تقویم کانادا

تقویم کانادا

به طور کلی، تاریخ و تقویم نویسی در کانادا ترکیبی از کنوانسیون های پادشاهی انگلستان ، ایالات متحده و فرانسه است. صفحه تقویم کانادا در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست به منظور اطلاع شما عزیزان از کلیه تعطیلات رسمی کانادا ، تعطیلات مدارس کانادا ، تعطیلات استانی کانادا و همین‌طور تقویم رویدادهای مهم کانادا ، تنظیم شده است. ما در این صفحه تقویم قانونی کانادا را به همراه کلیه روزهای مهم این تقویم در دسترس شما قرار داده ایم.

شایان ذکر است تقویم کانادا هر ساله در این صفحه وب سایت بروزرسانی می گردد. بنابراین اگر به تازگی مقیم کشور کانادا شده اید و هنوز با تقویم این کشور آشنایی ندارید ، می توانید به راحتی برای نیازهای مختلف مانند برنامه ریزی رویدادها ، برنامه ریزی تعطیلات ، مدیریت پروژه ، برنامه ریزی های روزانه ، برنامه ریزی تحصیلی و زمان‌بندی قرارهای خود به صفحه تقویم کانادا در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست مراجعه کنید.

در ادامه مهم ترین تعطیلات و رویدادهای تقویم کانادا را در تراست مرور خواهیم کرد.

درباره تاریخچه کشور کانادا بخوانید.

تعطیلات عمومی کانادا

تعطیلات عمومی کانادا

تعطیلات عمومی کشور کانادا شامل تعطیلات ملی و استانی است که بروزرسانی سالانه آن معمولاً در آگوست یا سپتامبر انجام می شود. هر سال تعطیلات مختلفی در سطح ملی در کشور کانادا برگزار می شود. این تعطیلات معمولا در همه جای کانادا مشاهده می شود. علاوه بر این برخی از تعطیلات نیز فقط در سطح استانی و ایالتی وجود دارد که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره خواهیم کرد. شایان ذکر است برخی از مناسبت ها مانند روز ولنتاین ، روز مادر ، روز سنت پاتریک ، روز پدر و هالووین تعطیلات رسمی نیستند اما سالانه در سراسر کشور کانادا جشن گرفته می شوند.

از آنجایی که سیستم اداره حکومت کانادا به دو قلمرو ملی و استانی تقسیم می شود، این موضوع در تقویم تعطیلات این کشور نیز موثر بوده است. از این رو تعطیلات ملی برای همه مردم کانادا بوده و تعطیلات استانی فقط مختص یک استان است. در ادامه برخی تعطیلات ملی کانادایی ها را نام می بریم. همچنین برای اطلاع دقیق تر از تعطیلات و رویدادهای مختلف تقویم کانادا می توانید به این سایت مراجعه نمایید.

معمولا در تعطیلات عمومی کانادا کلیه مدارس، مراکز دولتی، ادارات، سازمان ها، بانک ها، دفاتر و فروشگاه ها بسته می باشند.

تعطیلات عمومی کانادا عبارت‌اند از:

 • ۱ ژانویه (روز سال نو)
 • ۱۴ آوریل (جمعه خوب)
 • ۱۷ آوریل دوشنبه عید پاک (به جز در بریتیش کلمبیا)
 • ۲۲ مه (روز ویکتوریا)
 • ۱ ژوئیه (روز کانادا)
 • ۴ سپتامبر (روز کارگر)
 • ۹ اکتبر (روز شکرگزاری)
 • ۱۱ نوامبر (روز یادبود)
 • ۲۵ دسامبر (روز کریسمس)
 • ۲۶ دسامبر روز بوکس (به جز در بریتیش کلمبیا و کبک)

برای آشنایی بیشتر با هر یک از تعطیلات عمومی کانادا ادامه مطلب را دنبال کنید.

تعطیلات روز سال نو در کانادا (۱ ژانویه)

کشور کانادا جزو کشورهایی است که تقویم Gregorian را مبنای کار خود قرار داده ‌اند. در این کشورها روز اول ژانویه به عنوان اولین روز سال ، تعطیل می باشد و به طور کلی این روز یکی از تعطیلات عمومی رایج در جهان شناخته می شود. در روز سال نو در سراسر کشور کانادا جشن های باشکوه و نمایش های آتش ‌بازی و مهمانی برگزار می شود.

در واقع کانادایی ها از شامگاه 31 دسامبر با برگزاری مهمانی در خانه ‌ها و کافه ‌ها به استقبال سال نو در کشور خود می ‌روند. جالب است بدانید اگر روز سال نو در روزهای شنبه و یکشنبه قرار گرفته باشد ، تعطیلی رسمی این روز به دوشنبه منتقل خواهد شد. در این روز معمولا بیشتر فروشگاه‌ ها در کانادا بسته هستند و سیستم‌ های حمل ‌و نقل عمومی نیز خدمات کمتری را مردم ارائه می ‌دهند.

تعطیلات روز ویکتوریا در کانادا (۲۲ مه)

روز ویکتوریا از جمله تعطیلاتی است که در همه استان ها و قلمروهای کانادا به عنوان تعطیل رسمی شناخته نمی شود. مثلا اگر شما ساکن نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا و نیوفاند لند باشید در روز ویکتوریا نیز باید در محل کار خود حضور یابید. این روز در واقع برای بزرگداشت ملکه ویکتوریا (ملکه بریتانیا) جشن گرفته می ‌شود.

در برخی از شهرهای کانادا به مناسبت این روز مراسم های رژه و آتش ‌بازی برگزار می گردد که البته قابل توجه ‌ترین آن مربوط به شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا است. در این روز همچنین مدارس و ادارات دولتی کانادا تعطیل بوده و خدمات شهری نیز محدود است.

تعطیلات روز کانادا (۱ ژوئیه)

در روز اول جولای 1867 کشور کانادا به یک فدراسیون با چهار استان به نام های نوا اسکوشیا ، نیوبرانزویک ، آنتاریو و کبک تبدیل شد. از سال 1983 این روز با عنوان روز کانادا شناخته می شود. این روز در سرتاسر کشور جزو تعطیلات رسمی کانادا به شمار می رود و تمامی مدارس و ارگان‌ ها در چنین روزی تعطیل هستند.

برای شهروندان جدید کانادایی در روز کانادا مراسم شهروندی برگزار می شود. همچنین در این روز در خیلی از شهرهای کانادا رویدادهای گوناگونی همچون رژه ها ، کنسرت ها ، کارناوال ها ، جشنواره ها و آتش ‌بازی ها  دیده می شود.

معمولا اغلب این جشن ها در فضاهای باز برگزار شده و در بردارنده نوعی روحیه وطن ‌پرستی هستند. پرچم ملی کانادا به طور گسترده در این روز نمایش داده می شود. برخی کانادایی ها نیز صورت خود را با رنگ ‌های سفید و قرمز به عنوان رنگ ‌های ملی کانادا نقاشی می کنند.

تعطیلات روز کارگر در کانادا (۴ سپتامبر)

روز کارگر در کانادا در چهارمین روز ماه سپتامبر جشن گرفته می‌شود. در این روز به کارگران این فرصت داده می شود تا برای شرایط کاری و حقوق بهتر اقداماتی را انجام دهند. این روز ابتدا در بهار جشن گرفته می ‌شد، ولی از سال 1894 به فصل پاییز منتقل گردید. روز کارگر برای اکثر مردم کانادا به عنوان بخشی از یک آخر هفته طولانی محسوب می ‌شود. شایان ذکر است روز کارگر یکی از تعطیلات رسمی برای سراسر کشور کانادا است و اکثر مشاغل ، سازمان ‌ها ، مدارس و سایر موسسات آموزشی نیز در این روز تعطیل می باشند. همچنین فعالیت خدمات حمل ‌و نقل عمومی نیز در روز کارگر محدود می شود.

این روز در گذشته بیشتر به منظور انجام فعالیت‌ هایی در جهت حقوق کارگران شناخته می شد. اما هم اکنون کانادایی‌ های زیادی از این فرصت برای سفر و پیک ‌نیک استفاده می‌کنند.

تعطیلات جمعه خوب در کانادا (۱۴ آوریل)

در تقویم رسمی کانادا جمعه خوب دو روز قبل از عید پاک یکشنبه قرار گرفته است. این روز برای بزرگداشت مصلوب شدن حضرت مسیح در نظر گرفته شده است که توسط همه مسیحیان در کانادا و نقاط دیگر جهان گرامی داشته می‌ شود. جمعه خوب در سایر مناطق کشور کانادا به جز استان کبک به عنوان یک تعطیل رسمی شناخته می ‌شود. در این روز مدارس و همین‌طور بیشتر مشاغل تعطیل بوده و فعالیت فروشگاه ها و خدمات حمل و نقل عمومی نیز کاهش می یابد.

جمعه خوب برای مسیحیان بسیار اهمیت دارد به طوری که اگر در بقیه سال به طور مرتب در مراسم های کلیسا شرکت نکرده باشند ، در روز جمعه خوب حتما به کلیسا رفته و در مراسم مربوطه شرکت می کنند. در این روز شمع‌ های کلیسا خاموش شده و معمولا روی مجسمه ‌ها ، نقاشی ‌ها و صلیب ‌ها نیز یک پارچه سیاه ، بنفش یا خاکستری کشیده می ‌شود. علاوه بر این بعضی از مسیحیان در جمعه خوب روزه هم می گیرند.

تعطیلات روز شکرگزاری در کانادا (۹ اکتبر)

طبق تقویم رسمی کانادا ، روز شکرگزاری این کشور از سال 1957 میلادی در دومین دوشنبه از ماه اکتبر برگزار می گردد. در این روز مردم کانادا به خاطر محصول خوب و دیگر نعمت ‌ها به شکرگزاری می ‌پردازند. روز شکرگزاری کانادا را می توان با جشنواره‌ های برداشت محصول در اروپا مرتبط دانست. این روز به جز نیوبرانزویک ، نوا اسکوشیا و نیوفاند در سایر مناطق کانادا به عنوان تعطیل رسمی به شمار می رود.

در روز شکرگزاری مدارس ، سازمان ‌ها ، فروشگاه‌ ها و مشاغل زیادی تعطیل هستند و خدمات حمل‌ و نقل عمومی نیز محدود می گردد. معمولا کانادایی ‌ها در تعطیلات روز شکرگزاری به دیدار اقوام و دوستان خود در مناطق دیگر می روند و یا میزبان آنها خواهند بود. این تعطیلات همچنین یک فرصت عالی را برای یک سفر پاییزی خاطره انگیز فراهم می کند.

تعطیلات روز یادبود در کانادا (۱۱ نوامبر)

روز یادبود در تقویم به منظور گرامی داشت تمامی فداکاری ‌های مردم کانادا در درگیری ‌های مسلحانه از جمله جنگ ‌های جهانی اول و دوم در نظر گرفته شده است. برخی از کارهای مهم در این روز شامل ادای احترام به کشته ‌شدگان جنگی و گذاشتن عکس و نامه روی مقبره آنها است.

اگرچه دولت فدرال روز یادبود را به عنوان یکی از تعطیلات رسمی کانادا اعلام کرده است اما در استان هایی مثل کبک ، انتاریو ، مانیتوبا و نوا اسکوشیا این روز تعطیل نیست. همچنین برخی مدارس در روز یادبود دایر هستند و مراسم سخنرانی در مورد جنگ و کشته ‌شدگان را برگزار می‌کنند.

تعطیلات روز کریسمس در کانادا (۲۵ دسامبر)

روز کریسمس در تقویم کانادا به عنوان محبوب ‌ترین تعطیلات در کشور کانادا محسوب شده و در سرتاسر این کشور جشن گرفته می ‌شود. حتی جالب است بدانید میزان علاقه کانادایی ها به روز کریسمس تقریبا دو برابر بیشتر از روز کانادا است.

بیشتر مردم کانادا روز تولد حضرت مسیح را جشن گرفته و به سنت ‌های خاص مربوط به این روز نظیر برپایی درخت کریسمس و بازدید از دوستان و اقوام وفادار هستند. مدارس ، سازمان‌ ها و اکثر مشاغل و فروشگاه ها در روز کریسمس تعطیل هستند. حمل ‌و نقل عمومی نیز در سراسر کشور محدود یا متوقف می‌گردد.

تعطیلات روز بوکس در کانادا (26 دسامبر)

اگرچه Boxing Day تنها در 8 استان و قلمروی کانادا به عنوان یک تعطیلات قانونی محسوب می شود ،  اما بسیاری از کانادایی‌ ها در این روز به خریدهای پس از کریسمس و همچنین تماشای هاکی روی یخ می پردازند.

همچنین برای بسیاری از کارکنان فدرالی و بانک ‌ها نیز روز بوکس در بیشتر مناطق کانادا تعطیل در نظر گرفته شده است و در عمل نیز مشاهده می کنیم که اکثر سازمان ‌ها و مشاغل در این روز تعطیل هستند. مانند دیگر تعطیلات عمومی، مدارس و اکثر مشاغل در این روز تعطیل بوده و ارائه خدمات عمومی نیز با محدودیت مواجه است.

تعطیلات استانی کانادا

تعطیلات استانی کانادا

استان ها و سرزمین های کانادا تعدادی از تعطیلات قانونی کانادا را در سطح ملی جشن می گیرند. تعطیلاتی که در آن همه کارمندان حق روز تعطیل با حقوق را دارند. با این حال ، بسیاری از استان ها در تعیین برخی تعطیلات با یکدیگر متفاوت هستند.

به طور کلی ، تعطیلات قانونی برای اکثر استان های کانادا مربوط به روز سال نو ، جمعه خوب (عید پاک) ، روز کانادا ، روز کارگر و روز کریسمس است. دیگر تعطیلات مانند دوشنبه عید پاک، روز ویکتوریا، روز شکرگزاری و روز بوکس نیز برای برخی استان ها تعطیل در نظر گرفته شده است.

بعلاوه ، برخی از استان ها نیز در همان روز همانند دیگر کانادایی ها تعطیلات را جشن می گیرند ، اما ممکن است نام و هدف تعطیلات را به گونه دیگری تعیین نمایند. به عنوان مثال ، دوشنبه سوم فوریه توسط نیمی از استان ها جشن گرفته می شود ، اما حداقل با سه نام متفاوت برگزار می شود.

به منظور مرور تعطیلات ملی و استانی موجود برای هر یک از استان های کانادا ، می توانید به جدول تقویم کانادا در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست مراجعه نمایید. در اینجا به برخی از مهم ترین تعطیلات استانی اشاره می کنیم:

 • تعطیلات استانی آلبرتا که شامل  ۲۰ فوریه (روز خانواده آلبرتا) و ۷ اوت (روز میراث) است.
 • تعطیلات استانی بریتیش کلمبیا ، نیوبرانزویک ، سرزمین های شمال غربی ، نوا اسکوشیا ، نوناووت ، انتاریو و ساسکاچوان که شامل تعطیلات غیرنظامی ۷ اوت است.
 • تعطیلات استانی نیوفاندلند که شامل ۲۴ ژوئن روز اکتشاف و ۴ اوت روز رگاتا است.
 • تعطیلات استانی کبک که شامل ۷ ژانویه (تعطیلات سنتی) و ۲۴ ژوئن سنت ژان باپتیست (روز ملی) است.
 • تعطیلات استانی یوکان که شامل ۲۷ فوریه (روز میراث فرهنگی) و ۱۴ اوت (روز کشف) است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعطیلات استانی کانادا می توانید به این وب سایت مراجعه نمایید.

تعطیلات مدارس کانادا

تعطیلات مدارس کانادا

سال تحصیلی کانادا از اوایل سپتامبر تا اواسط یا اواخر ژوئن ، با دو هفته تعطیلی در کریسمس و یک تا دو هفته تعطیلی در ماه مارس همراه است. تاریخ دقیق تعطیلات ماه مارس در هر مدرسه و همین‌طور بین استان ها متفاوت است. همچنین کودکان در فصل تابستان به مدرسه نمی روند. اما با این حال ، اردوهای تابستانی معمول و فراوان است.

علاوه بر این مدارس ممکن است به دلیل شرایط آب و هوایی (معمولاً برف یا یخبندان) تعطیل شوند. برای اینکه بفهمید آیا یک مدرسه به دلیل آب و هوا در یک روز خاص تعطیل است یا خیر می توانید به وب سایت منطقه مدرسه مراجعه کنید یا به پخش اخبار محلی رادیو گوش دهید.

تاریخ تقویم مدارس در کانادا با توجه به مناطق مدارس مربوطه در هر استان یا سرزمین تعیین می شود. علاوه بر این که مدارس در تمام تعطیلات رسمی کشور کانادا تعطیل هستند در تاریخ های ویژه ای نیز تعطیل می باشند. البته همان‌طور که گفته شد تاریخ های مختلف تعطیلات در هر استان یا شهر متفاوت است.

همچنین مدارس خصوصی ممکن است تاریخ کمی متفاوت داشته باشند. برای اطلاع از این تاریخ ها باید با مدرسه مربوطه تماس بگیرید. همچنین برای اطلاع دقیق تر از تعطیلات مدارس کانادا در هر استان می توانید به این وب سایت مراجعه نمایید.

 • تعطیلات کریسمس: از دوشنبه قبل از کریسمس شروع شده و تا دوشنبه بعد از سال نو ادامه دارد.(۱۹ دسامبر – ۲ ژانویه ۲۰۰۶)
 • تعطیلات بهاری: معمولاً هفته دوم یا سوم اسفند است. (۱۳-۱۷ مارس یا ۲۰-۲۴ مارس)
 • تعطیلات تابستانی: از هفته آخر ژوئن تا آخرین هفته اوت یا هفته اول شهریور است.

اگر برای مهاجرت به کانادا نیاز به وکیل مهاجرت دارید و یا به دنبال موسسه مهاجرت به خارج از کشور هستید، ما به شما تراست را پیشنهاد می کنیم. تیم تراست با کادر مجرب خود متشکل از بهترین وکیل های مهاجرتی، شرایط و نیازمندی های مهاجرت به کانادا و همچنین وسایل لازم برای مهاجرت به کانادا را به شما به طور کامل توضیح خواهند داد و در تمامی مراحل در کنار شما خواهند بود تا به راحتی بتوانید تمامی مراحل مهاجرت را یکی پس از دیگری با موفقیت طی کنید.

تقویم رویدادهای مهم کانادا

تقویم رویدادهای مهم کانادا

تقویم رویدادهای مهم کانادا شامل تنوع زیادی از فعالیت ها می باشد. معمولا برخی از فعالیت های ورزشی ، جشنواره های مردمی و نمایشگاه ها جزئی از این رویدادها محسوب می شوند. در زیر به مجموعه ای از وقایع مهم سالیانه در کانادا اشاره می کنیم.جزئیات بیشتر برخی از این رویدادها را می توانید در وب سایت موسسه مهاجرتی تراست دنبال کنید.

 • ۳-۱۲ فوریه: کارناوال زمستانی ، گرند باند ، انتاریو (مجسمه سازی برفی ، گلف برفی ، و غیره)
 • ۱۱ فوریه : مسابقه بین المللی Sledge Dog Race، وایت هورس ، یوکان
 • ۲۳-۲۷ فوریه: جوایز موسیقی موسیقی ساحل شرقی ، Charlottetown ، PEI
 • ۵-۲۶ مارس: جشنواره شربت افرا ، راکتون ، انتاریو
 • ۲۷ مارس – ۱ آوریل: نمایشگاه زمستانی سلطنتی Manitoba (نمایشگاه های کشاورزی ، مسابقات سوارکاری)
 • ۳۱ مارس – ۲ آوریل: Juno Awards، Halifax ، جشنواره موسیقی
 • ۲۸ مه-۴ ژوئن: دوچرخه سواری مونترال ، کبک
 • ۳۰ می تا ۳ ژوئن: جشنواره بین المللی کودک ، کلگری ، آلبرتا
 • ۱۷ ژوئن : Midnight Marathon، مایو ، یوکان، هنر و صنایع دستی Bazar، رجینا ، ساسکاچوان
 • جشن های روز ۲۱ ژوئن ، Trondek ، Yukon
 • ۲۵ ژوئن: فرمول ۱ جایزه بزرگ کانادا ، مونترال، کبک
 • ۲۹ ژوئن – ۹ ژوئیه: جشنواره بین المللی جاز ، مونترال، کبک
 • ۱-۲ ژوئیه: Lupin Quilt and Craft Fairو نمایشگاه صنایع دستی، بندر الگین ، نیوبرانزویک
 • ۶-۱۶ ژوئیه: جشنواره تابستانی ، شهر کبک
 • ۱۵-۲۴ ژوئیه: جشنواره بزرگ هنرهای شمالی ، اینویک ، NWT
 • ۲۰-۲۹ ژوئیه: Klondike Days ، ادمونتون ، آلبرتا
 • ۱-۶ اوت: روز بوفالو ، رجینا ، ساسکاچوان
 • ۲۴ آگوست – ۴ سپتامبر: جشنواره جهانی فیلم مونترال
 • ۹-۱۰ سپتامبر: نمایشگاه بین المللی هوای ، Halifax / Dartmouth
 • ۱۶-۱۷ سپتامبر: جشنواره هالیفرکس هارفکس ، نوا اسکوتیا
 • ۲۹ سپتامبر – ۸ اکتبر: جشنواره شراب ، دره اوکاناگان ، C.
 • ۸-۱۲ نوامبر: فینال کانادا رودئو ، ادمونتون ، آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آنتاریو
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آنتاریو
 • شروع زندگی در آنتاریو
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

قدم اول را محکم بردارید!

اولین قدم مهاجرت، پیدا کردن مناسب ترین مسیر مهاجرتی است. مشاورین تراست با توجه به شرایط تان بهترین مسیر مهاجرتی را به شما معرفی خواهند کرد.

سوالات متداول

مهم ترین تعطیلات عمومی کشور کانادا کدام اند؟

۱ ژانویه (روز سال نو)
۱۴ آوریل (جمعه خوب)
۱۷ آوریل دوشنبه عید پاک (به جز در بریتیش کلمبیا)
۲۲ مه (روز ویکتوریا)
1 ژوئیه (روز کانادا)
۴ سپتامبر (روز کارگر)
۹ اکتبر (روز شکرگزاری)
۱۱ نوامبر (روز یادبود)
۲۵ دسامبر (روز کریسمس)
۲۶ دسامبر روز بوکس (به جز در بریتیش کلمبیا و کبک)

تاریخ روز سال نو در کانادا چیست؟

کشور کانادا جزو کشورهایی است که تقویم Gregorian را مبنای کار خود قرار داده ‌اند. در این کشورها روز اول ژانویه به عنوان اولین روز سال، تعطیل می باشد و به طور کلی این روز یکی از تعطیلات عمومی رایج در جهان شناخته می شود.

تعطیلات مدارس کانادا چه موقع است؟

سال تحصیلی کانادا از اوایل سپتامبر تا اواسط یا اواخر ژوئن، با دو هفته تعطیلی در کریسمس و یک تا دو هفته تعطیلی در ماه مارس همراه است. همچنین کودکان در فصل تابستان به مدرسه نمی روند.

محبوب ترین تعطیلات کشور کانادا کدام است؟

25 دسامبر، روز کریسمس در تقویم کانادا است که به عنوان محبوب ‌ترین تعطیلات در کشور کانادا محسوب شده و در سرتاسر این کشور جشن گرفته می ‌شود.

روز شکرگزاری در کانادا چه روزی است؟

طبق تقویم رسمی کانادا، روز شکرگزاری این کشور از سال 1957 میلادی در دومین دوشنبه از ماه اکتبر برگزار می گردد. در این روز مردم کانادا به خاطر محصول خوب و دیگر نعمت ‌ها به شکرگزاری می ‌پردازند.

روز شکرگزاری در کانادا در چه استان هایی تعطیل رسمی است؟

این روز به جز نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و نیوفاندلند در سایر مناطق کانادا به عنوان تعطیل رسمی به شمار می رود.

کدام یک از تعطیلات رسمی کانادا برای مسیحیان اهمیت زیادی دارد؟

جمعه خوب در کانادا (۱۴ آوریل).
این روز برای بزرگداشت مصلوب شدن حضرت مسیح در نظر گرفته شده است که توسط همه مسیحیان در کانادا و نقاط دیگر جهان گرامی داشته می‌ شود.

دیدگاهتان را بنویسید