مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور

برنامه مهاجرت استانی ایالت نیوفاندلند و لابرادور کاناد

برنامه مهاجرت استانی ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا 

استان نوفاندلند و لابرادور، شرقی‌ترین قسمت کانادا، شاید گزینه‌ی مناسبی برای مهاجرت به کانادا باشد. همانطور که از اسم این استان “Newfoundland & Labrador” برمی‌آید، این استان از دو سرزمین مجزا، سرزمین لابرادور واقع در شمال شرق کانادا و جزیره نیوفاندلند در جنوب شرق کانادا تشکیل شده است. منطقه‌ی لابرادور در عرض جغرافیایی بالایی قرار دارد و به همین دلیل آب و هوایش سرد است. حال آنکه جزیره نیوفاندلند، داری سواحل و جنگل‌های گسترده و هوای نسبتاً معتدل‌تری است که در نظر عموم بستر بهتری برای زندگی محسوب می‌شود. پایتخت این استان شهر زیبا سنت جانز است که به معماری و تاریخچه کهن خود مشهور است. برای اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا با تراست همراه باشید.

استان نیوفاندلند و لابرادور در کل حدود نیم میلیون جمعیت دارد و با نرخ صعودی سالیانه حدود 30 هزار میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی، از نظر تولید ثروت و توزیع میانگین آن میان مردم، جایگاه میانی را نسبت به دیگر استان‌های کانادا دارد. سرانه درآمد جمعیت این استان چیزی حدود 30.000 دلار کاناداست و به دلیل سیاست‌های حمایتی دولت محلی، جامعه از رفاه خوبی برخوردار است. و در راستای اهداف خود در سیاست‌های اقتصادی و مهاجرتی فدرال و سایر استان‌های کانادا، برنامه‌های فشرده‌ای را برای رشد اقتصادی و جذب سرمایه‌های مالی و انسانی در دستور کار قرار داده است. برنامه‌های مهاجرت استانی ایالت نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) نیز همراستا با همین سیاست‌های اقتصادی و جمعیتی شکل گرفتند.

برنامه مهاجرت استانی ایالت نیوفاندلند و لابرادور کانادا

سالیانه، با استفاده از برنامه‌های مهاجرتی استانی نیوفاندلند و لابرادور کانادا حدود یک هزار نفر به این استان مهاجرت می‌کنند که با وجود صعودی بودن میزان مهاجرت، مقدار آن نسبت به دیگر استان‌های کانادا کم‌تر است. مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های استانی مسیر خاص خود را دارد. برنامه‌های استانی کانادا (PNPs) امکانی است که سازمان مهاجرت کانادا (IRCC) در اختیار ادارات مهاجرت استان‌ها قرار داد تا با توجه به نیازها و اولویت‌های استانی، اقدام به جذب مهاجر کنند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا بیشتر بخوانید.

سیستم کلی مسیرهای مهاجرتی به این شکل است که هر استان، همه ساله لیستی از نیازهای کاری خود را منتشرمی‌کند و به همین واسطه، برنامه‌های مهاجرتی متناسب با آن‌ها در معرض عموم قرار می‌گیرد. متقاضیان می‌توانند با توجه به پیش‌نیازهای هر یک از برنامه‌های مهاجرتی اعلام شده، درخواست مهاجرت خود را به اداره مهاجرتی ایالت منظور اعلام کنند. بررسی صلاحیت متقاضیان در این سیستم بر عهده اداره مهاجرت همان استان است و در صورتی که متقاضی شرایطی متناسب با نیاز استان را داشته باشد، معرفینامه‌ای برای ویزای اقامت دائم دریافت می کنند. با استفاده از معرفی‌نامه، متقاضی می‌تواند ویزای اقامت دائم آن استان را از سازمان مهاجرت کانادا دریافت کند. باید این نکته را دانست که ویزای کانادا به طور دائم از مسیر مهاجرت برنامه‌های استانی مشروط به زندگی و کار در همان استان است و متقاضی اجازه انتقال زندگی و کار به استان دیگری را نخواهد داشت.

در سال‌های اخیر، شش مسیر مهاجرتی در برنامه‌های مهاجرت استانی ایالت نیوفاندلند و لابرادور گرفته که به شرح زیر هستند. برای اطلاع دقیق‌تر از شرایط و ثبت‌نام در این برنامه‌های مهاجرتی به سایت رسمی برنامه های استانی نیوفاندلند و لابرادور (NLPNP) مراجعه کنید.

  • برنامه مهاجرتی جذب کارکنان ماهر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور
  • برنامه جذب کارکنان ماهر برنامه‌های استانی
  • برنامه جذب دانش‌آموختگان خارجی
  • برنامه مهاجرتی جذب کارآفرینان خارجی
  • برنامه مهاجرتی جذب دانش‌آموختگان کارآفرین خارجی
  • برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری بیشتر بخوانید.

برنامه مهاجرتی جذب کارکنان ماهر اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور   

برنامه مهاجرتی Newfoundland & Labrador Express Entry Skilled Worker برای افرادی است که در شغلی به خصوص مهارت دارند و از طریق سیستم اکسپرس اینتری فدرال ثبت‌نام می‌کنند. برای انتخاب مسیر مهاجرتی، سیستم اکسپرس اینتری فدرال دارای چهار گزینه است که یکی از آن‌ها برنامه‌های انتخابی استانی (Provincial Nominee Program) است. افرادی که در این سیستم حد نصاب نمره مهاجرتی را دریافت کنند در لیست انتظار (Selection Pool) قرار می‌گیرند و اداره مهاجرت استان نیوفاندلند و لابرادور از بین این افراد بهترین‌ها را به تناسب نیاز بازارکار خود انتخاب می‌کند.

برنامه‌ جذب کارکنان ماهر برنامه‌ های استانی کانادا  

 برنامه Skilled Worker Category برای افرادی است که در شغلی به خصوص تخصص کاری دارند. با این تفاوت که در این مسیر، متقاضیان باید از طریق سیستم اکسپرس اینتری مختص استان نیوفاندلند و لابرادور ثبت‌نام کنند. برای ثبت‌نام در این سیستم متقاضیان باید پیشنهاد کاری رسمی و دائمی و تمام‌وقت از کارفرمایی در این استان را داشته باشند.

برنامه‌ جذب کارکنان ماهر برنامه‌ های استانی کانادا

برنامه جذب دانش آموختگان خارجی نیوفاندلند و لابرادور 

برنامه جذب دانش‌آموختگان خارجی نیوفاندلند و لابرادور (International Graduate Category) برای مهاجرت افرادی است که از یکی از دانشگاه‌ها یا موسسات آموزشی این استان فارغ‌التحصیل و در زمان ثبت‌نام، ویزای کاری پس از تحصیل (Post-graduate Work Permit) داشته باشند. این افراد باید در این استاتن مشغول به کار باشند و یا پیشنهاد کاری از یکی از کارفرماهای این استان داشته باشند.

برنامه جذب کارآفرینان خارجی نیوفاندلند و لابرادور 

کارآفرینانی که بتوانند با میزان مشخصی از سرمایه شخصی خود کسب و کاری در این استان راه‌اندازی کنند یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و اداره کنند می‌توانند از مسیر مهاجرتی International Entrepreneur Category اقامت دائم خود و اعضای خانواده را دریافت کنند. روال مهاجرتی در اینجا ابتدا به این صورت است که متقاضی دو سال ویزای موقت کاری دریافت می‌کند و طی این مدت باید پروژه کسب و کار خود را اجرا و به مرحله بهره‌برداری برساند. در صورت موفقیت، پس از دو سال معرفی‌نامه  کاندیداتوری اقامت دائم (PNP) را از اداره‌ی مهاجرتی استان نیوفاندلند و لابرادور دریافت می‌کند که به واسطه آن می‌تواند ویزای اقامت دائم خود در این استان را دریافت کند. با این ویزا، متقاضی متعهد خواهد شد که در این استان اقامت دائم داشته باشد و کار کند.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استارت آپ ها بیشتر بخوانید.

برنامه جذب دانش آموختگان کارآفرین خارجی نیوفاندلند و لابرادور

 برنامه International Graduate Entrepreur Category دانش‌آموختگان دانشگاهی یا موسسات آموزشی استان نیوفاندلند و لابرادور را هدف قرار می‌دهد که پس از تحصیل کسب و کاری را راه‌اندازی یا در کسب و کاری شریک شده باشند. اعطای ویزای اقامت دائم پاداش این افراد خواهد بود.

درباره تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور بیشتر بدانید.

برنامه جذب دانش آموختگان کارآفرین خارجی نیوفاندلند و لابرادور

برنامه آزمایشی مهاجرتی آتلانتیک   

استان نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان‌های کانادایی است که طبق معاهده جذب مهاجر کانادا-آتلانتیک اقدام به پذیرش مهاجر می‌کند. این معاهده طبق شرایط و ضوابطی (ایران شامل این برنامه مهاجرتی نمی‌شود) به جوانان آماده به کارآموزی یا کار از 30 کشور مختلف جهان امکان مهاجرت به کانادا را از طریق Atlantic Immigrarion Pilot Program می‌دهد.