مهاجرت به ادمونتون

مهاجرت به ادمونتون

حقایق زندگی در ادمونتون

 • ادمونتون در تمام طول سال میزبان جشنواره‌ هایی است که با نام مستعار «شهر جشنواره کانادا» منعکس شده است. در اولین روز تابستان، ادمونتون از 17 ساعت و سه دقیقه نور روز لذت می برد.
 • آبشار Great Divide در سال 1980 برای جشن گرفتن 75 سالگی ادمونتون نصب شد.
 • ادمونتون دارای تعدادی تیم ورزشی حرفه ای از جمله اسکیموهای ادمونتون از لیگ فوتبال کانادا، ادمونتون اویلرز از لیگ ملی هاکی و اف سی ادمونتون از لیگ فوتبال آمریکای شمالی است.
 • پارک فورت ادمونتون بزرگترین موزه تاریخ زنده کانادا است. پارک فورت ادمونتون شامل سازه های تاریخی اصلی و بازسازی شده است که نشان دهنده تاریخ منطقه ادمونتون است. پارک فورت ادمونتون همیشه در طول تابستان تعداد زیادی مورخ با لباس محلی تاریخی دارد تا به افرادی که از این منطقه بازدید می کنند کمک کنند. مورخان افرادی هستند که تورها را انجام می‌دهند، شخصیت‌های تاریخی را به تصویر می‌کشند و فضا را تفسیر می‌کنند. بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از قطار بخار، کالسکه‌های اسب‌کشی یا اتومبیل‌های مناسب برای هر دوره به پارک فورت ادمونتون دسترسی پیدا کنند.
 • ادمونتون به طور سنتی مرکز صنایع پتروشیمی آلبرتا بوده و در دهه 1940 به آن لقب “پایتخت نفت کانادا” داده است.
 • گالری هنری آلبرتا در سال 1924 تاسیس شد و قدیمی ترین موسسه فرهنگی در آلبرتا است.

ویدیو معرفی شهر ادمونتون کانادا

راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
راهنمای تازه واردان استان آلبرتا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین آلبرتا
 • شروع زندگی در آلبرتا

شهر ادمونتون در حقیقت مرکز استان آلبرتا در کشور کانادا و مرکز منطقه کلان شهر ادمونتون نیز محسوب می شود. بر طبق سرشماری انجام شده در سال 2016 میلادی، جمعیت شهر ادمونتون بیش از 932 هزار نفر گزارش شده است. بدین ترتیب شهر ادمونتون دومین شهر پرجمعیت بعد از شهر کلگری در استان آلبرتا و پنجمین شهر بزرگ در کانادا به شمار می رود. رشد جمعیت شهری در ادمونتون که بخشی از آن نیز ناشی از مهاجرت به ادمونتون کانادا است، موجب شده است تا در سرشماری صورت گرفته در سال 2019 میلادی، جمعیت این شهر به بیش از 972 هزار نفر برسد.

شهر ادمونتون از لحاظ آموزشی و فرهنگی در کانادا دارای اهمیت است.‌ به گونه ای که با برپایی جشن های دوره ای به شکل سالانه، از شهر ادمونتون به عنوان شهر جشن های کانادا یاد می شود. بزرگترین مرکز خرید در تمام منطقه آمریکای شمالی با عنوان مرکز خرید ادمونتون غربی، در این شهر قرار دارد که از سال 1981 میلادی الی 2004 میلادی، عنوان بزرگترین مرکز خرید در جهان را در اختیار خود داشته است!

بنابراین، اگر قصد مهاجرت به ادمونتون را دارید، در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات کاملی را درباره روش های مهاجرت به این شهر کانادایی بیان کنیم. همچنین، در مورد موضوعات دیگری مانند هزینه های مهاجرت، هزینه های زندگی، آب و هوا و وضعیت اقتصادی در ادمونتون نیز مطالبی ارائه شده است. علاوه بر این موضوعات، درباره برخی از موضوعات رایج در رابطه با مهاجرت به ادمونتون و مسائل مرتبط با آن بحث شده است.

راهنمای عزیمت به کانادا
 • چک لیست مدارک و وسایل موردنیاز
 • راهنمای قوانین کانادا
 • شروع زندگی در کانادا

موقعیت جغرافیایی ادمونتون در کانادا

اما ادمونتون در کجا واقع شده است؟ این شهر در قسمت شمالی رودخانه ساسکاچوان در کشور کانادا قرار گرفته است. ادمونتون شمالی ترین شهر منطقه ی امریکای شمالی است که جمعیت کلان شهر آن، بیش از 1 میلیون نفر برآورد شده است. شهر ادمونتون در عرض جغرافیاییِ برابری با شهرهای هامبورگ در آلمان، دابلین در کشور ایرلند و شهر منچستر در کشور انگلستان قرار دارد. کوه های معروف راکی در کشور کانادا در غرب ادمونتون قرار دارند.

آب و هوا در ادمونتون کانادا

آب و هوا در شهر ادمونتون را می توان از نوع آب و هوای مرطوب قاره ای دانست. به شکلی که تابستان ها در ادمونتون کانادا از ماه ژوئن الی اوایل ماه سپتامبر میلادی طول خواهد کشید. زمستان ها عموماَ از ماه نوامبر میلادی الی ماه مارس ادامه خواهند داشت و شدت سرما و مدت آن متغیر است. ماه های پاییز و بهار کوتاه و مدت آن نیز تغییر می کند. می توان فصل زراعی در ادمونتون را از ماه می الی ماه سپتامبر میلادی دانست. مناطق جنوبی در ادمونتون آب و هوای سردتری را در فصل زمستان دارند. میانگین دمای هوا در ماه ژانویه در ادمونتون به حدود 6- درجه سانتی گراد می رسد. در حالی که میانگین دما در ماه جولای میلادی در فصل تابستان در حدود 23 درجه سانتی گراد خواهد بود. با برخورداری از حدود 456 میلی متر بارش در سال، ادمونتون تقریباَ اقلیم خشکی دارد. به شکلی که معمولاَ بارش ها در اواخر فصل بهار و تابستان و در اوایل فصل پاییز از شدت بیشتری برخوردار هستند. به طور کلی، با در نظرگیری حدود 77 روز بارانی در سال، با مهاجرت به ادمونتون به یکی از آفتابی ترین شهرهای کانادا مهاجرت خواهید کرد.

درباره ی آب و هوای کانادا بیشتر بدانید

نژاد و مذهب ساکنان ادمونتون

نژاد و مذهب ساکنان ادمونتون

بر طبق سرشماری سال 2016 میلادی، در حدود 56 درصد از جمعیت شهر ادمونتون را از نژاد اروپایی تشکیل می دادند. به شکلی که در حدود 17 درصد از ساکنان این شهر از نژاد انگلیسی، 13.8 درصد از آنها از نژاد اسکاتلندی و 13.6 درصد از آنها از نژاد آلمانی هستند. البته نژادهای دیگر شامل ایرلندی، اوکراینی، فرانسوی و لهستانی نیز در ادمونتون زندگی می کنند. بنابراین، با مهاجرت به ادمونتون در یک شهر با گوناگونی نژادی در حالی با آرامش زندگی می کنید که این گوناگونی، تنوع در فرهنگ، آداب و رسوم، افکار و عقاید را به دنبال خواهد داشت. این موضوع را می توان یکی دیگر از جذابیت های منحصر به فرد برای بازدیدکنندگان از این شهر دانست.

اما تنوع در ادمونتون تنها در بحث نژادی خلاصه نشده است. بلکه افرادی با مذاهب و اعتقادات گوناگون در صلح و آرامش در کنار یکدیگر در این شهر زندگی می کنند. بر طبق سرشماری خانگی که در سال 2011 در کشور کانادا انجام شده است، تقریباَ 59 درصد از ساکنان شهر ادمونتون را شهروندانی با دین مسیحیت تشکیل می دادند. بعد از مسیحیت دین اسلام بیشترین پیروان را در شهر ادمونتون دارا است. در سال 1930 میلادی جامعه مسلمان شهر ادمونتون تصمیم گرفت تا مسجدی را در این شهر بنا کند. سایر ادیان در شهر ادمونتون کانادا عبارت هستند از بوداییست، هندو و یهودیت.

هزینه مهاجرت به ادمونتون

چنانچه قصد مهاجرت به ادمونتون کانادا را دارید، اطلاعاتی که در این قسمت ذکر شده است می تواند دید بسیار خوبی را در مورد هزینه مهاجرت به کانادا را برای شما فراهم کند. به طور کلی، مهاجرت به دلایل مختلفی روی می دهد. دلایل اقتصادی، خانوادگی و یا تحصیلی برخی از این دلایل هستند. دلیل مهاجرت افراد هر آنچه باشد، هدف روشن است. تغییر زندگی کنونی برای دست یابی به وضعیتی بهتر. در این مسیر گاهی هزینه هایی که پرداخت می شود در برابر آنچه که بدست می آید، عموماَ قابل مقایسه نیست. به عنوان مثال، یادگیری یک زبان جدید، هزینه هایی را به دنبال دارد که برای رسیدن به اهداف تعیین شده نیاز است تا این نوع هزینه ها در نظر گرفته شود. هزینه های مالی بخشی از انواع هزینه ها است که طبیعتاَ مهاجرت به ادمونتون کانادا نیز هزینه های مالی خاص خود را دارد. هزینه شرکت در امتحان های زبان، هزینه های مربوط به حمل و نقل و مسافرت و یا هزینه اسکان در ادمونتون از جمله این هزینه های مالی هستند.

طبیعی است که زندگی در ادمونتون کانادا با زندگی در شهری که در آن متولد شده اید، متفاوت است. این بدان معنا است که وضعیت مالی شما می تواند تغییراتی را داشته باشد. حتی در صورت برخورداری از درآمد بیشتر در کشور کانادا، به دلیل عدم آشنایی با مخارج زندگی در ادمونتون، ممکن است در ابتدا برنامه ریزی دقیقی برای هزینه های خود نداشته باشید. هزینه هایی مانند هزینه تهیه مسکن، هزینه گرمایش خانه و سایر امکانات جانبی، هزینه تهیه غذا و پوشاک و بیمه درمانی از جمله این هزینه ها هستند که بعد از مهاجرت به ادمونتون نیاز است تا این هزینه ها را در نظر بگیرید. در قسمت های بعدی در مورد هزینه زندگی در ادمونتون مطالبی آورده شده است.

اما هزینه های مرتبط با ارائه درخواست مهاجرت به دولت کانادا نیز نباید فراموش شوند. اگر بخواهیم به صورت تقریبی هزینه های مهاجرت به ادمونتون کانادا را در نظر بگیریم، با توجه به اینکه هزینه های مهاجرتی ممکن است با توجه به نوع درخواست متفاوت باشند، برخی از این هزینه ها بر اساس مهاجرت از طریق برنامه اکسپرس اینتری کانادا، برنامه مربوط به نیروی کار ماهر فدرال، به شکلی که در ادامه آورده شده است، خواهند بود:

 • هزینه مربوط به ارائه درخواست مبلغ 825 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
 • هزینه دریافت حق اقامت دائم مبلغی برابر با 500 دلار کانادا برای هر فرد بزرگسال در نظر گرفته شده است.
 • هزینه ارائه درخواست برای شریک زندگی، همراه با هزینه دریافت حق اقامت دائم مبلغی برابر با 1325 دلار کانادا و برای هر کودکِ همراه، مبلغی برابر با 225 دلار کانادا است.
 • هزینه بیومتریک (ارائه عکس و اثر انگشت) در هنگام ارائه درخواست برای مجوز کار، برای هر شخص مبلغی برابر با 85 دلار کانادا ذکر شده است. این هزینه برای یک خانواده 2 نفره و یا بیشتر مبلغی برابر با 170 دلار کانادا در نظر گرفته شده است.
 • هزینه امتحان زبان انگلیسی آیلتس برای هر شخص مبلغی برابر با 61,510,400 ریال ( برای مشاهده قیمت به روز امتحان آیلتس در تهران به این لینک مراجعه کنید) است.

علاوه بر هزینه های ذکر شده، سایر هزینه ها مانند هزینه آزمایش های پزشکی، هزینه دریافت و یا تمدید گذرنامه و هزینه بلیت هواپیما نیز می تواند به هزینه های بالا اضافه گردد. بنابراین، همانطور که ملاحظه شد، مانند اغلب کارهای دولتی، برای رسیدگی به پرونده ها و درخواست های مهاجرتی، هزینه هایی در نظر گرفته می شود. این هزینه ها عموماَ با توجه به روش های مهاجرتی که در ادامه بیشتر در مورد آنها توضیح خواهیم داد، متفاوت هستند. اداره مربوط به امور مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) هزینه های مشخصی را برای ارائه درخواست متقاضیان مهاجرت در نظر گرفته است. این هزینه ها بدون توجه به ملیت برای همه متقاضیان مهاجرت به ادمونتون کانادا یکسان در نظر گرفته شده است. در این لینک فهرست کامل این نوع هزینه ها را می توانید مشاهده کنید.

درباره ی هزینه های زندگی در کانادا بیشتر بدانید

 روش های مهاجرت به ادمونتون

روش های مهاجرت به ادمونتون

جالب است بدانید که بر اساس سرشماری سال 2011 میلادی، در حدود 20 درصد از جمعیت شهر ادمونتون در کانادا یعنی بیش از 230 هزار نفر از ساکنان این شهر کانادایی را مهاجران تشکیل می دادند. اما روش های مختلفی برای مهاجرت به ادمونتون وجود دارد. مناسب ترین روش ها برای دریافت اقامت دائم ادمونتون عبارت هستند از:

 • برنامه اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry Canada selection system)
 • برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program)

محبوب ترین برنامه مهاجرت به ادمونتون کانادا که از طریق آن می توان اقامت دائم کانادا را بدست آورد، برنامه اکسپرس اینتری است. این برنامه مهاجرتی از طرف دولت فدرال در ماه ژانویه سال 2015 میلادی برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت. در حقیقت، اکسپرس اینتری را می توان یک سیستم آنلاین مهاجرتی در نظر گرفت که به مدیریت درخواست های ارائه شده برای مهاجرت به کشور کانادا می پردازد.

روش کار از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا به این صورت است که متقاضیان مهاجرت به ادمونتون کانادا در صورت برخورداری از حداقل شرایط اعلام شده، اقدام به ایجاد یک حساب کاربری آنلاین خواهند کرد. هر یک از متقاضیان می توانند تحت عنوان یکی از برنامه های اعلام شده در سیستم اکسپرس اینتری کانادا، درخواست مهاجرت خود را ارائه دهند. البته مشارکت در برنامه های مهاجرت استانی نیز می تواند به عنوان یک گزینه مهاجرتی دیگر، از این طریق در نظر گرفته شود.

از آنجایی که سیستم اکسپرس اینتری به شکل رقابتی است، در این هنگام تمامی متقاضیان بر اساس یک سیستم امتیاز دهی که به اختصار CRS نامیده می شود، امتیاز مشخصی را بنابر اطلاعاتی که ارسال کرده اند، دریافت می کنند. داوطلبانی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشند، دعوتنامه ای را برای ارائه درخواست اقامت دائم کانادا دریافت خواهند کرد. در صورت دریافت این دعوتنامه، نیاز است تا متقاضیان در سریع ترین زمان ممکن، اقدام به تکمیل حساب کاربری و پرداخت هزینه های مرتبط با بررسی درخواست مهاجرتی نمایند. عموماَ زمان اعلام شده برای انجام این کار 90 روز می باشد. دولت فدرال به این شکل روند مهاجرتی را سرعت بخشیده است که در مدت 6 ماه، به تمامی تقاضاهای مهاجرت به ادمونتون کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری پاسخ خواهد داد.

اما در کنار سیستم اکسپرس اینتری ارائه شده از طرف دولت فدرال، روش های دیگری برای مهاجرت وجود دارد که متقاضیان می توانند از طریق یکی از آنها نیز اقدام کنند. برنامه های مهاجرت استانی، علاوه بر برنامه های دولت کانادا می توانند به مهاجران برای دریافت اقامت دائم کمک نمایند. برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا یکی از چندین برنامه مهاجرت استانی است که از آن طریق می توان برای مهاجرت به ادمونتون کانادا اقدام کرد. در ادامه در مورد این روش مهاجرتی بیشتر توضیح خواهیم داد.

درمورد اقامت کانادا بیشتر بدانید

مهاجرت به ادمونتون از طریق تخصص

مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری را می توان یکی از مناسب ترین روش ها برای مهاجرت نیروهای کاری به کانادا ادمونتون دانست. در این سیستم مهاجرتی، 3 برنامه مجزا از یکدیگر برای اعطای اقامت دائم به نیروهای کار ماهر در نظر گرفته شده است. در حقیقت، هر یک از این 3 برنامه مهاجرتی گروه خاصی از مهاجران را با توجه به شرایط اعلام شده در هر برنامه، مورد هدف قرار می دهند. کلاس نیروی کار ماهر فدرال، کلاس اسکیلد تریدز فدرال و کلاس تجربه کانادایی، سه برنامه تعریف شده تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا هستند، که می توان از طریق هر یک از آنها برای مهاجرت به ادمونتون در کانادا اقدام کرد.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال

برنامه نیروی کار ماهر فدرال

این برنامه که با عنوان فدرال اسکیل ورکر کانادا (Federal Skilled Worker Program) نیز شناخته می شود، یکی از 3 برنامه اکسپرس اینتری کانادا است، که به هزاران مهاجر از سرتاسر جهان این اجازه را می دهد تا برای مهاجرت به ادمونتون کانادا درخواست خود را ارائه دهند. اگر نیروی کار ماهر هستید و می خواهید همراه شریک زندگی و فرزندان خود به کانادا ادمونتون مهاجرت کنید، از طریق این برنامه برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. زمان تعیین شده برای رسیدگی به درخواست ها از این روش به شکلی است که به حدود 80 درصد از درخواست های ارسالی در مدت 6 ماه رسیدگی خواهد شد.

نکته قابل توجه برای افرادی که از این طریق برای مهاجرت به ادمونتون اقدام می کنند این است که، الزامی به ارائه سابقه حضور در کشور کانادا از این طریق وجود ندارد. شما کافی است تا از حداقل شرایط تعیین شده در این روش مهاجرتی برخوردار باشید تا برای درخواست از این روش، شایستگی لازم را داشته باشید. از جمله پارامترهای در نظر گرفته شده که با توجه به آنها به متقاضیان امتیاز داده می شود، می توان به تجربه کاری، سطح تحصیلات، سن و میزان آشنایی به زبان های انگلیسی و فرانسوی اشاره کرد. در مورد جزئیات شرایط در این روش مهاجرتی در ادامه توضیحات بیشتری ارائه شده است.

برنامه اسکیلد تریدز فدرال

یکی دیگر از برنامه هایی که تحت سیستم اکسپرس اینتری کانادا تعریف شده است، کلاس اسکیلد تریدز فدرال (Federal skilled trades Program) است. اگر در یکی از مشاغل تعیین شده تحت این برنامه مهاجرتی از حداقل 2 سال سابقه کاری تمام وقت برخوردار هستید، و یا معادل با آن تجربه کاری پاره وقت دارید، این برنامه مهاجرتی ممکن است برای شما گزینه مناسبی باشد. گام بعدی این است که حداقل نمره بدست آمده از یکی از امتحان های زبان مانند آیلتس را، برای ارائه درخواست ارائه کنید. در نهایت، با تکمیل پروفایل اکسپرس اینتری که به صورت آنلاین و از طریق مراجعه به وبسایت اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) انجام می شود، می توانید درخواست مهاجرت خود را ارسال کنید.

کلاس تجربه کانادایی

در این برنامه مهاجرت به کانادا از طریق تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) از متقاضیان درخواست می شود تا حداقل 1 سال تجربه کار در کشور کانادا را ارائه دهند. بنابراین، گروهی از متقاضیان که در کانادا مشغول به کار هستند این فرصت را دارند تا با برخورداری از این مزیت، بتوانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند. اگر در 3 سال قبل از ارائه درخواست، حداقل 12 ماه سابقه کاری تمام وقت و یا معادل آن به صورت پاره وقت در کانادا وجود داشته باشد، در صورت برخورداری از یک مجوز کاری به هنگام ارائه تجربه کار، می توان امتیاز قابل توجهی را در برنامه اکسپرس اینتری کانادا بدست آورد. همچنین، لازم است تا تجربه کاری ارائه شده در فهرست طبقه بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) وجود داشته باشد.

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، برای آن گروه از داوطلبانی که از بیشترین امتیاز کسب شده برخوردار باشند، یک دعوتنامه مهاجرتی از طریق سیستم اکسپرس اینتری کانادا ارسال می شود. اما این دعوتنامه و یا به اختصار ITA چگونه ارسال خواهد شد؟ در ابتدا داوطلبان باید برای یکی از برنامه های ذکر شده در سیستم اکسپرس اینتری، که در این بخش به آنها اشاره شد، از شایستگی لازم برخوردار باشند. در این صورت با ایجاد یک پروفایل اکسپرس اینتری، شرایط شما وارد رقابت با سایر شرایط ارائه شده از طرف داوطلبان مهاجرت به ادمونتون کانادا خواهد شد.

اما برای مهاجرت از طریق تخصص گزینه های دیگری نیز وجود دارد که داوطلبان مهاجرت می توانند از طریق آنها اقدام کنند. همانطور که قبلاَ اشاره شد، مهاجرت از طریق برنامه استانی گزینه های دیگری را نیز برای مهاجران فراهم کرده است. برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا از طریق دو برنامه جداگانه وضعیت مهاجران را برای ورود به این استان و دریافت اقامت دائم بررسی می کند. عموماَ برنامه های استانی شرایط و معیارهای متفاوتی را برای پذیرش مهاجران در نظر می گیرند. این معیارها که با توجه به نیازهای بازار کار در هر استان تعیین می شوند، می تواند در یک استان نسبت به استان دیگر متفاوت باشد. در ادامه ضمن معرفی روش های مهاجرت استانی، برخی از شرایط مهاجرت به ادمونتون نیز از این طریق آورده شده است.        

مهاجرت به ادمونتون از طریق برنامه استانی

چنانچه قصد مهاجرت به ادمونتون کانادا را دارید، می توانید از یکی از برنامه های در نظر گرفته شده از طرف استان آلبرتا برای مهاجرت به شهر ادمونتون استفاده کنید. از آنجایی که این شهر در استان آلبرتا قرار دارد، برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program (AINP)) می تواند گزینه ای ایده آل برای ارائه درخواست اقامت دائم در ادمونتون باشد.

برنامه نامزد مهاجرت آلبرتا با در نظرگیری 4 برنامه مختلف مهاجرتی، اقدام به اعطای اقامت دائم به متقاضیان مهاجرت به این استان می نماید. به گونه ای که 2 برنامه از این برنامه ها برای مهاجرت نیروهای کاری ماهر اختصاص داده شده است. برنامه های اعلام شده در این برنامه استانی عبارت هستند از:

 • برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)
 • سیستم اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)
 • برنامه مهاجرت کار آفرین فارغ التحصیل بین المللی (International Graduate Entrepreneur Immigration Stream)
 • و برنامه کشاورز خویش فرما (Self-Employed Farmer Stream)

برای مطالعه بیشتر درمورد مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری در استان های کانادا کلیک کنید

مهاجرت به ادمونتون از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به ادمونتون از طریق سرمایه گذاری

استان آلبرتا از طریق دو برنامه مهاجرتی اقدام به جذب کار آفرینان خارجی در این استان می کند. بنابراین، آن گروه از متقاضیان مهاجرت به ادمونتون که قصد ایجاد یک کسب و کار و یا خرید یک کسب و کار موجود در آلبرتا ادمونتون را دارند، در صورت برخورداری از شرایط اعلام شده، می توانند درخواست خود را برای مهاجرت از یکی از این روش ها ارائه دهند. 

با توجه به اینکه مشاغل و صنایع مرتبط با بخش کشاورزی از اهمیت ویژه ای برای کشور کانادا و استان آلبرتا برخوردار است، این استان یکی از برنامه های مهاجرتی خود را از طریق سرمایه گذاری در بخش کشاورزی در نظر گرفته است. بدین منظور، برنامه کشاورز خویش فرما (Self-Employed Farmer Stream) به عنوان یکی از برنامه های مهاجرت استانی آلبرتا ارائه شده است. کشاورزان با تجربه، که قصد خرید و یا راه اندازی مزرعه ای در آلبرتا را دارند، می توانند برای دریافت اقامت دائم ادمونتون آلبرتا درخواست خود را برای مهاجرت ارائه دهند. متقاضیان نیاز است تا از تجربه مدیریتی مرتبط و منابع مالی کافی، برای راه اندازی و ایجاد چنین کسب و کاری در این استان برخوردار باشند.

البته روش دیگری نیز برای مهاجرت به ادمونتون آلبرتا از طریق کار آفرینی وجود دارد. برنامه مهاجرت کار آفرین فارغ التحصیل بین المللی (IGEIS)، به استان آلبرتا این اجازه را می دهد تا فارغ التحصیلانی را که از یکی از موسسات آموزشی و دانشگاهی در آلبرتا ادمونتون فارغ التحصیل شده اند، و قصد راه اندازی یک کسب و کار را در این استان دارند، از طریق اعطای حق اقامت دائم ادمونتون آلبرتا پذیرش کند.  

درمورد سرمایه گذاری در کانادا بیشتر بدانید

مهاجرت به ادمونتون از طریق اسپانسرشیپ

با توجه به اهمیت خانواده در کشور کانادا، یکی از روش های مهاجرت به ادمونتون آلبرتا نیز مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ خانوادگی است. اگر فردی که در ادمونتون کانادا زندگی می کند دارای اقامت دائم این کشور باشد و یا شهروند کانادا محسوب شود، می تواند برای مهاجرت برخی از بستگان خود اقدام کند. البته مهاجرت از طریق اسپانسرشیپ دارای شرایطی است.

به عنوان مثال، ممکن است نیاز باشد تا فردی که از خانواده خود برای مهاجرت دعوت می کند، از حداقل درآمد مشخصی برخوردار باشد. همچنین، این شخص با امضای توافق نامه ای تعهد می دهد که افراد دعوت شده برای دوره زمانی مشخصی، از کمک های مالی نهادهای دولتی کانادا استفاده نخواهند کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ با تراست همراه باشید.

شرایط مهاجرت به ادمونتون

وجود روش های مختلف برای مهاجرت نشان دهنده انعطاف پذیری بالای سیستم مهاجرتی کانادا است. بنابراین، با توجه به روش های مختلفی که برای مهاجرت به ادمونتون در کانادا وجود دارد، شرایط در نظر گرفته شده نیز برای هر روش متفاوت است. در ادامه به برخی از این شرایط مهاجرتی اشاره شده است.

 • شرایط مهاجرت به ادمونتون از طریق نیروی کار ماهر فدرال: برای مهاجرت به ادمونتون کانادا از طریق برنامه اکسپرس اینتری نیروی کار ماهر فدرال، نیاز است تا از حدقل شرایط مشخصی، بر طبق معیارهای در نظر گرفته شده در این برنامه مهاجرتی برخوردار باشید. تجربه کاری به عنوان نیروی کار ماهر، آشنایی به زبان انگلیسی یا فرانسوی و تحصیلات، پارامترهایی هستند که برخورداری از حداقل شرایط در آنها مورد نیاز است. البته برای ارزیابی درخواست های ارائه شده معیارهای دیگری مانند سن و برخورداری از یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در ادمونتون آلبرتا نیز مورد بررسی قرار می گیرد. هر یک از این پارامترها دارای مشخصاتی هستند که با توجه به آنها درخواست متقاضیان بررسی می شود.

به عنوان مثال و در مورد پارامتر سابقه کاری، تجربه کاری باید در یکی از گروه های اعلام شده تحت طبقه بندی مشاغل ملی کانادا باشد. این گروه های مشاغل عبارت هستند از: مشاغل مدیریتی (گروه مهارت 0)، مشاغل حرفه ای (سطح مهارت A) و مشاغل فنی (سطح مهارت B). همچنین، تجربه کاری ارائه شده باید در 10 سال قبل از ارائه درخواست و حداقل به اندازه 1 سال و به صورت پیوسته کسب شده باشد. به گونه ای که از طریق این تجربه کاری درآمدی حاصل شده باشد. بنابراین، کارهایی که بدون درآمد و مانند کارهای داوطلبانه انجام شده باشند، به عنوان سابقه کاری در نظر گرفته نمی شوند.  

با توجه به امتیازات در نظر گرفته شده برای هر یک از این پارامترها، داوطلبان مهاجرت به ادمونتون کانادا لازم است تا حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز در نظر گرفته شده، در این برنامه مهاجرتی را بدست آورند. برای آگاهی از شرایط کامل و جزئیات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا از طریق تخصص کاری می توانید کلیک کنید ویا به سایت دولت کانادا مراجعه نماییدو یا به سایت دولت کانادا مراجعه نمایید

 • شرایط مهاجرت به ادمونتون از طریق برنامه فرصت آلبرتا: برنامه فرصت آلبرتا برای گروهی از متقاضیان مهاجرت به ادمونتون آلبرتا مناسب است که، در این منطقه از کانادا زندگی می کنند و از یک کارفرما در ادمونتون آلبرتا پیشنهاد شغلی دارند. به علاوه، حداقل شرایط داوطلبان در پارامترهایی مانند تجربه کاری، تحصیلات و مهارت های زبانی مورد بررسی قرار می گیرد. برای مشاهده جزئیات بیشتر و آگاهی از شرایط کامل به این لینک مراجعه کنید.
 • شرایط مهاجرت به ادمونتون از طریق سرمایه گذاری- برنامه کشاورز خویش فرما: به منظور اثبات مهارت های مدیریتی در کشاورزی نیاز است تا داوطلبان اسناد مالی مربوط به یک کسب و کار موجود در بخش کشاورزی را ارائه دهند. مدارک مرتبط با تحصیلات و تجربه کاری نیز از متقاضیان درخواست می شود. همچنین، داوطلبان باید برنامه خود را برای راه اندازی یک کسب و کار مرتبط با کشاورزی در آلبرتا ارائه دهند. به علاوه، حداقل مبلغ لازم برای سرمایه گذاری به اندازه 500 هزار دلار کانادا تعیین شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.
درآمد در شهر ادمونتون کانادا چقدر است

هزینه زندگی در ادمونتون کانادا

ساکنان شهر ادمونتون آلبرتا از بالاترین میانگین درآمد خانوار در کشور کانادا سود می برند. در حالی که هزینه های زندگی در این شهر بسیار منطقی است. ساکنان در شهر ادمونتون از پرداخت مالیات فروش استانی یا PST معاف هستند. به طور میانگین، با زندگی در شهر ادمونتون، پس انداز بیشتری را در مقایسه با سایر شهرهای کانادا می توانید در اختیار داشته باشید. هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در ادمونتون کانادا با توجه به اینکه در داخل شهر و یا خارج از آن زندگی کنید، تقریباَ بین 960 دلار و 1100 دلار در ماه است. همچنین، هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه در ادمونتون کانادا در حدود 1500 دلار الی 1800 دلار در ماه است. در نظر داشته باشید که هزینه های مسکن با توجه به اینکه در منطقه گران شهر و یا منطقه ای معمولی ساکن باشید، ممکن است متفاوت باشد. اگر قصد مهاجرت به ادمونتون را دارید بهتر است اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های زندگی در این شهر داشته باشید. بنابراین، در ادامه برخی از مهمترین هزینه هایی که ممکن است با زندگی در ادمونتون با آنها مواجه شوید، برایتان آورده شده است. ذکر این نکته ضروری است که قیمت های ارائه شده در اینجا تقریبی هستند و ممکن است با توجه به شرایط مختلف مانند نوع محصول و برند، قیمت ها نیز متفاوت باشند. همچنین، قیمت ها مربوط به ماه ژانویه سال 2021 میلادی است.

درمورد هزینه زندگی در کانادا بیشتر بدانید

مواد مصرفیقیمت
منو غذای ساده در منطقه تجاری شهر22 دلار کانادا
500 گرم جوجه بدون استخوان8 دلار کانادا
1 لیتر شیر پر چرب2.11 دلار کانادا
12 عدد تخم مرغ3.78 دلار کانادا
1 کیلوگرم گوجه فرنگی3.69 دلار کانادا
500 گرم پنیر14 دلار کانادا
1 کیلوگرم سیب4.59 دلار کانادا
1 کیلوگرم سیب زمینی3.08 دلار کانادا
نان برای دو نفر1.86 دلار کانادا
لباس قیمت
شلوار جین71 دلار کانادا
کفش ورزشی117 دلار کانادا
کفش مردانه130 دلار کانادا
حمل و نقلقیمت
خودرو فولکس واگن گولف جدید مدل 1.4 TSI 150 CV26936 دلار کانادا
1 لیتر گاز خودرو0.95 دلار کانادا
بلیت حمل و نقل عمومی ماهانه94 دلار کانادا
هزینه تاکسی در هر 8 کیلومتر در یک روز کاری19 دلار کانادا
کتاب بازار کار کانادا

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

همراه شما در تمام مراحل!

تراست بسیار مفتخر است که وکلای مجربی را در تیم خود دارد که در تمامی مراحل مهاجرت همراه شما هستند. همین حالا می‌توانید وقت مشاوره آنلاین یا تلفنی رزرو کنید.

سوالات متداول

مزایای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری کانادا نیروی کار ماهر فدرال کدام است؟

با توجه به اینکه به اکثر درخواست ها در مدت زمان بسیار کوتاهی و در کمتر از 6 ماه رسیدگی می شود، این روش مهاجرتی بسیار سریع اتفاق می افتد. همچنین، این روش مهاجرتی  برای افرادی مناسب است که در خارج از کشور کانادا زندگی می کنند و سابقه زندگی، کار و تحصیل را در کشور کانادا ندارند. بنابراین، در این روش نیاز نیست برای مدتی در کشور کانادا زندگی کرده باشید.
به علاوه، در مقایسه با سایر برنامه های مهاجرت به کشور کانادا، بیشترین میزان دعوتنامه های مهاجرتی از روش نیروی کار ماهر فدرال، برای متقاضیان ارسال شده است. به شکلی که در سال 2018، بیش از نیمی از افرادی که دعوتنامه مهاجرتی دریافت کرده اند، از این روش درخواست خود را ارائه کرده بودند. در نتیجه، اگر قصد مهاجرت به ادمونتون کانادا را دارید، اقدام از طریق برنامه نیروی کار ماهر فدرال می تواند گزینه ای بسیار مناسب باشد.

درآمد در شهر ادمونتون کانادا چقدر است؟

بالاترین میانگین درآمد ماهانه در کشور کانادا متعلق به شهر ادمونتون است. به شکلی که میانگین درآمد در شهر ادمونتون برابر با 83436 دلار کانادا در سال اعلام شده است. به عنوان مثال، مهندسان عمران دارای میانگین درآمدی برابر با 77400 دلار کانادا در سال و مهندسان نفت و گاز دارای میانگین درآمدی برابر با 95250 دلار کانادا در سال هستند.

وضعیت اقتصادی ادمونتون کانادا چگونه است؟

ادمونتون داری اقتصاد قوی در بخش هایی مانند کشاورزی و صنایع مرتبط با نفت و گاز است. نرخ بیکاری در ادمونتون از میانگین نرخ بیکاری در کشور کانادا پایین تر است. جالب است بدانید که در سال 2013 میلادی، 40 درصد از شغل های ایجاد شده در کانادا، متعلق به شهر ادمونتون بوده است! در حقیقت، با مهاجرت به ادمونتون کانادا، برای زندگی در یک شهر ثروتمند آماده می شوید.
ادمونتون در کانادا مرکز اصلی صنایع نفت و گاز در این کشور و مرکز اصلی اقتصادی در منطقه مرکزی و شمالی آلبرتا است. از سال 2014 به بعد، ارزش پروژه های اقتصادی انجام شده در منطقه کلان شهر ادمونتون کانادا، مبلغی در حدود 57.8 میلیارد دلار بوده است. به شکلی که در حدود 34.4 میلیارد دلار از این مبلغ مربوط به پروژه های مرتبط با صنایعی مانند صنایع نفت و گاز است. البته از گذشته نیز ادمونتون را به عنوان مرکز صنایع پتروشیمی در استان البرتا می دانستند. به شکلی که در سال 1940 میلای عنوان “پایتخت نفتی کانادا” را به ادمونتون داده اند.
صنایع فعال در حوزه خدمات و تأمین نیز در کنار صنایع مرتبط با استخراج انرژی مشغول به فعالیت هستند. در حالی که انجام پژوهش های مختلف و به کارگیری فناوری، موجب گسترش استخراج از ذخایر نفتی و گازی در ادمونتون آلبرتا شده است. گفته می شود این ذخایر یکی از ذخایر بزرگ نفت و گاز در جهان محسوب می شوند. البته تنها محرک اقتصادی در ادمونتون صنایع مرتبط با نفت و گاز نیستند. بلکه یکی از مراکز اصلی پژوهشی و آموزشی در کانادا، که کمک فراوانی به توسعه فناوری می کند، شهر ادمونتون است. دانشگاه آلبرتا یکی از این مراکز آموزشی و پژوهشی مهم در کانادا است که موسسه ملی نانوفناوری نیز در ادمونتون آلبرتا واقع شده است.

مزایای مهاجرت به ادمونتون کانادا کدام است؟

حال که به خوبی با شهر ادمونتون و روش های مهاجرتی به این شهر آشنا شدید، ممکن است این سوال مطرح شود که مهاجرت به ادمونتون چه مزایای دیگری را برایتان خواهد داشت. اولین مزیت زندگی در شهر ادمونتون آلبرتا این است که ساکنان این شهر برخوردی صمیمانه با مهاجران دارند. این مزیت شاید در نگاه اول مورد توجه شما قرار نگیرد، اما هنگامی که تغییرات متفاوتی را بعد از مهاجرت و در زندگی جدید خود تجربه می کنید، این موضوع می تواند در حل برخی از مسائل شما بسیار کمک کننده باشد. به علاوه، مالیات کمتری در این شهر پرداخت می شود که این موضوع می تواند، در کاهش هزینه های مهاجران تأثیر مثبتی داشته باشد.
جالب است بدانید که در بین تمامی شهرهای کانادا، بیشترین فضای در نظر گرفته شده به عنوان پارک، متعلق به شهر ادمونتون است. وجود فضای سبز کافی یکی از ویژگی هایی است که می تواند در افزایش سطح کیفیت زندگی شهروندان تأثیر مستقیمی داشته باشد و ادمونتون به خوبی از این مزیت بهره می برد. حال این مزیت را در کنار این ویژگی در نظر بگیرید که ادمونتون خانه بسیاری از جشن های کانادا محسوب می شود. تصور کنید تا چه اندازه زندگی در شهر ادمونتون می تواند جذاب، هیجان انگیز و سرگرم گننده باشد!
اگر تصور می کنید که مزیت های مهاجرت به ادمونتون به همین جا ختم می شود، سخت در اشتباه هستید! اولین نگرانی شما بعد از مهاجرت ممکن است یافتن شغل باشد. ادمونتون کانادا با برخورداری از اقتصادی قوی و متنوع، فرصت های شغلی متعددی را به شما پیشنهاد می دهد. قیمت منطقی برای تهیه و اجاره مسکن و هزینه های کمتر در مقایسه با سایر شهرهای کانادا مانند ونکوور و تورنتو، خیال شما را از بابت هزینه های زندگی در این شهر آسوده می کند. اگر هم درباره هزینه های زندگی بین ادمونتون یا کلگری کنجکاو هستید، ادمونتون شهر مناسب تری از این نظر خواهد بود. همچنین، پایین ترین قیمت مربوط به سوخت در کانادا را در شهر ادمونتون خواهید یافت.
اگر می‌خواهید در کمترین زمان ممکن فرآیند مهاجرت خود را طی کنید، تراست بهترین انتخاب شماست. مشاوران و وکلای ما در تراست با سال‌ها تجربه در زمینۀ مهاجرت از ابتدا تا انتهای مسیر همراه‌تان خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید