اوقات شرعی ادمونتون

لینک های مفید!

اوقات شرعی شهر ادمونتون در کانادا نکته‌ای مهم برای مسلمانان ایرانی است که قصد مهاجرت به ادمونتون را دارند. این شهر در ایالت آلبرتا واقع شده است و یکی از زیباترین مکان‌های کشور به شمار می‌رود. شما می‌توانید جاذبه‌های گردشگری متعددی را در آن ملاحظه کنید و جمعیت این شهر در حدود ۱.۵ میلیون نفر است.

براساس برآوردها حدود ۳ تا ۵ درصد این جمعیت را مسلمانان تشکیل داده‌اند که برای تحصیل در ادمونتون یا انجام فعالیت‌های شغلی مختلف در آن حضور پیدا کرده‌اند. شما می‌توانید اوقات شرعی ادمونتون را از طریق وب سایت موسسه تراست ملاحظه کنید.

اذان صبح به وقت ادمونتون

این شهر در ایالت آلبرتا کانادا قرار دارد و به نوعی در قسمت غربی کشور واقع شده است. ادمونتون مکان‌های مذهبی و مراکز اسلامی متعددی دارد که در سراسر شهر وجود دارند و می‌توان در حدود بیست مرکز معروف اسلامی را در آن مشاهده کرد.

اوقات شرعی ادمونتون در مورد اذان صبح مشابه شهرهای دیگر کشور است اما شاید تفاوت‌های اندکی نیز وجود داشته باشد. برای نمونه، شما در ماه‌های زمستان، اذان صبح را در ساعت ۶ تا ۷ مشاهده خواهید کرد که شرایط آن مشابه شهرهایی مانند تورنتو و کلگری است.

البته، در ماه‌های بعدی این زمان از ماه مارس به بعد رو به کاهش است و از حدود ساعت ۵:۳۰ در مارس به ساعت ۳:۳۰ در ماه‌های ژوئن و جولای خواهد رسید. در کنار آن نکته مهمی که در مورد این اوقات شرعی ادمونتون وجود دارد که فراهم بودن زمان مناسب و شرایط خوب برای عبادت مسلمانان است.

اذان مغرب به وقت ادمونتون

اذان مغرب نیز تغییراتی را در طول سال خواهد داشت و این مورد به دلیل تغییرات روز و شب است. برای مثال، شما در ماه‌های زمستان روزهای کوتاه‌تری را مشاهده خواهید کرد و به همین دلیل غروب خورشید و اذان مغرب نیز در این ماه‌ها زودتر اتفاق می‌افتد.

با‌ گذشت زمان و عبور از این فصل، طول روزها افزایش پیدا می‌کند و زمان مغرب از حدود ساعت ۶ عصر به حوالی ساعت ۱۰ شب نزدیک می‌شود. در مورد اوقات شرعی ادمونتون کانادا باید گفت شما در سه ماه زمستان، اذان مغرب را بین ساعت ۴ تا ۶ مشاهده خواهید کرد و این زمان در ماه جولای تا ساعت ۱۰ شب نیز خواهد رسید.

همچنین بخوانید

ساعت به وقت کانادا

اوقات شرعی به وقت ادمونتون

در حالت کلی، زمان‌های عبادی متناسب شرایط مسلمانان است و می‌توان بدون مشکل در زمان‌های اذان به عبادت پرداخت. البته، شاید در مورد زمان اذان و وقت‌های نماز تغییرات زیادی در این شهر وجود داشته باشد که مربوط به طولانی یا کوتاه شدن روزهای سال است. شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از این اوقات شرعی ادمونتون از وب سایت موسسه مهاجرتی تراست استفاده کنید که به صورت جزئی زمان‌های اذان را برایتان نمایش می‌دهد.

اذان صبح به افق ادمونتون

در مورد اذان صبح و اوقات شرعی ادمونتون می‌توان گفت، شما یک تا دو ساعت زمان بین اذان تا طلوع خورشید در اختیار خواهید داشت. طلوع خورشید در ماه‌های سرد سال یعنی زمستان بین ساعت ۷:۳۰ تا ۹ صبح خواهد بود و به دلیل موقعیت جغرافیایی شهر و کشور کانادا طلوع خورشید در آن کمی دیرتر اتفاق می‌افتد. باید گفت، شما طلوع آفتاب را در فصل بهار بین ساعات ۵ تا ۶ صبح ملاحظه خواهید کرد و این مورد در فصل تابستان بین ساعات ۵ تا ۶:۳۰ خواهد بود.

درباره جغرافیای کانادا بیشتر بخوانید.

اذان مغرب به افق ادمونتون

در صورتی که به اوقات شرعی ادمونتون کانادا دقت کنیم، شرایط آن را متناسب با شهرهای مختلف کشور ایران می‌بینیم و مسلمانان ایران که قصد مهاجرت به این شهر را دارند با مشکلی مواجه نخواهند شد. البته، در بعضی از روزهای سال زمان اذان صبح کمی دیرتر اتفاق می‌افتد و باید این نکته را در نظر بگیریم.

شما برای اطلاع دقیق و جزئی از زمان‌های عبادت این شهر و سایر شهرهای کشور کانادا می‌توانید با مراجعه به صفحه اوقات شرعی کانادا در تراست ساعات اذان و نماز را به صورت دقیق بررسی کنید.

ساعت شرعی ادمونتون

در صورتی که ساعت و اوقات شرعی ادمونتون کانادا برای‌تان اهمیت زیادی دارد، باید بگوییم مکان‌های مذهبی و مراکز اسلامی زیادی در آن احداث شده است. این مراکز دارای وب سایت‌هایی هستند که می‌توانید اطلاعات متعدد و مرتبط دینی را در آن مشاهده کنید که توسط جمعیت مسلمان شهر فراهم شده است.

اوقات شرعی در ادمونتون

اوقات شرعی ادمونتون در مورد اذان صبح، ظهر و اذان مغرب در طول سال و همزمان با عبور از فصل سرد به فصول گرم، دچار تغییراتی است. باید گفت، علاوه بر اذان صبح و مغرب، زمان اذان ظهر نیز در طول سال تغییر دارد و شما در ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ ظهر پخش اذان را مشاهده خواهید کرد.

اذان به افق ادمونتون

مراکز مذهبی و اسلامی متعددی برای مسلمانان در این شهر احداث شده است که خدمات زیادی را نیز ارائه می‌دهند. شما می‌توانید این مراکز و مساجد را در مناطق مختلف شهر مشاهده کنید که علاوه بر برگزاری مراسم مذهبی در آن‌ها، می‌توانید اطلاعات مورد نیاز مذهبی و دینی را نیز از آن کسب کنید. در صورتی که نیاز به اطلاع از اوقات شرعی ادمونتون داشته باشید، وب سایت تراست نیز امکانات مناسبی را برای‌تان فراهم کرده است.

اذان صبح به افق ادمونتون برای شیعه

همواره، اطلاع از وقت‌های عبادی یک کشور خارجی از جمله دغدغه‌های مهاجران مسلمان است اما در شرایطی که بسیاری از امکانات و قابلیت‌های آنلاین وجود دارند، نباید در این مورد نگران باشید. با یک مراجعه به وب سایت‌های اینترنتی مانند سایت موسسه مهاجرتی تراست، می‌توانید زمان اذان صبح و اوقات شرعی ادمونتون و دیگر شهرهای کشور کانادا را ملاحظه کنید که به صورت لحظه‌ای و دقیق در اختیار شما قرار دارد.

اوقات شرعی ادمونتون برای شیعه

در کنار اهل سنت، جمعیت زیادی از شیعیان نیز در شهر ادمونتون و در کل کشور کانادا حضور دارند. اوقات شرعی ادمونتون در مورد اذان صبح، ظهر و مغرب شرایط مناسبی برای عبادت مسلمانان دارد و مهاجرانی که از کشورهای ایران و کشورهای همسایه آن در این شهر حاضر هستند، مشکلی نخواهند داشت.

اوقات شرعی به افق ادمونتون

برای اطلاع دقیق از زمان‌های شرعی شما می‌توانید با مراجعه به مراکز اسلامی و موسسه‌های مذهبی نیز اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید. در ‌واقع، باید گفت این مراکز در شهر متعدد هستند که برای رفاه مسلمانان و ارائه امکانات متعدد به آن‌ها ایجاد شده است.

برای نمونه، شما می‌توانید از امکانات موسسه مرکزی اسلامی شهر که در قسمت شمالی آن قرار دارد استفاده کنید. در کنار آن، شما به امکانات حدود بیست موسسه و مرکز اسلامی در این شهر دسترسی خواهید داشت که برای اطلاع از اوقات شرعی ادمونتون وب سایت‌های آن نیز در دسترس‌تان قرار دارد.

اوقات شرعی ادمونتون کانادا

مانند بسیاری از شهرهای ایران، در مناطق مختلف شهر ادمونتون کانادا می‌توان از مکان‌‌های مذهبی برای عبادت استفاده کرد. به دلیل تفاوت در طول روز و شب در فصول مختلف، زمان‌های اذان در این شهر تغییراتی را خواهد داشت اما این تغییرات به صورتی نیستند که مشکلاتی را برای تحصیل یا کار به وجود بیاورند.

وب سایت تراست امکان مشاهده اوقات شرعی ادمونتون کانادا را به صورت جزئی و دقیق برای شما فراهم کرده است و در کنار آن می‌توانید زمان‌های عبادت سایر شهرها را نیز در قسمت‌های مربوطه مشاهده کنید.

پخش اذان به وقت ادمونتون

امروزه امکانات متعددی در دنیای آنلاین فراهم شده است که شما می‌توانید از طریق یک وب سایت اینترنتی یا یک اپلیکیشن موبایلی، به قابلیت‌هایی مانند پخش اذان دسترسی داشته باشید. در صورتی که نیاز به دانستن اوقات شرعی ادمونتون داشته باشید، بسیاری از وب سایت‌ها از طرف موسساتی مانند تراست فراهم شده است و در کنار آن می‌توانید از قابلیت‌های نرم افزاری نیز بهره ببرید.

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


  • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
    (کد وکالت: RCIC# 506959)
  • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
  • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
  • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

سوالات متداول

آیا مراکز و مساجد اسلامی و مذهبی در این شهر وجود دارد؟

خوشبختانه، مراکز و مساجد متعددی در این شهر احداث شده است که امکانات مختلفی توسط آن‌ها برای مسلمانان فراهم شده است. شما می‌توانید در قسمت‌های مرکزی، جنوبی و شمالی شهر به مراکز مذهبی یا مساجد آن دسترسی داشته باشید.

اذان صبح در این شهر چه زمانی است؟

اذان صبح در فصل زمستان بین ساعت ۶ تا ۷ است و در ماه‌های بعدی نیز این زمان بین ساعات ۵:۳۰ تا ۳:۳۰ متغیر خواهد بود.

اذان ظهر در ادمونتون چه زمانی است؟

اذان ظهر در این شهر در روزهای مختلف سال تغییراتی را دارد و به طور کلی زمان آن بین ساعت ۱۲ تا ۲ ظهر خواهد بود.

اذان مغرب در این شهر چه زمانی است؟

شما در کنار سایر اوقات شرعی ادمونتون در مورد اذان مغرب نیز تغییرات زیادی را ملاحظه خواهید کرد. این زمان در فصل زمستان بین ساعت ۴ تا ۶ عصر است و پس از آن نیز از ساعت ۶ عصر در ماه مارس تا ساعت ۱۰ شب در ماه جولای خواهد رسید.

دیدگاهتان را بنویسید