ورک پرمیت کانادا

ورک پرمیت کانادا
 • به مجوز کار کردن در کانادا، در اصطلاح ورک پرمیت می‌گویند.
 • ورک پرمیت، یک مجوز است که برای نیروهای کار خارجی طبق شرایطی صادر می‌شود و برای مدت زمان مشخصی به فرد اجازه کار کردن در کشور کانادا را می‌دهد.

انواع ورک پرمیت کانادا

 • ورک پرمیت با کارفرمای مشخص (ورک پرمیت بسته) Employer-Specific Work Permit

پیدا کردن کارفرما در کانادا، به شما اجازه می‌دهد ورک پرمیت بسته کانادا را دریافت کنید. در این شیوه، شما تنها قادر به کار کردن با کارفرمایی هستید که معرفی می‌شود.

 • ورک پرمیت باز open work permit

در این شیوه، کار کردن در کانادا بدون کارفرما ممکن می‌شود و شما می‌توانید برای هر کارفرمایی که بخواهید کار کنید.

ورک پرمیت کانادا با کارفرما

 • در این شیوه، شما می‌توانید برای مدتی مشخص، با یک کارفرما در کانادا، کار کنید. محل کار در کانادا می‌بایست در این شیوه در درخواست ورک پرمیت مشخص شود.
 • برای دریافت ورک پرمیت کانادا با کارفرما، شما باید معمولاْ از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر (پیشنهاد کار) دریافت کنید.
 • کارفرمای کانادایی شما ممکن است نیازمند دریافت تائیدیه LMIA از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) باشد. هرچند، ورک‌ پرمیت های بدون نیاز به LMIA هم وجود دارند.

نام دیگر این نوع اجازه کار، ورک پرمیت بسته یا Close Work Permit است، زیرا شما در انتخاب کارفرما در کانادا آزاد نیستید و تنها می‌توانید برای کارفرمایی کار کنید که برای یک کسب و کار کانادایی به شما پیشنهاد کار داده است.

تصور کنید که شما مایل هستید مهاجرت کاری در حوزه مهندسی را تجربه کنید. یکی از گزینه‌های شما انتخاب ورک پرمیت با کارفرما است. در این روش، باید کارفرمای کانادایی به شما جاب آفر بدهد و در صورت نیاز، مجوزی از اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا دریافت کند. پس از این که شما با این نوع ورک پرمیت وارد کانادا شدید، باید در کسب و کار مربوط به کارفرمایی کار کنید که از قبل به شما پیشنهاد کار در کانادا را داده است و شغل شما، باید پیرامون رشته مهندسی باشد.

همچنین محل زندگی شما همان جایی است که در آن اجازه کار دارید. یعنی اگر شما یک جاب آفر برای شغل مهندسی در تورنتو بگیرید، باید در تورنتو زندگی کنید.

کارفرمایانی که نیاز به تائییدیه LMIA ندارند

کارفرمایانی که مطابق برنامه‌ها و قراردادهای زیر، اقدام به استخدام نیروی کار نمایند، نیازی به دریافت تائیدیه LMIA ندارند:

 • برنامه جابجایی بین‌المللی
 • برنامه انتقال میان شرکتی

ورک پرمیت بدون کارفرمای مشخص Open work permit

 • این نوع ورک پرمیت به شما اجازه می‌دهد برای مدت مشخصی و برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.
 • شما در این روش، آزاد هستید انتخاب کارفرما در کانادا را به عهده بگیرید.
 • تنها شرط انتخاب کارفرما در کانادا، این است که کارفرمای مورد نظر شما مورد تائید دولت کانادا باشد.

مزیت ورک پرمیت بدون کارفرما

 • این ورک پرمیت، به شما اجازه کار در کانادا بدون جاب آفر را می دهد.
 • این روش، بدون نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای کانادایی به شما اجازه ورود به کانادا با هدف کار کردن را می‌دهد.
 • این ورک پرمیت نیازی به مجوز LMIA ندارد. این مجوز تاثیر بر بازار کار کانادا را ارزیابی می‌کند که به آن در ورک پرمیت باز نیازی نیست.
 • در این روش نیازی به ثبت کارفرما در پورتال کارفرمایان نیست.
افراد واجد شرایط اوپن ورک پرمیت کانادا

نمونه نامه ورک پرمیت کانادا

نمونه نامه ورک پرمیت کانادا

روش‌ های دریافت ورک پرمیت کانادا

برنامه جابجایی بین‌المللی یا International Mobility Program

این برنامه که با عنوان IMP هم شناخته می‌شود، به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد بدون نیاز به تائیدیه LMIA، نیروهای کار ماهر بین‌المللی را به طور موقت در کانادا استخدام کنند.

این نوع اجازه کار در کانادا، اصولاْ برای شغل‌هایی صادر می‌شود که کارفرمایان کانادایی نتوانسته‌اند کسی را از میان افراد مقیم کانادا برای آن استخدام کنند. این برنامه، به افراد مختلفی از سراسر جهان اجازه می دهد در کانادا کار پیدا کنند و از طریق اجازه کار موقت در کانادا، به اجازه کار دائم در کانادا برسند.

برنامه جابجایی بین‌المللی کانادا برای استخدام نیروی کار خارجی شامل چه کسانی می‌شود؟

برنامه اجازه کار پس از تحصیل در کانادا یا Post-graduate work permit program

افرادی که در کانادا تحصیل کرده‌اند و فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های کانادا هستند، می‌توانند این نوع اجازه را بگیرند. اغلب، این اجازه کار در کانادا برای افرادی است که در مقطع فوق لیسانس یا دکتری از دانشگاه‌های کانادا فارغ التحصیل شده‌اند.

برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا یا Intra-Company transfer program 

در این روش، افراد می‌توانند در شعبه‌های کانادایی شرکت محل کار خود، فعالیت کنند. شرکت‌هایی که در کانادا شعبه دارند می‌توانند با این برنامه برای کارمندان خود اجازه کار در کانادا را بگیرند.

مهاجرت به کانادا به عنوان استعداد جهانی یا Global Talent Stream

اگر شما یک نیروی کار با مهارت بسیار زیاد و یا استعدادی استثنائی هستید، می‌توانید به عنوان استعداد جهانی در کانادا مشغول به کار شوید. ورک پرمیت برای استعداد جهانی، در مورد رشته‌ها و شغل‌هایی صادر می‌شود که نیاز به مهارت بالایی دارند مثل ورک پرمیت برنامه نویسی، مهندسی نرم‌افزار، آنالیز سیستم‌های اطلاعاتی و شغل‌هایی این چنین.

ورک پرمیت بریجینگ یا پیوند باز. Bridging Open Work permit

در این روش، افرادی که درخواست اقامت دائم کانادا را داده‌اند می‌توانند تا زمانی که نتیجه درخواست آنها مشخص شود، با ورک پرمیت بریجینگ در این کشورکار کنند.

انواع ورک پرمیت و اعتبار آن

نوعزمان اعتبار
ورک پرمیت کانادا برای متقاضیان پناهندگیمدت اعتبار ورک پرمیت اولیه: دو سال
مدت اعتبار ورک پرمیت پس از تمدید: یک سال
ورک پرمیت کانادا برای مدیران ارشد و مدیرن اجرایی  مدت اعتبار ورک پرمیت: حداقل سه سال
اعتبار ورک پرمیت با تاسیس شعبه شرکت: یک سال
مدت اعتبار ورک پرمیت پس از تمدید: دو سال
حداکثر مهلت اقامت در کانادا: 7 سال  
ورک پرمیت کانادا برای کارمندان متخصص  مدت اعتبار ورک پرمیت: حداقل سه سال
اعتبار ورک پرمیت با تاسیس شعبه شرکت: یک سال
مدت اعتبار ورک پرمیت پس از تمدید: دو سال
حداکثر مهلت اقامت در کانادا: 5 سال
ورک پرمیت کو-آپ (اجازه کار برای کارورزی در کانادا)  مدت اعتبار ورک پرمیت: نباید بیش از تاریخ استادی پرمیت (اجازه تحصیل) باشد.  
ورک پرمیت پس از تحصیل در کانادامدت اعتبار ورک پرمیت: حداکثر سه سال (غیر قابل تمدید)
ورک پرمیت برای دارندگان اجازه اقامت موقت در کانادامدت اعتبار ورک پرمیت: نباید بیش از اعتبار اجازه اقامت موقت آنها باشد.
ورک پرمیت برای دانشجومدت اعتبار ورک پرمیت: تا زمانی که دانشجو پول کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و اتمام تحصیلات خود را به دست بیاورد.
نکته: ورک پرمیت تنها برای دانشجویانی صادر می‌شود که قادر به پرداخت شهریه خود نیستند.
ورک پرمیت برای همسر دیپلمات‌ها یا نیروهای نظامیمدت اعتبار ورک پرمیت: نباید بیش از مدت اعتبار متقاضی اصلی (دیپلمات یا نیروی نظامی) باشد.

تفاوت ورک پرمیت کانادا با ویزای کار

ویزای کار کانادا به شما اجازه می‌دهد که به خاک کانادا وارد شوید و هنگام ورود به کانادا، برای شما ورک پرمیت صادر می‌شود.

در واقع فرق اصلی ویزای کار و ورک پرمیت کانادا این است که ورک پرمیت همیشه از داخل کانادا صادر می‌شوند ولی ویزا می‌تواند از داخل یا خارج از خاک این کشور صادر شود.

ارتباط ورک پرمیت کانادا و ویزای کار

بعد از این که شما موفق می‌شوید ویزای کار کانادا را بگیرید، ورک پرمیت شما هم تائید می‌شود و به محض ورود به خاک کانادا، برای شما صادر می‌گردد.

شباهت این دو، در این است که هم ویزای کار و هم مجوز کار در کانادا، محدودیت زمانی دارند و لازم است که پس از مدتی تمدید شوند.

تمدید ورک پرمیت کانادا

دولت کانادا به افرادی که اجازه کار در این کشور را دارند اجازه می‌دهد با تمدید مجوز کار خود، برای مدت بیشتری به کار در کانادا بپردازند. ممکن است شما در سه زمان مختلف بخواهید ورک پرمیت خود را تمدید کنید. یعنی هنگامی که زمان انقضای ورک پرمیت نزدیک است، زمانی که انقضای ورک پرمیت تمام شده و کمتر از 90 روز از انقضای آن می‌گذرد، و یا وقتی که ورک پرمیت منقضی شده و بیش از 90 روز از تاریخ انقضای آن می‌گذرد. روش‌های تمدید مجوز کار کانادا در هر یک از شرایطی که گفته شد، متفاوت است. بهتر است حداقل 30 روز قبل از تاریخ انقضای ورک پرمیت، اقدام به تمدید آن نمایید.

انقضای اجازه کار در کانادا نزدیک است

شما حدود 30 روز قبل از انقضای ورک پرمیت خود، اقدام به تمدید آن می‌کنید. در این شرایط شما وارد Maintained status می‌شوید که اصطلاحاْ، به وضعیتی گفته می‌شود که شما منتظر تمدید مجوز کار خود هستید و می‌توانید تا زمان دریافت نتیجه تمدید آن، به کار کردن در کانادا ادامه دهید. ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که آیا می‌توانید در وضعیت maintained status به خارج از کانادا سفر کنید؟

بله. سفر به خارج از کانادا در وضعیت maintained status ایرادی ندارد به شرط این که تا هنگامی که ویزای کاری شما اعتبار دارد، به کانادا برگردید. هرچند سفر به خارج از کانادا در این حالت، توصیه نمی‌شود زیرا در صورتی که با این شرایط سفر کنید، پس از بازگشت دیگر تا زمان صادر شدن ورک پرمیت جدید، اجازه کار ندارید.

ورک پرمیت منقضی شده و کمتر از 90 روز از انقضای آن گذشته است

در صورتی که کمتر از سه ماه از انقضای اجازه کار شما می‌گذرد، می‌توانید اقدام به بازگرداندن ورک پرمیت خود کنید. به این حالت restoration هم گفته می‌شود. در این شرایط می‌توانید همچنان در کانادا بمانید اما دیگر نمی‌توانید تا زمان صدور ورک پرمیت جدید، کار کنید.

بیش از 90 روز از انقضای ورک پرمیت گذشته است

در این صورت، هیچ کاری از دست شما بر نمی‌آید و باید به سرعت خاک کانادا را ترک کنید. اگر با خواسته خودتان از کشور خارج نشوید، ممکن است دولت کانادا شما را دیپورت کند و در این صورت، دیگر قادر نخواهید بود که به کانادا برگردید. در صورتی که می‌خواهید پس از پایان مدت اعتبار ورک پرمیت به کانادا برگردید، باید به کشور خود بازگشته و مجدداْ درخواست ویزا و ورک پرمیت جدید نمایید.

مدارک لازم برای تمدید ورک پرمیت کانادا

هر یک از انواع ورک پرمیت بسته (اجازه کار با کارفرما) و ورک پرمیت باز (اجازه کار در کانادا بدون کارفرمای خاص)، مدارک مورد نیاز خود را دارند.

مدارک لازم برای تمدید ورک پرمیت با کارفرما

 • مدارک شناسایی و ترجمه آن (شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج و اوراق هویتی)
 • یک نامه برای درخواست ورک پرمیت با ذکر علت تمدید آن
 • قرارداد منعقد شده بین شما و کارفرمای کانادایی
 • جاب آفر کارفرمای کانادایی
 • تائیدیه LMIA برای کارفرمای کانادایی
 • فیش حقوقی سه ماه اخیر شما
 • اسکن ویزای دارای اعتبار ( اگر برای تمدید ویزای خود اقدام کرده‌اید اما هنوز جواب نگرفته‌اید، می‌توانید رسید درخواست خود را ارائه دهید.)
 • اسکن ورک پرمیت فعلی
 • مدرک زبان
 • مدارک تحصیلی
 • در صورت اشتغال در استان کبک نیازمند مجوز CAQ هستید.
 • یک قطعه عکس 3.5 در 4.5

برای اطلاعات بیشتر در مورد مدارک مورد نیاز برای ورک پرمیت بسته کانادا می‌توانید با مشاورین ما در تراست در ارتباط باشید.

مدارک لازم برای تمدید ورک پرمیت بدون کارفرما

 • مدارک شناسایی و ترجمه آن (شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج و اوراق هویتی)
 • یک نامه برای درخواست ورک پرمیت با ذکر علت تمدید آن
 • فیش حقوقی سه ماه اخیر شما
 • اسکن ویزای دارای اعتبار ( اگر برای تمدید ویزای خود اقدام کرده‌اید اما هنوز جواب نگرفته‌اید، می‌توانید رسید درخواست خود را ارائه دهید.)
 • اسکن ورک پرمیت فعلی
 • مدرک زبان ( در صورتی که داشتن مدرک زبان از شروط دریافت ورک پرمیت فعلی بوده است.)
 • مدارک تحصیلی
 • در صورت اشتغال در استان کبک نیازمند مجوز CAQ هستید.
 • یک قطعه عکس 3.5 در 4.5

تغییر وضعیت ورک پرمیت کانادا

تبدیل ورک پرمیت به استادی پرمیت یا ویزای ویزیتوری، یکی از سوالات اصلی مخاطبین ما است. البته لازم است بدانید که تبدیل اجازه کار در کانادا به اجازه تحصیل یا ویزای توریستی ممکن است، اما شرایط و مراحل خاص خود را دارد.

تغییر ورک پرمیت به استادی پرمیت

ممکن است شما تصمیم بگیرید هنگامی که با ویزای کار و ورک پرمیت به کانادا رفته‌اید، در این کشور تحصیل کنید. این کار نیازمند این است که مجوز کار خود را به مجوز تحصیل در کانادا تبدیل نمایید. شما این کار را تنها از داخل کانادا و در صورت عدم اتمام انقضای ورک پرمیت می‌توانید انجام دهید. در حین بررسی اجازه تحصیل، شما قادر هستید همچنان از ورک پرمیت قبلی خود استفاده و کار کنید.

اگر در حالی که استادی پرمیت شما در حال بررسی است، انقضای ورک پرمیت شما تمام شود، شما می‌توانید همچنان تا تعیین تکلیف اجازه تحصیل خود در کانادا اقامت داشته باشید ولی دیگر اجازه کار در این کشور را نخوهید داشت. در صورتی که پس از انقضای ورک پرمیت، با تقاضای استادی پرمیت شما موافقت شود، می‌توانید بلافاصله شروع به تحصیل در کانادا نمایید.

تغییر ورک پرمیت به ویزیتور ویزا

در برخی شرایط ممکن است تمدید ورک پرمیت شما بیش از زمان استاندارد طول بکشد. برخی تصمیم می‌گیرند که در این صورت، اقدام به تغییر ورک پرمیت خود به ویزیتور ویزا یا ویزای توریستی نمایند. این کار ممکن است، هرچند شما با ویزای توریستی امکاناتی که ورک پرمیت به شما می‌دهد را نخواهید داشت. در صورتی که ورک پرمیت خود را به ویزای توریستی تغییر دهید، باید پس از انقضای ویزای توریستی به کشور مبدا خود برگردید و مجددا از آنجا اقدام به دریافت ویزای کاری و ورک پرمیت جدید کنید.

در صورتی که تمدید ورک پرمیت شما بیش از زمان استاندارد طول می‌کشد، به شما توصیه می‌کنیم که اجازه کار خود را به ویزای توریستی تغییر ندهید. این کار، باعث می‌شود که مجبور باشید خاک کانادا را ترک کنید. همچنین، زمان و هزینه زیادی را از شما می‌گیرد. بهتر است در موارد این چنینی، با وکلای ما در موسسه مهاجرتی تراست تماس بگیرید که به شما برای تمدید به موقع ورک پرمیت کمک کنند.

هزینه ورک پرمیت کانادا

به جز هزینه درخواست مجوز کار اصلی، شما باید انتظار هزینه‌های جانبی را داشته باشید. هزینه‌هایی همچون:

 • هزینه ترجمه مدارک
 • هزینه استخدام وکیل مهاجرت
 • هزینه جمع آوری مدارک همه اعضای خانواده

اما به جز این، شما باید برای بررسی تقاضای ورک پرمیت خود، هزینه‌هایی نیز به اداره مهاجرت کانادا پرداخت کنید. هزینه‌ های ورک پرمیت با کارفرما و ورک پرمیت بدون کارفرمای مشخص، با هم متفاوت است.

ورک پرمیت با کارفرمای خاص، معمولا هزینه بیشتری به همراه دارد. زیرا هزینه مجوز LMIA و هزینه انطباق کارفرما نیز به سایر هزینه‌ ها اضافه می شود. در جدول زیر، همه هزینه های مربوط به دریافت ورک پرمیت کانادا را مشاهده می کنید:

نوع درخواستهزینه
ورک پرمیت استاندارد155 دلار کانادا
تمدید ورک پرمیت155 دلار کانادا
هزینه انطباق کارفرما230 دلار کانادا
انگشت نگاری به ازای هر نفر85 دلار کانادا
انگشت نگاری خانواده (دو نفر و بیشتر)170 دلار کانادا

موسسه مهاجرتی تراست می‌تواند برنامه‌ای برای دریافت و یا تمدید ورک پرمیت به شما ارائه دهد که شما قادر باشید با کمترین هزینه مجوز کار در کانادا را دریافت کنید و در کوتاه‌ترین زمان، بتوانید برای کار وارد این کشور شوید.

محاسبه آنلاین مدت زمان صدور ورک پرمیت کانادا

جهت بررسی مدت زمان صدور ویزای خود، وارد لینک زیر شده، نوع برنامه مهاجرتی خود را طبق تصویر زیر، از قسمت Select an application type انتخاب کنید، در قسمت Which temporary residence application گزینه مرتبط با روش مهاجرتی خود را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه get processing times مانند تصویر زیر کلیک کنید.

انگشت نگاری ورک پرمیت کانادا

اگر از داخل خاک کانادا برای یک ورک پرمیت جدید اقدام کنید و یا بخواهید مجوز کار خود را تمدید کنید، نیازی به انجام انگشت نگاری نخواهید داشت. در صورتی که از بیرون خاک کانادا می خواهید ورک پرمیت دریافت کنید، باید هزینه انگشت نگاری را پرداخت نموده و آن را انجام دهید.

دلایل ریجکتی ورک پرمیت کانادا

رد شدن تقاضای کار در کانادا ممکن است بسیار ناراحت کننده و دلسرد کننده باشد. دانستن دلایل ریجکت شدن ورک پرمیت می تواند شما را برای درخواست های بعدی خود آماده کند. برخی از دلایل رد شدن تقاضای کار می تواند این باشد:

 • افسر اداره مهاجرت قانع نشده است که شما می توانید کاری که درخواست کرده اید را به خوبی انجام دهید.
 • افسر اداره مهاجرت قانع نشده است که شما در پایان زمان مجاز برای اقامت خود در کانادا، به کشور خود باز خواهید گشت.
 • شما ویژگی های لازم برای استخدام شدن در شغلی که درخواست کرده اید را ندارید. (تجربه، تحصیلات مرتبط و غیره شما ممکن است با ملزمات استخدام در آن شغل هماهنگ نباشد.)

اخذ ورک پرمیت کانادا برای همسر

اگر شما ورک پرمیت بسته یا باز گرفته اید، همسر شما می تواند برای ورک پرمیت باز (مجوز کار بدون نیاز به کارفرمای کانادایی خاص) اقدام کند. همسر شما باید برای اشتغال در تخصص خود اقدام به گرفتن ورک پرمیت نماید و این کار اغلب از طریق درگاه های اینترنتی و به صورت آنلاین انجام می شود.

محدودیت سنی برای گرفتن ورک پرمیت

 • نیروهای کار خارجی باید برای گرفتن ورک پرمیت حداقل 18 سال داشته باشند.
 • حداکثر سن مشخص نشده است.

چرا باید ورک پرمیت کانادا را بگیریم

برای مهاجرت کاری به کانادا، دریافت ویزای کاری و ورک پرمیت این کشور لازم است. اگر می ‌خواهید در کانادا که یکی از بهترین کشورهای جهان است کار کنید، نیازمند دریافت ویزای کاری این کشور هستید. پس از دریافت ویزا، شما باید ورک پرمیت این کشور را دریافت کنید. ورک پرمیت حقوق شما را به عنوان یک فرد خارجی به رسمیت می‌شناسد و به شما اجازه می‌دهد بدون مزاحمت در این کشور کار و زندگی کنید. در صورت داشتن پرک پرمیت کانادا، کار کردن شما در این کشور قانونی است.

افراد واجد شرایط ورک پرمیت کانادا

کسانی می‌توانند مجوز کار در کانادا را دریافت کنند که از طرف یک کارفرمای کانادایی دارای مجوز، جاب آفر (پیشنهاد کار) داشته باشند. همچنین مدیران اجرایی، کارمندان ماهر، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کانادایی به خصوص در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، و همسران کسانی که ورک پرمیت یا استادی پرمیت کانادا را دارند می‌توانند برای دریافت اجازه کار کانادا اقدام کنند.

ویژگی های لازم فردی برای اخذ ورک پرمیت کانادا

 • اثبات این که قصد دارند پس از پایان مهلت کار خود کانادا را ترک کنند.
 • اثبات این که اموال کافی برای حمایت از خود و خانواده خود و همچنین امکانات مالی کافی برای بازگشت به کشور خود را دارند.
 • اثبات عدم سوء پیشینه کیفری
 • اثبات داشتن برنامه‌ای برای کار با کارفرمایان کانادایی
 • توانایی ارائه مدارک کامل

چه کسی برای کار در کانادا به ورک پرمیت نیازی ندارد

کسانی که اجازه اقامت دائم در کانادا را دارند، نیازی به ورک پرمیت برای کار ندارند. این افراد حق دارند به صورت قانونی و دائمی در کشور کانادا کار کنند.

آیا ورک پرمیت شامل خانواده متقاضی نیز می‌ شود

شما با دریافت ورک پرمیت کانادا اجازه دارید همسر و فرزندان خود را نیز به این کشور ببرید.

اگر فرزندان شما در سن مدرسه هستند، می‌توانند بدون نیاز به استادی پرمیت در مدارس کانادا (مجوز تحصیل)، در یکی از مدارس این کشور تحصیل نمایند. همسر شما نیز می‌تواند درخواست ورک پرمیت باز (بدون کارفرما) بدهد.

در صورتی که شما ورک پرمیت داشته باشید همسر شما هم می‌تواند برای مدتی که بیش از مدت مجوز کار شما نیست، اقدام به کار در کانادا نماید.

تغییر شغل یا محل کار در کانادا با داشتن ورک پرمیت

 • در صورتی که شما ورک پرمیت با کارفرما دریافت کرده‌اید، قادر نیستید با همان مجوز کاری که دارید شغل، محل کار یا کارفرمای خود را تغییر دهید. در صورتی که می‌خواهید با ورک پرمیت بسته، شغل خود را تغییر دهید باید از اول برای یک ورک پرمیت جدید درخواست بدهید.
 • این کار، ساده نیست زیرا نیازمند این است که دوباره از یک کارفرمای دارای تائیدیه LMIA در کانادا، جاب آفر بگیرید.
 • تا زمانی که جاب آفر دوم برای شما صادر نشود هم ملزم هستید همچنان با کارفرمای اول خود و در همان شغل اول خود کار کنید.
 • تغییر شغل یا محل کار با ورک پرمیت باز، ممکن است.

شماره ورک پرمیت من چیست

شما می توانید شماره ورک پرمیت خود را در سمت راست مجوز کار خود ببینید. این شماره با حرف U شروع می شود.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت کاری

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

 • ارائه چک لیست مدارک
 • انجام امور مربوط به انطباق مدارک
 • تهیه CV
 • بررسی بیزینس های موردنظر و شروع مکاتبات اولیه
 • انجام مکاتبات نهایی با کارفرمای کانادایی
 • اخذ تاییدیه LMIA
 • شروع مراحل اخذ ویزا
 • ثبت نام بیومتریک
 • پیگیری ویزای همراه
 • مشااوره متقاضی پس از ورود تا شروع پروسه اخذ PR

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

تمدید ورک پرمیت کانادا چند بارامکان پذیر است؟

تعداد دفعات مجاز برای تمدید ورک پرمیت، به نوع مجوز کار شما بستگی دارد. به طور مثال ورک پرمیت PGWP امکان تمدید ندارد.

آیا همسر می تواند با ورک پرمیت متقاضی اجازه کار در کانادا پیدا کند؟

بله. در صورتی که متقاضی ورک پرمیت کانادا را دریافت کرده باشد، همسر او می تواند ورک پرمیت باز این کشور را دریافت کند.

آیا می توان با ورک پرمیت در کانادا تحصیل کرد؟

خیر. شما نمی توانید با مجوز کار در کانادا تحصیل کنید. شما تنها در صورتی قادر به انجام این کار هستید که قبل از اتمام انقضای ورک پرمیت خود، آن را به استادی پرمیت تغییر دهید.

آیا اداره مهاجرت کانادا مهلت انقضای ورک پرمیت را یادآوری می کند؟

خیر. اداره مهاجرت وظیفه یادآوری مهلت انقضای ورک پرمیت یا پایان آن را ندارد. خود فرد متقاضی باید برای تمدید مجوز کار خود اقدام کند.

آیا می توان با گرفتن ورک پرمیت کانادا در دو شغل استخدام شد؟

در صورتی که ورک پرمیت باز داشته باشید می توانید با یک ورک پرمیت در دو شغل کار کنید. اما اگر ورک پرمیت بسته داشته باشید نمی توانید همزمان برای دو کارفرما کار کنید.

با داشتن ورک پرمیت کانادا چند روز در هفته می توان کار کرد؟

با داشتن ورک پرمیت کانادا شما می توانید حداکثر 6 روز در هفته کار کنید. کار کردن برای 7 روز در هفته حتی اگر کارفرما بخواهد ممکن نیست.

آیا نمره آیلتس برای ورک پرمیت کانادا اجباری است؟

آیلتس برای افرادی که قصد اخذ PR کانادا را دارند اجباری است. نمره آیلتس می تواند تاثیر خوبی در امتیاز CRS سیستم اکسپرس انتری کانادا برای شما بگذارد. بنابراین نمره آیلتس برای اخذ اخذ ورک پرمیت کانادا اجباری است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ورک پرمیت کانادا چیست؟

پاسپورت یا سند مسافرتی معتبر
2 عکس به همراه عکس اعضای خانواده که همراه شما در سفر هستند
مدرکی که نشان دهد شما قادر به انجام شغل مورد نظر در کانادا هستید
اثبات تمکن مالی
CAQ یا گواهی پذیرش کبک (در صورت نیاز)
شواهدی مبنی بر وضعیت تاهل و تعداد فرزندان
فرم درخواست تکمیل شده IMM 1295 برای ویزای کاری که در خارج از کانادا اعمال می شود
چک لیست سند فرم تکمیل شده IMM 5488
فرم تکمیل شده IMM 5645 اطلاعات خانواده
فرم تکمیل شده جدول یک – TRV/ درخواست ویزای اقامت موقت کانادا
فرم تکمیل شده IMM 5409 Legal Statement of Common-law Union
فرم تکمیل شده IMM 5476

درخواست ورک پرمیت کانادا چگونه بررسی می شود؟

کانادا کلیه برنامه های شما را بررسی می کند تا مطمئن شود تمام اسناد لازم را تهیه کرده اید. درخواست های ناقص رد خواهند شد. ممکن است به معاینه پزشکی هم نیاز داشته باشید که این کار ۳ ماه می تواند به انجام زمان پردازش شما بیفزاید.
زمان پردازش بررسی پرونده شما بسته به کشوری که شما از آن درخواست داده اید متفاوت است. همچنین ممکن است نیاز باشد نامه بیومتریک خود را ارائه دهید.
شرایط شما برای واجد شرایط بودن بررسی می شود سپس نامه ای دریافت خواهید کرد که به شما اجازه کار در کانادا را می دهد.

آیا همسر و وابستگان فرد دارنده ورک پرمیت کانادا می توانند در کانادا کار کنند؟

بله، در اکثر موارد می توانند در کانادا کار کنند. آنها برای کار در کشور به مجوز کار نیاز دارند. با این حال، آنها باید به صورت جداگانه برای مجوز کار درخواست دهند. در برخی موارد، آنها همچنین می توانند برای مجوز کار آزاد درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد برای هر شغلی با هر کارفرمایی درخواست دهند. کارفرما باید LMIA برای استخدام فرد دریافت کند. مجوز کار وابسته به همسر طی 1 تا 3 ماه بررسی می شود.

مزایای داشتن ویزای وابسته به همسر چیست؟

همسر شما می تواند تمام وقت در کانادا کار کند.
همسر شما نیازی به تایید آیلتس نخواهد داشت
همسر شما می تواند به محض ورود به کانادا شروع به کار کند
هیچ حداقل تجربه کاری مورد نیاز برای تشکیل پرونده برای مجوز کار وابسته به همسر وجود ندارد
تا زمانی که ویزای شما معتبر است، همسرتان می تواند در کنار شما بماند

چه زمانی می توان برای مجوز کار وابسته به همسر اقدام کرد؟

شما می توانید به محض دریافت مجوز تحصیل/کار در کانادا برای اجازه کار وابسته یا همراه به همسر اقدام کنید. تقریباً 15 روز پس از رسیدن به کانادا آنها را دریافت خواهید کرد.

ویزای کار باز کانادا چیست؟

ویزا باز مختص شغل نیست، بنابراین متقاضیان، ملزم به رعایت شرایط مشابه با متقاضیان سایر انواع ویزای شغلی هستند. این ها شامل عدم نیاز به ارزیابی تأثیر بازار کار LMIA یا نامه پیشنهادی از سوی کارفرمایی است که هزینه قانونی را پرداخت کرده است. با این حال همه واجد شرایط ویزای مجوز کار آزاد نیستند.

پس از تایید درخواست مجوز کار کانادای من چه اتفاقی می افتد؟

شما یک نامه تأیید دریافت می کنید – که به عنوان (PoE) شناخته می شود. مبنی بر اینکه شما مجاز به کار در کانادا هستید.

چه اطلاعاتی در ورک پرمیت کانادا وجود دارد؟

کارفرمایی که مجاز به کار برای آن هستید
چه مدت می توانید کار کنید
در کجا می توانید کار کنید

من مجوز کار کانادا را دارم. آیا برای کار در کانادا به چیز دیگری نیاز دارم؟

 یک شماره 9 رقمی بیمه اجتماعی (سین نامبر کانادا) برای کار در کانادا و برای دسترسی به مزایا و برنامه های دولتی مورد نیاز است. شما باید در اسرع وقت پس از ورود به کانادا در نزدیکترین دفتر خدمات کانادا برای SIN درخواست دهید.

آیا همسر من می تواند با مجوز کار کانادا من کار کند؟

همسری که قصد کار در کانادا را دارد باید برای مجوز کار کانادایی خود اقدام کند. معمولاً، همسر یا شریک زندگی باید همان قوانین و الزامات دارنده مجوز کار را رعایت کنند. ممکن است همسر یا شریک زندگی بتواند برای مجوز کار آزاد برای کانادا درخواست دهد.

آیا فرزندان من می توانند در کانادا تحصیل یا کار کنند؟

فرزندان تحت تکفل دارنده مجوز کار کانادا ممکن است برای آمدن با فرد به کانادا درخواست دهند. در صورت تمایل، فرزندان وابسته می توانند برای مجوز تحصیل کانادا یا مجوز کار کانادا اقدام کنند.

آیا می توانم به طور دائم در کانادا بمانم؟

برای اینکه فرد بتوانید پس از ورود به این کشور با مجوز کار کانادا به طور دائم در کانادا بمانید، باید واجد شرایط هر یک از مقوله های اقامت دائم موجود باشید.

چه کسانی می توانند مجوز کار آزاد دریافت کنند؟

فارغ التحصیلان موسسه های آموزشی خاص
افرادی که اجازه اقامت موقت دارند

آیا می توانم از خارج از کانادا برای ورک پرمیت اقدام کنم؟

بله. شما می توانید پیش از اینکه به کانادا مهاجرت کنید، اقدامات مربوط به ورک پرمیت را انجام دهید. زمان بررسی پرونده شما بستگی به این دارد که شما از کدام کشور درخواست می دهید.

چگونه می توانم از مشاغل در کانادا مطلع شوم؟

شما می توانید از طریق ابزار Working in Canada، اطلاعات بازار کار و سایت های کار در مورد مشاغل در کانادا اطلاعات کسب کنید.

چه مدت طول می کشد تا درخواست مجوز کار من بررسی شود؟

بسته به نوع درخواستی که ارسال می کنید، زمان پردازش متفاوت است. اطلاعات مربوط به زمان پردازش برای درخواست های ارسال شده در داخل و خارج از کانادا به صورت آنلاین در دسترس است. این اطلاعات اغلب به روز می شوند، بنابراین اغلب بررسی کنید.

نحوه درخواست مجوز کار یا ورک پرمیت چگونه است؟

به دو صورت حضوری و آنلاین

مزایای درخواست ورک پرمیت به صورت آنلاین چیست؟

نیازی به پرداخت هزینه های پست ندارید
ارسال به صورت سریع و فوری انجام می شود.
پرونده هایی که به صورت آنلاین ارسال می شوند، سریع تر از بقیه پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرند.
اگر مدارک شما ناقص باشد به شما برگشت زده می شود تا در اسرع وقت آن را مجددا تکمیل کنید.
حساب شما به صورت آنلاین به روز می شود.

بزرگترین مزیت ویزای کار آزاد چیست؟

شما در این ویزای کار به جاب آفر نیاز ندارید و می توانید برای هر کارفرمایی کار کنید.

ورک پرمیت کانادا چند نوع است؟

ورک پرمیت توسط کانادا معمولا به دو صورت وجود دارد:
اپن ورک پرمیت (اجازه کار آزاد)
اجازه کار مخصوص کارفرما

دریافت ورک پرمیت برای چه افرادی مورد نیاز است؟

شما به عنوان متقاضی بین المللی جویای کار در کانادا، نیاز به ورک پرمیت دارید و باید مجوز لازم برای ورود به کانادا و کار را دریافت کنید. برخی از مشاغل مانند مشاغل فصلی و غیر دائم حتما به ورک پرمیت نیاز دارند.

چه مشاغلی نیاز به ورک پرمیت ندارند؟

بازرسان هواپیمایی
ورزشکاران
هنرمندان
سخنرانان عمومی
روحانیان
داوران مسابقه
مقامات دولت های خارجی
پرسنل نظامی
محققان خبره

مهمترین شرایط دریافت ورک پرمیت چیست؟

مدرک زبان
داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در کانادا و حمایت از سایر اعضای خانواده
مدارک سوء پیشینه که نشان دهد شما خطری برای کانادا ندارید
اطلاعات مربوط به انگشت نگاری
اطلاعات بیمه
مدارکی که نشان دهد شما از سلامت روحی و جسمی کاملا مناسبی برخوردار هستید.

پاسخ‌گوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان ما پاسخ داده شده و از طریق پیامک اطلاع رسانی می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

 • پگاه

  سلام من ويزاي توريستي كانادا رو دارم و در حال حاضر 5 ماه هست كه داخل كانادا هستم ميخواستم ويزام رو تبديل به اوپن ورك پرميت كنم با قانون جديد كه از ١ مارس اومده
  اما من همسرم در ايران هستن و ويزا ندارن
  ميخواستم بدونم ميتونم بعد از سويچ كردن روى اوپن ورك پرميت براي ايشون درخواست اوپن ورك پرميت بدم ؟
  منظورم اين هست ه حتما بايد كار تخصصي انجام بدم ؟ يا اينكه با داشتن يه كار جنرال هم ميتونم براي ايشون درخواست بدم ؟

 • مرتضی حسینی

  با سلام من فوق دیپلم مکانیک و 40 ساله با 16 سال سابقه کارهستم و بعد از کلی مشاوره و پرس جو دو راه برای مهاجرت پیش روی من هست. با یکی از وکلای ساکن کانادا که صحبت کردم گفتن از طریق توریستی اقدام کنم و خودشون یک دعوتنامه سمینار برام میفرستن و منم چون ویزای شینگن دارم شرایطم واسه ویزای ویزیتور خوبه و گفتن از داخل ایران برای جاب آفر و ورک پرمیت اقدام نکنم. از طرف دیگه یکی از دوستانم از طریق یکی از وکلای داخل ایران، برای ورک پرمیت اقدام کردن. در صورتی که تا جایی که من میدونم گرفتن جاب آفر از ایران خیلی سخته و اگرهم بگیریم چون زمان ویزا شدن طولانیه بعد از ورود به کانادا به مشکل میخوریم. من واقعا نمیدونم چکار کنم لطفا راهنماییم کنید

  • مشاور موسسه تراست

   با سلام. برای دریافت جاب آفر با توجه به اینکه اینترنشنال محسوب می شوید چه از داخل خاک ایران چه از خاک کانادا فرقی در دریافت چاب آفر نمی‌کند.