کار در نیوفاندلند و لابرادور

کار در نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند و لابرادور در شرق کانادا واقع شده و مرکز آن سنت جونز است که بزرگترین شهر آن هم به شمار می‌آید. در واقع، خاک این استان به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود: جزیره نیوفاندلند و منطقه لابرادوار، که در شمال غربی جزیره واقع شده است. در سال های اخیر، که کانادا در های کشور خود را هر چه بیشتر به روی مهاجران گشود، طرفداران کار در نیوفاندلند و لابرادور همواره در حال افزایش بوده است. اگر می‌خواهید هرچه بیشتر با دلایل محبوبیت این استان و روش مهاجرت به آن آشنا شوید، تا پایان این مقاله با تراست همراه باشید.

درباره مهاجرت به خارج از کشور و آسانترین راه مهاجرت به کانادا بخوانید.

چرا کار در نیوفاندلند و لابرادور

دلایل زیادی را می ‌توان برای انتخاب این استان به عنوان مقصد مهاجرتی نام برد. واقعیت این است که هدف از مهاجرت زندگی در شرایط بهتر و پیدا کردن کار مطلوب تر است. باید گفت که کیفیت زندگی و شرایط بسیار مطلوب کار در نیوفاندلند و لابرادور دلیل اصلی محبوبیت آن در میان مهاجران است. در ادامه شما را با شرایط زندگی و بازار کار در این استان بیشتر آشنا می‌سازیم.

درباره کار در کانادا و کار در خارج از کشور بخوانید.

کتاب بازار کار کانادا

زندگی در نیوفاندلند و لابرادور

یکی از ویژگی های خاص این استان تنوع آب و هوایی است. در مناطق شمالی، که عمدتاً شامل لابرادور می‌شود، آب و هوای سرد قطبی و در مناطق جنوبی، که عمدتاً شامل نیوفاندلند است، آب و هوای معتدل تر مناطق پایین تر از قطب شمال را تجربه خواهید کرد. این استان در واقع انتخاب آسان در بین زندگی در انواع آب و هوا ها را برای متقاضیان کار در نیوفاندلند و لابرادور فراهم آورده است.

اما آنچه که به جذابیت نیوفاندلند و لابرادور می‌افزاید این است که سنت جونز، مرکز آن، قدیمی ترین شهر سراسر آمریکای شمالی به حساب می ‌آید. امروزه، اصلاحات مدرن شهری و زندگی فرهنگی پر جنب و جوش سنت جونز را به مکانی ایده آل هم برای زندگی شهری و هم روستایی تبدیل کرده است.

از ویژگی های خوب استان نیوفاندلند و لابرادور این است کمترین درصد تنوع زبانی را دارد. یعنی بیش از 97 درصد ساکنان آن به انگلیسی صحبت می‌کنند؛ که نیاز به زبان فرانسوی را به حداقل می‌ رساند.

در حقیقت، متقاضیان کار در نیوفاندلند و لابرادور باید خود را برای امکانی که در بسیاری از نقاط جهان دست نیافتنی است، یعنی زندگی با کیفیت بالا و هزینه‌ های مقرون به صرفه آماده کنند. شاید میزان در آمد مردم در این استان مقداری از استان هایی مانند انتاریو یا بریتیش کلمبیا کمتر باشد، اما، از سوی دیگر، هزینه‌ های زندگی نیز پایین تر است. در واقع، هزینه ‌های تهیه مسکن، گرمایش و سایر هزینه ‌های کلی زندگی در نیوفاندلند و لابرادور از بسیاری از استان های دیگر کانادا پایین تر است.

درباره مهاجرت به استان نیوفاندلند و لابرادور کانادا بخوانید.

کسانی که از طریق کار در نیوفاندلند و لابرادور به کانادا مهاجرت می‌کنند، هیچ گونه نگرانی از بابت تحصیل فرزندانشان ندارند زیرا دو مؤسسه آموزش عالی عمومی در این استان وجود دارند:

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند

دانشگاه مموریال نیوفاندلند ، که در سنت جونز قرار دارد. این دانشگاه در سال 1925 تأسیس شده، 4 پردیس اصلی دارد و رشته‌ های مختلف مهندسی، زمین شناسی، تجارت و پزشکی را ارائه می‌دهد.

 • کالج آتلانتیک شمالی

کالج آتلانتیک شمالی در استفنویل که در سال 1997 تأسیس شد و متشکل از چند مدرسه تجاری کوچک تر است. این کالج هم بیش از 100 رشته مختلف تحصیلی را در 17 پردیس در سراسر نیوفاندلند و لابرادور ارائه می‌دهد.

درباره هزینه تحصیل در کانادا ، تحصیل در خارج از کشور و کار پس از تحصیل در کانادا بخوانید.

کار در نیوفاندلند و لابرادور همچنین امکان لذت بردن از طبیعت زیبای این استان را فراهم می ‌کند. از سویی، جمعیت فراوان گوزن ها، خرس های سیاه، سیاه گوش ها، پرندگان مهاجر و… باعث شده تا شکار در این استان تحت قوانینی آزاد باشد. از سوی دیگر، دوستداران طبیعت می‌ توانند از فرصت های تماشای وال ها و پرندگان نهایت لذت را ببرند.

بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور

صنعت شیلات و پرورش ماهی فوق العاده نیوفاندلند و لابرادور همچنان نیروی محرک اقتصاد آن به حساب می ‌آید. همچنین، معدن کاوی این استان، به ویژه سنگ آهن، حدود 50 درصد از نیاز های سراسر کانادا را تأمین می‌کند.

درست است که بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور به لحاظ سنتی مبتنی بر صادرات ماهی کاد خشک به بازار های اروپا، برزیل و سایر نقاط جهان بوده است، لیکن این وضعیت متحول شده است. این صنعت سنتی به تدریج جای خود را به صنعتی با تکنولوژی های پیشرفته و متکی بر پرورش و گرفتن انواع ماهی ها داده است.

باید گفت که کمبود خاک حاصلخیز، بازار داخلی کوچک و کوتاهی فصل های رشد محصولات کشاورزی موجب شده است تا کشاورزی در بازار کار نیوفاندلند و لابرادور جایگاه چندان قابل توجهی نداشته باشد. با این حال، این استان توانسته است نیاز های بازار داخلی استان به انواع سبزیجات و میوه ‌ها را تأمین کند. سایر محصولات کشاورزی به نیوفاندلند و لابرادور وارد می‌ شوند.

منابع معدنی نیز در اقتصاد این استان نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند. در گذشته، نیوفاندلند یکی از تولید کنندگان برجسته آهن و مس در کانادا بود. اما امروزه مهم ترین حوزه معدنکاوی این استان در غرب لابرادور قرار دارد. معادن بزرگ نیکل، مس و کبالت نیز در این استان کشف شده ‌اند.

از سوی دیگر، جستجوی نفت و گاز طبیعی، که در دهه 1960 میلادی شروع شد، در این استان موفقیت آمیز بود؛ که این صنعت نیز توانسته است کمک شایانی به پیشرفت بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور کند. امروزه شاهد افزایش ظرفیت بهره ‌های نفت و گاز در نیوفاندلند غربی هم هستیم.

علاوه بر آنچه که گفته شد، صنعت کاغذ نیز در این استان رواج دارد. همچنین، شرکتهای مختلفی در زمینه تولید محصولات چوبی، ساختمان سازی و تعمیر کشتی و قایق مشغول فعالیت هستند. باید این را هم اضافه کرد که گردشگری نیز به شکل روز افزونی در حال پیشرفت است. البته صنعت گردشگری با چالش هایی مانند موقعیت جغرافیایی نسبتاً دور استان و هزینه ‌های سفر به آنجا روبرو است. به همین دلیل گردشگری نتوانسته است، در مقایسه با سایر بخش ها، تعداد فراوانی را به کار در نیوفاندلند و لابرادور مشغول سازد. با این وجود، گردشگری نیز یکی از صنایع اصلی آن به شمار می‌آید.

از جهتی نیز نباید صنایع دیگری از قبیل حمل و نقل و ارتباطات از راه دور را فراموش کرد. این صنایع نیز نقش مفیدی را در بازار کار این استان ایفا می ‌کنند. همان طور که اشاره شد، بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور بسیار متنوع بوده و شامل بخش های مختلفی می ‌شود. به همین دلیل فرصت های شغلی بسیار متنوعی در این استان وجود دارند، که طبق سیاست حکومت کانادا، برای پر کردن این مشاغل از مهاجران کاری سراسر جهان استفاده می ‌شود.

درباره سرمایه گذاری در کانادا ، اقتصاد کانادا و بیزینس سودآور در کانادا بخوانید.

استاندارد حقوق کار در نیوفاندلند و لابرادور

استاندارد حقوق کار در نیوفاندلند و لابرادور

حدأقل حقوق دریافتی کارمندان برای هر ساعت کار در نیوفاندلند و لابرادور معادل 12 دلار و 50 سنت است. همچنین، حدأقل حقوق برای هر ساعت اضافه کاری با یک و نیم برابر حقوق ساعات معمول برابر می ‌باشد. در نیوفاندلند و لابرادور، کارفرمایان نمی‌ توانند از کارمندان تقاضای اضافه کاری داشته باشند، مگر اینکه حقوق و مزایای آن را پرداخت کنند. ساعات کاری معمول در این استان 8 ساعت کار در روز و 48 ساعت کار در هفته می‌باشد.

بر اساس قانون کار، که در آن حق و حقوق کارمندان به روشنی تعریف شده است، کارفرمایان موظف هستند در ماه دو مرتبه با کارمندان خود تسویه کنند. حقوق کارمندان با دلار کانادایی و از طریق چک، نقدی، واریز مستقیم به حساب بانکی انجام می‌شود.

به کارمندانی که بیش از 5 ساعت در محیط کار در نیوفاندلند و لابرادور حضور دارند، باید نیم ساعت وقت استراحت تعلق گیرد. همچنین، هر کارمند حق استفاده از 2 هفته تعطیلات در سال را دارد؛ در صورتی که شخصی به مدت بیش از 8 سال در یک محل، سابقه کاری داشته باشد، حق استفاده از مرخصی با حقوق 3 هفته ‌ای را نیز خواهد داشت.

میانگین درآمد مشاغل محبوب در نیوفاندلند و لابرادور

لازم است به این نکته اشاره شود که شرط اخذ مشاغل پردرآمد در سراسر کانادا به سطح تحصیلات و ارشدیت شخص در تخصص مورد نظر بستگی دارد. شاید در برخی کشور های جهان سومی، تحصیل کردگان و متخصصان بعضی اوقات در مشاغلی مشغول به کار می‌ شوند که هیچ ربطی به رشته تحصیلی و تخصص آن ها ندارد، یا گاهی اوقات حتی بیکار نیز هستند. ولی وقتی که حرف از کار در نیوفاندلند و لابرادور به میان می‌آید، با یک کشور پیشرفته روبرو هستیم، بنابراین تحصیلات بالاتر و ارشدیت بیشتر مساوی است با احتمال اخذ جایگاه‌ های شغلی پر درآمد تر.

از سوی دیگر، واقعیت این است که برخی مشاغل در سراسر جهان سطح درآمد بالاتری دارند. برای مثال، می‌توان به بازار کار شاخه‌های مختلف پزشکی، قضاوت، وکالت، استادی دانشگاه و مشاغلی از این قبیل اشاره کرد. ولی نباید فراموش کرد که هر حرفه ‌ای می ‌تواند به درآمد مطلوب و رضایت بخش منتج شود. تنها چیزی که به آن نیاز دارید، اندکی تجربه، دقت در کار و تلاش مداوم است.

درباره درآمد در کانادا بخوانید.

سطح درآمد ها در بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور می ‌تواند بسیار متفاوت باشد. هر فردی در این استان می‌تواند در بین 27 هزار و 300 دلار تا 481 هزار دلار درآمد داشته باشد. همان طور که مشاهده می‌ شود، درآمد ها به طور قابل توجهی متفاوت است. در واقع همه چیز به خود شخص و توانایی های او بستگی دارد. در جدول پایین برخی مشاغل با درآمد بالا را معرفی می ‌کنیم.

عنوان شغلسطح درآمد
پزشک/جراح410 هزار دلار
وکیل273 هزار دلار
مدیر بانک257 هزار دلار
استاد دانشگاه193 هزار دلار
مدیر منطقه ‌ای214 هزار دلار
مدیر اجرایی195 هزار دلار
مدیر تبلیغات172 هزار دلار
مدیر شبکه ‌های اجتماعی136 هزار دلار
معمار128 هزار دلار
مدیر CAD100 هزار دلار

بزرگ ترین شرکت های نیوفاندلند و لابرادور

کار کردن برای شرکت های بزرگ مشغول به کار در نیوفاندلند و لابرادور یکی از خواسته‌ های هر انسانی است که در حال مهاجرت به نیوفاندلند و لابرادور یا زندگی در آن است . این شرکت ها به نیروی انسانی خود اهمیت ویژه ‌ای می ‌دهند و یکی از دلایل موفقیت آن ها نیز همین است. اما نباید فراموش کرد که این گونه شرکت ها نیز به دنبال افراد دارای تحصیلات دانشگاهی بالا، متخصص و ایده پرداز می ‌گردند.

بنابراین، همان طور که پیشتر هم اشاره شده است، راه استخدام در چنین شرکت هایی عبارت است از همان ارتقای سطح تحصیلات و ارشدیت در کار. البته شرکتهای بزرگ طیف وسیعی از مشاغل را هم ارائه می ‌دهند. ولی باید توجه داشت که برای اخذ جایگاه ‌های شغلی در این شرکت ها، لازم است که هم سخت کوش و هم با فرهنگ کار در نیوفاندلند و لابرادور سازگار باشید.

درباره فرهنگ مردم کانادا بخوانید.

نیوفاندلند و لابرادور یکی از استان های آتلانتیک کانادا به شمار می ‌آید. بنابراین، در ادامه تعدادی از شرکت های بزرگ این حوزه از جغرافیای کانادا را معرفی می‌کنیم:

 • Admiral Insurance Services Ltd
 • Assumption Mutual Life Insurance Company
 • BioVectra Inc
 • CBCL Limited
 • Citco Canada Inc
 • Clearwater Seafoods LP
 • Cooke Aquaculture Inc
 • East Coast Credit Union
 • EfficiencyOne
 • Emera Inc
درباره جستجوی شغل در نیوفاندلند و لابرادور

درباره جستجوی شغل در نیوفاندلند و لابرادور

هر شخصی که قصد مهاجرت دارد باید آگاهانه قدم بردارد. مهاجرت امری سرنوشت ساز است که به قصد ایجاد تغییرات مثبت در زندگی صورت می‌ پذیرد. بنابراین، هر اقدام نا آگاهانه‌ ای ممکن است عواقب نا امید کننده ‌ای به دنبال داشته باشد. بنابراین به متقاضیان کار در نیوفاندلند و لابرادور توصیه می‌کنیم که مسیر مهاجرت خود را با دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرت خبره و راهنمایی های او هموار سازند.

برای مثال، پیش از آنکه اقدام کنید، باید مطمئن شوید که شغل شما در این استان مورد نیاز است یا نه. فهرست مشاغل مورد نیاز نیوفاندلند و لابرادور فهرستی بلند بالاست، ولی، در هر صورت، کسب اطمینان از ضروریات امر است. توجه کنید که ممکن است برخی مشاغل در هر استانی از کانادا مورد نیاز نباشند.

از سوی دیگر، مدرک زبانی که حاکی از تسلط متقاضی به زبان انگلیسی باشد نقش بسیار تعیین کننده ‌ای دارد. تسلط به زبان انگلیسی نه فقط برای زندگی و کار یا تحصیل در نیوفاندلند و لابرادور ضروری است، بلکه تأثیر بسیار زیادی هم در کسب امتیاز کافی برای قبولی در قرعه کشی این استان دارد. بنابراین، در صورتی که سطح زبان شما هنوز برای گرفتن نمره مطلوب در آزمون آیلتس پایین است، از همین اکنون برای تقویت زبان انگلیسی خود اقدام کنید.

درباره مهاجرت به کانادا از طریق تخصص شغلی در استان های کانادا و طبقه ‌بندی ملی مشاغل کانادا بخوانید.

فرصت های مهاجرت کاری به نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور آشنایی لازم را با منافعی که مهاجران ماهر به اقتصاد و کلیت جامعه تزریق می ‌کنند، دارد. به همین دلیل روش های زیادی برای ایجاد فرصت کار در نیوفاندلند و لابرادور پدید آمده است. یکی از روش های پرطرفدار مهاجرت به این استان عبارت است از جریان اکسپرس انتری برنامه استانی نیوفاندلند و لابرادور. به دلیل محبوبیت زیاد جریان اکسپرس انتری در بین کارگران ماهر، در اینجا به توضیح این روش اخذ اقامت دائم می‌پردازیم.

درباره ویزای اکسپرس اینتری کانادا و اقامت کانادا بخوانید.

جریان اکسپرس انتری کارگران ماهر نیوفاندلند و لابرادور

جریان اکسپرس اینتری کارگران ماهر نیوفاندلند و لابرادور

جریان اکسپرس اینتری یکی از مسیر های اخذ اقامت دائم کانادا برای افرادی است که می ‌خواهند وارد بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور شوند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا خود را موظف کرده است که در طول 6 ماه 80 درصد از تمام درخواست های دریافتی  جریان اکسپرس انتری را بررسی کند. برای این منظور، چندین قرعه کشی در طول این شش ماه انجام می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای جریان اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور

متقاضیان ورود به بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور از طریق جریان اکسپرس اینتری باید دو مرحله را طی کنند. مرحله اول عبارت است از ایجاد و تحویل پروفایل متقاضی که برای این منظور به مدارک پایین نیاز خواهید داشت:

 • مدرک زبان انگلیسی (یا فرانسوی)
 • گزارش ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی
 • گذرنامه یا سند مسافرت

توجه داشته باشید که پس از آنکه پروفایل شخصی خود را ایجاد و دعوت نامه اخذ اقامت دائم کانادا را دریافت کردید، لازم است که درخواست معتبر تری ایجاد کنید.

چه کسانی می‌ توانند در اکسپرس اینتری نیوفاندلند و لابرادور شرکت کنند؟

متقاضیانی که برای کار در نیوفاندلند و لابرادور شرکت می ‌کنند، در حالت زیر به گزینه ‌ای ایده آل تبدیل خواهند شد:

 • تحصیلات دانشگاهی داشته باشند.
 • سابقه کار حرفه‌ ای داشته باشند.
 • به زبان انگلیسی مسلط باشند.

البته نامزد هایی که صلاحیت شرکت در برنامه‌ های پایین را دارند نیز می ‌توانند درخواست خود را برای شرکت در قرعه کشی اکسپرس اینتری نیز تسلیم کنند:

 • کارگران ماهر فدرال
 • تجار ماهر فدرال
 • کلاس تجربه کانادایی

علاوه بر موارد بالا، در مجموع، باید شرایط پایین را هم داشته باشید تا بتوانید از جریان اکسپرس انتری برای ورود به بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور استفاده کنید.

 • در 10 سال گذشته حدأقل یک سال سابقه کاری در شغل مورد نظر را داشته باشید.
 • بتوانید نمره مورد نیاز را در آزمون زبان انگلیسی معتبر به دست آورید.
 • مدرک دانشگاهی یا دیپلم دبیرستان کانادایی داشته باشید یا نشان دهید که مدرک معادل آن را در کشور دیگری اخذ کرده ‌اید.

موارد بالا حدأقل مدارکی است که برای شرکت در جریان اکسپرس انتری کارگران ماهر نیاز دارید. یعنی داشتن شرایط بالا به این معنی نیست که حتماً دعوت نامه اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا را دریافت خواهید کرد. نامزد هایی که پروفایل قوی تری برای کار در نیوفاندلند و لابرادور ارائه می ‌دهند، همیشه بر نامزد هایی که حدأقل امتیاز لازم را به دست می ‌آورند، اولویت دارند.

چه کسی نامزد ایده آلی برای شرکت در جریان اکسپرس انتری است؟

در حقیقت هیچ معیار خاصی در این خصوص وجود ندارد. نامزد هایی که به قرعه کشی راه پیدا می ‌کنند یک امتیاز سیستم رتبه بندی جامع (CRS) دریافت می ‌کنند. در بین این متقاضیان هم کسانی که رتبه بالا تری را به دست بیاورند احتمالاً دعوت نامه را دریافت خواهند کرد. فاکتور هایی که بر امتیاز سیستم رتبه بندی جامع شما تأثیر گذارند عبارت اند از تسلط زبانی، سن، سطح سابقه کاری، تحصیلات و داشتن روابط در کانادا.

کسی نامزد ایده آل شرکت در اکسپرس اینتری برای کار در نیوفاندلند و لابرادور است که شرایط پایین را داشته باشد:

 • زیر 30 سال سن داشته باشد.
 • حدأقل دو مدرک کارشناسی یا یک مدرک کارشناسی ارشد داشته باشد.
 • مدرک زبان داشته باشد و نشان دهد که به زبان انگلیسی تسلط دارد.
 • حدأقل سه سال سابقه کاری حرفه ‌ای داشته باشد.

فاکتور هایی که امتیاز متقاضی را افزایش می‌دهند به شرح پایین هستند:

 • نمره بالای زبان انگلیسی
 • تسلط همزمان بر دو زبان انگلیسی و فرانسوی
 • داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری
 • تجربه کار یا تحصیل در کانادا
 • سکونت برادر یا خواهر در نیوفاندلند و لابرادور
 • پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر کانادایی

مشاغل مورد نیاز در نیوفاندلند و لابرادور

می ‌توانید از طریق مشاغل پایین برای کار در نیوفاندلند و لابرادور اقدام کنید.

 • مشاغل مدیریتی
کدمشاغل واجد شرایط
0013مدیران ارشد – خدمات مالی، ارتباطات و خدمات دیگر
0015مدیران ارشد – تجارت، توزیع و دیگر خدمات، n.e.c
0016مدیران ارشد – ساخت و ساز، حمل و نقل، تولید و پشتیبانی
0211مدیران مهندسین
0213مدیران سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری
0311مدیران بخش درمان
0631مدیران رستوران ها و خدمات غذایی
0632مدیران خدمات اقامتی
 • مشاغل بخش درمان
کدمشاغل واجد شرایط
3012پرستاران و پرستاران روان پزشکی دارای گواهینامه رسمی
3111پزشکان متخصص
3112پزشکان عمومی و پزشکان خانوادگی
3113دندان پزشکان
3121متخصصان بینایی
3413کمک پرستاران دارای گواهینامه رسمی
 • مشاغل در حیطه علوم اجتماعی، آموزش، خدمات دولتی و دین           
کدمشاغل واجد شرایط
4011استاتید و مدرسین دانشگاه
4031معلمان مدارس
4412کارگران کار در خانه
 • مشاغل در حیطه هنر، فرهنگ، سرگرمی و ورزش
کدمشاغل واجد شرایط
5241طراحان و تصویرگران گرافیک
 • مشاغل فروش و خدماتی
کدمشاغل واجد شرایط
6322آشپزی
6331قصابی و ماهی فروشی – خرده و عمده فروشی
6411مدیران فروش
6421فروشندگان خرده فروشی
6512متصدی بار
6513خدمات غذا و نوشیدنی
6541محافظان امنیتی
6552نماینده مرکز تماس با مشتریان
 • معاملات، حمل و نقل و اپراتور تجهیزات و مشاغل مرتبط
کدمشاغل واجد شرایط
7154کارگران تحویل
7452متصدیان مواد
7511رانندگان کامیون های دور برد
7512رانندگان اتوبوس، اپراتور مترو و دیگر اپراتور های حمل و نقل
 • مشاغل مختص صنایع مادر
کدمشاغل واجد شرایط
8252پیمانکاران خدمات کشاورزی، ناظران مزارع و کارگران متخصص مزرعه
8431کارگران عادی مزرعه
 • مشاغل مختص پردازش، تولید و برنامه های کاربردی
کدمشاغل واجد شرایط
9462قصاب های صنعتی
9463کارگران مزارع ماهی و غذا های دریایی
کار و درآمد دانشجویی در نیوفاندلند و لابرادور

کار و درآمد دانشجویی در نیوفاندلند و لابرادور

اغلب دانشجویانی که در این استان به تحصیل اشتغال دارند، تمایل دارند به بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور نیز وارد شوند. کار دانشجویی نه فقط بخشی از هزینه‌ های فرد را تأمین می ‌کند، بلکه می‌تواند در ایجاد رزومه قوی، سابقه کار کانادایی و آشنا یابی نیز مفید واقع شود. این موارد می ‌توانند پس از تحصیلات استفاده ‌های زیادی برای دانشجو داشته باشند.

دانشجویان در نیوفاندلند و لابرادور می ‌توانند وارد بازار کار شوند و تمام مزایای سایر افراد شامل حال آن ها نیز می ‌شود. در این مورد تفاوت یا تبعیض خاصی وجود ندارد. تنها اختلاف این است که دانشجویان فقط به صورت پاره وقت می ‌توانند به کار در نیوفاندلند و لابرادور مشغول شوند. این امر به سادگی از روی شماره سینی که دانشجویان پس از ورود به کانادا دریافت می ‌کنند، قابل تشخیص است.

هر فردی که به کانادا وارد می ‌شود، یک شماره سین دریافت می ‌کنند که طبق آن نحوه اقامت فرد در کانادا مشخص می ‌شود. این کارت در مورد دانشجویان نشان می‌ دهد که آن ها حق کار به صورت تمام وقت را ندارند.

نحوه پیدا کردن کار در نیوفاندلند و لابرادور

در رابطه با پیدا کردن کار توجه داشته باشید که همه چیز به خود فرد بستگی دارد. دیدگاه و قابلیت سازگاری فرد با محیط و فرهنگ کانادایی تأثیر زیادی بر میزان موفقیت او در پیدا کردن کار در نیوفاندلند و لابرادور دارد. اما، با این وجود، موارد پایین می‌ توانند در فرآیند کاریابی به فرد کمک کنند.

 • یک رزومه‌ و کاور لتر قوی تهیه کنید – فراموش نکنید که باید رزومه خودتان را کاناداییزه کنید.
 • یک حساب لینکدین ایجاد کنید یا حساب قدیمی خود را سر و سامان دهید. لینکدین می ‌تواند نقش رزومه آنلاین شما را داشته باشد.

سایت های کاریابی می‌توانند مشکل گشا باشند:

 • Ca.indeed.com
 • Wowjobs.ca
 • Workopolis.com
 • Hobsearch.monster.ca

پیگیر باشید، پیگیر باشید، پیگیر باشید. تنها روش برای پیدا کردن کار در نیوفاندلند و لابرادور پیگیر بودن است.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

آیا برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

خیر. برای شرکت در جریان اکسپرس انتری به پیشنهاد شغلی نیاز ندارید. اکثریت قریب به اتفاق نامزد هایی که در اکسپرس انتری شرکت می ‌کنند، پیشنهاد شغلی ندارند.

اگر پروفایلم منقضی شود باید چکار کنم؟

می ‌توانید یک پروفایل جدید برای شرکت در قرعه کشی ورود به بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور ایجاد کنید. تا زمانی که صلاحیت لازم را دارید، می ‌توانید پروفایل جدید ایجاد و در قرعه کشی ها شرکت کنید.

من مدرکم را در رشته (مهندسی، پرستاری، برنامه نویسی، یا رشته‌های دانشگاهی دیگر) دریافت کرده ‌ام. بهتر است از کدام برنامه استانی استفاده کنم؟

حدود 80 جریان برنامه استانی وجود دارد. برای کسب اطلاعات لازم درباره هر کدام از برنامه‌ ها بهتر است با وکیل یا مشاور خود تماس بگیرید.

پروفایل متقاضیان کار در نیوفاندلند و لابرادور چه مدت اعتبار دارد؟

پروفایل اکسپرس انتری به مدت 12 ماه، از هنگام تحویل آن، معتبر خواهد ماند.

برای اینکه گواهی تمکن مالی ‌ام تأیید شود باید چه مقدار پول داشته باشم؟

مبلغی که هر متقاضی باید توانایی اثبات داشتن آن را داشته باشد، به تعداد افراد خانواده وی بستگی دارد. برای مثال، این مبلغ برای یک فرد مجرد حدود 12 هزار و 960 دلار کانادایی است، برای یک خانواده دو نفره، 16 هزار 135 دلار کانادایی و برای یک خانواده سه نفره، حدود 20 هزار دلار کانادایی.

من به مشاوره تخصصی نیاز دارم، به کجا سر بزنم؟

مؤسسه مهاجرتی تراست متشکل از وکلا و مشاوران حرفه ‌ای و متعهد حوزه مهاجرت است و در طول سالها به افراد بسیاری برای رسیدن به مقصد کمک کرده است. اینجا بهترین مکانی‌ است که می ‌توانید برای مشاوره‌ تخصصی درباره مهاجرت و ورود به بازار کار در نیوفاندلند و لابرادور به آن سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید