دندانپزشکان ایرانی در کانادا

دندانپزشکان ایرانی در کانادا

کانادا فرصت های شغلی خوبی را برای مهاجران تحصیل کرده مانند مهندسان و پزشکان فراهم کرده است. همچنین دندانپزشکی یکی از مهمترین شغل هایی است که در کانادا مورد تقاضا است. این شغل در بین 10 شغل برتر کانادا در نظر گرفته شده است.

درباره دندانپزشکان ایرانی در کانادا

آینده شغلی دندانپزشکان در کانادا بسیار روشن است. زیرا با توجه به پیرشدن جمعیت کانادا، دولت پیش بینی می کند که تقاضا برای دندانپزشکان برای آینده نزدیک، افزایش می یابد.

بسیاری از ایرانیان از طریق ویزای تحصیلی کانادا به شهرهای مختلف این کشور مهاجرت کرده اند و بسیاری دیگر هم اکنون در این کشور کار می کنند. از میان این افراد، دندانپزشکان ایرانی در کانادا دارای تجربه کاری زیاد و مهارت های خوبی هستند و بیشتر آن ها نیز در شهر تورنتو فعالیت می کنند. در ادامه این مقاله، برخی از آنها را معرفی می کنیم.

لینک های مفید!

دندانپزشکان ایرانی در کانادا در شهر تورنتو

دندانپزشکان ایرانی که در شهر تورنتو کانادا فعالیت می کنند، برای دستیابی به داشتن استانداردهای عمومی بهداشت و ایمنی، مراحل اعتباربخشی را طی کرده اند. همچنین ارزیابی هایی که توسط شورای پزشکی کانادا انجام می شود، دانش پزشکی دندانپزشکان ایرانی در تورنتو را مطابق با استانداردهای مورد نیاز کانادایی تعیین کرده است.

با مراجعه به این لینک با دندانپزشکان ایرانی در تورنتو آشنا شوید.

تعدادی از بهترین دندانپزشکان ایرانی در کانادا

تعدادی از بهترین دندانپزشکان ایرانی در کانادا

دکتر شهروز رضانیا در مونترال

دکتر شهروز رضانیا از دانشگاه لاوال فارغ التحصیل شده است. و از سال 2001 مشغول دندانپزشکی است. او پس از گذراندن پنج سال اول کار خود در اتاوا، دوباره به مونترال بازگشت.

شماره تماس: +1 (514) 933-3337

دکتر محسن واحدی در کلگری

دکتر محسن واحدی در ایران متولد و بزرگ شد. او در سال 2004 با مدرک دکترای جراحی دندان DDS از دانشکده دندانپزشکی مشهد فارغ التحصیل شد و به کار و پیشرفت در آموزش خود در کلینیک های مختلف ادامه داد. در سال 2012 دکتر واحدی به کانادا مهاجرت کرد و توانست به عضویت هیئت ملی دندانپزشکی کانادا در آید.

شماره تماس: +1 (403) 719-3232

دکتر کامبیز تهرانی در تورنتو

دکتر تهرانی در ایران متولد و بزرگ شد. او در سال 1994 از دانشگاه شهید بهشتی ایران (معروف ترین دانشکده دندانپزشکی ایران) مدرک دکترای جراحی دندان (DDS) را دریافت کرد. دکتر تهرانی از ژانویه 2012 یک دندانپزشک کانادایی مجاز است. او هر ساله در دوره های متعدد پیشرفته آموزشی در سراسر جهان شرکت می کند تا از آخرین تکنیک های دندانپزشکی مطلع شود و مهارت های خود را ارتقا دهد.

دکتر تهرانی همچنین عضو فعال کالج سلطنتی جراحان دندانپزشکی آنتاریو، انجمن دندانپزشکی انتاریو، آکادمی دندانپزشکی عمومی، تیم بین المللی ایمپلنتولوژی (ITI) ، پزشکان CEREC و کلوپ CEREC، شورای پزشکی ایران، انجمن دندانپزشکی ایران و انجمن دندانپزشکی انتاریو و ایران است.

شماره تماس: +1 (416) 614-7979

دکتر رضا رهگذر در ونکوور

دکتر رضا رهگذر در سال 1994 از ایران فارغ التحصیل شد. در اواخر سال 1998 و پس از 4 سال فعالیت خصوصی در تهران، برای به چالش کشیدن خود و به دست آوردن تجربیات جدید به کانادا آمد. او پس از گذراندن کلیه دوره های هیئت های دندانپزشکی ملی کانادا طی 9 ماه در تورنتو، برای شروع کار خود به ونکوور رفت و اولین مطب دندانپزشکی خود را در سال 2001 افتتاح کرد. دکتر رهگذر از سال 2001 در دانشگاه بریتیش کلمبیا به صورت پاره وقت نیز تدریس می کند.

شماره تماس: +1 (604) 559-4321

دکتر مهدی ادیب راد در تورنتو

دکتر مهدی ادیب راد که در ایران بزرگ شده است، دکترای جراحی دندانپزشکی (D.D.S) خود را از دانشکده معتبر ملی دندانپزشکی دریافت کرده است. همچنین، او مدرک تخصصی خود را در زمینه پریودنتیکس و ایمپلنتولوژی با سوابق برجسته علمی و رتبه اول در آزمون بورد تخصصی، کسب کرد. دکتر ادیب راد پس از مهاجرت به تورنتو، در فوریه 2013 رتبه اول آزمون ارزیابی بنیادی کانادا (AFK) را بدست آورد.

سپس در اولین تلاش موفقیت آمیز خود، روند معادل سازی NDEB کانادا را به پایان رساند و مجوز دندانپزشکی عمومی خود را دریافت کرد. او عضو کالج سلطنتی جراحان دندانپزشکی انتاریو (RCDSO) و انجمن دندانپزشکی انتاریو (ODA) و تیم بین المللی ایمپلنتولوژی (ITI) است.

دکتر مژگان انصاری در تورنتو

دکتر مژگان انصاری اولین مدرک دکترای جراحی دندان (D.D.S) خود را در تهران دریافت کرد. او دندانپزشکی باتجربه است و قبل از مهاجرت به کانادا در استرالیا، ملبورن زندگی می کرد. او استادیار بالینی در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه تورنتو و عضو کالج سلطنتی جراحان دندانپزشک کانادا (RCDSO) و انجمن دندانپزشکی انتاریو (ODA) است.

دکتر امید کیارش در مونترال

دکتر امید کیارش مدیر سابق گروه پریودنتیکس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک گیل است. او رئیس منتخب آکادمی پریودنتولوژی کانادا و سازمان دهنده اجلاس علمی سالانه و همچنین کمیته برنامه ریزی استراتژیک بلند مدت برای CAP است. دکتر امید کیارش دیپلمات هیئت پریودنتولوژی آمریکا و عضو فعال تیم بین المللی ایمپلنتولوژی (ITI) است. دکتر کیارش رئیس سازمان مدیران پیش دکتری آکادمی پریودنتولوژی آمریکا و همچنین عضو رأی دهنده در کمیته آموزشی AAP است.

دکتر مژگان کاظمیان در مونترال

دکتر مژگان کاظمیان در سال 1996 از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مونترال فارغ التحصیل شد. او قبلاً از دانشگاه مک گیل، لیسانس فیزیولوژی و کارشناسی ارشد بهداشت و ایمنی شغلی را اخذ کرده بود. دکتر کاظمیان با بیش از 15 سال تجربه در زمینه دندانپزشکی در سال 2010 به تیم Clinique Dentaire La Cité می پیوندد. در مارس 2014 ، صاحب کلینیک می شود. دکتر کاظمیان عضو انجمن دندانپزشکان کبک کانادا، تیم بین المللی ایمپلنتولوژی (ITI) و موسسه جهانی لیزر بالینی است.

دکتر افخم هادی در مونترال

دکتر افخم هادی متخصص دندانپزشک ایرانی است که در اوایل جوانی راهی کانادا شد. او پس از چندین سال فراگیری زبان فرانسه و تحصیل در کالج برجسته دندانپزشکی مونترال، در سال 2001 عضو انجمن دندانپزشکان کبک شد و اندکی پس از آن فعالیت خود را به عنوان یک متخصص دندانپزشکی مجاز، آغاز کرد. از آن زمان، او به طور مداوم خدمات عالی با تکنیک های به روز را ارائه می کند و گواهینامه های مرتبط مختلفی را به دست آورده است.

دکتر کیهان علویان در ونکوور

دکتر کیهان علویان در سن 12 سالگی به همراه خانواده اش از ایران به کانادا مهاجرت کردند. دکتر علویان با مدرک کارشناسی ارشد در علوم دندانپزشکی از دانشگاه بریتیش کلمبیا فارغ التحصیل شد. او پس از آن تحصیلات خود را از دانشکده دندانپزشکی در دانشگاه سیدنی، استرالیا در سال 2005 به پایان رساند. پس از 12 سال زندگی در استرالیا، دکتر علویان و همسرش تصمیم گرفتند در سال 2013 به ونکوور برگردند. او در حال حاضر از اعضای انجمن دندانپزشکی BC و عضو مهمی در موسسه Bites Implant است.

دندانپزشکی در کانادا

رشته دندانپزشکی در کانادا

هر ساله، دندان پزشکان به میلیون ها انسان کمک می کنند تا زیبایی خنده هایشان را حفظ کنند. به عنوان یک دانشجوی دندان پزشکی، شما خواهید آموخت که چگونه مریضی های دهان و دندان را تشخیص بدهید، سلامت دهان و دندان را حفظ کنید و آن را ارتقا بدهید…

درآمد دندانپزشکان ایرانی در کانادا در سال 2021

درآمد کسی که به عنوان دندانپزشک در کانادا کار می کند، به طور میانگین سالانه حدود 274،000 CAD (دلار کانادایی) است. حقوق دندانپزشکان در کانادا از 143،000 CAD (کمترین) تا 419،000 CAD (بیشترین) است.

این متوسط حقوق سالانه شامل حق مسکن، حمل و نقل و سایر مزایای دیگر است. حقوق دندانپزشکان ایران در کانادا براساس تجربه، تخصص، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

مقایسه حقوق دندانپزشکان ایرانی در کانادا بر اساس تجربه

مقایسه حقوق دندانپزشکان ایرانی در کانادا بر اساس تجربه

میزان تجربه کاری، مهمترین عامل در تعیین میزان درآمد است. طبیعتاً هرچه دندانپزشکان تجربه کاری بیشتری داشته باشند، دستمزدشان نیز بالاتر می رود.

درآمد یک دندانپزشک:

 • با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 162،000 CAD در سال
 • با تجربه بین دو تا پنج سال 217،000 CAD در سال
 • با تجربه بین پنج تا ده سال 282،000 CAD در سال
 • با تجربه بین ده تا پانزده سال، 342،000 CAD در سال
 • با تجربه بین پانزده تا بیست سال، 374،000 CAD در سال
 • با تجربه بیش از بیست سال، 393،000 CAD در سال

مقایسه حقوق دندانپزشکان ایرانی در کانادا براساس جنسیت

گرچه جنسیت نباید تاثیری در میزان حقوق و دستمزد داشته باشد، اما در واقعیت این امر تأثیرگذار است. دندانپزشکان مرد در کانادا به طور متوسط 5٪ بیشتر از همکاران زن خود درآمد دارند.

میانگین افزایش سالانه حقوق و دستمزد دندانپزشکان ایرانی در کانادا

حقوق و دستمزد دندانپزشکان در کانادا هر 16 ماه یکبار تقریباً 12٪ افزایش می یابد.

بازار کار دندان پزشکی در کانادا

شغل دندان‌پزشکی در کانادا عبارتست از تشخیص، درمان، پیشگیری و کنترل اختلالات دهان و دندان. دندان پزشک در کانادا می‌تواند به صورت خصوصی کار کند یا در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، تسهیلات بهداشتی عمومی و دولتی یا دانشگاه‌ها مشغول به کار شود…

وظایف اصلی دندانپزشکان ایرانی در کانادا

 • دندان ها، لثه ها و بافت های اطراف آن را برای تشخیص بیماری، آسیب دیدگی و پوسیدگی بررسی می کنند و برای نوع روش درمانی مناسب برای بیمار، برنامه ریزی می کنند.
 • دندان های پوسیده بیمار را ترمیم، و در صورت نیاز می کشند.
 • جراحی دهان، جراحی پریودنتال و سایر روش های درمانی را انجام می دهند.
 • بهداشت دهان و دندان را به بیماران آموزش می دهند.
 • بر بهداشت دندان دستیاران دندانپزشکی و سایر کارکنان، نظارت دارند.
 • در زمینه های تخصصی مانند جراحی فک و صورت، ارتودنسی، دندانپزشکی کودکان، پریودنتیکس، پروتزهای دندانی، کار درمانی انجام می دهند.

دلایل مهاجرت دندانپزشکان ایرانی به کانادا

 1. طبق جدیدترین آمار، سه چهارم کانادایی ها حداقل سالی یک بار به دندانپزشک مراجعه می کنند. جمعیت این کشور نزدیک به 30 میلیون نفر است. در کشوری که فقط حدود 23،000 دندانپزشک در حال فعالیت دارد، دندانپزشکان بیشتری مورد تقاضا است.
 2. به دلیل میانگین جمعیتی سنی بالا در کانادا، پیش بینی می شود که در آینده مردم مراجعه بیشتری به دندانپزشک خواهند کرد.
 3. یکی از دلایلی که مردم کمتر به دندانپزشکی مراجعه می کنند، هزینه های درمانی بالای آن است اما در کانادا دو سوم مردم بیمه دندانپزشکی دارند. برای یک سوم دیگر نیز، برنامه هایی با بودجه دولت وجود دارد که هزینه های آنها را تأمین می کند.
حداقل شرایط لازم برای مهاجرت دندانپزشکان ایرانی به کانادا

حداقل شرایط لازم برای مهاجرت دندانپزشکان ایرانی به کانادا

اگر می خواهید به عنوان دندانپزشک به کانادا مهاجرت کنید، باید در ایران نیز مجوز کار داشته باشید. علاوه بر این، باید ثابت کنید که صلاحیت شما، در همان سطح حرفه ای یا بالاتر از سطح یک دندانپزشک کانادایی است.

کد NOC برای دندانپزشکان در کانادا

دولت کانادا لیستی از مشاغل که در اولویت شغلی قرار دارند را مشخص کرده است. و اگر در برخی مواقع با کمبود نیروی کار روبرو شوند، مهاجران را برای فعالیت در این مشاغل می پذیرند. این لیست که به آن طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) گفته می شود، شامل مشاغلی مانند پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و دندانپزشکان است. و روند مهاجرت به کانادا را برای پزشکان و دندانپزشکان آسان می کند.

کدهای مختلفی برای هر شغل در طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) وجود دارد، که برخی از کدها نسبت به سایر، تقاضای بیشتری دارند. دندانپزشکان در لیست طبقه بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) کد 3113 را دارا می باشند.

کد NOC مهاجرت به کانادا برای دندانپزشکان شامل این زمینه های تخصصی است

● جراح دندانپزشکی
● دندانپزشک
● دکتر جراحی دندان
● متخصص ریشه
● دندانپزشک عمومی
● ایمپلنتولوژیست – دندانپزشکی
● جراح دهان و دندان
● جراح فک و صورت
● متخصص طب دهان و دندان
● آسیب شناس دهان و دندان
● متخصص آسیب شناسی دهان و جراحی فک و صورت
● رادیولوژیست دهان
● جراح دهان و دندان
● متخصص ارتودنسی
● دندانپزشک کودکان
● متخصص دندانپزشکی
● پریودنتیست
● دندانساز
● دندانپزشک سلامت عمومی
● استوماتولوژیست

دندانپزشکان ایرانی در کانادا که به این کدها تخصص دارند، می توانند در محیط های مختلف حرفه ای از جمله کلینیک های دندانپزشکی، بیمارستان ها، مراکز مراقبت، مراکز توانبخشی، کلینیک های پزشکان، مراکز پزشکی خصوصی و یا در مطب شخصی خود فعالیت کنند.

شرایط دریافت ویزای مهاجرت برای دندانپزشکان ایرانی به کانادا

شرایط کلی و اولیه دریافت ویزا برای کسانی که تمایل دارند به عنوان دندانپزشک به کانادا مهاجرت کنند، داشتن مدرک پزشکی معتبر و یک یا چند سال سابقه کار مرتبط است. دندانپزشکان همچنین باید از طریق آزمونی توسط شورای پزشکی کانادا، مجوزهای بیشتری کسب کنند. این افراد که نیاز به ویزای کانادا دارند باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط کامل داشته باشند.

مراحل مهاجرت دندانپزشکان ایرانی به کانادا

دریافت تاییدیه بورد معاینه دندانپزشکی ملی کانادا (NDEB)

به عنوان یک دندانپزشک با صلاحیت بین المللی که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، اولین کار شما به دست آوردن تاییدیه مثبت از بورد معاینه دندانپزشکی ملی کانادا (NDEB) است.

ساختن پروفایل Express Entry (ورود سریع)

با ارزیابی NDEB شما، زمان آن رسیده است که پروفایل Express Entry خود را ایجاد کنید. برای مهاجرت موفق به کانادا به عنوان یک دندانپزشک، باید بهترین پروفایل ممکن را ایجاد کنید، اگرچه ایجاد پروفایل Express Entry به تنهایی فایده ای ندارد، اما Express Entry جایی است که کار شما به صورت جدی آغاز می شود. البته بدون پیشنهاد کار نیز گزینه های دیگری برای مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک وجود دارد.

ارسال مرحله ی دوم مجوز دندانپزشکی در مرکز ثبت کانادا

معمولا، در این مرحله دو حالت وجود دارد، یا روند درخواست نامه با دعوت از شما به شرکت در امتحان نهایی دندانپزشکی پیش خواهد رفت که در این صورت مجوز را خواهید گرفت و اطلاعات شما ثبت می شود، یا شما را دعوت به گذراندن دوره مطالعه جبرانی خواهند کرد.

مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک

در این مرحله پروژه مهاجرت کانادایی شما یکپارچه می شود. با اطمینان از ثبت نام و مجوز صادر شده دندانپزشکی، باید شاهد پذیرش ویزای Express Entry کارگر ماهر فدرال باشید.

دریافت دعوتنامه برای اقدام از طریق برنامه Express Entry

شما این دعوت نامه را براساس وضعیت Express Entry که ارسال کردید، دریافت می کنید. که باز هم چند حالت ممکن وجود دارد، یا آنقدر قوی است که مستقیما با حمایت فدرال انتخاب می شوید، یا از طریق معرفی ایالتی یا بر مبنای یک پیشنهاد کار رسمی در کانادا انتخاب می شوید.

سرانجام…

به زندگی جدیدتان در کانادا خوش آمدید. حداکثر تا یک سال فرصت دارید تا ویزاهای خود را به طور رسمی فعال کنید.

در صورتی که به دنبال مهاجرت به کانادا از طریق دندانپزشکی هستید، بهترین گزینه را انتخاب کرده‌اید. در کنار حقوق بالا و مناسب بودن در‌آمد دندانپزشکان در کانادا، مزایای بسیار بیشتری را نیز در این کشور به دست خواهید آورد.

دفتر مهاجرتی کانادا از تیم تراست به صورت کاملاَ تخصصی، انجام کلیه امور مرتبط با مهاجرت به کانادا را برعهده گرفته است. با وجود قوانین و روش های بسیار زیاد مهاجرت به کشور کانادا، تنها در صورتی می توان مشاوره دقیق، به روز و جامعی را به هموطنان عزیز ارائه کرد که، به صورت پیوسته و تخصصی اخبار مهاجرت کانادا و قوانین مرتبط با آن، پیگیری و مورد ارزیابی قرار گیرد.

همچنین، موسسه مهاجرتی تراست با افتخار، درصد بالایی از پذیرش پرونده های مهاجرتی به کانادا را در رزومه خود ثبت کرده است. اگرچه مهاجرت تجربه ای هیجان انگیز، متفاوت و جدید در زندگی شما خواهد بود اما، موضوعی جدی، حیاتی و هزینه بر در زندگی شما نیز محسوب می شود. بنابراین، کار فرآیند مهاجرتی خود را به متخصص آن بسپارید! تراست در خدمت شما است.

 • مسیرهای ارتباطی با موسسه مهاجرتی تراست
واتس اپ کانادا: 12502012020
ایمیل: لطفا کلیک کنید
اینستاگرام: [email protected]

خدمات موسسه تراست برای مهاجرت

تمامی پرونده های مهاجرتی موسسه تراست تحت نظارت مستقیم شروین مدنی، وکیل ارشد موسسه انجام می شود.

شروین مدنی وکیل ارشد موسسه تراست


 • وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا و دارای کد فعالیت در انجمن ICCRC
  (کد وکالت: RCIC# 506959)
 • عضو هیئت علمی کالج اشتون در رشته مهاجرت
 • سابقه فعالیت به عنوان آفیسر اداره مهاجرت
 • بیش از 10 سال سابقه وکالت امور مهاجرتی
شروین مدنی

مهاجرت کاری به کانادا با تراست

درصد بالای پرونده های کاری موفق
دریافت مشاوره از وکیل رسمی اداره مهاجرت

سوالات متداول

راه های مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک کدامند؟

مهاجرت به کانادا به عنوان دندانپزشک از سه طریق امکان پذیر است:
1. مستقیماً از طریق اکسپرس انتری
2. با پیشنهاد شغلی
3. از طریق معرفی استانی

چگونه به عنوان دندانپزشک برای مهاجرت به کانادا انتخاب می شوم؟

سیستم تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) دربین متقاضیان تاپ از منبع اکسپرس انتری قرعه کشی می کند و به آن ها بر اساس تعداد امتیازات به دست آمده شان از سیستم رتبه بندی جامع (CRS) دعوت نامه هایی صادر می کند.
 امتیاز کامل در سیستم رتبه بندی جامع امتیاز 1200 است. اگر بتوانید حداقل امتیاز لازم یا بیش از سیستم رتبه بندی جامع اکسپرس انتری امتیاز کسب کنید، یک شانس خوب برای مهاجرت به کانادا به عنوان یک دندانپزشک بدون پیشنهاد شغلی یا معرفی استانی را خواهید داشت.

کدام استان در کانادا بیشتر به دندانپزشک نیاز دارد؟

آلبرتا: با توجه به افزایش جمعیت در این استان، تقاضا برای دندانپزشکان همچنان در حال افزایش است.

میانگین درآمد دندانپزشکان در کانادا چقدر است؟

درآمد کسی که به عنوان دندانپزشک در کانادا کار می کند، به طور میانگین سالانه حدود 274،000 CAD (دلار کانادایی) است. 

دندانپزشکان ایرانی در کانادا بیشتر در چه شهرهایی ساکن هستند؟

تورنتو، مونترال، ونکوور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رزرو وقت مشاوره
تماس

تمامی حقوق مادی و معنوی مطالب متعلق به موسسه مهاجرتی تراست می باشد. استفاده از مطالب برای موارد غیرتجاری بلامانع است.