اینترنتی، اطلاعات کامل را به دست بیاورید.

اپراتورهای تلفن همراه در کانادا

در کانادا چندین اپراتور برای ارائه خدمات مربوط به تفلن همراه فعالیت دارند که شما با توجه به نوع نیاز و سلیقه می‌توانید یکی از آن‌ها را برای دریافت خدمات تلفن همراه در کانادا انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در کانادا نمی‌تواند هیچ اپراتوری را به عنوان اپراتور برتر که مورد قبول اکثریت مشتریان باشد معرفی نمود بلکه هر یک از اپراتورهای تلفن همراه در کانادا مشتریان خاص خود را دارند. در حال حاضر، اپراتورهای Roger، Telus ،Virgin Fido و Bell در ارائه خدمات تلفن همراه، رتبه‌های اول را در کانادا به خود اختصاص داده‌اند. شرکت بل و تیلس به ازای خرید هر سیم‌کارت، 10 دلار تخفیف می‌دهد.

BYO چیست؟

در این روش، شما نیازی به خرید تلفن همراه در کانادا ندارید بلکه می‌توانید از تلفن همراه خود در کانادا استفاده کنید و فقط سیم‌کارت را از اپراتور کانادایی تهیه کنید. بهترین و کم‌هزینه‌ترین روش برای استفاده از خدمات تلفن همراه و برقراری ارتباط در کانادا استفاده از byo است. البته برای استفاده از تلفن همراه خود در کانادا باید به چند نکته دقت کنید:

 • تلفن همراه شما نباید از قبل قفل شده باشد. وقتی تلفن همراه شما قفل نشده باشد محدود به سیم‌کارت خاصی نخواهد بود و شما از هر اپراتوری در کانادا می‌توانید سیم‌کارت دریافت کنید.
 • تلفن همراه شما باید با فرکانس‌های تعیین شده برای تلفن‌های همراه در کانادا سازگار باشد. برای اطمینان از این قابلیت باید در برنامه‌های تلفن همراه خود جست‌وجو کنید.

مدارک موردنیاز برای انعقاد قرارداد خرید تلفن همراه در کانادا

 • مدرک شناسایی. گواهی رانندگی دریافت شده از کانادا را نیز می‌توانید ارائه کنید.
 • شماره بیمه اجتماعی که از سوی دولت کانادا به شهروندان و دارندگان اقامت دائم داده می‌شود.
 • کارت اعتباری کانادا

همچنین بخوانید: گواهینامه در کانادا ، بیمه در کانادا ، اقامت کانادا

راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

در کنارتان هستیم!

وکلای و مشاورین باتجربه تراست با تمام روش‌های قانونی مهاجرت آشنا هستند و از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند

سوالات متداول

به عنوان یک توریست در کانادا چطور می توانیم سیم کارت تهیه کنیم؟

شما به دلیل نداشتن سابقه مالی در این کشور به جای سیم کارت های قراردادی باید از سیم‌ کارت ‌های اعتباری استفاده کنید. مگر اینکه از شرکت ‌های Virgin ،Fido و Koodo اقدام به خرید سیم کارت نمایید. زیرا این شرکت ها با تایید اعتبار شما در فرایند credit check حتی بدون وجود سابقه مالی نیز، برای اعطای سیم‌کارت با شما قرارداد می ‌بندند.

برای خرید سیم کارت قراردادی در کانادا چه کاری باید انجام دهم؟

خرید سیم‌ کارت قراردادی در کانادا نیازمند عقد قرارداد با یکی از اپراتورهای تلفن همراه در این کشور است. قراردادهای خرید سیم‌کارت و تلفن همراه در کانادا، 2 یا 3 ساله هستند و اگر که قصد داشته باشید قرارداد را زودتر از موعد فسخ کنید، مشمول پرداخت جریمه خواهید شد.

مراحل فعال سازی سیم کارت و تلفن در کانادا برای مهاجرین چیست؟

ابتدا شما باید یک حساب بانکی در کانادا افتتاح و یک کارت اعتباری دریافت نمایید.

قیمت سیم‌ کارت و تلفن در کانادا چقدر است؟

قیمت سیم‌ کارت و تلفن در ایالات مختلف کانادا، متفاوت است. آنچه در تعیین قیمت سیم کارت بسیار تاثیرگذار است بسته اینترنتی است که در همان ابتدا و همراه با خرید سیم‌کارت دریافت می‌ کنید.

بهترین اپراتورهای تلفن همراه در کانادا کدام اند؟

در حال حاضر، اپراتورهای Roger ،Telus ،Virgin Fido و Bell در ارائه خدمات تلفن همراه، رتبه‌ های اول را در کانادا به خود اختصاص داده ‌اند.

کم ‌هزینه ‌ترین روش برای استفاده از خدمات تلفن همراه در کانادا برای گردشگران چیست؟

روش byo؛ در این روش، شما نیازی به خرید تلفن همراه در کانادا ندارید بلکه می‌ توانید از تلفن همراه خود در کانادا استفاده کنید و فقط سیم‌ کارت را از اپراتور کانادایی تهیه کنید. برای اطلاع از شرایط آن مطلب فوق را بخوانید.

مدارک مورد نیاز جهت انعقاد قرارداد خرید تلفن همراه در کانادا چیست؟

مدرک شناسایی (گواهی رانندگی دریافت شده از کانادا را نیز می‌توانید ارائه کنید)، شماره بیمه اجتماعی که از سوی دولت کانادا به شهروندان و دارندگان اقامت دائم داده می ‌شود و کارت اعتباری کانادا

چه شرکت هایی بهترین خدمات تلفن و سیم کارت را به دانشجویان خارجی در کانادا ارائه می دهند؟

دو شرکت Bell و Rogers به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در کانادا خدمات بسیار خوبی را در زمینه سیم‌ کارت و تلفن همراه ارائه می‌ کنند که شامل هزینه کم ‌تر و شارژ بیشتر در طول ماه است.

دیدگاهتان را بنویسید